неділя, 29 грудня 2024 р.

 Новорічний Пандочка – «Веселими долоньками»

       Для малят найказковіший час року –  Новорічне свято. Це коли в домі – тепло і затишок, сяйво гірлянд і ялинково-мандаринові пахощі, і яскраві пакунки з подарунками. Й очікування справжнього (хоча б малесенького!) дива. Напередодні свята дорослі теж стають трішки дітьми з іскринками в очах.  
        А що робити, якщо немає новорічного настрою? Рецепт простий – завітати до бібліотеки! Публічна бібліотека імені Володимира Малика, декоруючи приміщення і фото-зони, формуючи добірки для новорічно-різдвяного читання, організовуючи цікаві заходи, допоможе кожному відвідувачу перейнятися духом свята і психологічно налаштуватись на приємну хвилю. 

неділя, 22 грудня 2024 р.

 Новорічні листівки - «Веселими долоньками»

         Новий рік і Різдво – казкові свята, під час яких хочеться радувати і дивувати своїх близьких. Вибір подарунків – завжди відповідальний процес, що вимагає часу і уваги. Та найціннішим буде подарунок, створений власноруч. Тож учасники клубу «Веселі долоньки» Публічної бібліотеки імені Володимира Малика зібралися, щоб виготовити новорічну листівку для своїх рідних.

пʼятниця, 20 грудня 2024 р.

 КАЗКИ РІЗДВЯНОГО ЯНГОЛА

Пустіть мене на хвильку у Різдво,
Де тістом пахнуть материнські руки,
Нема блекаутів, є зустрічей тепло,
Не плаче Україна від розпуки. 
           А до вас коли-небудь приходив Янгол Різдва із купою подарунків, щедрувальниками та колядниками ще й самим Святим Миколаєм у довісок? До нас – ТАК! У Лубенській Публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбулося святкове дійство для діток, що вкрай потребують дива.

вівторок, 17 грудня 2024 р.

 ЛУБЕНСЬКІ ПОЛКОВНИКИ 

      Теплом зимових зустрічей за філіжанкою ароматної кави була сповнена літературно-краєзнавча зустріч у Центрі психологічної підтримки населення ПО БО "Спілки самаритян". Гостей нашого міста зацікавила символіка Лубен, що має дуже давню та славну історію. Отож бібліотекар Марина Кононенко зупинилася на походженні та значенні лубенського герба, що своїм корінням сягає часів Гетьманщини, ознайомила з посадовими повноваженнями лубенських полковників, їх побутом та звичаями, спираючись на краєзнавчий фонд книгозбірні. Присутнім настільки сподобалася щедра на факти та постаті козацька палітра, що одна з учасниць із задоволенням виконала а капела відому пісню з репертуару Раїси Кириченко "Пане полковнику, мій синьоокий". Це не перший візит працівників Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика до ПО БО "Спілки самаритян". Завжди радо відгукуємося на запрошення цієї благодійної організації. Приємно дарувати людям теплі миттєвості спілкування та ділитися історією цікавих книг. 

понеділок, 16 грудня 2024 р.

 Народознавча толока в бібліотеці

        Українська хустка здавна вважалася оберегом, символом патріотизму, вірності та любові. Цьому традиційному елементу українського строю присвячена народознавча толока в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. На толоку «Хустка – берегиня долі»  суботньої днини зібралися учасники двох бібліотечних клубів за інтересами: «У дружньому колі» та «Веселі долоньки».

середа, 11 грудня 2024 р.

Інформаційно — правовий компас

     10 грудня у приміщенні Тишківського старостату для користувачів філії № 23 Тишківська сільська бібліотека був проведений інформаційно — правовий компас «Чи бувають права без обов’язків?» Завідуюча філією Галина Орел розповіла присутнім про гарантовані Конституцією права громадян України. Користувачі обговорили свої права у теперішній непростий час і погодилися з думкою про те, що не буває повноцінних прав без обов’язків. Свої думки про правовий всеобуч населення висловили Наталія Козаренко та Лариса Артеменко.


вівторок, 10 грудня 2024 р.

 ДИНАСТІЯ АПОСТОЛІВ ТА ЛУБНИ

        З нагоди 370-річчя найбільш поважного гетьмана України – Данила Апостола у Лубенському фаховому медичному коледжі відбулося засідання літературно-історичного клубу «Червлені щити», що діє на базі Публічної бібліотеки імені Малика. Під час пізнавального краєзнавчого екскурсу студенти дізналися цікаві факти з біографії гетьмана, пов’язані з нашим містом, переглянули відео презентацію його життєпису.

понеділок, 9 грудня 2024 р.

Українська хустка — давній оберіг

         7 грудня, у День української хустки, у філії № 23 Тишківська сільська бібліотека відбулося свято хустки. Завідуюча філією Галина Орел розповіла присутнім про значення та використання хустки у давнину. Присутні приміряли хустки, різні способи їх зав’язування. Усі згодилися з тим, що хустка личить усім, і дорослим, і малим.




неділя, 8 грудня 2024 р.

 Святий Миколай відвідав наш край! 

       Це свято здавна наповнене теплом, добром і бажанням дарувати щастя. Його з нетерпінням очікують діти, шукаючи під подушкою омріяні дарунки. Зайшов Миколай у гості й до Публічної бібліотеки імені Володимира Малика, але свої гостинці... заховав! Тож аби їх знайти, наші юні читачі розділилися на команди "Світлячки" та "Сніговички" і взяли участь у святковому квесті "У пошуках подарунків Святого Миколая". На свято також завітали гості з ГО Реабілітаційно-спортивний клуб "Спешал Олімпік Лубни", який очолює родина - Микола та Лариса Слюсаренко. Тож компанія була величенька, але дружна. Зі святковим візитом до пошуковців прибула казкова українка Миколина Миколаївна, що попрохала у святого замість різочок ящик булочок для слухняних діточок.

 Щедрий завжди - Миколай для дітвори

    Грудень - щедрий на свята місяць. З особливою любовʼю та нетерпінням діти та дорослі зустрічають день Святого Миколая Чудотворця. 
     Цього дня у філії №24 Хорошківська сільська бібліотека пройшло народознавче свято - «Щедрий завжди - Миколай для дітвори», на якому дітки багато дізнались про історію та традиції цього свята, та мали змогу розписати медові пряники із застосуванням сучасної глазурі, та познайомились з традиційними «полтавськими панянками»- пряниками, що прикрашаються рожевою глазурʼю із застосуванням соку буряка, як природного барвника.

 День хустки

    7 грудня Всесвітній день української хустки. Українська хустка - Берегиня долі. Вона була символом покровительства жінки і її оберегом. З цієї нагоди у філії №20 Олександрівська сільська бібліотека проведено краєзнавчу годину "Дай мені, мамо хустку на згадку."

середа, 4 грудня 2024 р.

 Світлі історії – дітям

      Національний тиждень дитячого читання – це чудова нагода прищепити дітям любов до книги та читання, розвивати їхню уяву та фантазію. 
Долучилися до святкування й маленькі користувачі  Публічної бібліотеки імені Володимира Малика. Разом з бібліотекарями вони взяли участь у творчих читаннях «Світлі історії – дітям». Бібліотекарі Сніжана Кириченко та Лариса Гончарук підібрали для читання книжки, що викликали в дітей добрі емоції. Читання вголос доповнило цікаве арт терапевтичне заняття. Діти залюбки розфарбували на свій смак картонні будиночки та виготовили Вулицю дружби з книгами. На затишній Вулиці дружби між яскравими будиночками «оселилися» зимові казкові історії, які люблять читати малята. Долучайтеся до святкування і відкривайте для себе нові світи разом з українською дитячою літературою!

неділя, 1 грудня 2024 р.

Творча зустріч «Літературні намистинки» в бібліотеці

      2 грудня стартував Національний тиждень дитячого читання. Це чудова нагода об'єднатися навколо дитячого та сімейного читання, повернутися до улюблених з дитинства книжок і поділитися теплом історій із близькими. Гаслом Тижня читання стало «Світло історій». У цей непростий для нашої країни час спільне сімейне читання дитячих книжок дарує надію й тепло, необхідні кожному. 

«Квітковий рай Катерини Білокур»

        В Публічній бібліотеці імені Володимира Малика підготували і провели мистецьку годину «Квітковий рай Катерини Білокур» для учасниць клубу «У дружньому колі». Тож чергова зустріч була присвячена видатній народній майстрині України – Катерині Білокур.