Корисні посилання для користувачів



Як можна завантажити підручники в інтернеті?

В останні дня канікул заступник міністра освіти Інна Совсун повідомила, що Міністрерство освіти і науки планує розмістити у мережі всі підручники, передбачені шкільною програмою. Частина з них ж на сайті міністерства, решта – на сайтах видавництв та електронних бібліотеках.
«Зі 102 наших підручників надруковані 40. До 10 вересня будуть надруковані всі інші підручники, щоб до кінця школи були забезпечені. Крім того, Міністерство освіти і науки створило спеціальний електронний репрезентацій, де всі підручники розміщені онлайн. Таким чином, ті школи, яким не вистачає підручників, зможуть користуватися цими підручниками», - заявила Совсун.
Пропонуємо переглянути і скористатися, по потребі, підручниками.








Шановні користувачі!

         Документні ресурси нашої бібліотеки  не завжди встигають за Вашими потребами. Наявність у бібліотеці Інтернету значно спрощує шляхи доступу до творів як сучасних українських авторів, так і класиків.
         Якщо у фонді нашої бібліотеки немає потрібного вам видання зверніться до Інтернет-ресурсів.
         Цей путівник по українських електронних бібліотеках допоможе вам швидко зорієнтуватись  у морі українських електронних бібліотек  і знайти потрібну Вам книгу . У відборі сайтів ми відділи перевагу  безкоштовним електронним бібліотекам.
         Безкоштовні електронні бібліотеки – це не просто сайти з віртуальними книжковими полицями. Це свого роду портали, де знаходяться десятки тисяч книг. Крім можливості завантажити, такі бібліотеки завжди містять опис книги, рецензії та відгуки на неї. Завдяки даній можливості ви зможете вибрати ідеальну книгу для вашого смаку чи за вашими навчальними потребами.
         Більшість електронних бібліотек надають можливість завантажити книги в форматі fb2, txt, doc та інших форматах абсолютно безкоштовно. Все, що потрібно від вас, це відвідати обрану електронну бібліотеку, знайти  книгу  яка і завантажити її. Якщо читати ви не любите, на допомогу прийдуть аудіокниги.
         Для більш зручного пошуку цікавить вас книги, кожна електронна бібліотека має систему пошуку. Якщо ви спочатку знаєте, навіщо відвідали її, вам просто необхідно ввести назву книги і через кілька хвилин книга буде у вас на комп’ютері. Також існує навігація по розділах: історична література, романи, комедійні твори, фантастика, детективи і багато іншого.
         Інформація наведена в путівнику не є вичерпною. При відборі ми звертали увагу  на найбільш відомі й вагомі повнотекстові онлайн-бібліотеки, які постійно редагуються і оновлюються.




1.ВікіДжерела — вільні тексти українською мовою.

            Вікіджерела — україномовний розділ мережевої бібліотеки Wikisource. У ній розміщено художні твори, історичні та інші документи, статті, вихідні тексти програм тощо, тобто будь-які тексти, в тому числі супроводжувані мультимедійними ілюстраціями, що можуть бути корисні україномовній спільноті.

2. Вікіпідручник — вільна бібліотека підручників українською мовою
Тексти підручників, посібників, інструкцій.

3.Е-бібліотека «Чтиво» — Безкоштовна україномовна література на всі смаки
    Електронна бібліотека  україномовної літератури (переважно прози) . Представлено список авторів за абеткою, серед яких є і сучасні  українські письменники:  О.Забужко, В.Кожелянко , О.Ірванець, Л.Демська, Г.Тарасюк, Л.Дереш та ін. Також подано  твори за жанрами та видами.
    Пошук  у бібліотеці можна вести за текою авторів, за абеткою, за розділами: Химерна» Художня» Історична» Народна» Дитяча» Наукова» Навчальна» Детективи» Пригоди» Релігія» Публіцистика» Гумор» Любовна» Часописи

4.Бібліотека Українського Центру
         Містить окремі твори  українських та зарубіжних письменників – класиків і  сучасних літераторів. Твори подано у розділах «Автори» (окремо  виділено підрозділ «Сучасні автори» ) , «Тематика», «Жанр» .Можна прочитати художні творитаких вітчизняних авторів як Л.Дереш, М.Соколян, Н.Сняданко, Ю.Іздрик, Ю.Позаяк, Є.Баран, Є.Кононенко та багатьох інших . Для зручності імена авторів подано за абеткою. Вміщено  список найпопулярніших  творів . Є можливість  пошуку, форум.
        Велика динамічна бібліотека, з можливістю додавання творів, коментарями та відгуками. Налічує понад 12000 творів більше 2000 авторів.

5.Читанка — дитяча публічна онлайн-бібліотека, яка містить відскановані копії книжок, що були видані давно.
 Веб-проект "Читанка" - це дитяча публічна онлайн-бібліотека.
     Коли ми були дітьми, у нас було дуже багато дитячих книжок. Зокрема, україномовних. Це були прекрасні книжки з чудовими малюнками. Немало з них і досі збереглися. На цьому  сайті  ви не знайдете  сучасних дитячих  книжок - сучасну дитячу книгу можна купити у крамниці. В бібліотеці «Читанка» ви знайдете  тільки книги які давно не перевидавалися, книги вашого дитинства.

6.Бібліотека «Літера» — колекція українських оцифрованих книг у форматах: pdf, djvu

7.DIASPORIANA.ORG.UA — бібліотека електронних копій друкованих книг української діаспори, переважно давніх, всі книги доступні у форматі pdf або djvu.
    Це проект зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції
    Протягом уже більше 125 років українська еміграція в різних країнах світу, прагнучи зберегти національну та культурну ідентичність, видавала і видає велику кількість книжкових, періодичних та неперіодичних видань. Це великий шар інформації який з об’єктивних і суб’єктивних причин залишається невідомим не тільки широкій громадськості, але й науковцям.
    Маючи у фондах велику кількість рідкісних і цінних еміграційних документів та видань різних років, доступ користувачів до яких може бути обмежений через їх відсутність у більшості бібліотек та архівів України, ми сподіваємось, що створення цифрових копій таких видань є одним із пріоритетів їх збереження та надання вільного доступу до них через мережу Інтернет як науковцям, так і всім бажаючим. З огляду на зазначене Інститут журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету (Запоріжжя) за підтримки ентузіастів та людей доброї волі ініціює створення електронної бібліотеки української діаспори «Diasporiana».

8.Електронна бібліотека "Культура України" — бібліотека електронних копій паперових книг.
Сайт електронної бібліотеки містить електронні аналоги друкованих видань та творів образотворчого мистецтва, які відповідають темі «Культура України».
На головній сторінці сайту представлені варіанти пошуку:
по всьому сайту (пошукове вікно вгорі справа);
за каталогами (горизонтальне меню – Каталог: Алфавітний, Тематичний)
за допомогою абетки (вертикальне меню).
Пошук також можна здійснити за розділами, натиснувши відповідну картинку на головній сторінці сайту.Книги відображаються у форматах PDF, JPEG.Для завантаження повного тексту необхідно мати на комп'ютері установлений Adobe Reader версії 8.0 і вище 

9.Українська проза на Ліб.Ру — каталог української прози у форматі txt
Lib.Ru: Украинская проза
Поиск: Проза Переводы Поэзия Фантастика Детективы Классика История

10.«Джерело» — Бібліотека світової літератури українською мовою
http://ukrlib.com.ua/
Ukrlib це найбільша в інтернеті електронна бібліотека української літератури, яка крім українських книжок пропонує також літературну енциклопедію, біографії, шкільні твори, учнівські реферати, стислі перекази змісту творів з української та зарубіжної літератури.Бібліотеку засновано в 2000-му році.В 2010-му році "Бібліотека української літератури" отримала Знак Якості!

11.Ізборник — Історія України IX—XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації.
Розміщені матеріали поділяються на основні (історія України IX-XVIII ст., першоджерела та інтерпретації) та додаткові (розділ Бібліотека).
«Ізборник» — Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації — проект електронної бібліотеки давньої української літератури. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю. Ідея проекту полягає в прагненні зібрати якомога більшу кількість творів української писемності не просто як випадковий набір текстів різних часів та авторів, але на тлі цілісного культурно-історичного процесу, де ставала б зрозумілою єдність, спадковість і тотожність української літератури, попри очевидні розриви в мовному коді та наявні перервності в традиції. Таким тлом слугують літописи, хроніки та історичні документи, зібрані в основному розділі сторінки — Літописи.Розділи Історія та Літературознавство покликані надати необхідну довідкову інформацію про концепції, моделі та рівень дослідження українського культурного, літературного та державотворчого процесу. Класичні твори Михайла Грушевського та Дмитра Чижевського розгортають колосальну панораму української літератури як самодостатньої художньої системи зі своїми власними джерелами й характером, внутрішньою естетичною цілісністю. Монографії Олександера Оглоблина, Зенона Когута, Леонтія Войтовича та інших авторів дозволяють поглянути на українську писемність з ширшого історичного контексту, допомагають усвідомити літературний процес через призму нашого сучасного розуміння тогочасних політичних подій. Зрозуміло, що суттєва увага приділяється й історії самої української літературної мови. (Вже сьогодні в розділі Мовознавство зібрано праці Івана Огієнка, Віталія Русанівського, Юрія Шевельова.)У процесі роботи над проектом виявилося, що літературно-історичних матеріалів явно замало для виконання поставленої мети. Щоб структура сайту набула теперішнього вигляду, для історико-політологічних праць був виділений окремий розділ Політологія. Тут зібрані концепції нації, націоналізму, державності, що представлені роботами Георгія Касьянова, Романа Шпорлюка та інших сучасних авторів.Художня література та додаткові тексти знаходяться у розділі Бібліотека.
Сьогодні «Ізборник» має два дзеркала; головне знаходиться за адресою http://litopys.org.ua/ (відкрито 1.X.2003), допоміжне http://izbornyk.org.ua/ (відкрито 25.X.2008).

12.AeLib Бібліотека світової літератури — оригінали та переклади
Каталог бібліотеки:      Художня література:Літератури Стародавнього Сходу;Антична література: Греція; Антична література: Рим; Література Середньовіччя;Література Відродження; Література XVII століття (Бароко, Класицизм); Література XVIII століття (Просвітництво, Сентименталізм); Література ХІХ століття: Романтизм;Література ХІХ століття: Реалізм;Література межі ХІХ-ХХ століть; Література ХХ століття: Модернізм; Література ХХ століття: Постмодернізм; Сучасна література (1990-нині).
Дитяча література:      Белетристика: Пригоди;Детектив; Наукова фантастика.
Філологія:     Історія літератури; Бібліографія;Лінгвістика ;Філософія: Історія філософії; Давня філософія та наука; Філософія ХХ століття;Православ'я;Алфавітний покажчик авторів.
Цей проект розрахований насамперед для:
перекладачів - щоб надати оригінали важливих текстів, які на українську не перекладались та познайомити з існуючими (більш і менш вдалими) перекладами;
учнів - щоб надати всі обов'язкові за шкільною програмою твори, оскільки часто у шкільних бібліотеках їх нема чи вони важкодоступні; щоб надати додатковий матеріал - статті, дослідження, підручники - вищого рівня ніж розраховані для шкіл;
студентів - щоб надати, по можливості, всі важливі твори з історії світової літератури - оригінали та переклади, а також найголовніші літературознавчі дослідження, зокрема, викласти повну історію зарубіжної літератури - від античності до ХХ століття, роботи з теорії літератури, естетики, мистецтвознавства тощо;
філологів - щоб забезпечити додатковими джерелами для досліджень;

13. EXLIBRIS  - українська електронна бібліотека: історія, публіцистика, художня література

історичні дослідження  |  мемуаристика  |  публіцистика  |  художні твори 
Пошук по сайту :  |  за прізвищем автора  |  за назвою твору  |  за тематикою  |  за місцезнаходженням.

14.BIBLOS — Україномовна Е-бібліотека.
    Література усіх жанрів, напрямків. Також наявні самвидав, переклади, статті з бібліотечної справи, та все, що стосується бібліотек (електронних теж).
BIBLOS.in -сайт електронної безкоштовної україномовної онлайн бібліотеки загального доступу (безкоштовно). Як i безлiч iнших бiблiотек подiбного гатунку, BIBLOS реалiзовує, в мiру своїх можливостей, одну iз основних потреб людини - отримання iнформацiї. Зокрема, йдеться про електронні: літературні твори, книги, тексти, електронні архіви книг, поезії, максимально можливо дотримуємось  правових та моральних норм авторського права

15. «Аргонавти Всесвіту»  — Бібліотека української та зарубіжної фантастики в українському перекладі.
    Даний сайт являє собою некомерційний проект, завданням якого є популяризація україномовної фантастики. Усі матеріали сайту викладаються суто з метою ознайомлення, тому будь-яке їх комерційне використання забороняється. Користувачам рекомендується знищувати одержані на сайті матеріали через добу після їх прочитання.

16.Поетика
Багато класичної і сучасної української поезії
Поезія є могутньою зброєю нашого народу. Вона є найкращим засобом, щоб зрозуміти і полюбити українську мову. А мова живе доти, доки є люди, які хочуть і можуть писати вірші і пісні цією мовою. ПОЕТИКА — це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою. Щодня близько 80 читачів блукають віртуальними залами нашої електронної бібліотеки. Створюється вона на неприбуткових засадах групою волонтерів, яка на цей момент складається з Романа Косаренка, Юрія Мачухи та Петра Гринюка.
ПОЕТИКА має три завдання:
1) надати всім зацікавленим доступ до скарбів української поезії у простій та зручній формі
2) підтримати українських поетів, пропагуючи їхні твори і українську поетичну традицію
3) служити посередником для спілкування читачів і поетів

Отже — користуйтеся! Читайте, порівнюйте, переписуйте, насолоджуйтеся.

17.«Відкрита книга» — електронна бібліотека класики української літератури (для електронних книг).
ОСНОВНА ІДЕЯ ПРОЕКТУ: ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ЛІТЕРАТУРИ, СТВОРЕННЯ ЯКІСНОЇ, ДОСТУПНОЇ І БЕЗКОШТОВНОЇ КНИГИ.

18.Українська Вільна Бібліотека — електронна українська бібліотека
Офіційна історія Української Вільної Бібліотеки "сягає" 24 серпня 2011 року, у 20 річницю відновлення Незалежності України, коли було оприлюдно рішення Ініціативної групи Історичного Товариства "Українська Варта" про створення бібліотеки. Метою Проекту є відродження просвітницьких традицій українців у сучасних умовах.
     Процеси світової глобалізації щораз більше впливають на українське суспільство, при цьому разом із цивілізаційними здобутками приходить нівелювання духовних і культурних цінностей нашого народу, що призводить до духовної деградації, поступового втрачання своєї самобутності. Поза всі здобутки українства від часу проголошення Україною своєї незалежності 1991р. (а це вже 20 років!) переважна більшість українців мало обізнана з власною історією і культурою. Наприклад, особливе значення має інтелектуальна спадщина українців, що творилася у руслі національного відродження минулих часів, визвольної боротьби, а також величезна її частка, що творилася поза межами України у час совєтської окупації. Це є часто недосяжним і невідомим тут, в Україні.

Бібліотека української літератури
        Метою сайту є доступність української літератури для всіх , хто бажає її читати. Представленог як класичну українську літературу так і сучасну.  Форум на сайті дає змогу  запитати про книгу, що цікавить  або поспілкуватися на літературні теми. Є можливість пошуку.
1. Бібліотека кошового писаря  - українська поезія
Метою цього  сайту є поширення української культури, зокрема поезії, у світі. Нажаль, українську поезію  зараз видають дуже обмеженими тиражами. Отже дістати українські книжки важко навіть у самій Україні, а не лише за її межами. У такій скрутній ситуації, поширення літературних скарбів через світову мережу Інтертнет виглядає дуже привабливо.

2.Українське життя в Севастополі
Бібліотека ім. Марії Фішер-Слиж -  художня література, україністика, історія, публіцистика
Бібліотека існує завдяки моральній і матеріальній підтримці д-ра Марії Фішер-Слиж.
Доктор Марія Фішер Слиж - лікар-педіатр,фундатор-меценат відродження української духовності та культури.
3. Електронна бібліотека української літератури Університету Торонто   - класична художня література, архіви, історія
Пошук в електронній бібліотеці (пошук слів, фраз, авторів, і т.д.)
Новий розділ Елекронної бібліотеки: Аудіо-записи.Особливо зверніть увагу на новий підрозділ аудіозаписів: "Звукові книги українською мовою для незрячих та для осіб із дислексією"
Електронна бібліотека української літератури дає читачам, особливо студентам на університетах, доступ до текстів творів української літератури.

4.Лiтература рiдного краю (Донбас)

На сторiнках цього сайта ви знайдете твори письменникiв Донбасу, їхнi життєписи та висловлювання критикiв про лiтературне життя у донецькому краї
 Електронна бібліотека  призначена  для учнiв, студентiв, вчителiв, для всiх, хто цiкавиться художнiм словом.

5.Т. Г. Шевченко, «Кобзар»
Web-версія  "Кобзаря"

6.До українців: актуальні художні й публіцистичні твори
Розділи поезія;класична література;історія;політика;публіцистика

7.UkrLit - Електронна бібліотека - Близько 300 творів вітчизняних письменників XVIII-XIX століть

8.КЕБУ -  Команда електронних бібліотек України (КЕБУ)
 К Е Б У власним прикладом має показати українцям, якщо люди бажають бути одним цілим, незалежно від того з якого ти регіону України, за кого ти голосуєш чи яку віру сповідуєш, чи навіть, якщо ти живеш не в Україні,- тоді це здійснюється!
Це для сухих прагматиків і комерційних практиків:Найпростіше і найпрактичніше обґрунтування- ми спільно можемо створити Каталог Українських електронних бібліотек, якщо про нього будуть знати всі, будуть знати і про вашу бібліотеку


9.Електронна бібліотека Ротаркт клубу "Ужгород" — ресурс, який містить україномовну літературу наукового характеру (медицина, філологія, література, математика тощо)
Всеукраїнська електронна бібліотека – ресурс, на якому ви зможете ознайомитися із україномовною літературою різних  напрямків і стилів художню літературу, залишаючи далеко в стороні навчальну і наукову літературу. Наші студенти вимушені навчатис підручниками написаними російською  дуже часто навіть не підозрюючи, що є не гірші видання українською. Однак вони видаються у обмежених тиражах і в рамках ВУЗу, в якому видані. Результат – банальне незнання та “закритість” такого напряму літератури робить для нас велику кількість незручностей.
Тому проект “Всеукраїнська електронна бібліотека” створений для популяризації, ознайомлення та поширення української друкованої думки, що б це не було – навчальна, наукова, художня, критична, науково-популярна література, що дасть можливість студентам краще володіти інформацією, викладачам бути в курсі наукового прогресу, простому читачу – якісний український переклад або твір української літератури.

10.Літклуб
сайт для авторів ,які хочуть розмістити свої твори

11. Літпортал «Проба Пера» — сучасна українська література

12.Літакцент
«ЛітАкцент» — веб-портал про сучасну українську та зарубіжну літературу.
«ЛітАкцент» започаткований восени 2007 професором Києво-Могилянської академії Володимиром Панченком.Портал «ЛітАкцент» містить, зокрема, оцінки українських і зарубіжних книжкових новинок літературознавцями.Творче забезпечення здійснюється за участі наукового центру досліджень сучасної літератури Національного університету «Києво-Могилянська академія».Матеріали сайту оновлюються щодня.

13.Сумно
 Інтернет-видання про культуру .Хата читальня - ще не видані твори тільки тут!

14.Віртуальна Русь
твори  з усіх галузей знань

15.«Весела абетка» — інтернетова читанка.
 Сайт  цікавий та корисний і для дітей, і для батьків, і вчителів. Скільки у ньому потрібного, необхідного для навчання та розвитку дітей!Матеріалів з цього сайту вистачить на багато годин опрацювання, на багато років використання, на багато випадків обмірковування.
Як зручно дбайливим мамам і татам, бабусям і дідусям, творчим і небайдужим освітянам у межах одного сайту потішити своїх дітей різними абетками. А їх нараховується більше 120 варіантів! Наприклад, абетка для хлопчаків і дівчат, абетка з квітів, кримська абетка, абетка виховання, абетка гарних слів, козацька абетка, навіть абетка Інтернет-безпеки та Інтернет-етики для дітей і підлітків та багато-багато інших (на всі смаки!).
Вражає підбірка прислів’їв, приказок, загадок з однойменних розділів сайту, що зафіксували досвід життя народного в усьому його розмаїтті й суперечливості.
А ще, безумовно, зачаровує читача сайту чималий казковий фонд (український і народів світу) як оповідань простих за змістом і формою, так і з гострими захоплюючими сюжетами, що пробуджують у дітях кращі почуття і вселяють у них упевненість у неминучість перемоги добра над злом. А окрасою цього розділу є відеоказки від Лірника Сашка.
Справжніми помічниками й порадниками у вихованні підростаючого покоління виступають веселі усмішки, скоромовки, лічилки, ігри, зокрема останніх автор зібрав і розмістив на відповідній сторінці більше 50. Захоплює гра-oнлайн «Розумійко-буквиця», зроблена севастопольцями, також флеш-гра, яка допомагає швидко засвоїти мапу України.
Предметом особливої уваги є розділ «Читанка». Зміст цього розділу збагатить читача тими моральними істинами, що цінує весь світ. Мені, як словеснику, приємно читати вірші, вислови відомих авторів красного письменства про нашу рідну українську мову, а ще, наприклад, цікаву граматику мовознавця І. Вихованця. Можу також гортати фольклорно-поетичний словник, образні порівняння, словник російсько-українських фразеологізмів, «Крилаті вислови», «Мовні перлинки» тощо. Просто диво дивне розкривається в окремих рубриках: «Цікаво знати», «Народознавство», «Історія», «Географія», «Флора», «Фауна». Винятковою, далекоглядною є ще рубрика «Культурна людина», в якій сконцентровано мудрі поради, такі, як: Кодекс вартостей сучасного українського виховання; Учням про культуру поведінки; Як стати розумним?; Геній у кожному з нас; Перевірте свою увагу і спостережливість; Не сидіть спокійно, будьте непосидою; Талант жартувати і решта подібних.
Ми живемо нині в глобалізованому світі, що характеризується процесом дегуманізації людини. Як важливо попри все вести молоде покоління до висот духовності. І, знаєте, на цьому сайті ви знайдете ненав’язливі моральні настанови славетного педагога Василя Сухомлинського (Дев’ять негідних речей, Десять «Не можна») і заповіді Матері Терези.
Одне слово, сайт «Весела абетка» — це якесь незвичайне диво в українському Інтернеті, просто чарівна книжечка-роздвижечка, наповнена українським безмежним світом.
Залишається тільки нагадати слова відомого літературного критика, публіциста, філософа Д. Донцова: «Мудра думка — це та сила, що формує речі і тримає їх у формі, в тому числі й людські спільноти. Мудрець насамперед є формотворцем, адже формотворець не тільки відгадує майбутнє, а й творить його силою своєї мислі». Хочеться побажати рясногранній «Веселій Абетці» залишатися й надалі взірцем національної мудрості, моральності, дієвим способом протистояння невігластву.

16.Українська спілка -  історія, художні твори, поезія, посилання на інші онлайнові українські бібліотек
Ми – українці! Знаємо, таких, як ми, багато. І об’єднавшись, ми доведемо і собі, і іншим, що ми – нескорена нація, ми – український народ!

17.Нариси Історії України — доступні вільно підручники з історії

Даний проект був здійснений при підтримці Бюро Освітніх і Культурних програм США (BECA) і адміністрований Радою Міжнародних досліджень і обмінів IREX

18.Інститут історії України НАН України — електронні версії досліджень та монографій сучасних українських істориків, українська історична періодика.

19. Українські народні казки — тексти казок регіонів України, демонологічні розповіді, народні оповідання, легенди та повір'я

Розділи бібліотеки :Фольклор Бойківщини; Фольклор Буковини;Фольклор Гуцульщини;Фольклор Закарпаття;Фольклор Поділля ;Фольклор Подніпров’я (Наддніпрянщини) ;Фольклор Полтавщини ;Фольклор Покуття;Казки про тварин

20.Бібліотека Всеукраїнської експертної мережі
Библиотека по разделам: Географія; Демографія; Довідники та енциклопедії ;Економіка ;Енергетика ;    Історія ; Культура ;Література ; Медицина ;Наука ;Освіта ;Поезія ;Політика та суспільство ;Право ;Придністровські дайджести ; Психологія; Філософія.
21.Видання ЧДУ імені Петра Могили
Редакційно-видавничий центр Чорноморського державного університету імені Петра Могили розпочав свою діяльність у 1997 році як структурний підрозділ новоствореного вищого навчального закладу освіти Українського Причорномор’я – Миколаївської філії Національного університету «Києво-Могилянська академія».

22. «SF-хроніки»
        Персональний сайт письменника-фантаста Ігоря Желема.Представлено твори українських та зарубіжних фантастів; новини у світі фантастики; посилання на персональні сторінки  письменників, що пишуть у цьому жанрі, електронні бібліотеки фантастики.Є можливість пошуку, форум.
Мови: укр., рос., англ.

23.Українська казка http://kazka.in.ua/
        У розділі «Книгарня», окрім народних казок, представлено твори сучасних авторів у підрозділах , що включають публікації  дитячих журналів «Ангелятко»  та  «Ангеляткова наука», «Маленька Фея та сім гномів» та «Мамине сонечко» , «Пізнайко», «Котя», а також добірки авторських казок. Сайт відзначається  яскравим оформленням .
Див. також:
Журнал «Всесвіт»   - http://www.vsesvit-journal.com/
Незалежний культурологічний часопис «Ї» архіви часопису –http://www.ji.lviv.ua/index.htm
Біблія українською, переклад Івана Огієнка – http://bibleonline.ru/bible/ukr/
Бібліотечка товариства «Зустріч» у Монреалі — історія та публіцистика http://zustrich.quebec-ukraine.com/lib/index.html
Бібліотека пана Більбо /Толкін українською/- http://www.kulichki.com/tolkien/arhiv/ukr/
Перекладач з японської Ігор Дубінський -http://dubinskyi.narod.ru/
Архів старих газет старі українські газети -  http://oldnewspapers.com.ua/


1 коментар: