Дівчина-легенда
Маруся Чурай- легенда України, символ української пісні, зірочка української культури і мистецтва.
Згідно з переказами Маруся Чурай народилася у 1625 році у Полтаві. Була дочкою козацького сотника Гордія Чурая, який був спалений на багатті у Варшаві, як бунтівник під час повстання. Маруся лишилася жити з матір'ю.
Дівчина вирізнялася неймовірною красою. Їй приписують авторство низки пісень, серед яких: «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці», «Віють вітри, віють буйні» та інші, вони й досі живуть у народі й користуються любов'ю і популярністю.
Любовна історія Марусі, лягла в основу багатьох творів. В. Самійленко присвятив їй віршовану драму «Маруся Чураївна», О. Кобилянська - повість «У неділю рано зілля копала», Л.Боровицький склав свою «Чарівницю», Б. Олійник - поему «До тієї Чураївни», М. Старицький написав драму «Ой не ходи ,Грицю, та й на вечорниці», а Л.Костенко - історичний роман у віршах «Маруся Чурай».
У 1987 році у місті Полтава, було споруджено «Співоче поле Марусі Чурай», а у 2006 році було встановлено пам'ятний монумент. Ось такий літературний портрет «Дівчини-легенди».
Тож філія № 24 Хорошківська сільська бібліотека запрошує вас, шановні читачі, відвідати книгозбірню, та насолодитися читанням книг про легендарну землячку.
Немає коментарів:
Дописати коментар