Віртуальні виставки







Книжкові виставки  

Книжкове меню на квітневі зливи

      Діти після зими люблять бігати в сонячні весняні дні. Але знайдуться дні, коли квітневі зливи не дадуть вийти на подвір’я, і тому ми пропонуємо ознайомитися з підбіркою страшенно цікавих книг. Це і смішні історії, і захопливі пригоди, і розслідування і звичайно трішки романтики…



   


«Мортіна» - це всесвітньо відома серія книг Барбари Кантіні як письменниці й художниці одночасно, перекладена 24 мовами. Ця книга про маленьку дівчинку – Зомбі. Яка не така як усі діти, але найбільше на світі вона хоче знайти друзів, з якими можна бавитися і розважатися…

   









«Лотта та її «катастрофи»  - для захопливого читання і нестримного реготання! Саме так хочеться сказати про цю серію книг. Історія про цілком нормальну десятирічну дівчинку, з якою кожного разу трапляються якісь чудасії. Одна її БЛОКФЛЕЙТА чого варта!

  








  Серія книг «Знайди злочинця»  підійде юним детективам. Ці книги для тих, хто полюбляє розв’язувати усілякі ребуси, загадки, розкривати злочини. Приєднайся до команди детективів Філіпа, Фло, Каро, Лео та комісара Ларса і мерщій розслідувати злочини!

 

   









Всі книги 
молодіжного роману Йоанни Ягелло пов'язані між собою і розповідають про життя Халіни Барської (всі її називають Лінкою). В них Лінка проживає декілька років. Спочатку вона закінчує школу, потім вступає та вчиться у ліцеї, та ще й працює. А також закохується, переживає зраду коханого та народжує дитину без батька. В книзі Лінку та інших героїв спіткають різні негаразди, адже наше життя таке, складне й непросте. В цьому сенсі книга дуже реалістична. Та завжди є вихід. Може й не такий, як нам хотілося, та все одно вихід.





Усі ці книги ви можете взяти для домашнього читання у Лубенській Публічні бібліотеці імені Володимира Малика, що знаходиться за адресо: проспект Володимирський, 43 (вхід з двору друкарні, 2 –й поверх).




 
Книга з доповненою реальністю.

     Фонд Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика поповнився унікальним виданням  подарованим бібліотеці видавцем  Олександром Олеговичем  Савчуком  - книгою Стефана Таранушенка  «Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури». Видання містить описи, креслення, фотографії п’яти видатних церков Лівобережної України: Покровської церкви  1759 року в Зінькові, Троїцької церкви 1710 року в Пакулі, Введенської церкви 1761 року в Артемівці, Вознесенської церкви 1759-1761 роках в Березані, Миколаївської церкви 1760-х років в Нових Млинах.

       Ці п’ять церков, що «за життя» були архітектурними шедеврами ,  відтворили для проєкту «Знищені шедеври…» за підтримки Українського культурного фонду. В кінці кожної розвідки розміщено QR – код,  скануючи який, читач може ознайомитися із 3-d  моделями знищених храмів.  Їхнє відтворення за допомогою сучасних технологій – це  робота на межі мистецтва архітектури , дизайну і програмування . Об’ємні моделі у віртуальному просторі можна збільшити, наблизитися до них, побачити найдрібніші деталі, або навпаки – віддалитися і роздивитися з різних боків і згори, оцінити висоту, конструкцію, пропорції. Модель дозволяє колоризувати й відтворити текстури й фактури, які були в реальності. У книзі церкви подають у чотири пори дня: ранок, день, вечір, ніч. Читач має змогу побачити ті ракурси, які ніхто ніколи не міг бачити. 

        Дослідження  і фіксація церков Лівобережної України були працею всього життя С. А. Таранушенка. Ретельні обстеження з архітектурно-археологічними обмірами пам’яток, докладною фотофіксацією їх, пропорційним аналізом. Саме С.Таранушенкові ми завдячуємо тим, що маємо достовірні наукові дані  про втрачені дерев’яні храми Полтавщини та інших регіонів України. Студіюючи  архітектурну спадщину Лівобережжя і Слобожанщини, С. А.Таранушенко вперше поставив її в контекст загальноєвропейського архітектурного процесу  розглядаючи кожну пам’ятку в широкому культурному  й географічному ареалі.

     Ставши 1929 року дійсним членом Українського комітету охорони пам’ятників культури,  як пам’яткоохоронець.  він  досліджував і рятував  від загибелі історико-культурні пам’ятки , взявши їх на облік (зокрема  76 архітектурних, історико-меморіальних,  літературних і  археологічних об’єктів  у межах Полтавщини). Завдяки Таранушенку збережено архітектурний ансамбль Мгарського Спасо-Преображенського монастиря. 

      Видання адресоване історикам архітектури, культурологам, історіографам, воно пропонує буквально новий погляд на унікальні, але втрачені споруди.

        Таранушенко С. Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю   / Стефан Таранушенко ; передмова В.В.Вечерський ; упоряд О.О.Савчук

.  – Харків : Видавець Олександр Савчук, 2021. – 224 с. : 125 іл.


 10 книг для жіночої душі

     З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято – 8 Березня. Цей святковий день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія та кохання – пов’язане з жінкою.
      Жінки люблять різні книги. Є серед них історії романтичні та надихаючі, реалістичні та фантастичні, розповіді про силу краси і силу духу, романи про протистояння розумів і потяг сердець. Можна було б сказати, що далеко не всі вони про кохання, але будемо чесні - саме про любов оповідає практично вся світова література. А іноді вчасно прочитана книга може навіть змінити життя.
     Тож для Вас, наші любі читачки бібліотекарка відділу ВІС та АБП Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика Віталіна Курильчук підготувала віртуальну виставку «10 книг для жіночої душі».
      Обирайте. Приходьте. Читайте.
#бібліотека_імені_В_Малика #Український_інститут_книги #читай_найновіше
#програма_поповнення_бібліотечних_фондів #УІК

 
 








 

 #бібліотека_імені_В_Малика #Український_інститут_книги #читай_найновіше  За Програмою поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги наша бібліотека отримала 510 книг для дітей та 317 книг для дорослих. Працівники бібліотеки  роблять все можливе, аби вони як найшвидше зустрітися з вами, шановні читачі.


#бібліотека_імені_В_Малика #Український_інститут_книги #читай_найновіше

#програма_поповнення_бібліотечних_фондів #УІК














 Продовжуємо знайомитися...
#бібліотека_імені_В_Малика #Український_інститут_книги #читай_найновіше
#програма_поповнення_бібліотечних_фондів #УІК



















































 









































Розпочинаємо знайомство...

 
















































"Старожил" нашої бібліотеки

Опис

    Пушкін О.С. Повне зібрання творів.- С.-Петербург: Товариство М.О.Вольф, початок XX століття.

     Повне зібрання творів О.С.Пушкіна під редакцією П. М. Краснова. З життєписом поета, портретами і малюнками, що відносяться до його життя, і з 35-и окремими картинами художника І.В.Сімакова.

     Видання творів Пушкіна – це повне їх зібрання в загальнодоступному і загальновизнаному вигляді.

    Тому до цього видання включені всі літературні твори великого поета, все закінчене і цілісне, до маленьких віршів включно. 

     У розміщенні матеріалу, видавці керувалися тим, що прийнято в більшості великих видань Пушкіна, а саме, перш за все, відокремили прозу від віршів, далі в кожному з цих великих відділів були виділені особливо твори значного обсягу: романи, повісті, поеми, драми, а всі інші, більш дрібні твори розташовані в хронологічному порядку за роками, при чому уривки і чорнові начерки, що увійшли до видання, поміщені після цілком оброблених, творів.

      Редагованого Л.Н. Майковим, П.О. Морозовим, з тими змінами, які були вказані і визнані подальшою критикою.









Вольф (видавництво)

Засновано - 1853

Ліквідовано - 1918

Причина ліквідації - націоналізація

Засновники Вольф Маврикій Осипович

Розташування - Москва

Продукція книги

Вольф (видавництво) - одне з найбільших видавництв дореволюційної Росії. В цілому було випущено більше 4000 книг. Видавництво прославилося випуском багатьох декорованих подарункових дитячих книг. Магазини Вольфа працювали в Москві, Вітебську та Могильові.


Історія

     У 1853 році Маврикієм Йосиповичем Вольфом був відкритий магазин «Універсальна книжкова торгівля». У той же рік була видана перша книга «Загальнодоступна механіка». У 1856 році Вольф придбав друкарню.

    У 1882 році змінилася форма власності. Видавництво Вольфа стало Торгово-промисловим товариством. Співвласниками якого стали дружина видавця і його сини - Олександр, Євген і Людвіг. Видавництво стало основним постачальником іноземної літератури в Росію. Переклади творів Фенімора Купера, Жюля Верна і Вальтера Скотта вперше вийшли саме у Вольфа. Видавництво вело діяльність до 1918 року. 3 червня 1919 ВЦВК видав постанову про націоналізацію видавництва.


Сімаков Іван Васильович (1877-1925)

    Російський і радянський художник-архітектор, графік, ілюстратор, плакатник.

Народився в місті Кунгуре Пермської губернії. Закінчив Пермське училище. Навчався в Петербурзькій Академії мистецтв (1903-1912), Жив і працював в Петербурзі-Петрограді-Ленінграді. Займався книжковою ілюстрацією, плакатом, карикатурою. У 1907 році видавництвом Вольфа була випущена книга «Пушкін в ілюстраціях художника І. В. Сімакова».



Сувора біографія війни

22 червня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова, але основна частина Другої світової війни.
Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. ЇЇ бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.
Тому щорічно за указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року саме 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять жертв німецько-радянської війни в Україні.  До Вашої уваги пропонуємо віртуальну виставку «Сувора біографія війни», яка містить матеріали про перебіг трагічних подій 1941-1945 років. 

  
  Бути людиною : зб. конкурсних робіт / упорядн. /1. Харченко. - Київ: «Видавництво «Фенікс», 2016. -114 с.
      Книжка складається з 46 творів про II Світову війну, які надійшли на Конкурс документального оповідання «Бути людиною», оголошеного ВБО «Турбота про літніх в Україні» і Німецьким фондом «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» у 2016 році.
 Оповідання публікуються мовою оригіналу. Використано фото з приватних архівів.
    Видання здійснене в рамках програми «Місце зустрічі: діалог» за кошти німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє».

      Друга світова війна в історичній пам’яті України.
   (За матеріалами Українського інституту національної пам’яті) / [Упорядники: Л. Герасименко, Р. Пилявець] - Київ-Ніжин: Видавець ПП Лисенко М.М., 2010. - 247 с. + 22 с. іл.
     У виданні представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії Українського народу XX століття - Другої світової війни. В основу праці покладено ідею боротьби Українського народу за власну Державу, яка не припинялась з поразкою національно-визвольних змагань 1917-1921 рр. Через відсутність незалежної української держави українці опинились по різні сторони фронту. У запропонованій книзі проаналізовано події, що відбувались на території України, починаючи від проголошення Карпатської України у березні 1939 р., і завершуючи подіями на Далекому Сході у вересні 1945 р. (На основі значного масиву матеріалів розглянуто основні аспекти формування історичної пам'яті Українського народу про Другу світову війну в сучасній Україні.)
  При підготовці видання використано матеріали, надані Українському інституту національної пам'яті доктором історичних наук, професором Лисенком О.Є., доктором політичних наук Гриневичем В А., доктором історичних наук, професором Королем В.Ю. та кандидатом історичних наук, доцентом Патриляком І.К., а також матеріали одинадцяти круглих столів, проведених в Українському інституті національної пам'яті за участю провідних науковців і дослідників.


   Україна в полум'ї війни. 1941—1945 /П. П. Панченко, О. І. Уткін, В. І. Горєлов та ін.—К.: Україна, 2005.— 560 с.: іл. 
      Спираючись на фактичний матеріал, маловідомі архівні документи, автори детально аналізують оборонні і наступальні операції, проведені на території України у роки Великої Вітчизняної війни, показують масовий героїзм бійців і командирів Червоної армії у боях за визволення рідного краю від німецько-фашистських загарбників.

     Патриляк І.К., Боровик М.А.
    Україна в роки Другої світової війни: спроба нового концептуального погляду / [І.К. Патриляк, М.А. Боровик]. - Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2010. - 590 с.
     У книзі розглянуто найбільш суперечливі сторінки історії України періоду Другої світової війни. Велику увагу приділено висвітленню “української проблеми” напередодні і на початку світової війни, долі українських земель у 1939-1940 рр., участі українців у фінській кампанії, бойовим діям і причинам поразки Червоної армії в битві за Україну в 1941 р., окупаційному режиму нацистів та їхніх союзників в Україні, українському визвольному рухові, діяльності радянського підпілля і партизанів, взаєминам більшовицької влади і українського суспільства в роки війни.
      Призначена для широкого кола читачів, може бути корисною для студентів, викладачів, учителів та всіх, хто цікавиться історією України періоду Другої світової війни.

          Яневський Д. Б.
    Проект «Україна». 30 червня 1941 року, акція Ярослава Стецька / Д. Б. Яневський. — Харків: Факт, 2013. — 283 с. 
   Дослідження доктора історичних наук, журналіста, телеведучого Данила Яневського — для тих українців, які мають бажання дізнатися, чим було проголошення Акта відновлення Української держави: звитяжним вчинком українських патріотів, інтригою німецьких спецслужб чи частиною детально продуманого плану націоналістів. Проаналізувавши відомі на сьогодні документальні публікації, спеціальні дослідження, архівні матеріали фондів Українського Національного Музею (Чикаго) та Наукового Товариства імені Т. Шевченка (Нью-Йорк), автор малює альтернативну до існуючої картину створення Організації українських націоналістів, її ролі та місця в історії передвоєнної Європи, з’ясовує її чисельність, відновлює імена реальних керівників та натхненників, творців та погребенників ОУН, форми їхньої «співпраці» зі спецслужбами різних країн, джерела фінансування. У центрі документального розслідування — питання про легітимність Акта ЗО червня 1941 р,, обставини його народження та проголошення, політичний вплив на український національний рух за умов німецької окупації.

      Автори першої книги:
      Айсфельд, /. Вєтров, Т. Вінцковський, В. Гіндо, О. Гончоренко, В. Грицюк, М. Дубик, /. Ільюшин, Н. Кашеварова, А. Кентій, В. Кучер, Г. Кязимова, О. Лисенко, Лозицький, В. Мартиненко, О. Марущенко, М. Михайлуца, М. Михайлюк, В. Науменко, В. Нестеренко, О. Перехрест, Т. Першина, Л. Рибченко, А. Руккас, М. Слободянюк, Г. Стефанюк, В. Стецкевич, В. Хаджирадєва, Вален. Шайкан, Валер. Шайкан, В. Щетніков.
    У виданні висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичних періодів історії України — періоду Другої світової та Великої Вітчизняної воєн.
     На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість з яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, діяльності самостійницьких інституцій, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, стану радянської економіки в роки війни та у відбудовний період, з'ясовуються також долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.
     Видання розраховане на всіх, хто цікавиться минулим України.

      Громадсько-політичне видання ДРУГА СВІТОВА НЕПРИДУМАНІ ІСТОРІЇ : (НЕ) НАША, ЖИВА, ІНША Бібліотека «Історичної правди»
      Укладання й передмова Вахтанга Кіпіані
  Головний редактор О. С, Канлиба Провідний редактор Г. В. Сологуб Редактор М.М. Бірченко Технічний редактор А. В. Заболотських Дизайнер і верстальник В. О. Верхолаз
    Автори статей:
 Тарас Антипович, Борис Артемов, Олександр Зінченко, Едуард Зуб, Богдан Івченко, Вахтанг Кіпіані, Євген Клімакін, Елеонора Коваль, Юрій КОЛОМИСІІЬ, Данута Костура, Олег Коиарев, Дмитро Крапивенко, Олесь Кульчинський, Анастасія Лебідь, Святослав Липовеиький, Ігор Лубківський, Ромко Малко, Марія Матіос, Севгіль Мусаєва, Володимир Пархоменко, Олег Покальчук, Наталія Попович, Степан Семенюк, Ірина Славінська, Еліна Слободянюк, Павло Солодько, Дмитро Стембковський, Валентин Стеиюк, Людмила Таран, Сергій Таран, Володимир Ушенко, Владислав Фарапонов, Тарас Фролов, Тарас Шамайда, Ігор Щупак, Ірина Янишин


     Левітас, Ф. Л.
    Друга світова війна: український вимір / Фелікс Левітас. — К.: Наш час, 2012.-272 с.
    Книгу присвячено суперечливим сторінкам минулої війни. Спираючись на новітню українську, російську, англо-американську та німецьку історіографію, автор прагнув дати відповіді на найактуальніші питання Другої світової війни та розкрити роль і місце України в подіях 1939-1945 років.
    Основну увагу приділено питанням, які зумовлюють широкий науковий і пізнавальний інтерес у сучасному українському суспільстві: справжні причини Другої світової війни, особливості таємної міжнародної дипломатії, трагедія і подвиг перших років війни, ціна великої перемоги, історичне значення перемоги над нацизмом, українці-герої, проблеми національного примирення, війна як історичний феномен.
Видання розраховане на викладачів і студентів ВНЗ, учителів і старшокласників, а також на всіх, хто цікавиться новітньою історією України.

    
     Педак В.П.
     Дякуємо і мертвим, і живим: Документальний нарис/ Передм. Ю.-Б. Ланге-Квассовські. - Дніпропетровськ:Січ, 2007. - 278 с.
     Книга запорізького журналіста про долі остарбайтерів, котрі під час війни опинилися в Німеччині. Автор ще раз підкреслює важливу думку: війни розпалюють правителі, а тяжкий хрест несуть народи.




Трійця, Зелена неділенько!

Трійця – велике християнське свято, яке вшановує Пресвяту Трійцю: Отця, Сина і Святого Духа. У народі воно ще має назву Зелені свята. Трійця тісно пов’язана з Великоднем, і дата її святкування цілком залежить від дати свята Світлого Христового Воскресіння. Православна Трійця настає рівно через 50 днів після Великодня. Звідси й ще одна назва свята – П’ятидесятниця. Цього року свято Трійці припадає на 7 червня. Тож бібліотекарі центральної книгозбірні підготували для Вас віртуальний перегляд літератури, яка розповість Вам про історію виникнення всіх свят українського народу. 


      

    Скуратівський В. Т.
     Вінець.— К.: Вид-во УСГА, 1994.— 240 с., [12] арк. Іл. 
     У запропоновану книгу «Вінець» — український народ¬ний календар — увійшли описи народних свят, забав, ворожінь, обрядових дійств, прикмет, а також приповідки, прислів’я, тексти пісень, пов’язаних з проведенням сільськогосподарських робіт.
     Виразна, колоритна мова дає змогу відчути витоки духовної культури українського народу. Книга розрахована на широке коло читачів.









      Петро Гавриш, Римма Гавриш, Валерій Копил
      Полтавський народний календар
     У цій книзі вперше подаються систематизовані матеріали про найголовніші свята, календарно-сезонну обрядовість, традиції то звичаї, яких дотримувалося населення Полтавщини в XIX – першій половині XX ст. Вона стане в пригоді викладачам і вчителям українського народознавства, вихователям дитячих садків, студентам, школярам, а також всім полтавцям, хто шанує і береже народну культуру рідного краю.






      
       Скуратівський В. Т.
     Місяцелік : Укр. нар. календар.— К.: Мистецтво, 1992.—208 с.: іл.
     Чи знаєте ви, як і коли ворожили дівчата, якою була посвята в парубоцтво, як закликали весну наші пращури, коли заготовляли лікарські рослини, якими символами зустрічали Новий рік на Україні? Про ці та інші обряди і звичаї, що вже стали реліктами, ви дізнаєтеся, прочитавши книгу Василя Скуратівського «Місяцелік». Вона є логічним продовженням уже відомих творів «Берегиня» та «Посвіт», що набули широкої популярності серед читачів Народний календар — перше в українському народознавстві видання, яке стане в пригоді всім, хто не байдужий до своєї національної культури.



       Скуратівський В. Т.
     Український народний календар. — К.: Техніка, 2003. — 384 с. — (Народні джерела).
     Чи знаєте ви, як і коли ворожили дівчата, якою була посвята в парубоцтво, як закликали весну наші пращури, коли заготовляли лікарські рослини, якими символами зустрічали Новий рік в Україні? Про ці та інші обряди й звичаї, що вже стали реліктами, ви дізнаєтеся, прочитавши книжку Василя Скуратівського "Український народний календар”. Вона є логічним продовженням уже відомих творів "Берегиня", "Посвіт", "Святвечір", "Русалії" та ін., які набули широкої популярності серед читачів. Автор зібрав багатющий матеріал про походження назв українських місяців та пов'язані з ними численні прислів'я й приказки, про зразки завбачень погоди та народні й релігійні свята з конкретним їх датуванням, а також розвідки про найцікавіші обряди.
     

          Скуратівський Василь.
    Святвечір. (У 2 к.).— К.: Вироб.-комерц. фірма «Перлина», 1994.— (Укр. пізнав, б-ка «Земляни». Сер. «Українці»). К. І.— 288 с.: іл.
     До книжки входить понад сто ґрунтовних описів свят та обрядів. Вони сповна розкривають духовний світ українців, їхній Божий дар творити його добрим, щедрим, щирим, милосердним, співчутливим, гостинним. Оповіді автора написані образною мовою, пересипані піснями, прислів’ями, приказками. Розрахована на якнайширше коло читачів, прислужиться й тим, хто опановує предмет «Народознавство».















До Вашої увага підбірка книг зарубіжної літератури, яка користується популярністю серед наших користувачів!

Список містить книги сучасних авторів та класиків зарубіжної літератури. Перейшовши за посиланням, Ви зможете прослухати вибрану книгу в аудіозапису. 




      Рот В. Дивергент. Нескорена: Роман. – К.: Компанія ОСМА, 2015. – 384 с.

В Чикаго далекого майбутнього все не так, як сьогодні. 16-річна Беатрис стоїть перед вибором: вона має приєднатися до однієї з п`ять ох наперед визначених фракцій, що й вирішить її долю до кінця життя. Але рішення виявляється не таким простим, адже Беатрис не така, як усі, й у наперед визначені рамки вона не пасує. Та й світ, у якому вона живе, схоже, не такий уже й ідеальний.

https://audiobook-mp3.com/audio-443-divergent








     Ремарк Е.-М. Чорний обеліск. Тріумфальна арка. Ніч у Лісабоні: романи. – Харків: Кн.клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2015. – 912 с. 

«Чорний обеліск»: Німеччина 1920-х років. Шалена інфляція, хиткість і страх перед майбутнім… Людвіг, ветеран Першої світової, продає надгробки та підробляє органістом у психіатричній лікарні. Там він знайомиться з дівчиною, яка страждає на роздвоєння особистості. Між ними спалахує кохання… У цьому божевільному світі Ізабелла здається єдиною нормальною людиною…






Мердок А. Чорний принц: Роман. – Харків: Віват, 2018. – 576 с.

Це роман про кохання і про вплив шлюбу на нього, про дружбу і зраду, про пристрасть і помсту, про натхнення і пошуки, про життя і про мистецтво. І про страшну хворобу нашого часу – самотність серед людей і непорозуміння…










 
  Кінг С. Кладовище домашніх тварин: роман. – Харків: Кн. Клуб «Клуб Сімейного дозвілля», 2019. – 400 с.

Усе почалося з того, що улюбленця родини Луїса Кріда, кота Черча, збила вантажівка. Сусід запропонував йому поховати тварину на старому індіанському кладовищі. За легендами, воно має таємничу силу, яка здатна повертати до життя. І Луїс погодився… Уранці кіт повернувся додому живим. Майже живим…









Стейнбек Дж. На схід від Едему: Роман. – К.: Видавнича група КМ-Букс, 2018. – 736 с.

Роман розкриває сплетіння доль двох каліфорнійських родин – Гамільтонів і Трасків, які вже багато поколінь поспіль відтворюють падіння Адама і Єви й лихе суперництво Каїна і Авеля. Понад півстоліття справжній шедевр Стейнбека лишається однією з найбільш читаних книг.






 Вишневський Я.-Л. Самотність у мережі: Роман. – К.: РІДНА МОВА, 2016. – 424 с.

Це історія віртуального кохання, що стало реальністю. Герої роману зустрічаються в інтернет-чатах, обмінюються еротичними фантазіями, розповідають історії свого життя. Зустрінуться вони в Парижі, подолавши не одне випробування, але головним випробування для кохання стане сама зустріч…








«Тріумфальна арка»: Зима 1939-го. Лікар Равік, біженець із нацистської Німеччини, знаходить притулок у Парижі. Його порожнє й похмуре життя змінює зустріч із Джоан… Він може захистити себе від поліції, але неспроможний сховатися від великого кохання! У цих несподіваних почуттів немає майбутнього, але чи важливо це тепер, коли світ на порозі війни?



«Ніч в Лісабоні»: Врятуватися, втекти з Європи якомога далі від нацистів! Їхня остання надія – пароплав до Америки. Але знайти квитки на нього майже неможливо…Дивний незнайомець готовий віддати їм власні – в обмін на те, що його вислухають. Попереду ніч, сповнена вина й довгих розмов про життя, надію, втрату та справжнє кохання під час війни…




Поезія – безсмертний дотик до душі

Класики української поезії

Українська поезія сучасності

Поезія Лубенщини


 


"Лубни на сторінках видань"











************************






***********************







*************************









*********************



 






************************************





 


************************************************


 




Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріте

        Усі школярі в кінці травня отримують від вчителів список читання на літо. Майже усі відразу про нього забувають. Аж поки не прийдеться писати читацький щоденник у вересні. Ми пропонуємо такі книжки для літнього читання, про які не хочеться забувати.

     Помста Баби Яги / Василь Шкляр. — Львів: Апріорі, 2017. — 76 с. : іл. Письменник Василь Шкляр та художник Кость Лавро створили нову подарункову книжку для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Це збірка яскравих оповідань про перше входження дитини у складний світ людських взаємин. Про пізнання добра і зла, які тісно сусідують як у реальному житті, так і в чарівній казці.   Видання містить паралельний переклад оповідань англійською мовою, що неабияк прислужиться розумненьким дітлахам, котрі вивчають найуживанішу іноземну мову.


      Дерманський С. День народження привида: казки / Сашко Дерманський. Намалювала Любка Франко. — К.: Фонтан казок, 2017. — 48 с., іл. 
У День народження до привида Сашуки Писуки прийдуть у гості всі його друзі-привиди - і Зловісна Марта, і Гарнюня Гапуня, і Балухатий Блюм, і Рудий Зуб, і Май Онес, і навіть Зелепонь Квартальна... І в кож¬ного буде своя історія - химерна, розбишацька, страшненька, повчаль¬на, добра - і неодмінно весела! Адже ці цікавущі казки розказав для вас найвеселіший український дитячий письменник, справжній улюбле¬нець малюків Сашко Дерманський. А намалювала їх в оригінальній техніці акварелі по тонкому шовку найрадісніша українська дитяча художниця Любка Франко.
А ще серед гостей-привидів буде хтось маленький, з голови до ніг за-горнутий у простирадло, хто дуже любить смакувати ірисками. Цікаво, хто це?..

    
    Нестайко В. 3. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Сонце серед ночі. Пригоди в Па вутинії / Всеволод Нестайко; мал. В. Харченка. — X. : ВД «ШКОЛА»,— 208 с. — (Серія «Дитячий бестселер».)
      Перша книга Всеволода Нейстайка, яка включає дві частини, що започаткували найзнаменитішу серію про незвичайні пригоди у дивовижній лісовій школі для звірят нерозлучних друзів зайчика Косі на прізвище Вухань та їжачка Колька на прізвище Колючка. У першій частині книги «Сонце серед ночі» Кося і Колько вступають до лісової школи, знайомляться із неперевершеними вчителями і сміливо допомагають своєму однокласнику Вовчику вийти із небезпечної та неприємної халепи. І другій частині «Пригоди в Павутинії» друзям довелося позмагатися зі злим заморським чарівником Ледарилом Дурандасом.




   
     Дивовижні пригоди в лісовій школі: Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і Сонячний вовк / Всеволод Нестайко ; мал. В. Харченка. — X. : ВД «ШКОЛА», 2017. — 128 с. — (Серія «Дитячий бестселер».) 
     На нерозлучних друзів Косю Вуханя та їжачка Колька Колючку чекають надзвичайні пригоди. Напередодні Нового року вони потраплять у полон до злогопана Крижана, від якого їх рятуватимуть Дід Мороз, Снігуронька і загадковий Яшка, а ще їм доведеться вступити у двобій з підступним паном Мороком, Бабою Ягою та Бабаєм. Лише за допомогою Сонячного зайчика вони зможуть подолати темні сили! Захопливу оповідь супроводжують чудові ілюстрації! 






   
     Нестайко В. 3. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Секрет Васі Кицина. Енелолик, Уфа і Жахоб’якВсеволод Нестайко; мал. В. Харченка. — X. : ВД «ШКОЛА», 2017. — 128 с. — (Серія «Дитячий бестселер».) 
    У другій книзі серії пригод Всеволода Нейстайка вихованці музичної лісової школи знайомляться із рудим котиком Васею Кицином і поринають у вир нових несподіваних пригод. Їм необхідно розкрити секрет котика Васі, і в цьому допомагає мудрий Бровко Барбосович. У другій частині звірятам доведеться познайомитися із кумедними прибульцями з іншої планети дракончиком та двома мавпочками.






       
  Дивовижні пригоди в лісовій школі: Таємний агент Порча і козак Морозенко. Таємниці ліцею «Кондор» / Всеволод Нестайко; мал. В. Хар-ченка. — X. : ВД «ШКОЛА», 2017. — 128 с. — (Серія «Дитячий бестселер».)
      Остання четверта книга про маленьких друзів - довговухого Косю та колючого Колька із музичної лісової школи та їхні захоплюючі пригоди. Ви дізнаєтеся про підступного агента Порчу, який псував їжу в школі та домівках звірят за вказівкою Баби Яги та Кощія, мужнього козака Морозенка - сина Діда Мороза, який допоміг позбутися Порчі і сам отримав допомогу від маленьких звірят, невдаху-терориста, забіяку Грифа, який мало не втонув в озері і врятувався завдяки професору Кваквакуму.




   Веселі пригоди Мицика і Кицика / Юхим Чеповецький; пер. Н. Забіли; мал. В. Харченка. — X.: ВД «ШКОЛА», 2017. — 160 с. — (Серія «Дитячий бестселер»).
       Веселі історії про пригоди мишенятка Мицика та його вірного товариша кота Кицика навчать маленького читача дивитися на все з оптимізмом та знаходити вихід із будь-яких несподіваних ситуацій. Особливістю книжки є подані після кожного оповідання вірші, завдання на кмітливість, схеми саморобок, рецепти, фокуси та інші цікавинки. Прочитавши книгу до кінця та здобувши відповідні навички, кожен юний читач отримає диплом фахівця з мишознавства та котології.


    Знайомтесь: детектив Нишпорка. Нові клопоти детектива Нишпорки / Касдепке Ґжеґож ; пер. з польської І. Котлярської-Фесюк. — X. : ВД «ШКОЛА», 2016. — 144 с. — (Серія «Нова дитяча книга».)
     Ласкаво просимо до детективної агенції «Рожеві окуляри»! Пліч – о - пліч з кумедним диваком детективом Нишпоркою читачі навчаться ло¬гічно мислити та робити висновки, розгадуючи цікаві загадки. А загадок для малечі у звичайному будинку чимало: де поділися шкарпетки з дель¬фінами чи хто зламав повітряного змія? Втім, робота не буде легкою — адже на п’яти наступає підступний та небезпечний детектив Мертвяк з детективної агенції «Чорнокнижник».



   Зачіпки детектива Нишпорки. Канікули детектива Нишпорки Касдепке Ґжеґож ; пер. з польської І. Котлярської-Фесюк ; іл. Пьотра Рихеля. — X. : ВД «ШКОЛА», — 136 с. — (Серія «Нова дитяча книга».)
      Детективна агенція «Рожеві окуляри» працює на повну силу. Для неї нема ні канікул, ні вихідних, адже щодня може щось трапитися... Тому детектив Нишпорка пильнує й уважно розглядає кожну річ чи підозрілу людину, тим паче якщо ця людина — небезпечний суперник де¬тектив Мертвяк. І якщо пан Нишпорка таки знайде якусь зачіпку, то ро¬бота буде всім: розгадувати ту зачіпку доведеться і йому, і читачам.

 



  Обережно! / Гжеґож Касдепке ; пер. І. Котлярської-Фесюк ; мал. А. Гулевича. — X. : ВД «ШКОЛА», 2017. — 64 с. — (Серія «Нова дитяча книга».)
Мабуть, найбільше нещасних випадків трапляється з дітьми у власних до-мівках. Чи можна цьому запобігти? Значною мірою — так. Треба застерегти їх від конкретних загроз. Гострі предмети, гарячі рідини, отруйні речовини — все це може бути небезпечним. Але зауважте: «застерегти» — не означає «налякати»! Да¬вайте говорити з дітьми, жартувати, сміятися — і давайте читати цю книжку. І цьо¬го дійсно вистачить.






 Вирушаєте у мандри і не знаєте, яку книжку обрати для читання у дорозі? Шукаєте твір, який ідеально пасував би до морського узбережжя і вашого відпочинку? Є кілька чудових і безпрограшних варіантів, як поєднати найкращі літні локації і читання.



     Гра престолів : Роман / Джордж Р. Р. Мартін ; Пер. з англ. Н. Тисовської. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2017. — 800 с. : іл. (Пісня льоду й полум’я ; кн. 1).
   Фантастична сага «Пісня льоду й полум’я» давно завоювала сер¬ця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Перша книга циклу — «Гра престолів» — це захопливий світ Сімох Королівств, де літо й зима тривають по кілька років, з півночі наступають загадкові й моторошні вороги, а вельможні родини ведуть ненастанну війну за престол.








   
   Подив і тремтіння [Текст] : роман / Амелі Нотомб; переклад із фр. Віктора Шовкуна. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. - 128 с.
    Це найвідоміший роман бельгійської письменниці, удостоє¬ний премії Французької академії, перекладений багатьма мовами.
      В основі роману — глибокий конфлікт двох традицій і культур: Сходу й Заходу. Героїня народилася в Японії й тепер повернулася туди працювати у великій токійській компанії. Дівчина робить спроби приносити користь, але ментальне провалля, яке пролягло між нею й роботодавцями, постійно призводить до неприємностей.






     Чорний ліс : роман / Андрій Кокотюха ; передм. І. Патриляка. — 3-тє вид. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного До¬звілля», 2018. — 304 с.
     У Чорному лісі на Волині українці воюють відразу на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головний герой — колишній міліціонер, зек, радянський диверсант — мусить розібратися в тому, хто друг, а хто ворог. У нього нині одна мета — зрозуміти, на чиєму боці правда, і відстоювати її зі зброєю в руках.











      Глибоко під водою : роман / Пола Гоукінз ; перекл. з англ. Г. Яновської. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного До¬звілля», 2018. — 320 с.
    Затон Утоплениць біля тихого англійського містечка. Над ним — стрімка скеля, з якої протягом століть стрибали чи просто падали в темну воду жінки. Письменниця Нел Ебботт, зачарована моторошними переказами та легендами, починає писати роман про це місце... А потім її тіло знаходять у затоні. Ведеть¬ся розслідування, і невдовзі стає зрозуміло, що мешканці містечка щось при¬ховують. їхню свідомість віками отруює зло, яке ховається в обтяжених чорни¬ми таємницями водах затону. Кожен із цих людей має свою зловісну таємницю. Чи встигне детектив Шон Таунсенд розгадати її до того, як вода затону прийме у свої глибини нову жертву?



    Червоний: роман / Андрій Кокотюха; передм. В. Кіпіані ; худож. Н. Переверзєва. — 2-ге вид. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. — 320 с.: іл.
    Їм закидають масові вбивства вчителів. Бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони... можуть бути корисними. Замість скніти в таборах, ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! і нехай він планує втечу, йому єдиному до снаги підкорити своїй волі ув’язнених. Як це було, розкажуть три свідки, три запеклих вороги Данила: міліціонер, чекіст і в’язень-червоноармієць. Не шукайте Червоного ані серед живих, ані серед мертвих, шукайте серед овіяних легендою!






    Зазирни у мої сни : роман / Макс Кідрук. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 528 с. : іл.
     На що здатний батько заради порятунку сина, якого поглинає примара, котра оселилася у снах? Мирону Бєлінському доведеться шукати відповідь на це за¬питання самому: його батько покинув родину дуже давно і без пояснень, його друзі не здогадуються про те, що відбувається з маленьким Тео. Мирон про¬ковтне зраду найближчої людини, знехтує порадами лікарів, відмовиться від кар’єри і навіть дозволить ученим зазирнути в мозок свого сина. Та чи допомо¬же це здолати силу, яка заволоділа думками Тео? Силу, яка поза життям і смертю, поза добром і злом? І чи не занадто високою буде ціна?




       Де немає Бога : роман / Макс Кідрук. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. — 480 с.: іл.
     Доведена до відчаю українка з великою сумою грошей, яка ігнорує дзвінки від чоловіка. Росіянин-пілот, який намагається приборкати аерофобію після загибелі коханки в катастрофі рейсу МН17. Найвідоміший політик Баварії на пікові кар'єри, який ненавидить свою роботу. Гравець американської Націо-нальної футбольної ліги, життя якого розвалилося після одного невдалого ро-зіграшу. Таємний папський кардинал, який прямує до країни, де офіційно не існує Католицької церкви... Незнайомці з різними долями. Єдине спільне для них — рейс 341, і він веде до найбільшого випробування в їхньому житті.
     «Де немає Бога» — спроба збагнути, чи є всередині нас те, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога.



12 випадкових книг із безлічі новинок бібліотеки.



   Світлана Алексієвич. Останні свідки. Соло для дитячого голосу.
Пер. з рос. Л. Лисенко. - К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2016. - 368 с.

   Друга книга славнозвісного художньо-документального циклу Світлани Алексієвич «Голоси Утопії». Спогади про Другу світову війну на теренах СРСР тих, кому під час війни було 6—12 років — найменш заангажованих і водночас найвразливіших її свідків. Війна очима дітей виявилася ще страшнішою, ніж та, яку закарбував жіночий погляд у книжці «У війни не жіноче обличчя». «Останні свідки» — це подвиг дитячої пам’яті. Книга друкується в новій авторській редакції.








      
       Сергій Жадан   Інтернат [Текст] : роман / Сергій Жадан. - Чернівці : Меридіан Черновіц, 2017. - 336 с.
      ...Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі...
     ...Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім...

     Дяченки М. та С. Магам можна все: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. Я. В. Житіна; худож.-оформлювач Н. С. Га- лавур. — К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. — 347 с. 
     Уявіть, шановний читачу, що людина, ось, наприклад, ви — це такий собі будиночок із безліччю кімнат, у яких живуть їх мешканці. І ось комусь — сторонньому, в усякому разі, не вам, спадає на думку — а що буде, якщо відселити деяких мешканців, навіть не питаючи власника будинку? Що буде, якщо препарувати душу лю-дини?..
      Таємничий Препаратор почав свою справу. Разом з ним почав діяти і Хорт зі Табор — вроджений маг. Магам, як відомо, можна все, особливо коли в мага є Кореневе Заклинання Кари, проти якого безсилий будь-хто. Але... Але справа навіть не в тому, що його супро¬тивник теж маг, він дуже могутній і вже мільйон років удосконалює свою магічну майстерність, а в тому, що в битву втрутилась любов...



    
    Дяченки М. та С. Віта Ностра: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. О. Негребецького; худож.-оформлювач Н. С. Галавур. — К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. - 380 с. 
     «Віта Ностра» — роман-ідея, роман-перетворення, роман про те, як стати дорослим, пізнати себе, про біль і страх. Істинний страх, коли боїшся, що щось може статися з твоїми близькими, коханими, рідними, беззахисними, та ще й через твою провину, змушує Сашу Самохіну вступити до дивного інституту Спеціальних Технологій, де студенти схожі на чудовиськ, а викла-дачі — на занепалих янгелов. І життя її перетворюється на жахіття...







    Келлі Марта Холл  Бузкові дівчата. Роман. / Пер. з англійської В. Горбатька. — К. : Нора-Друк, 2017. — 544 с. — серія «Чита-цький клуб».
   Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а невдовзі у 1940 році окуповує Францію.
     Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору. У напруженій атмосфері один хибний крок може мати згубні наслідки.
    Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми.
Життя цих трьох жінок неймовірним чином перетинається, їхні історії розгортаються на різних континентах: від Нью-Йорка до Парижа, Німеччини та Польщі. Кароліна і Кася прагнуть від¬новити справедливість для тих, кого історія забула.


     
     Мартін Дж. Р. Р.  Буря мечів : Роман / Джордж Р. Р. Мартін ; Пер. з англ. Н. Ти- совської. — К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 1152 с. : іл. (Пісня льоду й полум’я ; кн. 3).
     Фантастична сага «Пісня льоду й полум’я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається міль¬йонними накладами. Третя книга циклу — «Буря мечів» — це історія братовбивчої Війни п’ятьох королів на тлі страшної загрози для всього людства, яка вже насувається з-за Стіни.







    
    Купріян О. Солоні поцілунки : повість / Ольга Купріян. — Київ : ВІД «Академія», 2017. — 128 с.
    Повість Ольги Купріян «Солоні поцілунки» — про відкриття себе і переживання чотирнадцятилітньої дівчини. Про болісні зміни в її стосунках з однолітками і дорослими. Про перші досвіди самостійності, цілком недитячі розчарування і сльози.
    «Чемним» дівчатам і хлопцям, а тим паче їхнім батькам читати не рекомендується.


      Джеймісон, Сесилія  Леді Джейн / Сесилія Джеймісон. — Харків : Вид-во «Ранок», 2017, —224 с. :іл.
    «Леді Джейн» — пронизлива і драматична повість американської письменниці Сесилії Джеймісон (1848-1909), створена на рубежі 20 ст. Цією історією дівчинки-сироти, сповненою неймовірних поворотів долі, таємниць і майже детективних обставин, уже більше століття зачитуються діти і підлітки. І сьогодні вона хвилює, переконує, викликає співчуття, а часом і сльози — недарма ця талановита книга по праву увійшла в золотий фонд світової літератури для дітей. Самотнє дитя леді Джейн, що протистоїть жорстокому і холодному світові, виходить переможцем у цій боротьбі — завдяки душевній красі, твердості характеру і вмінню бути вдячною і милосердною.



    Сердюк, Марія  Стів Джобс / Марія Сердюк. - К.: «Агенція «ІРІО», 2018. 144 с., іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
      Серія «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» це унікальний проект, який сприяє набагато якіснішому дозвіллю батьків і дітей. Книжки серії написані в захопливій і доступній формі, що робить сам процес читання не нудним і корисним. Діти поринають у неймовірні пригоди персонажів та відкривають для себе життя головних героїв - видатних людей усіх часів. Із цих історій дитина дізнається, що можливо досягти будь-якої мети завдяки наполегливій праці, вірі в себе та бажанню принести щось корисне у світ. В кінці кожного розділу - завчасно підготов¬лені запитання, які допоможуть дитині зрозуміти і запам’ятати найважливіше. Історії навчать дитину досягати цілей, не боятися труднощів, ніколи не здаватися та до кінця вірити у свій успіх!


      Потерянко, Юлія   Альберт Ейнштейн / Юлія Потерянко - К. : «Агенція «ІРЮ», 2017. - 104 с., іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
    Серія «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» - це унікальний проект, який сприяє набагато якіснішому дозвіл¬лю батьків і дітей. Книги серії написані в захоплюючій і доступній формі, що робить сам процес читання не нудним і корисним. Діти поринають у неймовірні пригоди персонажів та відкривають для себе життя головних героїв — видатних людей усіх часів. Із цих історій дитина дізнається, що завдяки наполегливій праці, вірі У себе та бажанню принести щось корисне у світ, можливо досягти будь-якої мети. В кінці кожного розділу - завчасно підготовлені запитання, які допоможуть дитині зрозуміти і запам’ятати найважливіше. Історії навчать дитину досягати цілей, не боятися труднощів, ніколи не здаватися та до кінця вірити у свій успіх!


   
Чайка М. В.  Казки старого замку / Марина Чайка. — X. : Вид-во «Ранок», 2017. — 80 с. : іл.
    Рудий кіт Хомут завжди в центрі подій. То він шукає злодія, то вирушає з подружками на бал до замку. Котик уперше в житті закохується до нестями і знаходить нових цікавих друзів. А ще він більше не жадібний, хоча сметанку полюбляє, як і раніше. Адже цей рецепт котячого щастя діє безвідмовно.


    Андрусяк І. Лякація : вірші для дітей / Іван Андрусяк. Намалювала Лілія Курцеба. — К.: Фонтан казок, 2017. - 56 с. (Серія «Добрі вірші»)
Іван Андрусяк - один із найулюбленіших поетів сучасних українських дітей. Кумедні, розбишацькі сюжети, яскраві образи й «добрі — капості» у нього неодмінно поєднуються з досконалою поетичною технікою, тонким чуттям мови і ефектною звуковою грою. Це вірші, які не вчаться напам’ять, а легко й хвацько запам’ятовуються самі - й у поєднанні з креативними ілюстраціями юної художниці Лілії Курцеби запрошують маленького читача до веселої гри.

       Збірка «Лякація» удостоєна у 2016 році Корнійчуковської премії, а низка віршів із неї включена до нової шкільної програми для вивчення в третьому класі.




«10 книжок, що подарують натхнення цієї осені»


      Якщо довгі та заплутані романи ви читаєте тижнями і в кінці книги вже забуваєте, що відбувалося з героями на початку. Якщо у вас напружений графік та на читання просто не вистачає часу. Якщо ви хочете «ковтнути» книгу за кілька годин, то цей список стане у пригоді. 






           Скрябін Кузьма.
      Проза / Кузьма Скрябін; фото Ю. С. Кочетової; худож.- оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2016. — 378 с.
       Кузьма Скрябін (справжнє ім'я Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну шко¬лу за класом фортепіано. У 1989 році записав першу пісню у складі музичної групи «Скрябін». З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох пісень, а також як талановитий письменник. 2 лютого 2015 року Кузьма Скрябін загинув в автомобільній аварії.
У видавництві «Фоліо» вийшли друком книжки «Я, "Побєда" і Берлін» (українською та російською), «Я, Паштет і Армія» та «Я, Шонік і Шпіцберген».
     До цього видання включено усі прозові твори Кузьми Скрябіна, в яких якнайкраще розкрився його оригінальний, приправлений іскрометним гумором письменницький талант.



      Трофимович В. М.
     Любов на лінії вогню / Васіліса Трофимович; худож.- оформлювач В. М. Карасик. — Харків: Фоліо, 2016.— 153 с.: фото.
     Він і Вона. їхнім стосункам не завадить ніщо і ніколи, бо це закон всесвіту — життя має продовжуватися за будь-яких умов. У збірці замальовок Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям.
  У кожному оповіданні письменниці, журналіста, колишнього прес-офіцера добровольчих формувань, яка понад півтора року провела в АТО разом зі своїми героями, читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення кращого майбутнього нашої країни.




       Вишневський, Януш-Леон.
  С@МОТНІСТЬ у Мережі: роман / Януш-Леон Вишнев¬ський; пер. з пол. Ольга Кравець. — К.: РІДНА МОВА, 2016. - 424 с.
     «Самотність у Мережі» — це історія віртуального кохання, що стала реальністю. Герої роману зустрічаються в інтернет - чатах, обмінюються еротичними фантазіями, розповідають історії зі свого життя. Зустрінуться вони в Парижі, подолавши не одне випробування, але головним випробуванням для кохання стане сама зустріч...










         Чемерис В. Л.
     Амазонка; Київ—Соловки / Валентин Чемерис; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: ЛА «Час читати», 2016. — 507 с. Нова книжка Валентина Чемериса присвячена поетам XX століття, імена яких стали символами великої жертовної любові до України, незламності духу, правди й боротьби.
   Що спонукало Олену Телігу, героїню повісті «Амазонка», вишукану красуню-аристократку, не менш прекрасну поетесу, яку називали новітньою Лесею Українкою, ступити на кривавий шлях боротьби за визволення Батьківщини? Письменник зображує жінку, що вміє і страждати, і радіти, і бути ніжною, але коли перед нею ворог — стає хороброю та незламною. Такою й зустріла Олена свою смерть у горезвісному Бабиному Яру в Києві в лютомуі 942 року, де її, патріотку, члена ОУН, розстріляли німецькі фашисти.
        Про трагічну долю чотирьох поетів: Крушельницьких — батька Антона й сина Івана, та Вороних — батька Миколу й сина Марка, про їхнє життя, творчість, любов і загибель під час сталінського «Великого терору» 1930-х років читач дізнається з роману.



     Волков Олексій
     Емісар. — К.: Нора-Друк, 2012. — 287 с. Морок.
 Власнику кафе «Артист» незнайомці роблять пропозицію, від якої неможливо відмовитися. Намагаючись втекти, він мимоволі спричиняє смерть двох людей. Опинившись в США, головний герой роману грає нав’язану йому роль загадкового емісара. Хитросплетіння сюжету маневрує на межі реального. Інтриги спецслужб, підступні пастки і карколомні викриття не завадять головному герою попри все йти до втілення мрії всього життя — зіграти роль у кіно за власним сценарієм.









      Кокотюха А.А. 
    Автомобіль із Пекарської: роман / Андрій Кокотюха; худ.- оформлювач Л.П. Вировець. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. – 283 с.: іл.
     Львів, 1911 рік. У центрі міста, на вулиці Пекарській, у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового маг¬ната. У вбивстві підозрюють її таємного коханця. Це — Густав Сілезький, один із королів львівського злочинного світу. Він може довести свою невинність. Та докази готовий довірити лише одній людині — Климові Кошовому, який повинен знайти справжнього вбивцю, аби витягнути давнього знайомого з тюрми. У пошуках йому допомагає вірний друг Йозеф Шацький, і разом вони розкри¬вають брудні таємниці з життя міської аристократії. Люди в масках, кримінальні ватажки, мільйонери, провокатори — підозрю¬ються всі. І все ж найбільший ризик для Клима Кошового — це те, що його приватне розслідування категорично не подобається впливовій красуні Магді Богданович...



         Брати Капранови
       Щоденник моєї секретарки / Брати Капранови. - К. : Гамазин, 2016. - 400 с.
         Він має все - дружину-телеведучу. красуню-коханку, бізнес на бюджетних грошах. Він — типовий представник так званого «бомонду» чи то «еліти». Однак українцям завжди були притаманні природний скепсис та іронія. Саме завдяки ним якостям головний герой роману «Щоденник моєї секретарки» стає діґґером - подорожуючи таємними коридорами влади та грошей, він не забуває фіксувати для нас із вами гг язяиву картину того, що відбувається там. Але одного разу світ навкруги раптом починає руйнуватися — настає час великого бізнесового та політичного переділу, гаряче літо  2004-го...






        Лис В. С.
       Соло для Соломії : роман / Володимир Лис ; передм. Т. Прохаська. — 2-ге вид. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 368 с.
      Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих... Карколомні події XX століття — війна, примусова колективізація — події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та у межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, окрім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?








       Людмила Таран
    Остання жінка, останній чоловік [текст]: оповідання/ Людмила Таран. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. — 272 с.
    Буденність та буттєвий вимір, іронія й романтизм, таємничо- містичне та впізнаване - все це поєдналося в книжці новел Людмили Таран. Одвічна напруга й осяйні миті людських стосунків, екзистенційні переживання, знайомі чи не кожній людині, — провідна проблематика її прози.







     Мацко І.
    Перехідний вік... моєї мами : повість / Ірина Мацко. — К. : ВЦ «Академія», 2016. — 128 с.
    Їй не подобається у собі все. У свої тринадцять Аля гостро переживає непорозуміння в сім'ї. Допитливо приглядається до мами, в якої свій «перехідний» вік. її бентежать стосунки з однокласниками, перші місячні, пригоди в таборі, поцілунки і пробуджене кохання... І щось дуже важливе відкриває мамина розповідь про її перше кохання.
     Порозуміння завжди можливе, якщо його прагнути, — переконують події повісті Ірини Мацко «Перехідний вік... моєї мами».




Для вас, жінки – цікаві книжки!

    Жінки люблять різні книги. Є серед них історії романтичні та надихаючі, реалістичні та фантастичні, розповіді про силу краси і силу духу, романи про протистояння розумів і потяг сердець. Можна було б сказати, що далеко не всі вони про кохання, але будемо чесні - саме про любов оповідає практично вся світова література. А іноді вчасно прочитана книга може навіть змінити життя.


      
 Лис В. С. Графиня : роман / Володимир Лис. — Харків : Книж¬ковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 224 с.
     Події роману розгортаються у різних часових просторах, між таєм-ницею дару митця і гординею й помстою. Тут психологічні стосунки між героями гостріші за будь-який детектив. З якою метою, як і кількасот років тому, в маленькому містечку на Волині хтось убиває собак, наводя¬чи жах на мешканців? Навіщо талановита художниця Люба Смажук раптово прагне зустрітися зі шкільним учителем малювання в місті свого дитинства? Чому всі химерні події обертаються навколо неї та графині Венцеслави, яка погордливо позирає з єдиного вцілілого свого портрета? Лише картини берегтимуть таємницю — до останньої сторінки...

    Іваничук Р. І.Осінні узори: новели та оповідання / Роман Іваничук; упоряд. Н. Л. Бічуя, В. В. Ґабор; передм. Н. Л. Бічуї; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Орбіта, 2016. — 300 с.
        Роман Іваничук (нар. 1929 р.) — відомий український письменник, громадський діяч, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, Герой України. У доробку патріарха української історичної романістики двадцять історичних романів, якими він намагається, за його висловом, «внести дрібку своєї праці для збереження й повернення історичної пам’яті в народі», служити йому «мечем і мислію». Художнє слово стало для Романа Іваничука саме такою зброєю.
   «Осінні узори» — це книжка про звичайних людей, добірка новел і оповідань, написаних у різні роки, з сюжетами, вихопленими просто з життя. Це своєрідна сповідь письменника-життєлюба, літописця не тільки сивої давнини, але й своєї епохи. В його творах можна знайти атмосферу, настрій, образи, запахи й смаки улюблених міст і місць, як вони закарбувалися у пам’яті автора. Тут є все — радість, печаль, краса, усмішка, кохання, надія і сміх. А головне — в оповідках (як їх називає автор) є мудрість. Справжня мудрість бачити світло навіть у сутінках і віддавати любов беззастережно і чесно. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока — і водночас дуже проста. Власне, яким і повинен бути справжній мудрець.


      Пономаренко Любов. Нехворощ: Новели та повість. - Полтава : Дивосвіт, 2016. - Вид. 2-е. - 192 с.
       У новій книзі відомої української письменниці Любові Пономаренко переплітаються найкращі традиції реалістів, імпресіоністів, експресіоністів, сюрреалістів: новели зачаровують і водночас приголомшують читача, безумовно, запам'ятовуючись. Характери героїв вияскравлюються переважно на рівні емоційно-інтимних рефлексій на драматичні повороти долі, ситуації на межі життя і смерті. Таємниця, подих якої відчутний майже в кожному творі письменниці, проектується на взаємопроникнення реального й потойбічного.
     У повісті "Нехворощ" дві самотності долають простір і позапростір назу-стріч одна одній, мають зазирнути в серце темряви і світла, щоб збагнути: "дім людський не на Землі, а в душі" і "кожен має здобути свій дім".
Проза Любові Пономаренко відповідає світовим взірцям символіко-психологічного письма і не залишить байдужим сучасного читача.



   
    Матіос Марія. Кулінарні фіґлі: Видання друге Львів   «Піраміда». 2011 - 208 с. іл..
    «Кулінарні фіґлі» це оновлене видання «Фуршету від Ма¬рії Матіос». Це здоровий гумор і міні-енциклопедія сімейного життя самодостатньої жінки, яка знає, що сміх і смачна кухня уміють підтримати здоровий дух у тілі людини так само, як нехитрі знання неписаних законів і народних звичаїв, свого і чужого минулого






       
Козловська X. Коштовніше за золото / Христина Козловська — Брустурів: Дискурсус, 2015 — 196 с.
        Екзистенційно-абсурдистська проза Христини Козло- вської нагадує то Франца Кафку, то Хорхе Луїса Борхеса. Але найчастіше — наше реальне життя. Саме це найбільше насторожує. Саме це найбільше захоплює. Добре, що інколи трапляються хороші кінцівки. Інколи.











Сучасним жінкам  цікаво буде дізнатися про напівзабуту рецептуру приготування борщів та юшок, м`ясних та рибних страв, різноманітних каш тощо.
Окремої уваги заслуговує   книга по в’язанню. В’язання – це  творіння рук і сердець багатьох поколінь майстрів, в основу якої покладено традиції народного мистецтва, це вигадка, спостережливість, смак, різноманітність кольорових поєднань, орнаментальних мотивів і форм.





    Шумило Г.І. Технологія приготування їжі: Навч. посіб. — К.: «Кондор». — 2003. - 506 с. 
     У навчальному посібнику описані різні способи і прийоми кулінарної обробки продуктів, приготування напівфабрикатів, страв та кулінарних виробів відповідно до наукових досягнень раціонального і дієтичного харчування.
    Посібник рекомендований для студентів технологічних відділень навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, а також працівників підприємств харчу¬вання. Може бути корисним при домашньому приготуванні їжі.

 

     Грицай С. П. Художнє в’язання : Навч. посібник / Вступне слово А. Г. Данилюка.— К. : Вища шк., 1994.— 104 с. : іл.
     Подано оригінальні моделі трикотажного дитячого та жіночого одягу, виконані на основі народного крою й орнаментовані за народними мотивами різних регіонів України. Моделі вив’язані на машині та вручну на спицях. До кожної моделі подано опис, креслення, схему в’язання.
Для професійних навчально-вимовних закладів.

     Доцяк В. С. Українська кухня: Технологія приготування страв: Підручник. — К. : Вища шк., 
   В основу книги покладено відродження української національної кухні, технології приготування давніх традиційних страв.
    Подано товарознавчу класифікацію овочів, грибів, риби, м’яса, птиці, описано значення їх у харчуванні людини. Висвітлено раціональні способи кулінарної обробки продуктів, її вплив на якість готової продукції. Наведено прийоми і методи приготування та подавання страв, напоїв, виробів з тіста, вимоги до їхньої якості, строки реалізації. Окремий розділ присвячено лікувальному харчуванню.
     Для учнів професійно-технічних училищ з інтегрованим навчанням. Може бути корисним при домашньому приготуванні їжі.


      Лильо І. М. Львівська кухня / І. Лильо; передмова В. Поліщука; худож.- оформлювач Л.А.Бейгер. — Харків: Факт, 2016.— 255 с.: іл. 
       Львівська кухня — як складова частина галицької — це напрочуд дивна суміш української, польської, єврейської, вірменської традицій, яку акуратні та педантичні австрійці приправили запаморочливими ароматами Середземно¬мор’я і впорядкували та класифікували. Тому ця кухня неповторна. Але по¬при свою витонченість та оригінальність, львівська кухня і далі намагається опиратись на місцеві продукти, традиції та історичну пам’ять. А це викликає велику повагу.






  Третій розділ присвячений Класичній літературі. Про неї можна сказати лише пару слів - класика завжди залишається класикою!   



     Флобер Г.  Пані Боварі; Проста душа / Пер. з фр. Миколи Лукаша та Михайла Гайдая; Передмова Д. С. Наливайка; Примітки Б. Б. Буніч-Ремізова; Худож.-ілюстратор Л. Д. Киркач; Худож.-оформлювачі Б. П. Бублик, С. І. Правдюк. — Харків: Фоліо, 2005. — 399 с. — (Рандеву).
       Роман Флобера «Пані Боварі» (1856) є важливою віхою на шляхах розвитку французької і європейської літератури. Цим романом започаткувався новий тип художньої прози, суттєво відмінний від прози попередніх епох. Роман відноситься до реа¬лістичної літератури, але водночас він дав імпульси іншим літературним напрямам і течіям другої половини XIX століття. В романі Флобер дотримувався «об єктивного методу», головною ознакою якого є усунення прямої авторської присутності в творі, тобто різнорідних відступів, коментарів, оцінок зображуваного, емоційних сплесків і т.д. Вперше в цьому романі широко використовується невласне пряма мова, яка набуде великого поширення в літературі XX століття.


       
 Гюго В. Собор Паризької Богоматері: Роман / Пер. з фр. П. Тернюка; Передм. Н. М. Горячої; Приміт. Б. Б. Буніч- Ремізова; Худож.-іл. Л. Е. Чайка; Худож.-оформлювач Б. П. Бублик. — Харків: Фоліо, 2007. — 511 с. — (Б-ка світ. літ.).
    Основу роману-легенди «Собор Паризької Богоматері» складає незмінний для всього творчого шляху зрілого Гюго погляд на історичний процес як на велике протиборство споконвічних джерел — добра та зла, милосердя та жорстокості, почуття та розсуду. Сюжет створено уявою автора, проте напевно відомо, що для опису собору та Парижу XV століття, зображення звичаїв епохи Гюго вивчив багатий історичний матеріал, і навіть уїдливі дослідники середньовіччя не змогли знайти в сюжеті якихось серйозних історичних огріхів.

   
Конан-Дойль, Артур. Загадка Старка Монро: Роман / А. Конан-Дойль; [пер. с англ. Антоновой М. и Гелевы П.] — Москва: Гелеос, 2007. — 320 с. — Доп. тит. л. англ.
       Поклонники творчества Конан-Дойля уже на протяжении века спорят о том, кто же из героев великого писателя был у него самым любимым. И, похоже, Шерлок Холмс сдает свои позиции!!!
Ведь Старк Монро, главный герой книги «Загадка Старка Монро», по признанню самого Конан-Дойля, оказался настолько интересным персонажем, что ради него писатель был готов избавиться от Шерлока.

    Бєляєв,0. Людина-амфібія. Острів загиблих кораблів. Голова професора Доуеля [Текст] / О. Бєляєв; [до зб. в цілому] Пер. І. Л. Базилянської. — X.: ВД «ШКОЛА», 2009. — 512 с. — (Золота серія «Бібліотека пригод»),
     До книги увійшли найкращі твори майстра російської науково- фантастичної літератури. Цікаві й захоплюючі пригоди героїв, людські стосунки, щира любов і... підступність, жадібність, моральна спустошеність — усе органічно переплетене в романах О. Бєляєва, популярних уже понад вісімдесят років.
Для широкого кола читачів.



  Купрін О.І. Вибрані твори / О.І.Купрін; вступ, слово С.В.Кучерявенко; упорядкув. А.М.Михайляна. — К.: Україна, 2011.— 480 с.: портр.
     До книги увійшли кращі твори письменника, які посіли унікальне міс-це в класичній літературі кінця XIX - початку XX століть.

 

Нова книга в нашій книгозбірні!

Реквієм для Рози

   Хто така Роза, яку роль вона відіграла в житті юної актриси - піаністки і як переплелися складні перипетії життя героїв минулого і сьогодення, ви дізнаєтеся із нового роману Раїси Плотникової, який отримав спеціальну відзнаку «Вибір видавця» на міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова-2016».
           Плотникова Р.
      Реквієм для Рози: роман / Раїса Плотникова; худож.- оформлювач В. М. Карасик. — Харків: Фоліо, 2016. — 251 с.

        Основна історична складова «Реквієму для Рози» — старі листи. Актриса колишнього театру Садовського, піаністка, пише коханому послання в безвість, змальовуючи жахіття свого існування у Києві на початку 30-х років XX століття. Чекісти змушують її працювати прибиральницею і після допитів замивати криваві сліди катувань у підвалі «черезвичайки», а пізніше — супроводжувати знущання над людьми грою на піаніно. Уже в наш час ці листи майже столітньої давності потрапляють до рук скромного доцента, викладача історії. У вирі сучасного життя він іде слідами авторки пожовклих аркушів, переживає власну драму, шукає паралелі в подіях минулих років і знаходить своє кохання вже у круговерті Революції Гідності.










**********************
Вона прийшла непрохана й неждана,
І я її зустріти не зумів.
Вона до мене випливла з туману
Моїх юнацьких несміливих снів.
Вона прийшла, заквітчана і мила,
І руки лагідно до мене простягла,
І так чарівно кликала й манила,
Такою ніжною і доброю була.
І я не чув, як жайвір в небі тане,
Кого остерігає з висоти…
Прийшла любов непрохана й неждана —
Ну як мені за нею не піти?
Василь Симоненко











КНИГИ-НОВИНКИ








 
 У ці весняні дні, наприкінці березня, з 21 березня до 1 квітня 2016 року у всіх бібліотеках країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання для користувачів бібліотек. Аби цей тиждень став

 «Тижнем Шаленого Читання» 

пропонуємо завітати в центральну районну бібліотеку імені Володимира Малика та познайомитися з кращими книгами для читання. Чекаємо Вас!








Книги для дітей:













Книги для юнацтва:










Книги-новинки

Книги подаровані Фундацією  ім. І.Багряного

Засновник і головний редактор серії «Бібліотека газети "Літературна Україна" - Сергій Козак


         Шукав у слові Україну : спогади про Тодося Осьмачку / упоряд. Сергій Козак. - К. : Літ. Україна, 2013. - 204 с.
Пропонована читачеві книжка — перша в Україні збірка спогадів про видатного українського поета, прозаїка, перекладача Теодосія Ось­мачку (1895—1962) — людину великого обдарування, що сягнула вер­шин геніальності, і водночас надзвичайно складної, трагічної долі, лю­дину, яка хоч і торувала свої стежки на чужині, проте жила Україною, шукала її у слові.
Авторами спогадів є відомі літератори, діячі української культури, які відіграли важливу роль у житті поета, — Володимир Біляїв, Марія Кейван, Людмила Коваленко, Григорій Костюк, Петро Одарченко, Юрій Стефаник. Видання не лише містить важливі фактичні відомості про малознаний еміграційний період життя Теодосія Осьмачки, що ста­нуть цінним джерелом для дослідників його творчості, а й подає своєрід­ний «колективний портрет» наших культурних діячів на чужині.



         Ротач П. Перебіг літ і подій / Петро Ротач; упоряд. Сергій Козак.— К. : Літ. Україна, 2015. — 68 с. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2015. —  12)
У цій книжечці — два яскраві мемуарні твори: Петра Ротача і його вдови Алли Ротач.
«Перебіг літ і подій» — це автобіографія українця, якого майже все життя цькував імперсько-тоталітарний режим. Цькував лише за те, що його працьови­тих батьків-середняків розкуркулили ленінсько-сталінські сатрапи. А ще за те, що гітлерівці вивезли його на рабську працю до Рейху.
Петро Ротач — поет, краєзнавець, науковець, журналіст, громадський діяч. Його літературну долю в буквальному розумінні зламали: забороняли публікуватися, оббріхували, чинили моральний тиск, таємно стежили за кожним його кроком, підслуховували телефонні розмови — усе це тривало ще й у 1980-х роках, навіть у період так званої горбачовської перебудови.
«Гіркі і світлі тридцять літ і три роки» Алли Ротач — схвильована й багата на цікаві факти оповідь про заснування Полтавського музею І. П. Котляревського, його перших працівників і видатних людей України, причетних до цього осередку нашої культури, який не раз доводилося рятувати.
Цей збірник пам'яті до 90-ліття знаного письменника й науковця відкривають статті професора, доктора філологічних наук Миколи Степаненка і відомого діяча української еміграції, публіциста Олексія Коновала, які додають важливі штри­хи до портрета Петра Ротача, чий доробок є справжнім скарбом для істориків, краєзнавців, документалістів, белетристів, та й пересічних читачів.


      Коновал О. В ім'я України /О.Коновал ; упоряд. С. Козак. — К. : Літ. Укра­їна, 2013. — 56 с. : портр. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2013. — № 6).
  До цього видання увійшли статті відомого громадського діяча укра­їнської еміграції, дослідника її літературного процесу, публіциста, од­ного з керівників Фундації імені Івана Багряного Олексія Коновала, що їх упродовж кількох років друкувала «Літературна Україна». Вони становлять лише частку великого за обсягом і вагомого доробку цієї непересічної особистості, діяльність якої охоплює і громадську роботу, зокрема авторські публіцистичні виступи, статті, розвідки, досліджен­ня, і видавничу справу, зосібна упорядкування численних видань, і працю з пошуку та збереження цінних архівних матеріалів. Пропоно­вана читачеві добірка матеріалів цілком відображає широту інтересів Олексія Коновала: політичне життя української еміграції, наріжні проблеми української культури, історія України у XX столітті, а та­кож постать і творчість видатного політичного діяча й письменника Івана Багряного. Утім, в такій тематичній різноманітності зібраних у книжці статей звучить спільний мотив — громадянська небайдужість палкого патріота України, що, попри тяжку долю на чужині, не згас­ла, а стала головним сенсом його життя.

Його голос чути досі (Розмови з Анатолієм Дімаровим) / упоряд. Є. Дімарова, С. Козак. — К. : Літ. Україна, 2015. — 260 с. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2015. — № 10)
Ця — номінально — збірка інтерв'ю класика нашої літератури фактично є розкішним модерним романом, романом-відкриттям, який читається на одному подиху. Адже створена неабияким май­стром про неабияку людину та унікальні ситуації, що з них складалося її життя.
Книжку можна було б назвати «Дімаров про Дімарова». Утім, хтозна, чи сам би незабутній Анатолій Андрійович створив цю або подібну до неї літературну річ, — та на щастя (читацьке), йшли й ішли до нього по інтерв'ю один за одним журналісти, письменники. І то висококласні.
Ось і склалася напрочуд цілісна оповідь, частини якої органічно до­повнюють одна одну. Завдяки ініціаторам цього видання — для бага­тьох наступних поколінь збережено постать, у якої все з великої літери, адже Дімаров завжди буде дорогий нам як Громадянин, Письменник, Наставник, Товариш, Роботяга Духу, Українець... Усе це — в новій книжці, щедрій на яскраві думки й гострі емоції


         Героям слава!  /  упоряд.  Сергій  Козак,  Юрій Пригорницький. —
 К.: Літ.Україна, 2014. — 100 с.

Це — перша книжка в історії України, що впоряд­кована для фронту й відправлена на фронт. Перша, яку передає не військове відомство, а звичайні, мирні люди — волонтери.
        Тут найкращі рядки із сердець найкращих поетів. Для святих воїнів жорстокої війни. Для перемоги цього досить!







        Шевченко на барикадах свободи / упоряд. Сергій Козак. — К. : Фундація ім. І. Багряного, 2015. — 308 с.-  (Книжкова "Літературна Україна")
У нинішню нелегку добу не забуваймо і про тяжчі часи (яких в України було чимало). Приміром: «...моторошна руїна української державності, української душі й духу... Державні знамена розірвано на онучі. У нас залишилося лише СЛОВО. І тоді — з останніх генетичних зусиль, можливо, навіть із відчаю нація всю себе вкладає в Тараса Шевченка», — так про значення Великого Кобзаря в нашій історії мовить один з авторів цієї книжки — Володимир Яворівський. Ро­зуміння Шевченкової місії поглиблюють також мудрі, яскраві сторінки, писа­ні Євгеном Сверстюком, Володимиром Яцюком, Тарасом Салигою, Михайлом Слабошпицьким, Анатолієм Подолинним, іншими відомими і малознаними авторами й об'єднані тематикою цього видання.
Збірник публікацій, що побачили світу 2000—2014 рр. на шпальтах «Літе­ратурної України», має назву «Шевченко на барикадах свободи». Тут уміщено аналітичні і публіцистичні статті, а також розвідки, інтерв'ю, репортажі, го­ловний герой яких — наш геніальний Тарас, актуальність його гуманістичної думки для всіх епох. Матеріали стосуються поетичної, прозової, епістоляр­ної, образотворчої спадщини Пророка, географії його мандрівок, шевченко­знавства в Україні та еміграції, світоглядного впливу Кобзаря на сучасників і нащадків тощо. Як мовиться в цій розумній і цікавій книжці, «Осягання Шевченкового духовного буття та інтегрованість його у свою творчу практику авторами різних епох і поколінь — неприпинне. Його Слово — дія вічної ма­терії».
Прочитати цей збірник — зробити важливий крок в осмисленні шляху нашого духовного Батька, пізнанні нашої долі, нашого древнього, мудрого народу. Прочитати цю книжку — переконатися у правдивості слів: «у тому й полягає таємниця геніальності поета, що перед його очима зникають часові межі і відкривається ріка життя народного».
   Дбайливо впорядковане видання прислужиться вчителям середніх шкіл і професурі, студентам, людям творчих професій, дослідникам минувшини й сучасності. Його сторінки із задоволенням перегортатиме вдумливий читач.



   Чернов  А. Полтавці: Слово і Доля/Анатолій Чернов. — К. : Літ. Україна, 2015. — 96 с. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2015. — № 15)
     Ця книжка, яка є збіркою біографічно-краєзнавчих нарисів, цінна тим, що зібрала дописи постійного автора «ЛУ» Анатолія Чернова як про малові­домих, так і про знаних письменників, митців, громадсько-політичних діячів гоголівського краю. Серед перших — Михайло Дмитренко, Петро Омельченко, Федір Попадич, Василь Тютюнник та ін. Видатних і прекрасно знаних (хоч вони і не однаковий слід в історії України залишили) діячів культури представляють Іван Котляревський, Симон Петлюра, Мстислав Скрипник, Павло Загребельний, Володимир Самійленко... Чимало нового дізнаємося про перебування Тараса Шевченка в нинішньому райцентрі Решетилівці.
Книжка «ПОЛТАВЦІ: Слово і Доля» зацікавить широке коло читачів, адже не повторює хрестоматійну інформацію, а відкриває незнані, тим-то й дорогоцінні подробиці про життя видатних людей, вершників нашої дер­жавності, доля яких так чи інакше пов'язана з Полтавським краєм.



        Воскобійник  М. Г. Україна - XX:  Національна ідея і чин :  публіцистика, листування /М.Г.Воскобійник ; упорядник   С.   Козак.   -   К.:   «Літературна Україна» ; «Ярославів Вал», 2011. - 486 с.
Це книжка публіцистики одного з найпомітніших україн­ських істориків у США - Михайла Воскобійника, представника славного козацького роду з Полтавщини, який мусив залишити рідну Україну, але й за її межами зберіг діяльну любов до Бать­ківщини. До видання ввійшли статті, опубліковані в еміграцій­ній пресі, а також листування Михайла Воскобійника з відомим письменником і політичним діячем Іваном Багряним.

 Від Миколи Гоголя до Івана Багряного: літературними шляхами рідної країни / упоряд. Сергій Козак. — К. : Фундація ім. І. Багряно­го, 2015. — 234с.-(Книжкова "Літературна Україна)
Де «мала батьківщина» Максима Рильського: у Києві чи в Романівці? Де народилася Ліна Костенко: біля «вічної ріки» — Дніпра чи біля його притоки Леглича? Де місце спочинку Іва­на Багряного?..
Книжка, яку Ви, шановний читачу, тримаєте в руках, спов­нена цікавих фактів — відповідей на ці й подібні запитання і належить до надзвичайно цінного жанру — літературного краєзнавства.
На сторінках видання Ви по-новому відкриєте для себе Ми­колу Гоголя, Лесю Українку, Івана Франка, Івана Багряного, Сергія Єфремова, Миколу Костомарова, Леоніда Мосендза, Василя Симоненка і багатьох інших світочів нашого красного письменства.
Статті про них написані різними авторами й опубліковані на шпальтах «Літературної України» в різний час. Ці матеріа­ли дбайливо зібрав і впорядкував з них книжку залюблений у краєзнавство письменник Сергій Козак. Є тут і його авторські публікації.
«Від Миколи Гоголя до Івана Багряного» читається із за­хопленням, починаючи від перших сторінок.


 Архів діаспори. Сторінками літературної періодики української еміграції (1945 — 1969): збірник статей / упоряд. Сергій Козак. — К. : Літ. Україна,  2015. — 176с . - (Книжкова "Літературна Україна)
Ця книжка, без сумніву, має стояти в помешканні кожної української культурної сім'ї. Як, наприклад, «Кобзар» або оповідання Григора Тютюнника.
«Архів діаспори» — збірник статей колосальної духовної сили. Писалися ці матеріали в повоєння (1945 — 1969 рр.} й належать та­ким відомим авторам, як Іван Багряний, Євген Маланюк, Олександер Оглоблин, Володимир Винниченко, Юрій Дивнич (Лавріненко), Дмитро Дорошенко та ін.
Тут і політика, й історія української літератури, і власне історія, не викривлена на догоду Кремлеві, й історіографія, і мистецтво — обра­зотворче й театральне, й чимало іншого. А головне — багато щирої душі видатних мислителів, багато правди, яка, дбайливо зібрана й об'єднана в цю книжку знаним літератором і дослідником Сергієм Козаком, хвилює своєю глибиною та актуальністю.
А й справді. Узяти хоча б «Чому я не хочу вертатись до СРСР?» І. Багряного. Факти й картини, які наводить письменник, аргумен­туючи небажання повернутися до любої, проте «збільшовиченої», України, дуже нагадують реалії путінської тоталітарної Росії... З іншого боку, маловідомі літературні постаті, про які завдя­ки розвідкам і публікаціям діаспорних дослідників дізнавалася еміграція, й досі, на наш жаль і сором, в «материковій» Україні лиша­ються майже незнаними...
Ось так творча спадщина патріотів-емігрантів «працює» й нині, коли на полі бою і у свідомості наших громадян вирішується питан­ня: бути чи не бути Україні.
Цей безцінний доробок свого часу було оприлюднено і до сьогодні збережено завдяки унікальному явищу — еміграційній періодиці, про­дукту мудрої та далекоглядної діяльності жертвенних українців.

       Українська планета Ді-Пі : сторінками газети «Українські вісті»
упоряд. Сергій Козак. - К. : Літ. Україна, 2013. - 564 с.
До цієї книжки увійшли матеріалу надруковані в еміграційній газеті «Україн­ські вісті». Це перший з трьох запланованих збірників матеріалів унікального дру­кованого видання, яке виходило за кордоном у 1945—2000 роках і висвітлювало головні події суспільно-політичного, економічного та культурного життя україн­ської еміграції. Публікації, зібрані під цією обкладинкою, охоплюючи період з 1945 по 1951 рік, розповідають про перебування українців у таборах для переміщених осіб — Ді-Пі та початки подальшого їх розселення по світу і тому становлять своє­рідний літопис цієї непростої сторінки в історії українства. Збірник є цінним дже­релом для вивчення політичних процесів і організацій періоду Ді-Пі, економічно­го і соціального становища українців в еміграції, літературного процесу зокрема Мистецького українського руху (МУРу), театрального, мистецького, церковного та наукового життя. Водночас книжка рясніє цінними біобібліографічними до­кументами, що дозволяють уточнити життєписи цілого грона культурних діячів. Видання містить низку важливих відомостей, необхідних при укладанні словників, енциклопедій, та стане справжньою знахідкою для істориків, літературознавців, мистецтвознавців, етнологів, а також усіх, кого цікавить історія розселення україн­ців за кордоном, їхнє суспільно-політичне, церковне і культурне життя на чужині.


Степаненко М. Непроминальне в часоплині / Ми­кола Степаненко. — К.: Літ. Україна, 2015. — 144 с. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2015. — № 16).

«Залягло повічно в моїй пам'яті таке: оповідає бабуся, як напівбоже­вільний дід Петро Рева йшов у поле, щоб ложку баланди дали йому: "А не положено ж було, бо непрацездатний, старий. Коли вишкрібали котел — то кричав: "Людочки добрі! Не шкребіть дуже, залиште мені хоч ложку-дві!.." І вижив старий, бо й у голодівку ми були милосердні».
Милосердність, гуманізм, людяність. Це душа, серце книжки Миколи Степаненка — освітянина, науковця, письменника, який дивує майстер­ністю володіння Словом, чутливістю до Слова, відданістю Слову вкраїн­ському. Це — професіонал, як кажуть, од Бога!
Перший абзац у цій анотації запозичений в автора зі статті-нари-су про голодно-вбивчі 1932-33 рр. «Не зарубцюється на серці рана...». Справді, людяність, а ще й замилованість дивом нашої мови є душею цієї прецікавої книжки. Роздуми М. Степаненка про творчість Івана Огієнка, Олеся Гончара, Петра Ротача, Віктора Баранова, Анатолія Мойсієнка, Лесі Степовички та багатьох інших талановитих літераторів сподобаються всім поціновувачам філософського слова.
Пишучи про інших, М. Степаненко мимоволі, не ставлячи це за мету, показав себе мудрою, задушевною людиною.


Віртуальна виставка "Здоровим бути модно!

«Вище благо досягається 
на основі повного фізичного 
і розумового здоров’я» 
      Марк Туллій Цицерон
  
       По-справжньому сучасний еталон краси – це здорова людина, яка обирає здоровий спосіб життя. Бути здоровим – модно, стильно, красиво, класно! Всім, кому не байдуже своє здоров'я, здоров'я родини - пропонуємо переглянути віртуальну  виставку нових періодичних надходжень "Здоровим бути модно!













Леонід Андріївський –художник книги


ДО 75-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕОНІДА ІВАНОВИЧА АНДРІЄВСЬКОГО, УКРАЇНСЬКОГО ХУДОЖНИКА


ВІХИ ЖИТТЯ ТА ТВОРЧОСТІ

    Народився Леонід Іванович Андрієвський 14 березня 1942 року на Полтавщині в Лубнах. Батько Іван Тимофійович (1909-1969); мати Марія Антонівна (1922); дружина Ганна Олександрівна (1941), дочки Анжела (1965), Ілона (1969), Вікторія (1976).

   Повоєнні роки Леонід провів із батьками у Криму, в дідуся — Андрієвського Тимофія Харитоновича, а далі — на батьківщині матері, у Лубнах. Тут відвідував студію в Семенюти.

    Шкільні та юнацькі літа не були безхмарними. Іван і Марія Андрієвські вже з трьома малими дітьми опинилася на Далекому Сході, у пересильному таборі бухти Находка. А далі — з 1954 по 1957 роки — порт Ваніно, Совгавань. Повернення на Україну.
За всіма життєвими обставинами і наявними можливостями син робітника Леонід Андрієвський теж мав влитися до лав робітничого класу. Так і склалося, коли він уперше приїхав до Києва. У кожної людини є покликання від Бога і саме воно визначає життєві орієнтири і вчинки. І тому невдовзі Леонід Андрієвський став розписувати фарфор на Київському експериментальному керамічному заводі.
      Поступово, але впевнено наш земляк входив у численний колектив київських художників-оформлювачів. Виконував ряд робіт вже в ролі головного художника (1969—76 рр.) Київського рекламного комбінату. Нелегка справа — керувати творчим процесом у великому колективі.Будучи гуманітарієм по натурі, він поступає на заочне відділення факультету журналістики Державного університету імені Тараса Шевченка у Києві.Та саме в мистецтві книжкового дизайну Леонід Андрієвський віднайде своє справжнє покликання. Новаторські принципи художнього оформлення української сучасної книги Леонід Андрієвський впроваджував не лише власною творчістю, а й як завідувач редакцією художнього оформлення видавництва «Наукова думка», як головний художник інших видавництв, а з 1998 року і донині як директор відомого видавництва «Криниця». Прикрасою державних і приватних бібліотек у світовому обширі стали оформлені Леонідом Андрієвським альбоми, присвячені збіркам музеїв західного і східного мистецтва в Києві та Одесі, альбоми «Крізь віки. Київ в образотворчому мистецтві ХІІ—ХХ століть. Живопис. Графіка» (1982), «Мистецтво, народжене Жовтнем. Українське образотворче мистецтво та архітектура. 1917—1987», «Світ очима народних майстрів. Українське народне малярство ХVIII—ХХ століть» (1991), «Пам’ятки книжкового мистецтва. Українська рукописна книга» (1995), «На спомин рідного краю. Україна у старій листівці» (2000), «Не забудьте пом’янути… Шевченківська листівка як пам’ятка культури. 1890—1940» (2004), монографічне дослідження «Мистецькі роди України. Кричевські і українська художня культура ХХ століття. Василь Кричевський» (2004). Кожне з названих видань стало етапним на шляху розвитку українського книжкового мистецтва, а його автору принесло заслужену славу, що засвідчено позитивними рецензіями, які регулярно з’являлися в пресі. Високим визнанням на державному рівні стало присудження 1995 року Національної премії України імені Тараса Шевченка авторському колективу у складі Леоніда Андрієвського, Василя Отковича і Віри Свєнцицької за альбом «Українське народне малярство…».
      За вагомий вклад в українське мистецтво книги в 1998 році Леоніду Андрієвському присвоєно почесне звання народного художника України.

ЛІТЕРАТУРА ПРО ХУДОЖНИКА



        Белічко Ю. В. Леонід Андрієвський — художник книги: Літопис життя і творчості : мистецтвознавче дослідження / Юрій Белічко. — К.: Криниця, 2012. — 408 с.: 405 іл. (Серія “Бібліотека Шевченківського комітету”).
           Це дослідження висвітлює життєвий і творчий шлях одного з провідних майстрів сучасного українського книжково¬го мистецтва — народного художника України, лауреата Національної премії України імені Т. Г. Шевченка Л. І. Андрієвського. Воно є першим окремим мистецтвознавчим виданням про цього сучасного художника книги — самобутнього майстра в галузі розробки сценарію, режисури, ілюстрування і конструювання книги.
              Людина високої обдарованості і широких гуманітарних інтересів, він передусім виступає як художник найпрестижніших, фундаментальних видань з української історії та мистецтвознавства, що побачили світ в Україні у другій половині XX — поч. XXI ст. Видання, художньо опрацьовані ним, стали дорогоцінним набутком сучасної української культури.
             Широта і змістовність духовного світу митця виявляються також у талановитому опрацюванні ним монументального та станкового живопису і графіки, у зверненні до складних історико-архітектурних реконструкцій, у фахово авторитетних мистецтвознавчих та літературознавчих дослідженнях, у розбудові словникової справи в Україні. Широкому загалу Леонід Андрієвський відомий також як пристрасний журналіст-публіцист і активний громадський діяч.
              Розповідь про його життєвий і творчий шлях — це водночас і розповідь про непростий у своїх історично-соціальних колізіях період в історії культури книговидання в Україні.


       Шевченківські лауреати, 1962-2000: Енцикл. довід./ Авт.-упоряд. М. Г. Лабінський; Вступ, слово І. М. Дзюби. — К.: Криниця, 2001. — 696 с.: портр.
       Пропонований довідник — перше видання, яке знайомить читачів із лауреатами премії імені Тараса Шевченка за 1962-2001 роки. У статтях довідника подано короткі біографічні відомості, висвітлено основні віхи творчої діяльності лауреатів. До багатьох статей додається бібліографія про творчість митця. Книгу проілюстровано фотопортретами Шевченківських лауреатів, список яких нині налічує 525 персоналій та колективів. В кінці книги розміщено ряд документів — Розпорядження Президента України про відзначення 40-річчя заснування в Україні Шевченківської премії та ін. Розраховано на широке коло шанувальників української культури.


      Ротач П. П. І Полтавська Шевченкіана: Спроба обласної (крайової) Шевченківської енциклопедії. У двох книгах. — Кн. 1. А—К. — Полтава: Дивосвіт, 2005. — 432 с.
      Рецензент — доктор філологічних наук, професор М. І. Степаненко.
       Це видання — результат копіткої, без перебільшення — подвижницької праці автора впродовж кількох десятиліть. Тут подаються відомості про перебування Т. Г. Шевченка в Полтавській губернії в 1843—1844, 1845—1846 та 1859 роках: місця, які він тоді відвідав, людей, з котрими зустрічався, присвячував їм свої твори; про полтавців, які працювали над увічненням образу поета і його літературних персонажів; про митців і мистецькі колективи, що торкалися Шевченківської тематики у своїй творчості. Книга нагадує, що зв’язки з Полтавщиною у Кобзаря були міцніші, ніж із якимось іншим куточком України, і наш край не повинен забувати, що по цій землі ходив, її описував і змальовував геніальний син і пророк нашого народу.

ЛЕОНІД АНДРІЄВСЬКИЙ ЯК ХУДОЖНІЙ ОФОРМЛЮВАЧ


        Яцюк В.М. “Не забудьте пом’янути”...: Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури, 1890—1940.— Криниця, 2004. — 488 с.: іл. — Текст укр., англ.
      У щедро ілюстрованому виданні вперше на рівні монографічного дослідження висвітлюється історія з'яви старих шевченківських поштових карток і тлумачиться їхній зміст. Розмаїття листівок розглядається в літературно-художньому контексті як оригінальний і досі маловивчений шар української історії та культури. У дослідженні багато місця відведено питанням класифікації, встановлення авторства, часу й місця друку цих промовистих мініатюрних пам'яток, значна частина з яких публікується вперше.
       За кількістю зібраного філокартичного матеріалу, присвяченого одній історичній постаті, ґрунтовністю його опрацювання монографія не має аналогів.
       Розташована  на науковців, митців, музейників, колекціонерів, а також усіх, хто цікавиться історією та культурою України.


ІНТЕРНЕТ РЕСУРСИ ПРО ХУДОЖНИКА



1. ВІКІПЕДІЯ [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ:  uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D1%96%D1%94%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%9B%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%B4_%D0%86%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87  -НАЗВА З ЕКРАНА.








2. ЕНЦИКЛОПЕДІЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ  [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ: esu.com.ua/search_articles.php?id=44178 -НАЗВА З ЕКРАНА.










3. АНДРІЄВСЬКИЙ ЛЕОНІД ІВАНОВИЧ   [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ:   who-is-who.ua/main/page/faceukr2011/5/545  -НАЗВА З ЕКРАНА.








4. УРЯДОВИЙ КУР’ЄР    [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ:   http://ukurier.gov.ua/uk/articles/leonid-andriyevskij-bagato-tvoriv-malyarstva-i-gra/  -НАЗВА З ЕКРАНА.















5. ГАЗЕТА  ZN,UA  [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ:gazeta.dt.ua/SOCIETY/scho_napisano_v_knizi_zhittya__storinki_i_dolya_leonida_andrievskogo.html   -НАЗВА З ЕКРАНА. 
















6. КОМІТЕТ З НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРЕМІЇ УКРАЇНИ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА  [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ: www.knpu.gov.ua/content/andrievskii-leonid-ivanovich  -НАЗВА З ЕКРАНА.






 7. КИЇВСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ  [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ: konshu.org/section/graphic/andrievskiy-leonid.html  -НАЗВА З ЕКРАНА.







8. 
КИЇВ CARPE DIET  [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ: 

kiev.carpediem.cd/events/2574490-taiemnici-knigovidannya-z-leonidom-andriievskim-at-hatina-muzey-tarasa-shevchenka-poblizu-maydanu-nezalezhnosti/

-НАЗВА З ЕКРАНА.


















9. КИЇВ CARPE DIET  [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ:   kiev.carpediem.cd/events/2574490-taiemnici-knigovidannya-z-leonidom-andriievskim-at-hatina-muzey-tarasa-shevchenka-poblizu-maydanu-nezalezhnosti/ 
-НАЗВА З ЕКРАНА.











ВІДЕО ПРО ХУДОЖНИКА В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ




1. Програма "МИ", част.1, Леонід Андрієвський, народний художник України



                             www.youtube.com/watch?v=mPWCYpLEJk8






2. Програма "МИ", част.2, Леонід Андрієвський, видавництво "КРИНИЦЯ"





                                www.youtube.com/watch?v=JfGyU2vRsQ4






3. Програма "Дiалог". Леонiд Андрiєвський, народний художник України.





                                  www.youtube.com/watch?v=xu5Ai7to8YQ






4. Фестиваль осіннє золото.





                                  www.youtube.com/watch?v=J7DoI9cS-FM





5. Фестиваль Осіннє золото 2





                              https://www.youtube.com/watch?v=SoIqHxkyt2k


Для вас, жінки – цікаві книжки!

    Жінки люблять різні книги. Є серед них історії романтичні та надихаючі, реалістичні та фантастичні, розповіді про силу краси і силу духу, романи про протистояння розумів і потяг сердець. Можна було б сказати, що далеко не всі вони про кохання, але будемо чесні - саме про любов оповідає практично вся світова література. А іноді вчасно прочитана книга може навіть змінити життя.

  





 Лис В. С. Графиня : роман / Володимир Лис. — Харків : Книж¬ковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 224 с.
     Події роману розгортаються у різних часових просторах, між таєм-ницею дару митця і гординею й помстою. Тут психологічні стосунки між героями гостріші за будь-який детектив. З якою метою, як і кількасот років тому, в маленькому містечку на Волині хтось убиває собак, наводя¬чи жах на мешканців? Навіщо талановита художниця Люба Смажук раптово прагне зустрітися зі шкільним учителем малювання в місті свого дитинства? Чому всі химерні події обертаються навколо неї та графині Венцеслави, яка погордливо позирає з єдиного вцілілого свого портрета? Лише картини берегтимуть таємницю — до останньої сторінки...

    Іваничук Р. І.Осінні узори: новели та оповідання / Роман Іваничук; упоряд. Н. Л. Бічуя, В. В. Ґабор; передм. Н. Л. Бічуї; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Орбіта, 2016. — 300 с.
        Роман Іваничук (нар. 1929 р.) — відомий український письменник, громадський діяч, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, Герой України. У доробку патріарха української історичної романістики двадцять історичних романів, якими він намагається, за його висловом, «внести дрібку своєї праці для збереження й повернення історичної пам’яті в народі», служити йому «мечем і мислію». Художнє слово стало для Романа Іваничука саме такою зброєю.
   «Осінні узори» — це книжка про звичайних людей, добірка новел і оповідань, написаних у різні роки, з сюжетами, вихопленими просто з життя. Це своєрідна сповідь письменника-життєлюба, літописця не тільки сивої давнини, але й своєї епохи. В його творах можна знайти атмосферу, настрій, образи, запахи й смаки улюблених міст і місць, як вони закарбувалися у пам’яті автора. Тут є все — радість, печаль, краса, усмішка, кохання, надія і сміх. А головне — в оповідках (як їх називає автор) є мудрість. Справжня мудрість бачити світло навіть у сутінках і віддавати любов беззастережно і чесно. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока — і водночас дуже проста. Власне, яким і повинен бути справжній мудрець.


      Пономаренко Любов. Нехворощ: Новели та повість. - Полтава : Дивосвіт, 2016. - Вид. 2-е. - 192 с.
       У новій книзі відомої української письменниці Любові Пономаренко переплітаються найкращі традиції реалістів, імпресіоністів, експресіоністів, сюрреалістів: новели зачаровують і водночас приголомшують читача, безумовно, запам'ятовуючись. Характери героїв вияскравлюються переважно на рівні емоційно-інтимних рефлексій на драматичні повороти долі, ситуації на межі життя і смерті. Таємниця, подих якої відчутний майже в кожному творі письменниці, проектується на взаємопроникнення реального й потойбічного.
     У повісті "Нехворощ" дві самотності долають простір і позапростір назу-стріч одна одній, мають зазирнути в серце темряви і світла, щоб збагнути: "дім людський не на Землі, а в душі" і "кожен має здобути свій дім".
Проза Любові Пономаренко відповідає світовим взірцям символіко-психологічного письма і не залишить байдужим сучасного читача.



   
    Матіос Марія. Кулінарні фіґлі: Видання друге Львів   «Піраміда». 2011 - 208 с. іл..
    «Кулінарні фіґлі» це оновлене видання «Фуршету від Ма¬рії Матіос». Це здоровий гумор і міні-енциклопедія сімейного життя самодостатньої жінки, яка знає, що сміх і смачна кухня уміють підтримати здоровий дух у тілі людини так само, як нехитрі знання неписаних законів і народних звичаїв, свого і чужого минулого






       
Козловська X. Коштовніше за золото / Христина Козловська — Брустурів: Дискурсус, 2015 — 196 с.
        Екзистенційно-абсурдистська проза Христини Козло- вської нагадує то Франца Кафку, то Хорхе Луїса Борхеса. Але найчастіше — наше реальне життя. Саме це найбільше насторожує. Саме це найбільше захоплює. Добре, що інколи трапляються хороші кінцівки. Інколи.











Сучасним жінкам  цікаво буде дізнатися про напівзабуту рецептуру приготування борщів та юшок, м`ясних та рибних страв, різноманітних каш тощо.
Окремої уваги заслуговує   книга по в’язанню. В’язання – це  творіння рук і сердець багатьох поколінь майстрів, в основу якої покладено традиції народного мистецтва, це вигадка, спостережливість, смак, різноманітність кольорових поєднань, орнаментальних мотивів і форм.





    Шумило Г.І. Технологія приготування їжі: Навч. посіб. — К.: «Кондор». — 2003. - 506 с. 
     У навчальному посібнику описані різні способи і прийоми кулінарної обробки продуктів, приготування напівфабрикатів, страв та кулінарних виробів відповідно до наукових досягнень раціонального і дієтичного харчування.
    Посібник рекомендований для студентів технологічних відділень навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, а також працівників підприємств харчу¬вання. Може бути корисним при домашньому приготуванні їжі.

   

     Грицай С. П. Художнє в’язання : Навч. посібник / Вступне слово А. Г. Данилюка.— К. : Вища шк., 1994.— 104 с. : іл.
     Подано оригінальні моделі трикотажного дитячого та жіночого одягу, виконані на основі народного крою й орнаментовані за народними мотивами різних регіонів України. Моделі вив’язані на машині та вручну на спицях. До кожної моделі подано опис, креслення, схему в’язання.
Для професійних навчально-вимовних закладів.

     Доцяк В. С. Українська кухня: Технологія приготування страв: Підручник. — К. : Вища шк., 
   В основу книги покладено відродження української національної кухні, технології приготування давніх традиційних страв.
    Подано товарознавчу класифікацію овочів, грибів, риби, м’яса, птиці, описано значення їх у харчуванні людини. Висвітлено раціональні способи кулінарної обробки продуктів, її вплив на якість готової продукції. Наведено прийоми і методи приготування та подавання страв, напоїв, виробів з тіста, вимоги до їхньої якості, строки реалізації. Окремий розділ присвячено лікувальному харчуванню.
     Для учнів професійно-технічних училищ з інтегрованим навчанням. Може бути корисним при домашньому приготуванні їжі.


      Лильо І. М. Львівська кухня / І. Лильо; передмова В. Поліщука; худож.- оформлювач Л.А.Бейгер. — Харків: Факт, 2016.— 255 с.: іл. 
       Львівська кухня — як складова частина галицької — це напрочуд дивна суміш української, польської, єврейської, вірменської традицій, яку акуратні та педантичні австрійці приправили запаморочливими ароматами Середземно¬мор’я і впорядкували та класифікували. Тому ця кухня неповторна. Але по¬при свою витонченість та оригінальність, львівська кухня і далі намагається опиратись на місцеві продукти, традиції та історичну пам’ять. А це викликає велику повагу.






  Третій розділ присвячений Класичній літературі. Про неї можна сказати лише пару слів - класика завжди залишається класикою!   



     Флобер Г.  Пані Боварі; Проста душа / Пер. з фр. Миколи Лукаша та Михайла Гайдая; Передмова Д. С. Наливайка; Примітки Б. Б. Буніч-Ремізова; Худож.-ілюстратор Л. Д. Киркач; Худож.-оформлювачі Б. П. Бублик, С. І. Правдюк. — Харків: Фоліо, 2005. — 399 с. — (Рандеву).
       Роман Флобера «Пані Боварі» (1856) є важливою віхою на шляхах розвитку французької і європейської літератури. Цим романом започаткувався новий тип художньої прози, суттєво відмінний від прози попередніх епох. Роман відноситься до реа¬лістичної літератури, але водночас він дав імпульси іншим літературним напрямам і течіям другої половини XIX століття. В романі Флобер дотримувався «об єктивного методу», головною ознакою якого є усунення прямої авторської присутності в творі, тобто різнорідних відступів, коментарів, оцінок зображуваного, емоційних сплесків і т.д. Вперше в цьому романі широко використовується невласне пряма мова, яка набуде великого поширення в літературі XX століття.


       
 Гюго В. Собор Паризької Богоматері: Роман / Пер. з фр. П. Тернюка; Передм. Н. М. Горячої; Приміт. Б. Б. Буніч- Ремізова; Худож.-іл. Л. Е. Чайка; Худож.-оформлювач Б. П. Бублик. — Харків: Фоліо, 2007. — 511 с. — (Б-ка світ. літ.).
    Основу роману-легенди «Собор Паризької Богоматері» складає незмінний для всього творчого шляху зрілого Гюго погляд на історичний процес як на велике протиборство споконвічних джерел — добра та зла, милосердя та жорстокості, почуття та розсуду. Сюжет створено уявою автора, проте напевно відомо, що для опису собору та Парижу XV століття, зображення звичаїв епохи Гюго вивчив багатий історичний матеріал, і навіть уїдливі дослідники середньовіччя не змогли знайти в сюжеті якихось серйозних історичних огріхів.

   
Конан-Дойль, Артур. Загадка Старка Монро: Роман / А. Конан-Дойль; [пер. с англ. Антоновой М. и Гелевы П.] — Москва: Гелеос, 2007. — 320 с. — Доп. тит. л. англ.
       Поклонники творчества Конан-Дойля уже на протяжении века спорят о том, кто же из героев великого писателя был у него самым любимым. И, похоже, Шерлок Холмс сдает свои позиции!!!
Ведь Старк Монро, главный герой книги «Загадка Старка Монро», по признанню самого Конан-Дойля, оказался настолько интересным персонажем, что ради него писатель был готов избавиться от Шерлока.

    Бєляєв,0. Людина-амфібія. Острів загиблих кораблів. Голова професора Доуеля [Текст] / О. Бєляєв; [до зб. в цілому] Пер. І. Л. Базилянської. — X.: ВД «ШКОЛА», 2009. — 512 с. — (Золота серія «Бібліотека пригод»),
     До книги увійшли найкращі твори майстра російської науково- фантастичної літератури. Цікаві й захоплюючі пригоди героїв, людські стосунки, щира любов і... підступність, жадібність, моральна спустошеність — усе органічно переплетене в романах О. Бєляєва, популярних уже понад вісімдесят років.
Для широкого кола читачів.



  Купрін О.І. Вибрані твори / О.І.Купрін; вступ, слово С.В.Кучерявенко; упорядкув. А.М.Михайляна. — К.: Україна, 2011.— 480 с.: портр.
     До книги увійшли кращі твори письменника, які посіли унікальне міс-це в класичній літературі кінця XIX - початку XX століть.

 












  
ВОЛОДИМИР МАЛИК – АВТОР ПРИГОДНИЦЬКИХ ТА ІСТОРИЧНИХ ТВОРІВ

ДО 95-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВОЛОДИМИРА КИРИЛОВИЧА МАЛИКА, УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА


ВСІ СВОЇ НАЙГОЛОВНІШІ ТВОРИ Я ПИСАВ З ОДНІЄЮ МЕТОЮ –
ВИПРАВИТИ ДУХОВНИЙ ХРЕБЕТ НАШОГО НАРОДУ.

В. МАЛИК. ЩОДЕННИК


ВІХИ ЖИТТЯ ТА ТВОРЧОСТІ
   Народився Володимир Кирилович Малик 21 лютого 1921 року в селі Новосілки Макарівського району на Київщині в селянській родині. В сусідньому селі Ясногородці закінчив середню школу, а в 1938 році вступив на філологічний факультет Київського університету. Саме в цей період В.Малик розпочав свою літературну діяльність. Він відвідував студентський літературний гурток, яким керував відомий поет Абрам Кацнельсон, захоплювався перекладами творів Пушкіна, Лермонтова, Некрасова, Міцкевича, Катула, Гете. У 1940 р. поезії Володимира Кириловича з'явилися на сторінках кількох республіканських видань. Навесні 1941 р. А.Малишко взяв для друку добірку поезій талановитого початківця, але війна внесла свої корективи. Вчорашній студент став ополченцем, невдовзі отримав тяжке поранення, потрапив у полон, з якого втік і, долаючи 7 – 10 кілометрів у день, наприкінці грудня 1941 р. дістався рідних Новосілок. Навесні 1942 р. потрапив у фашистську облогу і був вивезений до Тюрінгії. В неволі пробув з 12 липня 1942 р. по 12 квітня 1945 р. У поезіях тих років звучать мотиви туги за рідною землею, любові до Батьківщини, ненависті до ворога, постають жахливі картини табірного життя. У пізніших поезіях (1946–1948 років) з'являються мотиви жалю за втраченою, обпаленою війною молодістю.
Після закінчення війни Володимир Кирилович працював вчителем у Ясногородській середній школі. У 1950 р. він заочно закінчив університет та переїхав з Київщини на Полтавщину, у місто Лубни. Саме тут, в цьому історичному місті, у молодого письменника виникло бажання своїми творами наблизити події далекого і героїчного минулого до сучасників, розповісти про народних звитяжців, людей особливого героїзму. Володимир Малик глибоко знайомився з історичною літературою, засиджувався в архівах, збирав народні легенди та перекази, виїжджав на місця, де колись жили його майбутні герої: на Поділля - в гості до нащадків Кармелюка, в Карпати - до спадкоємців Довбушевих традицій. Згодом побачили світ чудові казки-легенди для молодших читачів - «Чарівний перстень», «Месник із лісу», «Воєвода Дмитро», «Микита Кожум'яка», «Червона троянда».

Найбільше В. Малика знають як майстра історичної прози. Серед найвідоміших творів - тетралогія «Таємний посол» (до якого входять романи «Посол Урус-шайтана» (1968 р.), «Фірман султана» (1969 р.), «Чорний вершник» (1976 р.) і «Шовковий шнурок» (1977 р.)., романи «Князь Кий», «Чумацький шлях», «Горить свіча», «Черлені щити» та останній роман - «Князь Ігор. Слово о полку Ігоревім». Століття пролягають між часами, коли діяли герої цих творів. Так само сотні літ розділяють нас із ними. Але талановита, вправна письменницька рука скоротила ці відстані, зробила близькими змальовані події, увічнила в нашій пам'яті благородну, в ім'я народу та свободи рідної землі, боротьбу героїв. У книгах В. К. Малика багато захоплюючих пригод, швидка зміна подій, динамічний сюжет. Недарма читачі та деякі літературні критики порівнюють твори 
В. Малика з творами французького романіста Олександра Дюма, а талант українського письменника ставлять поряд з мистецькою майстерністю поляка Генріка Сенкевича.
В. Малик досить відомий як літературний критик. Його перу належить низка рецензій на твори українських прозаїків. У творчій спадщині В. Малика є літературно-критичний нарис "Олесь Донченко" (1971 р.). Це видання присвячене життю та творчості старшого побратима та земляка В. Малика, фундатора української літератури для дітей - Олександру Донченку, який тривалий час жив і працював у Лубнах на Полтавщині (куди у 1953 році переїхав з Київщини Володимир Малик).
В житті письменник був чесною, скромною та доброю людиною. Багатьом початківцям він постійно надавав інформаційну та матеріальну допомогу. Сьогодні його ім”я носить Лубенська центральна районна бібліотека. Помер майстер українського історичного роману Володимир Кирилович Малик 31 серпня 1998 року.


.

                ЛІТЕРАТУРНИЙ НАБУТОК ПИСЬМЕННИКА

  
МАЛИК В.К. ТАЄМНИЙ ПОСОЛ: РОМАН У ДВОХ ТОМАХ. Т.1 : КН.1,2. - ПОСОЛ УРУС-ШАЙТАНА. ФІРМАН СУЛТАНА / В.К. МАЛИК. – К., 2000. – 464 С.

МАЛИК В.К. ТАЄМНИЙ ПОСОЛ: РОМАН У ДВОХ ТОМАХ. Т.2 : КН.3,4. – ЧОРНИЙ ВЕРШНИК. ШОВКОВИЙ ШНУРОК / В.К. МАЛИК. - К., 2000. – 542 С.


ДО ТЕТРАЛОГІЇ В. МАЛИКА «ТАЄМНИЙ ПОСОЛ» УВІЙШЛИ РОМАНИ: «ПОСОЛ УРУС-ШАЙТАНА» (1968 Р.), «ФІРМАН СУЛТАНА» (1969 Р.), «ЧОРНИЙ ВЕРШНИК» (1976 Р.) ТА «ШОВКОВИЙ ШНУРОК» (1977 Р.) ЗАДУМ ЦЬОГО ТВОРУ ВИНИК У В. МАЛИКА ПІД ВПЛИВОМ ВІДОМОЇ КАРТИНИ ХУДОЖНИКА-РЕАЛІСТА ІЛЛІ РЄПІНА «ЗАПОРОЖЦІ ПИШУТЬ ЛИСТА ТУРЕЦЬКОМУ СУЛТАНОВІ». РОЗГЛЯДАЮЧИ КАРТИНУ, ПИСЬМЕННИК ПОДУМАВ: ХУДОЖНИК ЗОБРАЗИВ НА ПОЛОТНІ ЛИШЕ МИТЬ З ЖИТТЯ ЦИХ МУЖНІХ ЗАХИСНИКІВ СВОЄЇ ЗЕМЛІ. ЯКЩО Ж НАПИСАТИ РОМАН, ТО МОЖНА ПОКАЗАТИ ЯК ВОНИ ЖИЛИ, СІЯЛИ Й ЗБИРАЛИ ХЛІБ, ЗАЙМАЛИСЬ РЕМЕСЛАМИ, КОХАЛИ, ВОЮВАЛИ ЗІ СВОЇМИ ВОРОГАМИ, СТРАЖДАЛИ В НЕВОЛІ, ГИНУЛИ У ВІЙНАХ.
В ОСНОВУ ТВОРІВ ПОКЛАДЕНО РЕАЛЬНІ ПОДІЇ РОСІЙСЬКО-ТУРЕЦЬКОЇ ВІЙНИ 1677—1778 РОКІВ, А ТАКОЖ НАСТУПНОГО ПЕРІОДУ АЖ ДО ПІДПИСАННЯ БАХЧИСАРАЙСЬКОГО МИРНОГО ДОГОВОРУ 1681 РОКУ. ЦЯ ВІЙНА ЩЕ ВІДОМА ПІД НАЗВОЮ ЧИГИРИНСЬКИХ ПОХОДІВ.
ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ ТЕТРАЛОГІЇ — МОЛОДИЙ КОЗАК-РОЗВІДНИК АРСЕН ЗВЕНИГОРА. ВІН СМІЛИВИЙ, РОЗУМНИЙ ТА ДОБРЕ ОСВІЧЕНИЙ ЮНАК (СЕРЕД ЗАПОРОЖЦІВ ТАКИХ БУЛО НЕМАЛО). НАПЕРЕДОДНІ ВІЙНИ КОШОВИЙ ОТАМАН ЗАПОРОЗЬКОЇ СІЧІ, БЛИСКУЧИЙ ПОЛКОВОДЕЦЬ ІВАН СІРКО ПОСЛАВ СВОГО РОЗВІДНИКА ДО ТУРЕЧЧИНИ ВИВІДАТИ ЇЇ ВІЙСЬКОВІ ПЛАНИ. ДОСКОНАЛО ВОЛОДІЮЧИ ТУРЕЦЬКОЮ МОВОЮ, ЗНАЮЧИ ЗВИЧАЇ ТА ПОБУТ ВОРОГА, ЦЕЙ КМІТЛИВИЙ ТА ВИНАХІДЛИВИЙ «ТАЄМНИЙ ПОСОЛ» РОЗДОБУВ ТА ПРИВІЗ НА ЗАПОРІЖЖЯ ФІРМАН (УКАЗ) СУЛТАНА МАГОМЕТА ЧЕТВЕРТОГО ПРО ЗАГАРБНИЦЬКИЙ ПОХІД В УКРАЇНУ. ОСКІЛЬКИ УКРАЇНА НА ТОЙ ЧАС УЖЕ БУЛА В СКЛАДІ РОСІЇ, І. СІРКО ВІДРАЗУ ВІДПРАВИВ ЦЕЙ ДОКУМЕНТ В МОСКВУ, ДЕ ВІН ЗБЕРІГАЄТЬСЯ І ДОСІ В АРХІВАХ ПОСОЛЬСЬКОГО ПРИКАЗУ. АРСЕН ЗВЕНИГОРА І СТАВ ПРОТОТИПОМ ТОГО СМІЛИВЦЯ.ТАКИМ ЧИНОМ СТАЛИ ВІДОМІ ВІЙСЬКОВІ НАМІРИ ПОРТИ (ТУРЕЧЧИНИ). УКРАЇНСЬКІ ТА РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА ЗМУСИЛИ ТУРКІВ ПІД ЧИГИРИНОМ ВІДМОВИТИСЬ ВІД ПЛАНІВ ЗАВОЮВАННЯ УКРАЇНИ. АЛЕ, ПЕРШ НІЖ ЦЕ СТАЛОСЯ, ГОЛОВНОМУ ГЕРОЄВІ РОМАНІВ АРСЕНУ ЗВЕНИГОРІ ДОВЕЛОСЬ ПЕРЕЖИТИ РАБСТВО НА ТУРЕЦЬКИХ ГАЛЕРАХ, ЖАХЛИВІ ДОПИТИ, ЗРАДУ ЗЕМЛЯКІВ. ЗАВДЯКИ АВТОРСЬКІЙ МАЙСТЕРНОСТІ ВИ РАЗОМ З ДРУЗЯМИ АРСЕНА — ДОНСЬКИМ КОЗАКОМ РОМАНОМ ВОЇНОВИМ, РОСІЙСЬКИМ СТРІЛЬЦЕМ КУЗЬМОЮ РОЖКОВИМ, ПОЛЯКОМ МАРТИНОМ СПИХАЛЬСЬКИМ, ВОЄВОДОЮ БОЛГАРСЬКИХ ГАЙДУКІВ МЛАДЕНОМ СТАНЕТЕ УЧАСНИКАМИ ВИСНАЖЛИВИХ ТА НЕБЕЗПЕЧНИХ ПРИГОД. СЕРЕД ЯКИХ БУЛИ ЩЕ Й ДОВГІ І МАРНІ ПОШУКИ КОХАНОЇ ДІВЧИНИ АРСЕНА ЗЛАТКИ В УКРАЇНІ ТА В КРИМУ, В БУДЖАЦЬКІЙ ОРДІ. І КОЛИ СТАНЕ ВІДОМО, ЩО ЗЛАТКА ЗНАХОДИТЬСЯ В СТАМБУЛЬСЬКОМУ ГАРЕМІ ВЕЛИКОГО ВІЗИРА КАРА-МУСТАФИ, ПОМАНДРУЄТЕ В ДАЛЕКУ ДОРОГУ. В ЯКУ ВИРУШИВ І АРСЕН З НАМІРОМ ЗВІЛЬНИТИ ЗЛАТКУ АБО ЗАГИНУТИ.
ПОРЯД З ВИГАДАНИМИ ГЕРОЯМИ В ТЕТРАЛОГІЇ ДІЄ БАГАТО ВІДОМИХ ІСТОРИЧНИХ ОСІБ. СЕРЕД НИХ - КОШОВИЙ ОТАМАН ІВАН СІРКО, ГЕТЬМАН ЮРІЙ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, ВАТАЖОК ПОВСТАНЦІВ СЕМЕН ПАЛІЙ, АВСТРІЙСЬКИЙ ІМПЕРАТОР ЛЕОПОЛЬД, ПОЛЬСЬКИЙ КОРОЛЬ ЯН СОБЕСЬКИЙ. ДУЖЕ ЯСКРАВО, КОЛОРИТНО ЗМАЛЬОВУЄ АВТОР ЗАПОРІЗЬКУ СІЧ, БАГАТИХ ТА БІДНИХ КОЗАКІВ, ЇХ ПОБУТ, ДОЗВІЛЛЯ, ВІЙСЬКОВУ ДОБЛЕСТЬ.


МАЛИК В. ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ : РОМАН / В. МАЛИК. – К. : УКР.ПИСЬМЕННИК, 1993. – 285 С.
В РОМАНІ АВТОР ЗАХОПЛЕНО РОЗПОВІДАЄ ПРО СВОЄРІДНЕ ЯВИЩЕ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ – ЧУМАЦТВО. ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ ТВОРУ – ІВАСЬ БОНДАР ЗАЛИШАЄ В ЛУБНАХ КОХАНУ ДІВЧИНУ КАТРЮ І РАЗОМ ЗІ СВОЇМ ХАЗЯЇНОМ ХУРЖИКОМ ТА ЧУМАЦЬКОЮ ВАЛКОЮ ЇДЕ В КРИМ ПО СІЛЬ. НІКОЛИ НЕ ГАДАЛОСЯ ЙОМУ ЧЕРЕЗ ЯКІ НЕЙМОВІРНІ ПРИГОДИ ДОВЕДЕТЬСЯ ПРОЙТИ. ТУТ І ЗУСТРІЧ З ПОТЬОМКІНИМ І КАТЕРИНОЮ II, І ТАТАРСЬКИЙ ПОЛОН, І ВТЕЧА, І ВСТУП ДО ВІЙСЬКА ЧОРНОМОРСЬКИХ КОЗАКІВ, І УЧАСТЬ У ВІЙНІ 1786-1791РР. ПРОТИ ТУРЕЧЧИНИ.




МАЛИК В. КНИЯЗЬ КИЙ : РОМАН / В. МАЛИК. – К. : ДНІПРО, 1989. – 576 С.
У РОМАНІ "КНЯЗЬ КИЙ" АВТОР ВІДТВОРЮЄ ТУ ПРАДАВНЮ ДОБУ, КОЛИ ЛЕГЕНДАРНИЙ КИЙ ОБ'ЄДНАВ РІЗНІ СПОРІДНЕНІ СЛОВ'ЯНСЬКІ ПЛЕМЕНА, ЗАКЛАВ ОСНОВИ МОГУТНЬОЇ ДЕРЖАВИ. ЗОБРАЖУЮЧИ АТМОСФЕРУ, ПОБУТ, ЗВИЧАЇ ТОГО ЧАСУ, ПИСЬМЕННИК НАМАГАВСЯ ПЕРЕКОНАТИ СУЧАСНИКІВ У ТОМУ, ЩО УКРАЇНСЬКЕ ІСТОРИЧНЕ КОРІННЯ ЗНАЧНО ГЛИБШЕ І МОГУТНІШЕ, НІЖ ТОГО ХОТІЛОСЯ Б ДЕЯКИМ "СТАРШИМ БРАТАМ". "Я ХОТІВ ПОКАЗАТИ НАШІ КОРЕНІ. РУСЬ – ЦЕ МИ. ЦЕ – КИЇВСЬКА ЗЕМЛЯ, ЦЕ – ПІДМУРІВОК УКРАЇНИ. СВОЇМ РОМАНОМ Я ХОТІВ ПОКАЗАТИ ЧИТАЧЕВІ, ОСОБЛИВО МОЛОДОМУ – ХТО МИ, ЗВІДКИ ПІШЛИ".


«КНЯЗЬ ІГОР. СЛОВО О ПОЛКУ ІГОРЕВІМ»

РОМАН «КНЯЗЬ ІГОР» ПРИСВЯЧЕНИЙ ІСТОРИЧНОМУ ПОХОДУ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО КНЯЗЯ ІГОРЯ СВЯТОСЛАВИЧА НА ПОЛОВЦІВ 1185 РОКУ. ГЕРОЇ РОМАНУ ПОТРАПЛЯЮТЬ У САМИЙ ВИР ТРАГІЧНИХ ПОДІЙ, ДЕ НА НИХ ЧЕКАЮТЬ І ТЯГОТИ ПОХОДУ, І КРИВАВІ СУТИЧКИ З ВОРОГОМ, ПОЛОН І ВТЕЧА З НЬОГО. ВИПРОБУВАННЯ ДОЛІ ЩЕ БІЛЬШ ЗМІЦНИЛИ В УСІХ, ВІД КНЯЗІВ ДО ПРОСТИХ ЛЮДЕЙ, ПРАГНЕННЯ ЖИТИ ВІЛЬНО НА СВОЇХ ЗЕМЛЯХ І ВІДСТОЮВАТИ ВЛАСНУ ВОЛЮ. ДО ВИДАННЯ ТАКОЖ УВІЙШЛО «СЛОВО О ПОЛКУ ІГОРЕВІМ», ПЕРЕКЛАДЕНЕ ТА РЕКОНСТРУЙОВАНЕ В. МАЛИКОМ.


МАЛИК В. ЧЕРЛЕНІ ЩИТИ : РОМАН / В. МАЛИК. – Х. : ПРАПОР, 1985. – 295 С.
ТВІР "ЧЕРЛЕНІ ЩИТИ" ПРИСВЯЧЕНИЙ ТРАГІЧНОМУ ПОХОДУ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО КНЯЗЯ ІГОРЯ СВЯТОСЛАВОВИЧА НА ПОЛОВЦІВ У 1185РОЦІ. СЮЖЕТНИМ СТРИЖНЕМ ВИСТУПАЄ ГЕРОЙ АРСЕН ЗВЕНИГОРА, СТВОРЕНИЙ УЯВОЮ АВТОРА, ЯКИЙ НЕ БУВ ВИДАТНОЮ ІСТОРИЧНОЮ ОСОБОЮ, ПРОТЕ ОПИНИВСЯ В ЦЕНТРІ ВАЖЛИВИХ ІСТОРИЧНИХ ПОДІЙ. ТАКИЙ ХУДОЖНІЙ ПІДХІД ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ ШИРШЕ ЗМАЛЮВАТИ ІСТОРИЧНЕ ТЛО, ПРОНИКНУТИ В РІЗНІ СФЕРИ СУСПІЛЬНОГО ЖИТТЯ, ОХОПИТИ РІЗНІ СОЦІАЛЬНІ ВЕРСТВИ, ПОГЛЯНУТИ НА ПОДІЇ ОЧИМА ЗВИЧАЙНОЇ ЛЮДИНИ, СТВОРИТИ НЕСПОДІВАНІ СЮЖЕТНІ КОЛІЗІЇ, ПРИГОДНИЦЬКІ СИТУАЦІЇ. ВІДОМІ ІСТОРИЧНІ ПОСТАТІ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ ТУТ ЕПІЗОДИЧНО. АВТОР ДБАЄ ПРО ДОСТОВІРНІСТЬ НЕ СТІЛЬКИ ФАКТІВ, ЯК ЗАГАЛЬНОГО ФОНУ, АТМОСФЕРИ ЧАСУ В ЕЛЕМЕНТАХ ПОБУТУ, ПСИХОЛОГІЇ ПЕРСОНАЖІВ. СКУПИЙ РЯДОК ЛІТОПИСУ АВТОР РОЗГОРТАЄ У ЦІЛІСНІ КАРТИНИ. ЙОМУ ВДАЄТЬСЯ З ВИСОКИМ СТУПЕНЕМ ІМОВІРНОСТІ ПЕРЕДАТИ АТМОСФЕРУ, ЗВИЧАЇ, ПОБУТ.


Малик В. Червоні маки: Поезії; Месник із лісу: Поема;  Журавлі – журавлики: Поема; Воєвода Дмитро: Героїчна поема .-К.: Український центр духовної культури, 2001.- 208с.
Першими творами Володимира  Малика були поезії,  історичні поеми – легенди. У цій збірці, присв'яченій  80- річному ювілею письменника, представлено його лірику 30 – 50 років. Яка лише частково при житті автора була опублікована у періодиці. Та вибрані поеми – легенди, з якими він увійшов в літературу.





Малик В.К.  Синя книга(Текст): щоденник(записки для себе).1958 –1998/В,К,Малик;(упорядники О.В.Сиченко, Н.О.Сиченко).2-ге вид., без змін.- Полтава:ТОВ «АСМІ», 2011.- 308с.,іл.





ТВОРИ В. МАЛИКА В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

МАЛИК ВОЛОДИМИР. ЧЕРЛЕНІ ЩИТИ.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
WWW.UKRLIB.COM.UA/BOOKS/PRINTZIP.PHP?ID=66&BOOKID=0 - НАЗВА З ЕКРАНА.

МАЛИК ВОЛОДИМИР.ФІРМАН СУЛТАНА.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.UKRLIB.COM.UA/BOOKS/PRINTZIP.PHP?ID=66&BOOKID=1 - НАЗВА З ЕКРАНА.

МАЛИК ВОЛОДИМИР. ГОРИТЬ СВІЧА.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.UKRLIB.COM.UA/BOOKS/PRINTZIP.PHP?ID=66&BOOKID=2 - НАЗВА З ЕКРАНА.

МАЛИК ВОЛОДИМИР.ТАЙНИЙ ПОСОЛ.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.UKRLIB.COM.UA/BOOKS/PRINTZIP.PHP?ID=66&BOOKID=2 - НАЗВА З ЕКРАНА.

МАЛИК ВОЛОДИМИР.ПОСОЛ УРУС-ШАЙТАНА.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.UKRLIB.COM.UA/BOOKS/PRINTZIP.PHP?ID=66&BOOKID=2 - НАЗВА З ЕКРАНА.

ВОЛОДИМИР МАЛИК. СЛІД ВЕДЕ ДО МОРЯ.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://CHTYVO.ORG.UA/AUTHORS/MALYK/SLID_VEDE_DO_MORIA/. – НАЗВА З ЕКРАНА.

ВОЛОДИМИР МАЛИК. ЧОРНИЙ ВЕРШНИК.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://CHTYVO.ORG.UA/AUTHORS/MALYK/CHORNYI_VERSHNYK/ - НАЗВА З ЕКРАНА.

ВОЛОДИМИР МАЛИК. ЧОРНИЙ ЕКВАТОР.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://CHTYVO.ORG.UA/AUTHORS/MALYK/CHORNYI_EKVATOR/ - НАЗВА З ЕКРАНА.

ВОЛОДИМИР МАЛИК. ШОВКОВИЙ ШНУРОК.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://CHTYVO.ORG.UA/AUTHORS/MALYK/SHOVKOVYI_SHNUROK/ - НАЗВА З ЕКРАНА.
ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ПРО ПИСЬМЕННИКА

ВОЛОДИМИР МАЛИК. БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.CHL.KIEV.UA/95/WRITER_1/MALUKBD.HTML. - НАЗВА З ЕКРАНА.

ВОЛОДИМИР МАЛИК. КНЯЗЬ ІГОР. СЛОВО О ПОЛКУ ІГОРЕВІМ
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.REPORT.IF.UA/INDEX.PHP?OPTION=COM_CONTENT&TASK=VIEW&ID=2783. - НАЗВА З ЕКРАНА.

КАСЯН ЛЮДМИЛА. РОМАН В.МАЛИКА «ГОРИТЬ СВІЧА» У КОНТЕКСТІ ХУДОЖНЬОГО ВІДОБРАЖЕННЯ ІСТОРИЧНОГО МИНУЛОГО
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.UALOGOS.KIEV.UA/FULLTEXT.HTML?ID=767. - НАЗВА З ЕКРАНА



МАЛИК ВОЛОДИМИР КИРИЛОВИЧ
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://ORENDA.PL.UA/READ/MALIK_VOLODIMIR_KIRILOVICH. - НАЗВА З ЕКРАНА.

МАЛИК ВОЛОДИМИР КИРИЛОВИЧ
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.CHL.KIEV.UA/DEFAULT.ASPX?ID=1784. - НАЗВА З ЕКРАНА.

МАЛИК(СИЧЕНКО) ВОЛОДИМИР КИРИЛОВИЧ
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.VELIB.COM/AUTHOR.PHP?AUTHOR=M_190_1. - НАЗВА З ЕКРАНА.


Палітра Василя Лапушкіна

(до 60-річчя художника)

Живе на землі добрий чародій пензля, скромний і талановитий геній, що покликаний створювати ту цінність, котра безумовно, переживе і нас та залишиться у спадок майбутнім цінителям мистецтва. Чекаємо і сподіваємося, що брендові марка під ім’ям Василя Лапушкіна з його величезним потенціалом ще не раз порадує нас своєю унікальною палітрою образів. І дай Господь, йому великого натхнення,  нам з вами – яскравих емоцій та почуття насолоди від тої краси вічності.
        
 Василь Іванович Лапушкін народився в  смт. Семенівка Полтавської області. Дитинство не було сите й розніжене, скоріше навпаки, але наповнене красою і добротою людських сердець. Перший свій художній твір Василь створив у шкільні роки, під впливом розповіді учителя про самобутню українську художницю Катерину Білокур – просту селянську жінку, що створила свій неповторний світ краси.
       В 14 років переїздить з рідного хутірського гнізда до батьків у Тарнавщину. Закінчив у Лубнах школу №1, а далі  вступив в  Миргородський керамічний технікум ім. М.В. Гоголя. Після року навчання залишив технікум. Василя призвали в армію. Талановитий художник оформляв стенди, малював плакати, писав карти військової тематики. Після року служби вступив до Москви, склавши екзамени в знамениту Військову студію ім.. М.Б. Грекова.
       Після закінчення отримав диплом художника. Рік працював у Москві, потім Хабаровськ, а ще пізніше Південно-Сахалінськ. Талановитий художник став членом Спілки художників Російської Федерації. В 1983 році став лауреатом Всесоюзної премії Ленінського комсомолу, а в 1984 році - лауреатом Всесоюзної премії імені Миколи Островського.
      Згодом Василя Лапушкіна в складі групи з 12 художників запросили до Японії.
      В 1986 році Василь Іванович з дружиною та дітьми переїхав до Лубен.
      На сьогодні полотна В. Лапушкіна знаходяться у 18 країнах світу: США, Австралії, Канаді, Франції… Він учасник 316 персональних виставок, в самому Києві виставлявся 18 разів, автор 10000 полотен, проілюстрував 43 книги, зокрема проілюстрував творчість авторів – лубенчан, членів Національної Спілки письменників України Раїси Плотникової, Наталії Баклай, Юлії Манойленко, поетес Любові Пічугуної, Ольги Босікової, Ольги Рось та інших.

Василь Лапушкін ілюстратор книг



     




Книги Наталії  Баклай
Свіча невінчана, Батькова Криниця,  Меди тернові.









  

  Книги Бориса КононекаСтрілою Перуна, Під клекіт лелек…

















Книги Олександра Кияна: Спадкоємець мрій, Під сузір’ям печалі.















Книги Олександра Печори: Жарти-жартами…, Межа.













Книги Сергія Саливона: Откровення,  Сивина століть, 















Слово поета, Український рід, 


















Український континент, 
 Поезія та проротство.













                                  Книга Василя Бута:  
                              Я прошу у весни.

















                                 Книга Олександра Житинського:  
                                  Срібні ручаї.














                       

                           Книга Валерія та Ігоря Козюри:
                         Лубенська старовина.















                          Книга Олександра Міщенка
                          Картопляний жук.









                          Книга Марини Назаренко:

                            Коли опадають вітри.
















                                    Книга Сергія Сурмача:
                                     Полковник Зеленський.
















                                 Книга Миколи Шияна
                            Падіння в злети.















Ромоданівський гостинець

ДО 65 – РІЧЧЯ  ЛУБЕНСЬКОГО  ПИСЬМЕННИКА  ОЛЕКСАНДРА  ПЕЧОРИ


ПЕЧОРА ОЛЕКСАНДР АНДРІЙОВИЧ.
         Народився 12.01.1951 році в селищі Ромодан на Полтавщині,  більше знаний, як сучасний український літератор - поет, гуморист, пісняр. А ще - як журналіст.
    За фахом - художник. Працював на радіо й телебаченні, в організаційно- інструкторському відділі міськвиконкому, в закладах культури та на підприємствах Лубен.
          Друкуватися почав з першого вірша в газеті «Зірка» 1961 року. Був лауреатом радіожурналу «Старшокласник», багатьох міських та обласних «Поетичних весен».
          Має публікації в газетах «Літературна Україна», «Молодь України», «Урядовий кур’єр», «Сільський час», «Зоря Полтавщини», «Комсомолець Полтавщини», «Село полтавське», «Колос», «Трудова Полтавщина», «Довір’я», «Правозахисник України», «Правозахисник Полтавщини», «Наше слово», «Літературна Полтавщина», «Лубенщина», «Вісник», «Хлібороб», «Поклик», «Акорд», «Репортер», «Майдан Свободи», «Правда Лубенщини», «Спільний вибір», «Лубенські краяни», «Посулля», «Ріднокрай», «Ліра», та в багатьох інших газетах України.
Літературні твори подавались в альманасі «Вітрила», журналах «Україна», «Криниця», «Добромисл», «Бахмутський шлях», «Рідний край», «Діє-Слово».
     Учасник Антології поезії полтавських літераторів XX століття «Калинове гроно» та хрестоматії «Література рідного краю».
Співавтор колективних збірок «Посульська муза», «Сонячні перевесла», «Відлуння Василевого Різдва», «Дзвінке перо Посулля», «Обпалені Чорнобилем», «Відлуння Чорнобиля», «Полтавський сміхограй», «Сміхограйчик», пісенників «Срібні ручаї», «Посади калину», «Посульські мотиви».
        Редактор, упорядник, художньо-технічний редактор, дизайнер кількох художніх книг та збірників.
       Чимало віршів покладено на музику, записано на диски, виконуються аматорами та майстрами сцени.
       Часто виступає на радіо й телебаченні в Києві, Полтаві, Кременчуці, Лубнах.
       Автор поетичних книг «Сивий сонях», «Лікуймо душу», «Жарти- жартами...», «Межа», «Вишиванки мамині», «Повстали приспані тривоги», «Яблуко на вітрах»...
       З 1973 року член Лубенського літоб'єднання, був заступником голови літературно-мистецького Клубу імені Василя Симоненка, з 1993 року член Полтавської спілки літераторів.
        Перший лауреат регіональної літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка та дипломант літературно-мистецької премії імені Володимира Малика.
         Завжди вирізнявся різноманітною громадською і творчою активністю, був депутатом міської ради.
         Очолює Лубенську міськрайонну організацію товариства «Просвіта», член правління Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. Був делегатом з’їзду просвітян.
        Заснував і на громадських засадах редагує історико-краєзнавчу і літературно-мистецьку газету «Ріднокрай».
       В журналістиці не новачок. Зі студентських та армійських років активно, чи час від часу, співпрацює в газетах, на радіо та телебаченні.
       Диктором та кореспондентом починав у школі-інтернат, крім поезій надсилав у «Старшокласник» розповіді про студентський будівельний загін та репортаж з Сорочинського ярмарку. Інформації, замальовки, репортажі, фейлетони спершу з'являлись в районних газетах Миргорода, Лубен, потім в «Комсомольці Полтавщини».
        Готував і кілька років проводив різноманітні радіопередачі на Лубенському заводі лічильних машин. Згодом був штатним кореспондентом- організатором радіостудії швейної фабрики, постійно готував інформаційно- музичні програми.
     Працював диктором та кореспондентом редакції Лубенського міськрайонного радіомовлення, випускаючи й авторські передачі. Ініціював, організовував та провів радіохітпарад вокально-інструментальних колективів та виконавців пісень місцевих авторів та заключний концерт переможців. Крім добірок новин готував передачі на літературно-мистецьку, історико- краєзнавчу тематику, також спортивні, гумористичні та передачі для дітей. По обласному радіо звучала й передача «Монастир в риштуванні».
         Не тільки як поет, кілька разів виступав в передачі за кордоном «Україна літературна» в Петра Шульги, в радіопрограмах Василя Марусика, Ніни Шаварської, також в передачах обласного радіо ведучих Віри Чазової, Михайла Казидуба, Віри Чиж...
        Творчо працював на ефірному та кабельному телебаченні в Лубнах. Зокрема, редактором і ведучим перших тоді україномовних авторських передач «Млин новин», а також «Українські візерунки» та «Спортивний вісник».
        Був також відеооператором. Сам готував як сюжетні замальовки так і відеофільми, зокрема «Шевченкові джерела» та інші авторські передачі про митців рідного краю.
         Постійно працював і як фотохудожник. Світлини Олександра Печори поміщені в книгах, газетах, його фотодобірки, як і літературні доробки, використовуються в багатьох учбових закладах, в музеї Василя Симоненка, експонувались на виставках.
     Публікував статті, нариси, публіцистичні роздуми, інформаційні добірки, репортажі, замальовки.
       Готував чимало тематичних сценаріїв, різноманітних конкурсів та вечорів відпочинку, організовував та проводив літературно-мистецькі заходи.
        Також співорганізовував та проводив різні спортивні змагання, готував авторські радіо та телепередачі зокрема й про турнір з жіночого хокею на траві та про чемпіонат України зі спортивного орієнтування, висвітлював тренування та змагання з дельтапланеризму. Був спортивним оглядачем в газетах, на радіо й телебаченні.


 КНИГИ З ПОЕТИЧНОГО НАБУТКУ ПИСЬМЕННИКА

     Печора, О.А. Бути собою : громадянська лірика / О.А.Печора.- Лубни : Інтер-Парк, 2016.- 200 с.
     Бути собою і приносити користь людям - велика, але достойна праця, яка винагороджується людською вдячністю й любов 'ю, розумінням і підтримкою.
     Олександр Печора, розсудливо шануючи минувшину, поетично-виразно резонує суспільні порухи непростого сьогодення, будить прагнення українства до кращої долі, формує національну свідомість, робить нас чуйнішими й духовно досконалішими.
     Десята книга самобутнього посульського поета -щировиболена, життєво справжня, образна і виразна, іронічно-лірична сповідь не полишить нікого байдужим. 


   

          Серпень,А. Обереги-береги : вірші побратимів/ А.Серпень, В.Назарук, О.Печора.- Лубни: Інтер-парк, 2015.- 192 с.

    Трьох творчих побратимів об 'єднує не земляцтво чи однопартійність, не єдине віросповідання чи надмірний ура-патріотизм, а синівська любов до рідної неньки-України та незбориме прагнення національної єдності.









         Печора, О.А. Пелюстки  неодцвітанні:  інтимна лірика / О.А.Печора.- Лубни: Комунальне вид-во «Лубни», 2015.- 200 с.
      У ліриці Олександра Печори інтимні мотиви стають все більш повнозвучними. Підтвердженням тому є нова самобутня збірка поета. Вона наповнена мелодикою закоханого серця, тими неперебутніми почуттями, які підносять людину до вершини життя і наповнюють поетичні крила відчуттям небаченої висоти. 







        .    Печора, О.А. Світанкове соло : лірика.- Полтава: Полтавський літератор, 2015.- 200 с.     
   Красиво, світло, чутливо, хвилююче-що ще можна додати до поетичного слова Олександра Печори? Його лірика - живий струмінь не однієї поетової долі, у цих віршах - розмаїття доль, настроїв, почуттів. Тут - саме незглибиме й неповторне життя. Такі книги варто перечитувати натщесерце... 








       Печора, О. А.  Яблуко на вітрах: поезії. – Полтава: ПП Шевченко Р.В. , 2010. - 200 с.

     Життєво справжня, виболена, настроєва, лаконічна, експресивна, образна й виразна, іронічно-лірична сповідь Олександра Печори не полишить нікого байдужим.
    Його натхненно-полум’яне, чисто українне поетичне слово будить прагнення до кращої долі, формує національну свідомість, робить нас чуйнішими, духовно досконалішими.
     Це сьома книга самобутнього посульського поета, щедрого піснедара, діяльного просвітянина, лауреата літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка.



               Печора, О. Межа: поезії/ О.Печора .- Полтава: Полтавський літератор, 2003.- 95 с.
         Четверта поетична книга Олександра Печори суттєво доповнює вібрації його неспокійної душі, резонуючи на кожний суспільний порух, відбиваючи найтонші нюанси душевного стану небайдужої людини.

       Час вимагає нестандартного осмислення того, що відбувається з нами. І в новій книзі лауреата літературної премії імені Василя Симоненка ми це маємо.
       Автор щиро вдячний Владилену Миколайовичу Грабажею та всім причетним до видання цієї книги.




       Печора, О. Жарти- жартами : гумор і сатира.- Лубни: Лубни, 2001.- 68 с.
      Сміх - найдемократичніша риса характеру, найдоступ­ніші ліки українського народу.
        Наділений почуттям гумору, автор цієї книги поставив гостре й іронічне слово на сторожі добра і правди.
Щоб люди, щиро усміхаючись, кращали.
      Є тут обойма сатиричних фраз і делікатний гумор саме враз.
                          Добродії і начхальники!
       Частуйтесь і лікуйтесь ромоданівсько-лубенсько-печорським гумором!





              Печора, О.А. Вишиванки мамині : вірші / О.А.Печора .- Полтава: АСМІ, 2003. - 56 с.
      Як і в попередніх книгах “Сивий сонях”, “Лікуймо душу”, “Жарти-жартами...”, “Межа”, знаний лубенський поет, лауреат місцевої літературної премії імені Василя Симоненка, розсудливо пошановуючи минувшину, поетично-виразно зображає непросте й барвисте сьогодення, вселяючи в юні серця небайдуже ставлення та віру в кращу долю українства.





ІНТЕРНЕТ РЕСУРСИ ПРО ПИСЬМЕННИКА
        

          ЛІТОБ'ЄДНАННЯ ІМ. О. ДОНЧЕНКА "ЛІРА" [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ:  HTTP://LITLIRA.AT.UA/INDEX/OLEKSANDR_PECHORA/0-36  -НАЗВА З ЕКРАНА.

            ПОДІЇ ТА КОМЕНТАРІ [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ:
HTTP://WWW.GAZETA-PTK.ORG.UA/ARCHIVES/4954  – НАЗВА З ЕКРАНА

            ШЕВЧЕНКОВІ ДЖЕРЕЛА. ІСКІВЦІ. [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ: HTTPS://WWW.YOUTUBE.COM/WATCH?V=46RIUIY__18 – НАЗВА З ЕКРАНА



 ПОЕЗІЯ О. ПЕЧОРИ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

   КЛУБ ПОЕЗІЇ [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ: HTTP://WWW.POETRYCLUB.COM.UA/AUTHOR.PHP?ID=15343  – НАЗВА З ЕКРАНА

     ПОЕТИЧНІ МАЙСТЕРНІ [ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ: HTTP://MAYSTERNI.COM/PUBLICATION.PHP?ID=91104 – НАЗВА З ЕКРАНА

Рейтинг періодичних видань

ВІРШІ НЕ НАРОДЖУЮТЬСЯ З ПОРОЖНЕЧІ

До 35-річчя лубенської поетеси Ганни Кревської









Творчість  для мене – можливість передати паперу те, із чим важко залишитися наодинці.
Г. КРЕВСЬКА. Острови

      Ганна КРЕВСЬКА (Кононенко Марина Володимирівна)
      Народилася 1979 р. в м. Лубни, Полтавської області. Закінчила:
      - Лубенську школу №2;
      - Лубенське медичне училище;
   - Інститут журналістики Київського Національного університету ім. Т. Шевченка;
     - Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова.
     - має два магістерські ступені – журналістики і сурдопедагогіки.
     Власниця трьох «червоних» дипломів, чудової родини та найріднішого сина Всеволода.
Останні 9 років працює журналістом рекламно-інформаційного видання «Вісник», член Національної спілки журналістів України, Полтавської спілки літераторів, літоб’єднання ім. О. Донченка, мистецького об’єднання «Сходи». Автор збірок поезії  «Коли опадають вітри» та «Під корою»
      Друкувалася у чисельних колективних збірниках та альманахах. Серед них: «Відлуння Василевого Різдва»,  «Віршограй», «Калинове гроно»,  «Острови», «Україна – моя батьківщина» та інші.
Пізнавати світ доторком серця дано не кожному. Але автор збірки «Під корою» у цьому випадку – щасливий виняток. Вона не лише по-особливому бачить і відчуває цей світ, а й володіє майстерністю втілювати свої почуття і думки у слово…

        Поетеса -  лауреат районної літературно – мистецької премії ім. В. Симоненка за драму-феєрію «Гавро вогню», дипломант конкурсів молодих поетів «Гранослов» та «Поетичні зорі». У  цьогорічному загальнонаціональному конкурсі «Українська мова – мова єднання»,  у номінації «Мовне багатоголосся» отримала друге місце.
       Лауреат обласної премії імені І.П. Котляревського за 2014 році   у номінації «Поетичний твір»

Про присвоєння літературної премії імені Василя Симоненка: рішення районної ради від 3 січ.2001р. [премія присвоєна поетам – лубенцям О. Печорі та М. Назаренко] // Лубенщина. – 2001. – 10 січ. – С. 1.

Лауреати премії імені Івана Котляревського: [серед лауреатів 2014 року поетеса Марина Кононенко (Ганна Кревська), - за збірку «Під корою»] // Зоря Полтавщини. – 2014. – 12 верес. – С. 5.

Поетичний набуток письменниці

Назаренко, Марина. Коли опадають вітри: вірші/  М. Назаренко. – Полтава: Вид- во «Кобеляки», 1997. – 80с.
Юне обдарування  Марини Назаренко розквітло, як першоцвіт з-під снігу, в поетичному конкурсі «Березневі проліски». І було на той час дівчинці дванадцять років. Винесла вона своїм слухачам в долоньках душі перші перлини поезії і … повість «Вершник на білому коні».
Її поетичне дитинство вже й тоді за величиною своєї відвертості, умінням знайти себе як особистість сприймалося як доросле.
Нині вірші вісімнадцятилітньої поетки по-юному світлі і по-жіночому зрілі. Мудро філософські роздуми чарують і приваблюють своєю прозорою акварельністю поетичних барв.
Прислухаймося ж до її голосу в польоті, вчитаймося в її першу книгу поезії, порадіймо за молоду, крилату птицю, бо вона злетіла з нашого віття.
Наталя Баклай
член Спілки 
письменників 
України

Кревська, Ганна. Під корою: поезія/ Г. Кревська. – Полтава: Дивосвіт, 2012. – 64с.
Пізнавати світ доторком серця дано не кожному. Але автор збірки «Під корою» у цьому випадку – щасливий виняток. Вона не лише по-особливому бачить і відчуває цей світ, а й володіє майстерністю втілювати свої почуття і думки у слово…
Олександр Міщенко,
член НСПУ та НСЖУ
голова літобєднання
імені О. Донченка
Автор ототожнює свою поетичну мову з мовою дерев – філігранною, живою, відчутною на дотик та смак. Під цією Корою можна знайти щось для себе або знайти себе.
Олена Гаран, письменниця

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  
Кононенко, М. Поезії/М.Кононенко //Калинове гроно: антол.  літераторів Полтавщини/за ред.. М.В.Костенка, Ю.М. Дмитренка, М.Г.Любивого . – Полтава, 2010.- Т.3.- С.125-134.









---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кононенко, М. Поезії/ М.Кононенко // Поетичні зорі -2004: збірник кращих  творів учасників фест. – конкурсу молодих поетів  Полтавщини.- Полтава, 2004.- С.13-18.









---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кревська, Г. Триста літ до весни / Г.Кревська // Дзвінке перо Посулля: збірник присвячений 85-літтю  Лубенського літературного об’єднання ім. О.Донченка при ред. газети  Лубенщина.- Лубни, 2008.- С. 53-57.







---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кревська, Г. Поезії/ Г.Кревська// Вишнева повінь: антол. сучас.  жіночої поезії Полтавщини.- Полтава, 2012.- С. 217-225.










 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кревська, Г. Поезії / Г. Кревська// Острови: альм. молодих полтавських авторів.- Полтава, 2010.- Вип.3.- С.18-27.









---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кревська, Г. Поезії/ Г. Кревська// Острови: альм.  молодих полтавських авторів/ Полт. облас. Організація Нац. спілки письменників Уклаїни; Літ. студія «Полтавські джерела».-  Полтава,2007.-С.47-55.







---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кревська, Г. Поезії/ Г.Кревська// Коктебель 2006: Зорі над морем:  поезія  і проза  учасників Всеукраїнської наради молодих літераторів .- Біла  Церква, 2006.- С.88-94.









---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кононенко, М. Як стерніло життя: поезії// Міжнародний конкурс кращих творів молодих літераторів «Гранослов-2005»: альманах.-К.,2006.-  С.20-27.










---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кревська, Г. Шлях до муру: триптих / Г.Кревська // Віршограй: збірник  творів членів літоб’єднання ім. О.Донченка.- Миргород, 2005.- С.48-50.










---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Кревська, Г. Поезії / Г.Кревська // Україна – моя Батьківщина: альманах.- К., 2006.- С.185-186.









---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кононенко, М. Тавро вогню: уривки з драми-феєрії в 3-х діях / М.Кононенко// Відлуння Василевого Різдва: збірник  присвячується 70-літтю від дня народження Василя Симоненка.- Полтава, 2004.- С.60-66. 








Література про життя і  творчість поетеси
Бірюкова, Л. Ганна Кревська – член Національної спілки письменників України/ Л. Бірюкова// Вісник. – 2013.-29 трав.-С.4

Михась, О. На найвищому рівні: [поетеса Ганна Кревська на літературно-мистецькій акції в Києві]/ О. Михась// Вісник. – 2013.-
3 серп.-С.5.

Бірюкова, Л. «Вірші не народжуються з порожнечі» або Знати про те, що говорять дерева»: [творчий вечір Марини Кононенко]/ Л. Бірюкова // Вісник. – 2012. – 20 черв. – С.4.

Ініна, Є. Полтавські «Острови» скарбів: [інтервю з поетесою Ганною Кревською] / Є. Ініна // Вісник – 2010. - №45. – С. 13.

Бірюкова, Л. «Моя зоря  поранньо-вечорова»: [поетеса М. Кононенко, член Національної спілки журналістів України]// Вісник. – 2004. – 17 листоп. – С. 11.


Журналістська діяльність  поетеси
      Ганна Кревська не просто фаховий журналіст, публікації якої завжди приємно читати. Вона – уособлення яскравого, світлого, а то й навіть чогось незвіданого. А, може, й справді справжня жінка повинна такою бути – до кінця нерозгаданою, загадковою?.. Інколи дивишся в її очі і вловлюєш в погляді особливу жагу до чогось життєстверджуючого, оптимістичного, що врешті-решт називаємо звичайним словом ПОЗИТИВ.
І на підтвердження наших суджень – її повідомлення в рідному  часописі «Вісник» про «гарячі події», про сенсаційні випадки, про найрізноманітніші ситуації. Перед нею завжди широко відкриваються двері високо посадовців, шкіл, бібліотек. Їй розкривають душу частіше ніж психологам, гукають на світські заходи. Все це про людину, професія якої – журналіст.












Інтернет ресурси про письменицю













Літоб'єднання ім. О. Донченка "Ліра"
[Електронний ресурс]. - Режим доступу:  http://litlira.at.ua/index/ganna_krevska_kononenko_marina_volodimirivna/0-24- Назва з екрана. 

[Електронний ресурс]. - Режим доступу:   http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/1414 -
Назва з екрана. 

Ганна Кревська. Поезія.
[Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://dspace.pnpu.edu.ua/bitstream/123456789/1414/1/krevska.pdf  
Назва з екрана. 



Поезія Г. Кревської в мережі Інтернет



















Ганна Кревська. Смак горобини

[Електронний ресурс]. – Режим доступу http://ualit.org/?p=3609  -
Назва з екрана.

Ганна Кревська
[Електронний ресурс]. – Режим доступу  http://virchi.narod.ru/poeziya/ridkray/krevska.htm - 
Назва з екрана.

  


Літнє читання для серця та розуму


«Читання закладене в основу навчання і є одним з найнеобхідніших навичок в житті людини.  Люди, які вміють добре читати, роблять внесок у створення процвітаючого, працездатного суспільства. У той же час вони самі живуть більш насиченим життям»

         Книги, представлені на нашій віртуальній виставці «Літнє читання для серця та розуму», допоможуть наших користувачам під час літніх канікул та літнього відпочинку збагатити свої знання  цікавими фактами та подіями, а серце наповнити теплом та приємними емоціями.

1. Заповідні сторінки рідних книг

Ігнатова Н. Диваки: романтична історія для дорослих дітей/ Н. Ігнатова. – Донецьк: ПП «ЦСО», 2012. – 288 с.
 Неймовірне число подій відбувається в житті молодих людей. Випробування Любов’ю, Дружбою, Грошима, Славою, Успіхом. Як вони витимають ці іспити, чи впораються? Впораються. Тому що вони – Диваки від слова «диво». Їх легко впізнати, тому що вони завжди з’являються і потрібну хвилину: віддають останнє заради дружби, роблять неможливе заради кохання. Вони просто допомагають словом і ділом, даруючи світло і тепло, а іноді просто не проходять мимо.


Михайленко А. Г. Магія місячного затемнення/ А. Г. Михайленко. – К.: Ред. Газ. «Вісті…», 2009. – 448 с.: іл..
 У книгу увійшли публіцистичні та літературно-художні твори Анатолія Михайленка – відомого письменника, заслуженого журналіста України.
Ця книга – намагання осмислити автором свій слід у журналістиці, спокутуватися, подякувати вчителям і друзям. А ще – художня проза, у якій головні теми – тонка психологія людських стосунків і любові.
Книга розрахована на широке коло читачів.


Слабошпицький М. Марія Башкирцева: роман-есе/ М. Слабошпицький. – К.: Махаон-Україна, 1999. – 267 с.
 Це роман про трагічну долю талановитої художниці – Марії Башкирцевої (1860-1884). Є типи людей, про яких кажуть, що вони талановиті в усьому, чим би не займалися. До них належала Марія Башкирцева. Доля відміряла їй короткий вік – неповних двадцять чотири роки. Але вона встигла дуже багато. Її полотна сьогодні зберігаються у найвідоміших музеях Франції, України, Росії. Її знаменитий щоденник, ведений французькою, свідчить про неабиякий літературний талант авторки. Вона мала справжній вокальний талант, їй пророкували велике артистичне майбутнє.
Михайло Слабошпицький розповідає про неординарну людську особистісті, про багатьох видатних людей мистецтва, з якими пощастило спілкуватися героїні, про хвилюючу трагічну любов Марії Башкирцевої та французького художника Бастьєна-Лепажа.

        
  Чемерис В. Л. Ярославна: роман/ В. Л. Чемерис. – Харків: Фоліо, 2013. – 508 с.
        «Ярославна» - це історичний твір про Стародавню Русь – і, водночас, роман про сутність, про нас, хто живе зараз на Україні.
         Ярославна – одна з найвидатніших постатей Київської Русі, донька галицького князя Ярослава Осмомисла й жінка князя Ігоря Святославовича. Відомі й невідомі перипетії її життя та любові вже дев’ять століть хвилюють всіх, хто не байдужий до історії рідної країни. А взагалі-то «Ярославна» - це роман про княжі міжусобиці, що колись підірвали Русь і загрожують Україні зараз, це розповідь про віковічну боротьбу з кочівниками.

       
  Покальчук Ю. Озерний вітер/ Ю. Покальчук. – Харків: Книжковий Кдуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2008. – 240 с.: іл..
          Юнак Волин – вічний підліток, який ніколи не зазнає старості. Украдений у Купальську ніч русалками, він мешкає у озері, прокидаючись від зимового сну навесні молодим хлопцем, улітку живе в коханні х Царівною Озера, а над осінь мужніє.
         І так триває доти, доки не приходить до нього, напівлюдини й напівдемона, людське кохання, яке зігріває його тіло й душу, що їх остудила озерна вода. Проте найвищі сили визначили для нього іншу долю – не людську, а безсмертну, вічну…


        
Топська Н. Любов – наснага, любов – журба…/  Н. Топська. – Донецьк: ПП «КД «Проспект-Прес», 2007. – 320 с.
        Якщо доля не посилає кохання – в душі гаснуть зорі… Любов то підносить на щемливих хвилях радощі, то кидає у вир безнадії і туги. І тільки заради щастя – хай і недовгого, - яке приносить це почуття, варто жити. Жити і кохати попри все…
         Книга відкриває високу красу життя великих літераторів України – генії творили геніальне кохання, світло якого і досі мерехтить на обрії, вражає своєю неповторністю і вічною таємницею, котра чаруватиме не одне покоління нащадків.

2. Відкриваємо книгу – відкриваємо світ!

      
   Манн Г. Учитель Гнус, или Конец одного тирана. В маленьком городе. Серьезная жизнь/ Г. Манн. – М.: Правда, 1990. – 752 с.: ил.
        В сборник призведений класика немецкой литературы Г. Манна (1871-1950) включены романы, созданные списателем на разных етапах творче ской деятельности и дающие широкую картину жизни буржуазной Европы первуй трети ХХ века.

         




Редінг Б. Безумці: з історії кохання М. Коцюбинського та О. Аплаксіної: роман/ Б. Редінг. – К.: ВЦ «Академія», 2012. – 184 с.

         Роман про таємниче кохання і драму двох людей – Михайла Коцюбинського та Олександри Аплаксіної.

     





    Бенцони Ж. Марианна. Звезда для Наполеона: роман в 5-ти кн./ Ж. Бенцони. – Харьков: Основа, 1992. – Кн. 1. – 384 с.
        Этим романом открывается серия остросюжетных историко-авантюрных романов известной французской писательницы, посвященных судьбе красавицы Марианны д’Ассельна, в которой живо и увлекательно повествуется о подлинных исторических событиях, происходивших во Франции в епоху правления Наполеона. Главная героїня, рано осиротев и получив в Англии блестящее образование и воспитание, влюбляется и выходит замуж за существо недостойное и порочное. Спасая свою честь, Марианна убивает свого супруга и бежит во Францию. В Париже у нее начинается жизнь, полная інтриг и заговорив, приведшая в итоге к любовной святи с императором.
Книга предназначена для широкого круга читателей.


Бронте Ш. Джен Эйр: роман/ Ш. Бронте. – Харьков: Прапор, 1993. – 443 с.

Английская писательница Шарлотта Бронте (1816-1855) в своїм соціально-психологическом романе «Джен Эйр» рассказывает о судьбе девушки из сиротского пансиона, описывает бесправное положение женщины в условиях викторианской Англии.








Скажи наркотикам "НІ"


 Ягодинский В. Н. Уберечь от дурмана: кн. для  учителя/ В. Н. Ягодинский. – М.: Просвещение, 1989. – 96 с.: ил.

Отвести беду, убедить подростков в том, что наркомания и токсикомания несовместимы с моралью – такова цель книги.
Книга адресована учителям, широкой педагогической общетвенности, родителям.




Генкова Л. Л. Почему это опасно/ Л. Л. Генкова, Н. Б. Славков. – М. Просвещение, 1989. – 96 с.: ил.
В книге раскрывается общая картина разрушительного действия никотина, алкоголя и наркотических веществ на организм человека. Авторы знакомят читателей с одной из организационных  форм пропаганды здорового образа жизни, которая проводится в школах.
Книга адресована учащимся, учителям, ведущим кружковую работу по химии и биологии, организаторам внеклассной работы в школе и родителям для ознакомления с профилактикой вредных привычек у детей.


  Конопля: так, ні: твій вибір [брошюра]. – Черкаси: Центр «Макет», 2001. – 32 с.
Ця книга про коноплю. Про наркотики, що з неї виготовляють: марихуану та гашиш. Марихуана та гашиш ще називають легкими наркотиками. Можливо ти вже дещо знаєш про ці наркотики чи навіть бачив або спробував їх. Так це чи не так, але існує велика вірогідність, що у майбутньому тобі доведеться стати перед вибором: пробувати ці наркотики чи ні. Тому потрібно знати про них більше, щоб зробити правильний вибір, коли хтось пропонує їх тобі.


Смирнов В. Е. Наркомания: знак беды/ В. Е. Смирнов. – М.: Знание, 1988. – 64 с.
В последние годы проблема борьбы с наркоманией становится все более актуальной. Автор останавливается на клинических формах течения заболевания при злоупотреблении различными наркотиками, освещает вопросы диагностики, лечения и профилактики наркомании.
Брошюра рассчитана на широкий круг читателей.




Колесов Д. В. Не допустить беды/ Д. В. Колесов. – М.: Педагогика, 1988. – 160 с.

Автор книги исследует причины и условия возникновения наркомании, ошибки в воспитании, которые могут привести подростка к трагедии, ведет с читателями разговор о предупреждении и профилактике наркомании и токсикомании у подростков, рассказывает о разрушительном действии наркотиков на здоровье человека, его нравственность.
Книга адресована родителям.



Буянов М. И. Размышления о наркомании: кн. для учителя/ М. И. Буянов.  – М.: Просвещение, 1990. – 80 с.
          Известный детский психиатр рассказывает о сущности наркомании и ее видах, о некоторых факторах, предрасполагающих к появлению этой патологии, о формах профилактики и возможностях ее лечения. Опираясь на собственный врачебный опыт, автор обращается к историческим и литературным примерам. Книга, написанная живым языком, располагает к осмыслению и обсуждению проблем, связанных с наркоманией.
         Адресована книга педагогам и родителям. Будет полезна широкому кругу читателей.


//*//*//*//*//*//*//*//*//*//*//*//*//


В КНИЖКОВІЙ ПАМ’ЯТІ – МИТТЄВОСТІ ВІЙНИ

Уже минули ті часи,
Коли гула війна.
З усіх країн почуєш ти:
«Ура! Ура! Ура!»
Лиш за свободу Ви боролись,
За це ми дякуємо Вам.
Що в час важкий і в час негоди
Життя Ви врятували нам.
Можливо, ми не розумієм
Крізь що вам довелось пройти,
Але ми зберегти зумієм
Той мир, що нам ви принесли!

       Минуло не мало часу, надворі ХХІ століття. Грізні роки Великої Вітчизняної війни с кожним днем все далі віддаляються від нас. Але не дивлячись на давність цієї історичної події, ми, кожен рік 9 травня відзначаємо День Перемоги. Вічна пам'ять солдатам, які віддали своє життя у кровопролитних боях за наше сьогодення, пам'ять про них ніколи не згасне в наших серцях. 
   Саме подіям Другої світової війни та Великої Вітчизняної війни ми присвячуємо нашу віртуальну виставку «В книжковій пам’яті – миттєвості війни».

Ревегук В. Я. Полтавщина в роки радянсько-німецької війни (1941-1945)/ В. Я. Ревегук. – Полтава: Дивосвіт, 2010. – 292 с.

Пропонована вашій увазі монографія є першою спробою автора дослідити з державницьких позицій події другої світової війни, що відбувалися на Полтавщині – одному з центральних регіонів України. 
Автор висловлює щиру подяку вже покійному нині кандидатові історичних наук, доценту Полтавського державного педагогічного університету Олександру Павловичу Самойленку за допомогу й цінні поради загальнометодичного плану в підготовці даного видання, Валерію Івановичу Котляру за спогади про життя Полтави й полтавців у роки війни. При підготовці видання автор також використав деякі матеріали з книг Федора Трохимовича Моргуна.
Книга розрахована на вчителів, учнів старших класів і студентів, а також усіх, хто цікавиться історією рідного краю.


Друга світова війна в історичній пам’яті України: за матеріалами Укр. ін.-ту нац. пам’яті/ Упоряд. Л. Герасименко, Р. Пилявець. – Київ; Ніжин: Вид. ПП Лисенко М. М., 2010. – 247 с.

У виданні представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найтрагічніших подій в історії Українського народу ХХ ст. – Другої світової війни. В основу праці покладено ідею боротьби українського народу за власну Державу. У запропонованій книзі проаналізовано події, що відбувалися на території України, починаючи від проголошення Карпатської України у березні 1939 р. і завершуючи подіями на Далекому Сході у вересні 1945 р.






Великая Отечественная война 1941-945  годов: материалы в помощь лекторам. – М.: Патриот, 2005. – 440 с.

Сборник материалов в помощь лекторам, выступающим с докладом о Великой Отечественной войне. В материалах освещены события, происходившие в период минувшей войны, рассмотрены героические и драматические страницы истории народов СССР, приведены новые сведения о многих событиях и более обьективные всесторонние их оценки, уточнены факты и статистические данные.








Україна в Другій світовій війні: погляд з 21 ст.: [кн. 1-ша]/ А. Айсфельд та ін. – К.: Наукова думка, 2011. – 733 с.
У виданні висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичних періодів історії України – періоду Другої світової та Великої Вітчизняної воєн.
На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість з яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, становища військовополонених, стану радянської економіки в роки війни та у відбудовний період.
Видання розраховане на всіх, хто цікавиться минулим України.


Живите, девушки, подруги боевые!: очерки о женщинах-героях Великой Отечественной войны. – М.: «Социальное партнерство - Москва», 2005. – 112 с.

В этом сборнике рассказывается о летчицах и штурманах уникального женского гвардейского полка ночных бомбардировщиков Героях Советского Союза: Руфине Гашевой, Надежде Поповой, Александре Акимовой, Наталье Меклин (Кравцовой), Полине Гельман, Евдокии Пасько, а также о начальнике штаба их полка Ирине Ракобольской. Героини очерков вспоминают о том, как жили женщины во время войны, о ночных полетах под зенитным огнем, о погибших подругах-однополчанках.
Книга предназначене для широкого круга читателей, прежде всего, молодежи.



Они победили фашизм: сб. воспоминаний фронтовиков: [кн. 2-я]/ Автор-сост. А. П. Клочкова. – М.: Изд. дом «Граница», 2005. – 592 с.

В сборнике собраны воспоминания фронтовиков о Великой Отеченственной войне 1941-1945 гг., а также творческие работы фронтовиков, тружеников тыла, проживаючих в Южном административном округе г. Москвы.
Книга рассчитана в первую очередь на молодежь – завтрашніх солдат и офицеров, - чтобы не забывала, какой ценой досталась нам Победа, почитала старше поколение фронтовиков и ветеранов, гордилась нашей армией и флотом.



Сучасне покоління знаходиться в довічному боргу перед ветеранами війни, віддавшими свою молодість та здоров’я за сучасне мирне небо, які не зважаючи на всі труднощі війни дійшли до світлого Дня Перемоги та дожили до сьогоднішнього часу. Низький їм уклін! А загиблим: Вічна пам'ять!
                                                

Смак незабутній перемоги

Лунає досі  у серцях.

Блиск переможної дороги

Дарує радість у роках.

«Прочитай, не пошкодуєш»

Різними шляхами йде читач до своїх улюблених книг. З дитинства й до похилого віку його супроводжують твори, у яких знаходиться місце для почуттів, пробудження уяви, розуміння свого покликання і для відкриття власних істин. Книжка здатна вчити, розважати, викликати бурхливі пристрасті.Дуже важливо ще з дитинства читати потрібні книги, які формують характер та кругозір людини
Особливо приємно, що в наш час інтерес до книг зріс серед молоді. До нашої бібліотеки приходять молоді люди, які знають конкретно, що вони хочуть, орієнтуються, які книги на даний час найбільш популярні, передають, пропагують ці книги своїм друзям, однокласникам.

Тому пропонуємо до уваги нашим юним читачам книги, сповнені захоплюючими та цікавими сюжетами!



    Космовська Б. Буба: роман/ Б. Космовська. – Львів: Урбіно, 2012. –
240 с.
          Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати – відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається не таким уже й легким. На щастя, у Буби є ще дідусь Генрик, а в того – свої пристрасті, наприклад, гра в бридж. Ну, і улюблені джинси й мартенси. Захоплива й сповнена теплого гумору книжка про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою.

    Функе К. Володар над злодіями: роман: [для серед. та ст. шк. віку]/ К. Функе. – К.: Школа, 2004. – 416 с.: іл.

         Роман-бестселер сучасної німецької письменниці Корнелії Функе, що вже встиг завоювати серця мільйонів юних читачів по всьому світу, розповідає про сповнене авантюрних розваг, загадок та небезпек життя юних венеціанців, якими керує таємничий і могутній Володар над злодіями.




     Потаніна І. Дівчата на стежці війни: фантаст. Роман/ І. Потаніна. – К.: Зелений Пес, 2008. – 392 с.
     Чаклуни, чаклунки, чаклунські пси – шикуйсь! Струнко! Рівними рядами на війну – кро-оком руш!
         Не дивуйтесь, це зовсім не жарти. Це війна. Війна між людьми-чаклунами, котрі прийшли у чарівний світ, і місцевими народами. Війна до останку… а, власне, за що? За які такі цінності?
         Ось це і доведеться з’ясувати звичайним дівчатам – Маргоші й Насті, якщо вони хочуть врятувати Настиного старшого брата Дена, полоненого злими чарами, а заразом з братом – увесь світ.


 Ігнатова Н. Диваки: романт. історія для дорослих дітей/ Н. Ігнатова. – Донецьк: ПП «ЦСО», 2012. – 288 с.
          Неймовірне число подій відбувається в житті молодих людей. Випробування Любов’ю, Дружбою, Грошима, Славою, Успіхом. Як вони витримають ці іспити, чи впораються? Впораються. Тому що вони – Диваки від слова «диво». Їх легко впізнати, тому що вони завжди з’являються в потрібну хвилину: віддають останнє заради дружби, роблять неможливе заради кохання. Вони просто  допомагають словом і ділом, даруючи світло і тепло, а іноді просто не проходять мимо.

Есаулов О. Ю. Таємниця Великого Сканера/ О. Ю. Есаулов. – Луцьк: ПрАТ «Волинська обласна друкарня», 2013. – 144 с.
         Великий Процесор отримує сигнал «SOS» з далекої планети Ц. Експедиція, до складу якої ввійшла донька Великого Процесора принцеса Інформа, зникає. Хто може відправитися у далеку подорож? Адже треба не лише знайти експедицію, що зникла, а й допомогти мешканцям планети. А тут ще Рикпет з друзями зникають. Отака от халепа… Що ж робити? Для Великого Процесора залишається остання надія – Сергійко. І Сергійко починає 
діяти…


 Воронина Л. У Пошуках Огопого: нотатки наколосвіт. Мандрівниці/ Л. Воронина. – К.: Нора-Друк, 2010. – 176 с.

         Все свідоме життя Леся Воронина подорожує: автостопом, байдарками, потягами, літаками, верблюдами й віслюками. Тож ця перша «доросла» книжка письменниці – захоплива мандрівка часом і простором, до якої автор запрошує усіх, хто любить шалені пригоди, несподівані зустрічі й непередбачувані повороти долі.


 Сайко О. Новенька та інші історії/ О. Сайко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. – 185 с.
    13-річним героям оповідань Оксани Сайко доводиться – може вперше в житті і часто в драматичних ситуаціях – зробити рішучий вибір на користь або добра, або зла. Так вони пізнають людей і пізнають себе. Які методи годяться в боротьбі за перемогу на конкурсі краси? Що робити, коли товариші в біді – бігти за дорослими чи намагатися рятувати самому? Чим «віддячити» не надто доброзичливому учителеві – осудом, а чи співчуттям?..


Морозенко І. Іван Сірко : Великий Характерник/ І. Морозенко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. – 165 с.

         Життя Івана Сірка овіяне легендами і сповнене карколомних пригод. Він народився незвичайною дитиною, з особливим даром характерництва, що допоміг йому здобути багато перемог, і перед усім – над собою.


1 коментар:

  1. Я Хелена Джуліо з Еквадору, я хочу добре поговорити про пана Бенджаміна на цю тему. надає мені фінансову підтримку, коли всі банки у моєму місті відхилили моє прохання надати мені позику у розмірі 500 000,00 доларів США, я намагався отримати все можливе, щоб отримати позику у моїх банків тут, в Еквадорі, але всі вони відмовили мені, оскільки кредит у мене був низький, але з Божою милістю я дізнався про пана Бенджаміна, тому вирішив спробувати подати заявку на позику. з доброю волею вони нададуть мені позику в 500 000,00 доларів США. запит на позику, який мені відмовили мої банки в Еквадорі, було надзвичайно чудовим з ними вести бізнес, і зараз мій бізнес іде добре. електронною поштою / контактом WhatsApp, якщо ви хочете подати заявку на позику у них. 247officedept@gmail.com WhatsApp контакт: + 1-989-394-3740.

    ВідповістиВидалити