неділя, 20 квітня 2025 р.
Писанковий вернісаж
Світле свято Великодня
Великдень - дуже давнє свято, яке символізує прихід весни, тепла, приліт птахів, буяння дерев. Християни ж вклали в цей день інший сенс і відзначають його у зв'язку з Воскресінням Христа. Світле свято Великодня - це найважливіше, найголовніше, найшанованіше свято християн. Сьогодні, в умовах війни, Великдень - це свято, з яким пов'язані надії кожного українця про закінчення війни та відродження України.
Напередодні Великодня у філії №3 Лубенська міська бібліотека відбулася народознавча година та освячення пасок. Присутні послухали про цікаві звичаї та традиції Великодня в Україні, поділилися особливостями святкування свята у своїх родинах.
пʼятниця, 18 квітня 2025 р.
Слово, запечене війною із дрібкою гумору
Для кого писалася книга «Полінка»? Чому антивоєнний роман «Цуцик», який розійшовся за чотири місяці, обзивали ледь не спецоперацією ФСБ? Звідки взявся позивний «Спілберг», до чого спонукають нічні чергування з економним ліхтариком та як можна посміятися з власного поранення? На ці й не лише на ці питання отримали відповіді читачі Публічної бібліотеки імені Малика під час теплої та атмосферної зустрічі з письменником-земляком, ветераном російсько-української війни Віталієм Запекою. Наш гість народився у Полтаві, до війни був професійним фотохудожником, тож 2015-го з фотоапаратом на неї й пішов.
четвер, 17 квітня 2025 р.
«КОБЗАР» – ЮВІЛЯР!
Він не надто серйозно ставився до своїх поетичних спроб та навіть не був певен, що вони варті друку. Втім, друзі-полтавці були геть іншої думки. Перше видання «Кобзаря» Тараса Шевченка вийшло рівно 185 років тому – 19 квітня за старим стилем. Книга мала 1000 примірників, а її меценатом став полтавський поміщик Петро Мартос. «Кобзар» видали в Петербурзі 1840 року, опублікувавши вісім творів 26-річного Тараса: "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка", "До Основ’яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч" та "Думи мої, думи, лихо мені з вами". "Кобзар" мав величезний успіх, а перший наклад, попри чималу ціну, швидко розійшовся.
Онлайн навчання бібліотекарів
ВЕЛИКОДНІ БАРВИ
понеділок, 14 квітня 2025 р.
ЛІТЕРАТОРИ РІДНОГО КРАЮ
неділя, 13 квітня 2025 р.
Верба красна розцвітає, про Великдень сповіщає
четвер, 10 квітня 2025 р.
Веселка емоцій в бібліотеці
Самобутня ромська культура
Створення та редагування таблиць у Microsoft Word
неділя, 6 квітня 2025 р.
Подих весни – тендітні первоцвіти
четвер, 3 квітня 2025 р.
ПIЖМУРКИ НА КАЗКОВIЙ КАРУСЕЛI
вівторок, 1 квітня 2025 р.
СЛІДСТВО ВЕДУТЬ МЕДИКИ!
А ви коли небудь відчували себе у ролі слідчого, вивчаючи факти з минулого нашого міста? Ми – так! Нещодавно учасники літературно-мистецького клубу «Червлені щити», що діє на базі Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика, провели цікаву та пізнавальну екскурсію, дослідивши історію архітектурної пам’ятки міста – будівлі Лубенського окружного суду. Перед початком «судово-медичної експертизи» керівник клубу, бібліотекар Марина Кононенко ознайомила студентів Лубенського фахового медичного коледжу з історією будівлі, адже не дарма нині площа носить ім’я академіка Олексія Бекетова.
неділя, 30 березня 2025 р.
Якщо читає дитина, Україна буде вільна і єдина
«Якщо читає дитина, Україна буде вільна і єдина» – під таким гаслом проходив Всеукраїнський тиждень дитячого читання-2025 Публічної бібліотеки імені Володимира Малика. Протягом тижня бібліотекарі проводили для маленьких читайликів цікаві бібліотечні активності: літературний квест, опитування, презентацію книжкових новинок. Багато дітей відвідало нашу книгозбірню в період весняних канікул, завдяки чому десятки книг з бібліотечного фонду потрапило в дитячі руки.
четвер, 27 березня 2025 р.
Створення заголовків до книжкових виставок
Квест-мандрівка до країни Казок
середа, 26 березня 2025 р.
"Чарівний ланцюг казок"
вівторок, 25 березня 2025 р.
#Тижбень_дитячого_читання
неділя, 23 березня 2025 р.
«Найвідданіші друзі в житті - це собаки і книги»
Бібліотекарі навчалися граючись
21 БЕРЕЗНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛІСІВ
Через величезні втрати лісових
насаджень, у 2012 році в ООН започаткували цю екологічну подію.Ліси - це більше ніж дерева, це - легені нашої планети, вони покривають 30%земної поверхні та відіграють життєво важливу роль для всього живого, мають недооціненне екологічне,соціальне та економічне значення.
Щоб привернути увагу дітей до проблеми збереження лісів, у Філії №24 Хорошківська сільська бібліотека пройшла інформаційно - екологічна година.
Юні читачі дізналися цікаву, пізнавальну та корисну інформацію про ліси та їх мешканців, познайомилися з книгами природничого спрямування.
Зробивши ще один крок у пізнанні дивовижного світу який нас оточує, дійшли висновку: ліс - зелений скарб нашої планети.
середа, 19 березня 2025 р.
ПОЕЗІЯ - ЦЕ ЗАВЖДИ НЕПОВТОРНІСТЬ
«Мені потрібне Слово, а не слава…»
Ліні Василівні Костенко 19 березня виповнюється 95 років. Завдяки їй поезію полюбили мільйони, і складно нині знайти українця, чиє серце не торкнули афористичні, пронизливі вірші невимовної глибини та строфи з вічними сенсами. Сьогодні Ліна Костенко продовжує писати — працює над новою книжкою, в якій постане «і сподівана, і несподівана». А ще закриває мільйонні збори на армію та слідкує за всіма новинами в мережі.
вівторок, 18 березня 2025 р.
Мереживо поезій Ліни Костенко
#МереживоПоезій_Ліни_Костенко
Частина 1: https://www.facebook.com/bibliotekaMalyka/videos/621511901038263
Частина 2: https://www.facebook.com/watch?v=1872222186852841
Чатина 3: https://www.facebook.com/watch?v=1535753483762837
Подорож лубенських бібліотекарів до Чураївни
Як найкраще відзначити ювілей легендарної поетеси Ліни Костенко? Звичайно, доторкнувшись до її життєдайного поетичного джерела.
ПОЕТИЧНЕ БАГАТОГОЛОССЯ
Поезія — спосіб відчути одне одного, знайти себе, почути інших - голоси військових і волонтерів, класиків та дітей, врешті - спосіб знайти свій голос. За ініціативи Українського інституту книги нинішній Національний тиждень читання поезії триває 17-23 березня та має назву «Пісня тисячі голосів». Його гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся». З цієї нагоди бібліотекар Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика Марина Кононенко провела поетичний нон-стоп останніх поезій Сергія Жадана на Радіо-Лубни 100.8 fm.
неділя, 16 березня 2025 р.
«МурМурЛендія» в бібліотеці
пʼятниця, 14 березня 2025 р.
Бібліотечний non-stop марафон «Подякуй Герою»
14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.З нагоди Дня українського добровольця працівники Публічної бібліотеки імені Володимира Малика передали українським захисникам на фронт патріотичні обереги. До благодійного non-stop марафону «Подякуй Герою» долучилися юні відвідувачі бібліотечних заходів та діти військових разом з Оленою Виповською, представником Полтавського обласного осередку «МРІЯ».
Збереження природи очима дітей
У сучасному світі, де проблеми довкілля та збереження природних ресурсів стають все більш актуальними, має надзвичайну вагу розвиток екосвідомості серед дітей. Міжнародний екологічний конкурс дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках» є джерелом, завдяки якому в юного покоління формується активна екоціннісна позиція.четвер, 13 березня 2025 р.
Редактор PowerPoint. Створення презентацій
Чергове навчання для завідувачів філій сільських бібліотек відбулось у Хабі цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика.Бібліотекарі вивчали можливості редактора для створення презентацій PowerPoint. Віталіна Курильчук, координатор хабу, детально розповіла і продемонструвала на практиці функції редактора. Кожен працівник створив власну презентацію з новинками художньої літератури та періодичних видань, що надійшли до їхніх філій.
#Бібліотекарі_Цифрові_навички_Удосконалення
середа, 12 березня 2025 р.
Мелодія двох сердець
Весна - чарівна пора року, коли прокидається все навколо, коли розквітають і жінки, як ніжні весняні квіти. В ці дні приємно поринути в атмосферу ніжності і любові. Напрочуд гарний настрій отримали учасниці клубу «У дружньому колі» в затишних стінах Публічної бібліотеки імені Володимира Малика.вівторок, 11 березня 2025 р.
Бібліотерапія - зупинка "Здоров'я"
Тиждень дитячого читання
неділя, 9 березня 2025 р.
«Селф-мейд-мен» Тарас Шевченко
Поетичний голос Кобзаря
Наш незабутній Шевченко - Кобзар
пʼятниця, 7 березня 2025 р.
ВОЛОДАР ДИТЯЧОГО СМІХУ – ХТО ВІН?
Жив та був собі пан у Лубнах
знався він на бродячих котах,
з ними дружбу водив і Лубнами бродив
і співати залазив на дах!
На світі є багато книжок, а серед них ті, що не хочеться випускати з рук. Саме їх пише сучасний дитячий письменник Сашко Дерманський. Тож у Публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбулася вook-мандрівка для учнів 6 класу Української класичної гімназії, яку провели бібліотекарі Лариса Гончарук та Марина Кононенко.
четвер, 6 березня 2025 р.
Фейсбук-сторінка. Удосконалення
У Хабі цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика відбулося навчання для завідувачів філій сільських бібліотек.
Віталіна Курильчук, координатор хабу, допомагала бібліотекарям покращувати навігацію сторінок бібліотек у соціальній мережі Фейсбук. Проконсультувала, як змінити зовнішній вигляд сторінки, контактні дані бібліотеки, внести режим роботи. Дала поради, як зробити так, щоб контент був яскравий, цікавий, та приваблював користувачів.
середа, 5 березня 2025 р.
неділя, 2 березня 2025 р.
Бути там - де користувач: бібліотека & Facebook
пʼятниця, 28 лютого 2025 р.
Навчання координаторів ХАБУ
У Хабі цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика Координатор Віталіна Курильчук для працівників сільських бібліотек провела навчання «Бібліотеки-Хаби цифрової освіти як простір набуття цифрових навичок».
Більшість мешканців громади використовують для он-лайн послуг смартфони, а не ноутбуки чи стаціонарні комп’ютери. Тому тема сьогоднішнього навчання була саме зосередження на функціях і можливостях смартфону.
середа, 26 лютого 2025 р.
Масниця у бібліотеці
КРИМ - ЦЕ УКРАЇНА
26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Пам’ятна дата встановлена 2020 року Указом Президента України.
З цієї нагоди у Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика діє книжкова викладка "Крим - це Україна: так було, є і буде". Гості та читачі нашої книгозбірні можуть більш детально дізнатися про мужність тисяч людей, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг для підтримки територіальної цілісності України. На заклик Меджлісу кримськотатарського народу тисячі татар, українців та представників інших національностей вийшли на мирний протест, щоб чинити спротив російській окупації та підтримати незалежність України. Спротив, що його 2014 року почали найхоробріші мешканці Криму, тепер чинить уся країна. Сьогодні ми стоїмо пліч-о-пліч проти повномасштабної російської агресії. Ми не втрачаємо надії та продовжуємо боротьбу за свої права й свободу!
вівторок, 25 лютого 2025 р.
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЖІНКИ
Україна здавна славиться самобутньою культурою, в якій жінка посідає особливе місце, уособлюючи мудрість, красу, турботу, незламну силу та відданість родині. З 2023 року в нашому календарі з’явилося нове свято – День української жінки. Святкування 25 лютого обрали не випадково. Адже саме цього дня народилася Леся Українка – символ мудрості та незламності нашого жіноцтва. З цієї нагоди працівники Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика відгукнулися на запрошення та відвідали центр психосоціальної підтримки ПО БО «Спілки Самаритян».