Для вас, жінки – цікаві книжки!

    Жінки люблять різні книги. Є серед них історії романтичні та надихаючі, реалістичні та фантастичні, розповіді про силу краси і силу духу, романи про протистояння розумів і потяг сердець. Можна було б сказати, що далеко не всі вони про кохання, але будемо чесні - саме про любов оповідає практично вся світова література. А іноді вчасно прочитана книга може навіть змінити життя.


      
 Лис В. С. Графиня : роман / Володимир Лис. — Харків : Книж¬ковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 224 с.
     Події роману розгортаються у різних часових просторах, між таєм-ницею дару митця і гординею й помстою. Тут психологічні стосунки між героями гостріші за будь-який детектив. З якою метою, як і кількасот років тому, в маленькому містечку на Волині хтось убиває собак, наводя¬чи жах на мешканців? Навіщо талановита художниця Люба Смажук раптово прагне зустрітися зі шкільним учителем малювання в місті свого дитинства? Чому всі химерні події обертаються навколо неї та графині Венцеслави, яка погордливо позирає з єдиного вцілілого свого портрета? Лише картини берегтимуть таємницю — до останньої сторінки...

    Іваничук Р. І.Осінні узори: новели та оповідання / Роман Іваничук; упоряд. Н. Л. Бічуя, В. В. Ґабор; передм. Н. Л. Бічуї; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Орбіта, 2016. — 300 с.
        Роман Іваничук (нар. 1929 р.) — відомий український письменник, громадський діяч, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, Герой України. У доробку патріарха української історичної романістики двадцять історичних романів, якими він намагається, за його висловом, «внести дрібку своєї праці для збереження й повернення історичної пам’яті в народі», служити йому «мечем і мислію». Художнє слово стало для Романа Іваничука саме такою зброєю.
   «Осінні узори» — це книжка про звичайних людей, добірка новел і оповідань, написаних у різні роки, з сюжетами, вихопленими просто з життя. Це своєрідна сповідь письменника-життєлюба, літописця не тільки сивої давнини, але й своєї епохи. В його творах можна знайти атмосферу, настрій, образи, запахи й смаки улюблених міст і місць, як вони закарбувалися у пам’яті автора. Тут є все — радість, печаль, краса, усмішка, кохання, надія і сміх. А головне — в оповідках (як їх називає автор) є мудрість. Справжня мудрість бачити світло навіть у сутінках і віддавати любов беззастережно і чесно. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока — і водночас дуже проста. Власне, яким і повинен бути справжній мудрець.


      Пономаренко Любов. Нехворощ: Новели та повість. - Полтава : Дивосвіт, 2016. - Вид. 2-е. - 192 с.
       У новій книзі відомої української письменниці Любові Пономаренко переплітаються найкращі традиції реалістів, імпресіоністів, експресіоністів, сюрреалістів: новели зачаровують і водночас приголомшують читача, безумовно, запам'ятовуючись. Характери героїв вияскравлюються переважно на рівні емоційно-інтимних рефлексій на драматичні повороти долі, ситуації на межі життя і смерті. Таємниця, подих якої відчутний майже в кожному творі письменниці, проектується на взаємопроникнення реального й потойбічного.
     У повісті "Нехворощ" дві самотності долають простір і позапростір назу-стріч одна одній, мають зазирнути в серце темряви і світла, щоб збагнути: "дім людський не на Землі, а в душі" і "кожен має здобути свій дім".
Проза Любові Пономаренко відповідає світовим взірцям символіко-психологічного письма і не залишить байдужим сучасного читача.



   
    Матіос Марія. Кулінарні фіґлі: Видання друге Львів   «Піраміда». 2011 - 208 с. іл..
    «Кулінарні фіґлі» це оновлене видання «Фуршету від Ма¬рії Матіос». Це здоровий гумор і міні-енциклопедія сімейного життя самодостатньої жінки, яка знає, що сміх і смачна кухня уміють підтримати здоровий дух у тілі людини так само, як нехитрі знання неписаних законів і народних звичаїв, свого і чужого минулого






       
Козловська X. Коштовніше за золото / Христина Козловська — Брустурів: Дискурсус, 2015 — 196 с.
        Екзистенційно-абсурдистська проза Христини Козло- вської нагадує то Франца Кафку, то Хорхе Луїса Борхеса. Але найчастіше — наше реальне життя. Саме це найбільше насторожує. Саме це найбільше захоплює. Добре, що інколи трапляються хороші кінцівки. Інколи.











Сучасним жінкам  цікаво буде дізнатися про напівзабуту рецептуру приготування борщів та юшок, м`ясних та рибних страв, різноманітних каш тощо.
Окремої уваги заслуговує   книга по в’язанню. В’язання – це  творіння рук і сердець багатьох поколінь майстрів, в основу якої покладено традиції народного мистецтва, це вигадка, спостережливість, смак, різноманітність кольорових поєднань, орнаментальних мотивів і форм.





    Шумило Г.І. Технологія приготування їжі: Навч. посіб. — К.: «Кондор». — 2003. - 506 с. 
     У навчальному посібнику описані різні способи і прийоми кулінарної обробки продуктів, приготування напівфабрикатів, страв та кулінарних виробів відповідно до наукових досягнень раціонального і дієтичного харчування.
    Посібник рекомендований для студентів технологічних відділень навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, а також працівників підприємств харчу¬вання. Може бути корисним при домашньому приготуванні їжі.

     

     Грицай С. П. Художнє в’язання : Навч. посібник / Вступне слово А. Г. Данилюка.— К. : Вища шк., 1994.— 104 с. : іл.
     Подано оригінальні моделі трикотажного дитячого та жіночого одягу, виконані на основі народного крою й орнаментовані за народними мотивами різних регіонів України. Моделі вив’язані на машині та вручну на спицях. До кожної моделі подано опис, креслення, схему в’язання.
Для професійних навчально-вимовних закладів.

     Доцяк В. С. Українська кухня: Технологія приготування страв: Підручник. — К. : Вища шк., 
   В основу книги покладено відродження української національної кухні, технології приготування давніх традиційних страв.
    Подано товарознавчу класифікацію овочів, грибів, риби, м’яса, птиці, описано значення їх у харчуванні людини. Висвітлено раціональні способи кулінарної обробки продуктів, її вплив на якість готової продукції. Наведено прийоми і методи приготування та подавання страв, напоїв, виробів з тіста, вимоги до їхньої якості, строки реалізації. Окремий розділ присвячено лікувальному харчуванню.
     Для учнів професійно-технічних училищ з інтегрованим навчанням. Може бути корисним при домашньому приготуванні їжі.


      Лильо І. М. Львівська кухня / І. Лильо; передмова В. Поліщука; худож.- оформлювач Л.А.Бейгер. — Харків: Факт, 2016.— 255 с.: іл. 
       Львівська кухня — як складова частина галицької — це напрочуд дивна суміш української, польської, єврейської, вірменської традицій, яку акуратні та педантичні австрійці приправили запаморочливими ароматами Середземно¬мор’я і впорядкували та класифікували. Тому ця кухня неповторна. Але по¬при свою витонченість та оригінальність, львівська кухня і далі намагається опиратись на місцеві продукти, традиції та історичну пам’ять. А це викликає велику повагу.






  Третій розділ присвячений Класичній літературі. Про неї можна сказати лише пару слів - класика завжди залишається класикою!   



     Флобер Г.  Пані Боварі; Проста душа / Пер. з фр. Миколи Лукаша та Михайла Гайдая; Передмова Д. С. Наливайка; Примітки Б. Б. Буніч-Ремізова; Худож.-ілюстратор Л. Д. Киркач; Худож.-оформлювачі Б. П. Бублик, С. І. Правдюк. — Харків: Фоліо, 2005. — 399 с. — (Рандеву).
       Роман Флобера «Пані Боварі» (1856) є важливою віхою на шляхах розвитку французької і європейської літератури. Цим романом започаткувався новий тип художньої прози, суттєво відмінний від прози попередніх епох. Роман відноситься до реа¬лістичної літератури, але водночас він дав імпульси іншим літературним напрямам і течіям другої половини XIX століття. В романі Флобер дотримувався «об єктивного методу», головною ознакою якого є усунення прямої авторської присутності в творі, тобто різнорідних відступів, коментарів, оцінок зображуваного, емоційних сплесків і т.д. Вперше в цьому романі широко використовується невласне пряма мова, яка набуде великого поширення в літературі XX століття.


       
 Гюго В. Собор Паризької Богоматері: Роман / Пер. з фр. П. Тернюка; Передм. Н. М. Горячої; Приміт. Б. Б. Буніч- Ремізова; Худож.-іл. Л. Е. Чайка; Худож.-оформлювач Б. П. Бублик. — Харків: Фоліо, 2007. — 511 с. — (Б-ка світ. літ.).
    Основу роману-легенди «Собор Паризької Богоматері» складає незмінний для всього творчого шляху зрілого Гюго погляд на історичний процес як на велике протиборство споконвічних джерел — добра та зла, милосердя та жорстокості, почуття та розсуду. Сюжет створено уявою автора, проте напевно відомо, що для опису собору та Парижу XV століття, зображення звичаїв епохи Гюго вивчив багатий історичний матеріал, і навіть уїдливі дослідники середньовіччя не змогли знайти в сюжеті якихось серйозних історичних огріхів.

   
Конан-Дойль, Артур. Загадка Старка Монро: Роман / А. Конан-Дойль; [пер. с англ. Антоновой М. и Гелевы П.] — Москва: Гелеос, 2007. — 320 с. — Доп. тит. л. англ.
       Поклонники творчества Конан-Дойля уже на протяжении века спорят о том, кто же из героев великого писателя был у него самым любимым. И, похоже, Шерлок Холмс сдает свои позиции!!!
Ведь Старк Монро, главный герой книги «Загадка Старка Монро», по признанню самого Конан-Дойля, оказался настолько интересным персонажем, что ради него писатель был готов избавиться от Шерлока.

    Бєляєв,0. Людина-амфібія. Острів загиблих кораблів. Голова професора Доуеля [Текст] / О. Бєляєв; [до зб. в цілому] Пер. І. Л. Базилянської. — X.: ВД «ШКОЛА», 2009. — 512 с. — (Золота серія «Бібліотека пригод»),
     До книги увійшли найкращі твори майстра російської науково- фантастичної літератури. Цікаві й захоплюючі пригоди героїв, людські стосунки, щира любов і... підступність, жадібність, моральна спустошеність — усе органічно переплетене в романах О. Бєляєва, популярних уже понад вісімдесят років.
Для широкого кола читачів.


 

  Купрін О.І. Вибрані твори / О.І.Купрін; вступ, слово С.В.Кучерявенко; упорядкув. А.М.Михайляна. — К.: Україна, 2011.— 480 с.: портр.
     До книги увійшли кращі твори письменника, які посіли унікальне міс-це в класичній літературі кінця XIX - початку XX століть.

Немає коментарів:

Дописати коментар