Інтернет-центр

РОЗКЛАД РОБОТИ ВІДДІЛУ ІНФОРМАЦІЙНОГО СЕРВІСУ ТА АВТОМАТИЗАЦІЇ БІБЛІОТЕЧНИХ ПРОЦЕСІВ
                ПОНЕДІЛОК 08-00 - 17-00
            ВІВТОРОК 08-00 - 18-00
       СЕРЕДА 08-00 - 18-00
      ЧЕТВЕР 08-00 - 18-00
            ПЯТНИЦЯ 08-00 - 17-00
СУБОТА - 10-00 - 17-00
НЕДІЛЯ - вихідний
Остання робоча середа  місяця - санітарний день.


Бронзовий родовід генія

   Відділ інформаційного сервісу Публічної бібліотеки ім. В. Малика запрошує користувачів  У літературно-мистецький круїз  «Бронзовий родовід генія: пам’ятники Т.Г. Шевченка в Україні та за кордоном» в рамках загальносистемного заходу «Єднаймо душі словом Кобзаря».
#Тарас_Шевченко
#Єднаєм_душі_словом_Кобзаря



 Щоб ніколи світанки не здригались від слова війна

       Два роки боротьби України проти рашистської навали остаточно відкрили світові сутність терористичного путінського режиму, який 8 років прикидався “миротворцем” та “третьою стороною” у “громадянській війні” на сході України, поширюючи міфи про вигадані ним “донецьку та луганську народні республіки”, а також у 2022 році намагався “продати” світові нову брехню у вигляді “спеціальної військової операції”, якою силувався прикрити розв’язану ним неоголошену війну проти України.
   Напередодні другої річниці повномасштабного рашиського вторгнення,  для учнів 8-В класу Академічного ліцею імені братів Шеметів, Віталіна Курильчук, працівник відділу інформаційного сервісу, провела патріотичний коктейль «ХРОНОЛОГІЯ НЕЗЛАМНОСТІ УКРАЇНЦІВ». 
       Сьогодні нам треба гартуватися, допомагати один одному та нашому війську і державі. 
      Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!




КРУТИ – МОЛОДА КРОВ

В рамках циклу заходів #Нація_з_глибоким_патріотизмом_непереможна 
     Крути, 29 січня 1918 року... Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності. 106 років тому (1918) відбувся бій між київськими студентами і більшовиками під Крутами, де полягло в нерівній боротьбі 300 студентів. День 29 січня, день бою під Крутами, став трагедією української молоді й цілої української суспільності.
   Щоб будувати майбутнє, треба добре знати істинну історію, любити свою країну і гаряче бажати зробити її кращою. Щоб зберегти пам’ять про героїчні дні Юнаків в обороні Волі України, у відділі інформаційного сервісу для учнів 6-7 класів гімназії імені Героя України Віри Роїк Віталіна Курильчук провела історичний кінозал, де школярам було показано відео сюжет «Через Крути до майбутнього…».




****************************

 Голокост. Нацистські табори смерті

  В рамках циклу заходів #Нація_з_глибоким_патріотизмом_непереможна 
     До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у відділі інформаційного сервісу Публічної бібліотеки ім. В. Малика   для дев'ятикласників гімназії "Просвіт" в рамках циклу заходів «Нація з глибоким патріотизмом - непереможна» було проведено літтревел у минуле «Голокост. Нацистські табори смерті».
    Працівник відділу Віталіна Курильчук розповіла школярам, що усього за період існування Третього рейху було створено 27 великих і понад 1100 менших таборів. Ці цифри не були сталими: одні табори зникали, натомість з’являлись нові. Через них, в період з 1933 по 1945 рік, пройшли приблизно 2,3 мільйона чоловіків, жінок, дітей. Більшість із них – понад 1,7 мільйона загинули.
     Шість таборів були саме таборами смерті: Белжец, Собібор, Треблінка, Аушвіц, Хелмно, Майданек. Поступово, в міру захоплення нацистами нових земель, табори поширювалися на 
     Пам’ятаймо, докладаймо всіляких зусиль, щоб нічого подібного більше не повторилось!



*************************************


 Цифровий Хаб для людей елегантного віку

       У Хабі цифрової освіти, що знаходиться у Публічній бібліотеці ім. В. Малика, для людей старшого віку Віталіна Курильчук, працівник Хабу, провела навчання комп’ютерної грамотності. Учасники переглянули на платформі «Дія.Освіта» новий освітній серіал «Базові цифрові навички для людей елегантного віку», який навчив їх: як правильно встановлювати месенджери на смартфон, користуватися пошуковиками, записатися до лікаря, поповнити мобільний рахунок та користуватися хабами цифрової освіти Дія.Освіта.
       Цифрові технології у повсякденному житті є вкрай важливими, зокрема для людей елегантного віку.Хаб цифрової освіти не лише сприяє активному залученню людей старшого віку в цифровий простір, а й забезпечує їм доступ до якісних навчальних програм.
 

 Твоє майбутнє в твоїх руках

Для учнівської молоді Лубенської громади у Хабі цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика працівник Хабу Віталіна Курильчук провела огляд професій «Твоє майбутнє в твоїх руках».
   Для майбутніх випускників обрати професію, яка не лише добре оплачується, але й приносить задоволення - це не просте завдання. Тому, щоб цей вибір не здавався таким складним, працівник Хабу запропонувала молоді пеглянути серіали на платформі «Дія. Освіта» спрямовані на професійну орієнтацію.
    Запрошуємо всіх бажаючих хто прагне підвищити свій рівень цифрової грамотності до Хабу Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика, що знаходиться за адресою:
     м. Лубни проспект Володимирський,43.
    Також для уточнення інформації ви можете написати нам на e-mail – Lubny_malyk@ukr.net.
#хаби_цифрової_освіти #ДіяОсвіта










З любов’ю до України

      23 серпня в Україні відзначається державне свято – День Державного Прапора України.
        Державний Прапор - це символ країни і є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.
    Синьо-жовтий стяг ставав символом боротьби за національні й соціальні права українського народу. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праці, краси та багатства рідної землі.
     Публічна бібліотека ім. Володимира Малика пропонує юним користувачам дати відповіді на питання вікторини та перевірити свої знання з історії нашої України. 


Навчаємося щоб навчати

           Бібліотеки Лубенської територіальної громади входять в Мережу Хабів цифрової освіти, тобто є місцем, де кожен громадянин може безоплатно здобути цифрові навички та отримати доступ до цифрових послуг, а бібліотекарі є амбасадорами цифрової освіти.
  Успішна організація роботи Хабу цифрової освіти багато у чому залежить від компетенції фасилітатора, тому організація навчання бібліотечних працівників є невід’ємною складовою підвищення їх рівня знань саме у просторі цифрової грамотності.
   8 серпня 2023 року на базі Публічної бібліотеки імені Володимира Малика відбувся практикум завідувачів філіями сільських бібліотек, які є Хабами цифрової освіти.
   Координатор Хабів цифрової освіти у Лубенській громаді, провідний бібліотекар відділу інформаційного сервісу Публічної бібліотеки Малика Віталіна Курильчук, ознайомила присутніх із оновленим переліком освітніх серіалів, які є доступними на порталі «Дія. Цифрова освіта» та з категоріями онлайн послуг у застосунку «Дія».
   Успішність комунікаційної стратегії бібліотеки – Хабу цифрової освіти у своєму виступі розкрила провідний бібліотекар відділу обслуговування Інна Сизоненко. Увагу присутніх було акцентовано на створенні ефективного меседжа, рекомендаціях щодо підбору складових рекламного повідомлення та проведення вдалої PR - компанії серед мешканців громади.
   Наталія Мусієнко, провідний методист організаційно – методичного відділу, зауважила, що оскільки такий напрям роботи як цифрова освіта населення та надання цифрових послуг є нетрадиційним для бібліотечних закладів розташованих у сільській місцевості, тому необхідно внести корективи до форм звітності, планування та доповнення до первинних облікових документів.
   Практичне заняття було насиченим та конструктивним. Завідувачі філіями отримали не лише низку порад та рекомендацій, а ще й на практиці відшліфували свої навички. Тож діапазон послуг, що надає книгозбірня збільшується, а населення має можливість опановувати цифрові навики безкоштовно.  









  

Цифровізація України продовжується:
бібліотеки – Хаби цифрової освіти в Дії

З 6 по 9 червня Хаб цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика провів для учнівської молоді Лубенської громади огляд професій «Своє майбутнє ти обираєш сам» в рамках другого етапу проєкту «Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти», який реалізується ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН та Міністерства цифрової трансформації України. 
     Метою заходу було допомогти випускникам обрати професію, яка не лише добре оплачується, але й приносить задоволення.  Кожен з майбутніх студентів зміг переглянути серіал, що стосується їхньої майбутньої професії, а для учнів, які ще не визначилися – це був чудовий шанс надолужити це. 
     Найбільшою популярністю користувалися серіали таких професій: «Графічний дизайнер», «Режисер монтажу», «Візажист», «Дизайнер інтер’єру», «Мобільний фотограф».
     До мережі цифрових хабів Лубенської громади, де можна безкоштовно отримати доступ до сайту та пройти навчання з цифрової грамотності входять 11 бібліотек. Бібліотекарі пройшли онлайн-тренінг «Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти», отримали електронні сертифікати, надають консультації та проводять різноманітні заходи для користувачів бібліотеки щодо надання цифрових послуг.
Бібліотека-Хаб цифрової освіти прагне, щоб кожен користувач, незалежно від віку, статі, професії отримав належний сервіс обслуговування з навчання цифрової грамотності та безкоштовний доступ до платформи «Дія. Цифрова освіта», а також консультаційну допомогу від фахівців Хабу.
    Заступниця Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції Валерія Іонан наголошує, що бібліотеки є ключовими партнерами проєкту «Дія. Цифрова освіта» у роботі з підвищення цифрової грамотності українців. Керівник «Проєкту підтримки Дія» Володимир Брусіловський підкреслює, що цифрова грамотність є однією з головних передумов, аби люди могли користуватися цифровими послугами, тому ПРООН у стратегічному партнерстві зі Швецією продовжить підтримувати розвиток цієї сфери. Президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Бруй акцентує важливість використання потенціалу бібліотек як соціальних інституцій, зокрема щодо розвитку цифрових компетентностей населення України.
     «Проєкт підтримки Дія» розпочав роботу в 2021 р. і спрямований на подолання цифрового розриву між поколіннями та різними соціальними групами. Його головна мета – підвищити доступність нових цифрових рішень, щоб кожен чоловік та жінка в Україні могли користуватися електронними послугами та ніхто не залишився поза увагою. Більше про проєкт читайте тут: https://www.undp.org/uk/ukraine/projects/digital-inclusive-accessible-support-digitalisation-public-services-ukraine-dia-support-project
Запрошуємо всіх бажаючих до Хабу цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика, що знаходиться за адресою:
      м. Лубни проспект Володимирський,43.
    Також, для уточнення інформації, ви можете написати нам на e-mail – Lubny_malyk@ukr.net, або зателефонувати: 099 74 199 74 


 Навчання завжди на часі

      Сьогодення бібліотекаря значно розширило свої межі роботи. Потрібно йти в ногу з часом. Бути на одній хвилі з молоддю та враховувати інтереси старшого покоління. Зараз бібліотека повинна бути сучасним цифровим центром, але водночас і містити в собі ту нерозкриту таїну Книги.  
    Бібліотеки прагнуть активно використовувати можливості Всесвітньої павутини в повсякденній практиці і шукають інноваційні шляхи надання послуг. 
     Саме тому у відділі інформаційного сервісу Публічної бібліотеки імені Володимира Малика, для завідувачів сільськими бібліотеками працівник відділу Віталіна Курильчук проводить індивідуальні практикуми з вивчення програми Microsoft Office Publisher. За допомогою якої можна розробити заголовки до книжкових виставок, виготовити буклети, колажі тощо. Завдяки відео редактору «Кіностудія Windows Live» навчає бібліотекарів робити віртуальні книжкові виставки, відеоролики. 
      Тренінги та індивідуальні консультації  сприяють популяризації бібліотек в Інтернеті та серед потенційних користувачів, підвищенню їх іміджу у громаді.









     Разом для найкращого Інтернету

    День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) відзначається другого дня (у вівторок), другого тижня, другого місяця (лютого) з 2004 року з метою популяризації більш безпечнішого і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів, особливо серед дітей і молодих людей в усьому світі.

     Цьогоріч цей день відзначається 7 лютого під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету.

      У відділі  інформаційного сервісу Публічної бібліотеки ім. В. Малика  цей день пройшов цікаво та з користю. Юні користувачі із задоволенням переглянули повчальний мультфільм «Найжахливіший тиждень Петрика!», що передбачає ознайомлення Інтернет-користувачів з їх правами в онлайновому середовищі. Після перегляду обговорили питання безпечної поведінки в Інтернеті, потенційних загроз, випадки порушення прав людини та механізми їх захисту. Всі присутні дійшли до висновку, що Інтернет може бути прекрасним місцем як для навчання, так і для відпочинку та спілкування з друзями. Але як і весь реальний світ, Мережа теж може бути небезпечна.

     На закінчення заходу, діти отримали буклети – пам’ятки «Безпечний Інтернет», які підготувала для них працівник відділу Віталіна Курильчук. 







 Мобільні технології - нове поле битви

#cyfralib2023
     Публічна бібліотека ім. В. Малика влаштувала для працівників сільських бібліотек – філій семінар з медіа грамотності «Мобільні технології - нове поле битви». Більшість бібліотекарів вже є справжніми амбасадорами цифрової грамотності, адже з моменту запуску освітньої онлайн-платформи “Дія. Цифрова освіта” й донині бібліотекарі, навчаючись самі та навчали своїх користувачів. Бібліотеки стали справжніми цифровими Хабами.
    Зараз хаби цифрової освіти діють у 10 міських та сільських бібліотеках-філіях Лубенської ТГ.  Та це лише початок нашого шляху. 
     Адже завдяки «Державі у смартфоні» ми можемо не виходячи з будинку оплачувати комунальні рахунки, переказувати кошти з карти на карту, купувати, продавати, спілкуватися, навчатися.
     Віталіна Курильчук, провідний бібліотекар відділу інформаційного сервісу, провела для завідувачів філій сільських бібліотек практичне заняття «Запис до електронної черги», та «Як не виходячи з дому, оплатити комуналку».
     Бібліотекарі також детальніше ознайомилися з новими  освітніми серіалами на платформі «Дія. Цифрова Освіта» та підсумували, скільки часу кожен з них проводить он-лайн.
     Метою семінар-навчання  було широке використання мешканцями громади різноманітних онлайн-сервісів. Тож отримані у навчанні навички бібліотекарі передаватимуть жителям своїх сіл.
#cyfralib2023
#дія_цифрова_освіта
#бібліотека_хаб











  «Єдина духом Україна»

      День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Лише сильна держава та сильна влада може убезпечити націю від служіння чужим інтересам. Ось чому ми зобов’язані плекати ідеал власної соборної держави й віддавати йому всі свої сили та здібності. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українців. Сьогодні українцям знову приходиться боротися за свою єдність, захищати цілісність і суверенітет рідної країни.
     Для гостей, які завітали до відділу інформаційних технологій Публічної бібліотеки ім. В. Малика провідний бібліотекар Віталіна Курильчук підготувала літтревел у минуле нашої країни. Користувачі переглянули відео про події коли Україна стала цілісною, дізналися про історичне значення  Дня Соборності України, здійснили віртуальну подорож областями України.
    А наприкінці заходу діти самостійно зробили з кольорового паперу символічний ланцюг єдності.
#День_Соборності_України
#Заради_Миру_і_Перемоги





  Там, де мир і тепло, їм би краще було…

     20 лютого ми відзначаємо героїчну і надзвичайно болісну для всіх дату – День Героїв Небесної Сотні. Саме цей день у 2014 році став найдраматичнішим і переломним етапом Революції гідності, днем масових розстрілів мирних демонстрантів у Києві. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молодь, ті, хто лише починав жити.

    Із нагоди сьомої річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у відділі інформаційного сервісу для молодого покоління була проведена  патріотична панорама «Там, де мир і тепло, їм би краще було… ». Бібліотекар відділу Віталіна Курильчук розповіла присутнім про Революцію гідності, про те, як все починалося, що стало причиною, і чому загинувших називають «Небесною Сотнею».

     Хоча, для дітей не було розкрито всіх деталей цієї трагедії, щоб не травмувати їх ще дитячі серця, але наприкінці заходу, у підростаючого покоління укріпилася віра в сильну націю та в те, що наша Україна має велике майбутнє! 




 Анекcія Криму, як це було

       До 7-ї річниці Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя для сільських бібліотекарів Публічної бібліотеки імені Володимира Малика було проведено відео перегляд «Анекcія Криму, як це було».

     Бібліотекар ВІС та АБП Віталіна Курильчук розповіла присутнім про ті часи, коли наприкінці лютого Росія перекинула до Криму свої війська без розпізнавальних знаків й окупувала український Кримський півострів. 16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим та в Севастополі окупаційна влада провела псевдореферендум про статус півострова, на якому більшість мешканців Криму начебто підтримали приєднання півострова до Російської Федерації. Результати так званого "референдуму" не визнали ані Україна, ані Європейський Союз, ані США. Згодом усупереч нормам міжнародного права Росія створила на території українського півострова суб'єкт Російської Федерації - Республіку Крим, котрий увійшов до складу Південного федерального округу. В Україні Крим вважається тимчасово окупованою з боку Росії територією. 






 Web- перегони в бібліотеці

     На другий день другого тижня другого місяця щорічно у світі відзначається День безпечного Інтернету, який заснований Єврокомісією у 2004 році та традиційно святкується у перший вівторок лютого.

   Інтернет може бути корисним засобом для навчання, відпочинку і спілкування з друзями. Але, як і реальний світ, він теж може бути небезпечним!

    Цей день у бібліотеці пройшов цікаво та з користю. Користувачі відділу інформаційних технологій Публічної бібліотеки імені Володимира Малика з цікавістю грали в гру «Клубок», яка дала змогу дітям наочно побачити, що таке соціальна мережа та як вона створюється. Не з меншою зацікавленістю юні хакери відповідали на питання вікторини про безпеку в Інтернеті, та відгадували загадки. 

    Разом переглянули казку «Про золоті правила безпечного Інтернету». Після перегляду обговорювалися питання безпечної поведінки в Інтернеті, потенційних загроз, та методи, щоб  цього уникнути.

    Діти зрозуміли, що можуть створити кращий Інтернет, поводячись позитивно та ввічливо онлайн, маючи знання, навички та підтримку, яка їм необхідна для уникнення ризиків під час користування Інтернетом.






 Понад Крутами вічність у сурми сурмить

    29 січня 1918 року героїчний день. Українські воїни-добровольці вчинили подвиг, виступивши 300 проти 4 000 російських окупантів, під час Першої україно-російської війни 1917-1918 років. Героїзм та самопожертва заради Батьківщини. У нас велична історія, Україна має своїх Славних Героїв!

     Для юних користувачів бібліотекар відділу інформаційного сервісу Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика Віталіна Курильчук підготувала відеоролик про часи, коли діти в одну мить подорослішали на ціле життя. 

http://youtube.com/watch?v=RtdTAD56swc







«Наш закон – наша сила»

           28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме  25 років  тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.

       З нагоди свята для  користувачів  в Інтернет центрі було проведено Патріотичний диліжанс  «Конституція для всіх одна!».

     Для юних користувачів працівник відділу  Віталіна Курильчук  підготувала перегляд презентації «Навіщо потрібна конституція», наголосивши, що вони не повинні бути осторонь життя України, оскільки молодь – це та сила, яка в змозі здійснити перетворення на краще, і забезпечити більш справедливе майбутнє держави.

      Права і обов’язки, свобода і відповідальність – роблять людину людиною, яка живе в суспільстві.  Вони захищають нас, і не знання закону не звільняє від відповідальності за його порушення.








 «Що то є ота Європа?»

         До Дня Європи, бібліотекар ВІС та АБП Публічної бібліотеки імені Володимира Малика Віталіна Курильчук запрошує наймолодших користувачів пограти у  Відеогру-інформину. Тож не гайте часу, а швидше грати та перевіряти свої знання! 




 Твій друг – дорожній рух

      В рамках  Десятиліття дій безпеки дорожнього руху (2011-2020 рр.)  для наймолодших наших користувачів у відділі інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика бібліотекарем Віталіною Курильчук була проведена відео-інформина «Азбука безпеки на дорозі» та віртуальна вікторина з правил дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!».

    Головною метою інформини було дати поняття дітям про те, що безпечний шлях – це найкращий шлях до школи, розвиток навичок свідомого користування Правилами дорожнього руху та виховання у дітей бажання бути уважними на вулицях і дорогах.

   Завдяки вікторині діти змогли перевірити свої знання, пригадати обов’язки пішохода та здобути нові навички для того, щоб убезпечити себе на дорозі. 



Його слова – це полум`я багаття, 
що опромінює весь світ…

Тарас Шевченко - великий син українського народу. Він став символом волі, справедливості та витривалості для кожного громадянина України. Саме його творчість знайшла відгук у серцях людей з кожної верстви українського суспільства, пробудила національну свідомість і гідність. 
З нагоди дня народження великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка, що відзначається 9 березня, у відділі інформаційного сервісу для постійних юних користувачів центральної районної книгозбірні відбулася літературна година «Його слова – це полум`я багаття, що опромінює весь світ». Провідний бібліотекар відділу обслуговування Олена Самойленко розповіла присутнім про найвизначніші події в житті Великого Кобзаря, ознайомила з його творчістю.  Діти поділилися враженнями про свої улюблені вірші поета, зокрема процитували рядки з віршів «Заповіт» та «Мені тринадцятий минало…».  Бібліотекар  відділу інформаційного сервісу Віталіна Курильчук підготувала для дітей цікаву та пізнавальну он-лайн вікторину. Учасники залюбки відповіли на запитання, проявивши себе неабиякими знавцями життя і творчості Тараса Шевченка.





Курси розпочато!

     У відділі інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика знову розпочали свою роботу курси комп’ютерної грамотності!
     Це 8 людей, які тільки починають знайомитися з комп’ютером. Бібліотекар відділу Віталіна Курильчук впевнена, що зовсім скоро це знайомство переросте у міцну дружбу. Адже немає нічого не можливого. Успіхів!

Бібліотекарі Лубенської ЦБС на фінішній прямій!

       Вже майже всі сільські бібліотекарі успішно пройшли навчання  освітньої програми «Дія. Цифрова освіта» та отримали сертифікати. 
      Та ми не стоїмо на місці, навчившись самі – навчаємо інших. А бажаючих бути на «Ти» з сучасними гаджетами дуже багато!
    Тож запрошуємо всіх хто хоче іти в ногу з часом  пройти курс навчання в нашій лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика. Долучайтесь! 








Мандрує світом слава Симоненка, а Батьківщина його – Лубенський край

      До 85-ї річниці з Дня народження видатного українського письменника, нашого земляка Василя Симоненка, в Інтернет – центрі  Лубенської  центральної  районної бібліотеки імені Володимира Малика для користувачів відбувся показ буктрейлеру «Мандрує світом слава Симоненка, а Батьківщина його – Лубенський край». 



Жовто-синій прапор волі

23-24 серпня Україна відзначає свої найважливіші свята – День державного прапора та День Незалежності України. З нагоди цих знаменних дат у відділі інформаційного сервісу центральної книгозбірні для постійних користувачів молодшого шкільного віку відбувся історичний екскурс «Жовто-синій прапор волі». 
Провідний бібліотекар відділу обслуговування Олена Самойленко розповіла дітям про найголовніші історичні події, які передували здобуттю Україною незалежності, ознайомила з головними атрибутами держави та її національними символами. Бібліотекар відділу інформаційного сервісу Віталіна Курильчук підготувала для учасників пізнавальну вікторину та представила дитячій увазі відеоролики про найвизначніші та наймальовничіші куточки нашої Батьківщини. 
Під час історичної подорожі дітки дізналися багато цікавого та невідомого про Україну,  а на завершення отримали призи за активну участь у вікторині.








Молодь змінює Україну – інвестуй у молодь

     Щорічно в останню неділю червня в Україні відзначається День молоді. Це свято творчості й натхнення, запалу та енергії, пізнання і самоствердження, любові і романтики. З цієї нагоди у відділі інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика відбулася респект-година «Молодь змінює Україну – інвестуй у молодь». 
    Бібліотекар Віталіна Курильчук наголосила юним читачам, що вони не повинні бути осторонь життя України, оскільки молодь – це та сила, яка в змозі здійснити перетворення на краще, і забезпечити більш справедливе майбутнє держави.
     Саме вони, сьогоднішні школярі, студенти, молоді робітники, підприємці, науковці будуть визначати шляхи розвитку країни. Турбота про молоде покоління є важливою частиною соціальної роботи. Розширюються можливості для отримання середньої, вищої, спеціальної освіти. Розвиваються юнацькі та молодіжні клуби та центри. На підтвердження цих слів користувачі переглянули відео ролик «Молодь – майбутнє України».



Я і закони моєї держави

   До дня Конституції України 27 червня у відділі інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика було проведено правові он-лайн сходинки «Я і закони моєї держави».
       Бібліотекар Віталіна Курильчук  повідомила, що Конституція забезпечує законність та правопорядок, стабільність інститутів влади. Вона забезпечує розвиток культури, освіти, правову і соціальну захищеність, гарантує політичну та релігійну свободу кожному громадянину. Права і обов’язки, свобода і відповідальність – роблять людину людиною, яка живе в суспільстві.  Вони захищають нас, і не знання закону не звільняє від відповідальності за його порушення.
      Наприкінці заходу присутні переглянули відеоролик «Конституція – основа моєї держави».

Китай – дивовижна країна

     2019 рік – рік Китаю в Україні. Китай – скарбниця історичних пам’яток, що належать одній із найстаріших цивілізацій світу: Заборонене місто, Велика китайська стіна, Теракотова армія. Усі ці всесвітньо відомі пам’ятки – гордість Китаю. 
   Бібліотекар відділу Інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Віталіна Курильчук підготувала для користувачів онлайн - подорож  у визначні місця Китаю. 
     Неабияку цікавість у юних мандрівників викликала виставка – інсталяція «Наступна зупинка - Китай», оформлена у відділі. Протягом року всі бажаючі зможуть ознайомитись з представленою на ній інформацією про місця Китаю, які просто неможливо не відвідати. 






Один європейський день без Інтернету

       Онлайн – це повноцінна частина життя сучасних європейських дітей.
   Саме в Інтернеті вони навчаються, шукають нові знання та інформацію для виконання домашніх завдань, спілкуються з друзями по всьому світу, стежать за життям улюблених блогерів в Instagram та влогерів в YouTube.
Але ж крім очевидних бонусів, Інтернет несе і загрози.
   За дослідженнями ЮНІСЕФ, 26% молодих людей добровільно спілкуються в Інтернеті з незнайомцями і діляться з ними особистою інформацією, 28% стикаються з поширенням інформації про них без їх відома та згоди.
   Щодня мільйони людей починають свій ранок з перегляду новин або пошти в Інтернеті. Речі, які роблять наше життя простішим і цікавішим, змушують бути залежними в тому числі і від Інтернету. Багато хто з нас ніколи не розлучаються зі своїми телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками, приділяючи більше уваги своїм віртуальним друзям і знайомим, а не близьким людям...
    Віталіна Курильчук, працівник відділу інформаційного сервісу лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика в рамках святкування Дня Європи провела акцію «День без Інтернету». Щоб показати користувачам, що сучасна європейська людина не тільки живе онлайн, а й повноцінно розвивається; це людина, яку книги та живе спілкування з друзями цікавлять не менше ніж відеоролики та соціальні мережі в Інтернеті.
      Головна ціль такої акції — повністю відволікти людей від комп’ютерів і світової мережі «Інтернет» хоча б  на день, щоб прожити його виключно у реальному світі, спілкуватися з іншими людьми тільки наживо або ж присвятити цей день своєму улюбленому хобі.
       Користувачам були запропоновані Енциклопедії замість відомої Вікіпедії, дітям мережеві ігри замінили настільні, для любителів фільмів були представлені книги, сюжет яких був екранізований.
    Учасники акції переконалися, що в реальному світі також достатньо розваг для змістовного та цікавого проведення свого життя.




Осліпли очі України в сльозах Чорнобильських дощів

        У переддень 33 роковин аварії на Чорнобильській атомній станції, у відділі Інформаційного сервісу відбувся перегляд фільму «Осліпли очі України в сльозах Чорнобильських дощів». Після перегляду бібліотекар відділу Віталіна Курильчук розповіла підростаючому поколінню про ту страшну ніч, яка назавжди змінила життя тисячів Українців, про наслідки великої помилки, за яку людство розплачується й досі. 






Сміх-рятівне слово на хвилях життя!

     1 квітня до відділу інформаційного сервісу, що при Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика на Сміх-тайм завітали діти, щоб повеселитися та посміятися.
   Користувачі переглянули комедійний ролик “Батьки та сучасні компютери”. Цей відеосюжет про непорозуміння батьків та дітей у всьому, що стосується комп’ютерної техніки та сленговій мові молодого покоління. Більшість дітей  упізнали в головній героїні своїх батьків та розказали свої смішні історії з життя, що траплялися з ними і їх батьками перед комп’ютером, ноутбуком, планшетом  чи смартфоном.



Пізнаваний автор

          В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Чимало наших співвітчизників прославили ім’я України своєю творчою працею як у рідній землі, так і по всьому світу. Та є серед українців постаті, велич яких не може поміститися у рамки національного буття – постаті світового, планетарного масштабу, які є скарбом усієї людської цивілізації.  Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, 
      Отже 7 березня у відділ інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки завітали діти, яких цікавить не лише комп’ютер. Віталіна Курильчук, бібліотекар відділу, підготувала для юних користувачів бренд-автор-шоу. Де діти впізнавали автора по перших рядках його твору.  Самим кращим юним знавцем  творчості Тараса Григоровича Шевченка став Олександр Третяк, він дав найбільше вірних відповідей.
     Потім діти переглянули відео сюжет про життєву долю великого українського поета, та дуже швидко склали пазл із зображенням Кобзаря.




Блог – як платформа для висвітлення діяльності бібліотеки

      Останнім часом бібліотечне обслуговування зазнало значних змін, які пов'язані із використанням комп'ютерів, цифрових технологій та Інтернету. 
      Бібліотеки прагнуть активно використовувати можливості всесвітньої павутини в повсякденній практиці і шукають інноваційні шляхи надання послуг. У цьому контексті логічним кроком стало формування бібліотечної блогосфери. 
     Блог – це веб-сайт, головний зміст якого – записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. 
       Надзвичайна популярність блогів зумовлена двома головними обставинами: по-перше, публікувати інформацію в Інтернеті за допомогою блогів досить легко; по-друге – це миттєва доступність опублікованої інформації в Інтернеті.
     Саме тому у відділі інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика для сільських бібліотекарів було проведено лекцію-практикум «Блог – як платформа для висвітлення діяльності бібліотеки». Працівник відділу Віталіна Курильчук провела індивідуальні консультації з кожним працівником тих бібліотек, в яких вже створені блоги. Наголосила про важливість ведення блогу, так як Бібліотечний блог для сучасної бібліотеки – це:



  • майданчик для користувачів (читачів), залучених з соціальних мереж;
  • використання інструментів і методів комунікації в Інтернеті, які не є традиційними для сайтів бібліотек, але оптимально підходять під формат блогу бібліотеки;
  • побудова емоційного зв'язку з користувачем (читачем) завдяки особистісному аспекту інформації, яка публікується авторами блогів, про життя бібліотеки та бібліотечну справу; 
  • донесення до аудиторії офіційної позиції бібліотеки в неофіційному вигляді.






Життя, як пісня

    Саме у цей день, 4 березня,  70 років тому народився один із творців української естрадної музики – Володимир Івасюк. Видатний українець, який прожив всього 30 років, за своє коротке життя написав 107 пісень, 53 інструментальних творів, створив музику до кількох спектаклів. Окрім цього, він професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. 
    І саме з цієї нагоди у відділі інформаційного сервісу бібліотекарем  Віталіною Курильчук було підготовлено відео-перегляд ролику із циклу «Обличчя української історії. Володимир Івасюк». Також відвідувачі згадали найвідоміші пісні автора, такі як «Червона рута», яка була визнана найкращою піснею 1971 року, «Водограй» - найкраща пісня 1972 року, «Балада про мальви», яка зараз актуальна як ніколи.



Знайомство з цікавими новинками зі світу комп’ютерної техніки


    7 лютого у відділі інформаційного сервісу для дітей та молоді відбувся інформаційний дайджест. Працівник відділу Віталіна Курильчук ознайомила присутніх з новинками технологій, зокрема, з незвичайними пристроями для керування комп’ютером.
   Історія створення комп’ютерної миші була представлена у вигляді захопливих відеороликів і фотографій. Для дітей було цікаво дізнатися про те, що перший маніпулятор «Миша» представляла собою дерев’яну коробочку ручної роботи з двома коліщатками всередині і кнопкою на корпусі. Що отримав свою назву через свою схожість на справжню мишу: у комп’ютерній миші є свій «хвіст» - з’єднувальний провід.  
    Діти також дізнались про новітні маніпулятори для переміщення курсора на екрані. І це вже зовсім не звичайні «Миші»…




«Хакери старшого покоління»

      Одним із пріоритетних напрямків Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика є створення нових можливостей, відкритого простору для спілкування, навчання та саморозвитку старшого покоління.
    І вже який рік поспіль  працівники відділу інформаційних технологій Оксана Ходоровська та Віталіна Курильчук з гордістю випускають у світ «хакерів старшого покоління»! 
    Протягом трьох місяців учасники занять освоювали навички роботи з текстом в програмі «Місrosoft Word», з файлами, папками, малюнками й таблицями, програмами, пошуку  інформації в мережі Інтернет з використанням пошукової системи Google, збереження з мережі Інтернет потрібної інформації, спілкування по Skуpe, створення власних електронних поштових скриньок, та надсилання листа з прикріпленими до нього файлами.
      На останньому занятті учні складали своєрідний іспит. Їм вручили сертифікати про закінчення курсів, та привітали із “випуском”. 




Соборність душ єднає Україна

     В історії становлення незалежної України особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.
    Тож, напередодні  Дня  Соборності, для користувачів відділу інформаційного сервісу Центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика бібліотекарем Віталіною Курильчук була підготовлена відео-перзентація літератури «Соборність душ єднає Україна».
   Метою цієї презентації було розширення кругозору користувачів про історію виникнення та святкування Дня Соборності України, прищеплення любові та поваги до історичних та культурних надбань українського народу, пробудження інтересу до минулого, виховування почуття національної гідності, гордості за Батьківщину та народ.
    Більш детально з книгами, що містить відео-презентація, можна ознайомитися в читальній залі.

День захисту інформації.

       У 1988 році 30 листопада була зафіксована перша масова комп’ютерна епідемія, після якої фахівці почали замислюватись про комплексний підхід до забезпечення інформаційної безпеки. 
   Відтоді 30 листопада проводяться міжнародні конференції із захисту інформації, метою яких є нагадування користувачам про необхідність захисту персональних даних, що зберігаються в комп’ютерах, смартфонах та інших гаджетах.
       Тому саме в цей день у відділі інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика працівниками відділу Оксаною Ходоровською та Віталіною Курильчук для Інтернет-користувачів було проведено навчальний тренінг по захисту інформації і Інтернет- мережах.
     Оксана Ходоровська наголосила, що безпека в Інтернеті залежить тільки від кожного з нас. Потрібно не забувати оновлювати антивірусні програми, використовувати складні паролі, які в жодному разі не розголошувати. Особливо бути пильними при роботі на комп’ютерах загального користування.
       На останок Віталіна Курильчук продемонструвала відео, де користувачі могли наочно ознайомитися з можливими хакерськими «атаками» та варіантами захисту від них.




«Навздогін за онуками»

        У відділі Інформаційного сервісу розпочато безоплатне навчання людей старшого віку  для отримання навичок роботи в мережі Інтернет.
    Заняття проходять за спеціально розробленою програмою з навчання навичок роботи на комп'ютері людей старшого віку.  Працівники відділу Оксана Ходоровська та Віталіна Курильчук чергують теоретичні заняття з практичними. Незважаючи на те, що заняття групові,  до кожного "учня" є індивідуальний підхід: хтось буквально вперше сів за комп'ютер і дуже невпевнено себе почуває, хто вже щось вміє, але хоче навчитися більшому.
     На курсах користувачі мають можливість познайомитися з основами роботи з комп’ютером, отримати практичні навички використання його для листування, відправлення копій документів в будь-яку точку світу, читання книг та періодичних видань в електронному варіанті, прослуховування музичних файлів, перегляду улюблених фільмів, купівлі та продажу речей через Інтернет.
    Багато наших випускників, які закінчили курси, тепер приходять до відділу інформаційного сервісу працювати в Інтернеті.




І знову випуск!

    В зв’язку з медичною реформою паперова система карток пацієнтів та запис до лікаря стануть електронними скрізь. Тож медики вже зараз готуються до цього.
   Вже третя група медичних працівників пройшла навчання з комп’ютерної грамотності, що діють на базі центральної книгозбірні імені Володимира Малика, щоб вдосконалити знання та стати впевненими користувачами медичної інформаційної системи.
Перед навчанням працівники відділу інформаційного сервісу Оксана Ходоровська та Віталіна Курильчук провели анкетування, завдяки цьому визначили, на якому рівні підготовки  –  нульовому, початковому, середньому чи високому – будуть навчаться медики.
Кожна група навчалася протягом двох місяців, заняття відбувалися кілька разів а тиждень без відриву від основної роботи в медичних установах.
Під час навчання медики отримали базу знань, необхідну для роботи в електронній медичній системі. Найперше, вони навчилися працювати в операційній системі Windows, створювати документи, знаходити необхідні дані та шукати інформацію в Інтернеті.
Тож надіємося, що в майбутньому процес роботи в медичних закладах буде без паперової рутини.


Молодь – нова еліта нації

        Щорічно в останню неділю червня в Україні відзначають День молоді – свято всіх, хто відчуває себе молодим не лише за віком, а й душею.
Українська молодь – це надія нашого суспільства на побудову успішної європейської країни. Саме наші студенти здобувають перші місця на олімпіадах, стають хорошими спеціалістами. Наша молодь здатна міняти державу. 
       З цієї нагоди у відділі інформаційного сервісу Лебенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика  22 червня  для молоді  була проведена Респект-зустріч  «Молодь – нова еліта нації».  
     Провідний бібліотекар Оксана Ходоровська наголосила, що це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики. Юність і молодість - це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Цей час пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань. Саме вони, сьогоднішні школярі, студенти, молоді робітники, підприємці, науковці будуть визначати шляхи розвитку країни, вести її до процвітання та успіху.
      Наприкінці заходу учасники переглянули відео сюжет «Молодь змінює Україну – інвестуй у молодь», який підготувала для них  бібліотекар Віталіна Курильчук.






Медики Лубенської міської комунальної стоматологічної поліклініки ТАКОЖ з КОМПЮТЕРОМ на ТИ!

     20 червня в рамках соціального партнерства успішно закінчилися курси комп’ютерної  грамотності для медичних працівників Лубенської міської комунальної стоматологічної поліклініки, які проводилися працівниками відділу інформаційного сервісу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Оксаною Ходоровською та Віталіною Курильчук.
        Протягом усього курсу, що включав в себе 28 годин теоретичних та практичних завдань, учасники здобули навички роботи на комп’ютері та навчилися працювати з програмами.
       «В результаті навчання студенти відчули себе впевненіше, більше не мають страху перед комп'ютером та усвідомлюють, що це механізм для досягнення цілей і результатів, з яким вони тепер зможуть впевнено працювати», - підкреслює Оксана Ходоровська.


Навчання комп'ютерній  грамотності продовжується

   Лубенська центральна книгозбірня імені Володимира Малика продовжує підтверджувати статус соціального закладу для місцевої громади. Сьогодні, коли в Україні набирає  обертів медична реформа, фаховість медиків — це запорука успіху в охороні здоров'я. У майбутньому уся медична документація буде електронною, а записатися на візит до лікаря можна буде онлайн. Тому перед працівниками медичних установ гостро стало питання – освоїти роботу з персональним комп'ютером. Цьогоріч наша бібліотека на основі соціального партнерства і запропонувала їм надати безкоштовно допомогу в освоєнні роботи з комп'ютером.
    У відділі інформаційного сервісу активно продовжуються навчання з основ комп'ютерної грамотності для медичних працівників амбулаторій №2 та №3 Лубенської дитячої поліклініки.
    Бібліотекарі відділу Оксана Ходоровська та Віталіна Курильчук допомагають медичним працівникам швидко оволодіти базовими знаннями комп'ютерної грамотності, отримати найсуттєвіші навички роботи з комп'ютером та навчитися працювати в мережі Інтернет.
    Медпрацівники старанно оволодівають знаннями, бо розуміють, що комп’ютеризація в медицині – це новий рівень взаємовідносин між лікарем і пацієнтом, між державою і медичним закладом.

Європейський вікенд в Інтернеті

Веб-огляд європейських туристичних агенств України об’єднав усіх користувачів та курсантів відділу інформаційного сервісу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика. 
Питання куди поїхати відпочити після тяжких робочих буднів або ж у відпустку постає перед кожним. Саме тому, напередодні великодніх свят, працівники відділу Оксана Ходоровська та Віталіна Курильчук організували для відвідувачів бібліотеки європейський вікенд в Інтернеті. Вони представили список найпопулярніших сайтів українських туристичних агенств, які стануть в пригоді всім бажаючим відпочити. 
        А ще, користувачі познайомилися з найдешевшими містами Європи для туристів, з ТОП – напрямками бюджетної Європи тощо.
    


Бібліотека імені Володимира Малика – на допомогу медичним працівникам

      Лубенська центральна книгозбірня імені Володимира Малика визначає пріоритети своєї діяльності відповідно до змін та потреб місцевої громади, постійно шукає шляхи співпраці з усіма її представниками, щоб стати справжніми соціально-інформаційним центром та складовою соціуму, культурною інституцією, яка залишається важливим самобутнім простором освіти, дозвілля, духовного розвитку громади.
       Коло партнерів нашої бібліотеки досить широке і поповнюється щороку. Бібліотека є вигідним партнером для організацій, громадським центром культурного життя, спілкування, дозвілля.
       Нещодавно бібліотека імені Володимира Малика заключила угоду про співпрацю з Комунальним міським центром первинної медико-санітарної допомоги про надання медичним працівникам безкоштовних послуг з  комп’ютерної грамотності. В лютому місяці цього року такі навчання розпочалися на базі відділу інформаційного сервісу бібліотеки (Оксана Ходоровська, Віталіна Курильчук – бібліотечні працівники відділу, які з задоволенням передадуть свої знання і уміння). Сьогодні, коли впроваджується медична реформа, знання комп’ютерних технологій, вміння працювати з персональним комп’ютером, різними видами інформації, освоєння основним комп’ютерних програм як ніколи на часі.
      Тому бібліотекарі, маючи величезний соціальний ресурс, завжди готові бути корисними місцевій громаді.






«Світ казок Шарля Перро». 


Казок чимало є на світі
Веселих та сумних.
Питання полягає в тому,
Чи можна жить без них.

        19 січня  у відділі Інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика працівники Інтернет – центру Оксана Ходоровська та Віталіна Курильчук організували для дітей мультикруїз під назвою «Світ казок Шарля Перро». 
      Мандруючи безмежним океаном казки діти із захопленням слухали розповідь бібліотекаря Віталіни Курильчук про одного з найвідоміших казкарів світу — Шарля Перро. 
       Останньою зупинкою казкового круїзу була цікава презентація «Чарівні казки Шарля Перро» та мультиплікаційний фільм «Кіт у чоботях». 








Он-лайн екскурсія в Національний музей
 Тараса Григоровича Шевченка


Ти нам залишив прагнення високі, 
Шляхи священні, по яких іти 
Твого сумління й мужності уроки 
Ми бережем і будем берегти. 
           Микола Палієнко
      9 березня 2017 року виповнилося 203 роки від дня народження Тараса Шевченка. Постать Тараса Шевченка давно стала символічною для України. Тарас Шевченко знайомий кожному українцю ще змалечку. Талант його багатогранний. Творчість Шевченка оригінальна – за його віршами та художніми полотнами можна вивчати історію України. Тарас Шевченко по праву може вважатися першим громадянським ліриком України.

     Незважаючи на розвиток технологій, музеї не втратили свого значення у сфері культурного і загального розвитку людини як повноцінної особистості.   Вони  відіграють відповідну роль у висвітленні життя і творчості Т. Г. Шевченка. Київський державний музей Тараса Шевченка найбільший з усіх шевченківських музеїв світу.
     Саме тому  відділ інформаційного сервісу для школярів і провів  он-лайн екскурсію в Національний музей Т. Г. Шевченка.
     Діти мали можливість оглянути он-лайн музей у супроводі екскурсовода,  побували в усіх  експозиційних залах, переглянули оригінальні малюнки Тараса Шевченка, прижиттєві видання його творів, а також багато особистих речей, документів, що стосуються його життя і творчості.




**************************************



    Інформація все частіше визначається як основний ресурс майбутнього, але повністю  використовувати його зможуть тільки ті члени громади, які мають необхідні знання і підготовку  до навігації в інформаційному просторі, хто володіє відповідною інформаційною культурою. Тому сьогодні пріоритетною формою роботи районної книгозбірні стало навчання комп'ютерної грамотності різних вікових груп користувачів, особливо  людей похилого віку. 
            У листопаді  у відділі  інформаційного сервісу районної книгозбірні розпочалися  чергові навчання всіх бажаючих комп’ютерній грамотності.
        Заняття проходять відповідно до навчальної програми. Учасники занять вчаться працювати з програмами Microsoft Office, освоюють різні методи пошуку інформації в Інтернет. Під час практичних занять користувачі навчаються друкувати текст, вставляти малюнки, виділяти заголовок; вести пошук в Інтернеті, реєструватися та користуватися електронною поштою, програ- мою Скайп та соціальними мережами, скачувати з Інтернета музику чи відео. 
             Ця інноваційна бібліотечна послуга набула великої популярності серед жителів міста та району, адже вони отримали можливість підтримувати контакти з друзями і рідними, що живуть в інших містах і країнах, можуть самостійно знайти потрібну інформацію щодо соціальних послуг, здоров’я, городництва, своїх хобі.



Хором земля й небеса:
– Благословенні довіку,
Хто себе кров’ю вписав
В книгу безсмертя велику.
Євген Плужник «Галілей»

        «Якби сьогодні спитати, чому ми були на Майдані, ми б не стали говорити про закони, бажання вступити до Євросоюзу чи не бажання об’єднатися у Митному союзі з Росією. Саме Революція гідності змінила нашу свідомість. Ми нарешті відчули й усвідомили себе окремою самобутньою нацією, яка прагне мати власний шлях розвитку, звісно, не відокремлений від усього світу, але й не нав’язаний ззовні, який ґрунтувався б на загальнолюдських цінностях. Тож відповідь була б такою: «Ми стояли через мрію»,- такими словами  розпочали урок мужності «Згадаємо як все було» працівники відділу інформаційного сервісу центральної книгозбірні імені Володимира Малика Оксана Василенко та Віталіна Курильчук.
     Бібліотекарі познайомили присутніх як саме починалася Революція гідності, а саме,  21 листопада – після оприлюднення рішення уряду про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди асоціації України з ЄС, українці стали самоорганізовуватися через соціальні мережі на Майдані Незалежності в Києві. Перша акція протесту розпочалася о 22-й годині. Під кінець доби учасників мітингу нараховувалось близько 1500 людей. На Майдан прийшли журналісти, громадські активісти, опозиційні політичні лідери. Стали з’являтися міліція та посилені загони «Беркуту»…
      Присутні переглянули відеоролик про ті страшні події, коли після трьох місяців протестів країна завмерла в очікуванні і непевності. Майдан був відрізаний від цілого світу: метро зупинилося, під’їзди до Києва – блоковані. Політики безуспішно намагалися домовитися. Аж раптом Беркут знявся і почав відступати. Кількадесят відчайдухів погнали силовиків угору Інститутською і… потрапили в пастку. Чоловіки, багато хто навіть без шоломів, стали живими мішенями снайперів, що чатували там. Попри стрілянину, майданівці вперто йшли вперед. Під кулі. Перші лави падали, за ними з’являлися нові… і нові… і нові… За кілька годин у центрі сучасного європейського міста було розстріляно півсотні людей. Ще близько тридцяти загинуло напередодні… Кадри цієї розправи облетіли та шокували світ.
     Потім країна почала дізнаватися імена своїх героїв. Кожна історія викликала гострий, пронизуючий біль, всеохоплюючий гнів та безсилля. Кожна нова сповідь закарбувалася в пам’яті. Прийшло розуміння, що героїчні подвиги цих звичайних людей не можуть бути забутими.
      Сьогодні ми відзначаємо третю річницю Революції гідності. А рядки гімну «Душу й тіло ми положим за нашу свободу стали пророчими. 
  



Віртуальна подорож у світ слова

     Рідне слово. Воно бринить, хвилює душу. Бо мова українська – то невичерпне джерело, скарбниця народного духу. Вона мелодійна, ніжна, багата. Рідне слово є важливим засобом виховання людини, її культури мови.
     З нагоди Дня української писемності та мови в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика працівники відділу інформаційного сервісу Оксана Василенко та Віталіна Курильчук разом з бібліотекарем відділу обслуговування Ларисою Гончарук влаштували  для користувачів  віртуальну виставку - пораду "Подорож у країну писемності". Діти переглянули відеоролик, ознайомилися з мовознавчими новинками та отримали цікаві поради щодо культури мовлення.




Онлайн-вікторина – «Столиці Європейських країн»

     В час коли Україна стрімко йде в Європу, працівники відділу Інформаційного сервісу вирішили перевірити у молодого покоління знання столиць Європейських країн. Віталіна Курильчук провела для присутніх онлайн – вікторину «Столиці країн Європи».
      Всі учасники проявили високі знання, але найрозумнішими виявилися учень 4 класу Рінат Мірішан та учень 3 класу Денис Міндзяк.





Пам’ять загиблих у Іловайську земляків  вшанували  юні читачі  лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика.

          До хлопців та дівчат звернулася завідувачка організаційно- методичним відділом Тетяна Сафронова. Вона розповіла про двох  наших земляків - Артема Розуменка з Оріхівки та Віктора Дмитренка з  Засулля , які загинули у серпні 2014 року під час виходу з Іловайського котла. Також присутні переглянули відео «Герої, які загинули під Іловайськом». 


Франко для дітей

     26  серпня напередодні 160-ї річниці з Дня народження видатного українського письменника, нашого земляка Івана Франка, в Інтернет – центрі  Лубенської  центральної  районної бібліотеки імені Володимира Малика пройшов перегляд мультфільму, знятого на відому казку Івана Франка,  - «Лис Микита».
          Бібліотекар відділу інформаційних технологій Віталіна Курильчук  розповіла дітям про творчий шлях відомого земляка. Діти згадали казки письменника, які вони прочитали, зокрема «Осел і лев», «Лисичка і журавель», «Фарбований лис».
В кінці заходу всі присутні поласували солодощами.




Дзвін шабель, пісні, походи,
Воля соколина, тихі зорі,
Ясні води – моя Україна…
Моя країна – Україна

День Незалежності – найважливіше національне свято для українців.

      Воно виплакане багатьма поколіннями героїчних борців за волю та територіальну цілісність України. Бібліотека теж долучилася до святкових урочистостей. Так, 20 серпня до відділу інформаційного сервісу завітали юні користувачі та переглянули електронну презентацію «Моя країна - Україна».
      Завідуюча відділом Оксана Василенко розповіла дітям багато цікавої та корисної інформації про державні символи України, її шлях до Незалежності.
       Діти також взяли участь в історичному турнірі «Я люблю Україну свою», який провели: бібліотекар читальної зали Лариса Гончарук та волонтер бібліотеки, студент Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського Сергій Рубан. Команди юних патріотів змагалися у знанні історії, культури: згадували традиції нашої Батьківщини, декламували вірші Лесі Українки й Тараса Шевченка.
     Перемогли у змаганнях, звичайно, дружба і любов до України. Всі учасники отримали невеликі подарунки від бібліотеки.
     З нагоди 25-ї річниці Незалежності України в читальній залі бібліотеки влаштована книжкова виставка «Є найсвятіше місце на Землі. Одне. Високе. Світле: Україна».








Онлайн пазл у бібліотеці.

Сучасні інформаційні технології докорінно змінили можливості бібліотечної роботи: від підходів до формування фонду - до традиційних внутрішніх технологій. Використання комп’ютерних технологій відкриває широкі можливості для вдосконалення обслуговування читачів. Тож працівники відділу інформаційного сервісу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Оксана Василенко і Віталіна Курильчук постійно стараються пропонувати користувачам інтернет-центру нові форми роботи.
Нещодавно користувачам – дітям вони запропонували черговий цікавий сервіс. Суть його, а саме гри – головоломки в тому, аби зібрати картинку зі шматочків різного розміру. Традиційно пазли купуються в магазинах, але любителі цієї гри тепер мають можливість грати онлайн. Цікаво і те, що любителі цієї гри тепер мають можливість грати онлайн. Цікаво і те, що користувачі бібліотеки зможуть створювати пазли самостійно, з будь-яких картинок.
Наразі ж діти створили свій перший пазл, присвячений видатному письменнику, ім’я якого носить бібліотека – Володимира Кириловича Малика.
Найспритнішим серед хлопців став постійний користувач бібліотеки, учень 6 класу -  Іван Кіяниця. Він першим зібрав портрет письменника. В подарунок він одержав додаткову безкоштовну годину роботи в Інтернеті.



Компютерні курси – найцікавіша пропозиція бібілотеки

        Приблизно кожна п`ята людина в Україні досягла похилого віку. Із кожним роком ця цифра збільшується. З виходом на пенсію вони гостріше відчувають свою ізольованість, їм бракує простого спілкування. Сьогодні бібліотека – це місце, куди літні бажають приходити, оскільки можуть провести там свій вільний час у цікавий і корисний спосіб. 
        Один з пріоритетів центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика – створення нових можливостей, відкритого простору для спілкування, навчання та саморозвитку старшого покоління. Комп’ютерні курси для людей похилого віку уже протягом 5-ти років є однією з найцікавіших пропозицій бібліотеки, – розповідає Валентина Сьомак, директор ЦБС.
З 2012 року, завдяки Програмі «Бібліоміст», у бібліотеці функціонує відділ  інформаційного сервісу, де кожен бажаючий може безкоштовно пройти навчання з використання інформаційно-комунікативних технологій.
        На цих курсах користувачі мають можливість познайомитися з основами роботи з комп’ютером, вивчають основні текстові редактори, отримують практичні навички, які використовують для активного ділового та особистого листування, відправлення копій документів в будь-яку точку світу, безкоштовного зв`язку з друзями і родичами за кордоном, друкування своїх мемуарів, читання в Інтернеті газет в електронному варіанті, прослухування музичних файлів, перегляду улюблених фільмів, купівлі та продажу через Інтернет речей, цікавих інтелектуальних ігор в хвилини відпочинку тощо.
       За чотири  роки такі курси відвідали понад  250 людей різного віку.
        В лютому 2016 року  навчання розпочинають  чотири нові групи. В бібліотеці відбулося  перше зібрання бажаючих навчатися.
–  Світ комп’ютерів стане  для них не таким чужим, –  стверджує  завідуюча   відділом Оксана Василенко.




Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі.
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,
Немає такої, як ти, на землі.
     

Історична веб-мандрівка «Соборна, вільна, єдина»



       До Дня Соборності України в інформаційному відділі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. К. Малика була проведена історична  веб-мандрівка «Соборна, вільна, Єдина». Самостійний пошук інформації про події, що передували становленню цього свята, дали змогу користувачам-студентам практично закріпити свої знання. Користувачі дізнались про те, що соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу.






Бібліотека комп’ютерної грамотності

      В центральній районній бібліотеці  ім.  В.К. Малика  в рамках проекту «Вік навчанню не завада» для різних категорій користувачів продовжуються навчання. Проводять їх працівник інформаційного відділу Оксана Василенко.  На заняттях користувачі бібліотеки опановують основи комп’ютерної справи: вивчають основні текстові редактори, отримують практичні навички, які використовують для активного особистого листування, працюють з електронною поштою, швидко знаходять в Інтернеті необхідну інформацію і зберігають  її на жорсткому диску комп'ютера, користуються соціальними мережами.     Мета проекту: навчити людей старшого віку користуватись комп’ютером, впевнено йти у ногу з часом і встигати самостійно опановувати всі технічні новинки без яких молодше покоління вже не уявляє свого життя. 
     Комп`ютер – це просто. Приходьте і ми вам допоможемо в цьому переконатися.
    Навчання стало можливим завдяки  впровадженню нових інноваційних  послуг в бібліотеці.





*******************************************************************

 На базі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В.К. Малика розпочався черговий етап  навчання комп’ютерної грамотності! Аби мати змогу іти і працювати в ногу з часом, цього разу здобувати знання прийшли сільські бібліотекарі Лубенського району.


«Цікаво про країни Європи»

  З  метою виховання патріотизму, шанобливого ставлення до історії,  культури,  обрядів та традицій інших країн, популяризації європейської та української культурної спадщини,  до  Дня Європи,  який   в Україні на загальнодержавному рівні у цьому році відзначають   17 травня.  Лубенська центральна районна бібліотека ім.  В.К. Малика підготувала і провела інформаційний екскурс «Цікаво про країни Європи»
     Учні шкіл, які були учасниками заходу, перевірили  та поглибили свої знання  про європейські країни, відповідаючи на питання вікторини "Що я знаю про Європу?" .






«Барви української мови»

Ми, українці — щасливі, бо маємо свою державу — Україну і свою українську мову. Наша мова — одна з найрозвиненіших у світі. Вона барвиста, співуча і лагідна. Тож кожен із нас і всі ми гуртом маємо плекати й берегти найкращу квітку рідної землі — українську мову.
З нагоди святкування Дня рідної мови в Лубенській центральній районній бібліотеці ім. В. К. Малика  була проведена мовознавча вікторина «Барви української мови».








"Бібліотека, яка не має меж"

        26 листопада у Інтернет-центрі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В.К. Малика пройшов урок інформації «Бібліотека, яка не має меж», присвячений Всесвітньому дню інформації. Учасники заходу, учні 6-го класу Лубенської ЗОШ №2 завдяки бібліотекарям мали змогу дізнатися цікаві відомості про найбільшу бібліотеку у світі – Всесвітню комп’ютерну мережу Інтернет, та переглянути відеоролик «20 найкрасивіших бібліотек світу».



 Також учасники, приймаючи участь у цікавій вікторині, змогли проявити свої навички та вміння використовувати наукові видання, енциклопедії та інтернет-ресурси для пошуку потрібної інформації.









Вчитися ніколи не пізно


      Вчитись ніколи не пізно…Головне мати бажання. На базі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. Малика не один  рік поспіль відбувається навчання людей похилого віку та всіх бажаючих основам комп’ютерної грамотності за програмою « Навчання протягом життя»
    Слухачам  курсів  безкоштовно запропоновано навчання основам комп’ютерної грамотності, пошук інформації в мережі інтернет, подорожування веб-сайтами, спілкування в соцмережах, користування електронною поштою, скайп-технологією.  




      Навчати таких студентів дуже непросто. Працівники бібліотеки намагаються до кожного знайти індивідуальний підхід, проводять групові та індивідуальні заняття.


      7 листопада, в переддень Всеукраїнського свята працівників культури та майстрів народного мистецтва в  читальній залі бібліотеки  відбувся черговий випуск слухачів із врученням їм сертифікатів.

     
Таке навчання стало можливим завдяки тому, що в 2012 році бібліотека стала переможцем 2 раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до інтернету» за програмою «Бібліоміст» та отримала 15 комп'ютерів для районної та сільських бюібліотек.















Черговий випуск  слухачів  в рамках проекту « Вік навчанню не завада»  в центральній  районній бібліотеці ім. В.Малика

 22 травня   в центральній районній бібліотеці ім. В. Малика відбувся черговий випуск групи  студентів, які проходили навчання  основам комп’ютерної грамотності в рамках проекту «Вік навчанню не завада».
Директор Лубенської ЦБС Валентина Сьомак наголосила, що  цей проект  реалізовується бібліотекою не один рік  поспіль з метою адаптації людей старшого віку в сучасне суспільне життя, розвитку вмінь використання сучасних комунікаційних та інформаційних технологій. Він став можливим  завдяки  приходу на терени Лубенського краю  вже відомої  програми «Бібліоміст». Навчання всіх бажаючих здійснюється  безкоштовно.
Перед врученням  сертифікатів  випускники  взяли участь у  тренінгу, який на думку організаторів заходу, досить актуальний напередодні виборів Президента України.
Тренер проекту "Молодіжний вибір" Олександр Чепур    ознайомив  присутніх з теоритичними та практичними основами користування сайтом Державного реєстру виборців. Всі учасники тренінгу отримали навички пошуку необхідної інформації щодо реєстру виборців, ознайомились зі зразками заяв, та особливостями користування особистим кабінетом виборця.  У вступному слові Олександр Чепур зазначив важливість створення користувачами особистих сторінок, блогів, вміння отримувати через Інтернет якісні адміністративні послуги, адже Інтернет є  потужним інструментом виявлення, поширення та впровадження громадянських знань та вмінь. Тренінг відбувся в  рамках програми “Просування молодіжного активізму  в Центральній Україні”
       В урочистій атмосфері, з найкращими побажаннями, сертифікати про закінчення курсу  вручила директор системи Валентина Сьомак. Від  випускників  слово мовила  Ольга Візир,  яка   щиро   дякувала  працівників  відділу інформаційного центру бібліотеки Оксану Василенко, Віталіну Курильчук, Олену Самойленко. Саме вони вкладали  свої знання, уміння, аби  якнайбільше дати  своїм студентам. Ольга Миколаївна  також наголосила, що бібліотека  ім. В. Малика - це сучасна бібліотека, яка завжди  в перших рядах всіх  цікавих  починань, ініціатив, новаторства, креативності.
А колектив  бібліотеки  як завжди впевнений, що ці випускники, як і наступні, стануть постійними користувачами бібліотеки. Адже  книга  і Інтернет- майбутнє бібліотеки.

  
  


Твір – ювіляр «Казка про золотого півника»

Хто з нас не побував у чарівному світі Пушкінських казок? Цей світ відкриває нам таємниці розуміння добра і зла, краси і неповторності, мудрості й безглуздя.
17 травня з нагоди 180-ї річниці  твору  О.С. Пушкіна «Казка про золотого півника» відбулося перше засідання дитячого клубу «Комп’ютерознавці».
Зі сторінками життя і творчості О.С. Пушкіна ознайомила дітей бібліотекар Лубенської дитячої бібліотеки ім. О. Донченка Горб Людмила Іванівна.
Перегляд чудового мультфільма за мотивами казки влаштувала маленьким глядачам Курильчук Віталіна, бібліотекар інформаційного відділу Лубенської районної бібліотеки ім. В. Малика. Завдяки цікавому заходу діти збагатили свій внутрішній світ, отримали море позитивних емоцій.

А виліплені з пластиліну клубничатами герої Пушкінських казок продовжують жити і навчати усіх добра.








«З комп’ютером на «Ти»

      26. 11. 2013 р. в Інтернет-центрі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В.К. Малика з нагоди святкування Всесвітнього дня інформації  була проведена вікторина «З комп’ютером на «Ти». Учасниками вікторини стали  учні шкіл та студенти, які мали змогу отримати відомості про значення інформації у сучасному суспільстві, перевірити своє уміння  володіти  комп’ютером та вдосконалити свої знання користування  послугами Internet. Переможці отримали подарунки та солодкі призи.




//-//-//-//-//-//-//-//-//-//

26 ЛИСТОПАДА - Всесвітній день інформації.

Відзначається щорічно за ініціативою Міжнародного  форуму  інформатизації, який відбувся 26 листопада 1992 року.
НЕЙМОВІРНЕ ПРО Інтернет
Рівень цікавості всіх верств суспільства до глобальної інформаційної мережі Інтернет зростає з кожним днем. Кількість її користувачів різко збільшується і вже досягла 40 – мільйонної позначки.
 Інтернет виник як засіб швидкого обміну інформацією. Через мережу майже миттєво по всьому світові поширюється найрізноманітніша інформація: від новин – до навчальних посібників та художніх фільмів. Цей лавиноподібний процес не зупиняють навіть проблеми, які повязані з забезпеченням захисту даних. Є багато захоплюючих фактів про створення та еволюцію Інтернету.


Ø Інтерент був створений у 1960 році для організації оборони США.
Ø Одним із найбільших досягнень Інтернету є швидкість його зростання. Інтернет досяг рубежу 50 мільйонів користувачів усього протягом 5 років. Щоб досягти таких показників радіо знадобилося 38 років, а телебаченню 13 років.
Ø У середньому, людина проводить близько 51 хвилини в мережі – це приблизно 25 годин на місяць в Інтернеті при середньоиу часі перегляду веб-сторінок 45 секунд.
Ø Загальна кількість інтернет-користувачів по всьому світові складає 2 млрд.
Ø Швеція – країна з найбільшим відсотком користувачів Інтернету – 78%.
Ø Батьки 70% користувачів – дітей не знають, що їхнідіти роблять в Інтернеті.
Ø  Соціальні мережі та блоги – четвертий за популярністю сервіс Інтернету. Ці сервіси є більш популярними, ніж електронна пошта.
Ø  Менш ніж за дев’ять місяців аудиторія Facebook перевищела 100 млн користувачів. Якби Facebook був країною, то це б четверта за кількістю б населення держава у світі – більша ніж Бразилія чи Японія.
Ø  Згідно з останніми даними, у світі налічується більше 133 млн блогів. У середньому 900 тис. блогів зявляються кожної доби.
Ø  Щороку в Інтернеті створюється і зберігається близько 2 млн ТБ даних.
Ø  Кількість статей у «Вікіпедії» в даний час налічує більше 13 млн, вони написані понад 260 різними мовами. Аудиторія цього сайту- понад 60 млн користувачів на місяць.
Ø У всьому світі в Інтернеті кожні 10 секунд відбуваються різні кібер-злочини.
Ø Близько 70% користувачів Інтернету складають чоловіки.
Ø Однією з найбільших загроз, які приносить Інтернет, є інтерент – залежність.
Ø Перший жорсткий диск був здатний зберігати тільки 5 МБ даних.
Ø Перша комп’ютерна миша була створена Дугласом Енгельбартом в 1968 році.
Ø Мозаїка – перший веб-браузет – було випущено в 1993 році.
 Ø НТТР означає Hyper Text Transfer Protocol.
Ø Люди, які користуються Інтернетом, кліпають 10 разів на хвилину, а ті, хто не використовує Інтернет – щонайменше вдвічі частіше.
Ø Перший комп’ютерний вірус, який поширився за межі машини автора, отримав назву Elk Cloner. Написаний він був у 19825 році Річем Скента і орієнтувався на комп’ютери Apple.
                                                          



   //--//--//--//--//--//--//--//--//--//


20.09.2013 р. для користувачів INTERNET з нагоди святкування 1025 - річчя нашого міста була проведена  вікторина «Відкрий для себе місто». Учасниками вікторини були учні шкіл та студенти, які підтвердили свої знання з історії рідного міста.





//--//--//--//--//--//--//--//--//--//


На Лубенщині для профілактики ВІЛ застосовують інтернет -технології



Днями в Лубенському молодіжному дебатному центрі та у відділі інформаційних технологій Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. Малика відбувся тренінг «Онлайн профілактика ВІЛ - інфекції серед молоді». Метою тренінгу було розширення різноманіття форм роботи у профілактиці ВІЛ - інфекції через представлення та опрацювання сучасних профілактичних підходів і методів, які можуть застосовуватись в молодіжних організаціях, у тому числі за допомогою інтернет -технологій.

У  тренінгу взяли участь не тільки учні закладів освіти міста, а і фахівці бібліотеки, представники громадських організацій, волонтерських загонів. У рамках конференції були висвітлені актуальні теми ВІЛ/СНІДу в Україні.   

З великим успіхом пройшла презентація Олександра Чепура, національного тренера програми «Вільний Удар», що підтримується Корпусом мира США в Україні, координатора проекту «Знати, щоб жити»,  «Як отримати наукові знання про ВІЛ через Інтернет».

Учасники мали унікальну можливість розширити свої знання в галузі профілактики ВІЛ- інфекції. В молодіжній громадській  організації «Твій Світ» переконані, що приділяти увагу онлайн профілактиці та інтернет –технологіям необхідно з двох причин. Перша - це тому що в Інтернеті тепер не тільки вся молодь, а й істотна частина дорослих. Олександр Чепур говорить: «Якщо ми хочемо займатися ефективною профілактикою, то повинні бути там, де молодь, говорити з ними однією мовою.»

Інтернет та онлайн технології дозволяють також зберігати анонімний статус при консультуванні молоді на інтимні теми. Друга причина - це економія коштів. Адже при використанні дистанційного навчання, консультування не потрібні витрати на харчування, проживання проїзд учасників та багато іншого. Праціавники бібліотечної сфери також високо оцінили рівень розвитку інноваційних методик профілактики ВІЛ -інфекції. Однозначності набули думки про те, що онлайн профілактика ВІЛ -інфекції - ефективний засіб в роботі з молоддю.

Молодь теж відзначила, що є -  тренінг надав  їм новий заряд бадьорості, подарував багато креативних ідей і корисних знань і порад.



«КОМП’ЮТЕРНА ГРАМОТНІСТЬ У БІБЛІОТЕЦІ»


   «Бібліоміст» -  це програма, одне з  основних завдань якої перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. Завдяки даній програмі Лубенська центральна районна бібліотека  ім. В.К. Малика у 2011 році стала переможцем конкурсу та отримала комплекти комп’ютерного обладнання і підключилася до мережі Інтернет.

У відділі інформаційного сервісу минулого року  оволоділи  знаннями  та навиками з основ  комп’ютерної грамотності 75 користувачів бібліотеки. Також на  основі партнерства  було розпочато навчання людей похилого віку (спільно з Територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів Лубенської міської ради).  Випускниками даного курсу стало 60 чоловік,  а зараз до випуску готується ще 50 чоловік.


Наша бібліотека перетворилась на сучасний бібліотечно-інформаційний центр нашого району. Це комфортний, привітний, й обладнаний технічно інформаційний центр,  де можна поспілкуватися з друзями, провести ділову зустріч, взяти участь у культурних заходах і забавах для дітей і дорослих.

Інтернет, книги, цікаві події, неординарні особистості, і ще багато нових послуг – усе для Вас

З 14 травня 2013року

Завдяки програмі «Бібліоміст»

На базі Лубенської центральної районної

бібліотеки  ім. В.К.Малика

Діють безкоштовні курси «Основи комп’ютерної грамотності»

У всіх бажаючих з’явиться нагода безкоштовно дізнатися про можливості, які відкриває перед людиною персональний комп’ютер, опанувати ази сучасних технологій. Особливе місце в учбовій програмі комп’ютерних курсів відводиться отриманню практичних навичок роботи в глобальній мережі Інтернет.

Звичайно, супер-користувачами та «хакерами» за час навчання Ви не станете, але що таке Інтернет, пошук у глобальній мережі цікавої інформації  та збереження її для подальшого використання  знатиме кожен з Вас!

Курси підбиратимуться за віковими категоріями, рівнем знань та вимогами бажаючих.

Запис на курси проводиться кожного дня з 9-00 – 16-00, крім суботи та неділі.

за адресою м. Лубни, вул. Радянська,43 (в приміщенні друкарні, ІІ поверх)


У Лубенській центральній районній бібліотеці ім. В.К. Малика відкрито Інтернет- центр.




      У лютому 2011 року Лубенська центральна районна бібліотека ім. В.К. Малика разом із сільськими філіями сіл Новаки, Засулля, Ісківці була офіційно оголошена переможцем другого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг з використанням доступу до Інтернету програми «Бібліоміст». У жовтні бібліотеки отримали довгоочікуване обладнання- комп»ютери, принтери, сканери, а 25 листопада відбулися урочистості з нагоди відкриття пунктів публічного доступу до Інтернету.
       Щоб розділити радість перемоги на бібліотечно - інтернетне свято прибули почесні гості: голова Лубенської районної ради Олексій Дядечко, голова Лубенської районної державної адміністрації Віктор Алєксєєнко заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Пазенко, заступник директора програми «Бібліоміст» Мумтаза Абдуразакова, директор Полтавської обласної наукової бібліотеки імені І. Котляревського, заслужений працівник культури України Тетяна Зеленська, заступник головного лікаря ЦМЛ, голова благодійного фонду «Слово» імені В.Малика Олександр Сиченко та інші.
      Відвідавши свято в Лубнах, Мумтаза Абдуразакова відзначила ентузіазм бібліотекарів, який, звичайно, не може бути не поміченим і відповідно не відзначеним.
  Про велике виховне значення бібліотек, необхідність застосування інноваційних технологій говорили у своїх виступах очільники районної влади Олексій Дядечко та Віктор Алєксєєнко.
       Символічну святкову стрічку перерізано, тож Інтернет-центр із нетерпінням чекає нових відвідувачів.






      Бiблiотека - це постiйно реагуючий на змiни заклад, що з'єднує людей з глобальними iнформацiйними ресурсами, iдеями та результатами творчої дiяльностi, яких вони потребують. Бiблiотека робить доступними багатства, що є результатом самовираження людей i культурного розмаїття та зберiгаються на усiх носiях.
      Глобальна мережа Iнтернет уможливлює для окремої особи та громади в усьому свiтi, будь-то у найменшому i найвiддаленiшому селi, чи у великому мiстi, мати однаковий доступ до iнформацiї для розвитку, освiти, удосконалення, культурного збагачення, господарської дiяльностi та поiнформованої участi у демократичному суспiльствi. Всi можуть представити в Iнтернетi свої iнтереси, знання та культуру для ознайомлення усього свiту.
    Бiблiотека - це механiзм, для подолання бар'єрiв, що iснують через рiзницю у можливостях користування ресурсами, технологiями та навчанням.

На вас чекає:
 -  1 година безкоштовного доступу до ресурсів  Інтернет;
 -  5 робочих станцій;
 -  Консультації  спеціалістів;
 -  Можливість запису отриманої інформації на оптичний диск або одержання паперової копі.
 - Групове та індивідуальне  навчання користувачів.

ПРАВИЛА   КОРИСТУВАННЯ   ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТРОМ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ БІБЛІОТЕКИ ім.В.К.МАЛИКА
     Інтернет - центр створено за грантом програми  «Бібліоміст в Україні: впровадження нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету».
    Головна мета Інтернет – центру - надання користувачам бібліотеки безкоштовного доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет для отримання інформації, відсутньої в фондах бібліотеки: з юридичних питань, здоров’я, освіти, екології, зайнятості тощо.
Порядок надання послуг в Інтернет – центрі.
-  Кожний користувач перед початком роботи  повинен ознайомитися з  Правилами користування центром.
- Послуги надаються користувачам бібліотеки. На кожного користувача Інтернету  оформлюється формуляр користувача.
- Запис здійснюється кожен день не більше ніж на два дні наперед.
- Кожен читач записується рівно на годину , у разі запізнення місце зберігається на протязі десяти хвилин. Якщо читач не з’являється, або не попереджує про своє затримання, право користуванням інтернету передається наступному бажаючому.
 - Користувач повинен дбайливо ставитися до обладнання, що надається їм у використання, повідомляти бібліотекаря  про неполадки чи порушення, що виникли під час роботи на ПК.
-  За одним ПК може знаходитись тільки один користувач.
-  Особи з ознаками алкогольного чи наркотичного сп'яніння не можуть бути допущені до роботи на комп`ютері (згідно з Правилами техніки безпеки).
- Бібліотекар не несе відповідальності за зміст Інтернет-сайтів та новизну або точність наведеної там інформації.
Користувач  має  право  безкоштовно :
- Одержати попередньо індивідуальну або групову консультацію по користуванню мережею Інтернет;
-  Працювати  в Інтернет-мережі 60 хвилин на день,за умови наявності вільних комп’ютерів час роботи користувача може бути продовжений
- Використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів (в тому числі користуватися електронною поштою) протягом виділеного йому часу.
- Використовувати для роботи в Інтернет програмне забезпечення, інстальоване на комп'ютерах.
 - Записувати  на  власний  СD або флеш-накопичувач   отримані  під час сеансу доступу  ресурси Інтернет (файли).
-   Користуватися довідковою літературою Інтернет-центру.
- Отримувати та використовувати отриману з мережі інформацію в особистих цілях: навчання, робота, наукова діяльність тощо.
Користувач не  має право:
- Порушувати діловий ритм Інтернет-центру (голосно розмовляти, користуватися мобільним телефоном, заважати роботі інших користувачів).
- Встановлювати будь-яке програмне забезпечення, вносити зміни у комп’ютерне обладнання чи програмне забезпечення, змінювати існуючу конфігурацію операційної системи, вимикати або перезапускати машину у відсутність працівника бібліотеки.
-   Перевищувати обумовлений правилами час роботи в мережі.
-   Палити, вживати їжу чи напої, смітити в приміщенні Інтернет-центру.
-   Виносити довідкову літературу з центру.
Відповідальність користувачів
    В разі порушення користувачем будь-якого пункту “Правил” адміністрація бібліотеки має право позбавити користувача доступу до мережі Інтернет.
    За протиправні дії у мережі Інтернет та збитки, нанесенні користувачами Інтернет – центру сторонній стороні, правову та матеріальну відповідальність несе особисто користувач.
    Користувач несе відповідальність за порушення норм авторського права при користуванні мережею Інтернет та неправомірний запис інформації згідно із чинним законодавством України.


Шановні  друзі! 
Скористайтесь   унікальним  шансом  - вільним  безкоштовним  доступом  до  світової  мережі - ІНТЕРНЕТ.

Будемо  пізнавати  світ  разом!
    



























Немає коментарів:

Дописати коментар