Керівник: Гончарук Лариса Володимирівна
Клуб працює в читальному залі щосуботи з 11.00
Мета клубу: Прививати дітям любов до книги та творчості, пов'язаної з декоративно-прикладним мистецтвом.
«Найвідданіші друзі в житті - це собаки і книги»
«МурМурЛендія» в бібліотеці
«Селф-мейд-мен» Тарас Шевченко
Обереги нашим захисникам
Що може бути кращим за оберіг, зроблений своїми руками, для захисників України? Оберіг – це найкраща мотивація та підтримка для хлопців та дівчат, які нас захищають. До виготовлення оберегів долучилася і Публічна бібліотека імені Володимира Малика.
Учасниками майстерні добрих справ стали члени дитячого клубу «Книжкові розумаки», що діє в бібліотеці, та діти наших військових разом з Оленою Виповською, представником Полтавського обласного осередку «МРІЯ» - Українська фундація в місті Лубни, що підтримує родини загиблих, зниклих безвісти та полонених українських військовослужбовців. Дівчатка й хлопчики з любов’ю виготовляли патріотичні жовто-блакитні сердечка і браслети та навіть їх підписали. У кожен свій виріб діти вкладали максимум позитиву, тепла та віри у Перемогу. Згодом ці обереги будуть передані мужнім воїнам, що боронять наш спокій від ворога.
Віримо, що ці обереги будуть захищати їх від бід, надавати сил у боротьбі з ворогом та зігрівати душу. Так наші захисники будуть хоч трохи почуватися у безпеці та знатимуть, що вони потрібні, що їх цінують та чекають вдома.
Мова – живе коріння роду і народу
Натхнення для творчості дарує книжка
Ліпка із солоного тіста в наші дні стала надзвичайно популярною. Нею займаються як діти, так і дорослі. Солоне тісто - чудовий пластичний і безпечний екологічно матеріал, з якого можна виготовити масу цікавих виробів, в тому числі цілі картини, що випромінюють тепло рук майстра. До того ж вироби з солоного тіста є досить довговічними. Ліплення з солоного тіста було поширене в Україні ще у давні часи. Із солоного тіста жінки ліпили фігури птахів і тварин, виготовлялися дітям справжні іграшки.Нині дітки теж захоплюються ліпленням, пробуючи на смак тісто: раптом солодке? Аж ніяк не солодке – солоне! В цьому переконалися всі учасники клубу «Книжкові розумаки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. На черговому занятті з тісто пластики бібліотекарі Лариса Гончарук та Сніжана Кириченко розповіли дітям про те, як працювати з тістом, оздобити, висушити та обробити готовий виріб. Кожен своїми руками виготовив сувенір із солоного тіста, а потім розфарбував його. Так з-під дитячих долоньок з’явилися не лише гарненькі квіточки, зірочки, сердечка, рибки та метелики, а й герої казки Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Завдяки яскравій фантазії дітей дивиться довірливо на світ маленький добрий Принц. Зворушлива історія про цього незвичайного хлопчика зацікавила «Книжкових розумак», а керівник клубу заохотила дітей до читання казки.
Пластилінові дива від «Книжкових розумак»
День Вінні-Пуха в бібліотеці
Щороку 18 січня відзначається День Вінні-Пуха, улюбленого персонажа дитячої літератури, створеного письменником А. А. Мілном. Це свято є чудовою нагодою повернутися до пригод у Стоакровому лісі та насолодитися простими радощами, які приносить цей милий ведмедик дітям і дорослим.
Тож у Публічній бібліотеці імені Володимира Малика учасники клубу «Книжкові розумаки» на суботньому занятті вирішили відсвяткувати День народження кумедного Вінні. Під керівництвом бібліотекарів Лариси Гончарук та Сніжани Кириченко діти виготовили з кольорового паперу гарненькі подарункові коробочки. Кожен поклав до коробочки смачненьку цукерку, аби зробити щасливим у цей день ласуна Вінні. Святковий настрій був гарантований і маленьким відвідувачам книгозбірні, адже за дружнім чаюванням зі смаколиками відбулося читання цікавих історій про доброго Вінні-Пуха.
«Книжкові розумаки» творять, читають, пізнають!
Приємна новина для маленьких та юних користувачів Публічної бібліотеки імені Володимира Малика! У 2025 році в книгозбірні розпочав діяльність дитячий клуб «Книжкові розумаки». Окрім майстер класів та читання книжок вголос, на дітей чекають у клубі різноманітні цікаві заняття для творчого, інтелектуального й фізичного розвитку. Тут і «книжкові батли», й репетиції сценічних виступів, і квести, рухливі й настільні ігри. Довершує клубні заходи дружнє чаювання, за яким приємно спілкуватися, обговорювати теми наступних занять.Так, за ініціативи учасниці клубу Олександри Яременко під час творчої майстерні з’явилися на світ казкові гномики в яскравих ковпачках. Майстер клас «Гномики» провели бібліотекарі Лариса Гончарук та Сніжана Кириченко. По його завершенні діти залюбки прочитали вголос історію Андрія Куркова «Казка про пилососика Гошу». «Книжкові розумаки» запрошують дітей долучитися до суботніх зустрічей, аби разом змістовно й весело провести дозвілля в бібліотеці!
Новорічний Пандочка – «Веселими долоньками»
Новорічні листівки - «Веселими долоньками»
«Їжачок-лісовичок» збирає друзів у бібліотеці
Дитяче дозвілля бібліотеці
Страшно-весела Halloween-partyв бібліотеці
Бачити світ очима дитини
Незважаючи на похмуру осінню погоду, в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика щосуботи сонячно. Адже в затишній книгозбірні збираються маленькі та юні читайлики, щоб активно та змістовно провести час. Цього разу бібліотекарі Сніжана Кириченко та Лариса Гончарук підготували для дітей цікаве дозвілля: майстер клас з орігамі «Осінні листочки» та сторі-тайм за творчістю письменниці Зірки Мензатюк «Бачити світ очима дитини».
Опановуючи мистецтво орігамі, діти виготовили осінні різнобарвні листочки з паперу, які стали прикрасою для їхніх осель. Бібліотечний захід продовжилося знайомством з творчістю популярної дитячої письменниці Зірки Мензатюк. Письменниця, 70-ліття якої відзначаємо 21 жовтня, відома як авторка чудових книжок для дітей: «Таємниця козацької шаблі», «Ангел Золоте Волосся», «Як я руйнувала імперію», «Чарівні слова», «Зелені чари», «Зварю тобі борщику» та інших. Після перегляду відео «Живі письменники. Зірка Мензатюк», дітки разом з бібліотекарями обрали для читання вголос казочку про мову «Чарівні слова». В захопливій казковій історії Слова оживають і допомагають Василькові здолати чари безграмотної Відьми. Яскраве художнє слово Зірки Мензатюк захопило малят та підлітків, спонукало до пізнання рідної мови та читання книжок. Бо ж дитяча література , як зазначає сама письменниця, «…повинна готувати малюка до майбутнього, до дорослого життя. І робити це просто й грайливо. Дитину треба навчити не лише читати та писати, а й будувати стосунки, долати труднощі та невдачі, вміти бути щасливою…»
Краєзнавчий квест «Кам’яний вік Посулля» в бібліотеці
«Поринь у найдавніше минуле свого народу та знайди там своє коріння, воно надасть тобі сили, хоробрості та мудрості.» (Людмила Яковлєва)
«15 тисяч років тому на території нашого краю з’явилися перші поселення людей, наших далеких предків. Про це свідчать археологічні розкопки Гінцівської стоянки на берегах прадавньої річки Удай…» - такими словами фахівці Публічної бібліотеки імені Володимира Малика відкрили дітям таємничий світ епохи пізнього палеоліту - кам’яної епохи.
Бібліотекар Лариса Гончарук звернула увагу юних читачів на пізнавальну книгу Людмили Яковлевої «Первісні пригоди дівчинки Уди та мамонтеняти Мо» з фондів книгозбірні. Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла дітям про побут мисливських племен та запросила всіх до цікавих змагань у квесті «Камяний вік Посулля». Учасники краєзнавчого квесту дружно та вправно пройшли всі сім зупинок маршруту свого «племені». Виконуючи завдання на «стоянках», хлопчики та дівчатка навчилися будувати «первісне житло», прикрашати його захисними амулетами, виконувати танок «племені», «полювати на мамонтів» та захищати маленьких звірят. А ще відгадували загадки про явища природи, знаходили книги про тварин та зібрали колекцію метеликів для Малюка первісних людей. Наприкінці квесту діти знайшли також прихований «скарб» у «дикому-предикому лісі» і, звісно, в ньому були солодощі від Малюка. Розважаючись, учасники заходу пізнавали історію рідного краю, вчилися бути згуртованими та кмітливими, дружелюбними та ввічливими.
Бібліотека –українському воїну
1 жовтня – значуща дата, яка переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів українців. В цей день громадяни нашої держави святкують День захисників та захисниць України. Героїзм наших військових – це не просто гарні слова, це - приклад для наслідування підростаючому поколінню українців.
Юні та маленькі користувачі Публічної бібліотеки імені Володимира Малика напередодні свята долучилися до патріотичної майстерки «Бібліотека – українському воїну». Бібліотекар привітала хлопчиків та дівчаток з прийдешнім святом та ознайомила з історією українського лицарства. А потім діти поринули у творчий процес над створенням жовто-блакитної листівки. Власноруч, з піднесеним настроєм та з любов’ю діти виготовляли листівки-подяки для наших захисників зі своїми малюнками та побажаннями швидкої Перемоги. Такий подарунок - це найкраща мотивація та підтримка для наших воїнів, адже речі, створені своїми руками, несуть сильну енергетику!
Coffee-art в бібліотеці
Оберіг для воїна
7 вересня в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика з метою підтримки воїнів, які захищають незалежність і територіальну цілісність України, пройшов майстер-клас «Оберіг для воїна».
Учасники дитячого клубу «Веселі долоньки» під керівництвом бібліотекаря Лариси Гончарук виготовляли патріотичні жовто-блакитні браслети. У дружньому колі та з гарним настроєм діти вчилися плетінню, поєднуючи патріотичні кольори. Крок за кроком, відпрацьовуючи навики, маленькі патріоти створили оригінальні яскраві обереги, які додаватимуть сил нашим воїнам. Хлопчики та дівчатка також з любов’ю підготували патріотичні малюнки. Діти щиро вірять, що малюнки-обереги захищатимуть наших воїнів на Сході, тому до роботи віднеслися дуже відповідально, серйозно та творчо.
День кавуна в бібліотеці
Хіба може хтось уявити собі літо без сонця, без річки, без морозива та кавуна? Цей десерт втамовує спрагу в спекотний літній день, насичує організм вітамінами, дарує насолоду та чудовий настрій. Та й люблять його всі – і дорослі, і діти. 3 серпня у світі відзначають чудове і смачне свято - день кавуна.З нагоди цього свята в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика для маленьких відвідувачів був проведений День кавуна.
«Батьківщиною кавуна є Південна Африка із своїм жарким кліматом. Ще в Стародавньому Єгипті люди вже вживали цю рослину. В 10 столітті кавун став відомий в Китаї, в 11-12 століттях - в Європі. В Америку цю рослину завезли разом з африканськими рабами європейські колоністи. Десь у 13 столітті з’явилась ця ягода і в нас.» - здійснила екскурс в історію кавуна бібліотекар Лариса Гончарук. Бібліотекар Публічної районної бібліотеки Сніжана Кириченко розповіла дітям про те, як кавун «прижився» на теренах нашої країни та про традиційний фестиваль кавунів на Херсонщині. Чимало цікавого про смугастого смаколика учасники заходу почерпнули з відео «Цікаві факти про кавун». Залюбки хлопчики та дівчатка читали вголос про кавун, овочі та фрукти з книги Марії Сердюк «Смачна історія України». Продовжився захід майстер класом «Соковитий кавунчик», під час якого діти виготовили з кольорового паперу яскраві листівки-кавунці. Наприкінці заходу, як і годиться, усі разом ласували смачним, солодким, соковитим кавуном. Свято поповнило наші знання про кавун, додало гарного настрою, познайомило з цікавими книгами, інтернет-сайтами. А головне – з’явилися нові друзі, з якими здружили бібліотека і кавун.
ЮНІ АРХІТЕКТОРИ
«Веселі долоньки» на хвилях творчості
На піднесеній хвилі творчості відбулося чергове заняття клубу «Веселі долоньки» в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. Морська тема захопила дітей, а відтак отримала цікаве втілення на кольоровому картоні. Для створення морських композицій діти разом з бібліотекарями Сніжаною Кириченко та Ларисою Гончарук добирали морські мушлі, картинки парусників, бісер, виліплювали з повітряного пластиліну рибок та птахів, сонечко і хмарки. Тільки-но клубенята завершили свої морські пейзажі, як хвиля - читання –в голос – підхопила їх та понесла далі. Влада Федорова залюбки читала вірші про море (із збірочки Григорія Фальковича «Пароплави і кити») та загадувала загадки. А третя хвиля нагодилась до учасників клубу з пізнавальною грою «Прапори світу». Під час гри діти й дорослі дружно досліджували глобус та відгадували прапори різних країн. Без сумніву, всі насолодилися «навколосвітньою мандрівкою», змістовно та весело провели час у бібліотеці.
Дивовижні мешканці моря – «Веселими долоньками»
Віночок-оберіг виплітали, здоров’я і миру бажали
Активно-творче літо в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика
Весь світ у долонях дитини
Великодній майстер клас в бібліотеці
Великдень - це свято, яке всі ми любимо з дитинства, воно завжди освячене сонцем, тепле, як свіжа паска, і яскраве, як крашанки в кошику. Вже стало гарною традицією в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика у переддень Великодня проводити майстер-класи для дітей.Тож четвертого травня в книгозбірні відбулося святкове заняття клубу «Веселі долоньки», де діти навчилися виготовляти аплікацію «Великодній віночок». Яскраві паперові писанки, зайчики, метелики, квіти - все це оживало в дитячих долоньках та перетворювалося на чудові композиції.
Діти мали чудову нагоду почути цікаву розповідь бібліотекаря про походження Великодніх свят, про звичаї та традиції українського народу, значення символів та кольорів великодніх писанок.
А більше дізнатися про свято Великодня та про його символіку кожен охочий зможе, переглянувши в бібліотеці тематичну виставку-інсталяцію «Велике свято Воскресіння».
Великодній сюрприз – «Веселими долоньками»
Чи знаємо ми Шевченка?
Квіти виготовляли, «Пригодницькі історії» читали
Мовознавчий батл в бібліотеці
Майстер клас з нагоди Дня єднання в бібліотеці
Обереги для Захисників – «Веселими долоньками»
Нині багато українських дітей пишуть листи захисникам, які боронять нашу землю від окупантів; разом із волонтерами передають малюнки, власноруч виготовлені вироби та обереги нашим воїнам. У тих листах та малюнках завжди багато тепла, любові та щирості. Воїни кажуть, що малюнки та слова підтримки від дітей дуже важливі. Захисники справді їх носять із собою у кишенях і це не красивий міф. Вони носять дитячі малюнки у формі під серцем разом із документами.
Діти, які відвідують творчий клуб «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика, на черговому занятті разом з бібліотекарями та батьками виготовляли подарунки нашим захисникам. Патріотичні брелочки, малюнки та розфарбовані пакунки для вітамінних чаїв (понад 60!) виготовили діти на майстер класі «Обереги для Захисників». Дитячі роботи будуть передані волонтерами на передову та, сподіваємось, принесуть чимало радісних хвилювань нашим військовим.
«Парк Юркського періоду» в бібліотеці
*******************
Веселі восьминіжки від «Веселих долоньок»
Патріотичні котики від «Веселих долоньок»
Чарівні будиночки – «Веселими долоньками»
Майстер-клас за книгою ШКАРПЕТОК
Нещодавно наша бібліотека отримала новинку. Книгу польської письменниціЮстини Беднарек "Неймовірні пригоди десятьох шкарпеток" (чотирьох правих і шістьох лівих).
"Загублені шкарпетки – одна з найбільших загадок у світі.
Чи помічали ви, що часом ваші шкарпетки пропадають, особливо з пральної машини? І де б ви їх не шукали, знайти їх неможливо, вони просто зникають в невідомому напрямку", - зазначила ведуча заходу, бібліотекар Лариса Гончарук та запропонувала маленьким відвідувачам книгозбірні відповісти на цікаву вікторину сторінками нової книги. А бібліотекар Марина Кононенко запропонувала бажаючим зачитати найбільш цікаві уривки. Яка ж була радість, коли на це прохання у відповідь отримали ліс рук!
Під час виготовлення зі шкарпеток кумедних гномів учасниками клубу "Веселі долоньки" виявилося, що наші шкарпетки ... обирають волю і навіть здатні зробити карʼєру. Є шкарпетки-кінозірки, шкарпетки-детективи і навіть… шкарпетки-політики…
Неймовірні пригоди шкарпеток вже читають юні читачі нашої книгозбірні. Книга для маленьких читачів є у бібліотеці завдяки проєкту «Польська полиця в Україні».
Ялинкові прикраси – «Веселими долоньками»
Годівнички та смаколики для птахів – «Веселими долоньками»
Похолодання стало випробуванням не лише для людей, але і для птахів також. Саме зима - пора року, коли пернаті потребують нашої допомоги, щоб вижити в найважчі часи.Учасники клубу «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика, подбали про годівлю пташок взимку. Дітки та дорослі на черговому занятті клубу виготовили з підручного матеріалу годівнички для пернатих. В хід пішли пластикові пляшки, пакети з-під соку та молока, картонові ящички. Подбали малята і про смаколики для пташок: під керівництвом бібліотекаря приготували для них желейне печиво. Для печива знадобилися пшеничні крупи, зерно, соняшникове та дрібне гарбузове насіння. Готові смаколики та годівнички з кормом дітки взяли із собою, щоб розвісити на деревах у своїх дворах та парках.
Іграшка з фетру «Веселими долоньками»
Хелловінські гарбузики «Веселих долоньок»
Кажуть, що Хелловін – «не наше» свято. Та працівники Публічної бібліотеки імені Володимира Малика разом зі своїми маленькими і юними читачами вирішили використати це свято як привід для творчості, фантазії та гарного настрою.
На суботньому занятті творчого клубу «Веселі долоньки» дітки виготовляли паперовий символ свята – гарбуза. Хоча свято Хелловін «приправляється» різноманітними «лякалками», в дитячому гурті лунали сміх та дружня бесіда. А гарбузики вийшли - кожен зі своїм «характером»: і страшненькі, й кумедні. Головне, що діти отримали від творчості неабияке задоволення.
Майстер класи в бібліотеці продовжуються
Основні риси талановитої особистості – потреба у творчості. Творчість та пошук нових ідей сприяють формуванню незалежного мислення, власної винятковості. Про це дуже добре знають в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. Для того, щоб творчість стала життєвою необхідністю, в бібліотеці проводяться щосуботи заняття з дітками в клубі «Веселі долоньки». Цього разу на майстер-класі малята разом з батьками та бібліотекарем розфарбовували декоративні вироби із солоного тіста, які виліпили напередодні власноруч. Всі працювали дружно і весело, тому створені прикраси вийшли у дітей чудовими.Тістопластика в бібліотеці
Солоне тісто - популярний матеріал для ліплення, особливо серед дітей. Цей вид мистецтва назвали «тістопластика». Така робота захоплює дітей будь-якого віку та сприяє розвитку творчих здібностей, розширює їхню уяву і забезпечує розвиток дрібної моторики, контакт з природними матеріалами, що позитивно впливає на розвиток дитини.
Тож на черговому занятті клубу «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика, дітки отримували навики ліплення виробів із солоного тіста. Бібліотекар Лариса Гончарук ознайомила учасників майстер класу з легкими правилами ліпки. Малята обрали формочки, заготовки з тіста і разом з батьками виліпили неповторні прикраси для дому. Спільні творчі заняття в гурточках дуже подобаються діткам та дорослим.
21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру.
Сьогодні для нашої держави це свято набуло особливого змісту. Після 24 лютого 2022 року світ українців назавжди змінився. Ми відчули на собі те, про що багато хто раніше не замислювався. Тепер ми знаємо точно, що найбільше у світі щастя – це мир, мир у сім’ях, у серцях, у нашій рідній Україні! Велике щастя коли люди живуть дружно та спокійно, працюють, навчаються, коли не лунає «повітряна тривога», а земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.
З нагоди Міжнародного дня миру в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика була проведена хендмейд майстерня «Голуб миру». Учасники заходу – маленькі учасники клубу «Веселі долоньки» разом з батьками залюбки виготовляли святкові листівки. На майстер класі з допомогою бібліотекаря малята навчилися малювати патріотичного голуба миру. Малята створили неповторні яскраві листівочки. І кожна дитина побажала всім українцям миру та миру на всій Землі.
Любов до міста – від «Веселих долоньок»
Веселі зайчики – з «Веселих долоньок»
Майстер-класи сприяють розвитку здібностей дитини, розкривають її творчий потенціал, а також дають можливість навчитись новим технікам, відпочити, поспілкуватись і саме основне – повірити у свої можливості.
Творчий клуб «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика, щосуботи збирає читацькі родини з дітками на цікаві майстер-класи. На черговому занятті клубенята весело й легко під керівництвом бібліотекаря виготовили паперову іграшку «Зайчик з морквинкою».
Патріотичні соняхи – з веселих долоньок
Квітка України – для кожної дитини
Напередодні 32-ї річниці Незалежності України в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбувся майстер-клас з виготовлення патріотичних квітів. Діти, занурившись в атмосферу творчості, гуртом зробили чудові прикраси в кольорі українського прапора.Майстер-клас дуже порадував наших діток, які приходять до бібліотеки на традиційні заходи. Ми стараємося радувати їх, дивувати і робити все можливе, щоб кожна зустріч була для них приємною несподіванкою і приносила позитивні емоції.
Малювання пластиліном в бібліотеці
Пластиліном можна не тільки ліпити, але і малювати. Робота з пластиліном - заняття не тільки цікаве, але й надзвичайно корисне для дітей. Виконуючи пальчиками різні вправи, дитина не тільки добре розвиває дрібну моторику рук, але й готується до малювання, письма.
Малюнок пластиліном та аплікацію з природних матеріалів виконували учасники дитячого клубу «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. На цікавому майстер класі хлопчики та дівчатка виявили неабиякі старанність і фантазію. Й ось на «веселих» долоньках - яскраві пластилінові дива: квіти й дерева, дітки й тваринки. Приєднуйтесь до нас!
Пластилінові дива в бібліотеці
Чергове суботнє заняття клубу «Веселі долоньки» на тему «Пластилінові дива» об’єднало маленьких та юних користувачів Публічної бібліотеки імені Володимира Малика. Діти залюбки ліпили з пластиліну кумедних тваринок та виготовили міні-зоопарк із пластиліну. Під час творчого заняття разом з бібліотекарем Ларисою Гончарук дітки пізнали чимало цікавого про життя тварин та вигадали казкову історію «День народження Сонечка».
Ідеї дитячого дозвілля
Веселкове літо в бібліотеці
Літо — найулюбленіша пора для всіх дітей. Це час канікул і відпочинку. Публічна бібліотека імені Володимира Малика дбає про те, щоб дозвілля дітей було приємним, цікавим та змістовним. Творчий клуб «Веселі долоньки» запрошує маленьких користувачів бібліотеки творити красу своїми руками. На черговому занятті клубу діти виготовляли 3D - виріб «Чарівна веселка».
Нехай літо для кожної дитини буде барвисте і радісне, як веселка!
Веселі закладки для книжок
На першоквітневому занятті клубу «Веселі долоньки» в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбувся майстер клас з виготовлення закладок для книг - «Клоуни». Керівник клубу Марія Колегова покроково навчала дітей однієї з цікавих технік паперопластики - орігамі.
Маленькі користувачі бібліотеки із задоволенням взяли участь у майстер класі, адже кожен власноруч зумів змайструвати закладки для улюблених книжок. З кумедним клоуном читати і навчатись веселіше!
--------------------------///----------------------------------///------------------------
Щастя приносять в дім лелеки
20 березня кожного року світ відзначає молоде, проте важливе свято – Міжнародний день щастя.Весна сходить на землю, з лелечиних крил віщуючи радість та щастя. Здавна цей птах символізував любов до батька й матері, що благословили на цей світ. А тому він є символом продовження роду, сімейного добробуту і любові до рідного краю.
Символ щастя – білого лелеку – виготовляли на майстер класі в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. Під керівництвом бібліотекаря Марії Колегової діти залюбки майстрували з паперу веселих лелеченят.
Юні й маленькі відвідувачі книгозбірні також дізналися з вуст бібліотекаря чимало цікавого про життя цих прекрасних птахів, про лелечі родини.
В Україні лелека вважається вісником весни, а лелече гніздо на подвір’ї приносить щастя, удачу та добробут. Сподіваємось, виготовлені руками дітей лелеки також принесуть їхнім родинам щастя та гармонію.
////-----------/////----------////----------//////
Весняний майстер клас в бібліотеці
В Публічній бібліотеці імені Володимира Малика створені сприятливі умови для виявлення творчих уподобань та здібностей дітей, розкриття їх творчого потенціалу, залучення до участі в різноманітних активностях.
Першої березневої суботи до затишної зали книгозбірні завітали маленькі учасники клубу «Веселі долоньки» на майстер клас із весняного декору.
Під керівництвом бібліотекаря Марії Колегової діти виготовляли гілочки вербових котиків. Оберемок пухнастих «котиків» подарував усім: дітям та дорослим весняний настрій та став прикрасою домашнього інтер’єру.
/////-----------------------/////--------------------/////-----------------------//
«Сімейка антистресиків» від «Веселих долоньок»
У нинішній тяжкий для країни час бібліотеки є тим соціальним закладом, де кожен відвідувач знаходить необхідну психологічну підтримку та душевний комфорт. Бібліотека – це те місце, куди люди приходять поспілкуватися, обмінятися думками, почитати, показати свої здібності, проявити свій талант. Особливої уваги та турботи потребують маленькі громадяни – діти. Публічна бібліотека імені Володимира Малика відновлює засідання творчого клубу «Веселі долоньки» та влаштовує невеличкі майстер класи для дітей.
Так, нещодавно клубенята виготовили потішну «сімейку антистресиків» з повітряних кульок. Спільна творчість засвітила веселі посмішки на дитячих обличчях. М’які іграшки для рук принесли радість як учасникам клубу, так і юним читачам, які отримали антистресики в подарунок від бібліотеки.
«Веселі долоньки» малюють літо
Яку веселку барв дарує нам літо! В його палітрі блискітки сонця на квітах та краплинок дощу на траві, мерехтіння крилець метелика і грайливих хвиль на річці. Краса рідної природи нас надихає на творчість. По-особливому бачать цей розмаїтий світ дітки, тож і картини, створені ними – теж особливі.
Приклад цьому – роботи учасників клубу «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. На малюнках разом з кольоровими квітами, деревами, метеликами та парасольками розквітає дитяча фантазія, весело і безтурботно посміхається літо.
«Веселі долоньки» - красиві голівки
Прикрашало себе літо:
Одягло віночок з квітів,
І дівчатка постарались –
Теж гарненько заквітчались!
Декоровані квітами обручі надзвичайно пасують маленьким учасницям клубу «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. Та й майстер клас з виготовлення прикраси приніс дітям неабияке задоволення.
«Веселі долоньки» готують торт!
Кулінарні заняття клубу «Веселі долоньки, що діє в Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика, користуються у дітей незмінною популярністю.
20 березня учасники клубу під керівництвом бібліотекаря Марії Колегової приготували желейний торт «Бите скло». Під час спільного кулінарного дійства панувала домашня атмосфера. Всі дітки були активними та вправними кулінарами. Кожна дитина намагалася виконати поставлене завдання якнайкраще та дізнатися секрети приготування страви. З яким апетитом смакувала малеча свій кулінарний шедевр, виготовленим власноруч разом з бібліотекарем! Желейний тортик вдався на славу!
Квіточка для мами
З першими квітами, зігрітими весняними промінчиками сонця, до нас приходить Міжнародний жіночий день 8 березня. Готуючись до цього свята, учасники дитячого клубу «Веселі долоньки», що діє в центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика, виготовляли подарунок для мам, бабусь та сестричок. Зігріта власними долоньками та люблячими серцями барвиста квіточка стане приємним доповненням до щирих дитячих привітань.

«Веселі долоньки» святкували Масницю
Минулого тижня Україна святкувала Масницю. Це традиційне стародавнє свято надзвичайно популярне в українців: у ці дні печуть млинці та пригощають ними ближніх.
Долучились до традиції випікання млинчиків члени дитячого клубу «Веселі долоньки», що діє в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика. В суботу на черговому занятті долоньки діточок були справді веселими та спритними, а кулінарне дійство – цікавим та захоплюючим. Майстерність в роботі з тістом для млинців демонстрували як дорослі, так і малята.
А як смакують свіженькі млинчики зі згущеним молоком або сметанкою: пальчики оближеш! Долучайтеся!
«Веселі долоньки» готувались до Дня закоханих

«Веселі долоньки» виготовляють пташок

Дивовижні саморобки в бібліотеці
Зібрані під час прогулянок природні матеріали: шишки, листя, каштани, жолуді, насіння рослин, гілочки - справжні скарби. Адже ці знахідки можна власноруч перетворити на кумедні іграшки й сувеніри. Для цього дитині знадобиться лише трохи паперу (фетру), фарби та пластиліну, вати і, звісно ж, фантазії! І, немов чарівні, шишки та жолуді перетворюються на милих звіряток. Північний олень, котик та мишка, лисичка та совеня народилися на світ завдяки дітям - учасникам клубу «Веселі долоньки», що діє в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика.
«Веселі долоньки» - веселі кухарята
Не секрет, що частенько на кухні батькам люблять допомагати діти. Буває й так, що кухарята проявляють власну фантазію у приготуванні страв, особливо святкових. І це, звичайно, радує мудрих дорослих. Напередодні новорічних свят учасники дитячого клубу «Веселі долоньки», що діє в центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика, долучилися до кулінарного дійства. Білі мишки, що стануть символом наступного року, надихнули бібліотекарів та малечу на створення чудової страви з яєць, фаршу та овочів.
Смакували приготованою власноруч стравою діти залюбки. Симпатичні фаршировані «мишки» прикрасять Новорічний стіл та додадуть вам святкового настрою. Спробуйте!

Мистецтво кінусайга в бібліотеці
Мистецтво кінусайга, яке прийшло до нас із Японії, часто називають «печворк без голки». В основі технології лежить аплікація. Клаптики тканини накладають на пласку чи об’ємну поверхню, а краї заправляють у заздалегідь зроблені розрізи. Як основу, використовують пінопласт або пінополістирол. Так можна виготовити чудове панно чи картину, що стануть прикрасою будь-якого інтер’єру. Цікаві панно в техніці кінусайга виготовляли учасники клубу «Веселі долоньки», заняття якого відбуваються щосуботи в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика. В дитячих руках клаптики тканини отримували «друге життя», перетворюючись на соковиті яблучка та грушки, яскраві квіточки та веселі грибочки, фантастичних рибок та метеликів. Заняття подарувало дітям радість та необхідні творчі навики.

Дива з фетру
Підняти настрій в осінню пору допоможе мистецтво hand-made. Відчути себе справжнім митцем дітям допомагає робота з фетром. На черговому занятті дитячого клубу «Веселі долоньки» було весело й затишно: дітки фантазували, клеїли, шили. Трішки терпіння – і звичайні шматочки фетру в маленьких долоньках перетворюються на симпатичні м’які іграшки та кишеньки для шкільних дрібничок.

«Морський дивосвіт» в бібліотеці

Минули веселі літні канікули з подорожами, пригодами та яскравими враженнями. А знаєте секрет? Якщо помістити шматочок літа на аркуш паперу чи картону, то воно цілий рік буде з нами.
«Морський дивосвіт» - так називається перше осіннє заняття дитячого творчого клубу «Веселі долоньки», що діє в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика. Дітки з дорослими залюбки фантазували над композицією з мушель, ґудзиків, мережива, паперу і змогли передати неповторну красу літнього моря.
Кулінарне чаклування
Змістовне та цікаве дозвілля для маленьких користувачів влаштували бібліотекарі 1 червня. Під керівництвом Марії Бровар члени дитячого клубу «Веселі долоньки» взяли участь у кулінарному занятті. Всі дружно готували літній фруктовий десерт з яблук, апельсинів, бананів, полуниць, абрикоса та ківі. «Чаклування» над корисним десертом принесло всім неабияке задоволення. Спробуйте з нами – просто смакота!
Великодні зайчики - власноручно
Великдень – одне з найбільших християнських свят, багате на традиції та символіку. Символами Великодня є паска, крашанка або писанка, свічка, зелень та квіти, пасхальне деревце, курчатка та зайчики. Великодній заєць, за легендою, розмальовує яйця до Великодня й ховає їх у саду. А дітки вранці на свято знаходять їх. Таких веселих м’якеньких зайчиків шили дітки на занятті клубу «Веселі долоньки». Маленькі умільці старанно виконували кропітку роботу, й ось з’явилися на світ кумедні вухані – прикраса для святкового кошика.

Кулінарний майстер-клас в бібліотеці
На черговому занятті дитячого клубу «Веселі долоньки» відбувся кулінарний майстер-клас. Під керівництвом бібліотекаря Марії Бровар дітки виготовляли з варених яєць символ наступного року – поросяток. Кухарята отримали на занятті кулінарні навики і чудовий настрій. Було цікаво і смачно!

Малюємо, майструємо, фантазуємо!
На черговому занятті клубу «Веселі долоньки», що діє при Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика, дітки виготовляли цікавий виріб – підставку для олівців з кольорового гофрованого картону. Трішки фантазії та зусиль – і в маленьких рученятах з’явилися кружечки-підставки. Але не звичайні, а з казковими героями: Мумі-тролем, Вінні-пухом, Слоненям та Мишкою. Всі отримали задоволення, адже бути чарівником – так просто!
Ангелочки – обереги
Вересневе заняття в дитячому клубі «Веселі долоньки», що діє в Лубенській центральній районні бібліотеці імені Володимира Малика, співпало з початком нового навчального року у школах.
Цього святкового дня діти виготовили вибір «Ангелочок - дзвіночок» з кольорового паперу.
На занятті клубничата проявили фантазію і створили власноруч гарненький оберіг.
Хенд-мейд для закоханих
Наближається День закоханих, а з ним – приємне хвилювання та пошуки подарунка для своєї «половинки». Але зовсім не обов’язково купувати сувеніри, адже можна виготовити їх власноруч, вклавши в них частинку своєї душі.
Чергові заняття клубу «Веселі долоньки», що діє при центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика, були присвячені такій цікавій творчості як хенд-мейд.
Маленькі відвідувачі бібліотеки виготовляли яскраві листівки-валентинки з вітаннями та ванільні фетрові сердечка, прикрашені мереживом і намистинками, щоб порадувати своїх близьких.
Друзі, творіть та фантазуйте, даруйте один одному приємності та гарний настрій!
Декупаж – це красиво!
Що ж красиве й корисне подарувати на День народження таткові чи мамі, братику або сестричці? А головне – виготовлене своїми руками! Можна виготовити листівку, намалювати букет квітів, а ще можна прикрасити будь-який виріб яскравими клаптиками тканини, чи серветками. Всі, хто любить техніку деку паж, знають, що це заняття - дуже цікаве. Трішки фантазії та вміння – і звичайна пластмасова кружечка перетворюється на креативну підставку для олівців, або вазочку для квітів. Такі чудові подарунки виготовляли дітки на черговому занятті клубу «Веселі долоньки», що діє в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика.
«Веселі долоньки» ліплять варенички
Улюблені заняття членів дитячого клубу «Веселі долоньки» - кулінарні. Тому в бібліотеці напередодні старого Нового року малеча разом із старшими дітками завзято і дружно трудилися над ліпленням вареників. Навчання кулінарному мистецтву приносить усім задоволення. Адже готувати на пару вареники з картоплею, капустою, сиром та вишнями – цікаво. А потім зі сметанкою їсти – смачно! Долучайтеся до нашої веселої кухні! Будемо раді вашим, друзі, пропозиціям та допомозі.
Фантазії з глини в бібліотеці
Глина – дивовижний матеріал, вона відкриває широкі можливості для творчості: це і декоративно-ужиткові вироби, і настінні панно та картини, і веселкове розмаїття іграшок.
Трішки фантазії – і шматочок глини в руках дитини перетворюється на свинку-скарбничку, їжачка-колючку, півника з курочкою, мишку. За таким цікавим заняттям непомітно промайнув час суботнього гурточка «Веселі долоньки», що діє при центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика.
Не секрет, що користь від ліплення з природного матеріалу велика: це і глинотерапія, і розвиток дрібної моторики пальчиків,і виховання художнього смаку, просторового мислення. Тож запрошуємо до чарівної країни фантазії з глини, де кожна дитина перетворюється на скульптора!

Маленькі кулінари в бібліотеці
«Веселі долоньки малюють»
«Цікавий декупаж»
Дивовижними стають звичайні речі, коли їх прикрасити малюнками в техніці декупаж.
На засіданні дитячого клубу «Веселі долоньки» малята освоювали це нескладне та цікаве мистецтво.
Виготовлені учасниками клубу аплікації та оздоблені яскравими серветками скляночки стануть чудовими подарунками для їх батьків.
Дивовижними стають звичайні речі, коли їх прикрасити малюнками в техніці декупаж.
«Малювання ватою»
«Ой, варенички кручені»

«Умілі ручки» дарують радість
На засіданнях клубу дітки із задоволенням спілкуються та займаються рукоділлям.
На черговому суботньому занятті клубничата виготовили колоритні мішечки-обереги, які оберігатимуть тепло і затишок в оселях.
"Карта України - умілими ручками"
Яскраве настінне панно "Карта України" виготовили учасники дитячого клубу "Умілі ручки", що діє при читальній залі бібліотеки. Чудові майстер-класи журналу "Жасмін" наші клубничата успішно виконують.
Яскраве настінне панно "Карта України" виготовили учасники дитячого клубу "Умілі ручки", що діє при читальній залі бібліотеки. Чудові майстер-класи журналу "Жасмін" наші клубничата успішно виконують.
Немає коментарів:
Дописати коментар