неділя, 29 грудня 2024 р.

 Новорічний Пандочка – «Веселими долоньками»

       Для малят найказковіший час року –  Новорічне свято. Це коли в домі – тепло і затишок, сяйво гірлянд і ялинково-мандаринові пахощі, і яскраві пакунки з подарунками. Й очікування справжнього (хоча б малесенького!) дива. Напередодні свята дорослі теж стають трішки дітьми з іскринками в очах.  
        А що робити, якщо немає новорічного настрою? Рецепт простий – завітати до бібліотеки! Публічна бібліотека імені Володимира Малика, декоруючи приміщення і фото-зони, формуючи добірки для новорічно-різдвяного читання, організовуючи цікаві заходи, допоможе кожному відвідувачу перейнятися духом свята і психологічно налаштуватись на приємну хвилю. 

неділя, 22 грудня 2024 р.

 Новорічні листівки - «Веселими долоньками»

         Новий рік і Різдво – казкові свята, під час яких хочеться радувати і дивувати своїх близьких. Вибір подарунків – завжди відповідальний процес, що вимагає часу і уваги. Та найціннішим буде подарунок, створений власноруч. Тож учасники клубу «Веселі долоньки» Публічної бібліотеки імені Володимира Малика зібралися, щоб виготовити новорічну листівку для своїх рідних.

пʼятниця, 20 грудня 2024 р.

 КАЗКИ РІЗДВЯНОГО ЯНГОЛА

Пустіть мене на хвильку у Різдво,
Де тістом пахнуть материнські руки,
Нема блекаутів, є зустрічей тепло,
Не плаче Україна від розпуки. 
           А до вас коли-небудь приходив Янгол Різдва із купою подарунків, щедрувальниками та колядниками ще й самим Святим Миколаєм у довісок? До нас – ТАК! У Лубенській Публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбулося святкове дійство для діток, що вкрай потребують дива.

вівторок, 17 грудня 2024 р.

 ЛУБЕНСЬКІ ПОЛКОВНИКИ 

      Теплом зимових зустрічей за філіжанкою ароматної кави була сповнена літературно-краєзнавча зустріч у Центрі психологічної підтримки населення ПО БО "Спілки самаритян". Гостей нашого міста зацікавила символіка Лубен, що має дуже давню та славну історію. Отож бібліотекар Марина Кононенко зупинилася на походженні та значенні лубенського герба, що своїм корінням сягає часів Гетьманщини, ознайомила з посадовими повноваженнями лубенських полковників, їх побутом та звичаями, спираючись на краєзнавчий фонд книгозбірні. Присутнім настільки сподобалася щедра на факти та постаті козацька палітра, що одна з учасниць із задоволенням виконала а капела відому пісню з репертуару Раїси Кириченко "Пане полковнику, мій синьоокий". Це не перший візит працівників Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика до ПО БО "Спілки самаритян". Завжди радо відгукуємося на запрошення цієї благодійної організації. Приємно дарувати людям теплі миттєвості спілкування та ділитися історією цікавих книг. 

понеділок, 16 грудня 2024 р.

 Народознавча толока в бібліотеці

        Українська хустка здавна вважалася оберегом, символом патріотизму, вірності та любові. Цьому традиційному елементу українського строю присвячена народознавча толока в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. На толоку «Хустка – берегиня долі»  суботньої днини зібралися учасники двох бібліотечних клубів за інтересами: «У дружньому колі» та «Веселі долоньки».

середа, 11 грудня 2024 р.

Інформаційно — правовий компас

     10 грудня у приміщенні Тишківського старостату для користувачів філії № 23 Тишківська сільська бібліотека був проведений інформаційно — правовий компас «Чи бувають права без обов’язків?» Завідуюча філією Галина Орел розповіла присутнім про гарантовані Конституцією права громадян України. Користувачі обговорили свої права у теперішній непростий час і погодилися з думкою про те, що не буває повноцінних прав без обов’язків. Свої думки про правовий всеобуч населення висловили Наталія Козаренко та Лариса Артеменко.


вівторок, 10 грудня 2024 р.

 ДИНАСТІЯ АПОСТОЛІВ ТА ЛУБНИ

        З нагоди 370-річчя найбільш поважного гетьмана України – Данила Апостола у Лубенському фаховому медичному коледжі відбулося засідання літературно-історичного клубу «Червлені щити», що діє на базі Публічної бібліотеки імені Малика. Під час пізнавального краєзнавчого екскурсу студенти дізналися цікаві факти з біографії гетьмана, пов’язані з нашим містом, переглянули відео презентацію його життєпису.

понеділок, 9 грудня 2024 р.

Українська хустка — давній оберіг

         7 грудня, у День української хустки, у філії № 23 Тишківська сільська бібліотека відбулося свято хустки. Завідуюча філією Галина Орел розповіла присутнім про значення та використання хустки у давнину. Присутні приміряли хустки, різні способи їх зав’язування. Усі згодилися з тим, що хустка личить усім, і дорослим, і малим.




неділя, 8 грудня 2024 р.

 Святий Миколай відвідав наш край! 

       Це свято здавна наповнене теплом, добром і бажанням дарувати щастя. Його з нетерпінням очікують діти, шукаючи під подушкою омріяні дарунки. Зайшов Миколай у гості й до Публічної бібліотеки імені Володимира Малика, але свої гостинці... заховав! Тож аби їх знайти, наші юні читачі розділилися на команди "Світлячки" та "Сніговички" і взяли участь у святковому квесті "У пошуках подарунків Святого Миколая". На свято також завітали гості з ГО Реабілітаційно-спортивний клуб "Спешал Олімпік Лубни", який очолює родина - Микола та Лариса Слюсаренко. Тож компанія була величенька, але дружна. Зі святковим візитом до пошуковців прибула казкова українка Миколина Миколаївна, що попрохала у святого замість різочок ящик булочок для слухняних діточок.

 Щедрий завжди - Миколай для дітвори

    Грудень - щедрий на свята місяць. З особливою любовʼю та нетерпінням діти та дорослі зустрічають день Святого Миколая Чудотворця. 
     Цього дня у філії №24 Хорошківська сільська бібліотека пройшло народознавче свято - «Щедрий завжди - Миколай для дітвори», на якому дітки багато дізнались про історію та традиції цього свята, та мали змогу розписати медові пряники із застосуванням сучасної глазурі, та познайомились з традиційними «полтавськими панянками»- пряниками, що прикрашаються рожевою глазурʼю із застосуванням соку буряка, як природного барвника.

 День хустки

    7 грудня Всесвітній день української хустки. Українська хустка - Берегиня долі. Вона була символом покровительства жінки і її оберегом. З цієї нагоди у філії №20 Олександрівська сільська бібліотека проведено краєзнавчу годину "Дай мені, мамо хустку на згадку."

середа, 4 грудня 2024 р.

 Світлі історії – дітям

      Національний тиждень дитячого читання – це чудова нагода прищепити дітям любов до книги та читання, розвивати їхню уяву та фантазію. 
Долучилися до святкування й маленькі користувачі  Публічної бібліотеки імені Володимира Малика. Разом з бібліотекарями вони взяли участь у творчих читаннях «Світлі історії – дітям». Бібліотекарі Сніжана Кириченко та Лариса Гончарук підібрали для читання книжки, що викликали в дітей добрі емоції. Читання вголос доповнило цікаве арт терапевтичне заняття. Діти залюбки розфарбували на свій смак картонні будиночки та виготовили Вулицю дружби з книгами. На затишній Вулиці дружби між яскравими будиночками «оселилися» зимові казкові історії, які люблять читати малята. Долучайтеся до святкування і відкривайте для себе нові світи разом з українською дитячою літературою!

неділя, 1 грудня 2024 р.

Творча зустріч «Літературні намистинки» в бібліотеці

      2 грудня стартував Національний тиждень дитячого читання. Це чудова нагода об'єднатися навколо дитячого та сімейного читання, повернутися до улюблених з дитинства книжок і поділитися теплом історій із близькими. Гаслом Тижня читання стало «Світло історій». У цей непростий для нашої країни час спільне сімейне читання дитячих книжок дарує надію й тепло, необхідні кожному. 

«Квітковий рай Катерини Білокур»

        В Публічній бібліотеці імені Володимира Малика підготували і провели мистецьку годину «Квітковий рай Катерини Білокур» для учасниць клубу «У дружньому колі». Тож чергова зустріч була присвячена видатній народній майстрині України – Катерині Білокур. 

вівторок, 26 листопада 2024 р.

 #Хаб_цифрової_освіти
#дія_цифрова_освіта
#бібліотека_хаб
#ХАБИ_ЦИФРОВОЇ_ОСВІТИ   #ДІЯ_ОСВІТА

      До ХАБУ ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ Публічної бібліотеки імені Володимира Малика завжди звертаються користувачі. Адже знають, що тут їм допоможуть, і на  кожен свій запит вони отримають відповідь та якісну безоплатну кваліфіковану допомогу.

неділя, 24 листопада 2024 р.

 Пам’ять серця - вічна

        Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 роки. Український народ у смутку та скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв Голодоморів - чорних сторінок в історії нашого краю. Відкриті архівні документи, зібрані свідчення очевидців, художні твори – все це оповідає нам про страшну правду Геноциду. Вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів, працівники Публічної бібліотеки імені Володимира розгорнули книжкову виставку-фактаж «А пам’ять серця  вічна», аби донести правду сучасникам про геноцид, спрямований на винищення  українського народу.

 Літературно-мистецький захід в ПО БО «Спілка Самаритян»

     21 листопада відбувся черговий візит фахівців Публічної бібліотеки імені Володимира Малика до Центру психосоціальної підтримки ПО БО «Спілка Самаритян». Для відвідувачів Центру була проведена літературно-мистецька година «Світло згаслої зірки», присвячена життєвому і творчому шляху Марії Башкирцевої, та влаштований майстер клас з декупажу.

    Україна пам’ятає! Світ визнає!

  Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932 - 1933 років і масових штучних голодів 1921 - 1923 і 1946 - 1947 років. У 2024-му День памʼяті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.
      Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам'ять надзвичайно важлива, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільноти, а жертви гідно вшановані. 

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

 «1000 днів війни, 11 кроків Майдану»

      Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України.
     Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Її ідеали, надії й рішення разюче змінили нашу ментальність, розпочали та продовжують формувати нашу нову політичну ідентичність. 

вівторок, 19 листопада 2024 р.

 1000 днів НЕЗЛАМНОСТІ

      2022-й рік для українців став найстрашнішим із часів Другої світової. Триває чи не найжорстокіша війна XXI століття. В самому центрі Європи. Війна, яку не можна назвати нічим іншим, як геноцидом українського народу. 
           Росія вторглася на суверенну українську землю, сподіваючись на короткостроковий променад з квітами і хлібом-сіллю з рушниками. А наразилася на жорсткий спротив, тому що для народу України ця війна - священна. Саме в ній відбулося остаточне об’єднання нації, саме в ній проявився незламний дух, саме в ній українців підтримав весь цивілізований світ. Ми віримо в ЗСУ та нашу перемогу.

понеділок, 18 листопада 2024 р.

 «Їжачок-лісовичок» збирає друзів у бібліотеці

      Осінь – ідеальний час для знайомства з милими лісовими тваринами. Їжачки є одними з найулюбленіших лісових звірів дітей, тому чергове заняття клубу «Веселі долоньки» було присвячене створенню осінньої аплікації з їжачком.

середа, 13 листопада 2024 р.

 УСМІШКА З ПРИСМАКОМ ВИШНІ

     Його можна описати по-різному: медик, що навчив усіх сміятися, майстер гумору та найбільш тиражований автор, табірний дисидент, іскрометний сміхотворець. 
     13 листопада виповнюється 135 років з Дня народження класика української сатири Остапа Вишні. Справжнє ім'я автора "Вишневих усмішок" - Павло Губенко. А народився він 1889 р. на хуторі Чечва Зіньківського повіту на Полтавщині. «У мене нема жодного сумніву в тому, що я народився, хоч i пiд час мого появлення на світ білий i потім – років, мабуть, iз десять пiдряд – мати казали, що мене витягли з колодязя, коли напували корову Оришку», - не без гумору зазначав про те діло письменник. У творчому доробку фельдшера, що став письменником, понад 100 гумористичних збірок, а за лаштунками посмішки - десять років сталінських таборів, смерть дружини та непорозуміння із сином.

вівторок, 12 листопада 2024 р.

 ОДВІЧНЕ ДЕРЕВО ЖИТТЯ

      12 листопада працівники Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика провели цікавий пізнавально-творчий захід у центрі психосоціальної підтримки ПО БО "Спілки самаритян". Зокрема, бібліотекар Марина Кононенко в рамках історичного хронографа ознайомила присутніх із історією становлення освітніх закладів Лубен. А бібліотекар Лариса Гончарук запропонувала гуртом виготовити дерево Знання та Мудрості. Учасників зібрання зацікавили архітектурні пам'ятки наших Лубен та їх призначення, образи педагогів та старанних панянок-гімназисток, особливості царської освітньої програми і основні напрямки її спрямування.

неділя, 10 листопада 2024 р.

 Дитяче дозвілля бібліотеці

    Підставка з фетру під горнятко – цікава ідея для дитячої творчості восени, а  також чудова нагода зустрітися з друзями в бібліотеці. 
     Тож на суботньому занятті клубу «Веселі долоньки» Публічної бібліотеки імені Володимира Малика маленькі користувачі  разом з бібліотекарями Сніжаною Кириченко та Ларисою Гончарук виготовляли підставки під горнятка. На майстер класі панувала творча атмосфера. Діти фантазували, і з-під «веселих» долоньок з’являлися  яскраві осінні листочки та кругленькі котики. А потім дітей згуртувала коло себе книга. Хлопчики й дівчатка залюбки прочитали вголос розділ з книги Марини Павленко «Миколчині пригоди». За читанням цікавої книжки та дружнім чаюванням швидко промайнув час дозвілля. Діти отримали радість від спілкування та можливості навчитися чогось нового в бібліотеці.

вівторок, 5 листопада 2024 р.

 ЛАВКА ПИСЬМЕННИКА

      А ви колись мріяли посидіти чи пройтися місцями, де навчалися та працювали відомі письменники нашого краю? Дізнатися історію архітектурних пам'яток Лубен, що уціліли в полум'ї Другої світової війни? Відчути себе частиною давньої та древньої історії міста? Саме з цією метою учасники літературно-історичного клубу ЧЕРВЛЕНІ ЩИТИ, що діє на базі Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика, відвідали цікаві архітектурні локації колишніх вулиць Дворянської та Івано-Предтеченської.

Бібліотечний ракурс: планування та звітність

     Першого листопада у Публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбувся навчальний семінар «Плануємо роботу бібліотек: орієнтири – 2025». Подія об’єднала представників бібліотечної галузі нашої громади з метою обговорення актуальних питань та стратегічних напрямків роботи.
       З вітальним словом до присутніх звернулася заступник начальника Управління культури і мистецтв Лубенської міської ради Оксана Радченко. У своєму виступі Оксана Миколаївна підкреслила важливу роль бібліотек у сьогоденні, як місця спілкування, проведення змістовного дозвілля для різних категорій користувачів. Подякувала працівникам за самовідданість своїй професії та привітала завідувачку Засульської філії №10 Марину Пархоменко з відзнакою «Краща сільська бібліотека – 2024 року» та вручила дипломи  переможцям мережевого професійного конкурсу «Буктрейлер – сучасна реклама книги». 

неділя, 3 листопада 2024 р.

 Світло згаслої зірки

     Завжди гостинно зустрічає своїх учасників бібліотечний клуб за інтересами «У дружньому колі», який вже давно став в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика центром відпочинку і спілкування людей поважного віку.
        «Світло згаслої зірки» - таку назву мало чергове засідання клубу, приурочене мистецтву і живопису. А зіркою обговорення стала Марія Башкирцева (1858 – 1884) – художниця і письменниця, перша українка, чиї картини придбав Лувр.

 Страшно-весела Halloween-party
в бібліотеці

       Кажуть, що Хелловін – «не наше» свято. Та працівники Публічної бібліотеки імені Володимира Малика разом зі своїми маленькими користувачами вирішили використати це свято як привід для творчості, фантазії та гарного настрою. Бібліотека перетворилася у таємниче і зловісне місце з гарбузовими головами, паперовими кажанами і привидами – атрибутами «найстрашнішого свята року».
      Хелловін став чудовою нагодою гарно провести час. Суботнього дня бібліотечний «дім з привидами» зібрав чимало гостей, які вміють веселитися та яким притаманне хороше почуття гумору. Й ніхто з них не залишився без традиційних хеловінських солодощів!

пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

 Слово до слова складається мова

Буду я навчатись мови золотої
У трави-веснянки, у гори крутої,
В потічка веселого, що постане річкою,
В пагінця зеленого,що зросте смерічкою.
Буду я навчатись мови - блискавиці
В клекоті гарячім кованої кориці,
В корневищі пружному ниви колискової,
В леготі шовковому пісні колискової;
Щоб людському щастю дбанок свій надбати,
Щоб раділа з нами Україна - мати;
Щоб не знався з кривдою,не хиливсь під скрутою,
В гніві бився блисками, а в любові - рутою!

АНДРІЙ ЛІВИЦЬКИЙ – ПЕРШИЙ ЛУБЕНСЬКИЙ ПРЕЗИДЕНТ

          В рамках семінару для бібліотекарів у Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбулася презентація книги «Андрій Лівицький. Листування (1919–1953 роки)». Упорядковане видання листів державника, політика, юриста, члена Української Центральної Ради, міністра юстиції, Голови Ради Народних Міністрів, Голови Директорії та Головного отамана військ УНР, президента Української Народної Республіки в екзилі вийшло завдяки Українському інституту національної пам’яті. Тверда обкладинка, якісний друк, унікальні світлини та  688 сторінок переписки Лівицького. Абсолютна більшість листів опубліковані вперше. Відтепер, за сприяння регіонального представника Інституту пам’яті Олега Пустовгара, цінне видання мають змогу почитати й наші земляки. А це – становище української еміграції, протистояння радянським органам безпеки, особисте життя Лівицького та інших відомих діячів. Окремим розділом представлені копії листів президента, перехоплені радянською закордонною розвідкою. 

 ДО БІБЛІОТЕКИ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ 

     Члени пошукового загону «Оберіг» ОЗ «Калайдинцівський ліцей» разом з керівниками Наталією Крутій та Світланою Скребець завітами до Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика на зустріч із письменницею, журналісткою Ганною Кревською (Мариною Кононенко) та здійснили підбір матеріалів до пошукової роботи. Пошуковці поспілкувалися також із директором публічної бібліотеки Валентиною Сьомак, яка долучилася до консультації зі щоденником свого батька - Івана Миколайовича Сися. Гості вдячні за затишну атмосферу зустрічі та наданий матеріал до пошукової роботи.

понеділок, 28 жовтня 2024 р.

 СІЯЧІ РІДНОГО СЛОВА 

      Напередодні Дня української писемності та мови в Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбулися цікаві поетичні діалоги під назвою «Сіяти мусимо слово». Цікавий формат літературної зустрічі об'єднав двох поетів - нашого земляка, голову літоб'єднання імені Донченка, члена НСПУ й НСЖУ Олександра Міщенка та гостя книгозбірні - Олександра Лук'яненка, яких представила бібліотекар Марина Кононенко. Наш гість - лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Василя Юхимовича та інших вагомих відзнак народився в місті Горішні Плавні, упродовж 2003-2004 років навчався у США, а свої перші поетичні твори написав у вісім років. Самобутній поет, професор кафеди культурології, філософії та музеєзнавства ПНПУ імені В. Г. Короленка, актор, автор десятків поетичних та драматичних творів дивовижно теплим оксамитовим баритоном та продуманими питаннями створив затишну та позитивну атмосферу зустрічі.

середа, 23 жовтня 2024 р.

НАМАЛЮЙ МІСТУ ПРО ЛЮБОВ

       Осінь - пора теплих зустрічей, приємних розмов за філіжанкою кави, цікавих книжок та спогадів про минуле. Осінь - час дарувати свою любов ближнім, зігріваючи їх словами підтримки та уваги. З цією метою працівники Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика відгукнулися на запрошення ПО БО "Спілки самаритян", відвідавши Центр психосоціальної підтримки населення цієї благодійної організації. Цього разу зустріч мобільної бібліотеки охопила краєзнавчу мозаїку нашого краю. Бібліотекар Марина Кононенко ознайомила присутніх з історією міста, зокрема, походженням назв його вулиць, ілюструючи свою розповідь ретро-світлинами храмів Лубен, та спинилася на тематиці історичних романів Володимира Малика.

неділя, 20 жовтня 2024 р.

Бачити світ очима дитини

      Незважаючи на похмуру осінню погоду, в  Публічній бібліотеці імені Володимира Малика щосуботи сонячно. Адже в затишній книгозбірні збираються маленькі та юні читайлики, щоб активно та змістовно провести час. Цього разу бібліотекарі Сніжана Кириченко та Лариса Гончарук підготували для дітей цікаве дозвілля: майстер клас з орігамі «Осінні листочки» та сторі-тайм за творчістю письменниці Зірки Мензатюк «Бачити світ очима дитини».

четвер, 17 жовтня 2024 р.

 КАВОВИЙ МІКС 

      Із новими яскравими книгами, бібліо-парасолькою та цікавими розвиваючими іграми завітали працівники Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика до учнів Академічного ліцею "Європейський". В рамках проєкту "Мобільна бібліотека - територія читання та дозвілля", що реалізується за підтримки Благодійного фонду "МХП-Громаді", учні третіх класів ліцею за сприяння бібліотекаря Наталії Панченко відгадували загадки, продовжували прислів'я та знайомилися з героями улюблених казок. Бібліотекарі Лариса Гончарук та Сніжана Кириченко провели чудове психологічне розвантаження для малечі з допомогою каво-терапії.

середа, 16 жовтня 2024 р.

 "МХП – ГРОМАДІ": РАЗОМ РОБИМО ВАЖЛИВЕ! 

       У гостинному колі партнерів, друзів та читачів відбулася презентація проєкту «Мобільна бібліотека – територія читання і дозвілля», який Лубенська публічна бібліотека імені Володимира Малика виграла серед сотень інших, ініційованих Благодійним фондом «МХП- Громаді». До Лубен прибули керівник групи соціального розвитку Північ БФ «МХП- Громаді» Юлія Король та фахівець із соціальних проектів Антон Васильєв. У першу чергу привітав гостей Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко, відзначивши постійну підтримку підприємства МХП, що діє на території міста, зокрема, адресну допомогу родинам воїнів та волонтерам.

понеділок, 14 жовтня 2024 р.

Бібліотека – анти стрес для дітей

       Діти з радістю відвідують заняття клубу «Веселі долоньки», організовані щосуботи фахівцями Публічної бібліотеки імені Володимира Малика. Адже для них бібліотекарі влаштовують цікаві майстер класи, добирають для читання захопливі книги, придумують різноманітні завдання, ігри та конкурси, розкриваючи цікаві факти, а також дарують маленькі сюрпризи.

четвер, 10 жовтня 2024 р.

 ДО ЛЮДЕЙ ІЗ КНИГАМИ

      Теплої жовтневої днини працівники Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика відгукнулися на запрошення депутата обласної ради , директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лубенської міської ради, партнера проєкту  Наталії Сухонос та прибули книжковим десантом на гостинне подвір’я біля центру.  Працювали «мобільними десантниками» бібліотекарі Віталіна Курильчук, Лариса Гончарук, Сніжана Кириченко та Марина Кононенко разом із директором Валентиною Сьомак.

вівторок, 8 жовтня 2024 р.

 ВІД РОК-МУЗИКИ ДО КОБЗАРЯ

        Днями до Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика завітав самобутній виконавець, що разом із колегами по цеху відроджує давні традиції українських мандрівних музикантів.
      Віталій Кобзар - родом із Запоріжжя, а нині мешкає в Ірпені. Гість розповів про архаїчні інструменти братчиків, майстерно виконавши давні українські думи 17 століття та жартівливу пісню про кисіль. Зустріч зі справжнім кобзарем відбулася в Академічному ліцеї імені братів Шеметів.

неділя, 6 жовтня 2024 р.

 Краєзнавчий квест «Кам’яний вік Посулля» в бібліотеці

    «Поринь у найдавніше минуле свого народу та знайди там своє коріння, воно надасть тобі сили, хоробрості та мудрості.» (Людмила Яковлєва)

    «15 тисяч років тому на території нашого краю з’явилися перші поселення людей, наших далеких предків. Про це свідчать археологічні розкопки  Гінцівської стоянки на берегах прадавньої річки Удай…» - такими словами фахівці Публічної бібліотеки імені Володимира Малика відкрили дітям таємничий світ епохи пізнього палеоліту - кам’яної епохи. 

середа, 2 жовтня 2024 р.

 В ГОСТІ ДО СКАРЖИНСЬКОЇ

    Тривають цікаві  зустрічі нашої мобільної книгозбірні. Цього разу працівники Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика відвідали один із найбільш віддалених мікрорайонів міста – №8. Бібліотекарі провели захоплюючу історичну розвідку, присвячену відомій меценатці, засновниці музею та кількох шкіл – Катерині Скаржинській. Місце зустрічі обрали не випадково – у гімназії, що носить ім’я славетної землячки. Бібліотекарі Марина Кононенко та Інна Сизоненко ознайомили гімназистів з цікавими фактами життєпису та благодійності Катрусі, продемонструвавши унікальні ретро-світлини, які знімалися у Круглику понад століття тому.

вівторок, 1 жовтня 2024 р.

 На захисті єдиної України

Ми сильні духом, непоборні, вільні,
Із наших вуст звучить, зі зброї і дзвінниць,
Серця й кордони українців нероздільні, -
Із Днем Захисників і Захисниць!
        Сьогодні, 1 жовтня, в Україні у свято Покрови Пресвятої Богородиці відзначають День захисників і захисниць України та День козацтва. 
     З нагоди свята Публічна бібліотека імені Володимира Малика розгорнула в читальній залі книжкову тематичну виставку «На захисті єдиної України».
     На книжкових полицях  виставки експонуються  видання, які  знайомлять з витоками українського лицарства; розвідки про військову майстерність та традиції Війська Запорізького, подвиг героїв Крут, Українських Січових Стрільців та воїнів УПА. Не залишать байдужими документальні видання та спогади  воїнів-захисників, які  й сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи  кордони від ворогів. Для шанувальників художнього слова – книги про війну та Україну авторів, які стали до лав ЗСУ - Сергій Гридін, Борис Гуменюк, Віталій Запека, Сергій Лойко, Олег Сенцов,  Валерій Пузік, Павло Вишебаба, Артем Чапай, Олег Бородай.

понеділок, 30 вересня 2024 р.

НА ЗАХИСТ РІДНОЇ ЗЕМЛІ 

      У перший день жовтня наша держава відзначає одразу два важливих свята – День захисників і захисниць Україна та День українського козацтва, започатковані 2014 року. Із цієї нагоди бібліотекарі Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика провели патріотичний брейн-ринг зі студентами ВСП «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж ПДАУ»

Ф
лешмоб  #100новихкнижок

     Лубенська публічна бібліотека імені Володимира Малика приєднується до флешмобу #100новихкнижок від Українського інституту книги, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого та Української бібліотечної асоціації, щоб привернути увагу до оновлення та поповнення бібліотек сучасною літературою.

     Французький філософ Вольтер говорив:  «Читаючи в перший раз гарну книгу, ми переживаємо ті ж почуття, як і знайомство з новим другом».  Тож  і користувачі Публічної бібліотеки імені Володимира Малика відкривали для себе нові книги та авторів коли знайомилися сучасною літературою, виданнями наданими УІК.

Вітаємо переможців!

       Нещодавно бібліотекарі Лубенської громади взяли участь у цікавому інноваційному конкурсі «Буктрейлер – сучасна реклама книги». Його підсумки приурочені до Всеукраїнського дня бібліотек. На розгляд журі було подано 20 відеороликів на твори української та світової літератури для дорослих та дітей. В оцінюванні бралися до уваги наступні критерії: оригінальність художньої ідеї та способів її розкриття; логічність та влучність викладу; раціональність анімаційних ефектів; відповідність ілюстративних матеріалів тематиці твору; сила емоційного впливу; рівень виконавської майстерності.

 Бібліотека –українському воїну

      1 жовтня – значуща дата, яка переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів українців. В цей день громадяни нашої держави святкують День захисників та захисниць України.  Героїзм наших військових – це не просто гарні слова, це - приклад для наслідування підростаючому поколінню українців. 

середа, 25 вересня 2024 р.

 БІБЛІОТЕКА ПРЯМУЄ ДО ВАС!

     Триває робота з популяризації читання та досяжності книг. Нещодавно у дружньому колі представників громади нашого міста відбулася презентація проєкту «Мобільна бібліотека – територія читання і дозвілля». Секретарі МК №4 та №3 Ірина Синенко і Валентина Савченко розпочали спілкування в кінотеатрі «Київська Русь» з кава-брейку та налаштували зібрання на конструктивний діалог. Директор Публічної бібліотеки імені Володимира Малика Валентина Сьомак коротко ознайомила партнерів проєкту:  представників управління культури та мистецтв, Лубенського територіального центру з надання соціальних послуг населенню, Лубенського районного осередку ГО «ВО СОІУ», секретарів мікрорайонів та їх актив із напрямками реалізації проєкту, що діє на базі книгозбірні та можливостями наших фахівців.

неділя, 22 вересня 2024 р.

 Coffee-art в бібліотеці

      Coffee-art – це оригінальна техніка створення картин за допомогою розчину натуральної кави. Кава – не тільки незвичайний матеріал для малювання, а й екологічний продукт. Основою кавових шедеврів є один колір з багатьма відтінками.
     На черговому занятті клубу «Веселі долоньки» в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика діти спробувати свої сили у цьому виді мистецтва. Адже малювання кавою дозволяє висловити свої емоції, почуття, а приємний аромат  заспокоює та надихає. Трішки фантазії та поради бібліотекаря допомогли юним художникам створити чудові  картини з осіннім сюжетом. 

середа, 18 вересня 2024 р.

      Аби  більше людей закохувалися у читання… Мобільна бібліотека вулицями міста

     В невеликих українських містечках бібліотеки часто розташовуються ближче до центру. Не є винятком і наше тисячолітнє місто Лубни. З віддалених частин міста людям зазвичай далеко діставатися до бібліотеки. Наша центральна книгозбірня Малика,  з відомих усім лубенцям причин, знаходиться на другому поверсі, що також не дає можливості створити для мешканців громади безбар’єрний простір. Тож проєкт «Мобільна бібліотека –територія читання і дозвілля» - це своєрідна можливість буквально привозити бібліотеку до тих, хто до неї зазвичай не доходить. Ця послуга   стала можливою завдяки проєкту «Час діяти, Україно! від БО «БФ «МХП-Громаді».

вівторок, 17 вересня 2024 р.

Книги в дарунок

      Завдяки Благодійному фонду «Спадок Гетьманщини» Публічна бібліотека імені Володимира Малика поповнилася   новими книгами. Це значні за обсягом, красиві за зовнішнім і внутрішнім оформленням і найголовніше цінні за своїм наповненням видання:   «Сповідні розписи сіл Конотопської сотні середини VІІІ ст. Кн. 1.» та «Конотопська сотня у матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 років Том ІІ. Книга 3». Подаровані книги є продовженням серії «Спадок Гетьманщини. Конотопщина козацька».  Велика подяка Благодійному фонду, котрий вже не  перший раз  надсилає до бібліотеки цінні видання.   Саме такі книги сприяють відродженню  справжньої української історії та утвердженню нашої держави.