Книжкові вітаміни для вашої родини!

12 випадкових книг із безлічі новинок бібліотеки.



   Світлана Алексієвич. Останні свідки. Соло для дитячого голосу.
Пер. з рос. Л. Лисенко. - К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2016. - 368 с.

   Друга книга славнозвісного художньо-документального циклу Світлани Алексієвич «Голоси Утопії». Спогади про Другу світову війну на теренах СРСР тих, кому під час війни було 6—12 років — найменш заангажованих і водночас найвразливіших її свідків. Війна очима дітей виявилася ще страшнішою, ніж та, яку закарбував жіночий погляд у книжці «У війни не жіноче обличчя». «Останні свідки» — це подвиг дитячої пам’яті. Книга друкується в новій авторській редакції.








      
       Сергій Жадан   Інтернат [Текст] : роман / Сергій Жадан. - Чернівці : Меридіан Черновіц, 2017. - 336 с.
      ...Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі...
     ...Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім...

     Дяченки М. та С. Магам можна все: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. Я. В. Житіна; худож.-оформлювач Н. С. Га- лавур. — К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. — 347 с. 
     Уявіть, шановний читачу, що людина, ось, наприклад, ви — це такий собі будиночок із безліччю кімнат, у яких живуть їх мешканці. І ось комусь — сторонньому, в усякому разі, не вам, спадає на думку — а що буде, якщо відселити деяких мешканців, навіть не питаючи власника будинку? Що буде, якщо препарувати душу лю-дини?..
      Таємничий Препаратор почав свою справу. Разом з ним почав діяти і Хорт зі Табор — вроджений маг. Магам, як відомо, можна все, особливо коли в мага є Кореневе Заклинання Кари, проти якого безсилий будь-хто. Але... Але справа навіть не в тому, що його супро¬тивник теж маг, він дуже могутній і вже мільйон років удосконалює свою магічну майстерність, а в тому, що в битву втрутилась любов...



    
    Дяченки М. та С. Віта Ностра: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. О. Негребецького; худож.-оформлювач Н. С. Галавур. — К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. - 380 с. 
     «Віта Ностра» — роман-ідея, роман-перетворення, роман про те, як стати дорослим, пізнати себе, про біль і страх. Істинний страх, коли боїшся, що щось може статися з твоїми близькими, коханими, рідними, беззахисними, та ще й через твою провину, змушує Сашу Самохіну вступити до дивного інституту Спеціальних Технологій, де студенти схожі на чудовиськ, а викла-дачі — на занепалих янгелов. І життя її перетворюється на жахіття...






    Келлі Марта Холл  Бузкові дівчата. Роман. / Пер. з англійської В. Горбатька. — К. : Нора-Друк, 2017. — 544 с. — серія «Чита-цький клуб».
   Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а невдовзі у 1940 році окуповує Францію.
     Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору. У напруженій атмосфері один хибний крок може мати згубні наслідки.
    Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми.
Життя цих трьох жінок неймовірним чином перетинається, їхні історії розгортаються на різних континентах: від Нью-Йорка до Парижа, Німеччини та Польщі. Кароліна і Кася прагнуть від¬новити справедливість для тих, кого історія забула.


     
     Мартін Дж. Р. Р.  Буря мечів : Роман / Джордж Р. Р. Мартін ; Пер. з англ. Н. Ти- совської. — К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 1152 с. : іл. (Пісня льоду й полум’я ; кн. 3).
     Фантастична сага «Пісня льоду й полум’я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається міль¬йонними накладами. Третя книга циклу — «Буря мечів» — це історія братовбивчої Війни п’ятьох королів на тлі страшної загрози для всього людства, яка вже насувається з-за Стіни.







    
    Купріян О. Солоні поцілунки : повість / Ольга Купріян. — Київ : ВІД «Академія», 2017. — 128 с.
    Повість Ольги Купріян «Солоні поцілунки» — про відкриття себе і переживання чотирнадцятилітньої дівчини. Про болісні зміни в її стосунках з однолітками і дорослими. Про перші досвіди самостійності, цілком недитячі розчарування і сльози.
    «Чемним» дівчатам і хлопцям, а тим паче їхнім батькам читати не рекомендується.


      Джеймісон, Сесилія  Леді Джейн / Сесилія Джеймісон. — Харків : Вид-во «Ранок», 2017, —224 с. :іл.
    «Леді Джейн» — пронизлива і драматична повість американської письменниці Сесилії Джеймісон (1848-1909), створена на рубежі 20 ст. Цією історією дівчинки-сироти, сповненою неймовірних поворотів долі, таємниць і майже детективних обставин, уже більше століття зачитуються діти і підлітки. І сьогодні вона хвилює, переконує, викликає співчуття, а часом і сльози — недарма ця талановита книга по праву увійшла в золотий фонд світової літератури для дітей. Самотнє дитя леді Джейн, що протистоїть жорстокому і холодному світові, виходить переможцем у цій боротьбі — завдяки душевній красі, твердості характеру і вмінню бути вдячною і милосердною.



    Сердюк, Марія  Стів Джобс / Марія Сердюк. - К.: «Агенція «ІРІО», 2018. 144 с., іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
      Серія «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» це унікальний проект, який сприяє набагато якіснішому дозвіллю батьків і дітей. Книжки серії написані в захопливій і доступній формі, що робить сам процес читання не нудним і корисним. Діти поринають у неймовірні пригоди персонажів та відкривають для себе життя головних героїв - видатних людей усіх часів. Із цих історій дитина дізнається, що можливо досягти будь-якої мети завдяки наполегливій праці, вірі в себе та бажанню принести щось корисне у світ. В кінці кожного розділу - завчасно підготов¬лені запитання, які допоможуть дитині зрозуміти і запам’ятати найважливіше. Історії навчать дитину досягати цілей, не боятися труднощів, ніколи не здаватися та до кінця вірити у свій успіх!


      Потерянко, Юлія   Альберт Ейнштейн / Юлія Потерянко - К. : «Агенція «ІРЮ», 2017. - 104 с., іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
    Серія «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» - це унікальний проект, який сприяє набагато якіснішому дозвіл¬лю батьків і дітей. Книги серії написані в захоплюючій і доступній формі, що робить сам процес читання не нудним і корисним. Діти поринають у неймовірні пригоди персонажів та відкривають для себе життя головних героїв — видатних людей усіх часів. Із цих історій дитина дізнається, що завдяки наполегливій праці, вірі У себе та бажанню принести щось корисне у світ, можливо досягти будь-якої мети. В кінці кожного розділу - завчасно підготовлені запитання, які допоможуть дитині зрозуміти і запам’ятати найважливіше. Історії навчать дитину досягати цілей, не боятися труднощів, ніколи не здаватися та до кінця вірити у свій успіх!


   
Чайка М. В.  Казки старого замку / Марина Чайка. — X. : Вид-во «Ранок», 2017. — 80 с. : іл.
    Рудий кіт Хомут завжди в центрі подій. То він шукає злодія, то вирушає з подружками на бал до замку. Котик уперше в житті закохується до нестями і знаходить нових цікавих друзів. А ще він більше не жадібний, хоча сметанку полюбляє, як і раніше. Адже цей рецепт котячого щастя діє безвідмовно.


    Андрусяк І. Лякація : вірші для дітей / Іван Андрусяк. Намалювала Лілія Курцеба. — К.: Фонтан казок, 2017. - 56 с. (Серія «Добрі вірші»)
Іван Андрусяк - один із найулюбленіших поетів сучасних українських дітей. Кумедні, розбишацькі сюжети, яскраві образи й «добрі — капості» у нього неодмінно поєднуються з досконалою поетичною технікою, тонким чуттям мови і ефектною звуковою грою. Це вірші, які не вчаться напам’ять, а легко й хвацько запам’ятовуються самі - й у поєднанні з креативними ілюстраціями юної художниці Лілії Курцеби запрошують маленького читача до веселої гри.

       Збірка «Лякація» удостоєна у 2016 році Корнійчуковської премії, а низка віршів із неї включена до нової шкільної програми для вивчення в третьому класі.




«10 книжок, що подарують натхнення цієї осені»


      Якщо довгі та заплутані романи ви читаєте тижнями і в кінці книги вже забуваєте, що відбувалося з героями на початку. Якщо у вас напружений графік та на читання просто не вистачає часу. Якщо ви хочете «ковтнути» книгу за кілька годин, то цей список стане у пригоді. 






           Скрябін Кузьма.
      Проза / Кузьма Скрябін; фото Ю. С. Кочетової; худож.- оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2016. — 378 с.
       Кузьма Скрябін (справжнє ім'я Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну шко¬лу за класом фортепіано. У 1989 році записав першу пісню у складі музичної групи «Скрябін». З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох пісень, а також як талановитий письменник. 2 лютого 2015 року Кузьма Скрябін загинув в автомобільній аварії.
У видавництві «Фоліо» вийшли друком книжки «Я, "Побєда" і Берлін» (українською та російською), «Я, Паштет і Армія» та «Я, Шонік і Шпіцберген».
     До цього видання включено усі прозові твори Кузьми Скрябіна, в яких якнайкраще розкрився його оригінальний, приправлений іскрометним гумором письменницький талант.



      Трофимович В. М.
     Любов на лінії вогню / Васіліса Трофимович; худож.- оформлювач В. М. Карасик. — Харків: Фоліо, 2016.— 153 с.: фото.
     Він і Вона. їхнім стосункам не завадить ніщо і ніколи, бо це закон всесвіту — життя має продовжуватися за будь-яких умов. У збірці замальовок Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям.
  У кожному оповіданні письменниці, журналіста, колишнього прес-офіцера добровольчих формувань, яка понад півтора року провела в АТО разом зі своїми героями, читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення кращого майбутнього нашої країни.




       Вишневський, Януш-Леон.
  С@МОТНІСТЬ у Мережі: роман / Януш-Леон Вишнев¬ський; пер. з пол. Ольга Кравець. — К.: РІДНА МОВА, 2016. - 424 с.
     «Самотність у Мережі» — це історія віртуального кохання, що стала реальністю. Герої роману зустрічаються в інтернет - чатах, обмінюються еротичними фантазіями, розповідають історії зі свого життя. Зустрінуться вони в Парижі, подолавши не одне випробування, але головним випробуванням для кохання стане сама зустріч...










         Чемерис В. Л.
     Амазонка; Київ—Соловки / Валентин Чемерис; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: ЛА «Час читати», 2016. — 507 с. Нова книжка Валентина Чемериса присвячена поетам XX століття, імена яких стали символами великої жертовної любові до України, незламності духу, правди й боротьби.
   Що спонукало Олену Телігу, героїню повісті «Амазонка», вишукану красуню-аристократку, не менш прекрасну поетесу, яку називали новітньою Лесею Українкою, ступити на кривавий шлях боротьби за визволення Батьківщини? Письменник зображує жінку, що вміє і страждати, і радіти, і бути ніжною, але коли перед нею ворог — стає хороброю та незламною. Такою й зустріла Олена свою смерть у горезвісному Бабиному Яру в Києві в лютомуі 942 року, де її, патріотку, члена ОУН, розстріляли німецькі фашисти.
        Про трагічну долю чотирьох поетів: Крушельницьких — батька Антона й сина Івана, та Вороних — батька Миколу й сина Марка, про їхнє життя, творчість, любов і загибель під час сталінського «Великого терору» 1930-х років читач дізнається з роману.



     Волков Олексій
     Емісар. — К.: Нора-Друк, 2012. — 287 с. Морок.
 Власнику кафе «Артист» незнайомці роблять пропозицію, від якої неможливо відмовитися. Намагаючись втекти, він мимоволі спричиняє смерть двох людей. Опинившись в США, головний герой роману грає нав’язану йому роль загадкового емісара. Хитросплетіння сюжету маневрує на межі реального. Інтриги спецслужб, підступні пастки і карколомні викриття не завадять головному герою попри все йти до втілення мрії всього життя — зіграти роль у кіно за власним сценарієм.









      Кокотюха А.А. 
    Автомобіль із Пекарської: роман / Андрій Кокотюха; худ.- оформлювач Л.П. Вировець. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. – 283 с.: іл.
     Львів, 1911 рік. У центрі міста, на вулиці Пекарській, у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового маг¬ната. У вбивстві підозрюють її таємного коханця. Це — Густав Сілезький, один із королів львівського злочинного світу. Він може довести свою невинність. Та докази готовий довірити лише одній людині — Климові Кошовому, який повинен знайти справжнього вбивцю, аби витягнути давнього знайомого з тюрми. У пошуках йому допомагає вірний друг Йозеф Шацький, і разом вони розкри¬вають брудні таємниці з життя міської аристократії. Люди в масках, кримінальні ватажки, мільйонери, провокатори — підозрю¬ються всі. І все ж найбільший ризик для Клима Кошового — це те, що його приватне розслідування категорично не подобається впливовій красуні Магді Богданович...



         Брати Капранови
       Щоденник моєї секретарки / Брати Капранови. - К. : Гамазин, 2016. - 400 с.
         Він має все - дружину-телеведучу. красуню-коханку, бізнес на бюджетних грошах. Він — типовий представник так званого «бомонду» чи то «еліти». Однак українцям завжди були притаманні природний скепсис та іронія. Саме завдяки ним якостям головний герой роману «Щоденник моєї секретарки» стає діґґером - подорожуючи таємними коридорами влади та грошей, він не забуває фіксувати для нас із вами гг язяиву картину того, що відбувається там. Але одного разу світ навкруги раптом починає руйнуватися — настає час великого бізнесового та політичного переділу, гаряче літо  2004-го...






        Лис В. С.
       Соло для Соломії : роман / Володимир Лис ; передм. Т. Прохаська. — 2-ге вид. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 368 с.
      Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих... Карколомні події XX століття — війна, примусова колективізація — події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та у межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, окрім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?








       Людмила Таран
    Остання жінка, останній чоловік [текст]: оповідання/ Людмила Таран. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. — 272 с.
    Буденність та буттєвий вимір, іронія й романтизм, таємничо- містичне та впізнаване - все це поєдналося в книжці новел Людмили Таран. Одвічна напруга й осяйні миті людських стосунків, екзистенційні переживання, знайомі чи не кожній людині, — провідна проблематика її прози.







     Мацко І.
    Перехідний вік... моєї мами : повість / Ірина Мацко. — К. : ВЦ «Академія», 2016. — 128 с.
    Їй не подобається у собі все. У свої тринадцять Аля гостро переживає непорозуміння в сім'ї. Допитливо приглядається до мами, в якої свій «перехідний» вік. її бентежать стосунки з однокласниками, перші місячні, пригоди в таборі, поцілунки і пробуджене кохання... І щось дуже важливе відкриває мамина розповідь про її перше кохання.
     Порозуміння завжди можливе, якщо його прагнути, — переконують події повісті Ірини Мацко «Перехідний вік... моєї мами».




Для вас, жінки – цікаві книжки!

    Жінки люблять різні книги. Є серед них історії романтичні та надихаючі, реалістичні та фантастичні, розповіді про силу краси і силу духу, романи про протистояння розумів і потяг сердець. Можна було б сказати, що далеко не всі вони про кохання, але будемо чесні - саме про любов оповідає практично вся світова література. А іноді вчасно прочитана книга може навіть змінити життя.


      
 Лис В. С. Графиня : роман / Володимир Лис. — Харків : Книж¬ковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 224 с.
     Події роману розгортаються у різних часових просторах, між таєм-ницею дару митця і гординею й помстою. Тут психологічні стосунки між героями гостріші за будь-який детектив. З якою метою, як і кількасот років тому, в маленькому містечку на Волині хтось убиває собак, наводя¬чи жах на мешканців? Навіщо талановита художниця Люба Смажук раптово прагне зустрітися зі шкільним учителем малювання в місті свого дитинства? Чому всі химерні події обертаються навколо неї та графині Венцеслави, яка погордливо позирає з єдиного вцілілого свого портрета? Лише картини берегтимуть таємницю — до останньої сторінки...

    Іваничук Р. І.Осінні узори: новели та оповідання / Роман Іваничук; упоряд. Н. Л. Бічуя, В. В. Ґабор; передм. Н. Л. Бічуї; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Орбіта, 2016. — 300 с.
        Роман Іваничук (нар. 1929 р.) — відомий український письменник, громадський діяч, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, Герой України. У доробку патріарха української історичної романістики двадцять історичних романів, якими він намагається, за його висловом, «внести дрібку своєї праці для збереження й повернення історичної пам’яті в народі», служити йому «мечем і мислію». Художнє слово стало для Романа Іваничука саме такою зброєю.
   «Осінні узори» — це книжка про звичайних людей, добірка новел і оповідань, написаних у різні роки, з сюжетами, вихопленими просто з життя. Це своєрідна сповідь письменника-життєлюба, літописця не тільки сивої давнини, але й своєї епохи. В його творах можна знайти атмосферу, настрій, образи, запахи й смаки улюблених міст і місць, як вони закарбувалися у пам’яті автора. Тут є все — радість, печаль, краса, усмішка, кохання, надія і сміх. А головне — в оповідках (як їх називає автор) є мудрість. Справжня мудрість бачити світло навіть у сутінках і віддавати любов беззастережно і чесно. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока — і водночас дуже проста. Власне, яким і повинен бути справжній мудрець.


      Пономаренко Любов. Нехворощ: Новели та повість. - Полтава : Дивосвіт, 2016. - Вид. 2-е. - 192 с.
       У новій книзі відомої української письменниці Любові Пономаренко переплітаються найкращі традиції реалістів, імпресіоністів, експресіоністів, сюрреалістів: новели зачаровують і водночас приголомшують читача, безумовно, запам'ятовуючись. Характери героїв вияскравлюються переважно на рівні емоційно-інтимних рефлексій на драматичні повороти долі, ситуації на межі життя і смерті. Таємниця, подих якої відчутний майже в кожному творі письменниці, проектується на взаємопроникнення реального й потойбічного.
     У повісті "Нехворощ" дві самотності долають простір і позапростір назу-стріч одна одній, мають зазирнути в серце темряви і світла, щоб збагнути: "дім людський не на Землі, а в душі" і "кожен має здобути свій дім".
Проза Любові Пономаренко відповідає світовим взірцям символіко-психологічного письма і не залишить байдужим сучасного читача.



   
    Матіос Марія. Кулінарні фіґлі: Видання друге Львів   «Піраміда». 2011 - 208 с. іл..
    «Кулінарні фіґлі» це оновлене видання «Фуршету від Ма¬рії Матіос». Це здоровий гумор і міні-енциклопедія сімейного життя самодостатньої жінки, яка знає, що сміх і смачна кухня уміють підтримати здоровий дух у тілі людини так само, як нехитрі знання неписаних законів і народних звичаїв, свого і чужого минулого






       
Козловська X. Коштовніше за золото / Христина Козловська — Брустурів: Дискурсус, 2015 — 196 с.
        Екзистенційно-абсурдистська проза Христини Козло- вської нагадує то Франца Кафку, то Хорхе Луїса Борхеса. Але найчастіше — наше реальне життя. Саме це найбільше насторожує. Саме це найбільше захоплює. Добре, що інколи трапляються хороші кінцівки. Інколи.











Сучасним жінкам  цікаво буде дізнатися про напівзабуту рецептуру приготування борщів та юшок, м`ясних та рибних страв, різноманітних каш тощо.
Окремої уваги заслуговує   книга по в’язанню. В’язання – це  творіння рук і сердець багатьох поколінь майстрів, в основу якої покладено традиції народного мистецтва, це вигадка, спостережливість, смак, різноманітність кольорових поєднань, орнаментальних мотивів і форм.





    Шумило Г.І. Технологія приготування їжі: Навч. посіб. — К.: «Кондор». — 2003. - 506 с. 
     У навчальному посібнику описані різні способи і прийоми кулінарної обробки продуктів, приготування напівфабрикатів, страв та кулінарних виробів відповідно до наукових досягнень раціонального і дієтичного харчування.
    Посібник рекомендований для студентів технологічних відділень навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, а також працівників підприємств харчу¬вання. Може бути корисним при домашньому приготуванні їжі.

   

     Грицай С. П. Художнє в’язання : Навч. посібник / Вступне слово А. Г. Данилюка.— К. : Вища шк., 1994.— 104 с. : іл.
     Подано оригінальні моделі трикотажного дитячого та жіночого одягу, виконані на основі народного крою й орнаментовані за народними мотивами різних регіонів України. Моделі вив’язані на машині та вручну на спицях. До кожної моделі подано опис, креслення, схему в’язання.
Для професійних навчально-вимовних закладів.

     Доцяк В. С. Українська кухня: Технологія приготування страв: Підручник. — К. : Вища шк., 
   В основу книги покладено відродження української національної кухні, технології приготування давніх традиційних страв.
    Подано товарознавчу класифікацію овочів, грибів, риби, м’яса, птиці, описано значення їх у харчуванні людини. Висвітлено раціональні способи кулінарної обробки продуктів, її вплив на якість готової продукції. Наведено прийоми і методи приготування та подавання страв, напоїв, виробів з тіста, вимоги до їхньої якості, строки реалізації. Окремий розділ присвячено лікувальному харчуванню.
     Для учнів професійно-технічних училищ з інтегрованим навчанням. Може бути корисним при домашньому приготуванні їжі.


      Лильо І. М. Львівська кухня / І. Лильо; передмова В. Поліщука; худож.- оформлювач Л.А.Бейгер. — Харків: Факт, 2016.— 255 с.: іл. 
       Львівська кухня — як складова частина галицької — це напрочуд дивна суміш української, польської, єврейської, вірменської традицій, яку акуратні та педантичні австрійці приправили запаморочливими ароматами Середземно¬мор’я і впорядкували та класифікували. Тому ця кухня неповторна. Але по¬при свою витонченість та оригінальність, львівська кухня і далі намагається опиратись на місцеві продукти, традиції та історичну пам’ять. А це викликає велику повагу.






  Третій розділ присвячений Класичній літературі. Про неї можна сказати лише пару слів - класика завжди залишається класикою!   



     Флобер Г.  Пані Боварі; Проста душа / Пер. з фр. Миколи Лукаша та Михайла Гайдая; Передмова Д. С. Наливайка; Примітки Б. Б. Буніч-Ремізова; Худож.-ілюстратор Л. Д. Киркач; Худож.-оформлювачі Б. П. Бублик, С. І. Правдюк. — Харків: Фоліо, 2005. — 399 с. — (Рандеву).
       Роман Флобера «Пані Боварі» (1856) є важливою віхою на шляхах розвитку французької і європейської літератури. Цим романом започаткувався новий тип художньої прози, суттєво відмінний від прози попередніх епох. Роман відноситься до реа¬лістичної літератури, але водночас він дав імпульси іншим літературним напрямам і течіям другої половини XIX століття. В романі Флобер дотримувався «об єктивного методу», головною ознакою якого є усунення прямої авторської присутності в творі, тобто різнорідних відступів, коментарів, оцінок зображуваного, емоційних сплесків і т.д. Вперше в цьому романі широко використовується невласне пряма мова, яка набуде великого поширення в літературі XX століття.


       
 Гюго В. Собор Паризької Богоматері: Роман / Пер. з фр. П. Тернюка; Передм. Н. М. Горячої; Приміт. Б. Б. Буніч- Ремізова; Худож.-іл. Л. Е. Чайка; Худож.-оформлювач Б. П. Бублик. — Харків: Фоліо, 2007. — 511 с. — (Б-ка світ. літ.).
    Основу роману-легенди «Собор Паризької Богоматері» складає незмінний для всього творчого шляху зрілого Гюго погляд на історичний процес як на велике протиборство споконвічних джерел — добра та зла, милосердя та жорстокості, почуття та розсуду. Сюжет створено уявою автора, проте напевно відомо, що для опису собору та Парижу XV століття, зображення звичаїв епохи Гюго вивчив багатий історичний матеріал, і навіть уїдливі дослідники середньовіччя не змогли знайти в сюжеті якихось серйозних історичних огріхів.

   
Конан-Дойль, Артур. Загадка Старка Монро: Роман / А. Конан-Дойль; [пер. с англ. Антоновой М. и Гелевы П.] — Москва: Гелеос, 2007. — 320 с. — Доп. тит. л. англ.
       Поклонники творчества Конан-Дойля уже на протяжении века спорят о том, кто же из героев великого писателя был у него самым любимым. И, похоже, Шерлок Холмс сдает свои позиции!!!
Ведь Старк Монро, главный герой книги «Загадка Старка Монро», по признанню самого Конан-Дойля, оказался настолько интересным персонажем, что ради него писатель был готов избавиться от Шерлока.

    Бєляєв,0. Людина-амфібія. Острів загиблих кораблів. Голова професора Доуеля [Текст] / О. Бєляєв; [до зб. в цілому] Пер. І. Л. Базилянської. — X.: ВД «ШКОЛА», 2009. — 512 с. — (Золота серія «Бібліотека пригод»),
     До книги увійшли найкращі твори майстра російської науково- фантастичної літератури. Цікаві й захоплюючі пригоди героїв, людські стосунки, щира любов і... підступність, жадібність, моральна спустошеність — усе органічно переплетене в романах О. Бєляєва, популярних уже понад вісімдесят років.
Для широкого кола читачів.



  Купрін О.І. Вибрані твори / О.І.Купрін; вступ, слово С.В.Кучерявенко; упорядкув. А.М.Михайляна. — К.: Україна, 2011.— 480 с.: портр.
     До книги увійшли кращі твори письменника, які посіли унікальне міс-це в класичній літературі кінця XIX - початку XX століть.

 

Нова книга в нашій книгозбірні!

Реквієм для Рози

   Хто така Роза, яку роль вона відіграла в житті юної актриси - піаністки і як переплелися складні перипетії життя героїв минулого і сьогодення, ви дізнаєтеся із нового роману Раїси Плотникової, який отримав спеціальну відзнаку «Вибір видавця» на міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова-2016».
           Плотникова Р.
      Реквієм для Рози: роман / Раїса Плотникова; худож.- оформлювач В. М. Карасик. — Харків: Фоліо, 2016. — 251 с.

        Основна історична складова «Реквієму для Рози» — старі листи. Актриса колишнього театру Садовського, піаністка, пише коханому послання в безвість, змальовуючи жахіття свого існування у Києві на початку 30-х років XX століття. Чекісти змушують її працювати прибиральницею і після допитів замивати криваві сліди катувань у підвалі «черезвичайки», а пізніше — супроводжувати знущання над людьми грою на піаніно. Уже в наш час ці листи майже столітньої давності потрапляють до рук скромного доцента, викладача історії. У вирі сучасного життя він іде слідами авторки пожовклих аркушів, переживає власну драму, шукає паралелі в подіях минулих років і знаходить своє кохання вже у круговерті Революції Гідності.










**********************
Вона прийшла непрохана й неждана,
І я її зустріти не зумів.
Вона до мене випливла з туману
Моїх юнацьких несміливих снів.
Вона прийшла, заквітчана і мила,
І руки лагідно до мене простягла,
І так чарівно кликала й манила,
Такою ніжною і доброю була.
І я не чув, як жайвір в небі тане,
Кого остерігає з висоти…
Прийшла любов непрохана й неждана —
Ну як мені за нею не піти?
Василь Симоненко











КНИГИ-НОВИНКИ








 
 У ці весняні дні, наприкінці березня, з 21 березня до 1 квітня 2016 року у всіх бібліотеках країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання для користувачів бібліотек. Аби цей тиждень став

 «Тижнем Шаленого Читання» 

пропонуємо завітати в центральну районну бібліотеку імені Володимира Малика та познайомитися з кращими книгами для читання. Чекаємо Вас!








Книги для дітей:













Книги для юнацтва:










Книги-новинки

Книги подаровані Фундацією  ім. І.Багряного

Засновник і головний редактор серії «Бібліотека газети "Літературна Україна" - Сергій Козак


         Шукав у слові Україну : спогади про Тодося Осьмачку / упоряд. Сергій Козак. - К. : Літ. Україна, 2013. - 204 с.
Пропонована читачеві книжка — перша в Україні збірка спогадів про видатного українського поета, прозаїка, перекладача Теодосія Ось­мачку (1895—1962) — людину великого обдарування, що сягнула вер­шин геніальності, і водночас надзвичайно складної, трагічної долі, лю­дину, яка хоч і торувала свої стежки на чужині, проте жила Україною, шукала її у слові.
Авторами спогадів є відомі літератори, діячі української культури, які відіграли важливу роль у житті поета, — Володимир Біляїв, Марія Кейван, Людмила Коваленко, Григорій Костюк, Петро Одарченко, Юрій Стефаник. Видання не лише містить важливі фактичні відомості про малознаний еміграційний період життя Теодосія Осьмачки, що ста­нуть цінним джерелом для дослідників його творчості, а й подає своєрід­ний «колективний портрет» наших культурних діячів на чужині.



         Ротач П. Перебіг літ і подій / Петро Ротач; упоряд. Сергій Козак.— К. : Літ. Україна, 2015. — 68 с. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2015. —  12)
У цій книжечці — два яскраві мемуарні твори: Петра Ротача і його вдови Алли Ротач.
«Перебіг літ і подій» — це автобіографія українця, якого майже все життя цькував імперсько-тоталітарний режим. Цькував лише за те, що його працьови­тих батьків-середняків розкуркулили ленінсько-сталінські сатрапи. А ще за те, що гітлерівці вивезли його на рабську працю до Рейху.
Петро Ротач — поет, краєзнавець, науковець, журналіст, громадський діяч. Його літературну долю в буквальному розумінні зламали: забороняли публікуватися, оббріхували, чинили моральний тиск, таємно стежили за кожним його кроком, підслуховували телефонні розмови — усе це тривало ще й у 1980-х роках, навіть у період так званої горбачовської перебудови.
«Гіркі і світлі тридцять літ і три роки» Алли Ротач — схвильована й багата на цікаві факти оповідь про заснування Полтавського музею І. П. Котляревського, його перших працівників і видатних людей України, причетних до цього осередку нашої культури, який не раз доводилося рятувати.
Цей збірник пам'яті до 90-ліття знаного письменника й науковця відкривають статті професора, доктора філологічних наук Миколи Степаненка і відомого діяча української еміграції, публіциста Олексія Коновала, які додають важливі штри­хи до портрета Петра Ротача, чий доробок є справжнім скарбом для істориків, краєзнавців, документалістів, белетристів, та й пересічних читачів.


      Коновал О. В ім'я України /О.Коновал ; упоряд. С. Козак. — К. : Літ. Укра­їна, 2013. — 56 с. : портр. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2013. — № 6).
  До цього видання увійшли статті відомого громадського діяча укра­їнської еміграції, дослідника її літературного процесу, публіциста, од­ного з керівників Фундації імені Івана Багряного Олексія Коновала, що їх упродовж кількох років друкувала «Літературна Україна». Вони становлять лише частку великого за обсягом і вагомого доробку цієї непересічної особистості, діяльність якої охоплює і громадську роботу, зокрема авторські публіцистичні виступи, статті, розвідки, досліджен­ня, і видавничу справу, зосібна упорядкування численних видань, і працю з пошуку та збереження цінних архівних матеріалів. Пропоно­вана читачеві добірка матеріалів цілком відображає широту інтересів Олексія Коновала: політичне життя української еміграції, наріжні проблеми української культури, історія України у XX столітті, а та­кож постать і творчість видатного політичного діяча й письменника Івана Багряного. Утім, в такій тематичній різноманітності зібраних у книжці статей звучить спільний мотив — громадянська небайдужість палкого патріота України, що, попри тяжку долю на чужині, не згас­ла, а стала головним сенсом його життя.

Його голос чути досі (Розмови з Анатолієм Дімаровим) / упоряд. Є. Дімарова, С. Козак. — К. : Літ. Україна, 2015. — 260 с. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2015. — № 10)
Ця — номінально — збірка інтерв'ю класика нашої літератури фактично є розкішним модерним романом, романом-відкриттям, який читається на одному подиху. Адже створена неабияким май­стром про неабияку людину та унікальні ситуації, що з них складалося її життя.
Книжку можна було б назвати «Дімаров про Дімарова». Утім, хтозна, чи сам би незабутній Анатолій Андрійович створив цю або подібну до неї літературну річ, — та на щастя (читацьке), йшли й ішли до нього по інтерв'ю один за одним журналісти, письменники. І то висококласні.
Ось і склалася напрочуд цілісна оповідь, частини якої органічно до­повнюють одна одну. Завдяки ініціаторам цього видання — для бага­тьох наступних поколінь збережено постать, у якої все з великої літери, адже Дімаров завжди буде дорогий нам як Громадянин, Письменник, Наставник, Товариш, Роботяга Духу, Українець... Усе це — в новій книжці, щедрій на яскраві думки й гострі емоції


         Героям слава!  /  упоряд.  Сергій  Козак,  Юрій Пригорницький. —
 К.: Літ.Україна, 2014. — 100 с.

Це — перша книжка в історії України, що впоряд­кована для фронту й відправлена на фронт. Перша, яку передає не військове відомство, а звичайні, мирні люди — волонтери.
        Тут найкращі рядки із сердець найкращих поетів. Для святих воїнів жорстокої війни. Для перемоги цього досить!







        Шевченко на барикадах свободи / упоряд. Сергій Козак. — К. : Фундація ім. І. Багряного, 2015. — 308 с.-  (Книжкова "Літературна Україна")
У нинішню нелегку добу не забуваймо і про тяжчі часи (яких в України було чимало). Приміром: «...моторошна руїна української державності, української душі й духу... Державні знамена розірвано на онучі. У нас залишилося лише СЛОВО. І тоді — з останніх генетичних зусиль, можливо, навіть із відчаю нація всю себе вкладає в Тараса Шевченка», — так про значення Великого Кобзаря в нашій історії мовить один з авторів цієї книжки — Володимир Яворівський. Ро­зуміння Шевченкової місії поглиблюють також мудрі, яскраві сторінки, писа­ні Євгеном Сверстюком, Володимиром Яцюком, Тарасом Салигою, Михайлом Слабошпицьким, Анатолієм Подолинним, іншими відомими і малознаними авторами й об'єднані тематикою цього видання.
Збірник публікацій, що побачили світу 2000—2014 рр. на шпальтах «Літе­ратурної України», має назву «Шевченко на барикадах свободи». Тут уміщено аналітичні і публіцистичні статті, а також розвідки, інтерв'ю, репортажі, го­ловний герой яких — наш геніальний Тарас, актуальність його гуманістичної думки для всіх епох. Матеріали стосуються поетичної, прозової, епістоляр­ної, образотворчої спадщини Пророка, географії його мандрівок, шевченко­знавства в Україні та еміграції, світоглядного впливу Кобзаря на сучасників і нащадків тощо. Як мовиться в цій розумній і цікавій книжці, «Осягання Шевченкового духовного буття та інтегрованість його у свою творчу практику авторами різних епох і поколінь — неприпинне. Його Слово — дія вічної ма­терії».
Прочитати цей збірник — зробити важливий крок в осмисленні шляху нашого духовного Батька, пізнанні нашої долі, нашого древнього, мудрого народу. Прочитати цю книжку — переконатися у правдивості слів: «у тому й полягає таємниця геніальності поета, що перед його очима зникають часові межі і відкривається ріка життя народного».
   Дбайливо впорядковане видання прислужиться вчителям середніх шкіл і професурі, студентам, людям творчих професій, дослідникам минувшини й сучасності. Його сторінки із задоволенням перегортатиме вдумливий читач.



   Чернов  А. Полтавці: Слово і Доля/Анатолій Чернов. — К. : Літ. Україна, 2015. — 96 с. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2015. — № 15)
     Ця книжка, яка є збіркою біографічно-краєзнавчих нарисів, цінна тим, що зібрала дописи постійного автора «ЛУ» Анатолія Чернова як про малові­домих, так і про знаних письменників, митців, громадсько-політичних діячів гоголівського краю. Серед перших — Михайло Дмитренко, Петро Омельченко, Федір Попадич, Василь Тютюнник та ін. Видатних і прекрасно знаних (хоч вони і не однаковий слід в історії України залишили) діячів культури представляють Іван Котляревський, Симон Петлюра, Мстислав Скрипник, Павло Загребельний, Володимир Самійленко... Чимало нового дізнаємося про перебування Тараса Шевченка в нинішньому райцентрі Решетилівці.
Книжка «ПОЛТАВЦІ: Слово і Доля» зацікавить широке коло читачів, адже не повторює хрестоматійну інформацію, а відкриває незнані, тим-то й дорогоцінні подробиці про життя видатних людей, вершників нашої дер­жавності, доля яких так чи інакше пов'язана з Полтавським краєм.



        Воскобійник  М. Г. Україна - XX:  Національна ідея і чин :  публіцистика, листування /М.Г.Воскобійник ; упорядник   С.   Козак.   -   К.:   «Літературна Україна» ; «Ярославів Вал», 2011. - 486 с.
Це книжка публіцистики одного з найпомітніших україн­ських істориків у США - Михайла Воскобійника, представника славного козацького роду з Полтавщини, який мусив залишити рідну Україну, але й за її межами зберіг діяльну любов до Бать­ківщини. До видання ввійшли статті, опубліковані в еміграцій­ній пресі, а також листування Михайла Воскобійника з відомим письменником і політичним діячем Іваном Багряним.

 Від Миколи Гоголя до Івана Багряного: літературними шляхами рідної країни / упоряд. Сергій Козак. — К. : Фундація ім. І. Багряно­го, 2015. — 234с.-(Книжкова "Літературна Україна)
Де «мала батьківщина» Максима Рильського: у Києві чи в Романівці? Де народилася Ліна Костенко: біля «вічної ріки» — Дніпра чи біля його притоки Леглича? Де місце спочинку Іва­на Багряного?..
Книжка, яку Ви, шановний читачу, тримаєте в руках, спов­нена цікавих фактів — відповідей на ці й подібні запитання і належить до надзвичайно цінного жанру — літературного краєзнавства.
На сторінках видання Ви по-новому відкриєте для себе Ми­колу Гоголя, Лесю Українку, Івана Франка, Івана Багряного, Сергія Єфремова, Миколу Костомарова, Леоніда Мосендза, Василя Симоненка і багатьох інших світочів нашого красного письменства.
Статті про них написані різними авторами й опубліковані на шпальтах «Літературної України» в різний час. Ці матеріа­ли дбайливо зібрав і впорядкував з них книжку залюблений у краєзнавство письменник Сергій Козак. Є тут і його авторські публікації.
«Від Миколи Гоголя до Івана Багряного» читається із за­хопленням, починаючи від перших сторінок.


 Архів діаспори. Сторінками літературної періодики української еміграції (1945 — 1969): збірник статей / упоряд. Сергій Козак. — К. : Літ. Україна,  2015. — 176с . - (Книжкова "Літературна Україна)
Ця книжка, без сумніву, має стояти в помешканні кожної української культурної сім'ї. Як, наприклад, «Кобзар» або оповідання Григора Тютюнника.
«Архів діаспори» — збірник статей колосальної духовної сили. Писалися ці матеріали в повоєння (1945 — 1969 рр.} й належать та­ким відомим авторам, як Іван Багряний, Євген Маланюк, Олександер Оглоблин, Володимир Винниченко, Юрій Дивнич (Лавріненко), Дмитро Дорошенко та ін.
Тут і політика, й історія української літератури, і власне історія, не викривлена на догоду Кремлеві, й історіографія, і мистецтво — обра­зотворче й театральне, й чимало іншого. А головне — багато щирої душі видатних мислителів, багато правди, яка, дбайливо зібрана й об'єднана в цю книжку знаним літератором і дослідником Сергієм Козаком, хвилює своєю глибиною та актуальністю.
А й справді. Узяти хоча б «Чому я не хочу вертатись до СРСР?» І. Багряного. Факти й картини, які наводить письменник, аргумен­туючи небажання повернутися до любої, проте «збільшовиченої», України, дуже нагадують реалії путінської тоталітарної Росії... З іншого боку, маловідомі літературні постаті, про які завдя­ки розвідкам і публікаціям діаспорних дослідників дізнавалася еміграція, й досі, на наш жаль і сором, в «материковій» Україні лиша­ються майже незнаними...
Ось так творча спадщина патріотів-емігрантів «працює» й нині, коли на полі бою і у свідомості наших громадян вирішується питан­ня: бути чи не бути Україні.
Цей безцінний доробок свого часу було оприлюднено і до сьогодні збережено завдяки унікальному явищу — еміграційній періодиці, про­дукту мудрої та далекоглядної діяльності жертвенних українців.

       Українська планета Ді-Пі : сторінками газети «Українські вісті»
упоряд. Сергій Козак. - К. : Літ. Україна, 2013. - 564 с.
До цієї книжки увійшли матеріалу надруковані в еміграційній газеті «Україн­ські вісті». Це перший з трьох запланованих збірників матеріалів унікального дру­кованого видання, яке виходило за кордоном у 1945—2000 роках і висвітлювало головні події суспільно-політичного, економічного та культурного життя україн­ської еміграції. Публікації, зібрані під цією обкладинкою, охоплюючи період з 1945 по 1951 рік, розповідають про перебування українців у таборах для переміщених осіб — Ді-Пі та початки подальшого їх розселення по світу і тому становлять своє­рідний літопис цієї непростої сторінки в історії українства. Збірник є цінним дже­релом для вивчення політичних процесів і організацій періоду Ді-Пі, економічно­го і соціального становища українців в еміграції, літературного процесу зокрема Мистецького українського руху (МУРу), театрального, мистецького, церковного та наукового життя. Водночас книжка рясніє цінними біобібліографічними до­кументами, що дозволяють уточнити життєписи цілого грона культурних діячів. Видання містить низку важливих відомостей, необхідних при укладанні словників, енциклопедій, та стане справжньою знахідкою для істориків, літературознавців, мистецтвознавців, етнологів, а також усіх, кого цікавить історія розселення україн­ців за кордоном, їхнє суспільно-політичне, церковне і культурне життя на чужині.


Степаненко М. Непроминальне в часоплині / Ми­кола Степаненко. — К.: Літ. Україна, 2015. — 144 с. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2015. — № 16).

«Залягло повічно в моїй пам'яті таке: оповідає бабуся, як напівбоже­вільний дід Петро Рева йшов у поле, щоб ложку баланди дали йому: "А не положено ж було, бо непрацездатний, старий. Коли вишкрібали котел — то кричав: "Людочки добрі! Не шкребіть дуже, залиште мені хоч ложку-дві!.." І вижив старий, бо й у голодівку ми були милосердні».
Милосердність, гуманізм, людяність. Це душа, серце книжки Миколи Степаненка — освітянина, науковця, письменника, який дивує майстер­ністю володіння Словом, чутливістю до Слова, відданістю Слову вкраїн­ському. Це — професіонал, як кажуть, од Бога!
Перший абзац у цій анотації запозичений в автора зі статті-нари-су про голодно-вбивчі 1932-33 рр. «Не зарубцюється на серці рана...». Справді, людяність, а ще й замилованість дивом нашої мови є душею цієї прецікавої книжки. Роздуми М. Степаненка про творчість Івана Огієнка, Олеся Гончара, Петра Ротача, Віктора Баранова, Анатолія Мойсієнка, Лесі Степовички та багатьох інших талановитих літераторів сподобаються всім поціновувачам філософського слова.
Пишучи про інших, М. Степаненко мимоволі, не ставлячи це за мету, показав себе мудрою, задушевною людиною.

Вітаміни для осіннього читання 

Малює осінь пензлем кольори…
В садах осінніх опадає листя…
Нарешті час спочинку на порі
Вітає осінь землю з падолистом
І хочеться домашнього тепла,
А ще в дощі шипшинового чаю,
Щоб гарна книжка для душі була,
Ну ось така, щоб душу зігрівала…




 Для наймолодших читачів

       Нестайко В. 3. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Секрет Васі Кицина. Енело- лик, Уфа і Жахоб’як/ Всеволод Нестайко; мал. В, Харченка. — X. : ВД «ШКОЛА», 2014. — 128 с. — (Серія «Дитячий бестселер».)

        Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.
Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.   







       Нестанко В. 3.  Дивовижні пригоди в лісовій школі: Таємний агент Порча і козак Мо­розенко.              Таємниці лісею «Кондор» / Всеволод Нестайко; мал. В. Хар­ченка. — X.: ВД «ШКОЛА», 2014. — 128с. — (Серія «Дитячий бестсе­лер».)

       Легка, життєрадісна» сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі» дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісо­вої школи з ведмежою мовою викладання, а також про новостворений пташиний ліцей.
Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.






    Казки для хлопчиків— К.: Компанія ОСМА, 2015. — 96 с.: іл.

    Короткі, але захопливі історії; мало тексту на сторінці, але багато малюнків; цікавий сюжет — саме те, що треба для непосидючих хлопчаків! Саме з допомогою такої книжки можна привернути увагу і, в разі необхідності, вгамувати малюка.

Для дітей молодшого шкільного віку.










Шоколадні вірші про кохання/ М. Савка. – Л. Вид-во старого Лева, 2012,-57 с. і іл.


    Ліндґрен А. Пеппі Довгапанчоха : повість / Астрід Ліндґрен; пер. зі швед. О. Сенюк; худож. А. Джанік’ян. — К. : РІДНА МОВА, 2015. — 312 с.: іл.

     Дівчинка, для якої затісні будь-які рамки, — фантазерка, бунтарка, жартівниця. Неймовірно сильна. Неймовірно щедра. І трішечки самотня. Хочеш подружити з нею? Тоді розгорни мер­щій книжку уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен і поринь у пригоди Пеппі Довгапанчохи — доньки капітана, який став найсправжнісіньким королем.
     Нестайко В. 3. Олексій, Веселесик і Жарт-Птиця ; Казка про Жарт-Птицю, про братів-чарівників, про Веселицю Прекрасну та її сестер : Казкові повісті / Худож. О. Чичик. — К. : Країна Мрій, 2014. — 96 с.: іл.


    Що воно за істота така — Жарт-Птиця? Жар-птицю всі знають, всі читали у казках про її неймовірну красу. А от вередливий Лесик шукає Жарт-Птицю, щоб урятувати ляльку Гальку, а семеро братів-чаклунів намагаються визволити із полону цю диво-пташку.
Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.



    Нестайко В. З. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і Сонячний вовк / Всеволод Нестайко; мал. В. Харченка. — X.: ВД «ШКОЛА», 2014. — 128 с. — (Серія «Дитячий бестселер».)

    Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.
Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.






     Забіла Наталя Велика збірка творів. Вірші/ Наталя Забіла; мал. Є. Житник. — X. : ВД «ШКОЛА», 2014. — 320 с.


       Двотомник, який ви тримаєте в руках, містить кращі віршовані та прозові твори На­талі Забіли, яка по праву вважається корифеєм української дитячої літератури.
До збірки не ввійшли деякі твори та окремі фрагменти, що зображували певні істо­ричні та ідеологічні реалії, незрозумілі або ж нецікаві сучасному читачеві.
Збірку призначено для читання дорослими дітям дошкільного віку і для самостійно­го читання — молодшим школярам.


   Рауд Е. Пригоди Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька: Котяча облога. Пацюча фортеця / Ено Рауд; пер. О. Завгороднього; мал. В. Харченка. — X. : ВД «ШКОЛА», 2014. — 240 с. (Серія «Дитячий бестселер».)

      Нове видання української версії пригод всесвітньо відомих персонажів естонського письменника Ено Рауда — Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька.
Для дітей середнього шкільного віку.



Для школярів





 Стронг. Д. Гармидер у школі/Джеремі Стронг; пер. З анг.- Л.:Вид-во Старого Лева, 2015. – 187 с. : іл.

 
    Костецький А. Г. Незвичайні пригоди і таємниці. Повісті-казки — X.: Белкар-книга, 2014. — 288 с.: іл. — (Скарбничка школяра)
До збірки відомого українського письменника Анатолія Костецького увійшли захоплюючі та повчальні повісті-казки: «Все — як насправді», «Мінімакс — кишеньковий дракон, або День без батьків», «Суперклей Христофора Тюлькіна, або «Вас викрито — здавайтесь!». Герої цих творів — школярі — опиняються у різних незвичайних, а часом і скрутних ситуаціях, достойно виходити з яких їм допомагає дружба, сміливість та винахідливість.

 Павленко М.  Русалонька із 7-В та Загублений у часі/Марина Павленко. – 3-тє вид. стереотип. – Вінниця: Теза, 2013.-215 с. 
     Нестайко В. 3. Одиниця з обманом. П’ятірка з хвостиком. Супер «Б» з «фрикадельками»Повісті. — X.: Белкар-книга, 2014. — 416 с.: іл. — (Скарбничка школяра).
       Автор книги — відомий дитячий письменник Всеволод Зіновійович Нестайко — написав чимало повістей і оповідань для дітей. Його твори несуть у собі особливий заряд довірли­вості та доброти.
До цієї збірки Всеволода Нестайка увійшли його відомі повісті «Одиниця з обманом» і «П'ятірка з хвостиком» (у новій авторській редакції), а також повість «Супер «Б» з «фрика­дельками». У них вирує шкільне життя з його радощами і при­крощами, веселими і сумними подіями. Героям цих повістей — школярам середніх класів — притаманні найкращі людські якості: щирість і відданість, здатність до співчуття і самопожертви. 



    Рутківський В. Ганнуся. В гості до лісовика: весела пригод. Повість. – Л.: Вид-во Старого Лева, 2014.-230 с. : іл.


     Роздобудько І.  Одного разу... : роман / Ірен Роздобудько; передм. Л. Ворони- ної. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 224 с.: іл.
     Одного разу ми народжуємося на світ. Починаємо шукати сенс життя. Робимо помилки. Розчаровуємося. Падаємо. Злітаємо. Віримо. Зневірюємося. Шукаємо вчителів — або самі стаємо вчителями. Любимо — або не знаходимо любові. Спе­речаємось —- або дозволяємо себе переконати. Робимо свій вибір — або пливемо за течією. Віримо, що добро перемагає зло, — або самі стаємо злом.
Одного разу нам усім хочеться повірити в диво.
Приміряти на себе бодай одну його пір’їнку.
Можливо, ця книга — ота пір’їнка.



    Корній Д. Зворотний бік темряви : роман / Дара Корній ; передм. Г. Пагутяк; худож. О. Семякін. — 2-е вид., стереотип. — Хар­ків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. — 320 с.: іл.
     Разом зі своїм батьком, темним безсмертним Стрибогом, Мальва перейшла до світу темних. Її наставниця Птаха свідомо пішла на цей учинок, адже вважає, що Мальва са­ма повинна зробити вибір: на чиїй стороні їй залишитися. Могутність дівчини зростає день у день, а знання —- щогодини, та невдовзі вона дізнається про зворотний бік тем­ряви... То чию сторону врешті-решт обере Мальва, адже від цього залежить майбутнє, і не лише її?



   Сайко. О. Новенька та інші історії/ Оксана Сайко.- Л.: Вид-во Старого Лева, 2015. – 185 с.: іл.
    13-річним героям оповідань Оксани Сайко доводить­ся - може, вперше в житті і часто в драматичних ситуа­ціях - зробити рішучий вибір на користь або добра, або зла. Так вони пізнають людей і пізнають себе. Які ме­тоди годяться в боротьбі за перемогу на конкурсі краси? Що робити, коли товариш в біді - бігти за дорослими чи намагатися рятувати самому? Чим «віддячити» не надто доброзичливому учителеві - осудом, а чи співчуттям?..















Для дорослого читання


      Антологія мудрості. Любов. Родина. Афоризми та кри­латі вислови / За ред. Григорія Лат­ника. — К. : Арій, 2014. — 208 с. — (Антологія мудрості)
У цьому виданні зібрано перлини люд­ської мудрості — афоризми та крилаті висло­ви великих мислителів, учених, письменни­ків, поетів, відомих суспільних і політичних діячів різних епох і народів про найпотаємніше, найзагадковіше та найблагородніше люд­ське почуття - любов та всі її прояви. У книзі ви знайдете чимало цінних порад і практич­них рекомендацій. Окремий розділ присвяче­но яскравим і глибоким висловам про шлюб і родину, які будуть цікаві й корисні сучасному читачеві, особливо молоді, та сприятимуть його моральному самовдосконаленню.
Книга призначена для широкого кола чи­тачів.


      Печорна О. Грішниця / Олена Печорна; передм. М. Іванцової. - 2-е вид., стереотип. - Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного До­звілля», 2015. - 288 с.
Її краса стала її прокляттям: чоловіки жадали її — і вони отримали бажане, а вона — невиліковну хворобу. Вона знаходить притулок у глухому селі Чор­нобильської зони. Позаду залишаються понівечене життя в родині пияків, чи то дитбудинок, чи то дім розпусти, зґвалтування за зґвалтуванням і син, яко­го в неї вкрали... Відверта сповідь грішниці, яка понад усе переймалася чужим болем!

 Дочинець. М.  Булава і серце. Великі романи великих людей/ Мирослав Дочинець. – Мукачево: Карпатська вежа. 2012. – 128 с.

     Дочинець. М. Криничар:  Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської  Домінії: роман.- Мукачево: Карпат. Вежа, 2013-331 с.

  
    Фіалко Н.І. Зламані жоржини. Тернопіль:
Навчальна книга—Богдан, 2013. —304 с.
    Роман ‘‘Зламані жоржини” оповідає непросту долю вчительки Галини Павлівни Ковальчук.
Карколомний сюжет, несподівані повороти долі головної героїні, заплутані життєві ситуації — саме це вирізняє даний твір з-поміж інших жіночих романів.
Для широкого загалу читачів.
    Соловей О. Є.  Ельза. — Харків: Треант, 2010.— 160 с.
Олег Соловей (народився 21 лютого 1970 р. на Донеч­чині) — поет, прозаїк, літературний критик. Автор кількох поетичних збірок — «Фієста інфікованих» (2000), «Осінній Хадж» (2001), «Камінний Шепіт» (2002), «Аль Катик» (2004), «Конуси і дирижаблі» (2006), «Живі і Мертві» (2007) і книги малої прози — «Танок, який виконують всі дівчатка» (2005). Науковець, кандидат філологічних наук. Засновник і редактор донецького літературно-мистецького альманаху «Кальміюс». Учасник колишнього донецького літугруповання «05Т» Член Асоціяції українських письменників. Мешкає в м. Донецьку.
     Ці короткі, майже скупі оповіді, в яких клекочуть стефаниківські пристрасті та гаряча українська історія разом із сьогоденням, ніби водномить зійшли із гір високого людського духу і підлої ницості, непоказної щирості і лютої неправди. У цих образних та мінімаліст­ських історіях сконденсовано цілі саги УКРАЇНСЬКОГО життя.



    КуяваЖ.  Дерево, що росте в мені : роман / Жанна Куява ; передм. В. Лиса. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвіл­ля», 2015. — 224 с.
     Кожна людина має душевний стрижень, який є основою її особистості. Таке собі живе дерево, що росте десь у глибині. Це дерево можна виростити й дочекатися плодів... а мож­на й убити. Чеслава не відразу зрозуміла, що жити, зраджуючи себе, вона не здатна. Ма­буть, для того їй треба було знести втрату' коханого, зраду та болісну образу... Але, так чи інакше, щастя чекає на кожного з нас. Треба тільки набратися терпіння.





Від ремонтної майстерні – до сучасного підприємства(Лубенському верстатобудівному заводу –  100 років)

До Всеукраїнського дня бібліотек Лубенська центральна районна бібліотека отримала в подарунок книгу від колективу Лубенського верстатобудівного заводу:



    Загартовані працею: істор. нарис: [з нагоди 100-річчя Лубенського верстатобудівного заводу, 1915-2015 рр.]. – Запоріжжя, 2015. – 303 с.

        






      Ця книга – розповідь про одне з найстаріших і найпотужніших підприємтсв міста Лубни, Полтавської області та машинобудівної галузі країни. Вона про завод, який вже століття, разом з країною, переживав і переживає всі злети і падіння, здобутки і прорахунки, віддзеркалюючи їх у своїй золотій долі та долях тися робітників, що високо несуть трудову честь.
Колись напівкустарна майстерня, завдяки старанній праці багатьох поколінь заводчан, перетворилась у сучасне, високотехнологічне, оснащене досконалим обладнанням підприємство.
Історичний нарис  написаний на основі архівних документів, друкованих джерел та спогадів кадрових працівників заводу.









       Демкина Т.В.
Бананы для Фердинанда. - К.: Демкина Т.В., 2014. - с. 20, ил. 22
      Надо ли ссориться с бабуинами? Все ли обезьяны любят бананы? Где и как увидеть буш-бэйби? Можно ли дружить с мартышками? Ответы на эти вопросы - в книге «Бананы для Фердинанда».
В книгу вошли веселые истории, случившиеся с автором за годы жизни в Восточной Африке.
Иллюстрации сделаны на основе авторских фотографий.
Книга предназначена для детей младшего школьного возраста.



      Український інтегральний націоналізм (1920-1930-ті роки): Нариси інтелек­туальної історії. [Монографія] / Наук. ред. Ярослав Грицак. - К.: Критика, 2013. - 488 с.,
      Монографію львівського історика Олександра Зайцева присвячено одній із найменш до­сліджених тем новітньої історії України - генезі та розвитку радикальної течії українсько­го націоналізму міжвоєнної доби. Автор свідомо дистанціюється від багатолітніх дискусій про те, чи були діячі з-під прапора ОУН героями а чи злочинцями, і зосереджується на проблемі співвідношення загальноєвропейських тенденцій і унікальних рис у феномені, який прийнято називати українським інтегральним націоналізмом, - ідеології і, певною мірою, практики ідейно-політичного напряму, який сформувався в Західній Україні та колах української політичної еміграції у 1920-х роках і був представлений Дмитром Дон- цовим та його послідовниками («чинний націоналізм»), Організацією українських націо­налістів («організований націоналізм»), Фронтом національної єдности Дмитра Палієва («творчий націоналізм»). Особливістю авторського підходу є використання евристичних можливостей, які дає теорія політичних релігій, останнім часом успішно застосовувана для вивчення інтеґралістських ідейно-політичних рухів, а насамперед - увага не тільки до про­грамно-теоретичних аспектів націоналістичної ідеології, але й до мітів, символів і ритуа­лів, що становили не менш важливі складники досліджуваного явища. 



         Грицак Я. Страсті за націоналізмом: стара історія на новий лад: есеї/ Я. Грицак. – К.: Критика, 2011. – 350 с.
        Книжка львівського історика професора Ярослава Грицака продов­жує, наслідує та доповнює збірник 2004 року «Страсті за націоналізмом», але є не так його оновленою й істотно зміненою версією, як радше цілком новим виданням: понад половину вміщених тут есеїв написано протягом семи пореволюційних років і присвячено здебільшого «післяпомаран- чевим» реаліям, а решту текстів суттєво переглянуто та перередаговано. Втім, автор і далі закликає до парадигмальної зміни в поглядах на при­роду націоналізму та, попри драматичні колізії останнього часу, не вва­жає за доцільне змінювати головний висновок, якого дійшов 2004 року: і тоді, і нині Україна має саме стільки націоналізму, скільки потрібно, щоб утримувати відносну політичну стабільність і будувати демократію, а досвід Помаранчевої революції та її поразки тільки увиразнив те, що вагу національного чинника в публічному дискурсі неабияк перебільшено, адже проблеми українського суспільства пов’язано не так із ідентичнос­тями, як із цінностями, які сповідують еліти та громадяни.



 Плохій С. Великий переділ: незвичайна історія М. Грушевського/ С. Плохій. – К.: Критика, 2011. – 599 с.
       Книжка професора Гарвардського університету Сергія Плохія є першою спро­бою не тільки політичної, але також інтелектуальної біографії Михайла Гру- шевського на тлі ідейних колізій його доби. Життєвий і науковий шлях найви- датнішого українського історика XX століття розглянуто в контексті поразки та розпаду всеросійського історичного наративу і постання національної версії українського історіописання. Заперечивши «звичайну» схему руської історії, Грушевський витворив «незвичайний» на той час конструкт історії української, який започаткував переділ історичного простору між імперським і національни­ми наративами і став передумовою розвалу спершу Російської імперії, а згодом Совєтського Союзу. Аналізуючи у своїй праці обидві ідентичності Михайла Грушевського - історика та політика, дослідник пропонує цілком нове бачення його ролі у підважуванні та руйнуванні імперської ідеї триєдиної російської нації та формуванні українського національного проекту.

Яковенко Н. Вступ до історії/ Н. Яковенко. – К.: Критика, 2007. – 375 с.
        В новій книжці чільного українського історика, професора Києво-Могилянської ака­демії Наталі Яковенко захопливу розповідь про виникнення історії як науки та роз­виток історичних поглядів від Античности до наших днів поєднано з ґрунтовним аналізом епістемологічних підвалин і філософських контекстів історичного знання та проникливими рефлексіями над засадами й мотиваціями власного фаху, а також із цілком практичними порадами, покликаними допомогти історикові-початківцю опа­нувати основи обраного ремесла та навчитися професійного ставлення до роботи з джерелами й написання дослідницького тексту. Видання, що є водночас і науково-по- пулярною міждисциплінарною синтезою, і свого роду навчальним посібником ново­го типу, і спеціяльною розвідкою, призначено водночас як широкому читацькому за­галові любителів історії, так і університетській авдиторії, викладачам і студентам, а також науковцям у різних царинах гуманістики.




 Ілюстрована історія Києва. – К.: Фенікс, 2012. – 424 с.: іл.













          Український гуманітарний огляд/ Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Т-во дослідників Центрально-Східної Європи. – К.: Критика, 2001. – Вип. 6. – 277 с.
      Книжку головного редактора часопису «Кри­тика», професора Гарвардського університету Григорія Грабовича присвячено найконтроверсійнішим пи­танням історії модерної української літератури та фун­даментальній ревізії традиційних концепцій і уста­леного літературного канону. Публіковані протягом останніх десятиліть здебільшого англійською мовою, теоретичні, історіографічні, компаративістські та дже­релознавчі праці, що склали збірку, утворюють ціліс­ність, яка уможливлює суттєве переосмислення ук­раїнського культурного й інтелектуального процеси Окрім виправлених і розширених редакцій тих стате що ввійшли до першого видання, книжка містить е й ґрунтовний есей «У пошуках великої літератури • та гостро полемічні розвідки, друковані на шпальтах «Критики».



         Беркгоф К. Жнива розпачу: життя і смерть в Україні під нацистською владою/ К. Беркгоф. – К.: Критика, 2011. – 455 с.
        Монографію голандського історика Карела Беркгофа присвячено дослідженню повсякден­ного життя та стратегій виживання під нацистською окупацією в 1941-1944 роках населення «найбільшої колонії нацистської Німеччини» — Райхскомісаріяту Україна, який охоплював чима­лу частину українських теренів. Будучи прихильником антропологічного підходу, автор наголо­шує саме «людську» історію, а не політичну чи інституційну, і територіяльну, а не національну чи етнічну, і тому не обмежується самими лише українцями, а приділяє належну увагу всім мешканцям краю, зокрема описує геноцид євреїв і ромів, становище росіян і «фольксдойчів», українсько-польський конфлікт на Волині тощо. Окремо зіставлено побут на селі та в місті, до­сліджено долю військовополонених, совєтський і націоналістичний партизанські рухи, феномен колаборації, перебіг примусових депортацій, культурне та релігійне життя. Особливо важливим є висвітлення штучного голоду в Києві, який автор порівнює з Голодомором 1933-1934 років, а також аналіз етнічних ідентичностей та політичних лояльностей і висновок про вплив совет- ських репресивних практик на творення ментальности, що зумовила брак солідарности й опору окупантам в обставинах терору та масового нищення. Зіперта на дуже широкий масив архівних документів, публікацій і опитувань, монографія стала, на думку критиків, взірцево новатор­ською, проривною та найгрунтовнішою студією свого предмета. Вона стане в пригоді і фахів­цям - історикам, соціологам, культурологам, політологам, і всім, хто цікавиться історією Другої світової війни та України в XX столітті.



 Енциклопедія історії України: у 10 т./ Під ред.: В. А. Смолій та ін.. – К.: Наук. думка, 2012. – Т.9: Прил – С. – 2012. – 944 с.: іл.















Енциклопедія історії України: у 10 т./ Під ред.: В. А. Смолій та ін.. – К.: Наук. думка, 2012. – Т.10: Т – Я. – 2013. – 784 с.: іл.













      «Справжній суд історії ще попереду» Загальна редакція та вступ Ю. Шаповала. -К.: АДЕФ-Україна, 2011. - 1120 с.
   Книга містить унікальні щоденникові записи і спогади одного з найцікавіших українських політиків XX століт­тя Петра Шелеста, а також документи і матеріали про його життєвий шлях і діяльність. Автори-упорядники прагну­ли створити об'єктивне уявлення, реалістичний портрет Петра Шелеста як людини і керівника. Видання містить також інтерв'ю тих, кому довелося знати Петра Шелеста або працювати з ним.
       Розрахована на всіх, хто цікавиться історією.




  
         Кравченко В. Україна, Імперія, Росія: вибр. ст. з модерної історії та історіографії/ В. Кравченко. – К.: Критика, 2011. – 544 с.
           Статті, вміщені у збірнику «Україна, Імперія, Росія», становлять час­тину наукового доробку одного з провідних українських історіографів професора Харківського національного університету ім. Каразіна Во­лодимира Кравченка. Пропоновані читачеві розвідки висвітлюють різ­номанітні проблеми історії, історичної пам’яті й ідентичності україн­ського суспільства від XVIII століття до сьогодення. Автор аналізує рецепцію Переяславської Ради та постаті гетьмана Івана Ма­зепи, досліджує перебіг українсько-російських стосунків і ставлення українців до Російської імперії протягом останніх століть, висвітлює інтелектуальну історію Слобожанщини, передусім Харківського уні­верситету, висвітлює ті чи ті аспекти життя і творчості його чільних професорів, зокрема Дмитра Багалія та ін. 


         Заярнюк А. Ідіоми емансипації: «визвольні» проекти і галицьке село у середині 19 ст./ А. Заярнюк. – К.: Критика, 2007. – 335 с.
         Монографія львівського історика Андрія Заярнюка написана в жанрі соціяльної історії і розповідає про східногалицьких селян середини XIX ст. - часу, коли вони переживали радикальну трансформацію. Глобальні зрушення в Австрійській імперії, пов’язані з революцією 1848 р., конституційними й ліберальними реформами 1860-х рр., змінили правовий статус селян, уможливили їхню участь у політичному житті, надали їм певних свобод, змінили правовий статус землеволодіння і вплинули на економічну діяльність. Більше за те, середина XIX ст. була епохою, коли селяни зіткнулися з національними рухами і проектами. В книжці досліджено, як відбувалася реальна емансипація у Східній Галичині і як вона змінювала соціяльні практики, що стосувалися галицьких селян. Але ці практики неможливо ні зрозуміти, ні пояснити, не врахувавши мови процесу емансипації - певних формул, що ними послуговувалися для обґрунтування змін і для пояснень чинних практик та підставових уявлень, з яких ці формули поставали. 


  Єжи Гедройць та українська еміграція: листування 1950-1982 рр./ Упоряд. Б. Бердиховська. – К.: Критика, 2008. – 752 с.
      В томі, що продовжує цикл видань «Критики», присвячених історії польсько-українських стосунків (як-от збірник «Простір свободи. Україна на шпальтах паризької “Культури”» чи воєнний щоденник Анджея Бобковського «Війна і спокій»), вміщено вибране листування редактора паризького часопису «Культура» Єжи Ґедройця (1906-2000) з еміґрантами-українцями - науковцями, літераторами, громадськими діячами, зокрема з Іваном Кедриним-Рудницьким, Іваном Кошелівцем. Юрієм Лавріненком, Борисом Левицьким, Іваном Лисяком-Рудницьким. Богданом Осадчуком і Юрієм Шевельовим. Опубліковані листи по­дають не лише багатий матеріял для пізнання та розуміння феномену головного форуму польської інтелігенції, але й чимало цікавих деталей інтелектуального та політичного життя українців в Европі й Америці й докладно ілюструють цілий спектр проблем, що їх протягом другої половини XX століття обговорювали з польськими колегами ліберально налаштовані українські інтелектуали, яких схилив до тривалого спів­робітництва з «Культурою» моральний авторитет Редактора.
Видання містить ілюстративний додаток і ретельно опрацьовані коментарі та покажчики та відкривається переднім словом проф. Богдані Осадчука та ґрунтовним вступом упорядниці - знаної польської укра­їністки д-ра Боґуміли Бердиховської.


            Психофізіологічне забезпечення становлення фахівця у про­фесіях типу «людина-людина» : монографія / За ред. О.М. Кокуна. - Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2013. - 266 с.
У монографії викладені теоретико-методологічні засади психофізіо­логічного забезпечення становлення фахівців професій типу «людина-лю­дина», встановлені емпіричним шляхом психологічні та психофізіологіч­ні особливості професійного становлення фахівців професій цього типу, а також практичні аспекти психофізіологічного забезпечення становлення фахівців професій типу «людина-людина». Завершує монографію концеп­ція психофізіологічного забезпечення становлення фахівця у професіях типу «людина-людина».
Монографія може становити інтерес для науковців у галузі психофі­зіології, психології праці, практичних психологів, керівників установ та організацій, аспірантів, викладачів.



       Психофізіологічне забезпечення готовності студентів до педагогічної діяльності: монографія / за ред. О. М. Кокуна. - К.: Педагогічна думка, 2008. - 296 с.
У монографії викладені теоретико-методологічні і практичні основи психофізіологічного забезпечення готовності студентів до педагогічної діяльності. Перший розділ монографії присвячений розгляду теоретико-методологічних засад подібного забезпечення. У другому розділі наведені, особливості психофізіологічної готовності студентів до педагогічної діяльності в сучасних умовах, визначені під час проведених колективом авторів монографії емпіричних досліджень, і в третьому - надаються методичні рекомендації щодо оптимізації психофізіологічної готовності студентів до педагогічної діяльності. Зокрема авторами розроблені та апробовані підходи, методи, заходи, які можуть застосовуватися з цією метою.
Монографія може становити інтерес для науковців у галузі психофізіології, психології праці, педагогічної психології, практичних психологів, керівників освітніх організацій, аспірантів, викладачів.



ISBN 978-5-496-00423-7
Что нужно, чтобы стать неуязвимым? Возможно ли сохранять спокой­ствие в любой конфликтной ситуации, не превращаясь ни в молчаливого наблюдателя, ни в яростного борца за справедливость, ни в саркастиче­ского насмешника?
Эта книга научит вас эффективной технике безопасного обшгния. С ее помощью вы сможете противостоять и легкому стрессу, и тяжелому прес­сингу. Воспользуйтесь конкретными советами профессионалов, чтобы до­биваться успеха, избегая нервотрепки. 






 Стешенко В. В.  Ясновидець (Ясновидець Дід Петро). Книга № 1 для тих, хто прагне Жити щасливо! / Стешенко В. В.— К. : Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2012.— 512 с. : ід., портр.
ISBN 978-617-615-016-9
Книга про надзвичайну Людину, наділену Божим даром зцілення душі й тіла та бачення правди. До книги ввійшли пророцтва, настанови, прості й дієві поради для підтримання та відновлення здоров’я від найсильнішого ясновидця України Петра Дементійовича Утвенка.
Мета цієї книги — пробудити свідомість до здоровішого та щасли­вішого життя. Розрахована на широке коло вдумливих читачів.





          Філософія: Підручник / Бичко І. В., Бойченко І. В., Табач- ковський В. Г. та ін. — 2-ге вид., стереотип. — К.: Либідь, 2002 — 408 с.

У підручнику автори переосмислюють традиційний монологічний моні­стичний підхід до програми викладання філософії у вищій школі,  відмовляються від жорстко альтернативного тлумачення філософії за «формулою»: або матеріалізм, або ідеалізм. Натомість пропонується діалогічні: плюралістичний підхід та сучасне гуманістичне, екологічно виважене розуміння філософського знання з елементами творчого діалогу щодо відмінних позицій.
Для студентів вищих закладів освіти.




Энтони Р. Э56 Главные секреты абсолютной уверенности в себе. — СПб.: Питер,
2013. — 224 с.: ил. — (Серия «Сам себе психолог»),

Как добиться абсолютной уверенности в себе? Те, кто советует вам воспитывать силу воли, правы, но они не так далеко продвинулись на пути к цели. Одного решения преуспевать и вести более плодотворный, творческий образ жизни недостаточно, ибо оно не затрагивает суть проблемы, которая заключается в ошибочном восприятии. Как только мы правильно оценим положение вещей и истолкуем свое окружение в истинном свете, мы сможем изменить себя. Только изменив себя, можно обрести стопроцентную уверен­ность в себе! 





          Оніщенко, О. І. Художня творчість: проект некласичної естетики : монографія / О. І. Оніщенко. - К.: Ін-т культурології АМУ, 2008. - 232 с. - Бібліогр. : с. 220-230.
У монографії розглядається феномен художньої творчості - одна з пріоритетних проблем дискурсу некласичної естетики, що в дру­гій половині XIX - XX ст. зумовила активні теоретичні пошуки при її висвітленні (А.Шопенгауер, М. Гюйо, 3. Фрейд, К. Ґ. Юнг, Е. Па- нофскі та ін.).
Автор використовує потенціал міжнаукового діалогу, який актуа­лізує вихід у площину естетики, культурології, мистецтвознавства, етики, психології, що відкриває можливості для всебічного осмис­лення проблеми художньої творчості в умовах XXI ст.
У монографії реконструйовано один із наріжних принципів не­класичної естетики - паритетний підхід. Теоретико-методологічні розвідки конкретизуються на прикладах осмислення творчих лабо­раторій видатних митців світу - Е. Т. А. Гофмана, С. Цвейга, К. Ман­на, Л. Вісконті, Г. Міллера, М. Павича та ін.
Для фахівців у галузі естетики, теорії та історії культури, мистецт­вознавства, викладачів і студентів гуманітарних спеціальностей.



          Юркевич ПамфілІсторія філософії права; Філософія права; Філософсь­кий щоденник. - Вид. друге. - К.: Ред. журн. “Український Світ”, 2000. - 756 с.: портр.

Памфіл Данилович Юркевич (1826-1874) - найвидатніший український філософ XIX століття. Уміщені в цій книзі фундамен­тальні теоретичні праці П. Юркевича збереглися у рукописах його лекційних курсів. Це видання рукописної спадщини відкриває аб­солютно нову й невідому (навіть вузькому колу фахівців) сферу філософського доробку мислителя — його дослідження у царині держави і права, національного духу та моралі, соціальної струк­тури суспільства і т. ін. В “Історії філософії права” П. Юркевич розглядає: які правомірні стосунки “людство вважало за найкращі норми життя”, а у “Філософії права”: які правомірні стосунки “треба визнати за постійний ідеал”. Філософський щоденник є важливим документом формування філософсько-правової думки П. Юркевича, яка на повну силу виявилася у його фундаменталь­них теоретичних працях.
Видання адресоване викладачам і студентам навчальних зак­ладів із філософською, правничою й загальногуманітарною спеціа­лізацією, усім, хто прагне збудувати на правовій основі Українсь­ку державу й досягти правових стосунків з іншими державами.


           Єрмоленко В. Оповідач і філософ: Вальтер Беньямін та його час/ В. Єрмоленко. – К.: Критика, 2011. – 279 с.
Книжку історика філософії, есеїста і перекладача Володимира Єрмоленка присвячено творчості Вальтера Беньяміна (1892-1940) - одного з найупливовіших філософів XX століття. В центрі авторової уваги - засадничі топоси Беньямінового мислення, зокрема образи оповідача, фланера та колек­ціонера, теми міського простору та його трансформацій, феномени пам'яті й апокаліптичного очікування, поняття аури та аналогії. Водночас життя та ідеї Беньяміна постають як певна призма, що крізь неї дослідник намагаєть­ся робити «фотознімки» епохи, насамперед німецької та французької гума­ністки, літератури та мистецтва, загалом інтелектуального побуту 1920-х - 1930-х років. Поруч із Беньяміном на цих «фотознімках» з'являються інші чільні постаті тієї доби, як-от Фройд і Пруст, Бретон і Арагон, Гайдегер і Арендт, Лукач і Адорно, Гофмансталь і Краус, Бльох і Кракауер, Шолєм і Деблін, що їх усіх пов'язує між собою головна тема книжки: драматичне та парадоксальне переплетення сучасносте й архаїки в інтелектуальній атмос­фері першої половини XX століття та зумовлений цим феномен «антимодерного модерну». Книжку щедро ілюстровано портретами згадуваних осіб і світлинами паризького фотографа Ежена Атже, що правлять за свого роду візуальний код Беньямінової філософії.



Тарас Шевченко в критиці. - Київ: Критика, 2013. - Том І: При­життєва критика (1839-1861) / Заг. ред. Григорія Грабовича; упоряд. Олександра Бороня і Михайла Назаренка; комент. Олександра Бороня, Степана Захаркіна, Михайла Назаренка, Олеся Федорука. - їх, 804 с. ІБВК 978-966-8978-69-2       ISBN 978-966-8978-55-5 (том  І)
             Двотомне видання «Тарас Шевченко в критиці» є найповнішим на сьогод­ні коментованим зібранням опублікованих за життя й у перший рік по смер- ти Шевченка текстів про його літературну й образотворчу спадщину. Статті, рецензії, нотатки, принагідні згадки українською, російською, польською, німецькою та іншими мовами наведено здебільшого в повному обсязі, - зо­крема й дописи, присвячені не тільки Шевченкові особисто, а й українській літературі загалом, збірникам, де було опубліковано його твори, книжкам, тощо. Чимало публікацій запроваджено до наукового вжитку вперше. Майже всі тексти подано за першодруками. Крім текстологічного та реального коментаря, зведення містить анотований покаж­чик імен, а також покажчики Шевченкових творів і періодичних та продо­вжуваних видань. Том І охоплює матеріали, що з’явилися за життя Шевченка. 



Гундорова Т. ПроЯвлення Слова: дискусія раннього укр. модернізму/ Т. Гундорова. – К.: Критика, 2009. – 448 с.
Нове, доповнене та перероблене видання монографії Тамари Гундорової «ПроЯвлення Слова» - книжки, знакової для українського літе­ратурознавства середини 1990-х років, - нагадує про досвід раннього модернізму початку XX століття, коли започатковувалися нові фор­ми літературности, і є своєрідною апологією свідомости модерну. Пе­редчуття духу постмодерну в середині 1990-х дало змогу в першому варіянті монографії розглядати злами та переходи нової свідомости початку XX століття в українській літературі як варіянт справджено­го модерну. Із перспективи після-постмодерної нового змісту набува­ють авторчині тези про трансмодерність українського модерного про­екту, про існування інших модернізмів: національних, тендерних, колоніяльних, про явище модернізму як естетичного гнозису.


  
                 Тарас Шевченко і Полтавщина / авт.-уклад. О. А. Білоусько, Т. П. Пустовіт; Полт. обл. держ. адмін.; Полт. обл. рада; Держ. архів Полт. обл.; Полт. краєзн. музей; Центр досп. іст. Полтавщини.- Полтава: TOB «АСМІ», 2014. - 500 с.: іл„ табл., схеми, портр.
ISBN 978-966-182-293-0
У книзі висвітлюються різноманітні аспекти зв'язків Т. Г. Шевченка з Полтавщиною протягом життя та посмертного існування українського генія і пророка. Відомі теми доповнені контроверсійними матеріалами, рідкісними документами. Тексти супроводжуються численними ілю­страціями.
Для широкого кола шанувальників Великого Кобзаря та історії Пол­тавщини.



            Ревакович М. Persona non grata: нариси про Нью-Йоркську групу, модернізм та ідентичність/ М. Ревакович. – К.: Критика, 2012. – 336 с.
Книжка американсько-української поетки, перекладачки, літературного критика і літературознавиці д-ра Марії Ревакович містить вибрані статті й есеї, написані протягом двох останніх десятиліть і присвячені переваж­но феноменові Нью-Иоркської групи, а також історії і теорії українського модернізму та проблемам творення ідентичности у літературі часів Неза­лежносте. В першій частині поезію Нью-Йоркської групи - і цілого гурту загалом, і окремих його учасників, насамперед Емми Андієвської, Патри­ції Килини та Богдана Рубчака, - розглянуто в естетичному, тематичному та дискурсивному аспектах і вписано у контексти як українського літера­турного процесу (еміграційного та материкового), так і західного модер­нізму. У другій частині проаналізовано окремі явища української літера­тури минулого і нинішнього століть, від раннього модернізму (декадансу) до постмодернізму, з перспективи тендеру, географії, мови та ідентичнос­тей. Більшість пропонованих тут розвідок українською мовою виходить у світ уперше; переклади заавторизовано, переглянуто і виправлено.



Ревакович М. Persona non grata: нариси про Нью-Йоркську групу, модернізм та ідентичність/ М. Ревакович. – К.: Критика, 2012. – 336 с.
Книжка американсько-української поетки, перекладачки, літературного критика і літературознавиці д-ра Марії Ревакович містить вибрані статті й есеї, написані протягом двох останніх десятиліть і присвячені переваж­но феноменові Нью-Иоркської групи, а також історії і теорії українського модернізму та проблемам творення ідентичности у літературі часів Неза­лежносте. В першій частині поезію Нью-Йоркської групи - і цілого гурту загалом, і окремих його учасників, насамперед Емми Андієвської, Патри­ції Килини та Богдана Рубчака, - розглянуто в естетичному, тематичному та дискурсивному аспектах і вписано у контексти як українського літера­турного процесу (еміграційного та материкового), так і західного модер­нізму. У другій частині проаналізовано окремі явища української літера­тури минулого і нинішнього століть, від раннього модернізму (декадансу) до постмодернізму, з перспективи тендеру, географії, мови та ідентичнос­тей. Більшість пропонованих тут розвідок українською мовою виходить у світ уперше; переклади заавторизовано, переглянуто і виправлено.

 

Чернецький В. Картографуючи посткомуністичні культури: Росія та Україна в контексті глобалізації/ В. Чернецький. – К.: Критика, 2013. – 432 с.

У порівняльній історико-теоретичній розвідці професор славістики і тендер­них студій Маямського університету (Огайо, США) історик літератури та кіна, критик і перекладач Віталій Чернецький, залучаючи до обговорення дискусії про постмодернізм, постколоніялізм і посткомунізм, аналізує на матеріялі постсовєтської літератури, а також інших мистецтв (архітектури, живопису, кіна,перформансу тощо) нові явища і тенденції в культурі України та Росії, що постали впродовж останніх десятиріч XX — початку XXI століття, картографує їх і ставить у щільний контекст соціокультурних транс­формацій. Культурна глобалізація і «другий світ», соц-арт і магічний реалізм, карнавал і гетеротопії, колізії тілесности та сексуальносте, Тендерного та національного,жіночого письма та квір-естетики — все це стає об’єктом концептуально проривного дослідження одного з чільних американсько- українських науковців покоління 2000-х.



Циганкова Е. Сходознавчі установи в Україні: радянський період/ Е.Циганкова. – К.: Критика, 2007. – 292 с.
У книжці висвітлено той період розвитку сходознавства в Україні, коли воно виокремилося в самостійний науко­вий напрям і мало розгалужену мережу спеціяльних уста­нов(академічна Катедра арабо-іранської філології та тюр­кології з підлеглими їй комісіями, Всеукраїнська наукова асоціяція сходознавства, Державний український нау- ково-дослідний інститут сходознваства тощо), кожній із яких присвячено окремий нарис. Багато уваги приділено політичному й ідеологічному чинникам, які деформували інтелектуальне життя країни і руйнували розвиток науки. Дослідження виконано на широкому масиві документаль­них джерел, багато з яких запроваджено до фахового обігу вперше.

Catalogue of cultural property stolen from Ukrainian state museums, reserves, institutions and private collections (1999-2009)
The catalogue was prepared basing on the materials provided by the Ministry of Internal Affairs of Ukraine, Ministry of Culture and Arts of the Autonomous Republic of Crimea, Main Department of Culture and Arts of Kiev City State Administration, as well as departments of culture of oblast state administrations. This publication is intended for use by the employees of customs and law enforcement agencies, Ukrainian diplo­matic missions abroad, collectors, and wide circle of art lovers, all those who are not indifferent to the problems of preservation of the national cultural property. Cata­logue publishers expect it to be useful for all those who strive to fight against illicit traffic of cultural property both in Ukraine and abroad. Anyone who discovers cultural property items included into this catalogue is asked to contact following government department:

Шейко В.М., Богуцький Ю.П.
Ш41Формування основ культурології в добу цивілізаційної глоба­лізації (друга половина XIX — початокXXI ст.). Монографія. — К.: Генеза, 2005. - 592 с.
ІSBN 966-504-469-9
Монографія є першим у вітчизняній історико-філософській думці узагальненим осмисленням процесів генези та трансформації глобальних цивілізаційних проблем культурології другої половини XIX — початку XXI ст.Аналізується формоутворююча роль культури у визначенні цивілі­зації,характеризуються методологічні можливості цивілізаційного підходу і особливо —синергетичної парадигми у розгляді історико-культурологічних процесів.
Висвітлюється значення психоаналізу для культурології та її творця і носія — людини. Акцентується увага на взаємозв’язку психоаналізу, куль­тури та художньої творчості.
Для науковців, викладачів філософії, історії, етнології,психології, археології, мистецтвознавців, студентів, аспірантів, докторантів та чи­тачів, які цікавляться проблемами формування культурології як науки.

Історія Національної академії наук України. 1951-1955 : Частина 1. Доку­менти і матеріали / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архіво­знавства; Ін-т української археографії та джерелознавства ім. М. С.Грушевського / ред- кол. : О. С.Онищенко (голов, ред.) [та ін.] ; упоряд.: Л. М. Яременко, С. В. Старовойт, Т. В. Брязкало,Г. В. Індиченко. - К., 2012. - 884 с. - (Джерела з історії науки в Україні).
ISBN 978-966-02-6667-4 (Ч. 1)
Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяль­ності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та мало­відомі архівні документи, матеріали періодичних видань, що характеризують діяльність АН УРСР протягом 1951-1955 рр.
Для науковців, істориків,зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.

Історія Національної академії наук України.1951-1955 : Частина2. Додатки / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства; Ін-т укра­їнської археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського / редкол.: О. С. Они­щенко(голов, ред.) [та ін.]; упоряд.: Л. М. Яременко, С. В. Старовойт, Г. В. Індиченко, О.І. Вербіцька, С. М. Коваленко, Є. С. Костюк, І.М.Шихненко. - К., 2012. - 916 с. - (Дже­рела з історії науки в Україні).
ISBN 978-966-02-6668-1 (Ч. 2)
Дана книга є продовженням першої частини збірника документів і матеріалів «Істо­рія Національної академії наук України. 1951-1955». До цієї частини збірника включено «Додатки», що є науковими розробками колективу Інституту архівознавства НБУВ. Мате­ріали другої частини збірника сприяють заповненню джерельних інформативних прога­лин, які не вдалося висвітлити документально в першій частині.
Книга розрахована на науковців,істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.

 


Україна: час вибору: [в рамках проекту«Європейська інтеграція України: внутрішні фактори і зовнішні впливи»]. – К., 2014. –44 с.

Бомбушкар И. С. В помощь ВИЧ-инфицированному, - я хочу, чтобы Ты жил! / И. С. Бомбушкар. – К.: «Изд-во Бомбушкара», 2014. – 687 с.
Это поистине волшебная книга, написана для тех людей, кто желает изменить свою жизнь, - да, это не легко, но, по убеждению Игоря Бомбушкара, это возможно.
Характерной особенностью учения Мага Ингвара (именно так называет себя Игорь Бомбушкар в социуме) является целостность и однонаправленность мислей, слов и поступков этого простого, волевого и открытого человека, который по убеждению некоторых реально помешался на добре и правде, совести и справедливости.
Сгореть на благо людей – таков жизненный принцип этого человека.

Рубл Б. Капітал розмаїтости: транснац.Мігранти в Монреалі, Вашингтоні та Києві/ Б. Рубл. – К.: Критика, 2007. – 335с.
Книжку відомого американського урбанолога й соціолога Блера Рубла присвячено ролі транснаціональних мігрантів у житті сучасних міст. Автор доводить, що трансформаційний потенціал сьогоднішньої міграції найпомітніше проявляється не в усталених «іммігрантських» містах на кшталт Нью-Йорка, а в традиційніших,більш замкнених громадах, як Київ, Вашингтон чи Монреаль. Розглядаючи новітню історію цих міст, Блер Рубл з’ясовує, як емігрантські спільноти впливають на міські соціальні, економічні й управлінські системи. Аналітичний фокус книжки засвітлює, як присутність цих спільнот створює «капітал розмаїтости», стираючи даню поляризацію міст на два ворожі табори.



Фізико-хімічні основи технології очищення стічних вод: підручник/ Під аг. Ред.. А. К. Запольського. –К.: Лібра, 2000. – 552 с.

Висвітлено фізико-хімічні основи технологічних процесів водопідготовки та очищення стічних вод різних галузей промисловості. Описано характеристику забруднень та вимоги до якості очищеної води.
Детально розглянуто теоретичні основи водо підготовки та очищення стічних вод від завислих, колоїдно-дисперсних, молекулярно- та йонорозчинних речовин.
Підручник відповідає програмам «Теоретичні основи водопідготовки і очищення стічних вод», «Технологія очищення води», «Технологія знешкодження та утилізації відходів і вторинних матеріалів хімічних виробництв»та іншим, які читаються студентами вищих навчальних закладів.
Він може бути корисним для підготовки магістрів, викладачам та аспірантам, а також фахівцям різних галузей господарства, які займаються питаннями водо підготовки,очищення стічних вод, організації замкнених циклів водопостачання в промисловості, охорони довкілля.


Англо-український тлумачний словник з обчислювальної техніки, Інтернету і програмування/ Е. М. Пройдаков,Л. А. Теплицький. - Вид. 2. – К.:Видавничий дім «СофтПрес», 2006. – 824 с.
Друге видання англо-українського тлумачного словника з обчислювальної техніки,Інтернету і програмування містить близько 14 тисяч термінів, абревіатур та акронімів, які використовують у сферах комп’ютерної техніки, програмування,мереж різного типу, а ткоє в основних прикладних сферах. Видання призначене для фахівців з інформаційно-комунікаційних технологій, а також для широкого коли користувачів, яких цікавить ця сфера.


Пешук Л. В. Біохімія та технологія оліє-жирової сировини: навч. посіб./ Л. В. Пешук, Т. Т. Носенко. –К.: Центр учбової літератури, 2011. – 296 с.
В навчальному посібнику наведено біохімічний склад сучасних сортів та гібридів насіння основних олійних культур, не традиційної олійної сировини, тваринних жирів, деякі морфологічні особливості олійних культур. Посібник містить також характеристику життєвого циклу олійного насіння, технологічних властивостей насіння олійних культур, особливості технології підготовки насіння до зберігання та промислової переробки. Наведено також вимоги сучасних стандартів до якості насіння олійних культур.
Останній розділ посібника присвячено технології використання продуктів переробки олійних культур (макухи та дротів) для одержання білкових продуктів та добавок. Для студентів спеціальності 7.091705 «Технологія жирів і жирозамінників» напряму0917 «Харчова технологія та інженерія».


Фурдуй Р. С. Чарівність таїни-2: Космічне перехрестя / Р. С. Фурдуй. – К.: Либідь, 2001. – 472 с.
Автор цієї книги – геолог за фахом – уже тривалий час опрацьовує проблему, що цікавить багатьох: веде пошуки свідчень перебування на Землі інопланетних експедицій. Такі свідчення він знаходить у легендах, казках, стародавніх релігійних текстах, рисунках, предметах матеріальної культури тощо. Книга є продовженням дослідження, розпочатого у виданні «Чарівність таїни» (К.: Либідь,1992). Читача безсумнівно зацікавлять оригінальні гіпотези автора щодо прихованого змісту фольклорних сюжетів, контактів давніх єгиптян із представниками позаземної цивілізації, таємниці тамплієрів, Стоухенджа,культури Наска в Перу та багатьох інших історичних загадок, які здавна хвилюють допитливих людей.
Для всіх, хто цікавиться нестандартними підходами до розв’язання складних наукових проблем.

Еколого-психологічне забезпечення якості життя: наук.-метод. рек. / За аг. Ред.. Ю. М. Швалба. – Кіровоград: «Імекс-ЛТД»,2013. – 98 с.
Висвітлюються теоретико-методологічні засади й емпірико-прикладні методи дослідження і впливу на якість життя людини.
Рекомендації розраховані на дослідників у галузі екологічної та соціальної психології,викладачів і студентів психологічних факультетів.


Савченко О. Баланс незалежності хроніка економ. реформ, 1989-2005. – К.: Критика, 2006. – 256 с.
До книжки знаного економіста Олександра Савченка зібрано його газетні та журнальні публікації, найраніше з яких з’явилися в пресі ще за часів УРСР, коли економічна та політична незалежність України потребувала теоретичного обґрунтування, а не практичного захисту і підтвердження, чим автор зайнятий нині – на посаді заступника голови правління Національного банку і в численних статтях та інтерв’ю, по які впродовж останніх 15 років до нього як визнаного фахівця у банківській справі охоче зверталися засоби масової інформації.


Лавриненко О. О. Коментар медичного законодавства України: станом на 01. 03. 2011 р./ О. О. Лавриненко,О. Г. Рогова, С. А. Панасюк та ін. – К.: Видав. дім. «Професіонал», 2011. – 360с.
У пропонованому навчально-практичному посібнику детально і систематизовано на основі чинного законодавства і практики його застосування розкриваються основні аспекти прав людини у медичній сфері, а також механізми їх реалізації і захисту.
Авторами розглядаються загальні положення, які необхідно знати кожному: права пацієнта і обов’язки медичного працівника, права при отриманні окремих видів медичної допомоги, особливості права на інформацію про стан свого здоров’я і поняття лікарської таємниці. В книзі розкриваються особливості організації і перспективи розвитку медицини на селі,засади і санкції юридичної відповідальності медичних працівників і закладів охорони здоров’я медичну помилку та недбалість, правові аспекти ринку лікарських засобів та відповідальності фармацевтичних компаній, шляхи захисту прав пацієнта у суді, а також перспективи переходу на платну медицину шляхом запровадження загальнообов’язкового державного медичного страхування.
На допомогу читачу наводяться зразки написання скарг та позовних заяв, а також термінологічний словник з основними поняттями і дефініціями в межах розглядуваної проблематики, рекомендований перелік нормативно-правових актів, що можуть стати в нагоді при реалізації і захистові медичних прав.

Теліпко В. Е. Парламентське право: академ. курс: підруч./ В. Е. Теліпко. – К.: Центр учбової літератури,2011. – 664 с.
Це видання є першим повноцінним, цілісним і систематизованим збірником навчально-методичного матеріалу, в якому розкриваються основні аспекти парламентаризму і роль законодавчої влади у функціонуванні державного механізму.
Окрему увагу приділено законодавчому процесу і парламентським процедурам, взаємодії парламенту з урядом і главою держави, інституту парламентського розслідування і парламентського контролю, міжнародній діяльності парламенту та організації міжнародного міжпарламентського співробітництва. В процесі підготовки книги автором використано солідний науковий доробок і практичний досвід існування парламентаризму в багатьох зарубіжних країнах, зроблено спробу розглянути весь спектр проблем, пов’язаних з практичною діяльністю парламенту, який виступає основним гарантом демократичного устрою держави в сучасному політичному світі.
Підручник розраховано на студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних закладів,юристів-практиків, посадових і службових осіб державної влади, а також усіх,хто цікавиться проблематикою парламентського права і нормативно-правового регулювання конституційно-правових відносин.

Гальчинский А. С. Кризис и циклы мирового развития/ А. С. Гальчинский – К.: «АДЕФ-Украина», 2010. – 480 с.
Представленный в книге анализ кризисна 2008-2009 осуществляется в контексте современных глобальних цивилизационных трансформацій. С этих позицій обосновываются системне факторы кризисна, раскрывается его информативная функція,конструктивная роль в инновационном обновлении общественных процесов, их интенсификации. Особое внимание уделяется современным тенденціям,харакризирующим цикличность мирового развития, перспективам социальных и экономических преобразований. В издании освещается большое количество дискуссионных теоретических проблем, которые еще не получили надлежащего научного обобщения. Для научных сотрудников, преподавателей высших учебных заведений, аспирантов и студентов, а также всех тех, кто стремится осмислить сложные и противоречивые проблемы современного мирового развития.




Козюра І. Незабутні/ І. Козюра, В. Козюра. – Лубни: Інтер-Парк, 2014. – 52 с.

У книзі вміщено історико-краєзнавчі розвідки та дослідження авторів, які були опубліковані на сторінках рекламно-інформаційного видання «Вісник» (м. Лубни) в 2013 – 2014 р. р.
Книга розрахована на читачів середнього та старшого шкільного віку, всіх не байдужих до історії рідного краю.
  



Хало О. Корона Вишневецьких: істор. роман-хроніка/ О. Хало. – К.: Вид-во «Преса України», 2011. – 440 с.
В основу книги покладено події від поразки Северина Наливайка під Лубнами в 1596 році до сходження в 1669 році на трон Речі Посполитої останнього представника королівської гілки князів Вишневецьких – Міхала-Корибута. На тлі тогочасних міжнародних відносин різних держав показано становлення козацтва як вирішальної військової сили в утвердженні самостійності України, правдиво змальовано славних ватажків і гетьманів доленосного рицарства, відтворено запровадження церковної унії 1596 р. та боротьбу з нею.
Через глибокі дослідження малознаних історичних фактів зображено складний шлях роду Вишневецьких до здобуття королівської корони.
Роман сприяє пробудженню цікавості до правдивої історії та виховує почуття справжнього патріотизму.


 Лубенщина від витоків до сьогодення: історико-краєзнавче видання/ Лубенська р-на рада, Лубенська р-на держ. адмін., сільські ради Лубенського р-ну та ін. – Лубни, 2013. – 136 с.

У цьому виданні вміщено інформацію про історичні події, факти, перекази та легенди віковічного Лубенського краю; про людей, які своєю невтомною, плідною працею примножують його багатство і славу.




 Рожко В. Є. Архієпископ Варлаам Шишацький: шлях до автокефалії/ В. Є. Рожко. – Луцьк: ПрАТ «Волинська обласна друкарня», 2014. – 176 с.
 Нове дослідження Володимира Рожка є вагомим внеском у церковно-історичну волиніану. Праця ґрунтовно досліджує життя і творчість на духовній ниві видатного сина України, праведника святого українського православ’я архієпископа Могильовського і Вітебського Варлаама Шишацького, який задля ідеї автокефалії нашої церкви пожертвував своїм становищем і, зрештою, життям.


Яковлева Л. Найдавніше мистецтво України. – К.: Стародавній Світ, 2013. – 288 с.: 246 іл.
 Найдавніше мистецтво України посідає важливе місце у первісному мистецтві Європи. Вишукані витвори мобільного мистецтва, скульптура, прикраси, орнамент та оригінальна архітектура жител із кісток мамонта розкривають високохудожню властивість і своєрідність найдавнішого мистецтва України. Монографія представлена Л. Яковлевою є першою узагальнюючою працею, яка охоплює всі художні галузі палеолітичного мистецтва України, розкриває його роль і функції у первісному суспільстві.

 Булда М. І. Щодень ішли у небуття…: Голодомор 1932 – 1933 рр. у Чорнухинському р-н Полтав. обл./ М. І Булда. – Гадяч: Гадяч, 2013. – 156 с.
Це друга книга члена Асоціації дослідників голодоморів в Україні, присвячена трагічним сторінкам історії – Голодомору 1932-1933 рр. в одному з невеликих сільських районів України. На основі архівних документів, книг реєстрації смертей показано, як голодне лихоліття щоденно лютувало на чорнухинській землі.
Книга адресована широкому колу читачів, не байдужих до історії рідного краю.


 Лубни на вітрах історії: 20 – 21 ст.: [роздуми ветеранів місцевого самоврядування Лубенщини, кн. 1-ша]/ Під ред. І. П. Гончарова. – Лубни: Інтер Парк, 2013. – 266 с.
 Книга присвячується 1025-річчю м. Лубни та 70-й річниці визволення його від імені німецько-фашистських загарбників.
У ній висвітлюються реальні події історії міста, ролі місцевих органів влади в розвитку промисловості, транспорту, зв’язку, житлово-комунального господарства, соціально-культурного забезпечення населення в період другої половини ХХ – початку ХХІ століть.


 Лубни на вітрах історії: 20 – 21 ст.: [роздуми ветеранів місцевого самоврядування Лубенщини, кн. 2-га]/ Під ред. І. П. Гончарова. – Лубни: Інтер Парк, 2013. – 266 с.
Книга присвячується 1025-річчю м. Лубни та 70-й річниці визволення його від імені німецько-фашистських загарбників.
У ній висвітлюються реальні події історії міста, ролі місцевих органів влади в розвитку промисловості, транспорту, зв’язку, житлово-комунального господарства, соціально-культурного забезпечення населення в період другої половини ХХ – початку ХХІ століть.
У книзі вміщено також матеріали про святкуваня 1025-ої річниці з часу заснування Лубен і 70-ої річниці визволення від німецько-фашистських загарбників, загальні висновки редакційної колегії про події останніх десятиліть нашої історії.


 Полтавській області – 75 років: зб. документів та матеріалів – Полтава: ТОВ «АСМІ», 2013. – 260 с.

У збірнику представлено 173 документи, що характеризують соціально-економічний, політичний, культурний та духовний розвиток Полтавщини від 1937 року до сьогодення.
Окремо представлено розділ фотодокументів.
Для істориків, краєзнавців, викладачів, учнів та студентів навчальних закладів а також всіх, хто цікавиться історією рідного краю.



 Неживий О. І. Життя у слові: джерелознавча проблематика творчості Григора Тютюнника: монографія/ О. І. Неживий. – К.: ВЦ «Академія», 2014. – 224 с.

 У монографії досліджено проблему текстологічної достовірності численних видань творів Григора Тютюнника.
Адресована літературознавцям, філологам, учителям-словесникам, аспірантам, студентам, усім, хто цікавиться українською літературою.



 Неживий О. Із ім’ям Тараса Шевченка: навч. посіб.-антологія/ О. Неживий. – Луганськ: Янтар, 2014. – 158 с.
У цьому виданні-літературознавчі нариси про українських письменників Володимира Сосюру, Григора Тютюнника, Івана та Надію Світличних, Миколу Руденка, Василя Голобородька – лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, життя і творчість яких назавжди поєдналися з нашим краєм – Луганщиною. Навчальний посібник-антологія містить художні твори цих письменників, а також вірші-присвяти, адресовані їм, написані переважно митцями Луганщини.


 Манойленко Ю. А. Стежкою трави: зб. віршів/ Ю. А. Манойленко. – Миргород: ТОВ Вид-во «Миргород», 2014. – 130 с.

У збірці віршів сучасної української поетеси Юлії Манойленко «Стежкою трави» засобами художнього слова відкривається всесвіт людських душ. У поєднанні з національними традиціями, віруваннями нашого народу ми отримуємо чудові зразки української духовності та краси почуттів.




 Саливон С. М. Патріот/ С. М. Саливон. – Лубни: Інтер Парк, 2014. – 78 с.

Кожна людська епоха народжує митців, які, ідучи на крок попереду часу, ведуть у майбутнє суспільство. Автор це яскраво підтверджує.
Книга автора «Патріот» розрахована на широке коло читачів.






 Сурмач С. І. Зимові вогні/ С. І. Сурмач. –Сімферополь: ДОЛЯ,2008. – 80 с.













  Сурмач С. І. Я, Віра…: вінок сонетів/ С. І. Сурмач. – Сімферополь: Доля,2012.-40с.: іл.
Книга «Я, Віра…» є творчим з’єднанням поезії та народного мистецтва. Віра Сергіївна Роїк – видатна людина свого часу, герой України, вишивальниця, яка залишила нам сотні своїх творів, десятки учнів по всій країні, та за її межами.
Сергій Сурмач – поет, що присвятив Вірі Роїк вінок сонетів, в якому він глибоко і яскраво розповідає, як би від особи самої Віри, про її життя, роздуми та мрії. Талант Роїк і талант Сурмача – це сповідальність митців, це творчий заповіт, в якому, як в дзеркалі, упізнається і час, і душа, і віра істинного багатства нашої землі – її народу.


Хало О. І. Благословенні на любов: поеми, вірші/ О. І. Хало. – Миргород: ТОВ Вид-во «Миргород», 2014. – 288 с.
 У книзі відтворено найпотаємніші пориви людського серця, що непідвладні вікам, чистоту взаємин у неповторному сяйві кохання Олександра Пушкіна і Анни Керн, Тараса Шевченка і Варвари Рєпніної, самопожертву ради добра та мистецтва художниці Катерини Білокур і внучки Ярослава Мудрого – Едінги. Осяйне слово письменниці торкає душу глибоким ліризмом, стверджувальним пафосом жіночої любові, на якій стоїть світ. 



  Житинський О. М. Посульські мотиви/ О. М. Житинський. – Полтава: ПП Шевченко Р. В., 2010. – 132 с.: іл.
Заслужений працівник культури України, художній керівник самодіяльного народного хору «Родослав», знаний посольський пісне дар Олександр Житинський, автоб збірників «Калинова сопілка» та «Срібні ручаї» дарує вдячним шанувальникам української пісні «Посульські мотиви».




Негенбля И. Е.: биоблиогр. Указатель/ И. Е. Негенбля. – Якутск: Якутский край, 2013. – 152 с.: фот.

Биобиблиографический указатель о писателе, журналисте, кандидате исторических наук И. Е. Негенбле включает библиографию книг, очерков, статей, интервью, заметок, воспоминаний и литературы о нем. Хронологический охват материала с 1962 по 2013 гг.

 Земляний В. Храмове свято: поезії/ В. Земляний. – К.: АВІАЗ, 2013. – 80 с.: іл.
 Володимир Земляний – поет не голосний, але щирий і вдумливий. До його нової збірки увійшли поезії, які прийнято називати духовними. Але мимоволі доходиш думки, що таке визначення затісне для нинішнього доробку автора. Та і як ув’язнити справжню поезію рамками правил? В цьому читач переконається сам після перших сторінок «Храмового свята».
Окремі вірші вже публікувалися у попередніх збірках, але їх автор подав у новій редакції.
В оформленні книги використані картини заслуженого художника України Юрія Нагулка.


 Проза Мистецького Українського Руху: тексти та інтерпретації/ Упоряд. С. Шліпченко. – К.: Книга, 2013. – 576 с.
 Ітелектуальні дискусії Мистецького Українського Руху для нас дуже цікаві у контексті тяглості – попри якнайсприятливіші умови! – художнього, культурного процесу ХХ століття. У МУРі продовжилося обговорення проблем модернізації української літератури, тільки що шляхи цієї модернізації бачилися дуже по-різному. Уже в доповіді на І з’їзді Улас Самчук говорив про конечну потребу «великої літератури», що мала би репрезентувати Україну як духовну сутність, були виявом душі народу, засвідчити його здобутки перед світовим «моральним ареопагом».
Ми, здається, ще не вповні усвідомили значення МУРу в збереженні хоча б відносної цілісності культурного процесу ХХ століття…


 Василь Стус: поет і громадянин: книга спогадів та роздумів/ Упоряд. В. Овсієнко. – К.: ТОВ «Вид-во «КЛІО», 2013. – 684 с.:іл.
 Духовний подвиг Василя Стуса не пропав марно. Доказ тому – зростання інтересу до його творчості й особи. До цієї книжки увійшли спогади та роздуми друзів, знайомих і родичів, які вважали своїм обов’язком зберегти правдивий його образ для майбутніх поколінь. Хтось написав чи розповів по свіжому сліду, і ці свідчення найцінніші, інші – з відстані часу, і це виважені оцінки.
Поет і Громадянин – це не дві різні його іпостасі. Це цілісна Особистість не лише національного, а вселюдського масштабу. У цьому переконуєшся, читаючи свідчення й оцінки людей різних національностей і різного світогляду.
Книжка адресована насамперед молодому поколінню українців, яке потребує, щоб попереду йшов хтось бездоганний і відважний. Людина морального абсолюту, яка знає, що «обов’язки сина народу, відповідального за це народ, - єдині обов’язки».


 Книга про Батька: укр. поети 19 – 21 ст.: антологія/ Упоряд. В. Л. Чуйка. – К.: Криниця, 2013. – 352 с.: іл.
 Антологія української поезії «Книга про Батька» видається в Україні вперше. Це видання унікальне в історії української та світової літератури. Відродження та утвердження споконвічних духовних і моральних цінностей українського народу, навчання й виховання у молодого покоління глибокої шаноби до батька, до своєї родини, а відтак і високих почуттів патріотизму і гуманізму – саме такий зміст і мету має ця книга, яка є своєрідним продовженням антології «Книга про Матір» («Криниця», 2003).  До цього видання включено твори понад 320-ти поетів. Наприкінці вміщено біографічні довідки про авторів. «Книгу про Батька» призначено для широкого кола читачів.


 Іванов Д. Зорі над Україною: вибрані поезії/ Д. Іванов. – К.: Укр. письменник, 2013. – 412 с.

Він свідомий інакшості своєї поезії: «На неї мода тюкала салонна…». Тюкає й нині. Поет, якщо й переймається тим, то публічно не нарікає. Бо не раз упевнювався: у нього є свій читач. «Вже вірші мої недовіру збороли й засвічують сльози у добрих очах».
Це правда.




 Кичинський А. Жива і скошена тече в мені трава: вибрані твори/ А. Кичинський. – К.: Укр. письменник, 2013. – 573 с.
Основу книги Анатолія Кичинського, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка та інших престижних премій, складають вірші та поеми, завдяки яким літературна критика називає їхнього автора одним із найяскравіших сучасних українських поетів, чия творча манера характеризується витонченістю і психологічно. Заглибленістю, філософічністю й ліричністю, пошуком нових зображальних засобів.
Також до книжки увійшли кілька літературознавчих статей творчості автора.


 Загравенко А. Вкраїна зачекалася на вас…: поезії для дітей та юнацтва/ А. Загравенко. – К.: ПВЦ «Мавік», 2013. – 420 с.
Обов’язок кожного покоління – народити і виховати гідних нащадків. За радянських часів ідеологічні інститути культивували патріотизм в розумінні вишколення гарматного м’яса на випадок нападу агресора. Про національну гордість заборонено було не тільки писати й говорити, а й думати.
Анатолій Загравенко новою поетичною книгою утверджує любов до рідної землі, батьків, історії, мови. Ареал його художніх досліджень не тільки український світ, що надає творам планетарного, уселюдського звучання.
Патріотичні поеми митця-степовика пропонуються насамперед юному читачеві, який стає на шлях будівничого українського майбуття.


 Малик В. К. Чумацький шлях: роман, оповідання/ В. Малик. – Харків: ТОВ  «Бібколектор», 2013. – 315 с.
Володимир Малик (1921-1998) – відомий український письменник, що зажив слави як автор історико-пригодницьких романів. У видавництві «Фоліо» вийшла друком його тетралогія «Таємний посол» (2008)
У романі «Чумацький шлях» В. Малик відтворив цікаве й своєрідне явище в історії українського народу – чумацтво. Головний герой твору Івась Бондар залишає в Лубнах кохану дівчину Катрю і разом зі своїм хазяїном Хуржиком та чумацькою валкою їде в Крим по сіль. Ніколи не гадалося йому, через які незвичайні, смертельно небезпечні пригоди доведеться пройти. Тут і зустріч з Потьомкіним та Катериною Другою, і татарський полон, і втеча з нього, вступ до війська чорноморських козаків й участь у складі цього війська у війні 1786-1791 рр. проти Туреччини…
Також до книги увійшло історичне оповідання В. Малика «Дві перемоги», в якому розповідається про боротьбу українських козаків проти польської шляхти.


 Будник М. Самопожертва: істор. роман/ М. Будник. – К.: Укр. письменник, 2013. – 457 с.

У романі висвітлюється найтяжча смуга подвижницького життя Т.Г. Шевченка, себто перше заслання й солдатчина. Твір має динамічну, діалогічну побудову, розкриває маловідомі факти з життя Кобзаря.






 Улицька Л. Є. Даніель Штайн, перекладач: роман/ Л. Є. Улицька. – Харків: Фоліо, 2013. – 638 с.

Роман Л. Улицької «Даніель Штайн, перекладач» побачив світ у 2006 році й одразу став бестселером. У центрі твору – дивовижна історія життя єврея Даніеля Штайна, який, працюючи у гестапо, рятував людей, зміг вижити і згодом став католицьким священиком. Це людина, яка намагалася зрозуміти всіх і жити з усіма у мирі і злагоді, допомагати всум і нікого не засуджувати, до останнього залишаючись милосердною. Роман – не лише розповідь про митарства єврейського народу. В єдиному соціальному організмі тут співіснують євреї і німці, латиші й поляки, американці  й росіяни. Картина світу, що виткана автором з поодиноких людських доль, розкриває загальні закономірності буття.


  Земляк В. Вибране: романи, оповідання/ В. Земляк. – К.: Україна, 2013. – 720 с.

До ювілейного видання увійшли кращі твори письменника – романи «Лебедина зграя», «Зелені млини» та оповідання, які пройняті глибокими роздумами про народну пам’ять, про сенс, людського життя на землі.
Розраховане на широке коло читачів.





 Дробот В. Л. Лирика: избр. Стихи/ В. Дробот. – К.:Криниця, 2013. – 544 с.
Головні теми книги Василя Дробота «Лірика» - філософські питання суспільного  буття і становлення особистості, а також проблеми поетичної творчості. Майстерність в поезії Василя Дробота завжди на службі почуття, настрою, думки. А розмаїття і віртуозність техніки його поезії починаєш бачити по-справжньому тоді, коли емоційне враження – з усім багатством переживань, тонкощами відчуттів, яскравістю образів – починає поступатися бажанню зрозуміти, якими ж засобами створено це багатство. Максимальна ясність, точність і виразність життєстверджуючих устремлінь душі і відтінків думок, яка властива поезії Василя Дробота, - це одвічна мета істинного мистецтва слова. Книгу адресовано широкому колу читачів.


 Крищенко В. Д. Не опускаючи очей…: вибране/ В. Д. Крищенко. – К.: ТОВ «Юрид. фірма «Кордон», 2013. – 630 с.

Нова книга майстра слова Вадима Крищенка – це підсумок багатьох років його творчості. У ній роздуми і пошуки істини, утіха і страждання, любов і гнів, розлунистий заклик і наспівний мотив, що барвисто вплелися у вінок поетичних рядків. Тут ви знайдете рядки відомих пісень, які полюбились нашим людям. Поет переконаний, що поезію слід читати вибірково, під настрій, в годину душевної розмови читача з автором.
Шанувальників у поета дуже багато, особливо серед людей спорідненого розуміння добра, які усім своїм єством залюблені в рідну Україну. Сподіваємось, що з виходом цієї книги їхня кількість значно зросте.

 Хвильовий М. Санаторійна зона: оповідання, новели, повісті, памфлет/ М. Хвильовий. – Харків: Фоліо, 2013. – 382 с.
 У збірку видатного майстра українського слова Миколи Хвильового (1893-1933), якого ще за життя називали революційним романтиком, «міцно зв’язаним з кращими традиціями української літератури» (М. Рильський), увійшло декілька оповідань та новел («Я(Романтика)», «Кіт у чоботях» та ін.), повісті «Санаторійна зона», «Сентиментальна історія», «Іван Іванович», памфлет «Україна чи Малоросія» та незакінчений роман «Вальдшнепи».
Передчуття страшних сталінських репресій (недарма герой Хвильового бачить бюст «чорного папи комуни» на фоні заграви) та страждання поневоленого народу України в часи голодомору 1932-1933 рр. підштовхнули письменника до відчайдушного протесту – він пішов із життя, як один з його улюблених героїв, який своєю смертю спробував закликати революцію до милосердя.

 Антонич Б.-І. На другому березі/ Б.-І. Антонич. – Харків: Фоліо, 2013. – 283 с.
 Скільки ж їх було – молодих і талановитих, поетів, яким би ще жити й творити, писати вірші на радість людям, але яких Бог забрав до себе дуже рано. Отак і Богдан-Ігор Антонич (1907-1936)… Дві цифри і рисочка між ними – це життя, сповнене надій і поезії, але ж таке коротке. Він багато не встиг, не написав того, що збирався написати, його ім’я після смерті було забуте на довгі роки. І все ж таки справжня Поезія, незважаючи на будь-які перепони, знайде шлях до читача.

Немає коментарів:

Дописати коментар