понеділок, 9 вересня 2013 р.

На Лубенщині для профілактики ВІЛ застосовують інтернет -технології

Днями в Лубенському молодіжному дебатному центрі та у відділі інформаційних технологій Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. Малика відбувся тренінг «Онлайн профілактика ВІЛ - інфекції серед молоді». Метою тренінгу було розширення різноманіття форм роботи у профілактиці ВІЛ - інфекції через представлення та опрацювання сучасних профілактичних підходів і методів, які можуть застосовуватись в молодіжних організаціях, у тому числі за допомогою інтернет -технологій.
У  тренінгу взяли участь не тільки учні закладів освіти міста, а і фахівці бібліотеки, представники громадських організацій, волонтерських загонів. У рамках конференції були висвітлені актуальні теми ВІЛ/СНІДу в Україні.   
З великим успіхом пройшла презентація Олександра Чепура, національного тренера програми «Вільний Удар», що підтримується Корпусом мира США в Україні, координатора проекту «Знати, щоб жити»,  «Як отримати наукові знання про ВІЛ через Інтернет».
Учасники мали унікальну можливість розширити свої знання в галузі профілактики ВІЛ- інфекції. В молодіжній громадській  організації «Твій Світ» переконані, що приділяти увагу онлайн профілактиці та інтернет –технологіям необхідно з двох причин. Перша - це тому що в Інтернеті тепер не тільки вся молодь, а й істотна частина дорослих. Олександр Чепур говорить: «Якщо ми хочемо займатися ефективною профілактикою, то повинні бути там, де молодь, говорити з ними однією мовою.»
Інтернет та онлайн технології дозволяють також зберігати анонімний статус при консультуванні молоді на інтимні теми. Друга причина - це економія коштів. Адже при використанні дистанційного навчання, консультування не потрібні витрати на харчування, проживання проїзд учасників та багато іншого. Праціавники бібліотечної сфери також високо оцінили рівень розвитку інноваційних методик профілактики ВІЛ -інфекції. Однозначності набули думки про те, що онлайн профілактика ВІЛ -інфекції - ефективний засіб в роботі з молоддю.
Молодь теж відзначила, що є -  тренінг надав  їм новий заряд бадьорості, подарував багато креативних ідей і корисних знань і порад.Немає коментарів:

Дописати коментар