неділя, 20 квітня 2025 р.

 "ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ У СПАДОК ОНУКАМ"
#ЖИТТЯ_У_СТИЛІ_ЕКО 

        У квітні, коли все навкруги зеленіє та розквітає, ми відзначаємо ряд екологічних дат пов'язаних із захистом природи, одне з них "ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ», яке відзначається щорічно у третю суботу квітня із 1999 року.
     В цей день проводяться заходи очищення довкілля, озеленення, збереження заповідних об'єктів  та поширення екологічних знань. 
  Це день єднання та спільних дій для збереження нашої унікальної природи. 
     Філія №24 Хорошківська сільська бібліотека долучилася до ЕКОТОЛОКИ, метою якої стало спільне прибирання території, та проведення інформаційно - просвітницької діяльності, під час якої обговорили проблеми, пов'язані з охороною навколишнього середовища. 

  Писанковий вернісаж 

       Яскравим, мов писанка, стало святкове заняття клубу «Книжкові розумаки» в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. Про Великодні традиції в Україні, а саме - прикрашання писанок - розповіла керівник клубу Лариса Гончарук. Чимало цікавого про писаночку, про символіку візерунків на ній діти дізналися під час відео-екскурсії до Музею Писанки в місті Коломия.  Багатюща колекція писанок не лише з України, а й з усього світу надихнула маленьких читайликів на виготовлення власних паперових писаночок.

Світле свято Великодня

   Великдень - дуже давнє свято, яке символізує прихід весни, тепла, приліт птахів, буяння дерев. Християни ж вклали в цей день інший сенс і відзначають його у зв'язку з Воскресінням Христа.                                Світле свято Великодня - це найважливіше, найголовніше, найшанованіше свято християн. Сьогодні, в умовах війни, Великдень - це свято, з яким пов'язані надії кожного українця про закінчення війни та відродження України. 

       Напередодні Великодня у філії №3 Лубенська міська бібліотека відбулася народознавча година та освячення пасок. Присутні послухали про цікаві звичаї та традиції Великодня в Україні, поділилися особливостями святкування свята у своїх родинах.  

пʼятниця, 18 квітня 2025 р.

Слово, запечене війною із дрібкою гумору

      Для кого писалася книга «Полінка»? Чому антивоєнний роман «Цуцик», який розійшовся за чотири місяці, обзивали ледь не спецоперацією ФСБ? Звідки взявся позивний «Спілберг», до чого спонукають нічні чергування з економним ліхтариком та як можна посміятися з власного поранення? На ці й не лише на ці питання отримали відповіді читачі Публічної бібліотеки імені Малика під час теплої та атмосферної зустрічі з письменником-земляком, ветераном російсько-української війни Віталієм Запекою. Наш гість народився у Полтаві, до війни був професійним фотохудожником, тож 2015-го з фотоапаратом на неї й пішов.

четвер, 17 квітня 2025 р.

 «КОБЗАР» – ЮВІЛЯР! 

         Він не надто серйозно ставився до своїх поетичних спроб та навіть не був певен, що вони варті друку. Втім, друзі-полтавці були геть іншої думки. Перше видання «Кобзаря» Тараса Шевченка вийшло рівно 185 років тому – 19 квітня за старим стилем. Книга мала 1000 примірників, а її меценатом став полтавський поміщик Петро Мартос. «Кобзар» видали в Петербурзі 1840 року, опублікувавши вісім творів 26-річного Тараса: "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка", "До Основ’яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч" та "Думи мої, думи, лихо мені з вами". "Кобзар" мав величезний успіх, а перший наклад, попри чималу ціну, швидко розійшовся.

 Онлайн навчання бібліотекарів

       15-16 квітня 2025 року працівники структурних підрозділів Публічної бібліотеки імені Володимира Малика брали участь в обласному семінарі-практикумі «Утвердження української національної та громадянської ідентичності: роль публічних бібліотек». Організатором заходу виступила Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації. 

 ВЕЛИКОДНІ БАРВИ

        Вербного тижня пішов Лубнами поголос, що круглицька пані зі своїми підлеглими їздить ярмарками та скупляє писанки! Баби й молодиці, заїжджі торговки й навіть кілька черниць хутко понесли на продаж власну працю. А через одинадцять років побачив світ унікальний альбом, в якому розмістили 2219 кольорових писанок, крапанок, дряпанок, мальованок не лише нашого Посулля, а й багатьох інших регіонів, де проживали етнічні українці. З нагоди Великодніх свят та 140-річчя заснування Лубенського музею Катерини Скаржинської, бібліотекарі Публічної бібліотеки імені Володимира Малика на запрошення ПОБО «Спілки Самаритян» провели цікавий майстер-клас, одне із завдань якого було базова психосоціальна підтримка з елементами творчості та національної само ідентичності для лубенців та гостей нашого міста.

понеділок, 14 квітня 2025 р.

 ЛІТЕРАТОРИ РІДНОГО КРАЮ

       Роль книги в житті людини важко переоцінити. Одним із головних засобів виховання духовної культури особистості є активне залучення до читання, інтерес до творчості письменників, що живуть та працюють поруч нас. А що, коли інформація з «Вікіпедії» видається нудною та формальною? Тоді до послуг зацікавлених краян – скарбничка досвіду бібліотекарів. Цього разу до Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика звернулася небайдужа учнівська молодь із Гімназії імені Василя Барки. Під час зустрічі обговорили не лише творчість літераторів, що нині працюють в Лубнах, а й тих, що нині мешкають в інших містах, втім не поривають зв'язок із рідним краєм.

неділя, 13 квітня 2025 р.

Верба красна розцвітає, про Великдень сповіщає

        Вербна неділя - це свято, сповнене світла, тепла та родинних традицій. А найцінніші традиції це ті, які ми передаємо дітям. З давніх-давен наші предки вірили, що верба приносить здоров'я, силу та благословення на весь рік. У цей святковий день і нині люди прикрашають свої оселі вербовими гілками, адже вони є символом перемоги добра над злом і надії на краще.

четвер, 10 квітня 2025 р.

Веселка емоцій в бібліотеці

        Коли Публічну бібліотеку імені Володимира Малика відвідує маленький непосида  Семенчик, - її книжкова посмішка грає всіма барвами веселки. Фахівець Марія Колегова стає на годинку бібліонянею та експромтом вигадує для чомучки різноманітні ігри-розважалки:  читалки вголос, рольові ігри, боулінг, складання будиночків з кольорових кубиків. А як цікаво разом вивчати людські емоції! Якого кольору радість, захоплення, здивування, смуток, страх, образа? Як дати раду своїм фобіям?

Самобутня ромська культура

      Вже понад 50 років поспіль циганський народ 8 квітня відзначає Міжнародний день ромів. Свято циганської історії, культури та національної ідентичності. Цього дня волелюбний співочий народ на весь світ заявив про себе, як про своєрідну єдину націю, що має унікальну історію, неповторну культуру, мову, традиції.
       В Публічній бібліотеці ім. В.Малика з нагоди Міжнародного дня ромів для членів клубу «У дружньому колі» відбулася інформаційна година на тему «Культура циган України».

Створення та редагування таблиць у Microsoft Word 

      Навчання для завідувачів філій сільських бібліотек тривають. На черговому занятті працівники хабів удосконалювали свої знання у можливостях текстового редактора Microsoft Word. 
    Віталіна Курильчук, координатор хабу Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика детально розповіла про можливості таблиць у редакторі. Про їх створення, редагування, змінення напрямку тексту у комірках, вирівнювання, об’єднання та розділення, та ще багато цікавого та корисного, що знадобиться у роботі кожному. 
#Бібліотекарі_Цифрові_навички_Удосконалення

неділя, 6 квітня 2025 р.

 Подих весни – тендітні первоцвіти

      Перші квіти після тривалої зими приносять величезну втіху для душі. До квітів, що дарують нам весняний настрій, відносять: підсніжники, проліски, крокуси (шафрани), ряст, фіалки, морозник, білоцвіт весняний, сон-трава, примули та інші.  Але не поспішайте зривати це диво: збережіть красу весняного лісу!  
         До Публічної бібліотеки імені Володимира Малика на еко-мандрівку «Подих весни – тендітні первоцвіти» були запрошені учасники клубу «Книжкові розумаки». Мета еко-мандрівки  - привернути увагу дітей до збереження первоцвітів.

четвер, 3 квітня 2025 р.

 ПIЖМУРКИ НА КАЗКОВIЙ КАРУСЕЛI

- Що таке справжня казка? - спитав маленький Ганс у батька.
- Та, в якiй переплелося життя i те, чого ми прагнемо, - вiдповiв той. 
         Щороку на початку квітня ми святкуємо Міжнародний день дитячої книги,  започаткований ще 1967 року. Дату обрали не випадково, адже саме цього дня народився славетний данський казкар - Ганс Андерсен. Нинi письменнику, який писав казки для дорослих i дiтей, виповнилося 220 рокiв!

вівторок, 1 квітня 2025 р.

 СЛІДСТВО ВЕДУТЬ МЕДИКИ!

        А ви коли небудь відчували себе у ролі слідчого, вивчаючи факти з минулого нашого міста? Ми – так! Нещодавно учасники літературно-мистецького клубу «Червлені щити», що діє на базі Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика, провели цікаву та пізнавальну екскурсію, дослідивши історію архітектурної пам’ятки міста – будівлі Лубенського окружного суду. Перед початком «судово-медичної експертизи» керівник клубу, бібліотекар Марина Кононенко ознайомила студентів Лубенського фахового медичного коледжу з історією будівлі, адже не дарма нині площа носить ім’я академіка Олексія Бекетова.

неділя, 30 березня 2025 р.

 Якщо читає дитина, Україна буде вільна і єдина

           «Якщо читає дитина, Україна буде вільна і єдина» – під таким гаслом проходив  Всеукраїнський тиждень дитячого читання-2025 Публічної бібліотеки імені Володимира Малика.  Протягом тижня бібліотекарі проводили для маленьких читайликів  цікаві бібліотечні активності: літературний квест, опитування, презентацію книжкових новинок. Багато дітей відвідало нашу книгозбірню в період весняних канікул, завдяки чому десятки  книг з бібліотечного фонду потрапило в дитячі руки.

четвер, 27 березня 2025 р.

 Microsoft  Publisher. 
Створення заголовків до книжкових виставок

    Чергове заняття відбулося у Хабі цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика для завідувачів  філій сільських бібліотек. 
      Темою навчання було створення заголовків до книжкових виставок в програмі Microsoft  Publisher.  Віталіна Курильчук, координатор хабу, разом з  бібліотекарями детально розібрали всі можливості програми. Бібліотекарі створили свої заголовки. Також завдяки готовим шаблонам у Publisher кожен зможете створити будь-що: від простих вітальних листівок і етикеток до професійних бюлетенів та маркетингових матеріалів. 
      Тож навчання триває…
#Бібліотекарі_Цифрові_навички_Удосконалення

 Квест-мандрівка до країни Казок

        20 березня у всьому світі відзначають День казки — свято чарівних історій, які наповнюють дитинство світлом, добром і дивами. Казки допомагають дітям пізнавати світ, вірити в справедливість, дружбу та силу добра.
       В рамках Тижня дитячого читання Публічна бібліотека імені Володимира Малика традиційно «увімкнула зелене світло» для потяга до країни Казок. Пасажирами веселого експресу стали маленькі та юні користувачі книгозбірні, яких об’єднали любов до казок та бажання поринути в захопливу гру.

середа, 26 березня 2025 р.

 "Чарівний ланцюг казок"

       У філії № 20 Олександрівська сільська бібліотека проведено бібліошопінг "Чарівний ланцюг казок". Присутні з перших хвилин потрапили в гості до казки, зустрілися з улюбленими казковими героями. Казки-це  наші великі і мудрі вчителі, дають перше уявлення про добро і зло, правду і неправду. Хто читає казки, той стає добрішим, мудрішим і сильним. Казки - це диво, сповнене краси. Поринуть у  казку-це ж бо так цікаво.

вівторок, 25 березня 2025 р.

  #Тижбень_дитячого_читання             

     Всеукраїнський тиждень дитячого читання ініційований Національною бібліотекою України для дітей розпочато. Тиждень дитячого читання традиційно проходить в кінці березня. Його мета-мотивація дітей до читання книжок та популяризація творчості сучасних та класичних українських письменників. У нашій бібліотеці є чимало цікавих дитячих книжок та книжок для позакласного читання. Читання - це свято для тих, хто любить книгу,хто захоплюється читанням, хто проживає різні історії та події разом з головними героями.             
   25 березня у філії №3 Лубенська міська бібліотека до Всеукраїнського тижня дитячого читання відбулася година цікавої книги, де діти ділилися історіями прочитаних книг, відгадували загадки та ребуси. Також ознайомилися з дитячими книгами сучасних письменниками.  
       Ваші книги чекають на вас.

неділя, 23 березня 2025 р.

 «Найвідданіші друзі в житті - це собаки і книги»

     "Найвідданіші друзі в житті - це собаки і книги... Вони захищають і збагачують...але їхнє мовчання завжди означає більше, ніж людські слова…" Серж Гудман.  
      Тож в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика на черговому занятті дитячого клубу «Книжкові розумаки» йшлося про собак. Керівник клубу Лариса Гончарук навела  приклади бездоганної собачої вірності людям. Діти  залюбки згадали про славетного чернігівського сапера і талісмана ДСНС пса Патрона,  який зумів підкорити серця українців своєю важливою працею. Учасники клубу переглянули пізнавальний відеоролик «Цікаві факти про собак» та розповіли зворушливі історії про своїх домашніх улюбленців. 

Бібліотекарі навчалися граючись

     «Через гру – до читання» такою була тема сьогоднішнього Дня професійного розвитку для завідувачів філій Лубенської громади, який відбувся на базі філії №2 Лубенська міська бібліотека для дітей.
      За чарівним помахом Феї Поезії, наші бібліотекарки «перетворилися» на юних читачів - учасників інтерактивного заходу «Поезія – душі перлина!» та помандрували диво-країнами. Кожна зупинка була присвячена творчості відомих українських поетів: Лесі Українці та Тарасу Шевченку, Максиму Рильському, Ліні Костенко та полтавці Марусі Чурай. Переплетінням поетичних намистинок, дитячих забав та інтелектуальних завдань пригощали присутніх ведучі заходу - бібліотекарі Інна Пона та Людмила Горб.

 21 БЕРЕЗНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛІСІВ

  Через величезні втрати лісових насаджень, у 2012 році в ООН започаткували цю екологічну подію.
  Ліси - це більше ніж дерева, це - легені нашої планети, вони покривають 30%земної поверхні та відіграють життєво важливу роль для всього живого, мають недооціненне екологічне,соціальне та економічне значення.
  Щоб привернути увагу дітей до проблеми збереження лісів, у Філії №24 Хорошківська сільська бібліотека пройшла інформаційно - екологічна година. 
  Юні читачі дізналися цікаву, пізнавальну та корисну інформацію про ліси та їх мешканців, познайомилися з книгами природничого спрямування. 
  Зробивши ще один крок у пізнанні дивовижного світу який нас оточує, дійшли висновку: ліс - зелений скарб нашої планети. 

середа, 19 березня 2025 р.

ПОЕЗІЯ - ЦЕ ЗАВЖДИ НЕПОВТОРНІСТЬ 

      95 років – ціла епоха! Нам з вами пощастило. Бо ми живемо в час коли живе і творить Легенда української літератури. Гордість бере, що ми з нею дихаємо одним повітрям, ходимо одними стежками, дивимося в одне небо. 19 березня святкує 95-тий день народження легенда української поезії - Ліна Костенко.  Її творчість стала знаковою для кількох поколінь українців, бо щиро, образно, правдиво і торкається найтонших струн душі. В неї закохуватись і полишали, давали найвищі нагороди і забороняли друкувати.

 «Мені потрібне Слово, а не слава…»

      Ліні Василівні Костенко 19 березня виповнюється 95 років. Завдяки їй поезію полюбили мільйони, і складно нині знайти українця, чиє серце не торкнули афористичні, пронизливі вірші невимовної глибини та строфи з вічними сенсами. Сьогодні Ліна Костенко продовжує писати — працює над новою книжкою, в якій постане «і сподівана, і несподівана». А ще закриває мільйонні збори на армію та слідкує за всіма новинами в мережі. 

вівторок, 18 березня 2025 р.

Мереживо поезій Ліни Костенко

      В рамках Національного тижня читання поезії «Пісня тисячі голосів» та з нагоди 95-річчя з дня народження Ліни Костенко у Публічній бібліотеці ім. Володимира Малика розпочався поетичний камертон «Мереживо поезій Ліни Костенко».
#ТижденьПоезії2025
#МереживоПоезій_Ліни_Костенко

Частина 1: https://www.facebook.com/bibliotekaMalyka/videos/621511901038263

Частина 2: https://www.facebook.com/watch?v=1872222186852841

Чатина 3: https://www.facebook.com/watch?v=1535753483762837



 Подорож лубенських бібліотекарів до Чураївни

      Є люди, які ще за життя стають легендами. Навколо них творяться міфи, чутки, перекази, за якими так важко відрізнити правду від вигадки. Такою є Ліна Василівна Костенко. Щоб не сказати про цю видатну українку, сказаного буде мало, її життя, її світ у її поезіях, прозі, висловах, поступках.19 березня їй виповнюється 95 років. 
      Як найкраще відзначити ювілей легендарної поетеси Ліни Костенко? Звичайно, доторкнувшись до її життєдайного поетичного джерела. 

 ПОЕТИЧНЕ БАГАТОГОЛОССЯ 

      Поезія — спосіб відчути одне одного, знайти себе, почути інших - голоси військових і волонтерів, класиків та дітей, врешті - спосіб знайти свій голос. За ініціативи Українського інституту книги нинішній Національний тиждень читання поезії триває 17-23 березня та має назву «Пісня тисячі голосів». Його гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся». З цієї нагоди бібліотекар Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика Марина Кононенко провела поетичний нон-стоп останніх поезій Сергія Жадана на Радіо-Лубни 100.8 fm.

неділя, 16 березня 2025 р.

 «МурМурЛендія» в бібліотеці

      Нявкаючо-муркотливе братство, якби довідалося про те, що відбувалося у нашій бібліотеці, певно, якби не збіглось би до нас, то вдоволено потягнулось би і сказало б "мур", висловлюючи своє задоволення. Задоволеними залишилися й учасники дитячого клубу «Книжкові розумаки», адже 15 березня працівники Публічної бібліотеки імені Володимира Малика запросили їх хоч на годину стати мешканцями «Котячого кварталу «МурМурЛендії».
        Керівник клубу Лариса Гончарук ознайомила учасників заходу з корисною інформацією про домашніх кицьок. Бібліотекар Сніжана Кириченко запросила дітей до бесіди про пухнастиків, тож «Книжкові розумаки» порадували бібліотекарів своїми знаннями у «котознавстві». Дитячі очі світилися від захвату, коли вони дізналися таємниці котячого світу з пізнавального відеоролика. Звісно, діти переглянули книжкову колекцію Бібліо-Кота з «Мур-Мур-Лендії».

пʼятниця, 14 березня 2025 р.

 Бібліотечний non-stop марафон «Подякуй Герою»

      14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.
      З нагоди Дня українського добровольця працівники Публічної бібліотеки імені Володимира Малика передали українським захисникам на фронт патріотичні обереги. До благодійного non-stop марафону «Подякуй Герою» долучилися юні відвідувачі бібліотечних заходів та діти військових разом з Оленою Виповською, представником Полтавського обласного осередку «МРІЯ». 

Збереження природи очима дітей

       У сучасному світі, де проблеми довкілля та збереження природних ресурсів стають все більш актуальними, має надзвичайну вагу розвиток екосвідомості серед дітей. Міжнародний екологічний конкурс дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках» є джерелом, завдяки якому в юного покоління формується активна екоціннісна позиція.    

четвер, 13 березня 2025 р.

 Редактор PowerPoint. Створення презентацій

       Чергове навчання для завідувачів  філій сільських бібліотек відбулось у Хабі цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика. 
      Бібліотекарі вивчали можливості редактора для створення презентацій PowerPoint.  Віталіна Курильчук, координатор хабу, детально розповіла і продемонструвала на практиці функції редактора. Кожен працівник створив власну презентацію з новинками художньої літератури та періодичних видань, що надійшли до їхніх філій. 
#Бібліотекарі_Цифрові_навички_Удосконалення

середа, 12 березня 2025 р.

 Мелодія двох сердець

           Весна - чарівна пора року, коли прокидається все навколо, коли розквітають і жінки, як ніжні весняні квіти. В ці дні приємно поринути в атмосферу ніжності і любові. Напрочуд гарний настрій отримали учасниці клубу «У дружньому колі» в затишних стінах Публічної бібліотеки імені Володимира Малика.

вівторок, 11 березня 2025 р.

 Бібліотерапія - зупинка "Здоров'я" 

         А чи відомо вам, що начитані люди більш схильні до здорового способу життя, стійкіші до хвороб та емоційних перевантажень? Секретів декілька, але зводяться вони до однієї тези - книга допомагає подивитися в очі проблемі, скорегувати її відповідно реалій та перейняти досвід інших. Тож наші читачі обирають зупинку "Здоров'я" - спеціалізовану професійну літературу, написану зрозумілою та цікавою мовою. Лубенська публічна бібліотека імені Володимира Малика має для вас останні книжкові рекомендації вітчизняних та зарубіжних авторів: як подбати про своє фізичне та ментальне здоров'я, як здолати стрес, отримати відповіді на незручні та незрозумілі питання, здолати комплекси та страхи. Алгоритм вдалої бібліотерапії - обрати кілька книг із потрібної тематики, перечитати їх та... застосувати отримані знання! Як саме? Дуже просто - поділитися прочитаним із друзями та прислухатися до порад професіоналів. Адже бібліотерапія - це ваше здоров'я, а бібліотеки - за здоровий спосіб життя.

 Тиждень дитячого читання

    Щороку наприкінці березня проходить Тиждень дитячого читання. Ініціатива присвячена популяризації дитячої літератури.
       Занурення в знайомі сюжети й повернення до улюблених героїв має терапевтичний ефект. Це поповнює відчуття стабільності, таке необхідне під час війни. Ось і у філії №3 Лубенська міська бібліотека пройшов захід спрямований на популяризацію книги, ознайомлення з сучасними авторами,обговорювали прочитане.
     Діти читали уривки з улюблених книжок та віршів. Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам'ять і підвищує творчий потенціал.

неділя, 9 березня 2025 р.

  «Селф-мейд-мен» Тарас Шевченко

       9 березня, на початку весни, виповнюється 211 років від дня народження українського Кобзаря, письменника, філософа, художника - Тараса Шевченка. Публічна бібліотека імені Володимира Малика не залишилась осторонь цієї знаменної дати. Тож напередодні свята бібліотекарі провели для учасників клубу Книжкові розумаки» інформдосьє «Селф-мейд-мен» Тарас Шевченко».

  Поетичний голос  Кобзаря

      9 березня 211 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Ми читаємо Шевченка таким, яким він є насправді, яким читала його трудова Україна. Шевченко не роз'єднує, він об'єднує народи, цим він великий, цим він дорогий людству. У філії № 20 Олександрівська сільська бібліотека оформлено книжкову поличку «Поетичний голос  Кобзаря».   
         Слово  вічне, слово невмируще своєю правдою, невідцвітне художньою красою - це і є "Кобзар."

Наш незабутній Шевченко - Кобзар

      Цими березневими днями, в Україні проходять Шевченківські дні. Тарас Григорович Шевченко велична постать історичного та літературного життя всієї України, і в тому числі нашого краю, чиї мальовничі краєвиди та щедрість людських душ наших земляків надихнули поета на написання близько 20 поезій, і майже двох десятків малюнків. 
  Безцінна пам'ятка нашого краю - криниця Тараса Шевченка, що знаходиться в селі Ісківці, вона частувала кришталевою прохолодною поета, під час його гостин у доброго приятеля О.С. Афанасьєва - Чубинського.

пʼятниця, 7 березня 2025 р.

 ВОЛОДАР ДИТЯЧОГО СМІХУ – ХТО ВІН?

Жив та був собі пан у Лубнах

знався він на бродячих котах,

з ними дружбу водив  і Лубнами бродив

і співати залазив на дах!

        На світі є багато книжок, а серед них ті, що не хочеться випускати з рук. Саме їх пише сучасний дитячий письменник Сашко Дерманський. Тож у Публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбулася вook-мандрівка для  учнів 6 класу Української класичної гімназії, яку провели бібліотекарі Лариса Гончарук та Марина Кононенко.

четвер, 6 березня 2025 р.

 Фейсбук-сторінка. Удосконалення

       У Хабі цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика відбулося навчання для завідувачів  філій сільських бібліотек. 

       Віталіна Курильчук, координатор хабу, допомагала бібліотекарям покращувати навігацію сторінок бібліотек у соціальній мережі Фейсбук. Проконсультувала, як змінити зовнішній вигляд сторінки, контактні дані бібліотеки, внести режим роботи. Дала поради, як зробити так, щоб контент був яскравий, цікавий, та приваблював користувачів.

середа, 5 березня 2025 р.

 Обереги нашим захисникам 

        Що може бути кращим за оберіг, зроблений своїми руками, для захисників України? Оберіг – це найкраща мотивація та підтримка для хлопців та дівчат, які нас захищають. До виготовлення оберегів долучилася і Публічна  бібліотека імені Володимира Малика.

неділя, 2 березня 2025 р.

 Бути там - де користувач: бібліотека & Facebook

Соціальні медіа активно увійшли в життя сучасної людини, для них вони стали звичним способом спілкування, пошуку інформації, реалізації професійних інтересів. Сучасна цифрова платформа Фейсбук є фаворитом за охопленням аудиторії, за даними DiGiTel 2024, лише  в Україні налічується 13.85 млн користувачів. Тому не дивно, що такий великий простір, пов’язаний з інформаційним представництвом, став одним із важливих сегментів діяльності сучасної бібліотеки. Саме питання формування стратегії бібліотечної присутності в соціальній мережі Фейсбук було об’єктом обговорення на методично-консультативній лоції яка відбулася 28 лютого на базі Публічної бібліотеки імені Володимира Малика.

пʼятниця, 28 лютого 2025 р.

 Навчання координаторів ХАБУ

     У Хабі цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика Координатор Віталіна Курильчук для працівників сільських бібліотек провела навчання «Бібліотеки-Хаби цифрової освіти як простір набуття цифрових навичок».

     Більшість мешканців громади використовують для он-лайн послуг смартфони, а не ноутбуки чи стаціонарні комп’ютери. Тому тема сьогоднішнього навчання була саме зосередження на функціях і можливостях смартфону.

середа, 26 лютого 2025 р.

Масниця у бібліотеці

   Останнього зимового тижня, дітлахи, що завітали на народознавчий урок до філії № 24 Хорошківська сільська бібліотека дізналися, що з 24 лютого по 2 березня проходить особливе свято. Воно має декілька назв: КОЛОДІЙ, МАСНИЦЯ, СИРНИЙ ТИЖДЕНЬ. Припадає на останній тиждень перед початком Великого посту, супроводжується обрядами з проводами зими і зустріччю весни. Має характер загального примирення та всепрощення.
   У ході заходу присутні ознайомилися з історією виникнення цього свята, традиціями, святкуванням.

КРИМ - ЦЕ УКРАЇНА

       26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Пам’ятна дата встановлена 2020 року Указом Президента України.

       З цієї нагоди у Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика діє книжкова викладка "Крим - це Україна: так було, є і буде". Гості та читачі нашої книгозбірні можуть більш детально дізнатися про мужність тисяч людей, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг для підтримки територіальної цілісності України.  На заклик Меджлісу кримськотатарського народу тисячі татар, українців та представників інших національностей вийшли на мирний протест, щоб чинити спротив російській окупації та підтримати незалежність України. Спротив, що його 2014 року почали найхоробріші мешканці Криму, тепер чинить уся країна. Сьогодні ми стоїмо пліч-о-пліч проти повномасштабної російської агресії. Ми не втрачаємо надії та продовжуємо боротьбу за свої права й свободу!


вівторок, 25 лютого 2025 р.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЖІНКИ

        Україна здавна славиться самобутньою культурою, в якій жінка посідає особливе місце, уособлюючи мудрість, красу, турботу, незламну силу та відданість родині. З 2023 року в нашому календарі з’явилося нове свято – День української жінки. Святкування 25 лютого обрали не випадково. Адже саме цього дня народилася Леся Українка – символ мудрості та незламності нашого жіноцтва. З цієї нагоди працівники Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика відгукнулися на запрошення та відвідали центр психосоціальної підтримки ПО БО «Спілки Самаритян».

неділя, 23 лютого 2025 р.

 Пам’яті героїв Небесної сотні

 
       20 лютого у приміщені Тишківського старостату відбувся урок пам’яті «На холодну бруківку упали вони, щоб теплом своїх душ нас усіх захистити», присвячена дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Завідуюча  філією №23 Тишківська сільська бібліотека Галина Орел розповіла присутнім про події, що відбулися під час Революції Гідності.
    Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять загиблих героїв.
     У виконанні Наталії Козаренко, Лариси Артеменко та Галини Орел прозвучали вірші, присвячені Героям.

 Хаб. Навчаємо. Допомагаємо

   Працівник ХАБУ ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика Віталіна Курильчук провела чергове навчання по роботі в табличному редакторі  Microsoft Excel.









 

ВИСТОЯЛИ - ПЕРЕМОЖЕМО

      24 лютого 2025 року – третя річниця початку повномасштабної війни, і цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам’яті кожного українця.

 Мова – живе коріння роду і народу

       За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі  відзначають     Міжнародний  день  рідної  мови. Наша рідна українська мова - найпрекрасніше диво нашого народу, його невмируща душа, багатовікова культура. Знати і любити українську мову – означає любити Україну, її славне минуле й сьогодення,  бути причетним до розбудови своєї держави. 

 21 лютого - Міжнародний день рідної мови!

  Мова  - це не просто засіб спілкування, а наш культурний код,спадщина предків і символ єдності нації. Вона зберігає нашу історію, традиції та ідентичність. 
  З нагоди Міжнародного дня рідної мови, у філії №24 Хорошківська сільська бібліотека відбувся цікавий, пізнавальний захід "Українська мова - мудрості криниця”
  Під час зустрічі з юними читачами говорили про мову яка є важливим носієм цінностей та  знань.