середа, 13 листопада 2024 р.

 УСМІШКА З ПРИСМАКОМ ВИШНІ

     Його можна описати по-різному: медик, що навчив усіх сміятися, майстер гумору та найбільш тиражований автор, табірний дисидент, іскрометний сміхотворець. 
     13 листопада виповнюється 135 років з Дня народження класика української сатири Остапа Вишні. Справжнє ім'я автора "Вишневих усмішок" - Павло Губенко. А народився він 1889 р. на хуторі Чечва Зіньківського повіту на Полтавщині. «У мене нема жодного сумніву в тому, що я народився, хоч i пiд час мого появлення на світ білий i потім – років, мабуть, iз десять пiдряд – мати казали, що мене витягли з колодязя, коли напували корову Оришку», - не без гумору зазначав про те діло письменник. У творчому доробку фельдшера, що став письменником, понад 100 гумористичних збірок, а за лаштунками посмішки - десять років сталінських таборів, смерть дружини та непорозуміння із сином.
     Мабуть, через усе це треба було пройти, щоб отримати мільйонні тиражі, всенародне визнання та захоплення колег, котрі не змогли вистояти проти тоталітарного режиму. "Усмішки Остапа Вишні я полюбив. Полюбив їх за те, що вони запашні, за те, що вони ніжні, за те, що вони жорстокі, за те що вони смішні і водночас глибоко трагічні", - зазначав  Микола Хвильовий.  
     До Дня народження письменника для користувачів Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика ми підготували цікавий літературний портрет нашого Остапа Вишні. Запрошуємо долучитися до смачного та соковитого українського слова. До речі, в якості кореспондента О. Вишня у 20-х роках відвідав наші Лубни та не без гумору описав перевантаження навчального корпусу колишньої чоловічої гімназії.






Немає коментарів:

Дописати коментар