четвер, 20 лютого 2025 р.

 ЛИЦАР УКРАЇНСЬКОГО РОМАНУ

        «Журавлі-журавлики», «Князь Кий», «Черлені щити», «Горить свіча», «Таємний посол», «Чумацький шлях»… Ці та інші захопливі книги  Володимира Малика - літописця української історії та історії Лубен багато десятиліть із захопленням читають  діти,  молодь і дорослі. Володимир Кирилович відкрив для нас усіх приховану правду історії, навчив шанувати славних пращурів, змусив «глянути на неприкриту правду минулого, щоб зачерпнути в ній не зневіру, а силу». 

середа, 19 лютого 2025 р.

НЕБЕСНА СОТНЯ

Небесна сотня білих журавлів, 

Душа, яких летить під небесами, 

Ніхто із Вас вмирати не хотів, 

Хай вічна пам'ять залишиться з нами...

     20 лютого ми вшановуємо пам'ять людей, які змінили хід історії нашої держави під час Революції Гідності.

 Зове на бій Небесна Сотня

         День 20 лютого 2014 року став одним з найчорніших  днів в історії незалежної України. А  імена загиблих назавжди увійшли в історію, як Небесна Сотня. Їхній подвиг - це символ любові до України прагнення жити у вільній, незалежній державі. У філії №20 Олександрівська сільська бібліотека  проведено патріотичну годину "Зове на бій Небесна Сотня за України майбуття".


вівторок, 18 лютого 2025 р.

 Патріотичний код єднання в бібліотеці

       16 лютого в Україні святкується День єднання. Цього дня державні установи та житлові будинки розквітають жовто-блакитними прапорами, а малята та дорослі - посмішками. Українці на знак єднання повсюди влаштовують патріотичні флешмоби, аби показати всьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині у прагненні відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

 Валентинів день в бібліотеці 

       Незважаючи на те, що лютий — місяць холодний та морозний, ми все одно його любимо за те, що святкуємо в ньому світле та чарівне свято — день святого Валентина. Саме цього дня бібліотека перетворюється на простір, де вирує атмосфера любові! 
       Яскраві посмішки, повітряні кульки, святкові валентинки та книжки до свята – все гармонійно поєдналося в kids-party «Hello, Купідон!», що відбулась в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. Бібліотекар Сніжана Кириченко, розпочала захід для дітей словами про те, що любов — почуття світле і добре. Вона може бути до Батьківщини, до рідного міста, до матері, до дівчини чи хлопця, і, звичайно, до книги, до читання. 

четвер, 13 лютого 2025 р.

 ОСТАННЯ ГЕТЬМАНСЬКА ЛЮБОВ

        День усіх закоханих – це гарний привід зібратися разом, обговорити відомі історичні постаті та цікаві книги, присвячені коханню. А ще – почитати давні «українські валентинки», приміряти на себе гетьманське кохання та дізнатися, що про це писали світові класики. Отож засідання літературно-історичного клубу «Червлені Щити» за сприяння члена ради клубу, викладача української мови й зарубіжної літератури, методиста Лубенського фахового медичного коледжу – Людмили Науменко відбулося цікаво та креативно. До зустрічі долучилися студенти груп С-11 та Ф-20, а темою стало кохання суперечливої постаті української історії – гетьмана Мазепи та значно молодшої за нього хрещениці Мотрі. Чому роди ворогували між собою?

вівторок, 11 лютого 2025 р.

 ВЕЛИКІ ІСТОРІЇ КОХАННЯ ЛУБЕНОК

         Вона була високоосвіченою й талановитою жінкою, мала демократичні погляди на життя та зробила чимало на ниві просвітництва в нашому краї. У спогадах лубенців наша Ганнуся навіть у найтяжчі моменти життя допомагала іншим. За ініціативи цієї жінки в Лубнах відкрили позико-ощадне товариство, вона навчала грамоти дівчаток з бідних родин, разом із другим чоловіком була найактивнішою читачкою міської бібліотеки. В Лубнах Ганна Петрівна прожила кращі роки свого життя.

 Лідер - дівчина, яка вона? 

       Нині, 11 лютого —  Міжнародний день жінок і дівчаток в науці, прийняте Генеральною Асамблеєю ООН у 2016 році з метою забезпечення повного і рівного доступу до науки для жінок і дівчаток і їх участі в ній. До речі, в Україні відсоток жінок у науці майже вдвічі більше, ніж у світі?

        Дізнатися більше про видатних українок, які змінили і продовжують змінювати світ науки, можна у Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика.

неділя, 9 лютого 2025 р.

 Натхнення для творчості дарує книжка

       Ліпка із солоного тіста в наші дні стала надзвичайно популярною. Нею займаються як діти, так і дорослі. Солоне тісто - чудовий пластичний і безпечний екологічно матеріал, з якого можна виготовити масу цікавих виробів, в тому числі цілі картини, що випромінюють тепло рук майстра. До того ж вироби з солоного тіста є досить довговічними. Ліплення з солоного тіста було поширене в Україні ще у давні часи. Із солоного тіста жінки ліпили фігури птахів і тварин, виготовлялися дітям справжні іграшки. 
      Нині дітки теж захоплюються ліпленням, пробуючи на смак тісто: раптом солодке? Аж ніяк не солодке – солоне! В цьому переконалися всі учасники клубу «Книжкові розумаки», що діє в  Публічній бібліотеці імені Володимира Малика.

пʼятниця, 7 лютого 2025 р.

 Здоровим бути легко!

         Завжди гостинно зустрічає своїх учасників бібліотечний клуб за інтересами «У дружньому колі», який вже давно став в Публічній бібліотеці ім.В.Малика центром відпочинку і спілкування людей поважного віку.
    Перша зустріч відбулася під гаслом «Здоровим бути легко!». Саме життя підштовхнуло до спілкування на тему здоров’я, а проведення змістовних зустрічей для користувачів з питань здорового буття та популяризації літератури – на сьогоднішній час найактуальніші.

вівторок, 4 лютого 2025 р.

 Цифрова освіта в бібліотеці – на часі

     Якщо ви вмієте правильно і безпечно користуватися мережею Інтернет та комп’ютером, то цифрові можливості значно полегшать ваше життя. Та якщо це не так, і ви не впевнені в своїх цифрових навичках і не знаєте куди звернутися з цими питаннями, то у Хабі цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика завжди вам допоможуть.

понеділок, 3 лютого 2025 р.

Спілкування бібліотекарів:профмайстерня та натхненння

      31 січня в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбулася традиційна щорічна нарада бібліотечних працівників. Тема професійної зустрічі «Діяльність бібліотечних закладів Лубенщини: аналітика, дійсність, плани», тож підвели підсумки 2024 року, обговорили досягнення, окреслили деталі роботи на поточний рік.

 «Фрактали» і не тільки Олександра Козинця

       Нещодавно відвідувачі Публічної бібліотеки імені Володимира Малика припали до цілющого джерела сучасної творчості. Ця зустріч ще раз довела, що сучасна українська література має яскраві особистості, чиї книги заслуговують прочитання. Ось до такої талановитої когорти сучасності належить наш гість.

        Олександр Козинець - кандидат педагогічних наук, доцент Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, активний учасник камерного хору «Моравскі» і найголовніше поет та прозаїк, переможець літературного конкурсу ім. Григора Тютюнника, дипломант Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», має спец відзнаки журналу «Однокласник» та конкурсу «Terra інклюзія», відзнаки щорічною літературно-мистецькою премією Імені Володимира Малика та літературної премії імені Криловця, лауреат Всеукраїнської премії ім. В. Симоненка.

неділя, 2 лютого 2025 р.

 То не вигадка, не байка – всі ми любимо Нестайка!

       Заняття клубу «Книжкові розумаки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика, з радістю відвідують маленькі та юні користувачі. Адже для них бібліотекарі влаштовують цікаві майстер класи, добирають для читання захопливі книги, придумують різноманітні завдання, ігри та конкурси. 

      От і минулої суботи діти взяли активну участь в літературній грі-подорожі «То не вигадка, не байка – всі ми любимо Нестайка!» 30 січня виповнилось 95-років від дня народження письменника, чиї історії стали улюбленими книгами для дітей.