Заходи в нашій бібліотеці


Великоднє заняття в дитячому клубі

    Писанка – традиційний оберіг для кожної української родини. Виготовлення писанки – цікаве заняття як для малят, так і для дорослих. Напередодні Великодня члени дитячого клубу «Веселі долоньки» виготовляли святкові подарунки для своїх рідних. Дітки розфарбовували яєчка пензликами, прикрашали їх в техніці декупаж. Яскраві, мов метелики, випурхували з-під умілих дитячих ручок декоративні мереживні писаночки. Заняття клубу було не просто захопило учасників, а і  об’єднало їх  навколо творчості.




Білий янгол пісні

     Музична вітальня  гостинно відчинила двері  відвідувачам міського територіального центру соціального обслуговування населення. Чергова зустріч слухачів культурно-мистецького факультету була присвячена творчості видатної співачки Анни Герман.  Про дитячі та юнацькі роки «білого янгола польської естради» розповіла  відвідувачам провідний методист центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафронова. Присутні із захопленням прослухали відомі пісні «Эхо любви», «Гори, гори, моя звезда», «Танцующие Эвридики», «Аве Марія» та переглянули документальну стрічку «Віра. Надія. Любов Анни Герман». Особливу зацікавленість викликала віртуальна виставка «Відлуння чарівної пісні», яку підготували бібліотекарі Сумського НАУ. Під час заходу лунали вірші Олександра Твардовського та  Анни Ахматової. Своїми роздумами про творчість талановитої артистки, яка живе у вдячній пам’яті шанувальників, поділилися  Валентина Федоренко, Олена Лоховицька, Луїза Яковенко. На закінчення заходу учасники виконали улюблену багатьма пісню «Надежда». 

Бібліотека імені Володимира Малика – на допомогу медичним працівникам

      Лубенська центральна книгозбірня імені Володимира Малика визначає пріоритети своєї діяльності відповідно до змін та потреб місцевої громади, постійно шукає шляхи співпраці з усіма її представниками, щоб стати справжніми соціально-інформаційним центром та складовою соціуму, культурною інституцією, яка залишається важливим самобутнім простором освіти, дозвілля, духовного розвитку громади.
       Коло партнерів нашої бібліотеки досить широке і поповнюється щороку. Бібліотека є вигідним партнером для організацій, громадським центром культурного життя, спілкування, дозвілля.
       Нещодавно бібліотека імені Володимира Малика заключила угоду про співпрацю з Комунальним міським центром первинної медико-санітарної допомоги про надання медичним працівникам безкоштовних послуг з  комп’ютерної грамотності. В лютому місяці цього року такі навчання розпочалися на базі відділу інформаційного сервісу бібліотеки (Оксана Ходоровська, Віталіна Курильчук – бібліотечні працівники відділу, які з задоволенням передадуть свої знання і уміння). Сьогодні, коли впроваджується медична реформа, знання комп’ютерних технологій, вміння працювати з персональним комп’ютером, різними видами інформації, освоєння основним комп’ютерних програм як ніколи на часі.
      Тому бібліотекарі, маючи величезний соціальний ресурс, завжди готові бути корисними місцевій громаді.






Хенд-мейд для закоханих

    Наближається День закоханих, а з ним – приємне хвилювання та пошуки подарунка для своєї «половинки». Але зовсім не обов’язково купувати сувеніри, адже можна виготовити їх власноруч, вклавши в них частинку своєї душі.
   Чергові заняття клубу «Веселі долоньки», що діє при центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика, були присвячені такій цікавій творчості як хенд-мейд.
    Маленькі відвідувачі бібліотеки виготовляли яскраві листівки-валентинки з вітаннями та ванільні фетрові сердечка, прикрашені мереживом і намистинками, щоб порадувати своїх близьких.
      Друзі, творіть та фантазуйте, даруйте один одному приємності та гарний настрій!



Поетична зустріч з Володимиром Тимчуком

     7 лютого в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика зібралися школярі Калайдинцівської та Березотіцької ЗОШ, та Вовчицького ліцею на поетичну зустріч з молодими письменником Володимиром Тимчуком.
      Офіцер Збройних Сил України, підполковник, кандидат технічних наук, співавтор понад 100 наукових та навчальних праць, викладач та науковий співробітник Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного – і це далеко не повний список справ, які характеризують особистість Володимира Тимчука. Але для присутніх на зустрічі він відкрився як обдарований талантом письменник. Своїми творам зі збірки «Вогнити! Вижити! Перемогти!» автор доторкнувся до серця кожного юного гостя та радо відповів на всі запитання, які звучали в залі.
      Зустріч сільських школярів з письменником пройшла в теплій, щирій атмосфері. Сподіваємося, патріотичний урок, який надав офіцер, поет, перекладач Володимир Тимчук залишиться надовго в пам’яті присутніх! 
      Закінчилася зустріч традиційними фото на згадку та взаєними побажаннями добра, злагоди, миру.







УДК: готуємось до впровадження

   Як відомо, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації», заклади нашої країни, що досі користувались ББК , вже в поточному році мають перейти до використання для систематизації документів УДК.
Працівники центральної книгозбірні імені Володимира Малика вже в грудні минулого року  зробили перший крок у цьому складному й тривалому процесі - провели перше ознайомче навчання для бібліотекарі сільських та шкільних бібліотек.
         Заняття провела Наталія Замараєва, провідний бібліограф  відділу організаційно- методичної та інформаційно-бібліографічного роботи. Навчання триватиме, а паралельно готуватимуться організаційно-технічні рішення, - у руслі тих, які запропонують методичні центри. 
        Нещодавно провідний бібліотекар відділу комплектування і обробки бібліотечного фонду  ЦРБ  Ольга Михлик завітала в Березотіцьку сільську бібліотеку, аби на практиці допомогти  сільським бібліотекарям розпочати цей складний процес. Адже така масштабна робота може дати добрий результат лише за умови узгоджених дій.




Відкрий для себе це ім’я: Василь Стус — людина, поет, громадянин.

      Студенти першого курсу фінансово-економічного коледжу стали учасниками літературно-музичної години присвяченої поету та правозахиснику  Василю Стусу.  Про життєвий шлях поета ім’я якого вже давно вийшло за межі України та стало символом нескореності розповіла провідний методист центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафронова. Завідувач бібліотеки коледжу Ірина Ровна презентувала студентам  книжкову викладку творів поета та провела огляд книг «Листи у вічність…», «Палімпсести», зібрання творів у 12-ти томах. Студенти із цікавістю дізналися про лубенську сторінку  життя поета та познайомились з розділом книги Ігоря та Валерія Козюр «Історичні силуети» присвяченому Василю Стусу. Під час заходу студенти та викладачі переглянули відео створене працівником відділу інформаційного сервісу районної книгозбірні Віталіною Курильчук та прослухали пісні на вірші Василя Стуса у виконанні Марії Бурмаки, Сергія Мороза та  сестер Тельнюк.



Соломія Крушельницька: неперевершена та неповторна.

    До музичної  вітальні  запросила  слухачів  культурно-мистецького факультету Університету третього віку міського центру соціального обслуговування населення провідний методист центральної книгозбірні Тетяна Сафронова. Про життєвий шлях видатної українки, яку визнали найвидатнішою співачкою світу, учасники заходу дізналися з документальної стрічки «На вершині світової слави».  Відвідувачі центру мали змогу познайомитися з унікальним двохтомним  виданням «Соломія Крушельницька. Спогади. Матеріали, Листування» з фондів районної  бібліотеки. Під час заходу лунали автентичні записи співачки «Вівці мої ,вівці», «Через сад- виноград», «Ой, летіли білі гуси», «Ой, де ти йдеш». Активні учасники зустрічі  Луїза Яковенко, Олена Головань, Антоніна Гузик висловили власні думки про творчість співачки.



   Нарада бібліотечних працівників. 

     В читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки  на  семінар- нараду  зібралися бібліотечні працівники району. Підсумовуючи діяльність бібліотечних закладів у 2017 році директор Лубенської ЦБС Валентина Сьомак наголосила, що книгозбірні району продовжили активно працювати з метою повного і оперативного задоволення інформаційних, професійних, освітніх та культурно-творчих інтересів різних категорій користувачів та  закликала активно впроваджувати сучасні технології та  сучасні форми бібліосервісу в повсякденну бібліотечну практику. Методист районної бібліотеки Лідія Іваненко проаналізувала основні показники роботи бібліотек Лубенської ЦБС та надала рекомендації, щодо покращення роботи бібліотечних закладів в 2018 році. Працівники сільських бібліотек отримали методичні поради та роздруковані матеріали, які допоможуть  провести рекласифікацію бібліотечних фондів книгозбірень згідно міжнародних стандартів УДК.
      Повідний методист ЦРБ Тетяна Сафронова наголосила, що в сучасних  умовах розбудови правової держави та громадянського суспільства в Україні значно зростає роль правової освіти і правового виховання населення, а отже пріоритетним напрямком діяльності бібліотечних закладів є формування правової культури  громадян та співпраця з організаціями та установами, які працюють у цьому напрямку. Начальник правопросвітницького відділу Лубенського міського центру безоплатної правової допомоги Лілія Ширстова розповіла про діяльність центру, який  забезпечує надання безоплатної первинної правової допомоги і безоплатної вторинної правової допомоги та постійно працює над підвищенням правової свідомості, культури та освіченості населення. Вона презентувала  підбірки інформаційних видань, які отримала кожна сільська бібліотека та закликала бібліотечних працівників  до співпраці на шляху становлення демократичної правової держави та підвищення правосвідомості та правової культури кожного громадянина України. 










КВІНТЕСЕНЦІЯ НАРОДНОЇ МУДРОСТІ

Маленькі читачі з великим задоволенням черпають знання зі скарбниці народної мудрості в стінах районної бібліотеки для дітей ім. О.В. Донченка. Їхній увазі працівники бібліотеки представили квінтесенцію народної творчості. Через калейдоскоп цікавих висловів та порад діти намагаються осягнути складний світ людських взаємин, вчаться розмірковувати над власними вчинками, відрізняти добро від зла, стають кмітливими та мудрими.
Напутні поради для дітвори приємні та корисні, бо кожна із них цінна у своїй мудрості. 
Фольклорна скарбничка – надійний помічник і порадник усім, хто долучається до чарівного світу народної мудрості, опановує культурну спадщину українського народу. Як жива вода з казкового горнятка, фольклорні джерела наповнюють силою кожну людину, переконуючи нас у безсмертності народної творчості.



Декупаж – це красиво!

 Що ж  красиве й корисне подарувати на День народження таткові чи мамі, братику або сестричці? А головне – виготовлене своїми руками! Можна виготовити листівку, намалювати букет квітів, а ще можна прикрасити будь-який виріб яскравими клаптиками тканини, чи серветками. Всі, хто любить техніку декупаж, знають, що це заняття - дуже цікаве. Трішки фантазії та вміння – і звичайна пластмасова кружечка перетворюється на креативну підставку для олівців, або вазочку для квітів. Такі чудові подарунки виготовляли дітки на черговому занятті клубу «Веселі долоньки», що діє в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика.







Птах щастя  Вікторії Токарєвої 

     На  зустріч до членів єврейської громади завітала провідний методист  районної бібліотеки Тетяна Сафронова. Вона презентувала членам клубу «Хаверим» літературний   подіум  творчості  Вікторії Токарєвій – улюбленої письменниці мільйонів жінок, автора численних бестселерів, майстрині  «міського роману». Бібліотекар  розповіла  присутнім про  єврейське та українське коріння родини письменниці,  проза якої немовби заряджена енергією любові та  вирізняється витонченістю стилю. Із великою зацікавленістю учасники заходу переглянули фрагменти інтерв’ю Вікторії Токаревої  та уривки з фільмів знятих за її сценаріями «Міміно», «Йшла собака  роялем», «Джентельмени  удачі»  та  короткометражну стрічку «Глибокі родичі». 

"Активнігромадяни: медіа для молодіжних центрів": триденний тренінг у Києві

       18-20 грудня у Києві відбувся тренінг British Council Ukraine "Активнігромадяни: медіа для молодіжних центрів". 
     На правах партнера Полтавської обласної молодіжної організації «Твій світ» Лубенська центральна районна бібліотека імені Володимира Малика в особі завідувача відділом обслуговування Олени Самойленко також мала змогу долучитися до тренінгу.
     Новий проект Британської Ради об’єднав понад 80 представників молодіжних центрів та громадських організацій з усієї України. Протягом трьох днів учасники заходу здобували нові знання та вдосконалювали навички у сфері медіа-комунікацій. Тренери поділилися з учасниками досвідом журналістської роботи, корисними порадами щодо написання новин та проведення інтерв'ю. Також молоді активісти напрацьовували ідеї для сталого розвитку молодіжних центрів та ознайомилися з історіями успіху локальних медіа з різних областей України.






Святий Миколай, до нас в гості завітай.

       Доброю традицією центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика стало щорічне привітання молодших школярів зі святом святого Миколая. У день  пам'яті улюбленого святого  українських дітей – святителя Миколи Чудотворця  учні початкових класів Литвяківської загальноосвітньої школи завітали на гостину до читальної зали районної книгозбірні. Біля центральної ялинки міста малечу зустріла завідувач організаційно-методичним відділом Тетяна Сафронова. Вона запросила дітлахів до бібліотеки, яка носить ім’я видатного українського письменника Володимира Кириловича Малика. У святково прибраній залі на хлопчиків та дівчаток чекали ігри, вікторини та розваги. Разом з бібліотекарями та завідувачем  Литвяківською сільською книгозбірнею Людмилою Сабадаш дітлахи прочитали віршовану казку Володимира Малика «Журавлі-журавлики» та переглянули мультфільм за мотивами його тетралогії «Таємний посол». Учні розділилися на дві команди «Сильні козаки» і «Розумники та розумниці» та демонстрували неабияку спритність та кмітливість під час різноманітних конкурсів.
        А найцікавішою з розваг цього дня  стало новорічне караоке, яке влаштувала для маленьких відвідувачів працівник читальної зали Лариса Гончарук. Учасники вокальних змагань отримали від бібліотекарів  грамоти та м’які іграшки. 
        Під час заходу директор ЦБС Валентина Сьомак презентувала дітям подарункове видання книги Маркіяна  Шашкевича «Читанка для діточок». Це унікальне видання  бібліотека отримала з нагоди свята в подарунок від Тараса Вікторовича Кутового. Це вже не перший подарунок від  екс-депутата,  людини,  яка завжди переймається проблемами поповнення бібліотечних фондів.
      У читальній залі панувала справжня святкова атмосфера лунали дитячий сміх та веселі пісні, а завдяки ПОМГО  «Твій світ» (голова Олександр Чепур) та СЖТ «За майбутнє дітей України» (голова Раїса Кошель) малеча із задоволенням пригостилися гарячим чаєм  та солодощами. 








Свято святого Миколая для дітей АТО,ВПО та волонтерів


      Свято святого Миколая - дуже важливий день. Він зігрітий благословенням, добром і радістю. Святого Миколая називають Чудотворцем, і, це правда. Адже саме в цей день виконуються всі найзаповітніші мрії. Це свято любові і душевної теплоти! У цей день навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку або чарівний чобіток, адже так приємно знайти в ньому подарунки.
        Тож напередодні дня Святого Миколая в розважальному центрі «Депот» зібралися діти воїнів АТО, внутрішньо переміщених осіб, волонтери на святковий захід в рамках програми «Стежинами добра», яка здійснюється за фінансової підтримки Ради Європи. Розпочався захід  презентацією самого проекту «СТЕЖИНАМИ ДОБРА», до якої цього річ приєдналася  Лубенська  центральна книгозбірня імені Володимира Малика разом з ГО «Міжнародна асоціація недоторканості приватного життя…», ЗОШ № 3, станція юних техніків, волонтери.. Представник  Міжнародної організації  міграції  відкрив дану презентацію та побажав успіху громаді і активу проекту. 
      Впродовж святкового заходу діти  розважалися,  представляли своїм ровесникам таланти, брали участь у конкурсах, вікторинах, квестах, які підготували для них  бібліотекарі  та  працівники розважального центру.
      Волонтери  Стежин добра отримали відзнаки та подарунки. Організатори дійства дякують всі установи та підприємства,що підтримали проект і від усієї душі вітають учасників заходу,  місцеву громаду зі святом. 
      Бажаємо міцного здоров'я, успіхів у всіх ваших починаннях, радості і безхмарного щастя. Нехай у ваших домівках панує мир і спокій, нехай вас оточують хороші друзі. Нехай Господь завжди оберігає вас. Менше вам проблем, а більше удачі у всьому.



Бібліочаювання

       Щороку 15 грудня в усьому світі  відзначається Міжнародний день чаю. Поза сумнівом, такий смачний та корисний  напій  заслуговує на своє свято. Не залишились осторонь цієї традиції і на  абонементі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика. Саме найдавніший напій, який завоював мільйони сердець по всій земній кулі, став головним героєм книгозбірні в цей день. Працівники бібліотеки розповідали відвідувачам про  сорти чаю, їх цілющі властивості та традиції заварювання  в різних народів. Лунали легенди та перакази, пов’язані з цим унікальним напоєм. Звичайно, не обійшлося і без частування, адже погодьтеся, холодного зимового дня немає нічого кращого, ніж зігрітися чашкою  запашного  гарячого чаю. Кожен відвідувач мав змогу насолодитися приємним смаком та відчути неповторний аромат цього дивовижного напою.



Свято Наума – покровителя розуму

Святий Наум Пророк
Дітей кликав на урок,
Щоб навчались, не лінились,
Добром людям пригодились.
        В день Пророка Наума в книгозбірні ім О.В.Донченка розгорнулось народознавче дійство, присвячене одному з народних грудневих свят. Адже, за народним уявленням, Наум – покровитель розуму, знань і доброчинства. Наум був монахом-просвітителем. Мандруючи селами, він безкоштовно навчав дітей.
В особливий Наумів день – 14 грудня в народі кажуть «Наум наведе на ум». Святий Наум допомагає дітям засвоїти науку, бути грамотними та обізнаними людьми.
Тож, розділившись на команди, учасники свята приймали активну участь в інтелектуальних перегонах і конкурсах, продемонстрували свої знання та здібності.
Зазирнувши в минуле України, працівники бібліотеки Людмила Горб та Марта Федіско познайомили учасників свята з перлинами народної мудрості, повідали про перші рукописні книжки на українських землях, про перше друковане видання та слов’янський буквар. Діти дізналися про перші школи в Україні та князя Ярослава Мудрого, який «засівав книжними словами серця вірних людей».
А юні знайки дослідили книжку Нестора Літописця «Повість временних літ» та із задоволенням розповіли про значення книги в їхньому житті. Також діти говорили і про власні успіхи та досягнення у навчанні.
«Мудрики» та «Розумники» звивистими стежками здійснили екскурсію в Країну знань, пообіцявши натхненно здобувати знання, ідучи дорогою світла, науки, добра.





Зустріч у форматі тревел клабу

      23 листопада в молодіжному центрі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика мали цікаву і корисну зустріч у форматі тревел клабу. Нажаль, проблема мобільності підростаючого покоління залишається дуже актуальною, особливо для малих міст або сіл. Тому частину зустрічі присвятили розповіді про актуальні можливості програм національних та міжнародних обмінів, не оминули увагою і програму Британської Ради Active Citizens Ukraine, з якою багато студентів нашого міста знайомі на практиці. Завдяки насиченій та цікавій роозповіді Сергій Шумик про його особистий досвід подорожування країнами Європи,зокрема Чехією, учасники дізналися про цікаві факти: як працює громадський транспорт, державна служба комунікації, освіта та багато іншого в цій країні. Але, найголовніше, що тут прозвучало, це потужний і правильний меседж, що саме молодь, об’єднуючись у громадські організації зможе будувати, змінювати нашу країну, що б бути на рівні з європейською спільнотою.







Літературний батл  для  юних літераторів  лубенського краю.

         Незвичайний  літературний батл влаштували серед юних літераторів Лубенщини 15 листопада 2017 року. Творче змагання учасники поєднували з грою в боулінг, гру на влучання важкою кулею у кеглі. Для багатьох дітей подібний захід став здійсненням давньої мрії, адже більшість з них - це діти, що проживають у сільській місцевості і ще не мали можливості відвідати боулінг.
      Організувала змагання Полтавська обласна молодіжна громадська організація "Твій Світ" спільно з Центральною районною бібліотекою ім. В. Малика, районним центром для сімї, дітей та молоді та літературним  об'єднанням ім. О.Донченка.
        На початку заходу дітлахів привітала команда розважального центру ТРЦ  DEPO’t center, Fantasy Town м. Лубни . Разом з казковим героєм Віслючком Іа, ведуча програми вручила учасникам три подарункових сертифікати. Тож, наступну годину дітлахи з захопленням кидали кулі та разом з тим декламували вірші і, навіть ,співали пісні. 
        На завершення батлу учасники ділилися своїми враженнями, знайомились один з одним за чаюванням та раділи солодким подарункам. Захід проходив у рамках проекту «Майстерня медіа грамотності для підлітків з сільської місцевості як простір для творчості», що реалізується за підтримки Британської ради в Україні в рамках програми Active Citizens Ukraine.  








Лубни Володимира Малика.

    Літератори та бібліотекарі з Полтави стали учасниками презентації екскурсійного маршруту «Лубни Володимира Малика». Літературно-краєзнавчий проект «Земляки» вже другий рік поспіль  знайомить краян з славетними сторінками історії Полтавщини та життєписом наших знаних письменників. Координатором проекту на Лубенщині стала центральна районна бібліотека, яка носить ім’я нашого славного земляка Володимира Кириловича Малика. Протягом трьох годин полтавці мандрували вулицями нашого  тисячолітнього міста. Учасників екскурсії «Лубни Володимира Малика» зустріла завідувач організаційно-методичного відділу районної бібліотеки Тетяна Сафронова, у читальній залі книгозбірні їх привітала директор Валентина Сьомак та син письменника Володимира Малика голова Благодійного фонду «Слово» Олександр Сиченко. Під час мандрівки містом гості відвідали галерею мистецтв, музейну кімнату письменника у загальноосвітній школі №4  та  поклали квіти до могили великого майстра слова. До проведення екскурсії долучилися літератори Раїса Плотникова, Юлія Манойленко, Олександр Печора та Олександр Міщенко, науковий співробітник краєзнавчого музею Тамара Дяченко та краєзнавець Ольга Вишневська. Голова Полтавського відділення НСПУ Наталія Кірячок подякувала лубенців за співпрацю та цікаву насичену екскурсію, яка по-новому відкрила постать майстра історичного роману Володимира Кириловича Малика та змінила уявлення про  туристичний потенціал Лубен.





Презентація книги Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи»


     100 міст, більше 130 презентацій і 65 днів у дорозі, - такі показники найбільшого туру на підтримку книги в Україні. Письменник Макс Кідрук цієї осені презентує свій новий роман «Не озирайся і мовчи»  у обласних центрах та невеличких містах нашої країни. 26 жовтня автор завітав до Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика.
     «Не озирайся і мовчи» — це позажанрова історія з елементами трилера та соціальної драми. Окрім містичної складової, автор піднімає проблеми спілкування і взаєморозуміння батьків та дітей, травлі у школі та бажання втечі від реальності, притаманного підліткам.
     Макс Кідрук зазначає, що частково «НОІМ» - це роман не про паралельні світи, але про усвідомлення нами часу. «Там, де непідготовлений читач бачить містику, я опираюсь на реальні наукові теорії», - уточнює автор. 
     Також Кідрук показав буктрейлер до цього роману. Завершив автор презентацію розповіддю про наступний роман, над яким працює з літа. Він має назву «Де немає бога» і розповідатиме про кількох людей, які вижили після авіакатастрофи. 
     На презентацію прийшли не лише прихильники книг автора, але й ті, хто вперше відкрили для себе світ Макса Кідрука. Усі бажаючі мали змогу отримати автограф, сфотографуватися та придбати книги письменника. 







   

Свято козацтва в бібліотеці


   З нагоди Дня українського козацтва в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика 17 жовтня були проведені історичні перегони «Курінь козацької сміливості» для учнів 7-С класу Лубенської школи-ліцею №6.
   Завідувач відділом обслуговування Олена Самойленко розповіла дітям про державне свято, про значення козацтва у становленні незалежності України.
      «Козачата» двох куренів, «Наливайківці» та «Дорошенки»,  взяли активну участь у розважально-інтелектуальних конкурсах. Діти проявили козацьку згуртованість, сміливість та кмітливість у змаганнях за право отримати булаву – атрибут гетьманської влади.
     А перемогли, звичайно, дружба та бажання дітей стати гідними нащадками наших славних козаків.




Творча зустріч у єврейській громаді.

     Творча зустріч з відомою лубенською письменницею Раїсою Плотниковою, присвячена роману «В яру згасаючих зірок», пройшла в Лубенській єврейській громаді напередодні трагічної річниці - розстрілу жителів Лубен у Засульському яру. Директор общинного центру Любов Перебийнос запросила творчу інтелігенцію міста  та членів єврейської громади зустрітися з письменницею та ще раз перегорнути сторінки вражаючого твору. Яскраві та трагічні уривки з книги майстерно  прочитала Наталія Медведовська. Вчитель історії загальноосвітньої школи №1 Наталія Антоненко розповіла про дослідницьку роботу пов’язану з історією лубенської родини Каневських, яку вона презентувала нещодавно на Всеукраїнському конкурсі  наукових робіт інституту вивчення Холокосту «Ткума». В обговоренні книги взяли участь голова єврейської громади Геннадій Хенкін, архітектор Ірина Казакова, депутат обласної ради Руслан Ляшко, працівник  центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафронова.





«Сьогодні іменини у бібліотечної родини»

    Районна книгозбірня запросила колег на святкове зібрання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. В  останній день вересня традиційно приймають вітання люди, чия життєва місія - нести   вогонь  знань та прищеплювати  любов до книги  та читання.
    В ошатно прибраній читальній залі дружньою сім’єю зібрався  колектив бібліотечних працівників Лубенського району. До колег звернулася директор Лубенської ЦБС Валентина Сьомак, вона побажала працівникам бібліотек - натхнення і плідних звершень, міцного здоров'я і достатку, віри, надії, любові і мудрості у виконанні благородної місії. Щирі слова  вітань та подяки пролунали в цей день від голови Лубенської районної ради Григорія Угляниці, заступників голови Лубенської райдержадміністрації Сергія Сіряченка та Ігоря Нестеренка, голови Засульської ОТГ Сергія Бондаренка. Начальник відділу культури та туризму Лубенської РДА Людмила Пазенко зазначила, що сьогодні книгозбірні нашого району  це справжні інформаційні та духовні центри громад та  побажала бібліотекарям  успіхів у благородній просвітницькій справі.
 За сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи  району  керівники  нагородили кращих бібліотечних працівників   почесними грамотами . Кращою книгозбірнею року Лубенського району була визнана Михнівська сільська бібліотека, а її завідувача Лідію Марченко тепло привітали  начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини Засульської ОТГ  Інна Скиба  та староста Михнівського старостату Засульської ОТГ Марія Король.
   Музичні вітання бібліотекарям дарували в  цей день  народний аматорський чоловічний  вокальний ансамбль РБК (керівник Віктор Гриша) та члени волонтерського загону  загальноосвітньої школи №3 . Привітати бібліотечних працівників прийшли постійні партери та друзі: голова громадської організації «Жінки – трудівниці за майбутнє дітей України!» Раїса Кошель, голова ГО «Міжнародна асоціація  недоторканості приватного життя та безпеки людини» Олександр Микитюк, директор Територіального центру соціального обслуговування   Лубенської міської ради Наталія Сухонос.
     Програма та атмосфера свята з нагоди Дня бібліотек була по-особливому тепла та насичена різноманітними заходами. Працівники районних бібліотек запросили колег на  захід присвячений Року Японії в Україні. Бібліотекар районної бібліотеки для дітей Марта Федіско запросила колег здійснити віртуальну мандрівку країною сонця, що сходить. Працівники абонементу  Наталія Мусієнко та Ніна Бородавка познайомили присутніх з  традиційною японською поезією та таємницями чайної церемонії. Працівник відділу інформаційного сервісу Віталіна Курильчук провела для гостей майстер - клас із приготування суші.
  Колеги-бібліотекарі із задоволенням  спілкувалися, ділилися враженнями та професійним досвідом. 
      А на абонементі відділу обслуговування відвідувачі здійснили  подорож у часі. Вони побачили історію творення книги від найдавніших часів до сьогодення. Допомогла їм в цьому відеопрезентація, яку підготували  бібліотекарі Наталія Мусієнко та Ніна Бородавка.  Не залишились поза увагою і твори друку з видавничої справи, презентовані працівниками книгозбірні. Непідробний інтерес у відвідувачів бібліотеки  викликала фотовиставка, яку  оформлено в фойє абонементу. На ній представлені світлини пам`ятників літературним героям,  встановлених в Україні. 











У Лубнах результати проекту з адвокації для переселенців

    29 вересня 2017 року  в рамках заходів до Всеукраїнського дня бібліотек в Лубнах презентували результати проекту з адвокації для переселенців, що реалізовувала Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» протягом року. Зустріч з представниками місцевих засобів інформації відбулася в приміщенні молодіжного центру Лубенської центральної районної бібліотеки імені ВолодимираМалика. Найбільшим досягненням, за словами активістів, є створення на Полтавщині  дієвої мережі ініціативних груп внутрішньо – переміщених осіб, які підвищили свою організаційну спроможність та реалізовують власні проекти.  
     «Активне громадське життя, вибудовування ефективної роботи з органами влади, сомоорганізація і навчання у площині захисту своїх прав є запорукою успішної адаптації переселенців у місцевій громаді», - переконаний керівник проекту Олександр Чепур. 
     Про важливість мережування говорить і голова Благодійної організації «Благодійний фонд Вектор плюс», переселенка з Луганська, яка зараз мешкає у Пирятині Юлія Кузовкова.  «Під час тренінгів ми дізналися, як проводити ефективнуадвокаційну кампанію, отримали  знання про основні аспекти співпраці з органами влади та з міжнародними організаціями, які працюють в Україні в сфері захисту прав ВПО», - говорить Юлія Кузовкова. 
    Підтримку проекту надав Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні. Під час зустрічі Олександр Чепур розповів про основні віхи проекту: навчання з адвокації, планування адвокаційної кампанії, важливість соціологічного дослідження. Під час заходів учасники розглядали також  теорію та практику в сфері адвокації власних інтересів на місцевому рівні, механізми участі у розробці політик та впливу на місцеву владу, розробили і власні проекти адвокасі кампаній на місцевому рівні, які допоможуть захистити їх права та адаптуватись на новому місці.
    Захід проходив у рамках проекту «Адвокація та підвищення спроможності мережі ініціативних груп переміщених осіб в Полтавській області», що підтримується Фондом сприяння демократії Посольства США в Україні. 






Ювілей класика та сучасника.

       На літературний  салон  «Я повстав проти власної долі» до 85 - річчя від дня народження письменника Володимира Войновича  зібралися відвідувачі лубенського єврейського центру. Завідувач організаційно-методичним відділом Тетяна Сафронова познайомила членів клубу «Хаверим» із поетичним та прозовим здобутком сучасного класика  російської літератури. Учасники заходу мали змогу почути відомі пісні на слова Володимира Войновича «14 секунд  до старту», «Футбольний м’яч», «Караули закоханих», подивитися уривок з фільму «Життя та незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна». Особливу зацікавленість присутніх викликали фрагменти інтерв’ю письменника, яке він дав українському журналісту Дмитру Гордону. Мудрі висловлювання Володимира Войновича про життя та долю, спогади про зустрічі з Булатом Окуджавою, Євгеном Євтушенком, Олександром Твардовським  викликали великий  інтерес  та жваве обговорення присутніх на заході Макса Шафіра, Аркадія Биковського, Ігоря Чорного.



«Пан Коцький» в бібліотеці

      Усі ми родом з дитинства. І всіх нас виховує і продовжує виховувати казка. Казки нам допомагають обирати стежину добра, любити рідний край, бути милосердними та дбайливими господарями на планеті Земля. 
  26 вересня в Лубенську центральну районну бібліотеку імені Володимира Малика на зустріч із казкою завітали учні 3-го та 4-го класів Лубенської загальноосвітньої спеціальної школи-інтернат. Діти з великим задоволенням переглянули лялькову виставу «Пан Коцький» за мотивами української народної казки.
     Юні актори театрального клубу «Смайл» («Посмішка»): Єгор Овраменко, Катя та Аня Силки, Аліса Толкачова, Віталія Фаренюк та Данило Бровар подарували малюкам веселку позитивних емоцій. Не дивно, що глядачі теж виявили акторські здібності, зігравши «Пана Коцького» в ролях. А ще для малечі були влаштовані цікаві ігри, проведена бесіда: «Оберігаймо братів наших менших». Бібліотекар Лариса Гончарук виконала пісню «Кіт рудий». На завершення свята  від бібліотеки дітки отримали солодкий подарунок.





Славетні імена наших земляків

     Центральна районна бібліотека імені Володимира Малика долучилася до заходів з нагоди відзначення 1029-ї річниці заснування міста Лубен та 74-ї річниці визволення його від фашистських загарбників. Відвідувачі територіального центру соціального обслуговування населення взяли участь у мистецькій вітальні «Леонід Андрієвський: художник книги» в рамках циклу заходів «Славетні імена наших земляків». Завідувач організаційно-методичним відділом Тетяна Сафронова  розповіла про життєвий та творчий шлях одного з провідних майстрів сучасного українського книжкового мистецтва, народного художника України, лауреата Національної премії імені Т.Г. Шевченка, лубенця Леоніда Івановича Андрієвського. Ведуча заходу зачитала уривки зі спогадів  видатного майстра пензля, в яких він згадує рідне місто та свого першого вчителя Василя Івановича Семенюту. Під час заходу присутні мали змогу переглянути уривки з інтерв’ю художника  поету Василю Герасим’юку та прослухати пісні у виконанні  доньки митця  заслуженої артистки  України Вікторії Андрієвської. Відвідувачам центру також було презентоване чудове видання «100 видатних особистостей Полтавщини», серед яких золотими буквами вписані імена наших славетних земляків О. Афанасьєва – Чужбинського, А. Зайкевича, Л. Руденко, В. Малика, В. Симоненка. 



Незабутня подорож на Чернігівщину лубенських бібліотекарів. 


         Незабаром  золота осінь подарує нам прекрасне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Чудовий подарунок до цього дня отримали бібліотекарі району від відділу культури  і туризму Лубенської РДА. Колектив Лубенської ЦБС  здійснив  професійно-навчальний візит до бібліотек Чернігівщини. Лубенських колег гостинно зустрічали господині книгозбірень з Ніжина  та Прилук. У Ніжинській міській бібліотеці  ім. Гоголя директор Єкименко Олена Євгеніївна запросила  лубенців стати гостями  міжнародного літературного фестивалю «Бібліолитаври». У читальній залі бібліотеки лунали поезія та проза письменників з Луцька, Краматорська, Києва та твори  місцевих авторів. Бібліотекар  з  Мгаря  Наталія Шабля  подарувала ніжинцям декілька своїх, сповнених любові до рідного краю, поезій. Із великою цікавістю лубенці познайомились з експозицією Ніжинського музею «Поштова станція» та залишили  запис у книзі  відгуків.
     У Прилуцькій центральній районній бібліотеці  бібліотекарів Лубенщини радо вітала директор Тарасенко Валентина Володимирівна. Вона познайомила гостей із здобутками  книгозбірні та подарувала колегам підбірку місцевих краєзнавчих видань. Особливу зацікавленість у сільських працівників викликали відвідини сільської бібліотеки у селі Манжосівка, яка є однією з кращих у Прилуцькому районі.
     Незабутні враження  залишились в серцях лубенців від екскурсії територією Густинського Свято-Троїцького монастиря – архітектурної та духовної перлини України.
    Професійно - навчальний візит  на Чернігівщину  не тільки познайомив  лубенських бібліотекарів з кращим досвідом  бібліотечної роботи, але й  додав  їм нових вражень та гарного настрою напередодні професійного свята.












Зовсім скоро сортуванню сміття вчитимуться студенти одного з навчальних закладів Лубен

    Сьогодні отримали та змонтували в Молодіжному центрі при центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика перші контейнери. Сподіваємося, настануть ті часи, коли навіть маленькій дитині не прийде в голову викинути обгортку в непризначений для неї контейнер. І не тільки через штрафи, а й тому, що  з юних років привчатимуть викидати сміття правильно. 




Українська бібліотечна асоціація – об’єднує бібліотекарів України.

      На Полтавщину з професійним візитом завітали члени Чернігівського відділення УБА. Першими їх зустріли колеги з  Лубенського району. Працівники книгозбірень  з обласних, районних, сільських бібліотек на чолі з директором Чернігівської обласної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка Інною Аліференко познайомились з роботою  Лубенської централізованої  бібліотечної системи. Під час творчого спілкування у центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика відбувся професійний діалог, в якому взяли участь бібліотекарі двох регіонів України. Бібліотекарі Чернігівщини мали змогу переглянути відеоматеріали, які презентували роботу Лубенської районної книгозбірні . 
  У зразковому сільському музеї Василя Симоненка у Тарандинцівській загальноосвітній школі  директор Світлана Яценко розповіла  гостям з Чернігівщини про життєвий та творчий шлях «витязя молодої  української  поезії». Бібліотекар сільської бібліотеки Наталя Шабля  познайомила їх з історією Мгарського Спасо-Преображенського монастиря та  рідного села  Мгар. Бібліотекарі Чернігівщини відвідали Курган Скорботи та Алею пам’яті чорнобильців. 
   Колектив центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика  пригостив колег смачним цілющим чаєм з Березоточі  та пирогами від депутата Полтавської обласної  ради Руслана Ляшка, подарував їм ляльку-мотанку та  книги лубенських авторів. На добру пам’ять про Лубенщину  кожен з гостей отримав  у дарунок книгу про Василя Симоненка та буклет про наш край. Бібліотекарі Чернігівщини  презентували лубенцям підбірку краєзнавчої літератури та щиро подякували за гостинність.









День із життя бібліотеки з присмаком шоколаду

                                    
      11 липня відзначається Всесвітній день шоколаду (World Chocolate Day). Це свято виникло у Франції в 1995 році і швидко набуло поширення в інших країнах. У цей день проводяться різноманітні заходи, акції, присвячені цьому смачному продукту. Не залишаються осторонь цієї ініціативи і бібліотеки України. Вперше такий незвичайний «солодкий день» відбувся і на абонементі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика. 

    В рамках заходу відвідувачі мали змогу прослухати інформацію про історію виникнення шоколаду та цікаві факти про нього. Дізналися, що першим європейцем який спробував «чоколатль» був Христофор Колумб, а індіанці цей незвичайний продукт називали «напоєм богів». Також з’ясували, який із знаків зодіаку має найбільшу пристрасть до цих смаколиків, а солодкоїжки собі затямили: щодня можна вживати не більше 30 гр шоколаду, зате – цілий рік. І, звичайно, кожен із присутніх отримав невеличкий подарунок – малесеньку шоколадку. Всі без винятку були задоволені і від солодощів, і від уваги бібліотекарів.




Маленький читач у великому світі книжок

(бібліотечний уїкенд)

Цікаво та змістовно проводять своє дозвілля юні читайлики у стінах районної бібліотеки для дітей ім. О.В.Донченка. Адже найкращі моменти дитинства пов’язані з іграми та розвагами. А правильно організований дитячий відпочинок приносить масу приємних та незабутніх вражень кожній дитині. Саме працівники районної бібліотеки для дітей знають відмінний рецепт, що поліпшує настрій і дарує радість. 
Діти не тільки дізнаються багато цікавого про книгу і роботу бібліотеки, але й беруть активну участь у конкурсах та мандрівках, діляться своїми фантазіями, проявляють ерудованість в іграх та змаганнях.
         Весела ігротека дарує малечі безліч яскравих емоцій та позитиву. Маленькі читачі залюбки мандрують стежинами дитячих книг та журналів, здійснюють прогулянки золотими сторінками дитячої поезії та дізнаються багато пізнавального й корисного. А  веселий гумор, який є невід’ємною складовою літнього настрою, супровджує дітлахів від першої до останньої сторінки їхніх мандрівок сучасними книжками.
    Діти постійно щось вигадують, створюють прекрасне своїми руками, охоче підкорюють нові дослідницькі вершини, адже саме завдяки творчості розкривається дитяча душа. Учасники літнього рандеву отримують безпрограшну лотерею.
        Дитинство сплітає воєдино красу та ніжність, енергію та силу, пристрастність та завзяття. Це час, коли хочеться досягти так багато, і це справді вдається – рости, любити, творити.
         Тож, зігріваймо теплом і любов’ю, ласкою та добром, словом, ніжністю і турботою маленькі серця, щоб вони відчували свою важливість у цьому світі.






 

  Тренінг – кемп «Життєві навички: як діяти в ситуації вибору»

      06 червня 2017 року в приміщенні молодіжного центру Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. Малика відбувся денний тренінг – кемп «Життєві навички: як діяти в ситуації вибору», який провела Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ».
      До активних методів навчання та профілактики долучились учні, які навчаються у середніх загальноосвітніх школах міста. Захід став результатом міжсекторної взаємодії між громадськими активістами, молодіжними рухами та державними службами. 
     «Існує потреба у стимулюванні підвищення освітнього рівня та особистісного розвитку підлітків як особливої групи ризику, стимулюванні їх фізичного та інтелектуального розвитку. Неповнолітні потребують збільшення кількості і розширення спектру освітніх і профілактичних послуг з підвищення правової компетентності та психологічної готовності до свідомого соціально унормованого життя» - переконаний керівник проекту Олександр Чепур. 
     Сьогодні проблеми молодіжного середовища набули особливої гостроти та актуальності. Зростання різних форм девіантної поведінки, злочинності, аморальних проявів серед підлітків турбує все суспільство. Лубенським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою в справах дітей та іншими структурами проводяться рейди по сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах та профілактичні вечірні рейди «Діти вулиці». Однак, таких дій недостатньо. Так вважає і начальник служби в справах дітей виконавчого комітету міської ради Тетяна Башлій. 
     До роботи з групою підлітків був залучений тренер – експерт превентивних програм Костянтин Баранов (м. Черкаси). Учасники мали змогу поліпшити свої комунікативні навички, відбувалися жваві обговорення та рухливі ігри, спрямовані на формування відповідальної поведінки.
      В другій частині тренінг – кемпу група відвідала дитячий парк ім. Донченка та під час пікніку продовжила спілкування та мали змогу познайомитись з такою формою роботи, як соціальний театр. Адже на завершення заходу учасники взяли участь у форум – театрі під назвою «Чужий син». 
     Захід проходив в рамках проекту «Злочинці не назавжди: соціальна підтримка молоді Лубенщини, яка перебуває у конфлікті із законом» за підтримки програми Британської ради в Україні «Активні громадяни». Активну участь у заході взяла Тетяна Сафронова, працівник центральної книгозбірні, так як бібліотека є партнером в  даному проекті.






  Дарунок від Тараса Кутового

Здійснюйте добро, поки ви існуєте!
Дені Дідро


     Дарунки книг бібліотекам - це дуже давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду без залучення додаткових джерел фінансування. 
    Лубенська центральна районна бібліотека імені Володимира  Малика висловлює щиру подяку екс - депутату Верховної Ради  України, землякові Тарасу Кутовому за подарований унікальний фотолітопис «За Україну, за її  долю,за честь і волю за народ!».
     Книга видана  цього року у ТОВ «Видавничий Дім Ін Юре» під егідою Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса до 100 - річчя Української національної революції 1917-1921 рр. Авторами  ідеї  та керівниками проекту стали Степан Кубів,  Олександр  Святоцький та Руслан  Стефанчук.
 «У фотолітописі зібрано та вперше опубліковано максимальний комплекс фотоматеріалів часів Української революції 1917-1921років. Не претендуючи на вичерпність, доповнивши світлини історичними фактами, творці цього видання намагалися відобразити масштаб і розмах визвольних змагань, зберегти пам»ять про тих, кому ми завдячуємо новітньою  українською державністю»,- наголошує Степан Кубів у своїй передмові.
    Тримаючи першою  в бібліотеці це унікальне видання,  впевнена, що воно дасть можливість кожному доторкнутися  до історії, побачити минуле очима сучасників, переосмислити доленосні для нашого народу історичні події.
  Особливо цікавими для наших користувачів стануть сторінки, пов’язані з Полтавщиною. Адже одним з головних центрів Української національної революції 1917-1921 років була саме Полтавщина – батьківщина Симона Петлюри. Незважаючи на небезпеку та заборони, в українських родинах свято оберігали пам’ять про визвольні змагання.
     У  восьмій  книзі – розділі представлені найвідоміші постаті Української національній революції та подано  сто перемог України ( 1917-2017).
Книга стане в нагоді не лише користувачам , а й  працівникам бібліотек під час проведення заходів з відзначення подій того періоду. Адже  2017 рік  Указом Президента України проголошено Роком української революції 1917-1921 років.

    

  Фестиваль європейського кіно у районній бібліотеці.

     У Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика 27 червня пройшов показ стрічки  французького режисера  Жерома Салля "Одісея". Юні та дорослі читачі бібліотеки  та члени лубенського общинного єврейського центру "Хесед Шахар Лубни" стали учасниками кіноперегляду фільму присвяченого досліднику океану та мандрівнику Жаку-Іву Кусто. Працівник бібліотеки Тетяна Сафронова відкрила Фестиваль європейського кіно та розповіла про ініціативу Української бібліотечної асоціації, яка разом із кінодистрибуторською компанією «Артхаус Трафік» на замовлення Представництва ЄС в Україні протягом двох тижнів надають можливість українцям безкоштовно перереглянути кращі фільми  останніх років, знятих в країнах ЄС. 
     Учасники кінопоказу вдячні організаторам за надану можливість долучитися до фестивалю європейського кіно.




«Наш закон – наша сила»

       28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме  21 рік  тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.
       З нагоди свята для  користувачів  середнього шкільного віку в Інтернет центрі було проведено он-лайн - бліц розминку  «Наш закон – наша сила».
     Відвідувачі переглянули презентацію «Конституція Пилипа Орлика». Цей документ був  прийнятий 5 квітня 1710 року  під керівництвом Гетьмана Пилипа Орлика», адже це є справжня реліквія, віковічна пам’ятка української державної думки – видання «Конституція Пилипа Орлика». Саме цей документ чи не першим поставив питання існування української держави, і є водночас маніфестом державної волі народу України.
     Завідувач відділом Оксана Ходоровська наголосила юним читачам, що вони не повинні бути осторонь життя України, оскільки молодь – це та сила, яка в змозі здійснити перетворення на краще, і забезпечити більш справедливе майбутнє держави.
      Права і обов’язки, свобода і відповідальність – роблять людину людиною, яка живе в суспільстві.  Вони захищають нас, і не знання закону не звільняє від відповідальності за його порушення.



Конституцію вивчаємо, пам’ятаємо, поважаємо…

       28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме 21 рік тому в Україні було прийнято Основний Закон держави, який закріпив незалежність українського народу.
Кожен свідомий громадянин нашої держави має знати свої права та обов’язки змалку.         Звісно, в дитячому віці не можливо знати детально всі закони. Але основне діти повинні знати. З цією метою для найменших читачів центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика була проведена ознайомча бесіда «Конституцію вивчаємо, пам’ятаємо, поважаємо…».  




Жити за Основним Законом країни

                             В нас людина кожна знає,
Чим займатись вона має.
Гарантує нам це право
Головний Закон держави.

Він дає дорослим й дітям
Вільно і щасливо жити.
Всі його повинні знати
І вивчати, й шанувати.

Звуть закон цей в Україні – 
Конституція країни.

        28 червня  наша держава святкує День Конституції – свято національного єднання й загальної відповідальності за сьогодення й майбутнє нашої Батьківщини. У цей день ми віддаємо данину поваги символам держави, що пройшли довгий героїчний шлях.
Цьому всенародному святу присвячений урок-кіносеанс «Конституція – Основний Закон України», який для маленьких читачів організували працівники районної бібліолтеки для дітей ім. О.В.Донченка.
      Міні-кіносеанс ознайомив читайликів з правами, свободами та обов’язками громадян України. Адже розділ про права людини – один із найважливіших у Конституції нашої держави, яка утвердила реальність української національної державності, визнала людину найвищою соціальною цінністю.
        Переглянувши відеопрезентацію, діти отримали цікаву і корисну інформацію про державні символи: Гімн – символ національної і державної величі, Золотий Тризуб, синьожовтий Прапор, які осяюють наше життя, зміцнюють сили українців.
    Юні відвідувачі бібліотеки ознайомилися з виставкою «Конституцію вивчаємо, пам’ятаємо, поважаємо»  та самостійно виготовили державні та народні символи з підручних матеріалів.
      Маленькі патріоти добре усвідомлюють, що бути українцем – це щиро любити свою Батьківщину, дотримуватися законів нашої держави, займати активну громадянську позицію. 
     Кожен, хто хоче, щоб у спільному Домі-Державі всі жили щасливо, повинен добре знати Конституцію, розуміти її, виконувати і боронити.
     І як садівник плекає кожну квіточку й рослину, так і держава піклується про своїх дітей, щоб росли вони дужими та розумними громадянами, здатними цінувати своє життя та інших людей.






     «Знайди себе у книзі»

    25 червня до Міжнародного дня молоді Лубенська центральна районна бібліотека імені Володимира Малика взяла участь у флешмобі «Знайди себе у книзі», який проходив з ініціативи молодіжної секції Української бібліотечної асоціації
Для участі у флешмобі потрібно було наступне:
- Взяти книгу із частиною тіла на обкладинці;
- Зробити фото з написом «Знайди себе у книзі»;
- Розмістити фото 25 червня 2017 року як аватарку власного профайла у соціальній мережі Facebook із хештегом #denmolodi2017.
        Красиві, активні та креативні бібліотекарі нашої бібліотеки виконали всі умови  та прорекламували свої улюблені книжки.





Знайомство з бібліотекою



 Що таке бібліотека? Бібліотека - це сховище книг, царина знань, храм науки. А для дітей це нерозгадана таємниця. І аби наблизитись до розгадки, варто хоча б раз завітати до бібліотеки. 
      До центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика 15 червня завітали діти з пришкільного табору «Сонечко» Лубенської ЗОШ №2.  Завідувач відділом обслуговування Олена Самойленко ознайомила їх з  історію книгозбірні та провела ознайомлювальну екскурсію по бібліотеці. Також діти переглянули  відео «Як твориться книга».
     Після екскурсії дітлахи виявили неабияке бажання прочитати ледь не кожну книгу, яка потрапила до їхніх рук, тому із задоволенням долучилися до лав користувачів бібліотеки.


Щедрий подарунок від  знаменитого земляка

      Лубенська  земля багата на багатогранних, творчих особистостей. Та найбільш характерною рисою земляків я завжди вважала відкритість, щедрість і доброту. Кожного разу, коли спілкуюся на роботі з користувачами бібліотеки, у цьому переконуюсь. Нещодавно зателефонував мені відомий не лише на Лубенщині, а й в Україні та  далеко за її межами Леонід Андрієвський і запропонував подарувати для центральної книгозбірні імені Володимира Малика книги.
       Леонід Іванович Андрієвський - народний художник України,  лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, провідний майстер сучасного українського книжкового мистецтва, пристрасний журналіст - публіцист, видавець, директор  видавництва «Криниця». А ще - людина високої обдарованості і широких  гуманітарних інтересів, за плечима якого великий мистецький доробок, який заслужено входить до золотого фонду держави і нації.
        Тож дуже приємно, що  буквально  через декілька днів після дзвінка відомого земляка фонд бібліотеки поповнився чудовими виданнями - ( 34 найменувань). Серед книг - поезії  Миколи Луківа , Івана Драча і Тетяни Майданович, українські народні пісні з нотами,  художні видання для дітей і підлітків, підбірка словників (англійсько –український мистецтвознавчий та  тематичний, практичний економічний, політичний і фінансово – економічний, новогрецько – український). Цікавими стануть для читачів  видання «Розмай незалежної України. Художники Києва, українське образотворче мистецтво 1991-2011 років» , «Маловідомі мистецькі сторінки» , М.П.Бажана, «Платон Майборода: милий спомин на серці собі пов»яжи» (упор. М,Сом)  та  «Леонід Андрієвський - художник книги: літопис життя і творчості»  Ю Белічка.
      Останнім часом фонди бібліотек району поповнюються чудовими виданнями саме завдяки таким подарункам. Котрі ще пахнуть друкарською фарбою, а з тихим шелестом їх сторінок  приходить гостре відчуття того, яке прекрасне життя і як потрібно цінувати кожну його мить. Саме завдяки таким подарункам ми маємо змогу воздати осанну тому, що видається нам таким буденним, звичайним і незначущим: у всьому бачити прекрасне. 
        Щиро дякуємо Леоніду Івановичу від колективу бібліотеки, всіх користувачів за   вагомий дарунок. Зичимо  міцного здоров’я і плідної праці. Продовжуйте успішно творити, збагачуючи віковічний мистецький набуток українського народу новими ужинками в ХХI столітті.
         А всіх бажаючих   ознайомитися з подарованими книгами запрошуємо до бібліотеки імені Володимира Малика.

Величальна пісня душі поетеси Юлії Маноленко.


    З правіку джерелом духовного багатства українського народу була книга. Нещодавно скарбницю поезії нашого краю поповнила нова збірка  Юлії Манойленко «На покуті свята». 10 червня в центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика зібралися шанувальники таланту Юлії Анатоліївни - члена Національної спілки письменників України з 2009 року, члена Полтавської спілки літераторів та літературного об’єднання імені Олеся Донченка.
   Привітати поетесу з новим творчим доробком прийшли колеги по перу: Ганна Кревська, Олександр Печора та Олександр Міщенко. З побажаннями наснаги та нових злетів до пані Юлії звернулися голова громадської організації «Пектораль», яка об’єднує творчих людей нашого краю, Аліна Гончарова-Цівінська та головний спеціаліст відділу культури та туризму Лубенської РДА Юлія Кулініч. Духовного спокою та божого благословення в усіх починаннях побажав поетесі священик УАПЦ отець Олег. Теплі слова привітань на адресу талановитої  землячки лунали в цей день від Олександра Темченка та Василя Куксаня. 
     Життєствердні, сповнені любові до  світу та людей вірші, дарувала в цей день лубенцям поетеса Юлія Маноленко. Чудові  ліричні поезії  лунали і у виконанні студентів Лубенського медичного училища. Із музичними дарунками на поетичне свято до бібліотеки завітали бандурист Віталій Мороз та ансамбль «Вербиченька» Калайдинцівського будинку культури













З книжкою на прогулянці

У Міжнародний день захисту дітей книга сама завітала до малечі на свято в Центральний парк м. Лубни. «У книжок немає канікул» - з такою назвою центральною районною бібліотекою імені Володимира Малика  була представлена книжкова виставка.
Учасники святкового дійства та всі бажаючі мали змогу ознайомитися з новинками художньої літератури для дітей та юнацтва і долучитися до лав користувачів бібліотеки. 



Веселі барви дитинства
(свято сподівань і надій)


     Традиційно напередодні свята Міжнародного дня захисту дітей дитячим щебетом наповнилася районна дитяча бібліотека для  імені Олеся Донченка. На подвір’ї, під розлогою грушею, розгорнулося святкове дійство «Дитинства радісна країна» для учнів пришкільного табору відпочинку ЗШ №3, дітей з малозабезпечених сімей, сиріт та дітей - переселенців міста та району.
Ведуча заходу бібліотекар Марта Федіско розповіла маленьким краянам про Всесвітній день дитинства, наголосивши, що діти – найбільша радість у світі і  найбільше багатство на   Землі.
З вітальним словом до дітей звернулися Раїса Кошель, голова спілки жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України» та Наталія Сухонос, депутат міської ради, які не один рік поспіль є партнерами цього свята. 
«Ваші усміхнені личка, палаючі захватом очі, довірливі  обійми маленьких рук-це те, задля чого живемо ми, дорослі, зокрема,  спілчанки »        ( Раїса Кошель). А Наталія  Василівна продовжила: «Всі ми разом дуже хочемо, щоб не на словах, і не раз в рік ми всі опікувалися своїми дітьми, а щодня, щосекунди переймалися їхніми радощами і болями».
Інформаційну хвилинку «Правові розваги» з учасниками заходу провели Тетяна Сафронова, завідувач організаційно-методичним відділом Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика та Людмила Горб, головний бібліотекар районної дитячої бібліотеки імені Олеся Донченка. Малеча в ігровій формі познайомилася з і своїми правами, які прописані в Конвенції ООН «Про права дитини».
Мешканці Сонячної країни читали поезії про веселковий світ дитинства, подорожували стежинами Щастя, Радості й Добра, виконували цікаві творчі вправи. 
А ще юні знайки взяли активну участь в інтелектуальному конкурсі «Про все на світі». Діти проявили активність, знання та ерудованість, а найактивніші учасники марафону отримали призи. 
Надзвичайно сподобалися вихованцям правова вікторина, фольклорне лото, спортивна естафета, ігрова павутинка та калейдоскоп ігрових вправ.
З великим захопленням  разом з Оленою Самойленко - завідувачем відділом обслуговування центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика долучилися до літературно-пригодницької гри «Геокешинг», демонструючи глибокі знання з літератури, вміння та таланти імпровізації.
Цікавим та незвичним доповненням розважальної програми стали «Кінопроби» під керівництвом Лариси Гончарук, бібліотекаря центральної районної бібліоткеи імені Володимира Малика. Діти із завзяттям демонстрували свої акторські таланти під щедрі оплески глядачів.
Веселі жарти, музика і сміх, віночок дитячих ігор, дружні хороводи – такою була атмосфера незвичайного дійства.
Всі учасники літнього рандеву з великою цікавістю виготовляли колективний колаж «Мир у долонях дитини».
Подорожуючи Країною Дитинства, діти змагалися у спортивних перегонах, естафетах під керівництвом Владислава Касяна та Сергія Бортніка, представників Лубенського фізкультурно-спортивного товариства «Колос».                                                 Насамкінець директор Лубенської РЦБС Валентина Сьомак щиро подякувала усім учасникам заходу, вручила солодощі від депутата обласної ради  Руслана  Ляшка, ПП Валерія Больбота  та безкоштовні  квитки на будь-який атракціон в Центральному парку м. Лубни від Євгенія Лозовенка. І, звичайно ж, побажала мирного неба, ясного сонця і здійснення найфантастичніших мрій.






Паперові дива - власноруч

        Дитяча творчість – це щось спонтанне, неповторне, безпосереднє і разом з тим - природнє і дивовижне. Діти все сприймають по-іншому, ніж дорослі. Для малюків у творчості не існує табу.
       Сьогодні до центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика  завітали учні пришкільного табору «Ластівка», що діє при ЗОШ №8, де мали змогу створювати паперові дива. Завдяки майстер-класу бібліотекаря Марії Бровар дітки виготовили власноруч рухливу іграшку – рибку з паперу. Природно, що всі маленькі умільці в процесі творчості відчули цілу гаму позитивних емоцій.




Центральна районна книгозбірня імені Володимира Малика - постійний учасник районного Шевченкового свята   в Ісківцях.

        Вже не один рік поспіль стало доброю традицією в останню неділю травня у мальовничих Ісківцях, біля  славнозвісної  Шевченкової криниці зустрічатися усім поціновувачам українського слова на літературно-мистецькому святі «В сім’ї вольній, новій».
         Ясного недільного ранку  заквітчані рушниками луки і джерельна вода з криниці  запросили лубенців та гостей набратися снаги від пророчого слова Тараса Шевченка, який побував  в Ісківцях тричі у свого друга, відомого етнографа  Олександра Афанасьєва – Чукжбинського.
        Бібліотека представила на книжковій виставці «Духовний провідник українського  народу» найновіші та найцікавіші матеріали зі своїх фондів. Це, переважно книги, які вийшли в різних видавництвах з нагоди 200 - літнього ювілею від  дня народження великого Кобзаря. Зацікавленість присутніх  викликали такі видання, як: «Т. Шевченко. Усі твори в одному томі», «Пісенна Шевченкіана» , «Шевченківський Київ», «Ю.Ковтун Шевченкові музи», «Т. Шевченко. Біла книжка», «Кобзар Т.Шевченка англійською мовою» тощо.
           Поруч презентувалися книги місцевих авторів: Миколи Костенка, Наталії Баклай, Олександра  Печори, Бориса  Кононенка, Олександра Міщенка, Олександра  Житинського та інших. 
    Свято вирувало. Заквітчаними луками ходили усміхнені люди, милувалися розкішними рушниками та картинами, брали до рук книжки з поетичним словом, хто придбавав книги місцевих авторів,фотографувалися  біля імпровізованих виставок, зокрема, Калайдинцівської світлиці.   Неміліє джерело пам’яті Великого Тараса у  Ісківцях, плекається  гідними нащадками поета, Які понад усе люблять свою Україну.



УСІ МИ РОДОМ ІЗ ДИТИНСТВА

       Чарівний, світлий і ні з чим незрівнянний світ дитинства, безмежного і безтурботного щастя, звідки усі ми родом. Діти чомусь завжди прагнуть скоріше подорослішати, а ми, дорослі, ностальгічно згадуємо безтурботні дитячі роки. 
             У переддень Всесвітнього дня захисту дітей працівники районної бібліотеки для дітей імені О. В. Донченка та центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика спільними зусиллями провели неординарний захід «Усі ми родом із дитинства». На свято завітали члени клубу «У дружньому колі» зі своїми онучатами та маленькі читачі книгозбірні, які прийшли разом з мамами та бабусями. Бібліотекарі взяли на себе відповідальність довести юним гостям, що не варто поспішати залишити за плечима чарівну країну дитинства, а представникам старшого покоління влаштували екскурс у ту пору життя, коли морозиво солодше, квіти яскравіші і весь світ дивує. 
           На гостей дійства у цей день чекала насичена конкурсно-розважальна програма. 
           За допомогою клубка звичайних ниток учасники разом з ведучою Мартою Федіско шукали те, що їх усіх об’єднало, і виявилися заплутані щільним мереживом. Воно показало, що, не дивлячись на вікову різницю між поколіннями, ми маємо багато спільного та в будь-яку мить готові об’єднатись.  Віршована панорама у дитячому виконанні та ліричні римовані спогади старших гостей на хвилину занурили всіх у дорогі серцю миті дитинства. 
           Усі гості заходу – постійні читачі бібліотеки. Кожен з них має свою улюблену книгу, з якої розпочалось знайомство з безмежним літературним світом. Тож з неабияким захопленням вони ділилися емоціями від цих творів, які справили на них найбільше враження. Після цікавого та змістовного обміну думками бібліотекарі презентували ретровиставку «Стежками дитячих спогадів» та виставку «Новинки дитячої літератури», де були представлені книги, які вже завоювали популярність серед читачів, та твори сучасних авторів.
              Команди дорослих та дітей змогли продемонструвати свою обізнаність та кмітливість у вікторинах та завданнях. Веселу нотку до дійства додали кумедні конкурси та розваги. А який вогник азарту та завзяття світився в очах маленьких гостей, коли вони, залишивши дорослих «пасти задніх», відгадували назви мультфільмів та імена персонажів. 
              Не залишив байдужими ні дітей, ні дорослих цікавий та захоплюючий квест. Учасники долали його, об’єднавшись у дві команди та виконуючи найрізноманітніші завдання. Під час гри не тільки розважалися, а й думали, вчилися логічно мислити, шукали відповіді на швидкість, використовували різні шляхи пошуку інформації. Квест допоміг гравцям краще ознайомитися з розміщенням фонду бібліотеки, адже підказки та відповіді їм довелося шукати у книжках. А коли гості знайшлии скарб, яким виявилися солодощі, то розділили його у дружній компанії за «солодким» столом.
            Сучасні діти – невгамовні, заповзяті, розумні та веселі. А ще безмежно талановиті. Родзинкою заходу стали виступи юних музикантів – Сербу Едуарда, учня ЗОШ №8, та Симоненка Максима, учня ЗОШ № 10, які майстерно зіграли мелодії відомих українських пісень. 
             Від цієї зустрічі і дорослі, і діти отримали безліч яскравих емоцій, каскад позитиву, заряд бадьорості, свою порцію свіжих вражень і нових знань. Тож усі присутні були одностайні: «Кращого за бібліотеку місця, аби розважитися та порозумнішати, годі й знайти. І скільки б не було років – 7 чи 70, дитинство завжди світитиметься у ваших очах, наповнюючи світ теплом та радістю.» 




День Японії в Лубнах: бібліотечний формат

Якщо мене хто-небудь запитає:
 «Яка вона – Японії душа?»
На квітучих вишень в ранкових горах
Ніжний аромат.
Мотоорі Норінаґа

      Вчора, 19 квітня в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика вперше відбувся День Японії «Японська весна в Лубнах».
      «Неперевершено! «День  Японії в Лубнах» став таким яскравим святом! Особисто я цього дня дізналася багато нового» (Ірина Казакова). 
   Японія… Прекрасна та загадкова країна світанкового сонця. Для пересічного перехожого це далека східна держава з дивними традиціями та незрозумілою мовою. 
      Японію називають країною сонця, що сходить. «Ніхон коку» - «Батьківщина сонця». Адже саме ця країна знаходиться далі на схід від будь-якої іншої. Саме японці першими зустрічають сонячні промені.  Сонце в центрі її прапора символізує досконалість, розквіт держави. Це символ світла, багатства, достатку. А обравши для себе таку назву, японці підкреслили своє щасливе майбутнє. Свій народ вони вважають обраним сонцем, оскільки саме їм воно з’являється в першу чергу на початку кожного нового дня.
      Ця найдревніша у світі Імперія й досі залишається загадковою та незбагненною для нас. Таємнича Фудзіяма, храми Кіото, магічний Токіо викликають захоплення та бажання зрозуміти дива давньої цивілізації. Японія – країна парадоксальна. У ній химерно сплелись тисячолітні звичаї та найновіші технології, сила й міць самураїв і ніжність сакури.
     Захоплення Японією, її досягненнями можливе лише через її пізнання, проникнення в таємниці, розуміння традицій.
    Цього року виповнюється 25 років з моменту визнання Японією незалежності України та встановлення дипломатичних відносин між нашими державами. Саме тому рік 2017 за рішенням Президента України Петра Порошенка оголошений роком Японії в Україні. Крім цього, 45 років тому «духовні столиці наших держав — Київ і Кіото — розпочали історію своєї дружби».
   Бібліотека імені Володимира Малика завжди була, є і залишається осередком духовної і культурної освіти та розвитку. Саме її працівники в цей день разом з громадськими активістами взяли на себе відповідальність бути для своїх користувачів провідниками до вигадливого, цікавого та незвичайного світу Країни світанкового сонця.
     Різні категорії читачів – дорослі, діти, молодь, активісти після урочистого відкриття Дня, яке для кожної групи надзвичайно натхненно провела Марта - сан   (Марта Федіско, бібліотекар  районної бібліотеки для дітей), побували на віртуальній презентації «Країна, де народжуються  мрії», познайомилися з книжковою виставкою – інсталяцією  «Давня країна під сонцем майбутнього», яку креативно оформили бібліограф та працівники читального залу, відвідали майстер класи, взяли участь у численних вікторинах, конкурсах, здійснили віртуальні мандрівки.
    Члени клубу «У дружньому колі» довідалися  про секрети   чайної церемонії «Японське чаювання - ритуал, який захоплює»,посмакували справжнім японським чаєм  та разом з бібліотекарями абонементу Ніною Бородавкою та Наталією Мусієнко відкрили для себе поезію хайку. Світ японського мистецтва відкривала для них народна майстриня, лауреат премії ім. Василя Симоненка та активна читачка бібліотеки Валентина Панченко.
       Дівчатка та хлопчики з школи №2  разом з працівниками Територіального центру з надання соціальних послуг населенню Лубенської РДА Наталею Сергієнко та Інною Сизоненко під час майстер - класу «Чарівний світ орігамі» навчилися виготовляти журавликів орігамі та дізналися про захоплюючий світ японського аніме.  
    Школярі та студенти Лубенського медичного училища із захватом переглянули показові виступи спортсменів секції кіокушинкай карате та послухали захоплюючу розповідь тренера хлопців Сергія Деркача про світ східних єдиноборств. Майстер-клас з  ікебани  провела  для юних медиків  та  членів  єврейської громади чарівна Світлана Пазич, яка вже давно цікавиться східною культурою. Працівники бібліотеки Олена Самойленко, Тетяна Сафронова, Оксана Василенко презентували відвідувачам цікаві факти, відеопрезентації, книги про країну сонця, що сходить.
      Насамкінець в бібліотеці зібралися її друзі, партнери, представники громадських організацій аби взяти участь у майстер-класі з виготовлення суші «Суші - смачно та корисно». Провела  його для відвідувачів бібліотекар відділу інформаційного сервісу Віталіна Курильчук. Потренувалися в цьому і  наші  гості.
       Ще довго за чашкою смачного японського чаю та  виготовлених власними руками суші точилася розмова про японське економічне диво і японську архітектуру, про освіту і медицину, поезію тощо. 
   Допомогли у проведенні заходів ГО ««Міжнародна Асоціація недоторканості приватного життя та безпеки людини» (голова Олександр Микитюк), ПМГО «Твій світ» (голова Олександр Чепур) та депутат Полтавської обласної ради , директор «Нашої пекарні» Руслан Ляшко.
       Наступна  зустріч на алеях  квітучої сакури в Лубенському лісовому коледжі.

Фотозвіт заходу:




















Година духовності у бібліотеці

   Напередодні Великодня до  Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика завітали учнів 5-7 класів Лубенської загальноосвітньої спеціальної школи-інтернат на годину духовності  «Великдень – свято світлого Христового Воскресіння».
     Ведучі заходу завідувач відділом обслуговування Олена Самойленко та бібліотекар Лариса Гончарук розповіли дітям про значення Христового воскресіння для людства, про Пасхальні традиції нашого народу. У відповідь з дитячих вуст пролунали привітання та віршики. Свято продовжилось веселими конкурсно-розважальними іграми та майстер-класом по виготовленню Великоднього курчатка. 
      Наприкінці заходу бібліотекарі та гості обмінялися святковими подарунками.






Великодній подарунок для школярів Мар’їнської ЗОШ №1

       Це неймовірно, але за останні роки бібліотечні  працівники Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика та педагогічний колектив Калайдинцівська ЗШ  I-III ступенів, як і багато інших українців, навчилися об’єднуватися навколо маленьких ідей та перетворювати їх на справжні проекти.
    Відтоді як точиться неоголошена війна на Сході, бібліотекарі  Лубенської ЦБС брали участь у Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна», збирали книги українською мовою для бібліотек Слов’янська, спільно з ПОМГО «Твій світ» ще в 2014 році відкрили на базі молодіжного дебатного центру в бібліотеці кризовий центр для тимчасово переміщених осіб, в якому і до сьогодні систематично проводяться найрізноманітніші тренінги. Не залишилися осторонь і під час збору найнеобхіднішого для мешканців Авдіївки. Саме тоді, через соціальні мережі працівники центральної книгозбірні звернулися до Євгенія Вілінського, заступника Донецької військово-цивільної адміністрації, аби дізнатися, що  є найнеобхідніше для мешканців Авдіївки і передали через волонтерів  ліки. Так  зав’язалася  дружня переписка і, наприкінці лютого, бібліотекарі довідалися, що школи Мар’їнки  нагально потребують української дитячої книги та літератури, необхідної для навчально-виховного процесу.
   Вже на другий день, під час чергової зустрічі з Сергієм Івановичем Мисником, депутатом  районної ради, директором Калайдинцівської ЗШ і давнім та вірним другом і користувачем  бібліотеки  вирішили спільно зініціювати в районі громадську ініціативу    «Подаруй книги школярам Мар’їнки». Директор Мар’їнської ЗОШ № 1 Ольга Володимирівна Ходько передала лубенцям список бажаних видань.
      Ініціатива зі збору книжок  та коштів на придбання літератури розпочалася з перших хвилин.  На сайтах райдержадміністрації, відділу культури і туризму, відділу освіти і молоді, центральної бібліотеки були розміщені оголошення. Сергій Іванович на колегії та  сесії районної ради озвучив прохання долучитися до акції.
     За березень 2017 року було зібрано 9 тис. грн., на які придбали літературу для навчально - виховного процесу та подаровано понад 200 дитячих книг сучасних українських авторів.     
      Найщедрішими дарувальниками стали депутати Лубенської районної ради на чолі з її головою  Григорієм Угляницею:   Олександр Бровко, Сергій Рудь, Олександр Гриценко, Віктор Моротченко, Володимир Тихович.
    Долучились до ініціативи депутати  Валерій Осаулко, Наталія Гармаш, Василь Куксань, Олександр Сухопар, Світлана Гойда, Лідія Білик, Олексій Коваленко, Сергій Рак. 
   Не залишились осторонь педагогічні та учнівські колективи Калайдинцівської, Березотіцької, Ісківецької, Новооріхівської, Духівської, Тарандинцівської шкіл, Вовчицького ліцею та Вовчицького дошкільного закладу, сільські голови - Валентина Далада (с. Духове) і Наталія Пономаренко (с. Ждани), виконком Вовчицької сільської ради.
   Поділилися книжками  депутати  Олексій Устименко та Надія Клепач, депутат обласної ради Олександр Сиченко,  та головний редактор  газети «Лубенщина» Олександр Міщенко,  Павло Батієвський, краєзнавець, який передав 3 примірники «Кобзаря» та щемний лист школярам, поет Борис Кононенко, працівник видавництва «Інтер-парк» Олександр Безпалько, бібліотекар Вищебулатецької сільської бібліотеки Галина Левченко. 
    Щиро дякуємо всім за небайдужість та активну громадянську  позицію. Завдяки Вам школярі Мар’їнки отримали змогу  підготуватися до ЗНО, написати контрольні роботи, познайомитися з книгами сучасних авторів  - а отже отримати доступ до знань, можливості змінити щось на краще.
     Наш черговий задум втілено. Великодній подарунок вже в дорозі на Схід.  
     Миру всім і злагоди.                                                                                                                                 



НЕЗАБАРОМ ВЕЛИКДЕНЬ

Співають небо і земля,
Луна хвала над світом,
Бо кожне серце промовля:
Христос Воскрес!
Він – наш Спаситель!

  Виставка-панорама «Великодній декор своїми руками» представлена бібліотечними працівниками у читальному залі районної бібліотеки для дітей ім. О.В.Донченка.
       Маленькі читачі мають змогу ознайомитися з особливостями національних традицій, пов’язаних зі святкуванням в Україні  Воскресіння Христового, яке зробило земне життя людини осмисленим і цілеспрямованим. На виставці представлені різноманітні сувеніри, малюнки, вітальні листівки, виготовлені школярами, композиції з вишивок, а також великодній кошик, наповнений різнобарв’ям писанок.
З великою цікавістю діти мандрують до Писанкового Королівства та дізнаються чимало цікавого про Його Величність Яйце.
         Символом і окрасою Великодня є писанка, яка втілює Христове воскресіння. Це не лише оберіг і важлива складова української культури, народних традицій, а й гарний подарунок дорогій людині.
Живи, писанко! Буди в серцях людей теплі спогади про рідну домівку, вулицю дитинства. Хай звичаї народні передаються із покоління в покоління. Сподіваємось, що писанкарське мистецтво тішитиме красою, дивуватиме фантазією, збагачуватиме дух і душу. 
        Щоб відчути чари і значимість православного Великодня, не обов’язково бути глибоко віруючою людиною. Адже це свято, в першу чергу, про все головне, що є у людей: про добро, про любов, про дітей, про прощення.
Христос Воскрес!






Про розвиток бібліотек Лубенщини в умовах децентралізації

       До центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика на черговий семінар зібралися бібліотечні працівники Лубенщини. Тема чергової зустрічі бібліотекарів «Сільська бібліотека на допомогу ОТГ: виклики та можливості». Відкрила семінар бібліотечних працівників директор Лубенської ЦБС Валентина Сьомак, яка познайомила  присутніх з програмою проблемно-цільового навчання.
     Виступ начальника відділу культури та туризму Лубенської РДА Людмили Пазенко відразу ж націлив присутніх на конструктивну роботу сільських бібліотек в 2017 році, які в нових умовах є складовою частиною громади як центри задоволення потреб громадян у публічній інформації та інформаційний посередник між владою і громадою.
   Завідувач відділу культури та туризму Засульської ОТГ Інна Скиба звернула увагу учасників семінару на  те, як територіальна реформа впливає на внутрішню організацію та організацію надання бібліотечних послуг, про нові виклики і ризики для публічних бібліотек, адже мережа бібліотек в населених пунктах  територіальної громади буде розвиватись так, як вирішить сама громада, а заклади фінансуватимуться з місцевого бюджету.
    Директор Лубенської централізованої бібліотечної системи Валентина Сьомак визначила, що однією з  основних проблем є те, що до сьогодні немає правового забезпечення в сфері бібліотек, не визначено правонаступності головної бібліотеки району як методичного та  координаційного центру для публічних бібліотек ОТГ на період  до завершення адміністративної реформи, адже у новостворених громадах, які утворились не на базі районів, публічні бібліотеки ОТГ не мають ні належної матеріальної бази, ні достатнього кадрового потенціалу. «Найважливіше, на мою думку, це те, як  на Лубенщині трансформувати бібліотеки ЦБС аби зберегти їх і забезпечити право громадян на бібліотечне обслуговування, якнайдоцільніше обрати оптимальний варіант мережі бібліотек, як зберегти районну бібліотеку і здійснювати нові завдання методичної служби в умовах децентралізації»,-  підкреслила директор ЦБС.
    Методист Лідія Іваненко акцентувала увагу  бібліотечних працівників на  основних завданнях, які стоять перед сільськими книгозбірнями у поточному році та познайомила бібліотекарів із конкурсами, проголошеними обласними бібліотеками.
   Методичні рекомендації стосовно заходів до  проголошеного Року Української революції надала бібліотекарям завідувач організаційно-методичного відділу Тетяна Сафронова. До бібліотекарів завітала студентка історичного факультету Полтавського педагогічного університету імені Короленка Аліна Забрейко. Вона провела  для них історичний екскурс  подій 1917-1921 років в Україні, познайомила з постатями виданих діячів національно – визвольних змагань. Адже у березні цього року виповнилося 100-ліття від початку Української революції.
   А загальним висновком, якого дійшли учасники семінару після всього побаченого і почутого стало переконання, що головними складовими успішної роботи сучасної бібліотеки - бути інформаційно-культурним центром , вільним публічним простором для реалізації ідей та ініціатив, а також грамотна співпраця і налагоджені зв’язки з громадою, владою і партнерами бібліотеки. А  трансформування  бібліотечної мережі в умовах децентралізації повинно бути виваженим і надзвичайно доцільним.






Першоквітнева лірика та гумор

Щоб влаштувати свято, потрібно зовсім небагато – цікава книжка, автор, 1-ше квітня на календарі і, звичайно, вдячні слухачі. Саме за цим принципом і було організовано першоквітневе засідання клубу «У дружньому колі». У гості до наших чарівних пані завітала член літоб’єднання ім. О. Донченка при газеті «Лубенщина» поетеса Катерина Юрченко.
З перших хвилин зустрічі ця привітна усміхнена жінка своєю щирістю та відвертістю, своєю поетичною магією заворожила аудиторію. Вона малювала словом, ніби художник пензлем. Лірична душевність, тонке розуміння психології людини притаманні її творчості, її поглядам на життя. Поезія поетеси до болю близька жіночим серцям, адже у ній сплелись воєдино радість і смуток, солод і гіркота, надія та розпач… Усе як у житті. Задушевна, щира розмова заквітчана віршами відбулась. Майстриня слова поділилася з присутніми найпотаємнішим. «Коли на серці важко, коли душа болить від туги або, навпаки, шаленіє від щастя – поезія завжди в нагоді»,- зізналась Катерина Семенівна. 
Наша запланована заздалегідь зустріч з поетесою недарма відбулася саме у Міжнародний день гумору. Неабияк нашій гості вдаються поезії з присмаком доброї іронії. Легкий, приємний і тонкий гумор – це її вдала спроба усіма відтінками жанру  передати життєву філософію відносин у сім’ї та суспільстві. Французький письменник Віктор Гюго сказав: «Сміх – це сонце: воно проганяє зиму з людських облич».  Нашій гості це чудово вдалося. На обличчях милих пані заясніли посмішки, в очах заіскрились бісики, враз усім закортіло жартувати. Тож у другій частині заходу було анонсовано «вільний мікрофон».  Ось тоді, ніби з безмірної торби веселощів, посипались жарти. Звучали кумедні побрехеньки, веселі історії, байки та гуморески, влучні та дотепні примовки, анекдоти та іронічні вірші. А у запропонованій бібліотекарями інсценізації гумористичного твору виконавці проявили себе неабиякими артистами. Ми навіть не очікували від своїх поважних «клубничат» такої акторської майстерності. Смішні монологи переплітались з жартівливими піснями, які неперевершено виконували улюбленці публіки – подружжя Васильченків Олександра та Світлани із села Войниха та Таїсія Лаврик – Бутенко.
Як виявилось, «гуморили» не задарма. Наша гостя не поскупилась на похвалу та подарунки. Поетичною збіркою «Дивоквіт душі» з дарчим підписом були відзначені кращі з кращих, а ними виявились: Олександр Васильченко, Луїза Яковенко, Лариса Головань, Таїсія Савченко.
Ось такою лірично-гумористичною, щедрою на веселощі та сміх видалась бібліотечна гуморина 2017. Чотири години неймовірного  спілкування пролетіли, як одна хвилина, і засвідчили: в оточенні книг, у дружньому колі, з талановитою гостею, де панує  гарний настрій та добре слово, час збігає непомітно. 




Просто посміхнись!

      1 квітня – неофіційне свято, але традиційно відзначається не лише в Україні, а і в Німеччині, Англії, Франції. В одних країнах це День Сміху, в інших – День Дурня.
    Саме з нагоди цього свята й зібралися в читальній залі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика постійні користувачі та шанувальники гумору. Але головним приводом була зустріч з полтавським поетом-гумористом Романом Котлярем, який презентував свої збірки байок «Смійтеся, друзі!» (2014), та «Посміхнулись? Дякую!» (2015).
     Всі твори, які прозвучали в авторському виконанні, пов’язані з певною подією в житті пана Романа. Байки та гуморески, сповнені тонким гумором та іронією, гідно оцінили всі присутні. 



«Смайлик» дарує посмішку

Дарувати веселі посмішки дітям та дорослим – такий девіз юнацького театрального клубу «Смайл», що діє в бібліотеці.
Цього року «Смайлові» виповнилося 5 років. 1 квітня з нагоди цього маленького ювілею в читальній залі відбулася конкурсно-розважальна програма «Смайлик» дарує посмішки», яку підготувала бібліотекар і керівник клубу Лариса Гончарук. Разом  з  Геннадієм Бондарем, постійним користувачем бібліотеки, вони провели безліч цікавих конкурсів та розваг, зокрема: кінопроби, театральну вікторину, пісенну пантоміму.  Учасники ж «Смайлу», в свою чергу, подарували присутнім театральну сценку з репертуару української класики.
За підсумками конкурсних змагань Королем та Королевою «Кінопроб-2017» стали Данило Бровар та Катя Василенко, призи глядацьких симпатій отримали Єгор Овраменко та Аліса Толкачова.
Всіх учасників свята поєднали дружба, любов до творчості та бажання дарувати позитив оточуючим! 






Зростаємо разом з книгою! Подружись із книгою!

(книжкова веселка)

      Протягом березня до Всеукраїнського тижня дитячої книги в районній бібліотеці для дітей ім. О.В.Донченка відбулися заходи, в яких активну участь взяли юні читачі району та міста.
     Діти не тільки дізналися багато цікавого про книгу, але й стали безпосередніми учасниками   конкурсів, мандрівок, ігор та вікторин.
Залюбки мандрували чудовим казковим світом, змагалися у книгознавчій естафеті, ділилися своїми фантазіями, показали вміння й ерудованість у іграх та розвагах, розгадували загадки та кружляли у дружному хороводі.
        Книголюби розповідали про свої  перші улюблені книжечки, читали поезії.
   Маленькі читайлики веселилися разом із відомими казковими персонажами, вболівали за своїх улюблених героїв, щиро раділи, коли добро перемагало зло. Адже у своїй торбинці казка несе вічні істини, загальнолюдські цінності.
Потішили своїми виступами Софія та Ярина Келеп, Женя Фрішко, Маргарита Рубальська, Евгеній  Ломакін та інші.                     
   Сподобалися відвідувачам книгозбірні інтелектуальні перегони, банк цікавинок, ігрова валіза, смішинки з торбинки, літературна орбіта.
       У країні  «Казкограй» розважатися дітлахам допомагала чарівна квітка-семицвітка. Її помаранчева пелюстка відправила читайликів до Казкового зоопарку, де вони зустріли багато звірів – тваринок, які є героями дитячих казок. Зелена пелюстка семицвітки направила дітлахів у Королівство казкових чисел. За допомогою червоної пелюстки діти потрапили на планету казкових квітів, де пригадали казки та відгадали загадки про квіти. Синя пелюстка диво-квітки допомогла малюкам потрапити до самісінького Столу літературних ювілярів. Жовта пелюстка запросила учасників дійства до Скарбниці розваг, а біла пелюстка казкової семицвітки запропонувала їм ласощі та подарунки. Блакитна пелюстка перенесла присутніх до Паперопластики, де діти залюбки виготовляли іграшки – сувеніри та казкових героїв.
     Бібліотекарі розробили цікаву і пізнавальну програму заходів (книжкову парасольку), щоб юні читачі всіх вікових категорій поспілкувалися із книгою і між собою.
        Подорож до книжкового королівства, країни дитячих журналів, перегляд літератури та вікторини організувала головний бібліотекар Людмила Горб.
       Годину цікавих повідомлень, універсіаду «Розумні та кмітливі», гру – мандрівку «Казкограй» провела працівник бібліотеки Марта Федіско.
       Також бібліотекарі  презентували книжкову виставку – літературний бум  «Сучасне!  Українське! Захоплююче!» та побажали юним пізнайкам підкорювати вершини знань стиглим гроном калиновим.






Конкурс  «Книгоманія - 2017» пройшов на Лубенщині.

     Книга, яку прочитали в дитинстві, залишається в пам'яті майже на все життя і впливає на подальший розвиток людини. Із книг, які читають діти, вони отримують певний досвід, формують своє власне світосприйняття.
   В  Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика  пройшов ІІ (районний) етап Всеукраїнського конкурсу  «Книгоманія – 2017». У конкурсі взяли участь  юні книголюби 6-7 класів з десяти сільських бібліотек  Лубенщини. Під час змагань за звання «Суперчитача» хлопчики та дівчатка захоплено розповідали про свої улюблені книги та висловлювали свої враження щодо прочитаного, брали участь у вікторинах, рекламували  нові книжкові надходження та виявляли  артистичні здібності під час  конкурсу «Кінопроби». Юних читачів району привітав депутат Полтавської обласної ради Руслан Ляшко. Він вручив кожному  учаснику конкурсу солодкий подарунок та запросив школярів познайомитись з діяльністю підприємства «Наша пекарня». Члени журі – письменниця Раїса Плотникова, член літературного об’єднання ім. О. Донченка Катерина Юрченко, провідний бібліотекар районної бібліотеки імені Володимира Малика Наталя Мусієнко та голова журі директор Лубенської централізованої  бібліотечної системи Валентина Сьомак визначили переможців. Семикласниця Іра Кожушко з Пісківської школи та шестикласник Євген Заєць з Михнівської школи  вибороли звання суперчитачів Лубенщини 2017 року і  візьмуть участь в обласному етапі конкурсу «Книгоманія – 2017». Заохочувальні призи отримали Анастасія  Пальчик та Оля Ігнатенко з Новаків та Анастасія Кочерга з Войнихи. Організатор заходу, центральна районна бібліотека імені Володимира Малика, пригостила юне покоління книголюбів Лубенщини солодощами.
       Як говорив Тарас Шевченко: «Книга рятує від здерев’яніння!». Тому читайте, пізнавайте світ з книгою, цінуйте кожен прочитаний рядок!  







 Чергова зустріч у єврейському центрі «Шофар».

       Мистецьку годину «Українській архітектурний модерн» провела завідувач організаційно-методичним відділом Тетяна Сафронова в лубенському єврейському культурному центрі «Шофар». Твори мистецтва - безцінне надбання людства, без якого неможливо уявити собі світову культуру. Важливе місце в цьому посідає архітектура — це «кам'яний літопис світу», в якому втілилися провідні ідеї минулого і сучасності, колективний геній народів, їх слава і гордість. Відвідувачі центру познайомилися із постаттю видатного українського архітектора Опанаса Сластіона та дізналися про  проект «Школи Лохвицького земства», покликаний зберегти архітектурні  пам’ятки, які знаходяться на території  Лубенського,  Лохвицького та Чорнухинського  районів  Полтавської області. Учасники програми «Сефер»,  в рамках якої відбуваються заходи, мали змогу переглянути презентації «Архітектурні пам’ятки України» та відео  «Школи Лохвицького земства», яке створили працівники центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика. Під час бесіди бібліотекар розповіла  також і про історію створення та будівництва  курорту « Миргород», ювілей якого відзначатиметься у квітні.    


«Супер - дівчинка – 2017»

         В один з чудових березневих днів у читальній залі бібліотеки була проведена конкурсно-розважальна програма для дівчаток «Супер-дівчинка-2017». В заході взяли участь учні 6-С класу Лубенської загальноосвітньої спеціалізованої школи №6. Активними учасниками самої програми стали дівчатка Каміла Олійник,  Ангеліна Тарасенко, Таня Трюхан, Настя Іванова, Анжеліка Коваленко, Женя Герасименко.
       Юні конкурсантки змагалися на краще привітання мамі,   у вмінні поводитися в з малюком, показували таланти в мистецтві орігамі, демонстрували чудові вишиванки, розповідали про себе та свою родину. Всі діти були активними учасниками цікавих вікторин, які для них підготували бібліотекарі Лариса Гончарук та Марія Бровар.
         За підсумками журі звання «Супер-дівчинка-2017» виборола Ангеліна Тарасенко. Титули «Міс грація» завоювала Таня Трюхан, «Міс талант» - Анжеліка Коваленко, «Міс Вишуканість» - Женя Герасименко, «Міс артистизм» - Каміла Олійник, «Міс розумниця» - Настя Іванова. 
На завершення програми всі учасники отримали від бібліотеки призи та солодощі.










     Форум – театр в Молодіжному центрі 

      14 березня 2017 року  в приміщенні Молодіжного центру Центральної районної бібліотеки ім. В. К. Малика відбулася форум – вистава для підлітків «Ніхто не залишиться самотнім».  Нову форму роботи з молоддю запропонувала Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ», щоб протидіяти  булінгу в шкільному середовищі та актуалізувати  проблему стосунків підлітків  з батьками. Учасниками дійства стали учні дев’ятого класу Лубенської загальноосвітньої школи № 7. А підготували виставу учасники танцювального колективу «Ренесанс».  На початку вистави учні мали можливості познайомитись з програмою «Активні громадяни» та проектами, які були реалізовані в Лубнах.  Фасилітатор програми Олександр Чепур розповів присутнім про ідею проекту і запросив до участі в мізансценах. В свою чергу психолог Юлія  Пода пояснила школярам  правила форум – театру.  
     Після першого перегляду  глядацька аудиторія в обговорила  побачене, почала пропонувати варіанти вирішення ситуації. Потім відбувся  ще один перегляд, де глядачі мали можливість в будь-який момент сказати «стоп» і запропонувати власний варіант розвитку подій. В результаті учасники змогли створити своїм прикладом нову модель поведінки. Таким чином, це дало змогу знайти, зіграти, «прожити» складні життєві ситуації, отримуючи безцінний досвід активної громадянської позиції.  Захід відбувся в рамках проекту «Соціальний театр: набуття навичок вирішення  проблем молодіжного середовища», що підтримується Британською Радою в Україні. 






Відбувся тренінг на тему «Фандрейзинг для неурядової організації»

      10 березня 2017 року в Молодіжному центрі Центральної районної бібліотеки ім. В. Малика відбувся тренінг «Фандрейзинг для неурядової організації». Організувала навчання для своїх членів, волонтерів та представників партнерських організацій Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ». Тренінг провів  бізнес-тренер, коуч - Олександр Бабій, який має багаторічний  досвід у залученні коштів та управління донорськими проектами. Це не перший робочий візит Олександра Бабія в місто Лубни. Тож, цього разу досвідчений  автор та координатор проектів, розробок власних навчальних програм, які зараз успішно використовуються багатьма громадськими організаціями, працював над тим, щоб надати учасникам системне уявлення про фандрейзингову діяльність. 
        В ході тренінгу присутні систематизували свої  знання щодо видів ресурсів, потенційних джерел фінансування та механізмів роботи з ними, розвинули навички професійного звернення до різних категорій благодійників та донорів, та мають наміри тепер  застосовувати  різні інструменти  фандрейзингу  в своїй діяльності.
        Тренінг з фанрейзингу для неурядової організації відбувся в рамках програми «Платформа розвитку громадянського суспільства», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та підтримується ІСАР "Єднання". 





Он-лайн екскурсія в Національний музей

 Тараса Григоровича Шевченка


Ти нам залишив прагнення високі, 
Шляхи священні, по яких іти 
Твого сумління й мужності уроки 
Ми бережем і будем берегти. 
           Микола Палієнко
      9 березня 2017 року виповнилося 203 роки від дня народження Тараса Шевченка. Постать Тараса Шевченка давно стала символічною для України. Тарас Шевченко знайомий кожному українцю ще змалечку. Талант його багатогранний. Творчість Шевченка оригінальна – за його віршами та художніми полотнами можна вивчати історію України. Тарас Шевченко по праву може вважатися першим громадянським ліриком України.

     Незважаючи на розвиток технологій, музеї не втратили свого значення у сфері культурного і загального розвитку людини як повноцінної особистості.   Вони  відіграють відповідну роль у висвітленні життя і творчості Т. Г. Шевченка. Київський державний музей Тараса Шевченка найбільший з усіх шевченківських музеїв світу.
     Саме тому  відділ інформаційного сервісу для школярів і провів  он-лайн екскурсію в Національний музей Т. Г. Шевченка.
     Діти мали можливість оглянути он-лайн музей у супроводі екскурсовода,  побували в усіх  експозиційних залах, переглянули оригінальні малюнки Тараса Шевченка, прижиттєві видання його творів, а також багато особистих речей, документів, що стосуються його життя і творчості.




Літературний проект «Вірші з передової» презентували в  бібліотеці імені Володимира Малика.


Усі  епохи і світи
Як полотно на нашій голці,
Бо ми ж з тобою – добровольці
Цієї Божої чоти
Олекса  Бик  
       До читальної зали районної бібліотеки завітали поет та видавець Сергій Пантюк, боєць ДУК ПС Олекса Бик , поетеса та волонтер Олена Задорожна. Літератори з Києва та Полтави презентували  лубенцям свої нові поетичні збірки, присвячені подіям на Майдані та  на Сході України. Зустріч розпочала поетеса Ганна Кревська, яка прочитала вірш Сергія Пантюка та присвятила його пам’яті нашого загиблого в АТО земляка  Олександра Вознюка. У тиші читальної зали лунали поетичні рядки із збірок «Вірші на руці» Олекси Бика, «Дорогами схимника» Олени Задорожної, «Так мовчав Заратустра» Сергія Пантюка.  Вірші та  пісні про героїзм українських вояків, про біль і горе матерів, дружин, про надію та віру в перемогу українських воїнів добра і світла , про Україну, яку не здолає московський агресор, не залишили байдужими представників різних поколінь, які зібралися на захід. Віршовані рядки, які торкають  душу своєю щирістю та відвертістю, лунали і у виконанні місцевих авторів - Ганни Кревської та Олександра Печори. Гостей привітали директор Лубенської централізованої бібліотечної системи Валентина Сьомак  та громадська активістка, член ініціативної групи «PRєDKI» Валентина Ляшенко. Щирі поезії та тепла атмосфера   наповнила серця присутніх  вірою в перемогу  та подарувала  надію на світле майбутнє нашої країни.





Українське слово для всіх і для кожного.

      До Міжнародного дня рідної мови  працівники абонементу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика підготували для слухачів культурно-мистецького факультету міського територіального центру обслуговування населення  україський гравікон «Рідна мова –роду основа» 
         Про  велич, красу, силу,барвистість рідного слова розповіла Наталія Мусієнко. «Ми  маємо пишатися нею, адже вона є не лише однією з найдавніших індоєвропейських мов, а й входить до трійки кращих у світі за милозвучністю»,- наголосила вона. На підтвердження  думки ведуча прочитала  вірші  Д. Білоуса, Л. Костенко, Т. Шевчука
         Працівник бібліотеки також зупинилась на історії виникнення свята, адже воно відносно молоде — до календарів усього світу увійшло тільки у 2000 році, а в Україні почало писати свою історію з 2002 року.
   Тема виявилась  актуальною та цікавою для присутніх. Вони активно  обмінювались думками, висловлювали власну позицію щодо значення української мови у сучасному просторі.  Всі без винятку  учасники заходу переконані в тому, що мова це великий скарб, який треба шанувати, берегти та  вивчати  впродовж всього життя.  
      Присутні мали змогу проявити  знання та ерудицію. Вони відповідали на запитання інтелектуальної вікторини «Подорож діалектами», взяли участь у конкурсах «Знайди український відповідник» та «Анаграми», вправно виконували завдання гри «Переклади», добирали синоніми,  розшифровували  ребуси, знаходили приховані слова, редагували тексти, конструювали мовні одиниці. Тож для нудьги та байдужості місця зовсім не було.
        Щоб мова линула мов пісня її треба збагачувати. «Плекайте мову. Пильно й ненаситно політь бур'ян» - заповідав відомий український поет Максим Рильський. Зробити це дуже просто і всім до снаги. Потрібно більше читати українських книжок, і бажано, щодня. Тому бібліотекарі запропонували присутнім нові українські книги, якими  нещодавно поповнились фонди бібліотеки.











Зиму проводжаємо, весну зустрічаємо

       Під такою назвою в стінах районної бібліотеки для дітей ім. О.Донченка відбулося казково – народознавче дійство.
     Свято Стрітення вигравало посмішками на обличчях дітей, бриніло радістю. Вражали яскравим вбранням красуня – весна та зимонька – зима.
Зима – стара,сива й зігнута, у подертому одязі, хустка на голові в дірках, торба за плечима порожня, а у весняночки - паняночки – одяг новий, гарний, квітками мережаний.
Зустрічаючись по дорозі, стара баба – зима та молода красуня – весна жартують і бажають одне одному здоров’я, а ще сперечаються, кому слід піти далі, а кому – вернутися.
Урок духовності також включав розваги,  ігри, весняні вітання,  забави та цікаві конкурси, пов’язані з народним святом. Діти закликали весну піснями – гаївками, адже закликати весну – це один з найцікавіших звичаїв наших предків. 
Приємні враження залишив виступ Даші  Сивухи, який вніс у свято особливий ліризм та теплу атмосферу. 
      Про традиції, народну мудрість, пов’язані зі святкуванням Стрітення, розповіли бібліотекарі Людмила Горб та Марта Федіско.


     

Казкове дійство в бібліотеці

«Моя плането, ти – найкраща в світі!
Моя трояндо, диво неземне!
Ти розцвітай, а я буду радіти
Й біда мою планету обмине»
     Кохання, дружба, любов до своєї планети, відповідальність за тих, кого ми приручаємо – ось головні меседжі казки Антуана де Сент-Екзюпері  «Маленький принц». За мотивами цієї зворушливої казки в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика 13 лютого відбулася постановка однойменної п’єси. Головними дійовими особами вистави стали учасники театрального клубу «Смайл».
      Юні актори – активні користувачі бібліотеки – майстерно зіграли ролі казкових персонажів. В образі Маленького принца виступив Гена Бондар, Троянди – Юля Бубліченко, Баобаба – Саша Чурса, Лиса – Денис Колісник, Планети Земля – Катя Силка, Квітів – Аня Силка та Марина Голуб, Змії –Лариса Гончарук, Людини – Ігор Бичовий. Для учнів 6 та 7 класів Лубенської загальноосвітньої спеціальної школи-інтернат, учасники клубу виконали танок. Присутні навзаєм  заспівали популярну українську пісню «Червона рута» та вручили бібліотеці власноруч виготовлений дарунок.
      Вже стало традицією влаштовувати в День Святого Валентина заходи для учнів школи – інтернат.  Казковий настрій доторкнувся до кожного учасника цього цікавого дійства.





Засоби для пересування і реабілітації, оздоблені малюнками отримають особи похилого віку на Лубенщині 

      Яскраві квіточки, незвичайні орнаменти та аплікації, тепер милуватимуть око осіб поважного віку, які борються з різними недугами і не можуть самостійно пересуватися. Ініціаторами проекту щодо оздоблення малюнками засобів для пересування і реабілітації стали учасники програми Британської Ради в Україні «Активні громадяни» з міста Лубни та активісти громадської організації «Твій Світ». Ідею вони описали у власному проекті. Тож, уже найближчим часом, такі засоби отримають двоє осіб. 
     Олександр Чепур, фасилітатор: «Для авторів проекту створення таких барвистих орнаментів – процес, що приносить задоволення. Проте, коли не маєш можливості самостійно пересуватися і маєш недуги буває дуже сіро і сумно від того. Ми віримо, що яскраві малюнки на цих засобах здатні підняти стареньким настрій, розвинути їхню уяву та посприяти одужанню».
       Майстер – клас, що відбувся в Лубенсьій районній бібліотеці ім. В. Малика  , яка є партнером в цьому проекті,  зібрав представників різних вікових груп: від малечі до людей найповажнішого віку. Весь процес, починаючи від задуму до завершального етапу, займає близько двох годин. Спільна творча діяльність дає змогу ділитися інформацією учасникам, розширювати коло нових друзів та знайомих. 
          Раїса Кошель, учасник заходу: «Це добре, що особи похилого віку та молодь мають змогу спілкуватися, займатися творчістю. Я також можу ділитися життєвим досвідом». Завдяки таким проектам особи похилого віку мають більші можливості спілкувались і брати участь у культурних заходах. Варто зауважити, що раніше Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» вже проводила акцію «Мистецтво, що рятує від самотності». Сьогодні ж допомога особам похилого віку покращити психоемоційне здоров’я, а також розкрити здібності через заходи арт-терапії та спільну активну діяльність, доступна в рамках проекту «Мистецтво, що об’єднує покоління: розвиток діалогу між молоддю та особами похилого віку».



«Коли ангели повертаються на землю, це неспроста…»

        20 лютого  відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги , сили духу і стійкості громадян,які віддали своє життя під час Революції гідності , захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Нагадаємо, 18-20 лютого 2014 року на Майдані загинули 115 осіб,включаючи міліціонерів. Ще четверо активістів загинули до розстрілу євромайданівців.
   10 січня в центральній книгозбірні імені Володимира Малика  зібралися бібліотечні працівники району, літератори, вчителі та інші користувачі бібліотеки на творчу зустріч з надзвичайною жінкою,справжньою українкою, поетесою Тетяною Домашенко, яка презентувала свою нову  збірку «Ангели-охоронці»  ( 2016) про події на Сході та збірку "Небесна Сотня Майдану" (2014). 
      Обидві збірки - великий дар сучасникам, джерело наснаги й плекання найвищих почуттів українців-патріотів .  Сама пані Тетяна   багато часу провела на Київському Майдані, знала багатьох його Героїв, пропустила весь біль втрат крізь своє серце і створила їм немеркнучий пам'ятник. 
     Збірка «Ангели-охоронці» – це віршована історія України. Там є все: і вдячність воїнам, і біль за Україну, і заклик до дій. Військові, які несли службу в зоні АТО, сприймать кожну літеру, як щось особисте.
      Присутні з затамованим подихом вслухалися в щемні рядки поезій авторки. А читала вона їх з такою щирістю і натхненням, що не сприймати кожне слово було просто неможливо.   І це не дивно.           
     Її вірші – не просто слова, навіть не крик душі. Це стан, в якому вона перебуває постійно. Ким би не працювала Тетяна Михайлівна – чи агрономом в юності, чи педагогом в зрілості, старшим науковим працівником музею в Миргороді, чи директором музею м. Вишневого, головним редактором міської газети, чи директором видавництва – поезія органічно впліталася у всю її повсякденну роботу.      
 Я віршами і думаю й страждаю,
Я віршами і плачу, і сміюсь,
Я віршами караюся і каюсь,
І віршами я Богу помолюсь.
     Присутні хвилиною мовчання вшанували Героїв.
    А так як Тетяна Михайлівна з 1979 по 1987 рік працювала піонервожатою в Войнихівській середній школі , відвідувала Лубенське літературне  об»єднання на зустріч завітали друзі і знайомі, колеги по перу. Виступи  Івана Лисенка, Григорія Носенка, Олександра Печори, Віталія Мороза, Миколи Данилка були щирими і зворушливими. Захід закінчився фото сесією з поетесою Тетяною Домашенко та  придбанням книг.
      Всі бажаючі  відтепер мають можливість познайомитися з патріотичною поезією авторки в нашій бібліотеці.









Автор світового бестселеру – Сідні Шелдон.

      Книжкова поличка «Автор світового бестселеру – Сідні Шелдон», яка експонується на абонементі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика, присвячена життю та творчості цьогорічного ювіляра, американського письменника та сценариста – Сідні Шелдона. 
    Сідні Шелдон (справжнє ім’я Сідні Шехтель) народився 11 лютого 1917 року в місті Чикаго в єврейській родині. До речі , його бабуся та дідусь (батьки матері Наталі Маркус) до 1917 року мешкали у невеличкому поселенні поблизу Одеси, але незадовго до народження онука, побоюючись погромів, емігрували до Сполучених Штатів.  Вже з раннього дитинства Сідні мріяв стати письменником. Перші його вірші були опубліковані в місцевій газеті, коли йому ледве виповнилось 10 років. Подальша доля Шелдона була тісно пов’язана з Голівудом, де він став досить успішним сценаристом та продюсером: за кращий сценарій він отримав «Оскар», а за мюзикл «Руда» був нагороджений бродвейською премією «Тоні».        
   Але справжнє всесвітнє визнання Сідні Шелдон здобув, як автор захоплюючих, непередбачуваних гостросюжетних романів. Відтоді, як у 1970 році вийшов його перший роман «Зірвати маску», а згодом один за одним наступні 18, його ім’я стало синонімом слова «бестселер». Романи Шелдона перекладені на 56 мов, їх наклад сягає понад 300 мільйонів екземплярів, його творами зачитуються більш ніж у ста країнах світу, ім’я письменника внесено до Книги рекордів Гіннеса. 
Неабиякою популярністю користуються твори Сідні Шелдона й серед читачів абонемента, його динамічні, яскраві та інтригуючі романи цікаві, як жіночій, так і чоловічій аудиторії. 
Тож, хто ще незнайомий з творчістю американського майстра слова – Сідні Шелдона, не вагайтесь, завітайте до нас, адже на абонементі зібрано всі твори автора.
Приходьте, читайте твори Шелдона! Будьте впевнені - ви не пошкодуєте!

Екологічний проект Social ecological camp презентували у бібліотеці.

    Сьогодні досить гострою є проблема екологічного просвітництва. Тому тема екологічного виховання, захисту навколишнього середовища завжди знаходиться у полі зору громадських організацій, бібліотечних працівників, які спільно виховують у населення бережливе ставлення до природи.
     Тож не випадково саме в центральній книгозбірні імені Володимира Малика відбулася презентація екологічного проекту Social ecological camp, який покликаний навчити дітей турбуватися про навколишній світ.
        На захід завітали учні загальноосвітньої  школи  №3, які є членами військово-патріотичного гуртка «Волонтер» та діти з сімей, що потребують соціальної допомоги та уваги. Бібліотекар Лариса Гончарук  підготувала для учасників заходу бесіду про птахів, які зимують в наших краях  та про те, як  ми можемо допомогти  їм пережити холодну пору року. 
Олександр Микитюк, голова громадської організації представив  одного з координаторів проекту  громадського активіста Івана Карпця. Він розповів дітям  про таємниці  тваринного світу Лубенщини та  дав їм слушні поради, як та чим краще підгодовувати птахів.
      Тетяна Москаленко, керівник  екологічних гуртків станції юних техніків та натуралістів  провела майстер - клас із виготовлення годівничок з пластикових пляшок. 
Насамкінець заходу, діти поласували солодощами та гарячим чаєм.  В цьому посприяв підприємець Іван Роговський. 
          Організатори вдячні всім, хто долучився до підтримки проекту.









АНГЛІЙСЬКА – ЦЕ ЗАВЖДИ АКТУАЛЬНО!

       Прийнявши естафету 2016 року англійської мови, 2017-ий гостинно відчинив двері Лубенської районної бібліотеки ім. В.К. Малика для всіх охочих опанувати мову Туманного Альбіону. І хоча рік англійської мови залишився позаду, ця ініціатива досі є актуальною. Адже знання іноземних мов відіграє все більш важливу роль у пристосуванні кожної людини до сучасних світових умов і дає  величезні переваги майже у всіх сферах життя.
          Цими днями відбулися перші збори групи нового набору клубу англійської мови “Let’s Speak English!”. Як виявилося, чимало лубенців мають бажання вивчати англійську. До стін бібліотеки завітали люди різних професій та різних вікових категорій. Керівник клубу Марта Федіско розповіла про принципи роботи, ознайомила присутніх з матеріалами та методами навчання. Майбутні «студенти» мали змогу пройти тест на визначення їхнього рівня володіння мовою та задати питання, які їх цікавили.
     Для кожної людини, яка прагне побудувати хорошу кар'єру, розширити межі свого спілкування, черпати новітню інформацію з першоджерел, відкрити нові життєві перспективи і врешті-решт урізноманітнити своє життя і зробити його більш цікавим, вивчення англійської мови просто необхідно. Знайти причину для її вивчення може кожен. Головне – визначитися, для чого це тобі потрібно, і вперед, до звершень!
          Тож бажаємо майбутнім «студентам» наполегливості та успіхів у навчанні!



Мистецька вітальня у територіальному центрі.

    Чергове заняття культурно-мистецького факультету  в міському центрі  соціального обслуговування населення було присвячено постаті  корифея українського театру Миколи Садовського 160-річчя  від  дня народження  якого нещодавно. Завідувач організаційно-методичним відділом Тетяна Сафронова розповіла про великого майстра сцени та його талановиту родину братів Панаса Саксаганського та Івана Карпенко-Карого, діяльність яких сприяла народженню нового покоління української інтелігенції   ХХ століття.   Непересічна постать  Миколи Садовського  постала перед відвідувачами центру у документальних стрічках «Історія України. Модель світу братів Тобілевічів» та «Останній лоцман». Про  його кохання до великої актриси Марії Заньковецької вони дізналися зі стрічки « Гра долі. Обожнювана». Присутні поділилися своїми  враженнями від заходу під час якого вони відкрили для себе яскраву особистість актора та режисера  немеркнучої «плеяди майстрів сцени, котрі ввійшли золотими літерами на скрижалі світового мистецтва».

  

Гостини у майстрині

       Під час новорічно-різдвяних свят, працівники абонементу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика разом з читачами побували в гостях у чудових людей, сім`ї Олексія Кір`яна та Ольги Сердюк. Це веселі, життєрадісні  люди. Вони є читачами бібліотеки та членами клубу «У дружньому колі».  Олексій Леонтійович та Ольга Петрівна дуже люблять приймати гостей. Двері їхньої оселі завжди широко відкриті. В будинку постійно лунають веслі голоси рідних, друзів та знайомих.
    Ольга Сердюк добре знана  майстриня-вишивальниця, роботи якої можна зустріти на мистецьких виставках нашого міста. Тому читачі з хвилюванням чекали нагоди побувати вдома у цієї талановитої жінки і з радістю прийняли її запрошення.
      Ольга Петрівна розповіла про свою улюблену справу. Почала вишивати майстриня у зрілому віці та так захопилася, що кращого заняття для душі не бачить. Багато справ у неї по господарству, має дітей та онуків про яких піклується, та якою важкою не була б  робота, жінка завжди повертається  до полотна. Як тільки з`являється вільна хвилина, так відразу за свою улюблену справу  береться. Вишивати Ольгу Петрівну ніхто не вчив. Вміння поєднувати кольори та нанизувати на полотно хрестики прийшло наче саме собою. Потім познайомилася з іншими майстринями, обмінювалася досвідом та схемами.
     Нині творчий доробок майстрині складає більше 100  картини. ЇЇ роботи не скороспілі фрагменти, вишиті за один вечір, а великоформатні полотна,  справжні витвори мистецтва. Деякі з картин прикрашають садибу господині, інші красуються на видних місцях у близьких людей.
      Ольга Петрівна з радістю продемонструвала свої роботи. Читачі були в захваті. Багато щирих слів захоплення було сказано на адресу господині.  Дивлячись на ці прекрасні витвори мистецтва, розумієш скільки терпіння та любові вклала в них майстриня. Чудові краєвиди, жінки, діти, квіти, ніби оживають. Кожна картина несе тепло душі її творця. Сподіваємося, що перегляд робіт спонукатиме читачів взяти голку в руки та створювати власні вироби. На завершення зустрічі господарі почастували гостей чаєм зі смаколиками. Ольга Петрівна гарно готує, вона  з легкістю погодилась розкрити присутнім свої кулінарні секрети. За чаєм всі почували себе однією дружньою сім`єю. На дворі стояв лютий мороз, та в оселі було по-справжньому тепло, мабуть не лише від температури в кімнатах, а й від доброзичливого та приязного ставлення господарів будинку до гостей.
        На згадку про зустріч зробили не одну цікаву світлину.











На Лубенщині осіб похилого віку привітали з Маланкою та Василем

              13 січня 2017 року літніх мешканців села Клепачі Лубенського району привітали з нагоди свят  Маланки та Василя колядками та щедрівками. Організували захід Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Центральною районною бібліотекою імені Володимира Малика та територіальним центром соціального обслуговування Лубенської районної державної адміністрації.  
         Літні люди потребують особливого піклування. Тому волонтери та партнери проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що реалізується за підтримки Німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє» в рамках програми фонду «Місце зустрічі: Діалог» відвідували літніх людей у супроводі творчого колективу Клепачівського клубу.  У їх виконанні  звучали традиційні українські різдвяні колядки та щедрівки і все це під музичний супровід баяну.
          Взимку майже щодня свято, кожне з яких неповторне своїм особливим цікавим дійством із забавами та веселощами. За словами голови правління громадської організації «Твій Світ», надалі мають запроваджуватись нові подібні заходи, що охоплюють увагою та піклуванням літніх людей. 
       Тож, Маланка зі свитою не оминула жодної хати – привітали Гермашевського Григорія Лукича, 1927 року народження, Даниленко Петра Степановича, 1941 року народження, Калайду Олександру Миколаївну, 1935 року народження та інших односельців. Не оминули увагою і Синицьку Аллу Адамівну, почесного громадянина села, заслуженого вчителя, яка нещодавно відсвяткувала своє 80 –ти річчя.  А поки звучали щедрівки, старенькі змогли відчути увагу з боку односельців, поспілкуватися з волонтерами проекту. 
Вітала учасників і директор Лубенської центральної бібліотечної системи Валентина Сьомак та побажала всім щастя, здоров’я і достатку, миру і спокою.
         Проте громадські активісти  піклуються про літніх людей  не лише в святкові дні. В рамках проекту вони можуть відвідувати різноманітні гурткові заходи, подорожувати та і просто спілкуватися між собою. Спеціалісти громадської організації  разом з працівниками терцентру та сільських бібліотек допомагають літнім людям подолати самотність. А районна влада  всіляко підтримує ініціативу волонтерів допомогти соціально незахищеним верствам населення.









Святкове караоке для дітей учасників АТО  спільними зусиллями влаштувала громада в  Лубенській центральній  районній бібліотеці імені Володимира Малика.

       Напередодні  дня святого Миколая, за ініціативою  голови  громадської організації «Міжнародна асоціація недоторканості приватного життя та безпеки людини»  Олександра Микитюка,  до бібліотеки запросили дітей, батьки яких є учасниками бойових дій на Сході України. З подарунками до них прийшли  представниця ювелірної  мережі салонів «Золотинка» Тетяна Литовченко,  пастор  церкви  «Ковчег» Ігор  Фень, приватний  підприємець Андрій Тригуб.
     Ведучі заходу бібліотекарі Лариса Гончарук та Марта Федіско  запропонували хлопчикам та дівчаткам проспівати  уривки з своїх  улюблених пісень, а  глядачам аплодисментами визначити фіналістів караоке.  За  звання кращого співака «Новорічного караоке» змагалися Оксана Шостак, Ісус Чорній з загальноосвітньої школи №3 та  Настя Попиченко з школи №1. За кількістю зібраних балів  переможцем конкурсу  став Ісус Чорній.
На свято завітали бійці вишкільного центру слобідської сотні батальйону  ОУН. Керівник центру учасник АТО Леонід Литвиненко привітав дітей зі  святами, а юні лубенці передали їм власноруч виготовлені подарунки.
  Учасник АТО Олексій  Герасименко  пригостив  малечу  медом  з власної пасіки, а колектив на чолі з Миколою Стрекаловським передав дітлахам смачні пиріжки.
 Наприкінці заходу діти прикрасили бібліотечну ялинку побажаннями миру та добра . 













Традиції святкування Андріївських вечорниць відродили у Лубнах.


     Юних лубенців  запросили до народознавчого музею школи №10, де  вони стали учасниками святкового дійства¸ яке  українці здавна називали Калитою. Хлопці та дівчата дізналися  як відзначала  українська  молодь одне з найулюбленіших народних  свят. Разом з ведучими Юлією Мурашко та  Альоною  Борозною вони грали в ігри, танцювали, їли  вареники, гадали  та за традицією - кусали калиту. Чудове свято для дітей та молоді  провела центральна районна бібліотека імені Володимира Малика, колектив загальноосвітньої школи №10  та громадські активісти. Організатори заходу щиро вдячні Раїсі Олександрівні Кошель голові громадської організації  «Жінки – трудівниці за майбутнє дітей України»  та особисто  Ніні Михайлівні Царинній за смачні вареники, якими із задоволенням ласували учасники свята.




Євген Чикаленко – великий український меценат.

   Історичний портрет  «Євген Чикаленко – великий український меценат» відбувся в міському центрі соціального обслуговування населення. Працівниці центральної районної бібліотеки Тетяна Сафронова та Олена Самойленко презентували слухачам  культурно-мистецького факультету життєвий шлях українського мецената, громадського діяча, автора унікальних «Спогадів» та щоденників, видавця першої української щоденної газети «Рада»,українця,  який у 1918 році відмовився від гетьманської булави.  Відвідувачі центру познайомилися із відео програмою «Історична правда», присвяченою Євгену Харлапійовичу  головною ідеєю життя  якого була Україна. Також вони послухали уривки із щоденників та спогадів великого українця  та  дізналися про його кохання пов’язане з  нашим  краєм. .

   

Бібліотекарі  подивилися  фільм з програми  DOCUDAYS  UA.

     Фільм «Остап»  з програми фестивалю документального кіно про права людини   DOCUDAYS  UA  був презентований  бібліотекарям Лубенської ЦБС координатором  фестивалю на Лубенщині завідувачкою організаційно-методичним відділом Тетяною  Сафроновою. Стрічка  українського  режисера Тараса Дроня розповідає  про двох братів: один із них у Львові вдома, інший – у полоні в Донецьку, лежить у лікарні після останніх боїв за донецький аеропорт. Вони обидва вірять, що ще зустрінуться. Із сльозами на очах  бібліотекарі ділилися враженнями від перегляду.  Говорили про події  в зоні АТО, про почуття , які об’єднують українців в усіх куточках  нашої держави.     

 

Сучасний театр з Полтави підкорив лубенців.  

       Виставу Театру сучасного діалогу  «Теорія великого фільтра» першими на Лубенщині побачили  учні Войнихівського професійно-технічного  училища, а потім  лубенці могли поспілкуватися з акторами  та  керівником  театру Іриною Гарець у читальній залі районної бібліотеки імені Володимира Малика. Формат  документальної  вистави  правдивий та відвертий  та щира манера виконання акторів, більшість з яких є студентами полтавських вишів,  вразила лубенців. Незвична та складна для сприйняття п'єса, яка ставить перед глядачами  важливі та болючі питання дискримінації та насильства не залишила  байдужими  нікого. П'єса, у якій використані діалоги реальних людей, не дає простих відповідей на складні запитання, але кожен має зробити  з побаченого свої висновки та прийняти свої рішення .
     Вистава створена в рамках проекту «Театр сучасного діалогу – мистецький засіб попередження злочинів на грунті упередженості» за підтримки Організації з безпеки та співробітництва в Європі говорить з глядачами  мовою сучасного мистецтва  та  вчить критично осмислювати  життя.  



Океан любові Івана Франка

Центральна районна бібліотека імені Володимира Малика продовжує співпрацю з міським територіальним центром соціального обслуговування населення. Цього разу працівники абонементу Наталія Мусієнко та Ніна Бородавка слухачам культурно – мистецького факультету Університету третього віку презентували поетично – музичну композицію «Се любов моя плаче так гірко…», присвячену інтимній ліриці Івана Франка.
У своїй розповіді  бібліотекарі намагалися показати Франка дещо іншим ніж зазвичай: людиною з вразливою душею та палким відкритим серцем, проникливим поетом - ліриком, що створив неповторну пісню великої любові. «Тричі являлася мені любов,- зізнавався Іван Якович, - тричі в руці від раю ключ держав», і тричі поет втрачав надію на щастя. 
Сторінками безмежного поетового захоплення та великого розчарування мандрували учасники заходу. Присутні однаково сильно були вражені і лірично – трагічною історією любові до Ольги Рошкевич, і смертю коханої ним Юзефи Дзвонковської, і байдужістю та насмішками ще однієї жінки – Целіни Зигмунтовської. Не залишились байдужими жіночі серця й до історії сімейних відносин Івана Яковича з його дружиною Ольгою Хорунжинською.
На заході лунали вірші з ліричної драми «Зів’яле листя», звучали пісні, написані на слова поета, на великому екрані демонструвалися світлини родини Франка та його коханих жінок.


 Літературна година у хеседі «Шофар»

    Черговим  заходом з  реалізації  програми «Сефер»  у  єврейській  громаді  стала літературно-мистецька  година  «Звичайне диво Євгена Шварца». Вона була  присвячена 120 – річному  ювілею   видатного  драматурга  Євгена  Шварца.  Про життя та творчість великого письменника розповіла завідувачка організаційно-методичним відділом Тетяна Сафронова. Вона прочитала уривки з щоденників  та вірші  Євгена Шварца та разом з  керівницею культурних програм  хеседа Любов’ю Перебийніс продемонструвала уривки з  художніх фільмів «Звичайне диво», « Тінь», «Попелюшка»  знятих за сценаріями  майстра слова.



І грає його творчість барвами 

          Нещодавно працівники районної бібліотеки для дітей Людмила Горб та Марта Федіско організували цікаву літературно – творчу зустріч учнів 4 класу ЗШ №1 (класний керівник Попільниченко Оксана Григорівна, завідуюча бібліотекою Овчаренко Аліна Володимирівна) та учнів 3 – 4 класів ЗШ №10  (класний керівник Крутій Галина Іванівна та вихователь ГПД Гуржій Марина Василівна) зі знатною постаттю на літературному терені ріднокраю Олександром Печорою, знаним лубенським поетом – просвітянином, який пише чудові вірші  як для дорослих, так і для маленьких читачів.
Олександр Печора подарував присутнім чудові хвилини спілкування з поезією, ознайомивши дітей зі своєю збіркою «Етюди ріднокраю» та книгою «Барвограй». Поет  розповідав про літературну працю, читав свої твори, із задоволенням відповідав на запитання дітлахів.
Приваблива лірика поета чарувала дітей , дарувала їм гарний настрій, викликала захоплення, адже в його віршах звучить палка любов до рідної землі, до отчого краю.
Діти також декламували вірші, ліричні поетичні етюди поета, наповнені яскравим баченням навколишньої краси, переповнені радісним відчуттям єднання дитини зі світом природи.
Серед активних учасників літературного дійства слід відзначити Букову Єлизавету, Кондрашову Вікторію, Корнієнка Єгора, Журавля Назара та Оніщук Олексадру.
Гість побажав юним читайликам знайти свою дорогу в житті, бути добрими, людяними, милосердними; вивчати , шанувати, любити і плекати благословенний рідний край.




Свіча, яка ніколи не згасне

  Пам’яті загиблих від Голодомору 1932-1933 років в Україні присвячений вечір-реквієм «Свіча, яка ніколи не згасне», що відбувся 28 листопада в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика. З виступу бібліотекаря та документальних відео учасники заходу – студенти Лубенського медичного училища – дізналися про болючі сторінки нашої історії. Діти також поділилися спогадами своїх дідусів та бабусь про страшні роки Голодомору.




Віртуальна подорож у світ слова

     Рідне слово. Воно бринить, хвилює душу. Бо мова українська – то невичерпне джерело, скарбниця народного духу. Вона мелодійна, ніжна, багата. Рідне слово є важливим засобом виховання людини, її культури мови.
     З нагоди Дня української писемності та мови в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика працівники відділу інформаційного сервісу Оксана Василенко та Віталіна Курильчук разом з бібліотекарем відділу обслуговування Ларисою Гончарук влаштували  для користувачів  віртуальну виставку - пораду "Подорож у країну писемності". Діти переглянули відеоролик, ознайомилися з мовознавчими новинками та отримали цікаві поради щодо культури мовлення.




Шашковий  турнір у районній бібліотеці.


      У   Лубенській центральній районній  бібліотеці імені Володимира Малика пройшов  шашковий турнір за участі юних читачів  та  молодих  бійців вишкільного центру  слобідської сотні батальйону  ОУН . Організатор турніру голова  громадської  організації «Міжнародна  Асоціація  недоторканості  приватного життя та безпеки людини» Олександр Микитюк  розповів про заходи з патріотичного виховання, які проходять у Лубнах  завдяки співпраці громадської організації та районної бібліотеки та закликав молодь  долучатися до волонтерського руху на допомогу  українській  армії. Учасник  АТО  Леонід  Литвиненко, який очолює  табір з підготовки хлопців до захисту Вітчизни, познайомив   молодь  із діяльністю центру. 
    Переможці  турніру  отримали  пам’ятні  подарунки  та  книги «Наш захисник»  від  організаторів  заходу. 



Школа  бібліотечної  майстерності  зібрала бібліотекарів.

       «Інноваційні форми масової роботи» тема чергового заняття школи бібліотечної майстерності , які організували для сільських колег працівники центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика. Методист  Лідія Іваненко  розповіла про постійний пошук  нових, ефективних форм і методів рекомендації  книги,  про інноваційні заходи, які впроваджують  бібліотекарі України в своїй роботі.  Вона  презентувала  проекти «Ніч у бібліотеці», літературний ринг, бібліофреш, айс-стопер. Завідувачка відділом обслуговування  Олена Самойленко  поділилася власним досвідом проведення квестів та геокешингів  для молодих користувачів. Бібліотекар Лариса  Гончарук  розповіла про найцікавіші моменти  організації роботи  театрального гуртка «Смайл» та клубу «Веселі долоньки». Віталіна Курильчук з відділу інформаційного сервісу   ознайомила  сільських колег  з  організацією  такого цікаво та яскравого дійства, як караоке  у  бібліотеці. 
        Під час  заходу   бібліотекарі дізналися про нещодавно  видані книги полтавських авторів  Надії Гринь «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк» та Костянтина Бобрищева  «Війна  і мир»  , які розповідають про мужність  та героїзм  українських воїнів, які  першими стали на захист України  та  віддали життя за нашу свободу та незалежність.      



Онлайн-вікторина – «Столиці Європейських країн»

     В час коли Україна стрімко йде в Європу, працівники відділу Інформаційного сервісу вирішили перевірити у молодого покоління знання столиць Європейських країн. Віталіна Курильчук провела для присутніх онлайн – вікторину «Столиці країн Європи».
      Всі учасники проявили високі знання, але найрозумнішими виявилися учень 4 класу Рінат Мірішан та учень 3 класу Денис Міндзяк.





Бабин Яр: без пам’яті немає майбутнього.

       Минуло 75 років від однієї з трагічних сторінок у історії України - масового вбивства євреїв 29 - 30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві. Заходи з вшанування пам'яті жертв трагедії пройшли по всій Україні. Члени інтелектуального клубу «Емет» зібралися у хеседі «Шофар», щоб згадати страшні події 1941 року, які відбувалися у Києві та у Засульському яру  під Лубнами. Представники творчої  інтелігенції  прийшли   висловити свій біль, співчуття, свій страх  та  свою відповідальність. Вони  закликали  пам`ятати про всіх і про кожного, зробити все, аби цей жах ніколи не повернувся.
    Завідувачка організаційно-методичного відділу Тетяна Сафронова та бібліограф  центральної районної бібліотеки Наталя Замараєва долучилися до відвідин лубенцями  меморіального комплексу «Бабин Яр» та  взяли участь у покладанні квітів до пам’ятників  розстріляним євреям, ромам, військовополоненим та членам ОУН. Жителі  Лубен  познайомились також  із виставкою фотопортретів в’язнів концтаборів «Проти забуття» презентованою у Бабиному Яру  італійським кінематографістом і художником  Луїджі Тоскано. 



До дня партизанської слави

      22 вересня цього року ми відзначаємо 75 – ту річницю з початку підпільно – партизанського руху в Україні під час Великої Вітчизняної війни. Свято партизанської  слави – це свято людей, сильних духом, які не шкодували життя для перемоги над фашизмом.
           Вшановуючи подвиг партизанів, 5 жовтня в бібліотеці був проведений урок реквієм «На партизанському привалі» для студентів Лубенського професійного ліцею. Олена Самойленко, завідуюча відділом обслуговування бібліотеки, ознайомила юнаків та дівчат з історією партизанського руху 1941-1944 р.р. Студенти переглянули відео «Війна. Український рух».
            Бібліотека училища Легуша Світлана Анатоліївна звернула увагу студентів на книжкову виставку «В книжковій пам’яті – миттєвості війни».




«На розписному осені човні пливуть мої літа у вирій…»

             Осінь життя людини строката, наче падолист. Вона підкрадається непомітно, здається, ще позавчора було дитинство, вчора юність і розквіт сил, а сьогодні вже павутина бабиного літа заплуталась у волоссі. Якими будуть миттєвості цього бабиного літа багато в чому залежить від самої людини, адже великою мірою настрій вона створює собі сама. Члени клубу «У дружньому колі» - активні, дієві, допитливі, не дивлячись на свій поважний вік. 1 жовтня великою дружньою клубною сім’єю вони зібралися на святкове засідання. Програма заходу була насиченою: згадували дитячі та юнацькі роки, читали вірші та співали пісні своєї молодості, а також ділилися рецептами, як залишатися активними та здоровими у зрілому віці. 
Справжньою родзинкою вечора стала зустріч з поетом Миколою Макаренком із села Нижчий Булатець. Відкритий душею, талановитий земляк поділився з присутніми своїми поетичними здобутками, а це щойно видана збірка поезій «Шляхи життя», згадував роки молодості, читав зовсім нові, щойно написані вірші. І хоч автор не має спеціальної освіти, поезія – це його поклик душі, від якого він отримує неабияке задоволення. Його поезія щира та різнобарвна. В ній він знаходить найдобріші, найніжніші слова кожному: матусі й хліборобові, коханій та просто випадковому перехожому. Не обходить ні думкою, ні пером теми рідного села, краси української природи, історичного минулого нашої держави, а криваве сьогодення – це незагойна рана у трепетній поетовій душі.
        Вірші автора  припали до душі присутнім, схвилювали своєю відвертістю та емоційним прочитанням. З неймовірним задоволенням жінки спілкувалися з Миколою Макаренком, ставили запитання, а він, з притаманною йому щирістю, сповна ділився своїм поетичним надбанням.
       Свято вдалося на славу: і відпочили, і насолодилися поезією, і почастувалися дарами осені. Наприкінці організатори заходу працівники бібліотеки Наталія Мусієнко та Ніна Бородавка подякували присутнім за їх добрі справи та житейську мудрість, а Микола Макаренко кожному вручив вітальну листівку, аби вона нагадувала про цей захід цілий рік, до наступного свята.
Члени клубу висловлюють щиру подяку директору ТД «Арго-Трейд» Володимиру Баришпольцю, який впродовж кількох років надає кошти для  проведення свята.




95  ювілейних  сходинок  районної  бібліотеки

       95-річчя  Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика відзначила громада  міста та району напередодні  Всеукраїнського дня бібліотек. На святкове дійство до книжкового храму, який вже  майже     сторіччя є  інформаційним  та духовним   центром Лубенщини  завітали  бібліотекарі, представники  місцевих  органів влади, члени  громадських та творчих об’єднань, читачі  різних поколінь. Голова районної державної адміністрацій Тетяна Петрівна Качаненко  та голова районної ради Григорій  Миколайович Угляниця високо відзначили досягнення колективу  книгозбірні, який у 2016 році виборов  звання кращої бібліотеки  Полтавщини. Начальник відділу культури та туризму Людмила Василівна Пазенко щиро привітала команду районної бібліотеки на чолі з директором Валентиною Іванівною Сьомак  із  заслуженим визнанням  та  відзначила голів  сільських рад, які постійно опікуються  проблемами своїх  книгозбірень та  у цьому році  вже виділили 60 тисяч гривень для поповнення бібліотечних фондів. 
    Ведуча заходу Марта Федіско привітала ветеранів бібліотечної справи району Нілу Іванівну Бондаренко, Зою Миколаївну Оленовську та Ганну Степанівну Минко та запросила  їх поділитися   спогадами та  роздумами про минуле та майбутнє бібліотек Лубенщини. З цікавими фактами та унікальними  світлинами  славної історії  лубенських бібліотек можна було познайомитися  під час  мультимедійної  презентації «Ювілейні сходинки бібліотеки», яку підготували  працівники районної книгозбірні.  Бібліотечну спільноту  вітали  -  володарка  звання «Кращий сільський  бібліотекар  2016 року»  Олена Симоненко з Новаків  та Світлана Чупайда з Левкоромодану. 
     Директор бібліотеки Валентина Іванівна Сьомак наголосила, що  успішна робота  закладу неможлива без постійної підтримки та вдалих партнерських стосунків із громадськими об’єднаннями та творчими спілками. Вона вручила  грамоти та квіти постійним партнерам бібліотечних акцій та заходів: народному депутату  України ІV – VІ скликань Володимиру Пилипенку,  ГО Спілка жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України» (голова Раїса Олександрівна Кошель), ГО «Міжнародна асоціація недоторканості  приватного життя та безпеки людини» (голова Олександр Васильович  Микитюк), благодійний фонд  Хесед «Шофар» (голова Генадій Маркович Хенкін),  літературному  об’єднанню ім. О. Донченка (голова Олександр Михайлович  Міщенко), художниці Юлії  Ступак.
    Привітати бібліотекарів зі святом  прийшли в цей день працівники культури району Інна Скиба та Світлана Потужня,  представники  численної  родини «надвечірців» району  народний співочий колектив  «Бабусеньки»  з  Вовчика  на чолі з Раїсою  Пасічною, художник Володимир Мірошниченко, голови Новаківської  та Войнихівської сільських  рад  Лариса Миколаївна Кісенко  та  Микола  Григорович Сердюк,  члени  клубу за інтересами   «У дружньому колі», клуб  англійської мови  «Let ‘s  speak English», знані та юні  учасники творчого конкурсу  «Я і моя бібліотека» Раїса Плотникова, Анатолій Устименко та  Анастасія Даниленко. Пісенні  дарунки в цей  день лунали від  Алли Самозвон  та Юрія Задорожного.
      Святкування продовжилось  розважально-ігровою програмою  «Вас вітає Книголенд»  учасниками якої стали  учні 6-го класу спеціалізованої школи №6, майстер класом «Осінні фантазії з листя», який провели для  читачів працівники районного територіального центру  соціального обслуговування населення та  кінопоказом  художнього фільму «Бібліотекар. В пошуках спису долі».



         

  Ювілей Станіслава Лема відзначили у  районній бібліотеці  імені Володимира Малика.

     Учні професійного ліцею стали учасниками ай-стоперу «Світ Лема»,  який презентували  для  них працівники  центральної  районної  бібліотеки  імені Володимира Малика. Знайомство з творчістю найвідомішого у світі польського письменника, якому нещодавно виповнилось 95 років,  розпочалося з розповіді завідувачки організаційно-методичним відділом Тетяни Сафронової про дитячі  роки  письменника, які він  провів у  Львові. Хлопці  та  дівчата прослухали казку «Як вцілів Всесвіт» з аудіо книги «Кіберіада». Родзинкою  ай-стоперу  стала  розповідь відомого відеоблогера  про роман та фільм за найвідомішим романом Лема «Соляріс». Із цікавістю учасники заходу   переглянули уривок з відомого фільму Андрія Тарковського та відео створене до ювілею письменника  працівниками районної  бібліотеки.



 У мистецькій вітальні територіального центру відбулося знайомство із творчою родиною.

        До дня міста  територіальний центр соціального обслуговування  населення  відкрив  для відвідувачів  двері  мистецької вітальні. Працівник центру  Тетяна Бондаренко представила гостям  народну майстриню, неодноразову учасницю творчих заходів, постійну читачку районної бібліотеки імені Володимира Малика  Любов  Нестеренко.  Любов  Зінов’євна поділилася  власними секретами майстерності, продемонструвала  свої чудові роботи  створені у техніках бісероплетіння  та вишивки   та  розповіла про  свою творчу  родину  члени  якої вишивають, танцюють та  навіть… знімаються  у кіно.  Про молодшого брата Любові Нестеренко актора театру та кіно Василя  Івашину розповіла присутнім завідувачка організаційно-методичним відділом центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафронова. Присутні  із цікавістю переглянули відео створені працівниками бібліотеки, які презентували   унікальні фото актора  та  познайомились з  уривками з фільму «Вечори на хуторі поблизу Диканьки»  в якому наш талановитий земляк зіграв друга сотника.   



  

Смак коронованого слова

       «Коронація слова» - Міжнародний літературний конкурс романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей. Метою його створення є підтримка новітньої української культури, пошук нових імен.  «Коронація слова» відкрила  для широкого кола читачів понад 250 авторів, серед яких Ірен Роздобудько та Люко Дашвар, Анна Хома та Галина Вдовиченко, Андрій Кокотюха та Василь Шкляр.  Результатом існування конкурсу стало видання понад 100 романів. 
       Тож працівники  центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика  вирішили представити читацькому загалу художні твори авторів, удостоєних цієї престижної премії. На абонементі створена книжкова поличка «Смак коронованого слова». Книги, представлені на виставці, різноманітні за тематикою, жанровими особливостями, але кожна з них цікава по-своєму.
    Сподіваємось, що в дивовижному розмаїтті творів сучасної української літератури, відзначених «Коронацією слова» кожен читач бібліотеки, навіть найвибагливіший, знайде собі книги  до вподоби. 



КЛИЧЕ ВЕРЕСЕНЬ ДО ЗНАНЬ

Перший місяць осені розпочинає навчальний рік, який завжди означає відкриття нової осяйної дороги – дороги до знань, до втілення найсвітліших мрій.
З нагоди Дня знань працівниками районної бібліотеки для дітей імені О. В. Донченка була оформлена навколокнижкова мозаїка «Знання – це сила, сила _ це знання».
Перший дзвоник – справжнє, всенародне свято, сповнене мудрості, доброти і людяності на шляху до Країни знань.
Сьогодні діти мають чудову нагоду отримувати знання незалежно від статі й соціального становища родини.
Тож бібліотека радо вітає своїх любих читачів з початком нового навчального року! Цікавих відкриттів, захоплюючих пригод на шляху до Країни знань!

Пам’ять загиблих у Іловайську земляків  вшанували  юні читачі  лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика.

          До хлопців та дівчат звернулася завідувачка організаційно- методичним відділом Тетяна Сафронова. Вона розповіла про двох  наших земляків - Артема Розуменка з Оріхівки та Віктора Дмитренка з  Засулля , які загинули у серпні 2014 року під час виходу з Іловайського котла. Також присутні переглянули відео «Герої, які загинули під Іловайськом». 


Річницю  Іловайської  трагедії відзначили у районній бібліотеці імені Володимира Малика

       Роковини  запеклих боїв  у  Іловайську  відзначили у  районній бібліотеці  імені Володимира Малика.  Пам’ять та біль серпня  2014 року об’єднали представників різних поколінь. Учні шкіл, студенти,   читачі старшого віку затамувавши подих слухали розповіді учасників  тих подій - бійця добровольчого батальону «Азов»  Сергій Вранчана та  бійця  ВСУ Романа Дзюби. Юні  лубенці  Данило Бровар,  Катя т а  Аня Силки  подарували  їм власноруч створені  обереги та вірші. Хвилиною мовчання  присутні  вшанували пам’ять загиблих у Іловайському котлі земляків Артема Розуменка з Оріхівки та та Віктора Дмитренка із Засулля.          Пролунали пісні  «Незнайомий мій брат»,  «Прошу в неба», «За любов  і волю» у виконанні Дениса Колісника,  Марини Голуб та  Генадія  Бондара, Оксани та Каті Василенко.  
          Символічно  прозвучав під час заходу  вірш «Ми – мужчини …»  поета – шестидесятника Івана Світличного, який виконали Сергій Рубан та Олександр  Чурса.  
 Ми – мужчини, й за кодексом честі ми чинимо –
Не для вигод і пільг, не для слави й хвали.
Є високий , шляхетний закон між мужчинами:
Як не я , тоді хто ? Не тепер, то коли?







160-річчя  великого  Каменяра  бібліотекарі   відзначили марафоном «Франко:Live».

     Районна бібліотека імені Володимира Малика  зранку запросила  маленьких  відвідувачів  переглянути сучасний український мультфільм за мотивами відомої казки  Івана Франка «Лис Микита».      Поетично- музичний  мікс за творами видатного українця  відкрив  лубенцям  сузір'я його ліричних та патріотичних поезій та пісень «Червона калина», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», «Час рікою пливе», «Знаєш». Багатогранну  особистість  Франка –  непересічну та яскраву – відкрила глядачам стрічка з циклу «Великі українці», де про  свого відомого земляка розповів Святослав Вакарчук. На книжковій виставці «Твоїм майбутнім душу я тривожу» була презентована частина багатої творчої спадщини Івана Франка та літературознавчі дослідження його творчості. А завершила марафон вулична акція «Читаємо поезії  Франка». Юні учасники танцювального колективу «Ренесанс» під керівництвом Дмитра Лоховицького нагадали лубенцям про день народження Івана Франка листівками з його яскравими поетичними  рядками.






Франко для дітей

     26  серпня напередодні 160-ї річниці з Дня народження видатного українського письменника, нашого земляка Івана Франка, в Інтернет – центрі  Лубенської  центральної  районної бібліотеки імені Володимира Малика пройшов перегляд мультфільму, знятого на відому казку Івана Франка,  - «Лис Микита».
          Бібліотекар відділу інформаційних технологій Віталіна Курильчук  розповіла дітям про творчий шлях відомого земляка. Діти згадали казки письменника, які вони прочитали, зокрема «Осел і лев», «Лисичка і журавель», «Фарбований лис».
В кінці заходу всі присутні поласували солодощами.



День Незалежності України – велике національне свято нашої державності.

      Відзначали 25 річницю проголошення незалежності України і на абонементі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика. 
     В усіх народів існує повір’я, що той хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Тож працівники книгозбірні вирішили донести  до читачів інформацію про звичаї і традиції наших предків, ознайомити їх з національними символами та оберегами. Для цього на абонементі було оформлено  книжкову виставку «Вінок калиновий сплітаю із звичаїв рідного краю» та інсталяцію «Обереги мої рушники», підготовано музичний альбом «Піснями славиться наш рід» та народознавчу паузу «Український вінок – краса і оберіг», а також створено вікторину «Я люблю Україну». 
     Користувачі мали можливість взяти книги про звичаї та обряди наших предків, послухати цікаву розповідь про український вінок та прийняти участь у його плетінні, почути найкращі, найулюбленіші українські пісні, дати відповіді на запитання інтелектуальної вікторини, помилуватися старовинними українськими рушниками.




З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, УКРАЇНО!

Хай святиться ім’я твоє вічно,
Україно – колиско наша.
        У рамках святкування 25-ліття Незалежності України працівниками районної бібліотеки для дітей ім. О.В. Донченка був проведений ряд заходів, присвячених вшануванню великого національного свята нашої державності.
День Незалежності – символ єдності українського народу. Ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії.
З нагоди свята дітлахи, які зібралися в одному з мікрорайонів нашого міста, мали змогу взяти участь у патріотичному заході «Міцній, Україно, цвіти-розквітай!». Юні українці виготовили композицію з виробів «Моя сонячна Україна», стали учасниками конкурсу ерудитів «Україна в серці» та гри-вікторини «Єдина, вільна, неподільна». Маленькі патріоти читали вірші про Україну, говорили про державні народні символи, звичаї та традиції свого народу.
Міс «Юна українка» Дар’я Підтоптана отримала перемогу в пізнавально-розважальному шоу «Моя Україна – червона калина».
        Бібліотекарі побажали дітлахам зростати щасливими у рідній країні та бачити мирне небо над своїми голівками, а також запросили відвідати районну бібліотеку для дітей. Адже цими днями у її стінах усі охочі мали змогу насолодитися  виставкою «Так! Я люблю Україну!». На ній були представлені неперевершені вироби, об’єднані єдиною червоню ниткою – любов’ю до нашої держави. Зроблені від щирого серця умілими руками, усі вони нагадували відвідувачам про красу нашої Неньки, про її самобутню культуру, про її майстерний народ.
      Так! Україна стане могутньою державою, бо в нас є все, що для цього потрібно: добрі люди, плодюча земля, багата на приклади історія. Треба лише пам’ятати, що ми відповідаємо за наше майбутнє! 



Великі українки:  портрети на фоні епохи.

       У дні коли вся країна готується відзначити 25 – ту річницю незалежності бібліотеки Лубенщини долучаються до святкування цієї визначної  дати у громадах міста та району. Незалежність України — заслуга не лише певних політичних сил та рухів, а й усього народу, багатьох його поколінь. До міського територіального центру обслуговування населення завітали працівники центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафронова та Ніна Бородавка. Відвідувачі мали змогу переглянути  документальну стрічку присвячену великій українці поетесі та громадській діячці Олені Телізі. Про українських жінок які, славилися не лише красою і розумом, а й мужньою вдачею і відвагою та пліч-о-пліч з чоловіками писали героїчну історію нашої Батьківщини розповіла присутнім  завідувачка організаційно-методичним відділом Тетяна Сафронова. На заході лунали вірші Олени Теліги, пісні у виконанні Квітки Цісик, Ольги Богомолець, Марії  Бурмаки  та були презентовані відео матеріали  з історії  українського державотворення.



Дзвін шабель, пісні, походи,
Воля соколина, тихі зорі,
Ясні води – моя Україна…
Моя країна – Україна

День Незалежності – найважливіше національне свято для українців.

      Воно виплакане багатьма поколіннями героїчних борців за волю та територіальну цілісність України. Бібліотека теж долучилася до святкових урочистостей. Так, 20 серпня до відділу інформаційного сервісу завітали юні користувачі та переглянули електронну презентацію «Моя країна - Україна».
      Завідуюча відділом Оксана Василенко розповіла дітям багато цікавої та корисної інформації про державні символи України, її шлях до Незалежності.
       Діти також взяли участь в історичному турнірі «Я люблю Україну свою», який провели: бібліотекар читальної зали Лариса Гончарук та волонтер бібліотеки, студент Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського Сергій Рубан. Команди юних патріотів змагалися у знанні історії, культури: згадували традиції нашої Батьківщини, декламували вірші Лесі Українки й Тараса Шевченка.
     Перемогли у змаганнях, звичайно, дружба і любов до України. Всі учасники отримали невеликі подарунки від бібліотеки.
     З нагоди 25-ї річниці Незалежності України в читальній залі бібліотеки влаштована книжкова виставка «Є найсвятіше місце на Землі. Одне. Високе. Світле: Україна».





Незвичайна рибалка на абонементі

Який різноманітний світ чоловічих захоплень: колекціонування та моделювання, футбол та шахи, туризм та мисливство, але по – праву одне з чільних місць у сильної статі займає рибалка.
Тепле пестливе сонце, плакучі верби, чиста, прозора вода і… поплавець, що мирно коливається на хвилях – все це разом риболовля.
Здається, що є простішого: вкинув вудку й чекай коли клюне, але досвідчені рибалки відразу заперечать,- тонкощів у цій справі досить.
Тож, щоб розширити знання «профі» та допомогти початківцям, на абонементі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика оформлено перегляд літератури «Вам, любителі рибної ловлі» де представлено книжкові та періодичні видання у яких міститься цікава, корисна інформація з даної теми.
Але цей перегляд незвичайний, унікальний.  Усі наші читачі отримають слушну нагоду порибалити прямо в бібліотеці і впіймати справді корисний улов - бонусний день. Завдяки справді вдалому «трофею» книги підвищеного попиту можна буде читати іще довше. У цьому вже переконалися наші постійні користувачі, яким вже пощастило впіймати унікальний трофей.
Кого цікавить світ рибальства та полюбляє  читати,  завітайте в бібліотеку, цікава книга та гарний улов чекають на вас!



Районні  бібліотеки  долучились до громадського проекту «Розмальовки»

      «Вже майже тиждень поспіль лубенці спостерігають за яскравим стріт-артом, який проходить на вулиці  Шевченка при в’їзді в м. Лубни.
     Паркан Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика  та  районної дитячої бібліотеки  імені Олеся  Донченка розмальовують юні художники та дорослі лубенці в рамках спільного громадського проекту «Розмальовка», що проходить у Лубнах з ініціативи самих лубенців та за підтримки Володимира Пилипенка. 
    Разом з художниками, аматорами та працівниками бібліотечної мережі району – керівник «Центру суспільних ініціатив» Фонду Володимира Пилипенка у Лубнах Руслан Ладика.
Щодня паркан набуває нового яскравого вигляду. Ентузіасти, не дивлячись на спекотну погоду, беруть активну участь у соціальному проекті, готуючись до відзначення 95-річчя бібліотеки у вересні цього року».

               Із сторінки  мережі  Фейсбук  редактора  газети «Наша спільна справа» Анастасії Ляшенко










Створення пункту європейської інформації в сільських бібліотеках

      Нещодавно координатор проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації у бібліотеках» Оксана Василенко для працівників сільських бібліотек провела консультацію на тему «Створення пунктів європейської інформації в сільських бібліотеках району». В ході обговорення наголошувались такі питання як: євроінтеграційний рух України та завдання бібліотек, методика створення пунктів європейської інформації у бібліотеках, залучення волонтерів, реклама та іміджеві заходи бібліотеки задля розвитку пунктів європейської інформації, організація обслуговування користувачів бібліотеки у пункті європейської інформації.
      Пункт європейської інформації діє в Лубенській центральній  районній бібліотеці імені Володимира Малика. 
     Запрошуємо всіх бажаючих в пункт європейської інформації!

Країна Гідності у районній бібліотеці

       29 червня 2016 року в Лубенській  центральній районній  бібліотеці  імені Володимира Малика відбулась гра Ради Європи «Країна Гідності. Вивчення соціальних прав через освіту з прав людини», яку провів голова громадської організації «Твій світ» Олександр Чепур. Під час гри учасники, серед яких була і бібліотекар Лариса Гончарук, мали змогу стати членами парламенту вигаданої країни та приймати рішення про соціальну політику. Унікальність цього заходу, не тільки у настільній грі, а у діалозі, адже учасниками навчання стали представники двох поколінь: старшого і молодшого. Захід проходив у рамках проекту “Надання підтримки, допомоги та сприяння розвитку активності людей похилого віку” за підтримки Німецького федерального фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє». 


 

Атестація бібліотечних працівників

        Процедуру оцінки професійного рівня бібліотечних працівників кваліфікаційним вимогам і посадовим обов’язкам, проведення оцінки їх професійного рівня провела атестаційна комісія Лубенської централізованної районної бібліотечної системи.                   Комісія до якої увійшли: директор централізованної бібліотечної системи Валентина Сьомак, головний спеціаліст відділу культури та туризму Інна Скиба, голова профспілки бібліотечних працівників Наталія Мусієнко, завідувачка Новаківською сільською бібліотекою-філією Олена Симоненко та провідні спеціалісти районної бібліотеки Наталія Замарєва, Лідія Іваненко та Тетяна Сафронова визначали відповідність професійних знань, умінь і навичок працівників системи установленим законодавством вимогам і посадовим обов’язкам.




Районна  бібліотека  на фестивалі  «Замкова гора».

      Центральна районна бібліотека імені Володимира Малика стала учасником масштабного фестивалю «Замкова гора». Завідувачка організаційно-методичним відділом Тетяна Сафронова, яка входила до організаційного комітету фестивалю, презентувала гостям кінопокази документальної  стрічки  з серії «Невідома Україна» «Міста збирають сили», історичних розвідок «Ярема Вишневецький»  та  «Таємний  заповіт археолога Ігнатія Стеллецького»  та  презентацію  «Традиції вирощування лікарських рослин на Лубенщині», яку зробила  заступник директора дослідної станції лікарських рослин Людмила Глущенко. 



Паперові дива власними руками

       Для того, щоб зробити чудовий виріб з паперу, потрібно небагато: набір квілінгових стрічок, ножиці, клей, аркуш картону, а ще – море фантазії і терпіння. Яскраві квіти й метелики, птахи і казкові палаци виготовляли в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика учні початкових класів пришкільного табору «Ластівка» при ЗОШ №8. Кожна дитина вклала у свою роботу частинку душі, і світ став ще прекраснішим.



Випускний  в « Університеті  третього  віку»

         8 червня  у кінотеатрі «Київська Русь» випускники «Університету третього віку» отримали сертифікати про закінчення навчального 2015-2016 року. Із важливою подією учорашніх студентів вітав міський голова Олександр Грицаєнко, директор Територіального центру Наталія Сухонос, викладачі  8 факультетів вищезгаданого ВУЗу. Працівники центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика  Наталія Мусієнко та Тетяна Сафронова отримали подяки від міського голови за проведення активної  волонтерської роботи  на  культурно-мистецькому факультеті. 

Птахи миру руками дітей

    Доброю традицією стали екскурсії до Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика пришкільного табору відпочинку «Ластівка» при ЗОШ №8. Для учнів початкових класів бібліотекар Лариса Гончарук підготувала майстер-клас із виготовлення паперових голубів. Творче зняття в техніці орігамі зацікавило маленьких відвідувачів.
    Білосніжні птахи миру, виготовлені дитячими руками, принесли всім чудовий настрій.

Гостини у колі єврейських друзів


Роки незалежності в Україні принесли відродження українській єврейській громаді. Завдяки підтримці Американського єврейського розподільчого комітету «Джойнт» в багатьох містах почали створюватись громадські осередки. 1999 року, за ініціативи Олександра Ласутри та Семена Любарського, для єврейської спільноти міста відчинив свої двері громадський культурний центр «Хесед-Шофар», початковою метою якого було допомога місцевим єврейським родинам. Але не хлібом єдиним живе людина. На сьогодні «Хесед-Шофар»  є культурним осередком, доступним усій лубенській інтелігенції. Центр співпрацює з різними громадськими організаціями та державними установами Лубенщини, серед яких і центральна районна  бібліотека імені Володимира Малика. Уже протягом двох років книгозбірня  та єврейська громада сприяють реалізації програми «Сефер» (книга),  в рамках якої відбуваються тематичні заходи з популяризації культур та традицій наших народів.
Наприкінці травня два жіночі клуби «У дружньому колі» (центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика) та «Хаверім» (єврейської громади) провели спільне засідання.
Розпочався захід презентацією клубної  діяльності, Аделіна Хенкіна та Наталія Мусієнко ознайомили присутніх з життям своїх осередків. А далі учасники заходу отримали унікальну можливість дізнатися багато нового про традиції, звичаї та символіку єврейського народу, а також історію створення держави Ізраїль.
Аделіна та Геннадій Хенкіни детально зупинилися на характеристиці традиційних свят юдейців: Рош Ха-шана (Новий рік), Песах (свято Виходу з Єгипту), Шаббат (субота), Пурим (веселе  свято порятунку) та Суккот (свято врожаю). Знайомитися з культурою іншого народу через його символи завжди цікаво та пізнавально. До уваги присутніх була презентована найважливіша юдейська атрибутика, а саме: мезуза, шофар, мінора, кіт, цицит та шестикутна зірка Давида, котра нагадує про сім днів створення світу та символізує небесне та земне. Так, як більшість присутніх жінки, то їм цікаво було дізнатись про традиції, закони та особливості єврейської кухні, адже це одна з найдавніших кухонь світу.  З’ясували, що означає вислів «кашерна їжа» та скуштували    мацу – прісні хлібці, схожі на ті, якими в давнину харчувалися євреї під час втечі з Єгипту. 
Це далеко не повний перелік того, що демонстрували гостинні і привітні господарі «Хесед-шофару», знайомлячи нас  з традиціями свого народу. Зустріч видалася насиченою і цікавою, додала нових знань та розважила. Були й пісні, і анекдоти, і розповіді, а Любов  Перебийніс (керівник творчої  майстерні  общини),  провела з присутніми майстер-клас з виготовлення  троянд із серветок. А ще звучали пісні землі Ізраїлю, фоновий музичний супровід забезпечив Геннадій Степанов. На закінчення присутні зробили спільне фото. 





Літературний фурор Братів Капранових

       4 червня в центральній районній  бібліотеці імені Володимира Малика  не було де впасти яблуку. Працівники  бібліотеки разом зі своїми читачами готувалися до зустрічі  іменитих київських гостей. Читальний зал, настояний на запахах  барвистих польових квітів і духмяний коровай на столі. Читацька еліта лубенського краю зібралася на презентацію нового історичного роману «Забудь – річка» відомих сучасних українських письменників, публіцистів, видавців, громадських діячів Віталія і Дмитра Капранових.

     І ось  перша  мить зустрічі. Два красені-близнюки переступили поріг читальної зали і все закрутилося навколо них. Щирі, відкриті, динамічні розпочали презентацію нової книжки, щохвилини додаючи своє до думок іншого, коментуючи один одного, іронізуючи. І кожному став  зрозумілим і задум  роману, і пошук головних героїв, і виснажлива копітка праця над  кожним  рядком історичної  правди.  Це викликає надзвичайне захоплення.
     «За роки праці в бібліотеці побувала не на одній сотні презентацій. Але такого душевного єднання письменника і читача не відчувала вже давно.  Справді, презентація геніальна. Віват Братам Капрановим!» - висловила свої враження директор Лубенської ЦБС Валентина Сьомак.  В захопленні були всі присутні. Висловлювали свої незабутні враження від спілкування з письменниками Олександр Сиченко, син Володимира Малика, вручаючи письменникам свої твори,  Людмила Бірюкова, головний редактор часопису «Вісник», Раїса Плотникова, член Національної Спілки письменників України, Наталія Костюк, вчитель ЗОШ №3, Ольга Вишневська, викладач  культурології Лубенського лісового коледжу, студентство,  старшокласники, багато інших. 
      Більшість учасників заходу придбали роман «Забудь - річка», «Щоденник моєї секретарки», «Історія незалежності України», взяли автографи не тільки для себе, а й для своїх  дітей та внуків та участь у фотосесії. Бібліотека  ж  поповнила свої фонди ще і книгою «Кобзар-2000».
     Творча зустріч Братів Капранових стала такою щирою, теплою, насиченою в першу чергу, мабуть, через те, що  письменницьким девізом у них є слова: «Ми-Брати Капранови. Ви – наш улюблений читач». І це відчувалося протягом двох незабутніх годин.
        Бібліотечні працівники радо запрошують всіх бажаючих познайомитися з книгами Братів Капранових в бібліотеці.
      Брати Капранови про новий роман: «Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. За багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця на Другій світовій війні. Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями в кожній українській родині». 
        Журналіст, критик Юрій Макаров про роман: «Молода жінка-юристка із прихованим шармом і зрілий чоловік-помічник капітана далекого плавання – цілком очікуваний дебют для жіночого роману (маються на увазі не гендерні упередження, а сталий мейнстрімівський жанр). Чекайте палкого, геть не платонічного кохання! Аж раптом виявляється, що за цією нібито легковажною диспозицією ховається не просто зіткнення двох доль, а двох світів, точніше, двох Україн, кожна зі своїм історичним досвідом, але спільними травмами і втратами. Інтрига, закручена на початку розлогого тексту, не відпускає до самого кінця роману». 
       Довідка: Народилися 24 липня 1967 року в м. Дубоссари, нині Молдова, куди змушена була втікати з Одещини від репресій бабуся. Виросли в Очакові Миколаївської області. Закінчили загальноосвітню, спортивну (греко-римська боротьба) та музичну (фортепіано) школи. Вищу освіту здобули за фахом «Технічна кібернетика». Певний час мешкали в Москві, де видавали українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати», там же почали писати свою дебютну книжку «Кобзар 2000». Утім, не бачачи в Москві можливості для творчої реалізації, повернулися до України.
        Опинившись у Києві 1998 року, брати Капранови вирішили взятися за видавничий бізнес. Перший книжковий проект – каталог книжок поштою «Книгоноша» – багато років був чи не єдиною можливістю для українців купувати вітчизняні книжки в усіх куточках країни. Другим легендарним відкриттям Капранових у 1999 році став перший конкурс української гостросюжетної літератури «Золотий Бабай», що відкрив читачам Василя Шкляра та Леоніда Кононовича. 2000 року стартувало видавництво «Зелений пес.». Згодом з’явилися й інші помітні в українському видавничому просторі проекти братів: літературна газета «Друг Читача» (2004) та сайт – майданчик для творчого спілкування «Гоголівська Академія» (2005). 2011 року Капранови започаткували перший Всеукраїнський конкурс двійників Тараса Шевченка.
       Письменники пишуть переважно для дорослого читача, проте 2009 року видали й книжку для дітей «Зоряний вуйко».















Участь у семінарі для координаторів Пунктів європейської інформації за проектом «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації у бібілотеках».


     30 – 31 травня 2016 року, як координатор Пункту європейської інформації за проектом «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації у бібілотеках» відвідала семінар Оксана Василенко, завідувач відділом інформаційного сервісу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика, який відбувся в Головному тренінговому центрі для бібліотекарів УБА, в місті Києві. 
Нагадаємо, що наша бібліотека взяла участь у конкурсі проектів від Української бібілотечної асоціації (УБА)  «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації у бібілотеках», за підтримки Європейського Союзу програма «Еrаsmus+» та стала однією з 86-х бібліотек-переможців конкурсу (у конкурсі взяли участь 163 бібліотеки з усіх областей України). 
      Тренери Олена Башун, Вікторія Польова та Оксана Бояринова протягом двох днів донесли багато корисної  та цікавої інформації, зорієнтували на роботу у проекті, поділилися рекламними цікавинками, зарубіжним та українським досвідом у створенні та роботі Пунктів.
      Отримавши великий багаж знань, сертифікат учасника семінару, друковану продукцію по темі, тематичні джерела на електронних носіях  бібліотека готова до плідної роботи Пункту ЄІ.
       Отримуйте інформацію про Європу в ПЄІ Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика.






Бібліоленд  «Наповнюємо цей світ дитинством»... Країна дитинства і книг... 

            Так називалося яскраве свято для дітлахів, що було організовано центральною районною бібліотекою імені Володимира Малика і районною бібліотекою імені Олеся Донченка разом  зі своїми постійними партнерами Спілкою жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України», Лубенським місцевим центром правової допомоги, Лубенською районною організацією Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства « Колос»  до Дня захисту дітей.

Зранку, незважаючи на похмуру погоду, подвір’я районної бібліотеки для дітей наповнилося щебетом і радісним сміхом наймолодших лубенців, хлопчиків та дівчаток з міста і району, чиє дитинство видалось не таким вже й безтурботним. Серед учасників свята переважали діти без батьківської опіки, з багатодітних сімей,  діти  учасників АТО та  переселенців.
Ведуча заходу бібліотекар Марта Федіско розповіла маленьким учасникам свята про Всесвітній день дитинства, відзначивши, що діти – найбільша радість у світі, найбільше багатство Землі.
Юну аудиторію вітав довірена особа депутата обласної ради Руслана Ляшка Віталій Крамаренко. Підприємство «Наша пекарня», яку очолює Руслан Віталійович, неодноразово виступає спонсором таких заходів в районних бібліотеках.
Щасливого дитинства та здійснення найзаповітніших мрій зичили голова Спілки жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України»  Раїса Кошель та директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг Лубенської міської ради) Наталія Сухонос.
     Бібліотечні працівники  районних бібліотек ( які очолює директор Лубенсьбкої ЦБС Валентина Сьомак ) в цей день трудилися на славу. 
     Це можна було відслідкувати на осяйних, захоплених дійством обличчях винуватців події. Хлопчики та дівчатка соціально незахищених верств населення особливо гостро відчувають дароване їх тепло, турботу, любов, ніжність, проте найчастіше саме цього їм і бракує. На час проведення свята вони, здавалося, забули про усе та із задоволенням брали участь у цікавих інтелектуальних, літературних конкурсах, іграх, сполртивних змаганнях.
 Інформаційну хвилинку «Правові розваги» неординарно провів для дітей правознавець Лубенського місцевого центру правової допомоги Максим Паляниця, наголосивши, що захист дітей не лише необхідна і наполеглива праця, а й святий обов’язок кожного – зігрівати теплом і любов’ю дитяче серце.
Юні знайки взяли активну участь в інтелектуальному конкурсі «Про все на світі», який підготували працівники районної дитячої бібліотеки Людмила Горб та Катерина  Підтоптана. Діти проявили активність, знання та ерудованість, а переможці конкурсу Кожушко Ірина, Омельяненко Влад, Гончарова Аня, Безугла Настя отримали призи. Та й не лише  переможці отримали призи. Без подарунків не залишилася жодна дитина.
З великим захопленням і цікавістю діти разом з Оленою Самойленко - завідувачем відділом обслуговування центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика долучилися до літературно-пригодницької гри «Геокешинг», демонструючи глибокі знання з літератури, вміння та таланти імпровізації.
Мешканці Сонячної країни дитинства читали поезії «Ми – діти вільної держави», виконували цікаві творчі вправи, виготовляли з долоньок «Сонечко дружби», проявляли творчі навики та здібності.
Звучали дитячі пісні, пісенні конкурси та музичні розваги, які організувала для малечі  завідувач відділу інформаційного сервісу центральної бібліотеки Оксана Василенко.
Веселі жарти, музика і сміх, віночок дитячих ігор, дружні хороводи – такою була атмосфера незвичайного дійства.
Цікавою виявилася зустріч дітлахів з письменником Олександром Печорою, у творах якого звучить палка любов до рідної землі, до отчого краю. Всім учасникам свята письменник побажав щасливого життя у мирній, процвітаючій Україні.
Подорожуючи Країною Дитинства, діти змагалися у спортивних перегонах, естафетах під керівництвом Касяна Владислава та Сергія Бортника, представників районної організації фізкультурно-спортивного товариства «Колос».                         
А фінальним акордом дитячого свята стала інавгурація Президента Сонячної країни дитинства (Президентом стала Кожушко Ірина), яка отримала чудовий подарунок – КНИГУ. Щедрі пригощання ласощами діти діти отримали завдяки небайдужим людям-  Руслану Ляшку, депутату обласної ради, та приватним підприємцям Дмитру Тараненку і Євгену Шумейку.                                    
Незабутнє свято завершилось.    А доказом того, що дійство вдалося на славу, стали щирі та неприховані позитивні дитячі емоції, яких не бракувало.

Працівники бібліотек від щирого серця  з великою  любов’ю запрошують усіх до бібліотек і говорять: «Бібліотечне літо - збирає друзів!»

Танцювальний флешмоб «У ритмах Європи»

      З  2003 року згідно з указом Президента України, щорічно кожної третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи. Це свято було встановлено в зв'язку з прийняттям стратегічного курсу на інтеграцію в Європу і прагненням приєднатися до країн ЄС. Крім цього, День Європи в Україні символізує єднання, спільність цінностей та історії всіх націй, що живуть на континенті.

      Бібліотеки району не стоять осторонь цієї події. На початку року  центральна районна бібліотека імені Володимира
Малика стала переможцем проекту «Все про Європу: читай, слухай дізнавайся» і відкрила Пункт європейської інформації. Сьогодні кожний бажаючий  має можливість отримати тут офіційну інформацію про ЄС,стати учасником  клубу спілкування англійською мовою, здійснювати відео мандри, спілкуватися в онлайн - режимі з представниками різних європейських країн.

      22 травня  танцювальний флешмоб «У ритмах Європи» став заключним акордом європейського тижня, який проводив Пункт європейської інформації бібліотеки і танцювальні колективи РБК
 «Водограй »(Лариса Фесенко), «Перлина»(Оксана Погрібна), «Аміра» (Тетяна Дацій), «Ренесанс» (Дмитро Лоховицький ).
       Більше години просто неба артисти знайомили містян з танцювальним мистецтвом Європи. В ході флешмобу бібліотекарі презентували книжкові виставки «Україна –ЄС: план дій на майбутнє», Євросоюз - дізнайтесь більше», перехожі дивувалися фотосушкою світлин «Наші читачі в Європі: приєднуйтесь!» тощо. Працівники районних бібліотек запрошували всіх бажаючих до ПЄІ, роздавали прапорці країн Євросоюзу та кульки.
       Директор  Лубенської централізованої бібліотечної системи Валентина Сьомак: «Тиждень Європи  у бібліотеках це ще одна нагода показати українцям, що Європа – поняття не географічне. Ми розповідали, насамперед, дітям та молоді про європейські цінності: повагу до особистості, її свободи та безпеки, а ще про культуру та літературу європейських країн. В бібліотеках пройшли вікторини, ігри, книжкові та фотовиставки, віртуальні мандрівки присвячені країнам Європи. У Засульській бібліотеці гімназисти зустрілися з представником польської  діаспори. Отже завдяки бібліотекам Європа стала ближчою та зрозумілішою лубенцям».






Світ схожий на книгу, і той, 

 хто знає тільки свою країну,

 прочитав у ній лише  першу сторінку…

ВІРТУАЛЬНА ПОДОРОЖ ЄВРОПОЮ


       20 травня  працівники відділу інформаційного сервісу  центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика  Оксана Василенко і Віталіна Курильчук долучилися  до заходів, присвячених Дню Європи. 

      Разом зі своїми  користувачами, школярами 6-х--7-х  класів вирушили   у цікаву віртуальну подорож країнами Європи.  Можливо в  майбутньому житті, здійснюючи  справжню подорож до Європи, вони згадають  свою  першу віртуальну подорож в бібліотеці.

       Учасники заходу  побували в європейських бібліотеках,  познайомилися з письменниками європейських країн, а також взяли участь у віртуальній вікторині «Видатні місця Європи».

       Діти демонстрували свою наполегливість, лідерські якості та , насамперед, свої знання  про Європейський Союз. Переможцями   стали Ігор Холоша, Іван Кіяниця, Владислав Маджідзаза та Максим Сень. Ми раді, що освоєння комп’ютерної техніки дітьми не перетворюється для них лише на розвагу, марне витрачання часу, а пов’язане з процесом мислення, пошуком інформації в освітніх цілях, розширенням читацького світогляду. 

       До заходу  працівники відділу підготували викладку літератури «Будемо знайомі: письменники Європи».

        А солодкі призи  надали  небайдужі партнери бібліотеки - Євген Шумейко і  Дмитро Тараненко.





КРАЇНАМИ СВІТУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ҐАТУНКУ

        Цими весняними днями День Європи в  центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика набирав обертів. Пізнавально-розважальна програма, а саме, бібліотечний геокешинг, яку підготували працівники читальної  зали, теж була присвячена цій події. 
         Участь у цій незвичайній грі взяли студенти Лубенського медичного училища. Спочатку вони розділились на дві команди, а потім, отримавши кожна свою маршрутну карту, активно та цілеспрямовано рухалися по ній у пошуках загадкового скарбу.
     Шлях цей був не простий, адже на кожній зупинці вони отримували завдання, які стосувалися Європейського Союзу. Бажання отримати заповітний скарб, яким виявився пакунок з солодощами  , було настільки сильним, що учасники гри з легкістю відповіли на всі запитання вікторини, розгадали  «Єврокросворд», знайшли «третього зайвого» та відгадали відомих казкових героїв європейського походження.
       В ході подорожі студенти проявили себе справжніми «європейськими» знавцями та переконалися, що Європа – це батьківщина багатьох народів, культур, мов та традипцій.  Захід провели  Олена Самойленко, завідувачка  відділу обслуговування та бібліотекар Лариса Гончарук.
        А попереду, заключний акорд - танцювальний флеш-моб «У ритмах Європи», який відбудеться 22 травня на майданчику біля районного будинку культури о 10-й годині ранку.
      Чекаємо Вас, лубенці!




Єдина Україна за європейські цінності

Під таким гаслом до Днів Європи в України в районній бібліотеці для дітей імені Олеся Донченка відбувся черговий  масовий захід. Його учасниками стали учні 6-в класу ЗОШ №1 (класовод  Терещенко Н.І.)   та читачі бібліотеки .  В рамках заходу  був проведений європейський калейдоскоп «Далека і близька Європа». Діти подорожували країнами Європейського Союзу та здійснили літературний круїз Європою, віртуально прогулялися столицями країн. Це була захоплююча мандрівка у часі й просторі, під час якої учні дізналися багато цікавих речей та отримали дійсне уявлення про Європу.
Євроерутити приймали активну участь у інтелектуальній грі – мініатюрі «Європа – наш спільний дім» та у літературно – історичній вікторині «Україна – серце Європи». 
Бібліотекарі Людмила Горб,  Марта Федіско та Катерина Підтоптана підготували цікаву експрес – інформацію «Українська хода до Європи». Говорили про традиції, звичаї європейців, пояснювали дітям, що таке Європейський Союз, як він працює, чим займається, майбутнє ЄС. А також підкреслили приналежність нашої держави до європейської сім’ї народів і безперечність її європейського вибору в майбутньому.
Учасники заходу переглянули відеофільми «Десять фактів про Європу», «Найкращі краєвиди Європи» та мали можливість ознайомитися з виставкою – досьє «Вивчаємо Європу», на якій представлені книжкові видання про різні країни Європи та твори видатних європейських письменників.
Юні українці створювали колаж «Я – українець, я – європеєць і цим горджусь!» та долучилися до арт – акції «Прапори країн Європи». Звучав національний гімн ЄС  - «Ода радості» з Дев’ятої симфонії Бетховена.
Бібліотечні працівники побажали дітям сучасної Європи більше читати , подорожувати, відстоювати європейські цінності. Будучи європейською нацією, завжди пам’ятати про національні ідеали, пишатися і гордитися своєю країною.
У заході  взяли участь голова СЖТ «За майбутнє дітей України» Раїса Кошель і директор Лубенської ЦБС  Валентина Сьомак, які пригостили  учасників  святкового дійства  солодощами, переданими небайдужими краянами  Дмитром Тараненком та  Євгеном Шумейком. 






Ювілей  великого  киянина Михайла Булгакова.        

          125 – річчя великого письменника Михайла Булгакова  відзначили у  центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика. На літературно-музичну годину «Михайло Булгаков: загадки долі та таємниці творчості» зібралися шанувальники таланту   видатного  Майстра. Ведуча заходу завідувачка  організаційно-методичним відділом Тетяна Сафронова  розповіла  про  сім’ю письменника, його любов до рідного Києва, який він оспівував у своїх романах «Біла гвардія», «Біг», «Майстер та Маргарита», нарисах  та спогадах. Відвідувачі мали змогу переглянути  уривки  з   документальної  стрічки присвяченої  Михайлові  Булгакову,  дізнатися про  містичні збіги, які  супроводжували  все його  життя. У тиші читальної зали лунали романси 
«Бібліотека» на слова Миколи Гумільова», «Белой акации гроздья душистые…» з художнього фільму «Дні Турбіних», а також  вірш Ганни Ахматової  присвячений пам’яті її друга, великого  Майстра слова.  

Український світ Шолом - Алейхем


13 травня 2016 року минуло сторіччя з того дня як відійшов у вічність відомий єврейський письменник Шолом - Алейхем (дійсне ім’я якого Шолом Нохумович Рабинович). Згадуємо ми цю пам’ятну дату не випадково, адже життєва дорога письменника тісно пов’язана з Україною. Шолом -  Алейхем  в різний час жив та працював в багатьох українських містах та містечках.
Дитинство та юнацькі роки майбутній письменник провів на Переяславщині. Саме Воронків – це низка дитячих спогадів, а у Переяславі здобув освіту та зробив перші кроки у письменстві. Три роки, проведених у Софіївці, де він служив учителем доньки заможного поміщика Елімелеха Лоєва, подарували  йому перше кохання. Невдовзі Ольга Лоєва стала дружиною Шолома , понад тридцять років вони прожили в щасливому шлюбі.
Неспокійна доля письменника закинула його й  до нас у Лубни. 21 грудня 1880 року його було обрано казенним равином. Пробув Шолом у Лубнах два з половиною роки. Тут він з головою занурився у громадську діяльність: був ініціатором створення лікарні та світської школи для дітей бідних верств населення. Деякий час довелося секретарювати у адвоката в Білій Церкві, працював і в Одесі. Але найбільше Шолом – Алейхем любив Київ, він його порівнював з «блискучим Парижем» і «чистісіньким Берліном». В одному із своїх листів писав так: «Коли б мені запропонували вибрати одне з цих трьох міст, я зупинився б лише на Києві…» Недовго письменнику з родиною довелося мешкати у ньому, після єврейських погромів, в жовтні 1905 року він змушений був оселитися у Львові.
Рідним по духу для Шолом – Алейхема був Бердичів. На його вулицях він цілковито занурювався в народний побут, жартівливо називаючи його «єврейським Парижем», він уважно прислухався до розмов місцян, окремі специфічні вирази занотовував. Часто бував на ринку. Там знаходив ті персонажі, які невдовзі з’являлись на сторінках його творів
І де б він не був, чи у Тернополі та Чернівцях, чи Богуславі та Львові, він завжди знайомився з місцевим колоритом, який потім влучно уводив до своїх творів.  Вся творчість Шолом – Алейхема пронизана духовними зв’язками єврейського і українського народів. У його творах переплітаються скарби накопичені у народній і літературній творчості єврейського народу із багатством українського фольклору: піснею, гумором, влучним словом. Є в його творах євреї, побачені очима українців, є й українці у сприйнятті євреїв, але зображено це тактовно, толерантно та з щирим гумором. Твори Шолом – Алейхема зрозумілі і близькі і дорослим, і молоді, і дітям. Їх з інтересом читають люди різних національностей. У фонді Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика є збірки найпопулярніших творі письменника. На абонементі, до пам’ятної дати, оформлено викладку творів Шолом - Алейхема.
Ось таким строкатим був український світ великого єврейського письменника. Звісно, Шолом - Алейхема не можна уявити без України, як і не можна уявити й Україну без цього письменника. В нашій державі високо цінують його творчість і шанують пам’ять про великого земляка. Його ім’я носять вулиці у Львові та Харкові, Полтаві та Житомирі, Чернівцях та Смілі. Є меморіальні дошки в містах Боярці, Софіївці, Львові, Богуславі та, звісно ж, Лубнах. Зберігає пам’ять про нього і Бердичів. В місцевому музеї створено експозицію, що розповідає про життєвий шлях письменника. У 1997 році у Києві було відкрито пам’ятник Шолом - Алейхему, а в 2009 році відчинив свої двері й музей. У Переяславі – Хмельницькому, на батьківщині письменника, розташована садиба – музей, яку було відкрито у 1978 році.  Історико - літературна експозиція музею розповідає про життєвий і творчий шлях письменника. Також експонуються твори автора, видані різними мовами у різні роки, документи, листи , театральні афіші. Перед будинком встановлено пам’ятник письменникові – це робота відомого скульптора Альтшулера.  Бібліотекар абонементу Наталія Мусієнко нещодавно побувала у ньому, переглянула експозицію і зробила світлини.
Українці пам’ятають Шолом – Алейхема, але, нажаль, квіти до його могили не принесуть. З 1914 року письменник перебував у Америці. Тяжко хворий, він мріяв повернутись на батьківщину, але хвороба не дозволила це здійснити. Він помер в Нью – Йорку 13 травня 1916 року, похований на Бруклінському кладовищі, на Україну так і не повернувся.






Онлайн пазл у бібліотеці.

Сучасні інформаційні технології докорінно змінили можливості бібліотечної роботи: від підходів до формування фонду - до традиційних внутрішніх технологій. Використання комп’ютерних технологій відкриває широкі можливості для вдосконалення обслуговування читачів. Тож працівники відділу інформаційного сервісу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Оксана Василенко і Віталіна Курильчук постійно стараються пропонувати користувачам інтернет-центру нові форми роботи.
Нещодавно користувачам – дітям вони запропонували черговий цікавий сервіс. Суть його, а саме гри – головоломки в тому, аби зібрати картинку зі шматочків різного розміру. Традиційно пазли купуються в магазинах, але любителі цієї гри тепер мають можливість грати онлайн. Цікаво і те, що любителі цієї гри тепер мають можливість грати онлайн. Цікаво і те, що користувачі бібліотеки зможуть створювати пазли самостійно, з будь-яких картинок.
Наразі ж діти створили свій перший пазл, присвячений видатному письменнику, ім’я якого носить бібліотека – Володимира Кириловича Малика.
Найспритнішим серед хлопців став постійний користувач бібліотеки, учень 6 класу -  Іван Кіяниця. Він першим зібрав портрет письменника. В подарунок він одержав додаткову безкоштовну годину роботи в Інтернеті.



   

   «Матусю рідненька, тобі я вклоняюся»

       У травневу пору буяння весняних фарб, квітів в садах і на клумбах, пишної зелені навкруги, дзвінкого співу птахів, чистого зоряного неба вночі і ніжних світанків вранці, Лубенщина відзначила День матері. 
       Мама – берегиня роду, її ласка гріє нас усе життя. Немає вищої любові за материнську. Без мами немає життя на землі. Мати годує дітей, як земля людей. Рідну землю, край, де ми народилися, звідки беруть початок наші життєві стежки, Батьківщину ласкаво називають Мати-Земля. Тому цей світлий весняний день – це данина шани, поваги і любові до Мами.
      В народі кажуть: «Нема цвіту білішого, як цвіт на калині, нема в світі ріднішого, як мати дитині». Саме під такою назвою в бібліотеках району діяли  книжкові виставки, викладки та полички літератури, які переглянули користувачі бібліотек.
        У центральній районній  бібліотеці імені Володимира Малика відбувся  святковий захід під назвою «Матусю рідненька, тобі я вклоняюся»  для учнів  5-6 класів  Лубенської спеціальної ЗО школи - інтернату    (вчителі  Світлана Здоровик  і Богдан Іваненко ) та користувачів  бібліотеки.
       Пісні, вірші, вікторини, загадки, конкурси  проводили  учасники  клубу «Веселі долоньки» та  театральної студії «Смайли»  Влада Ковтун,  Данило Бровар, Денис Колісник, Богдана Сидоренко.
       З вітальним словом до дітей  звернулися присутні на заході  депутат  обласної ради Руслан Ляшко і голова СЖТ «За майбутнє дітей України» Раїса Кошель.
         Святкового настрою дітям додали  солодкі подарунки, які  придбали для них  партнери бібліотеки, чуйні, небайдужі люди - депутати обласної та міської ради, приватні підприємці Руслан Ляшко, Дмитро Тараненко, Євген Шумейко. Їм  щире слово подяки від організаторів та учасників  дійства.   
       Захід  провели працівники  відділу обслуговування ЦРБ імені Володимира Малика Лариса Гончарук та Марія Бровар  
      Минають роки, а мамине добре слово вічно живе у наших серцях. Крізь роки воно озивається червоною калиною в лузі, стрункою тополею в полі, кучерявою вербою над водою, білокорою берізкою, вишневим цвітом, солов’їною мовою, пахучістю трав… І де б ми не були, нас завжди зігріває материнська ласка і любов.











СЛАВИМО ВЕЛИКДЕНЬ!

У читальній залі районної бібліотеки для дітей імені О.В. Донченка працівники бібліотеки провели урок духовності з учнями 5-А класу ЗОШ № 10 та оформили куточок «Світле свято Великодня».
Маленькі читачі мали змогу ознайомитися з особливостями національних традицій, пов’язаних зі святкуванням Воскресіння Христового в Україні. На виставці представлені різноманітні сувеніри, малюнки, вітальні листівки, виготовлені школярами, композиції вишивок. Окрасою куточка є великодній кошик, наповнений різнобарв’ям писанок, адже Великодня писанка – символ Христового воскресіння, оберіг, важлива складова української культури, народних традицій.
Писанкарське мистецтво тішить своєю красою. Дивує фантазією. Збагачує дух і душу.
Воскресіння Христа зробило земне життя людини осмисленим і цілеспрямованим, а наша віра дає сенс життю та збагачує його духовно.



Обласний семінар

          27-28 квітня 2016 року в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського відбувся обласний семінар «Інформаційний потенціал бібліотеки у світлі проблем обслуговування користувачів». Учасники семінару – завідуючі та працівники відділів обслуговування центральних районних і міських бібліотек, районних бібліотек, головних бібліотек об’єднаних територіальних громад – ділилися досвідом та обговорювали проблеми обслуговування та залучення нових користувачів до читання.    
В семінарі взяла участь завідуюча відділом обслуговування Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Олена Самойленко з виступом «Пошук оптимальних технологій обслуговування користувачів».





Великодній настрій


     Передсвяткова атмосфера, у переддень Великодня, запанувала на абонементі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика, а сприяла цьому  виставка –  інсталяція «З Воскресінням Христовим». Великодня виставка своїм колоритом притягувала погляд кожного відвідувача і дарувала всім святковий настрій. Вона ясніла, мов весняне  різнобарв’я: яскраві писанки, серветки, цілий ряд корисних порад та рекомендацій з приготування та оформлення пасхальних страв. А родзинкою виставки стала вервичка Великодніх рушників. Ці святкові убранства вишили вправні майстрині – читачки нашої бібліотеки: Любов Нестеренко, Марія Кайда, Ніна Бородавка, Світлана Ставицька, Олена Сьомак та Лариса Гончарук.
Пасхальна вишивка – це один з найважливіших атрибутів святкування Великодня. Вишивають рушник хрестиком або гладдю. Незмінною є традиція – свій Пасхальний рушник, жінка повинна вишити сама, вкласти в нього свою душу, поєднати ті кольори та візерунки, які подобаються саме їй. Такий рушничок, вишитий господинею, стає сімейною реліквією, оберегом та святинею. Відрадно, що у такій відповідальній справі, бібліотека відіграє значиму роль. Наші читачки – вишивальниці добирали малюнки для своїх Великодніх рушників з періодичних видань книгозбірні.
      А ще, бібліотекарі абонементу, вітають всіх зі святом!
    Нехай у Великдень ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті, як Великодній рушник і веселі, як українські писанки.







Чорнобиль… Трагедія… Пам’ять…

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа  ХХ сторіччя – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. 30 років віддаляє нас від цієї трагедії, але той чорний день продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. 
26 квітня є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу. Пригадати ті страшні події 30-літньої давності мали змогу читачі абонементу центральної районної бібліотеки імені Володимира  Малика. Протягом дня 26 квітня у фойє бібліотеки демонструвалися документальні матеріали: відеозйомка наслідків трагедії одразу після вибуху «Спецпроект: Чорнобиль», фото із «зони відчуження» та світлини страшного запустіння та руйнації з міста – привида Прип’яті. Також увазі відвідувачів була запропонована презентація «Довга тінь Чорнобиля», де наведено сумну статистику наслідків техногенної катастрофи. 
Трагедія, що сталася на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року не має минулого часу. Вона є пересторогою для людства, уроком не тільки для нинішнього покоління, а й для майбутнього. Заходи, які проводяться у бібліотеках – це ще одне нагадування усім, що використання атомної енергії, з одного боку – доволі заманлива перспектива, а з іншого – один невірний крок і катастрофа неминуче зачепить усе людство. Не варто забувати те, що людина – істота недосконала, і все, створене нею, може дати похибку.






Пісні серця

                        Слухачі культурно-мистецького факультету  міського територіального центру обслуговування населення продовжують знайомство з творцями української пісні в рамках проекту «Пісенна палітра України». Цього разу працівники абонементу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика зупинилися на постаті одного з  найбільш сонячного та привабливого представника українського музичного мистецтва - Ігоря Наумовича Шамо. 
            Наталія Мусієнко  розповіла про життя композитора. Доля відпустила Ігореві Наумовичу лише 57 років, серед них і тяжкі дороги війни,  і післявоєнне життя,  присвячене музиці. 
              Яскрава обдарованість та високий рівень майстерності дозволили Ігорю Шамо однаково успішно виступати у цілком різних видах, формах і жанрах музичної творчості. У його творчому доробку  є  симфонії,  музика для кіно та театру, але особливе місце займають пісні: їх понад триста. Саме за пісенну творчість композитора відзначено Національною премією України імені Тараса Шевченка, а згодом званням народного артиста України. Ігор Шамо дійсно був народним, тому що його пісні любили всі. Саме вони і прозвучали на заході: хвилююча «Стоїть над Волгою курган», романтично піднесені  «Пісня про щастя» та «Дніпровський вальс», музична емблема столиці «Києве мій»,  а також маленькі шедеври «Три поради», «Проводжала мати», «Осіннє золото». Остання виявилась найбільш близька серцям присутніх, за їх проханням  вона пролунала двічі.
           Творчість Ігоря Шамо невмируща, вона завжди житиме, даруючи слухачам радість.




26 квітня – День національної жалоби
Дзвін Чорнобиля б’є на сполох,
Мов історії ковалі,
І болить невигойним болем
Людське горе усій землі.

У житті України, українського народу є дата, що сповнена гіркого полинового болю. Тридцять років відділяє український народ, зрештою й світ, від вікової трагедії, та не загоюється те лихо, що зветься Чорнобиль. Чорною плямою стала на нашій планеті чорнобильська катастрофа.
З цієї нагоди в стінах районної бібліотеки для дітей імені О.В.Донченка був проведений урок-реквієм «Гірка пам’ять Чорнобиля» з учнями 4-5 класів ЗОШ № 10, які відвідали захід разом з педагогом-організатором Донець Надією Вікторівною та вчителем фізичного виховання Соколом Віктором Олексійовичем.
Працівники бібліотеки провели зі школярами бесіду «Світ про Чорнобиль пам’ятає», показали відеофільм «Чорнобиль: минуле і сьогодні» та ознайомили учнів з книгою В.М. Козюри, І.В. Козюри «Відлуння Чорнобиля». У ній на основі численних документальних джерел відображаються глибинні наслідки аварії та долі тисяч жителів Посульського краю, обпалених Чорнобилем.
Маленькі читачі приймали активну участь у спілкуванні, декламували вірші, присвячені трагедії, ділилися враженнями.
І хоча загальна атмосфера заходу відлунювала сумними мотивами, а серце кожного присутнього сповнилося тихою тугою, урок-реквієм нагадав про мужність наших земляків та виступив пересторогою того, що необдумані людські вчинки часто спричиняють лихо. І скільки б не минуло років, Чорнобиль полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.




Європейські студії у районній  бібліотеці.

       
       Програма  європейських  студій  для  старшокласників  відкрилися  у Лубенській  центральній  районній бібліотеці  імені  Володимира  Малика. Польща   стала  першою  країною  презентованою  в  рамках  проекту  «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в  бібліотеках». Завідувачка організаційно-методичним відділом Тетяна  Сафронова  розповіла   про  проект  покликаний  популяризувати  знання  про  Євросоюз  та європейські цінності, познайомити  українців з життям людей в різних країнах Європи.  Вона  згадала  про  зв’язок  між  Лубнами  та  Польщею, які об’єднує спільна історія та постать князя Єремії  Вишневецького. Школярі  дізналися про особливості  здобуття  вищої  освіти  у Польщі та можливостями, які відкриваються перед випускниками  польських  вищих  навчальних закладів. А найцікавішим  моментом  зустрічі  стало спілкування  з  особливим  гостем -  етнічним  поляком  паном  Геником Слодзинським, який висловив власні думки  про відмінність та схожість двох слов’янських  народів  та  відповів  на запитання  про мову, кухню  та  найкрасивіші  польські  міста.   



Унікальна виконавиця українських пісень


           «Український всесвіт Квітки Цісик» таку назву мала музична година яку підготували бібліотекарі абонементу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика для слухачів культурно – мистецького факультету територіального центру обслуговування населення.
            Квітка Цісик – американська співачка з українським корінням, котра свою любов до краю в якому ніколи не жила, але який безмежно любила, зуміла висловити піснею. Два альбоми найпопулярніших українських пісень – це був подарунок для всіх українців, в якій би частині світу вони не жили,музика серця, пам’ять про свою батьківщину. Пісня лилась з її душі та через океан розмовляла з українцями всього світу. Навряд чи ще комусь вдасться зробити подібне Квітці Цісик, тільки їй долею, батьками та Всевишнім це було дано.
           Увагу заходу було зосереджено саме на популяризації її україномовних альбомів та через низку спогадів та інтерв’ю долучити присутніх до світу у якому жила співачка. Про її родину, дитинство, юність,уподобання, злети та падіння розповіли бібліотекарі Наталія Мусієнко та Ніна Бородавка. На екрані демонструвалися унікальні фото з родинного архіву Цісиків. А ще присутні мали змогу переглянути уривки з документального фільму «Квітка Цісик. Голос в єдиному екземплярі.», де звучали спогади про життя цієї унікальної жінки, лунали щемні слова зізнання в любові її чоловіка Едварда Раковича та сина Еда. Але, безперечно, окрасою заходу були записи українських пісень у виконанні Квітки. Унікальний тембр голосу Кейсі, її на диво елегантна манера виконання, бездоганна вимова полонили ніжні жіночі душі. Присутні не приховували свого здивування від того, як вона вправно володіла українською мовою, були зачаровані її дивовижним, легким та прозорим, наче повітря, голосом і захоплені тим, як вона чудово змогла передати силу і красу української пісні. А ще додали, слухаючи пісні, відчували магію та лікувальний ефект її голосу.







 РОЗУМНІ ТА КМІТЛИВІ

Днями відбулося цікаве і плідне спілкування працівників районної бібліотеки для дітей ім. О.Донченка з учнями 4-В класу ЗОШ № 1 (класовод Говденко Людмила Анатоліївна).
Школярі взяли активну участь у міркувально-інтелектуальних перегонах «Про все на світі», занурилися в чарівний світ казок, загадок, поезії, гри та творчості.
Малюки вправлялись на ерудованість та кмітливість, вирішуючи логічні та жартівливі загадки, мандрували казковою долиною, прогулялися галявиною доброти, змагалися у конкурсах та вікторинах, ділилися своїми фантазіями, проявили творчі здібності.
Приймаючи участь у вікторині «подорож Україною», дітлахи виготовили квіточки, з яких склали український віночок. Хвилюючою та пізнавальною виявилася уявна мандрівка юних всезнайок на «кораблі Любові і Добра» безкрайнім морським простором, де з-за далеких обріїв виринали острови: «дерево мудрості» (мудринки-цікавинки), «кошик добрих справ», «асоціативний кущ» (гра в асоціації), «інтелектуальний млин», «квітка щастя» та «ігровий каламбур».
Розмаїття емоцій та яскраві враження заполонили дитячі душі.
Найактивнішими і найспритнішими виявилися учні Дерій Леся, Лисюра Максим, Радченко Руслан, Сіденко Максим, Шкларескьий Артур, Котляренко Вікторія. 
А в конкурсі «Міс Весняночка» перемогу здобула Панасюк Олександра. 
Бібліотекарі відмітили, що наші школярі зростають мудрими і допитливими, бо є у їхніх душах тепло і щирість, співчуття і доброзичливість, любов до рідного дому, до своєї Батьківщини. Тільки був би мир і злагода у рідному краю, бо діти – завтрашній день України, її майбутнє.




«Найбільш непрочитаний поет…»

       130 – ту  річницю від  дня народження  Миколи  Гумільова  відзначили шанувальники  поезії у читальній залі районної бібліотеки імені Володимира Малика. Про людину відому не тільки своїм надзвичайним  талантом, але й   трагічною долею  розповіла  ведуча заходу  завідувачка методичного відділу  Тетяна  Сафронова.  Шанувальники творчості Миколи Васильовича мали змогу подивитися  фрагменти  стрічок присвячених  долі поета, його стосункам  із Анною Ахматовою. У  тиші зали лунали   романси  та вірші  Гумільова. Поетеса  Раїса  Плотникова  розповіла про свої перші враження від знайомства із чудовою творчістю поета, а бібліотекар Лариса Гончарук прочитала  свій улюблений  вірш «О тебе».   




ХАЙ ЗАВЖДИ БУДЕ КНИГА

У нашій країні стало традицією щорічно в березні проводити Всеукраїнський тиждень дитячої книги, мета якого підвищення ролі художнього слова в національно – культурному відродженні України, залучення до читання якомога більше маленьких читачів та популяризація дитячої книги.
Протягом тижня, девіз якого «Читай, думай, твори», у районній бібліотеці для дітей ім. О.Донченка проводилися різноманітні заходи: «Вернісаж книжкових новинок», «На книжкових островах» (вікторина), «Подорожуємо країною казок» (свято казки), «Віночок загадок», «З народного напившись джерела» (крилаті вислови, прислів’я та приказки про книгу), «Твори письменників-ювілярів» (перегляд літератури), «Книга – скарбниця знань» (бесіда), «Українські обереги своїми руками» (майстер-клас), «Весела ігротека», «Мої улюблені герої» (конкурс малюнків).
Всезнайки мандрували сторінками дитячих книг та журналів, розповідали про свої улюблені книжки, читали поезії, виявили глибокі знання з літератури, історії, показали вміння і ерудованість у цікавих конкурсах і розвагах. Серед юних читайликів та ерудитів слід відзначити Калатура Івана, Берендяєву Анну, Кривенка Вадима, Мартюк Алісу.
Тиждень книги сприяв розширенню літературного кругозору учнів, об’єднанню дітей з різними інтересами, формуванню культури читання.
Заходи пройшли в дружній атмосфері, що налаштовувала на цікаве спілкування, пізнання та викликала безліч щирих дитячих посмішок і позитивних емоцій.
Бібліотекарі закликали малечу читати, любити, берегти і цінувати книгу – джерело знань. Юні читачі пообіцяли ніколи не розлучатися з нею, адже книга була, є і залишається носієм знань, культури, освіченості людини; пробуджує допитливість, допомагає в навчанні, розвиває розум, зміцнює волю, пробуджує мрію.



Барвиста мелодія слова Вадима Крищенка


Рідне слово моє
В нім озвуться віки.
Рідне слово моє
І крізь хмари сія.
Словом вишию день,
Простелю рушники –
А на тих рушниках
Україна моя.

        Ці рядки належать Вадиму Крищенку – нині знаному поетові – пісняру, чий внесок у сучасне поетичне мистецтво значимий та вагомий. А дорогу йому у велику творчість простелив автор легендарної «Пісні про рушник» Андрій Малишко який, оцінюючи твори молодого поета Крищенка, зауважив: «…твої вірші, Вадиме, як пісня…» Ці слова виявилися пророчими. Відтоді не один десяток років слухачі посміхаються і плачуть під композиції, автором яких є В. Крищенко. Воістину невичерпна кришталева чаша поетичного натхнення митця: сорок п’ять віршованих збірок, дев’ять десятків пісень, що барвисто вплелись у вінок поетичних рядків. Його поезія вирізняється з загалу, вона для вдумливого, зрілого читача, який вже навчився цінувати життя. Його поетичне слово підтримує і підносить людину на висоту, спонукає до осмислення буття та слугує вірним поводирем любові до рідної землі.
       Долучитися до справдспіваків та гуртів доповнили та розширили загальне враження про творчий дивосвіт Майстра слова.
        Зачаровані майстерністю автора присутні висловили своє бачення творчості В. Крищенка, де зазначили, що його поезія зіткана з добра і любові, суціль перейнята українським духом, ще відмітили її легку проникливість у людські душі.


ЦІКАВИЙ СВІТ ДИТЯЧОЇ КАЗКИ

Багато літ мандрують казки по землі, але ніскільки не старіють, не втрачають життєрадісності, бойового духу, мудрості й гумору. Вони продовжують радувати, дивувати, захоплювати, звеселяти, радити і завжди навчати.
Казкове свято «Казка мудрістю багата» організували і провели працівники районної дитячої бібліотеки ім. О.Донченка з учнями 3 класу ЗОШ №3 (класовод, вчитель - методист вищої категорії, Олена Шепель).
Захід пройшов весело, цікаво, змістовно. Учасники дійства показали ерудованість у цікавих конкурсах, казкових вікторинах, а також виявили глибокі знання казок та їх героїв. Учні мандрували чарівною країною казок «Казкарією». Сподобалися школярам «Ігротека», «Казкова реклама» та «Казкове асорті», жартівливі задачки для кмітливих,  в яких вони проявили спритність, вправність  та кмітливість.
Усі діти – справжні шанувальники казок отримали солодкі призи. Про дивовижний світ казки розповіли бібліотекарі Людмила Горб та Катерина Підтоптана. Адже казка – це дитинство людства, його мудрість – упродовж віків була і залишається чарівним провідником доброти і милосердя.



Літературний Квест

В читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені  Володимира  Малика в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання , який проходить цьогоріч під  девізом «Тиждень Шаленого Читання», відбувся Літуратурний Квест. Учні Лубенського НВК №9, слідуючи маршрутною картою та розв’язуючи поставлені завдання квесту, проявили неабиякі знання з української та світової літератури. На кінцевій зупинці  школярі  отримали  як винагороду « Послання юному поколінню»  відомого письменника Володимира Малика .
Учасники заходу взяли участь у незвичних розвагах – кінопробах. Кожна пара на вибір отримала уривок із знаменитих п’єс . Діти  з задоволенням показали свої акторські здібності, продекламувавши  яскраві епізоди з творів. 
Ведуча заходу, завідувачка відділом обслуговування бібліотеки Олена Самойленко, закликала дітей любити та цінувати книгу. А щоб учні краще усвідомили значимість книги в житті людини та її нелегкий шлях від автора до читача, їм було запропоновано до уваги відеоперегляд «Як твориться книга».
На завершення свята всі присутні ознайомилися з викладкою літератури - «Великий Книжковий Бум», на якому представлені нові книги для дітей та юнацтва.








Два кольори долі Олександра Білаша

        Мальовнича щедра Полтавська земля вигойдала у своїй материнській колисці багатьох славних дочок та синів, чий талант піднісся над всією Україною. До когорти найталановитіших наших земляків належить і ім’я відомого композитора, поета, народного артиста України, лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка – Олександра Білаша.
         6 березня йому виповнилося б 85 років. Саме цій даті була приурочена музична година «Два кольори долі О. Білаша», яку підготували бібліотекарі абонементу центральної районної бібліотеки ім. В. Малика Наталія Мусієнко та Ніна Бородавка, в рамках циклу заходів «Пісенна палітра України» для слухачів культурно – мистецького факультету міського центру соціального обслуговування населення.    
        Воістино влучно сказав журналіст Іван Бокий: «То велика помилка, ніби ми знаємо Білаша. Білаша ми ще тільки відкриваємо.» Виступ бібліотекарів був зосереджений на тому, щоб представити О. Білаша – не лише, як знаного композитора, автора добре відомих та улюблених пісень, а розкрити  його, як талановитого поета. Адже у його долі, як два кольори, переплелися ноти серця з музикою слова.
Я музику й поезію однаково люблю,
Хоч кажуть двох любити небезпечно…
Та я нічого вже з собою не зроблю –
Однаковісінько обох люблю.
                                                                                                                О.Білаш             
         Розповідь про життєвий та творчий шлях митця була мережана поетичними рядками та піснями, на екрані демонструвалися світлини композитора, його родини та друзів.
        В залі панувала атмосфера щирості, тепла та задушевності. Творча спадщина Білаша добре знана, тож присутні з радістю пригадали її та дружно підхоплювали разом з виконавцями кожний пісенний шедевр Маестро.




Підписано угоду про співпрацю із Лубенською центральною районною бібліотекою

        15 березня 2016 року директор Лубенського місцевого центру з надання БВПД Артем Россоха провів робочу зустріч із директором Лубенської центральної районної бібліотеки Сьомак Валентиною Іванівною. 
       Під час зустрічі сторони обговорили механізми подальшої співпраці. Для центральної бібліотеки та сільських бібліотек надали роздаткові інформаційні матеріали. Також в приміщенні районної бібліотеки за адресою м. Лубни, проспект Володимирський, 43, а також приміщеннях Новаківської та Ісківецької сільських бібліотек функціонуватимуть точки доступу до безоплатної правової допомоги з використанням Skype-зв´язку (логін Skype доступу: lubny-bpd).
        За підсумком зустрічі сторони підписали угоду про співпрацю.

Весняний мікс у бібліотеці


     З березневим подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів приходить жіноче свято – 8 Березня. Воно  є символом  усього найкращого, що  є у нас  в житті - сердечності  , доброти , кохання , радості  і тепла… 
З нагоди свята працівники абонементу підготували святкове дійство.
На захід зібрались представниці прекрасної статі, члени клубу «У дружньому колі». 
Зі словами вітань звернулась до присутніх бібліотекар Ніна Бородавка.
Вона побажали всім добра, миру, злагоди, любові, а також вручила святкові  листівки та невеличкі подарунки.                                                                               
До улюбленого свята всіх жінок, працівники абонементу підготували гостям також незвичайне  відео привітання. Під чарівну ліричну музику на великому екрані перегортались  фото членів клубу за весь час його існування, а також  кожен побачив  своє зображення  на святкових листівках.  Побачене не залишило байдужим жодного з присутніх.
   Звучали теплі вітання на адресу присутніх жінок і від працівника районного будинку культури Миколи Ужакіна, а також він порадував всіх неперевершеною грою на баяні. Під його акомпанемент члени клубу виконали улюблені пісні багатьох поколінь.  Виступ віртуозного баяніста допоміг створити  незабутню святкову  атмосферу. 
Про те, як змінювалось життя, погляди, звички, вбрання  жінок у 20 столітті присутні дізналися з розповіді Наталії Мусієнко. Виступ бібліотекаря вдало доповнював показ світлин тих часів та музичний супровід. Всі  з задоволенням прослухали розповідь.
Члени клубу палкі прихильники високого поетичного слова. Вони знають та люблять вірші вітчизняних та зарубіжних письменників різних епох.  На заході  лунали чудові поетичні рядки про  велич, неповторність, красу, шарм,  мудрість  жінки. Їх натхненно прочитали Тетяна Торба, Людмила Якимець, Анна Манакова, Таїсія Савченко, Луїза Яковенко.   Власні вірші презентувала Наталія Норка. Поезія внесла в дійство особливий ліризм та задушевність.
 Завершилось свято на позитивній ноті, березневий вечір подарував всім тепло та заряд позитивних емоцій.






«Незабутній Володимир Малик»

       Під такою назвою у читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика відбувся захід, присвячений  95-річчю від дня народження майстра історичного жанру та виходу нової книги з нагоди ювілею письменника.   
         На літературно-мистецьку гостину завітали  студенти медичного училища разом з Ніною М’якотою, вчителем, керівником літературної студії,  постійні  користувачі бібліотеки, родина письменника – Олександр Сиченко та Ольга Візір, цьогорічний лауреат премії імені Володимира Малика, вчитель ЗОШ №2 Олександр Карпенко, один з лауреатів цієї ж премії поет Олександр Печора, голова літературного об’єднання, член Національної спілки письменників України Олександр Міщенко.
    Ведуча заходу, завідувачка відділом обслуговування бібліотеки Олена Самойленко проникливо розповідала про шляхи нелегкої життєвої та творчої долі Володимира Кириловича.
         Олександр Сиченко, син Володимира Малика, голова  благодійного  фонду «Слово» повів присутніх сторінками нового видання, де на ста сторінках вміщено історико – біографічні нариси про життя і творчість «українського Дюма», як називали Володимира Малика. Автори книги – професор Полтавського університету економіки і торгівлі Ігор Козюра, місцевий краєзнавець, Валерій Козюра та сам Олександр Сиченко. За словами останнього, книга «Незабутній Володимир Малик»  буде цікавою і корисною для всіх, хто залюблений у рідну мову і творчість великого майстра. Ця книга –  вже четверта про Володимира Малика за останні 15 років.
        У своїх виступах Олександр Карпенко, Олександр Печора і Олександр Міщенко згадували своє знайомство з Великим Майстром слова  Володимиром Маликом, наголошували, що він незабутній для них, він незабутній, мабуть і для читачів. Тим більше, що книги  видаються, читаються і дуже популярні. В бібліотеці  вони представлені на постійно-діючій книжково-ілюстративній виставці «І книги- журавлями по світах».
        Яскравими моментами зустрічі стала інсценізація уривку з твору «Журавлі-журавлики» у виконанні учасників  театрального гуртка «Смайли»,що працює в бібліотеці - Маші  Олійник, Іллі Шадури, Юрія Мухи, Каті Черкаєвої, Єгора Овраменко (керівник,  бібліотекар Лариса Гончарук). Чудово декламував вірш  Людмили Печори «Криниця слова» Данило Бровар,учень  Лубенської СЗОШ №6.
    Уривок  з твору «Горить свіча» натхненно виконала  Наталія Карпець, бібліотекар Клепачівської  сільської бібліотеки
       Неперевершеними були виступ талановитого земляка бандуриста Віталія Мороза, аматорів самодіяльного мистецтва з села Калайдинці Віри Тараненко і Катерини Мисник ,фольклорного ансамблю «Мальви». Зі словом-подякою до всіх присутніх звернулася Ніна М’якота, для  якої Володимир Малик  також був Великим Учителем.
   Захід був наповнений високою духовністю, збагатив усіх інтелектуально, залишив незгладимий слід у душі кожного, наче констатуючи: «Людина живе доти, доки живе пам’ять про неї, а книги - допоки їх читають».
                                                  







«Відомий  та  невідомий  Шевченко»

      Про  долю  та  творчість  Великого Кобзаря  йшла розмова  під час   чергової зустрічі  в  територіальному центрі соціального обслуговування населення. Завідувачка відділом організаційно-методичної та довідково-бібліографічної роботи Лубенської ЦРБ ім. В.К. Малика Тетяна Сафронова презентувала  слухачам  культурно-просвітницького факультету   фрагменти  документально-художньої стрічки «Таємниці генія  Шевченка», знятого до 200-річчя великого поета, представила  декілька  цікавих видань з фондів центральної районної бібліотеки ім. В.К. Малика та прочитала вірш Івана Драча «Виклик». Палка шанувальниця  творчості  поета Антоніна Леонтіївна Гузик прочитала улюблені  вірші Кобзаря та поділилась  незабутніми  враженнями  від нещодавно прочитаної книги Павла Зайцева «Життя Тараса Шевченка». Своїми думками про постать та творчість Тараса Шевченка  мали змогу поділитися всі присутні на заході. Під час зустрічі пролунала пісня «І мертвим, і живим, і ненародженим…» у виконанні сестер Тельнюк. 

Амосов: життя на фоні епохи

     Зустріч на факультеті психології територіального центру соціального обслуговування населення була присвячена непересічній особистості Миколи Михайловича Амосова. Завідувачка відділом організаційно-методичної роботи центральної  районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафронова розповіла слухачам  про видатного хірурга, філософа та громадянина, який поклав своє життя на олтар служіння людям . Присутні  мали змогу переглянути  документальний фільм «Амосов: століття», знятий до ювілею Миколи Амосова та поділитися власними враженнями від стрічки, а також переглянули книги Амосова, які знаходяться у фондах  лубенських бібліотек.

Зустріч із творчістю Василя Лапушкіна

     Літературна – мистецька вітальня центральної районної бібліотеки ім. В. Малика гостинно відкрила двері для шанувальників творчості  самобутнього лубенського художника Василя Івановича Лапушкіна.
    Ведуча заходу Тетяна Сафронова запросила митця відповісти на запитання  відомої анкети Марселя Пруста. Анкетували Василя Івановича студенти медичного коледжу, які відкрили  для себе  непересічну особистість художника та його неповторне світобачення.
      Про спільні з Василем Івановичем проекти розповіла викладач лісотехнічного коледжу Ольга Миколаївна Вишневська. Вона презентувала глибоко філософські  цикли  робіт митця  2012 – 2015 років.
     Про активну участь  Василя Лапушкіна у мистецьких заходах та про його невтомну працю на ниві популяризації  живопису,  розповіли   голова Спілки художників Лубен Аліна Гончарова - Цівінська  та художник Володимир Мірошниченко.
     Голова літературного об’єднання ім. О. Донченка Олександр Міщенко подякував митцю за участь у оформленні близько 50 книг, серед яких  твори лубенських письменників: Наталі Баклай, Олександра Печори, Олександра Кияна. 
     Директор Лубенської централізованої бібліотечної системи Валентина Сьомак  привітала гостей бібліотеки та  запросила до наступних зустрічей  із літературою та мистецтвом. На згадку про чудове спілкування вона презентувала Василю Івановичу книгу про життя та творчість  художника  Георгія Малакова.








Супер-дівчинка – 2016

       З приходом весни народжується все прекрасне, розквітають перші квіти, частіше посміхається сонечко. А ще початок весни дарує всім дівчаткам та жінкам прекрасне свято – 8 березня.
      Напередодні свята в читальній залі бібліотеки відбулася конкурсно-розважальна програма «Супер-дівчинка - 2016». В рамках програми дівчатка проявили неабиякі таланти і здібності: як господині, «супер-матусі», модні стилісти і просто чудові доньки своїх батьків. Активну участь в конкурсах приймали: Єва Чернявська, Катя Дьоміна, Катя Черкаєва, Катя Силка, Настя Даниленко. Вірші, гумор та пісні дарували дівчаткам хлопчики: Данило Бровар, Денис Колісник, Єгор Овраменко та Ілля Шадура. Свято завершилось визначенням переможниці – «Супер-дівчинка - 2016» та врученням призів усім дівчаткам - учасницям.











Зробимо Україну чистою разом!

         У центральній районній бібліотеці ім. Малика  відбулась перша координаційна зустріч учасників  молодіжного проекту  Let's doitUkraine. Були обговореніцілі, поставленіпріоритети, визначеніосновнідії.       
       Координатор проекту на Лубенщині  Ірина Кедріна звернулася до  молодих активних людей:  «Лубенці! Згадайтехто ми є! Наша віковаісторія повинна надавати нам сил на звершенняновихзвершень і втіленняновихідей. 
       Тисячолітньомуміступасуютьтількисвідомімешканці. Наше містодарує нам чудовийкисень, своїземлі на розбудовусвогожитла, прогулянкипід зорями - пора вжевіддячитийого і проявити свою повагу Давайте створюватисвоємайбутнєсвоїми руками!».



Поезія - це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі.

    Напередодні жіночого свята  поетична година  у територіальному центрі соціального обслуговування населення була присвячена жіночій поезії. Завідувачка відділом організаційно-методичної роботи центральної  районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафронова розповіла  присутнім про  життєвий та творчий шлях видатної української поетеси Ліни Костенко, прочитала чудові вірші геніальної  українки.  Учасниця заходу, самодіяльна поетеса Валентина  Данильченко, привітала жінок із прекрасним  святом  та  прочитала  власні поетичні рядки присвячені  весні, любові, рідному місту. На заході пролунали  пісні  на вірші Ліни Костенко у виконанні Ольги  Богомолець.

 Катерина Скаржинська – подвижниця українського музейництва.

       Про життєвий шлях нашої видатної землячки  Катерини  Миколаївни Скаржинської розповіла слухачам Університету третього віку  територіального  центру  обслуговування населення завідувачка відділом організаційно-методичної роботи центральної  районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафронова. Дворянка, донька землевласника  Лубенського повіту, жінка, яка випередила свій час залишила  для  нащадків не тільки унікальну колекцію старожитностей, але й  пам’ять про  її добрі справи, які  є прикладом служіння людям.  Тетяна Григорівна запропонувала  присутнім познайомитися із цікавими виданнями Віри Бутрим «Видатні жінки Лубенщини», Олександра Супруненка «Археологія в діяльності першого приватного музею України», Бориса Ванцака та Олександра  Супруненка  «Подвижники українського музейництва». Також учасникам заходу  були  презентовані унікальні  світлини  Лубен  кінця ХІХ  початку ХХ століття та  фото Катерини Миколаївни Скаржинської.


 "Навіки слава Україні,
Героям слава навіки!"

    24 лютого в читальній залі бібліотеки Лубенського фінансово-економічного коледжу відбувся вечір пам’яті "Навіки слава Україні, Героям слава навіки!", присвячений Дню Героїв Небесної Сотні, що відзначається в Україні щорічно 20 лютого.
         Завідувач відділом обслуговування Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. Малика Олена Самойленко розповіла про події в Україні в 2013-2014 роках, а учениця 6 класу Лубенської спеціалізованої школи-ліцею № 6 Ірина Моторна презентувала свій власний вірш, в якому кожне слово дихає патріотизмом. Переглянуті відео про Небесну Сотню змусили кожного присутнього на заході студента в черговий раї усвідомити важливість героїчного вчинку тих, хто два роки назад почали боротьбу за національну ідею українського народу. Ця боротьба триває і сьогодні, і те, наскільки вона буде вдалою, залежить від кожного з нас! 






Диво лялькової вистави

     23 лютого мали змогу побачити учні Лубенської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернат. Казку «Рукавичка» та уривок з казки «Журавлі-журавлики», автором якої  є письменник-земляк Володимир Кирилович Малик, поставили юні учасники театрального клубу «Смайл», що діє при Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика. Очі маленьких глядачів світилися радістю від позитивних емоцій, вони залюбки відгадували загадки, гралися в ігри з бібліотекарем.
      А юні актори: Богдан Сидоренко, Катя Черкаєва, Катя Силка, Ілля Шадура та Юрій Муха отримали бурхливі оплески й чудові подарунки від адміністрації школи. 




Велика поетеса України і жінка з трагічною долею

Її життя – оповідання,
Сумне, мов скрипки гіркий плач,
Як непокірливе страждання,
Її життя – її палач.
                         Юлія Страхова
Кажуть, що справжній поет не повинен бути щасливим. Цей вислів можна віднести до долі Лесі Українки. Здається, вона народилася для щастя,адже Бог дав їй стільки талантів, але життєвий шлях виявився тернистим. Доля дуже рано навчила дівчину мужності. Звичайно, якщо ніхто не бачив поетесу розбитою і знесиленою, то це не означає, що вона була крицею. В першу чергу вона була жінкою, жінкою – поетесою з вразливою тонкою душею, серце якої прагнуло любові.
Доторкнутись  до струн Лесиної душі, увійти в Храм її Любові, мали змогу члени клубу «У дружньому колі» на своєму засіданні, котре відбулося напередодні ювілейної дати від дня народження поетеси.
Захід розпочався переглядом відеоролика «Наша Леся», який нагадав присутнім найважливіші віхи з життя Лариси Петрівна Косач, а потім ведучі, бібліотекарі абонементу Наталія Мусієнко та Ніна Бородавка, делікатно торкнулися її жіночої долі.
Самотність і нерозділеність кохання – ось ті струни, на яких звучить Лесина пісня печалі. Їй судилося зазнати справжнього кохання і великого горя. Максим Славінський, Нестор Гамбарашвілі, Климент Квітка – це, так би мовити, щасливі акорди її душі, а Сергій Мержинський – сумна струна Лесиної долі, яка тужливим ехом ятрила їй душу до останнього її подиху. Для неї – це коротке, як спалах кохання, було щастям, нехай трагічним, нерозділеним, болючим,- але все – таки щастям.
Сумна доля поетеси сполохала серця присутніх. У залі панувала містично – заворожена, шаноблива тиша, в яку сльозинками – діамантами  падали слова лірики Лесі Українки «…твої листи завжди пахнуть зів’ялими трояндами, ти мій бідний, зів’ялий цвіте…».


Комп'ютерні курси – найцікавіша пропозиція бібілотеки

        Приблизно кожна п`ята людина в Україні досягла похилого віку. Із кожним роком ця цифра збільшується. З виходом на пенсію вони гостріше відчувають свою ізольованість, їм бракує простого спілкування. Сьогодні бібліотека – це місце, куди літні бажають приходити, оскільки можуть провести там свій вільний час у цікавий і корисний спосіб. 
        Один з пріоритетів центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика – створення нових можливостей, відкритого простору для спілкування, навчання та саморозвитку старшого покоління. Комп’ютерні курси для людей похилого віку уже протягом 5-ти років є однією з найцікавіших пропозицій бібліотеки, – розповідає Валентина Сьомак, директор ЦБС.
З 2012 року, завдяки Програмі «Бібліоміст», у бібліотеці функціонує відділ  інформаційного сервісу, де кожен бажаючий може безкоштовно пройти навчання з використання інформаційно-комунікативних технологій.
        На цих курсах користувачі мають можливість познайомитися з основами роботи з комп’ютером, вивчають основні текстові редактори, отримують практичні навички, які використовують для активного ділового та особистого листування, відправлення копій документів в будь-яку точку світу, безкоштовного зв`язку з друзями і родичами за кордоном, друкування своїх мемуарів, читання в Інтернеті газет в електронному варіанті, прослухування музичних файлів, перегляду улюблених фільмів, купівлі та продажу через Інтернет речей, цікавих інтелектуальних ігор в хвилини відпочинку тощо.
       За чотири  роки такі курси відвідали понад  250 людей різного віку.
        В лютому 2016 року  навчання розпочинають  чотири нові групи. В бібліотеці відбулося  перше зібрання бажаючих навчатися.
–  Світ комп’ютерів стане  для них не таким чужим, –  стверджує  завідуюча   відділом Оксана Василенко.


Перше засідання клубу спілкування англійською мовою

           Україна сьогодні в глобальному рейтингу залишається серед країн з найнижчим рівнем володіння англійською мовою. І це бар'єр для українців для переорієнтування на європейські цінності. Це обмежує наш доступ до наукових досліджень, які на 80% публікуються in English. 55% веб-сторінок також написані англійською. Тому вивчення англійської мови є одним із пріоритетів стратегії розвитку.
         В будь-якій країні  англійською мовою можна спілкуватися  в готелі, авіасалоні,  ресторані,  на вулиці… Це визнана мова міжнародного масштабу. В усьому світі англійською ведуться переговори, презентації, конференції, симпозіуми.
       Тож  найактивніші лубенці, незалежно від освіти, віку, уподобань прийшли  в центральну районну бібліотеку імені Володимира Малика на своє перше заняття в Клубі спілкування англійською мовою.
Учасники клубу впевнені, що вони зможуть:
Подолати мовний бар'єр
Позбутися від страху спілкування з носіями мови
Поліпшити розмовні навички
Розширити словниковий запас
Удосконалити знання англійської мови
Крім того зможуть :
Познайомитись з цікавими людьми
Обговорити багато тем
Дізнатися багато нового
Приємно провести час  в  Б І Б Л І О Т Е Ц І



Велика сила любові

  Сьогодні, в день Святого Валентина
 Згадали про любов, що творить чудеса, 
Щоб кожен знав: дорослий і дитина
Любов – це сонце, щастя, радість і краса!

Валентинів День!

У ньому стільки любові, щирості, щедрості, радості й усього найкращого, що є в людському серці.
У стінах районної бібліотеки для дітей ім. О. Донченка у день Святого Валентина для відвідувачів звучала святкова мелодія – музична акварель «Тобі дзвенять мої пісні».
Романтична інсталяція «Велика сила любові» занурювала відвідувачів у мрійливу атмосферу кохання. Також працівники бібліотеки та учні-читачі оформили колаж «Серце любові даруємо всім», який включав різноманітні валентинки-веселинки, малюнки, композиції, паперове мистецтво у формі сердечка, виготовлені власноручно.
Красиве, веселкове це почуття – любов, кохання. Воно робить людину світлою і красивою, радісною і щасливою.
Любов і справді – це палаюче багаття, яке освітлює і зігріває людину.





У Лубнах відкрили  Рік англійської мови.

       В Лубенській  районній  бібліотеці ім. Малика  відкрили  Рік англійської  мови.  Директор книгозбірні  Валентина  Сьомак  презентувала  нову  амбітну  ініціативу колективу: «Наша бібліотека  приєднується до програми  Україна  Speaking - національної  програми  з популяризації та вивчення іноземних мов в Україні та відкриває у бібліотеці Клуб англійської мови. Ми хочемо допомогти лубенцям підвищити рівень володіння англійською мовою  та відкрити для них діловий, освітній та культурний простір світової спільноти». 
     Привітати лубенців, які завітали на відкриття , прийшли  вчителька  Ніна Сокирко разом із  учнями  6-А класу спеціалізованої  школи  №6 . Діти розповіли, чому  важливо знати  англійську мову  та побажали  дорослим успіхів у її вивченні.
     Керівник клубу, бібліотекар Марта Федіско, презентувала програму   занять  клубу та провела  анкетування бажаючих долучитися вивчення англійської  у районній  бібліотеці. 






«Скільки років кохаю, а закохуюсь в тебе щодня…»

Чи може бути щось прекраснішим за кохання? Напевно, що ні. Адже кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій особливий день. 14 лютого весь світ відзначає День святого Валентина, або ж Свято всіх Закоханих.
Безтурботні італійці на це свято дарують своїм половинкам солодощі, японці гучно зізнаються своїм коханим у коханні, а в стінах Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. К. Малика юні хлопчики та дівчатка весело змагалися за звання кращої закоханої пари, відповідаючи на запитання вікторини, придумуючи лагідні слова для своїх половинок, та виготовляючи валентинки власними руками. А для дорослих люблячих сердець бібліотекарі приготували книжковий перегляд «Владна над люблячим тільки любов».
Цього дня атмосфера в читальній залі бібліотеки була романтичною та радісною. І дуже хочеться вірити, що саме в цей чарівний день стріла  Купідона обов’язково влучить в серце кожного, хто чекає на своє кохання! 







Берегиня української пісні.


Працівники центральної районної бібліотеки ім. В. Малика знову завітали до міського центру соціального обслуговування населення.         Цього разу тему зустрічі було обрано не випадково. даний захід був приурочений світлій пам’яті  нашої славної землячки, талановитої співачки, вродливої і сильної жінки, Героя України, повного кавалера ордена Княгині Ольги, народної артистки України - Раїси Опанасівни Кириченко. Вона була і залишається  символом, який уособлює душу народу,  блискуча виконавська майстерність якої  дарувала людям радість та життєву наснагу.
       В залі не було вільного місця, на захід зібралися  шанувальники творчості співачки.  На великому екрані ожила така знайома, така близька серцю виконавиця.
Разом з працівником бібліотеки Наталією Мусієнко   учасники заходу перегорнули сторінки  біографії Раїси Опанасівни.   Її життя - яскравий приклад любові до української пісні, рідної землі, до людей села.
         Лунали відомі всій Україні пісні. Присутні із захватом слухали їх. І це не випадково, адже Раїса Кириченко в кожну пісню вкладала свою душу, свої почуття.
       Учасники заходу насолодилися зігріваючими душу та пам'ять мелодіями. Кожен отримав  позитивні  емоції та гарний настрій. 





1 коментар:

  1. Хороші статті, Ви чули про пана Бенджаміна, електронна пошта: 247officedept@gmail.com - Контакт WhatsApp: + 1-9893943740 - хто працює з фінансовою службою, вони видають мені позику в розмірі 95 000,00 доларів для запуску мого бізнесу, і я плачу їм щороку ось уже два роки, а у мене ще 2 роки, хоча мені подобається працювати з ними, оскільки вони є справжніми позикодавцями, які можуть дати вам будь-яку позику.

    ВідповістиВидалити