неділя, 30 березня 2025 р.

 Якщо читає дитина, Україна буде вільна і єдина

           «Якщо читає дитина, Україна буде вільна і єдина» – під таким гаслом проходив  Всеукраїнський тиждень дитячого читання-2025 Публічної бібліотеки імені Володимира Малика.  Протягом тижня бібліотекарі проводили для маленьких читайликів  цікаві бібліотечні активності: літературний квест, опитування, презентацію книжкових новинок. Багато дітей відвідало нашу книгозбірню в період весняних канікул, завдяки чому десятки  книг з бібліотечного фонду потрапило в дитячі руки.

четвер, 27 березня 2025 р.

 Microsoft  Publisher. 
Створення заголовків до книжкових виставок

    Чергове заняття відбулося у Хабі цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика для завідувачів  філій сільських бібліотек. 
      Темою навчання було створення заголовків до книжкових виставок в програмі Microsoft  Publisher.  Віталіна Курильчук, координатор хабу, разом з  бібліотекарями детально розібрали всі можливості програми. Бібліотекарі створили свої заголовки. Також завдяки готовим шаблонам у Publisher кожен зможете створити будь-що: від простих вітальних листівок і етикеток до професійних бюлетенів та маркетингових матеріалів. 
      Тож навчання триває…
#Бібліотекарі_Цифрові_навички_Удосконалення

 Квест-мандрівка до країни Казок

        20 березня у всьому світі відзначають День казки — свято чарівних історій, які наповнюють дитинство світлом, добром і дивами. Казки допомагають дітям пізнавати світ, вірити в справедливість, дружбу та силу добра.
       В рамках Тижня дитячого читання Публічна бібліотека імені Володимира Малика традиційно «увімкнула зелене світло» для потяга до країни Казок. Пасажирами веселого експресу стали маленькі та юні користувачі книгозбірні, яких об’єднали любов до казок та бажання поринути в захопливу гру.

середа, 26 березня 2025 р.

 "Чарівний ланцюг казок"

       У філії № 20 Олександрівська сільська бібліотека проведено бібліошопінг "Чарівний ланцюг казок". Присутні з перших хвилин потрапили в гості до казки, зустрілися з улюбленими казковими героями. Казки-це  наші великі і мудрі вчителі, дають перше уявлення про добро і зло, правду і неправду. Хто читає казки, той стає добрішим, мудрішим і сильним. Казки - це диво, сповнене краси. Поринуть у  казку-це ж бо так цікаво.

вівторок, 25 березня 2025 р.

  #Тижбень_дитячого_читання             

     Всеукраїнський тиждень дитячого читання ініційований Національною бібліотекою України для дітей розпочато. Тиждень дитячого читання традиційно проходить в кінці березня. Його мета-мотивація дітей до читання книжок та популяризація творчості сучасних та класичних українських письменників. У нашій бібліотеці є чимало цікавих дитячих книжок та книжок для позакласного читання. Читання - це свято для тих, хто любить книгу,хто захоплюється читанням, хто проживає різні історії та події разом з головними героями.             
   25 березня у філії №3 Лубенська міська бібліотека до Всеукраїнського тижня дитячого читання відбулася година цікавої книги, де діти ділилися історіями прочитаних книг, відгадували загадки та ребуси. Також ознайомилися з дитячими книгами сучасних письменниками.  
       Ваші книги чекають на вас.

неділя, 23 березня 2025 р.

 «Найвідданіші друзі в житті - це собаки і книги»

     "Найвідданіші друзі в житті - це собаки і книги... Вони захищають і збагачують...але їхнє мовчання завжди означає більше, ніж людські слова…" Серж Гудман.  
      Тож в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика на черговому занятті дитячого клубу «Книжкові розумаки» йшлося про собак. Керівник клубу Лариса Гончарук навела  приклади бездоганної собачої вірності людям. Діти  залюбки згадали про славетного чернігівського сапера і талісмана ДСНС пса Патрона,  який зумів підкорити серця українців своєю важливою працею. Учасники клубу переглянули пізнавальний відеоролик «Цікаві факти про собак» та розповіли зворушливі історії про своїх домашніх улюбленців. 

Бібліотекарі навчалися граючись

     «Через гру – до читання» такою була тема сьогоднішнього Дня професійного розвитку для завідувачів філій Лубенської громади, який відбувся на базі філії №2 Лубенська міська бібліотека для дітей.
      За чарівним помахом Феї Поезії, наші бібліотекарки «перетворилися» на юних читачів - учасників інтерактивного заходу «Поезія – душі перлина!» та помандрували диво-країнами. Кожна зупинка була присвячена творчості відомих українських поетів: Лесі Українці та Тарасу Шевченку, Максиму Рильському, Ліні Костенко та полтавці Марусі Чурай. Переплетінням поетичних намистинок, дитячих забав та інтелектуальних завдань пригощали присутніх ведучі заходу - бібліотекарі Інна Пона та Людмила Горб.

 21 БЕРЕЗНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛІСІВ

  Через величезні втрати лісових насаджень, у 2012 році в ООН започаткували цю екологічну подію.
  Ліси - це більше ніж дерева, це - легені нашої планети, вони покривають 30%земної поверхні та відіграють життєво важливу роль для всього живого, мають недооціненне екологічне,соціальне та економічне значення.
  Щоб привернути увагу дітей до проблеми збереження лісів, у Філії №24 Хорошківська сільська бібліотека пройшла інформаційно - екологічна година. 
  Юні читачі дізналися цікаву, пізнавальну та корисну інформацію про ліси та їх мешканців, познайомилися з книгами природничого спрямування. 
  Зробивши ще один крок у пізнанні дивовижного світу який нас оточує, дійшли висновку: ліс - зелений скарб нашої планети. 

середа, 19 березня 2025 р.

ПОЕЗІЯ - ЦЕ ЗАВЖДИ НЕПОВТОРНІСТЬ 

      95 років – ціла епоха! Нам з вами пощастило. Бо ми живемо в час коли живе і творить Легенда української літератури. Гордість бере, що ми з нею дихаємо одним повітрям, ходимо одними стежками, дивимося в одне небо. 19 березня святкує 95-тий день народження легенда української поезії - Ліна Костенко.  Її творчість стала знаковою для кількох поколінь українців, бо щиро, образно, правдиво і торкається найтонших струн душі. В неї закохуватись і полишали, давали найвищі нагороди і забороняли друкувати.

 «Мені потрібне Слово, а не слава…»

      Ліні Василівні Костенко 19 березня виповнюється 95 років. Завдяки їй поезію полюбили мільйони, і складно нині знайти українця, чиє серце не торкнули афористичні, пронизливі вірші невимовної глибини та строфи з вічними сенсами. Сьогодні Ліна Костенко продовжує писати — працює над новою книжкою, в якій постане «і сподівана, і несподівана». А ще закриває мільйонні збори на армію та слідкує за всіма новинами в мережі. 

вівторок, 18 березня 2025 р.

Мереживо поезій Ліни Костенко

      В рамках Національного тижня читання поезії «Пісня тисячі голосів» та з нагоди 95-річчя з дня народження Ліни Костенко у Публічній бібліотеці ім. Володимира Малика розпочався поетичний камертон «Мереживо поезій Ліни Костенко».
#ТижденьПоезії2025
#МереживоПоезій_Ліни_Костенко

Частина 1: https://www.facebook.com/bibliotekaMalyka/videos/621511901038263

Частина 2: https://www.facebook.com/watch?v=1872222186852841

Чатина 3: https://www.facebook.com/watch?v=1535753483762837



 Подорож лубенських бібліотекарів до Чураївни

      Є люди, які ще за життя стають легендами. Навколо них творяться міфи, чутки, перекази, за якими так важко відрізнити правду від вигадки. Такою є Ліна Василівна Костенко. Щоб не сказати про цю видатну українку, сказаного буде мало, її життя, її світ у її поезіях, прозі, висловах, поступках.19 березня їй виповнюється 95 років. 
      Як найкраще відзначити ювілей легендарної поетеси Ліни Костенко? Звичайно, доторкнувшись до її життєдайного поетичного джерела. 

 ПОЕТИЧНЕ БАГАТОГОЛОССЯ 

      Поезія — спосіб відчути одне одного, знайти себе, почути інших - голоси військових і волонтерів, класиків та дітей, врешті - спосіб знайти свій голос. За ініціативи Українського інституту книги нинішній Національний тиждень читання поезії триває 17-23 березня та має назву «Пісня тисячі голосів». Його гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся». З цієї нагоди бібліотекар Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика Марина Кононенко провела поетичний нон-стоп останніх поезій Сергія Жадана на Радіо-Лубни 100.8 fm.

неділя, 16 березня 2025 р.

 «МурМурЛендія» в бібліотеці

      Нявкаючо-муркотливе братство, якби довідалося про те, що відбувалося у нашій бібліотеці, певно, якби не збіглось би до нас, то вдоволено потягнулось би і сказало б "мур", висловлюючи своє задоволення. Задоволеними залишилися й учасники дитячого клубу «Книжкові розумаки», адже 15 березня працівники Публічної бібліотеки імені Володимира Малика запросили їх хоч на годину стати мешканцями «Котячого кварталу «МурМурЛендії».
        Керівник клубу Лариса Гончарук ознайомила учасників заходу з корисною інформацією про домашніх кицьок. Бібліотекар Сніжана Кириченко запросила дітей до бесіди про пухнастиків, тож «Книжкові розумаки» порадували бібліотекарів своїми знаннями у «котознавстві». Дитячі очі світилися від захвату, коли вони дізналися таємниці котячого світу з пізнавального відеоролика. Звісно, діти переглянули книжкову колекцію Бібліо-Кота з «Мур-Мур-Лендії».

пʼятниця, 14 березня 2025 р.

 Бібліотечний non-stop марафон «Подякуй Герою»

      14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.
      З нагоди Дня українського добровольця працівники Публічної бібліотеки імені Володимира Малика передали українським захисникам на фронт патріотичні обереги. До благодійного non-stop марафону «Подякуй Герою» долучилися юні відвідувачі бібліотечних заходів та діти військових разом з Оленою Виповською, представником Полтавського обласного осередку «МРІЯ». 

Збереження природи очима дітей

       У сучасному світі, де проблеми довкілля та збереження природних ресурсів стають все більш актуальними, має надзвичайну вагу розвиток екосвідомості серед дітей. Міжнародний екологічний конкурс дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках» є джерелом, завдяки якому в юного покоління формується активна екоціннісна позиція.    

четвер, 13 березня 2025 р.

 Редактор PowerPoint. Створення презентацій

       Чергове навчання для завідувачів  філій сільських бібліотек відбулось у Хабі цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика. 
      Бібліотекарі вивчали можливості редактора для створення презентацій PowerPoint.  Віталіна Курильчук, координатор хабу, детально розповіла і продемонструвала на практиці функції редактора. Кожен працівник створив власну презентацію з новинками художньої літератури та періодичних видань, що надійшли до їхніх філій. 
#Бібліотекарі_Цифрові_навички_Удосконалення

середа, 12 березня 2025 р.

 Мелодія двох сердець

           Весна - чарівна пора року, коли прокидається все навколо, коли розквітають і жінки, як ніжні весняні квіти. В ці дні приємно поринути в атмосферу ніжності і любові. Напрочуд гарний настрій отримали учасниці клубу «У дружньому колі» в затишних стінах Публічної бібліотеки імені Володимира Малика.

вівторок, 11 березня 2025 р.

 Бібліотерапія - зупинка "Здоров'я" 

         А чи відомо вам, що начитані люди більш схильні до здорового способу життя, стійкіші до хвороб та емоційних перевантажень? Секретів декілька, але зводяться вони до однієї тези - книга допомагає подивитися в очі проблемі, скорегувати її відповідно реалій та перейняти досвід інших. Тож наші читачі обирають зупинку "Здоров'я" - спеціалізовану професійну літературу, написану зрозумілою та цікавою мовою. Лубенська публічна бібліотека імені Володимира Малика має для вас останні книжкові рекомендації вітчизняних та зарубіжних авторів: як подбати про своє фізичне та ментальне здоров'я, як здолати стрес, отримати відповіді на незручні та незрозумілі питання, здолати комплекси та страхи. Алгоритм вдалої бібліотерапії - обрати кілька книг із потрібної тематики, перечитати їх та... застосувати отримані знання! Як саме? Дуже просто - поділитися прочитаним із друзями та прислухатися до порад професіоналів. Адже бібліотерапія - це ваше здоров'я, а бібліотеки - за здоровий спосіб життя.

 Тиждень дитячого читання

    Щороку наприкінці березня проходить Тиждень дитячого читання. Ініціатива присвячена популяризації дитячої літератури.
       Занурення в знайомі сюжети й повернення до улюблених героїв має терапевтичний ефект. Це поповнює відчуття стабільності, таке необхідне під час війни. Ось і у філії №3 Лубенська міська бібліотека пройшов захід спрямований на популяризацію книги, ознайомлення з сучасними авторами,обговорювали прочитане.
     Діти читали уривки з улюблених книжок та віршів. Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам'ять і підвищує творчий потенціал.

неділя, 9 березня 2025 р.

  «Селф-мейд-мен» Тарас Шевченко

       9 березня, на початку весни, виповнюється 211 років від дня народження українського Кобзаря, письменника, філософа, художника - Тараса Шевченка. Публічна бібліотека імені Володимира Малика не залишилась осторонь цієї знаменної дати. Тож напередодні свята бібліотекарі провели для учасників клубу Книжкові розумаки» інформдосьє «Селф-мейд-мен» Тарас Шевченко».

  Поетичний голос  Кобзаря

      9 березня 211 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Ми читаємо Шевченка таким, яким він є насправді, яким читала його трудова Україна. Шевченко не роз'єднує, він об'єднує народи, цим він великий, цим він дорогий людству. У філії № 20 Олександрівська сільська бібліотека оформлено книжкову поличку «Поетичний голос  Кобзаря».   
         Слово  вічне, слово невмируще своєю правдою, невідцвітне художньою красою - це і є "Кобзар."

Наш незабутній Шевченко - Кобзар

      Цими березневими днями, в Україні проходять Шевченківські дні. Тарас Григорович Шевченко велична постать історичного та літературного життя всієї України, і в тому числі нашого краю, чиї мальовничі краєвиди та щедрість людських душ наших земляків надихнули поета на написання близько 20 поезій, і майже двох десятків малюнків. 
  Безцінна пам'ятка нашого краю - криниця Тараса Шевченка, що знаходиться в селі Ісківці, вона частувала кришталевою прохолодною поета, під час його гостин у доброго приятеля О.С. Афанасьєва - Чубинського.

пʼятниця, 7 березня 2025 р.

 ВОЛОДАР ДИТЯЧОГО СМІХУ – ХТО ВІН?

Жив та був собі пан у Лубнах

знався він на бродячих котах,

з ними дружбу водив  і Лубнами бродив

і співати залазив на дах!

        На світі є багато книжок, а серед них ті, що не хочеться випускати з рук. Саме їх пише сучасний дитячий письменник Сашко Дерманський. Тож у Публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбулася вook-мандрівка для  учнів 6 класу Української класичної гімназії, яку провели бібліотекарі Лариса Гончарук та Марина Кононенко.

четвер, 6 березня 2025 р.

 Фейсбук-сторінка. Удосконалення

       У Хабі цифрової освіти Публічної бібліотеки ім. Володимира Малика відбулося навчання для завідувачів  філій сільських бібліотек. 

       Віталіна Курильчук, координатор хабу, допомагала бібліотекарям покращувати навігацію сторінок бібліотек у соціальній мережі Фейсбук. Проконсультувала, як змінити зовнішній вигляд сторінки, контактні дані бібліотеки, внести режим роботи. Дала поради, як зробити так, щоб контент був яскравий, цікавий, та приваблював користувачів.

середа, 5 березня 2025 р.

 Обереги нашим захисникам 

        Що може бути кращим за оберіг, зроблений своїми руками, для захисників України? Оберіг – це найкраща мотивація та підтримка для хлопців та дівчат, які нас захищають. До виготовлення оберегів долучилася і Публічна  бібліотека імені Володимира Малика.

неділя, 2 березня 2025 р.

 Бути там - де користувач: бібліотека & Facebook

Соціальні медіа активно увійшли в життя сучасної людини, для них вони стали звичним способом спілкування, пошуку інформації, реалізації професійних інтересів. Сучасна цифрова платформа Фейсбук є фаворитом за охопленням аудиторії, за даними DiGiTel 2024, лише  в Україні налічується 13.85 млн користувачів. Тому не дивно, що такий великий простір, пов’язаний з інформаційним представництвом, став одним із важливих сегментів діяльності сучасної бібліотеки. Саме питання формування стратегії бібліотечної присутності в соціальній мережі Фейсбук було об’єктом обговорення на методично-консультативній лоції яка відбулася 28 лютого на базі Публічної бібліотеки імені Володимира Малика.