гуманітарні

гуманітарні

 Всесвіт
  Єдиний український журнал, присвячений іноземній літературі, культурі, мистецтву та суспільно-політичним акцентам зарубіжних країн. Це найстаріший літературний часопис, який видається від січня 1925 року.    Заснований він видатними українськими письменниками Василем Елланом-Блакитним та Миколою Хвильовим і художньо редагований Олександром Довженком. За 80 років свого існування в ньому надруковано понад п’ятсот романів, тисячу поетичних добірок, повістей і драматичних творів, статей, розвідок, есе, репортажів, інтерв’ю авторів із 105 країн світу, перекладених із 84 мов.
  Читачі добре пам’ятають блискучі переклади романів «Сто років самотності» Габріеля Гарсіа Маркеса, «Love Story» Еріка Сігала, «Хрещений батько» та «Останній дон» Маріо П’юзо, «Бунт розуму» Ірвінга Стоуна, «Звіроферма» Джорджа Орвелла, класику Кафки, Цвейга, Беккета, Фолкнера, Джойса, Хемінгуея, бестселери Крісті, Кінга, Хейлі, Доктороу, Відала, Кардіналь та безлічі інших письменників, які вперше вийшли українською мовою саме тут.
   Незмінним принципом журналу до 1993 року було публікувати іноземну прозу вперше на радянському й пострадянському просторі, тобто всі твори, що тоді з’являлася у «Всесвіті», ще ніколи не друкувалися на цих теренах. І вони були перекладені українською мовою. У ті часи журнал шукали росіяни, грузини, білоруси, вірмени, представники багатьох інших національностей, аби хоч поверхово, без знання української, але ознайомитися з кращими творами, що пропонував часопис.
    «Всесвіт» упродовж багатьох десятиліть був і досі лишається єдиним літературним «вікном у світ» і джерелом систематичним знань, культурного досвіду відкритих суспільств для українських читачів найширшого професійного спектра. Незаперечним є той факт, що кілька поколінь інтелігенції, «актуальних» політиків і найширших верств населення зростали саме на публікаціях журналу.

Дніпро
  «Дніпро» — щомісячний літературно-художній журнал. Сьогодні він — часопис української літератури XX—XXI століття, який орієнтується на смаки сучасного читача. У ньому представлено такі рубрики:
• «Проза» (фантастика, містика, неймовірні історії кохання, еротика, пригодницькі матеріали, детективи, гумор);
• «Сучасна поезія» (проводяться поетичні конкурси, які спонукають авторів до пошуку нових, несподіваних тем);
• «Драма» (сучасні українські п’єси, а також статті, що висвітлюють найновіші тенденції театрального процесу України; інтерв’ю з відомими драматургами, режисерами й акторами; матеріали, присвячені теорії драми, жанровій класифікації, огляди поточних театральних фестивалів);
• «Молодняк» (історія становлення не лише самого часопису, а й усієї багатої української літературної спадщини, цікаві історичні випадки, описи життя видатних митців, поетів, письменників України);
• «Критика» (огляди літературних конкурсів, аналітичні статті різноманітного спрямування, проблемні нариси, аналіз одного з художніх творів, опублікованих у журналі);
• «До ВУС» (дотепні та вдалі українські синоніми);
• «Нобелівка» (творчість кращих митців світової літератури).

Немає коментарів:

Дописати коментар