Дитячий клуб "Книжкові розумаки"

Керівник: Гончарук Лариса Володимирівна

Клуб працює в читальному залі щосуботи з 11.00

Мета клубу: Прививати дітям любов до книги та творчості, пов'язаної з декоративно-прикладним мистецтвом.


 «Найвідданіші друзі в житті - це собаки і книги»

     "Найвідданіші друзі в житті - це собаки і книги... Вони захищають і збагачують...але їхнє мовчання завжди означає більше, ніж людські слова…" Серж Гудман.  
      Тож в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика на черговому занятті дитячого клубу «Книжкові розумаки» йшлося про собак. Керівник клубу Лариса Гончарук навела  приклади бездоганної собачої вірності людям. Діти  залюбки згадали про славетного чернігівського сапера і талісмана ДСНС пса Патрона,  який зумів підкорити серця українців своєю важливою працею. Учасники клубу переглянули пізнавальний відеоролик «Цікаві факти про собак» та розповіли зворушливі історії про своїх домашніх улюбленців. А завдяки відеоролику «My pets. Мої домашні улюбленці» діти поповнили свої знання з англійської мови.  Бібліотекар Сніжана Кириченко запропонувала хлопчикам та дівчаткам виготовити песиків в техніці орігамі. Чудові вироби з паперу, теплі обійми з бібліотечним псом Хібукі та вибір книжок про пухнастиків неабияк порадували маленьких користувачів книгозбірні. 









 «МурМурЛендія» в бібліотеці

      Нявкаючо-муркотливе братство, якби довідалося про те, що відбувалося у нашій бібліотеці, певно, якби не збіглось би до нас, то вдоволено потягнулось би і сказало б "мур", висловлюючи своє задоволення. Задоволеними залишилися й учасники дитячого клубу «Книжкові розумаки», адже 15 березня працівники Публічної бібліотеки імені Володимира Малика запросили їх хоч на годину стати мешканцями «Котячого кварталу «МурМурЛендії».
        Керівник клубу Лариса Гончарук ознайомила учасників заходу з корисною інформацією про домашніх кицьок. Бібліотекар Сніжана Кириченко запросила дітей до бесіди про пухнастиків, тож «Книжкові розумаки» порадували бібліотекарів своїми знаннями у «котознавстві». Дитячі очі світилися від захвату, коли вони дізналися таємниці котячого світу з пізнавального відеоролика. Звісно, діти переглянули книжкову колекцію Бібліо-Кота з «Мур-Мур-Лендії».І яким був захват бібліотечного Кота, коли знайшлися  любителі цікавезних історій! Одну з них – «Майка і Смугастик» - читали вголос. Та  ще Котячий квартал відкрив творчу майстерню для «Книжкових розумак». Кожен учасник виготовив власного пухнастика з картону та шерстяних ниток. Це були не просто іграшкові котики, а справжні громадяни «Мур-Мур-Лендії». Ми дякуємо дітям за активну участь і неймовірні роботи! Сподіваємося, що любов до чотирилапих пухнастиків залишиться у їхніх серцях і надихне на читання книжок.














  «Селф-мейд-мен» Тарас Шевченко

       9 березня, на початку весни, виповнюється 211 років від дня народження українського Кобзаря, письменника, філософа, художника - Тараса Шевченка. Публічна бібліотека імені Володимира Малика не залишилась осторонь цієї знаменної дати. Тож напередодні свята бібліотекарі провели для учасників клубу Книжкові розумаки» інформдосьє «Селф-мейд-мен» Тарас Шевченко».
        Історія життя Шевченка – це історія успіху кріпака. Він – «селф-мейд-мен», або людина, яка зробила себе сама. «Тарас Шевченко пройшов шлях від невідомого сільського хлопчика-кріпака до майстра зі світовим ім’ям, кілька разів падав, але ніколи не зраджував мрії й меті», - повела розповідь керівник клубу Лариса Гончарук. Учасники пізнавального заходу дізналися цікаві факти про Тараса Шевченка та взяли активну участь у відео вікторині. «Книжкових розумак» зацікавила краєзнавча сторінка життя великого поета, про його перебування на Лубенщині. Разом з бібліотекарем Сніжаною Кириченко хлопчики та дівчатка декламували вірші Тараса Шевченка та виготовили малюнок до улюбленого вірша «Садок вишневий коло хати». Юні користувачі бібліотеки ознайомилися з матеріалами книжкової виставки «Шевченкові думи переживуть віки». А родзинкою заходу стала настільна гра про Україну «Шевченко питає», в яку залюбки зіграли діти разом з дорослими. 












 Обереги нашим захисникам 

        Що може бути кращим за оберіг, зроблений своїми руками, для захисників України? Оберіг – це найкраща мотивація та підтримка для хлопців та дівчат, які нас захищають. До виготовлення оберегів долучилася і Публічна  бібліотека імені Володимира Малика.

  Учасниками майстерні добрих справ стали члени дитячого клубу «Книжкові розумаки», що діє в бібліотеці, та діти наших військових разом з Оленою Виповською, представником Полтавського обласного осередку «МРІЯ» - Українська фундація в місті Лубни, що підтримує родини загиблих, зниклих безвісти та полонених українських  військовослужбовців. Дівчатка й хлопчики  з любов’ю виготовляли патріотичні жовто-блакитні сердечка і браслети та навіть їх підписали. У кожен свій виріб діти вкладали максимум позитиву, тепла та віри у Перемогу. Згодом ці обереги будуть передані мужнім воїнам, що боронять наш спокій від ворога.

       Віримо, що ці обереги будуть захищати їх від бід, надавати сил у боротьбі з ворогом та зігрівати душу. Так наші захисники будуть хоч трохи почуватися у безпеці та знатимуть, що вони потрібні, що їх цінують та чекають вдома.










 Мова – живе коріння роду і народу

       За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі  відзначають     Міжнародний  день  рідної  мови. Наша рідна українська мова - найпрекрасніше диво нашого народу, його невмируща душа, багатовікова культура. Знати і любити українську мову – означає любити Україну, її славне минуле й сьогодення,  бути причетним до розбудови своєї держави. 
      З нагоди свята рідної мови фахівці Публічної бібліотеки імені Володимира Малика організували для підростаючого покоління мовознавчу рефлексію «Мова – живе коріння роду і народу». Бібліотекар Лариса Гончарук провела  бесіду про значення рідної мови в нашому житті й запросила дітей до поетичних читань. Маленькі друзі книгозбірні емоційно читали вірші, присвячені рідній мові, також виконували милозвучні вірші Тараса Шевченка.  Під керівництвом бібліотекаря Сніжани Кириченко дві команди: «Грамотії» й «Ерудити» залюбки взяли участь у квест-грі «Мовознавчі перегони». На маршрутних зупинках команди  виконували завдання: розгадували кросворди та ребуси, складали сенкан до слова «мова», утворювали прислів’я, рухалися мовним лабіринтом. Наприкінці гри діти розфарбували квіти й віночком з них прикрасили вислів про українську мову. Бібліотекарі привітали команди з успішним проходженням маршруту та завершенням змагань, в яких перемогла дружба. Кожен учасник отримав солодкий подарунок від бібліотеки зі слоганом «Я розмовляю українською!», а потім всі гуртом переглянули чудовий  мультфільм українською мовою.  











 Натхнення для творчості дарує книжка

       Ліпка із солоного тіста в наші дні стала надзвичайно популярною. Нею займаються як діти, так і дорослі. Солоне тісто - чудовий пластичний і безпечний екологічно матеріал, з якого можна виготовити масу цікавих виробів, в тому числі цілі картини, що випромінюють тепло рук майстра. До того ж вироби з солоного тіста є досить довговічними. Ліплення з солоного тіста було поширене в Україні ще у давні часи. Із солоного тіста жінки ліпили фігури птахів і тварин, виготовлялися дітям справжні іграшки. 
      Нині дітки теж захоплюються ліпленням, пробуючи на смак тісто: раптом солодке? Аж ніяк не солодке – солоне! В цьому переконалися всі учасники клубу «Книжкові розумаки», що діє в  Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. На черговому занятті з тісто пластики бібліотекарі Лариса Гончарук та Сніжана Кириченко  розповіли  дітям про те, як працювати з тістом, оздобити, висушити та обробити готовий виріб. Кожен своїми руками виготовив сувенір із солоного тіста, а потім розфарбував його. Так з-під дитячих долоньок з’явилися не лише гарненькі квіточки, зірочки, сердечка, рибки та метелики, а й герої казки Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Завдяки яскравій фантазії дітей дивиться довірливо на світ маленький добрий Принц. Зворушлива історія про цього незвичайного хлопчика зацікавила «Книжкових розумак», а керівник клубу заохотила дітей до читання казки.













 Пластилінові дива від «Книжкових розумак»

      Пластилін - чарівний матеріал для дитячої творчості. Завжди цікаво, на що перетвориться шматочок м'якого пластиліну? 
      Ліплення позитивно впливає на абстрактне, логічне мислення, увагу, розумові та творчі здібності дитини. Вироби з пластиліну для дітей - це цікаве проведення часу, і  дуже корисна річ для розвитку дрібної моторики рук. Це розуміють в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. Тож на суботньому занятті клубу «Книжкові розумаки» під керівництвом бібліотекарів Лариси Гончарук та Сніжани Кириченко діти опанували мистецтво ліплення. Це ж справжні чари!  Зі звичайного шматочка пластиліну виходить щось знайоме: фрукт, квітка, звір чи казковий персонаж. Талановиті розумаки подарували бібліотеці свої роботи, які майстрували з великим задоволенням та любов’ю. 





 День Вінні-Пуха в бібліотеці

      Щороку 18 січня відзначається День Вінні-Пуха, улюбленого персонажа дитячої літератури, створеного письменником А. А. Мілном. Це свято є чудовою нагодою повернутися до пригод у Стоакровому лісі та насолодитися простими радощами, які приносить цей милий ведмедик  дітям і дорослим. 

       Тож у Публічній бібліотеці імені Володимира Малика учасники клубу «Книжкові розумаки» на суботньому занятті вирішили відсвяткувати День народження кумедного Вінні. Під керівництвом бібліотекарів Лариси Гончарук та Сніжани Кириченко діти виготовили з кольорового  паперу гарненькі подарункові коробочки. Кожен поклав до коробочки смачненьку цукерку, аби зробити щасливим у цей день ласуна Вінні. Святковий настрій був гарантований і  маленьким відвідувачам книгозбірні, адже за дружнім чаюванням зі смаколиками  відбулося читання цікавих історій про доброго Вінні-Пуха.








«Книжкові розумаки» творять, читають, пізнають!

       Приємна новина для маленьких та юних користувачів Публічної бібліотеки імені Володимира Малика! У 2025 році в книгозбірні розпочав діяльність дитячий клуб «Книжкові розумаки». Окрім майстер класів та читання книжок вголос, на дітей чекають у клубі різноманітні цікаві заняття для творчого, інтелектуального й фізичного розвитку. Тут і «книжкові батли», й репетиції сценічних виступів, і квести, рухливі й настільні ігри. Довершує клубні заходи дружнє чаювання, за яким приємно спілкуватися, обговорювати теми наступних занять.  
     Так, за ініціативи учасниці клубу Олександри Яременко під час творчої майстерні з’явилися на світ казкові гномики в яскравих ковпачках. Майстер клас «Гномики» провели бібліотекарі Лариса Гончарук та Сніжана Кириченко. По його завершенні діти залюбки прочитали вголос історію Андрія Куркова «Казка про пилососика Гошу». «Книжкові розумаки» запрошують дітей долучитися до суботніх зустрічей, аби разом змістовно й весело провести дозвілля в бібліотеці!













 Новорічний Пандочка – «Веселими долоньками»

       Для малят найказковіший час року –  Новорічне свято. Це коли в домі – тепло і затишок, сяйво гірлянд і ялинково-мандаринові пахощі, і яскраві пакунки з подарунками. Й очікування справжнього (хоча б малесенького!) дива. Напередодні свята дорослі теж стають трішки дітьми з іскринками в очах.  
        А що робити, якщо немає новорічного настрою? Рецепт простий – завітати до бібліотеки! Публічна бібліотека імені Володимира Малика, декоруючи приміщення і фото-зони, формуючи добірки для новорічно-різдвяного читання, організовуючи цікаві заходи, допоможе кожному відвідувачу перейнятися духом свята і психологічно налаштуватись на приємну хвилю. 
        Передноворічне заняття дитячого клубу «Веселі долоньки», що діє в бібліотеці, було жвавим і гамірним. Учасники клубу цього разу виготовляли власноруч ялинкову прикрасу – Новорічну пандочку. З картону, фетру та вати народилися на світ милі бамбукові ведмедики, і кожен з них отримав ім’я. Під час заходу, який провели бібліотекарі Лариса Гончарук та Сніжана Кириченко, діти дізналися цікаві факти про життя екзотичної тваринки – великої панди. А по завершенню майстерні всі залюбки послухали уривок з казки Тетяни Горицвіт «Червона панда на ім’я Феєрверк», який прочитала Сніжана Кириченко. Історія про пандочку захопила маленьких читачів, й після обговорення книги «веселі долоньки» Кості Харіна взяли її читати додому. Навіть дружнє чаювання не обійшлося без панди: печиво у формі пандочки прийшлося всім до смаку.
      Публічна бібліотека імені Володимира Малика вітає своїх користувачів - дорослих та малят - з прийдешнім 2025-м Новим роком! Бажаємо миру, здоров’я, радості процвітання, життєвого комфорту та казкового настрою! Нехай назавжди у вашому домі оселяться щастя, доброта, взаєморозуміння!














 Новорічні листівки - «Веселими долоньками»

         Новий рік і Різдво – казкові свята, під час яких хочеться радувати і дивувати своїх близьких. Вибір подарунків – завжди відповідальний процес, що вимагає часу і уваги. Та найціннішим буде подарунок, створений власноруч. Тож учасники клубу «Веселі долоньки» Публічної бібліотеки імені Володимира Малика зібралися, щоб виготовити новорічну листівку для своїх рідних.
Перша листівка була створена в Англії в ХІХ столітті. І з тих пір напередодні свят існувала традиція: десятки паперових листівок, підписаних власноруч, розліталися по містах і селах. На них чекали, щодня перевіряли поштову скриньку. А скільки самі відсилали – бабусям і дідусям, тіткам і дядькам та й просто знайомим. Тепер усе змінилось – листівки надсилають на адресу електронної пошти і на сторінки в соціальних мережах. Але якось холодно від того, що клік-клік, обрав шаблон зі стандартним текстом і все. А де емоції, святковий настрій та справжні побажання, адресовані не якомусь середньостатистичному мешканцю планети, а саме нам?
       «Веселі долоньки» вирішили відроджувати добрі традиції: виготовили новорічні листівки своїми руками для привітання найближчих.
        Майстер клас, який провела бібліотекар Лариса Гончарук,  традиційно продовжився читанням дитячої книжки. Разом з бібліотекарем Сніжаною Кириченко діти прочитали вголос чудову історію Гая Даніелса «Найбільший у світі сніговик». Бібліотечний захід продовжився  рухливими іграми та фотосесією біля Сніговиків. Діти гралися в паперові сніжки,  прикрашали «ялиночки» та мріяли про справжній сніжок, з яким так весело зустрічати Новорічні свята! 












 «Їжачок-лісовичок» збирає друзів у бібліотеці

      Осінь – ідеальний час для знайомства з милими лісовими тваринами. Їжачки є одними з найулюбленіших лісових звірів дітей, тому чергове заняття клубу «Веселі долоньки» було присвячене створенню осінньої аплікації з їжачком.
        Діти виготовляли аплікацію з захопленням, і в кожного гуртківця їжачок був особливий, яскравий. Барвистими вийшли у «Веселих долоньок» й осінні дерева для родини їжачків. Під час заняття маленькі користувачі Публічної бібліотеки імені Володимира Малика дізналися чимало цікавого про поведінку звірят. Бібліотекар ознайомила дітей з ілюстрованими виданнями про життя тварин, журналами «Паросток» і «Малятко» та казками про Їжачка. А книгу Єви Сольської й Каті Зотової «Їжачок і кленовий листок» діти залюбки прочитали вголос. Гарного настрою додала дітям  м’яка іграшка бібліотеки «Їжачок». Добрий лісовий мешканець із задоволенням оселився в затишній книгозбірні і  цілими днями буде гратися з новими друзями!











 Дитяче дозвілля бібліотеці

    Підставка з фетру під горнятко – цікава ідея для дитячої творчості восени, а  також чудова нагода зустрітися з друзями в бібліотеці. 
     Тож на суботньому занятті клубу «Веселі долоньки» Публічної бібліотеки імені Володимира Малика маленькі користувачі  разом з бібліотекарями Сніжаною Кириченко та Ларисою Гончарук виготовляли підставки під горнятка. На майстер класі панувала творча атмосфера. Діти фантазували, і з-під «веселих» долоньок з’являлися  яскраві осінні листочки та кругленькі котики. А потім дітей згуртувала коло себе книга. Хлопчики й дівчатка залюбки прочитали вголос розділ з книги Марини Павленко «Миколчині пригоди». За читанням цікавої книжки та дружнім чаюванням швидко промайнув час дозвілля. Діти отримали радість від спілкування та можливості навчитися чогось нового в бібліотеці.










 Страшно-весела Halloween-party
в бібліотеці

       Кажуть, що Хелловін – «не наше» свято. Та працівники Публічної бібліотеки імені Володимира Малика разом зі своїми маленькими користувачами вирішили використати це свято як привід для творчості, фантазії та гарного настрою. Бібліотека перетворилася у таємниче і зловісне місце з гарбузовими головами, паперовими кажанами і привидами – атрибутами «найстрашнішого свята року».
      Хелловін став чудовою нагодою гарно провести час. Суботнього дня бібліотечний «дім з привидами» зібрав чимало гостей, які вміють веселитися та яким притаманне хороше почуття гумору. Й ніхто з них не залишився без традиційних хеловінських солодощів!
       До уваги дітлахів було представлено виставку-інсталяцію «Страшенно цікаві книжки», бесіду «Що за свято Хелловін?», кулінарний майстер-клас. Відвідувачі бібліотеки взяли активну участь в іграх та розвагах, що підготували для них працівники бібліотеки. Разом з ведучими заходу Сніжаною Кириченко та Ларисою Гончарук дітки малювали на повітряних кульках смішних монстриків та хеловінського гарбуза. Потім команди «Домовички» та «Зомбі» взяли участь в естафетах: «Привиди в мішках», «Веселі перегони», змагалися у вправності обмотувати Мумії єгипетських фараонів та плести Чарівне павутиння. Прийшовся до смаку дітям і кулінарний конкурс на кращу їстівну мітелочку із соломки та солоного сиру.
       Захід пройшов у форматі карнавальної забави та виявився творчим, пізнавальним. Тож бібліотечний Хелловін – гарна нагода для читачів порозважатися, розвинути свою творчу уяву, дізнатися щось нове та цікаве, і звичайно, не забувати про книгу та читання. 
     А наприкінці заходу дорослі влаштували діткам чаювання зі смачною-пресмачною  піцою. Свято було веселим, цікавим і зовсім нестрашним!


























Бачити світ очима дитини

      Незважаючи на похмуру осінню погоду, в  Публічній бібліотеці імені Володимира Малика щосуботи сонячно. Адже в затишній книгозбірні збираються маленькі та юні читайлики, щоб активно та змістовно провести час. Цього разу бібліотекарі Сніжана Кириченко та Лариса Гончарук підготували для дітей цікаве дозвілля: майстер клас з орігамі «Осінні листочки» та сторі-тайм за творчістю письменниці Зірки Мензатюк «Бачити світ очима дитини».

     Опановуючи  мистецтво орігамі, діти виготовили осінні різнобарвні листочки  з паперу, які стали прикрасою для їхніх осель. Бібліотечний захід продовжилося знайомством з творчістю популярної дитячої письменниці Зірки Мензатюк. Письменниця, 70-ліття якої відзначаємо 21 жовтня, відома як авторка чудових  книжок для дітей: «Таємниця козацької шаблі», «Ангел Золоте Волосся», «Як я руйнувала імперію», «Чарівні слова», «Зелені чари», «Зварю тобі борщику» та інших. Після перегляду відео «Живі письменники. Зірка Мензатюк», дітки разом з бібліотекарями обрали для читання вголос казочку про мову «Чарівні слова». В захопливій казковій історії Слова оживають і допомагають Василькові здолати чари безграмотної Відьми. Яскраве художнє слово Зірки Мензатюк захопило малят та підлітків, спонукало до пізнання рідної  мови та читання книжок. Бо ж дитяча література , як зазначає сама письменниця,  «…повинна готувати малюка до майбутнього, до дорослого життя. І робити це просто й грайливо. Дитину треба навчити не лише читати та писати, а й будувати стосунки, долати труднощі та невдачі, вміти бути щасливою…»















 Краєзнавчий квест «Кам’яний вік Посулля» в бібліотеці

    «Поринь у найдавніше минуле свого народу та знайди там своє коріння, воно надасть тобі сили, хоробрості та мудрості.» (Людмила Яковлєва)

    «15 тисяч років тому на території нашого краю з’явилися перші поселення людей, наших далеких предків. Про це свідчать археологічні розкопки  Гінцівської стоянки на берегах прадавньої річки Удай…» - такими словами фахівці Публічної бібліотеки імені Володимира Малика відкрили дітям таємничий світ епохи пізнього палеоліту - кам’яної епохи. 

   Бібліотекар Лариса Гончарук звернула увагу юних читачів на пізнавальну книгу Людмили Яковлевої «Первісні пригоди дівчинки Уди та мамонтеняти Мо» з фондів книгозбірні. Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла дітям про побут мисливських племен та запросила всіх до цікавих змагань у квесті «Камяний вік Посулля». Учасники краєзнавчого квесту  дружно та вправно пройшли всі сім зупинок маршруту свого «племені». Виконуючи завдання на «стоянках», хлопчики та дівчатка навчилися будувати «первісне житло», прикрашати його захисними амулетами, виконувати танок  «племені», «полювати на мамонтів»  та захищати маленьких звірят. А ще відгадували загадки про явища природи, знаходили книги про тварин та зібрали колекцію метеликів для Малюка первісних людей. Наприкінці квесту діти знайшли також прихований «скарб» у «дикому-предикому лісі» і, звісно, в ньому були солодощі від Малюка. Розважаючись, учасники заходу пізнавали історію рідного краю, вчилися бути згуртованими та кмітливими,  дружелюбними та ввічливими. 




















 Бібліотека –українському воїну

      1 жовтня – значуща дата, яка переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів українців. В цей день громадяни нашої держави святкують День захисників та захисниць України.  Героїзм наших військових – це не просто гарні слова, це - приклад для наслідування підростаючому поколінню українців. 

        Юні та маленькі користувачі Публічної бібліотеки імені Володимира Малика напередодні свята долучилися до патріотичної майстерки «Бібліотека – українському воїну». Бібліотекар привітала хлопчиків та дівчаток з прийдешнім святом та ознайомила з історією українського лицарства. А потім діти поринули у творчий процес над створенням жовто-блакитної листівки. Власноруч, з піднесеним настроєм та з любов’ю діти виготовляли листівки-подяки  для наших захисників зі своїми малюнками та побажаннями швидкої Перемоги. Такий подарунок - це найкраща мотивація та підтримка для наших воїнів, адже речі, створені своїми руками, несуть сильну енергетику!











 Coffee-art в бібліотеці

      Coffee-art – це оригінальна техніка створення картин за допомогою розчину натуральної кави. Кава – не тільки незвичайний матеріал для малювання, а й екологічний продукт. Основою кавових шедеврів є один колір з багатьма відтінками.
     На черговому занятті клубу «Веселі долоньки» в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика діти спробувати свої сили у цьому виді мистецтва. Адже малювання кавою дозволяє висловити свої емоції, почуття, а приємний аромат  заспокоює та надихає. Трішки фантазії та поради бібліотекаря допомогли юним художникам створити чудові  картини з осіннім сюжетом. 
     Дітям було цікаво малювати кавою. Адже на папері вона виглядає захоплююче і вражає своєю незвичайністю та неповторністю. Учасники майстер-класу отримали позитивні емоції, моральний відпочинок та незабутні враження, а в читальній залі ще довго пахло цим благородним напоєм.














 Оберіг для воїна

       7 вересня в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика з метою підтримки воїнів, які захищають незалежність і територіальну цілісність України, пройшов майстер-клас «Оберіг для воїна».

     Учасники дитячого клубу «Веселі долоньки» під керівництвом  бібліотекаря Лариси Гончарук виготовляли патріотичні жовто-блакитні браслети. У дружньому колі та з гарним настроєм діти вчилися плетінню, поєднуючи патріотичні кольори. Крок за кроком, відпрацьовуючи навики, маленькі патріоти створили оригінальні яскраві обереги, які додаватимуть сил нашим воїнам. Хлопчики та дівчатка також з любов’ю підготували патріотичні малюнки. Діти щиро вірять, що малюнки-обереги захищатимуть наших воїнів на Сході, тому до роботи віднеслися дуже відповідально, серйозно та творчо. 







 День кавуна в бібліотеці

      Хіба може хтось уявити собі літо без сонця, без річки, без морозива та кавуна? Цей десерт втамовує спрагу в спекотний літній день, насичує організм вітамінами, дарує насолоду та чудовий настрій. Та й люблять його всі – і дорослі, і діти. 3 серпня у світі відзначають  чудове і смачне свято - день кавуна. 
      З нагоди цього свята в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика для маленьких відвідувачів був проведений День кавуна. 
      «Батьківщиною кавуна є Південна Африка  із своїм жарким кліматом. Ще в Стародавньому Єгипті люди вже вживали цю рослину. В 10 столітті  кавун став відомий в Китаї, в 11-12 століттях - в Європі. В Америку  цю рослину завезли разом  з африканськими рабами європейські колоністи. Десь у 13 столітті з’явилась ця ягода і в нас.» - здійснила екскурс в історію кавуна бібліотекар Лариса Гончарук. Бібліотекар Публічної районної бібліотеки Сніжана Кириченко розповіла дітям про те, як кавун «прижився» на теренах нашої країни та про традиційний фестиваль кавунів на Херсонщині. Чимало цікавого про смугастого смаколика учасники заходу почерпнули з відео «Цікаві факти про кавун». Залюбки хлопчики та дівчатка читали вголос про кавун, овочі та фрукти з книги Марії Сердюк «Смачна історія України». Продовжився захід  майстер класом  «Соковитий кавунчик», під час якого діти виготовили з кольорового паперу яскраві листівки-кавунці. Наприкінці заходу, як і годиться, усі разом ласували смачним, солодким, соковитим кавуном. Свято поповнило наші знання про кавун, додало гарного настрою, познайомило з цікавими книгами, інтернет-сайтами. А головне – з’явилися нові друзі, з якими здружили бібліотека і кавун.










ЮНІ АРХІТЕКТОРИ

         А ви коли-небудь мріяли відчути себе справжнім будівничим? У нашій книгозбірні це може зробити кожен бажаючий. Ось і нещодавно юні читачі Публічної бібліотеки імені Володимира Малика будували з допомогою конструкторів фантастичні будиночки та споруди. А допомогли їм у цьому книги "Крута архітектура" Саймона Армстронга та "33 найцікавіші споруди", авторів Штепанка Секанінова та Якуба Ценкла.
         - Ого! Це крутий хмарочос - найвищий у світі. Я мрію поїхати в Дубай. Але взимку, бо зараз там +50! - кометує прочитане учасник зустрічі Женя, що якраз цього дня іменинник.
        - А яка найбільша споруда Землі, що її і з космосу навіть видно? - цікавимось у дітлахів, розгортаючи наступну книгу.
         З'ясувалося це - єгипетські піраміди, перші з яких звели ще 4500 років тому на берегах ріки Ніл. 
       Читати гуртом та обговорювати прочитане - весело. А ще - це чудова нагода взяти до рук яскраве дитяче видання для тих, що лише починають свою мандрівку до чарівного книжкового дивокраю. Поміж ігрового моделювання притулку для тварин, зоопарку, автостоянки, музею, альтанки та школи, учасники клубу "Веселі долоньки" зіграли у географічну вікторину та відтепер можуть з гордістю заявити, що кожен із них побував у ролі архітектора та з допомогою книги здійснив цікаву подорож до найбільш відомих споруд світу.










 «Веселі долоньки» на хвилях творчості 

     На піднесеній хвилі творчості відбулося чергове заняття клубу «Веселі долоньки» в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. Морська тема захопила дітей, а відтак отримала цікаве втілення на кольоровому картоні. Для створення морських композицій діти разом з бібліотекарями Сніжаною Кириченко та Ларисою Гончарук добирали морські мушлі, картинки парусників, бісер, виліплювали з повітряного пластиліну рибок та птахів, сонечко і хмарки. Тільки-но клубенята завершили свої морські пейзажі, як  хвиля - читання –в голос – підхопила їх та понесла далі. Влада Федорова  залюбки читала вірші про море (із збірочки Григорія Фальковича «Пароплави і кити») та загадувала загадки. А  третя хвиля нагодилась до учасників клубу з пізнавальною грою «Прапори світу». Під час гри діти й дорослі дружно досліджували глобус та відгадували прапори різних країн. Без сумніву, всі насолодилися «навколосвітньою мандрівкою», змістовно та весело провели час у бібліотеці.













  Дивовижні мешканці моря – «Веселими долоньками»

        Фахівці Публічної бібліотеки імені Володимира Малика намагаються зробити все можливе, аби їх літо для дітей було щасливим і незабутнім. З цією метою в книгозбірні проводяться цікаві майстер класи, заняття клубів за інтересами.
         Темою чергового заняття клубу «Веселі долоньки» стало море. Діти полюбляють море, а в липні, як в ніякому іншому місяці, хочеться окунутись в прохолодне море, озеро чи річку.
         Модель «моря» створювали гуртом: і бібліотекарі, й маленькі відвідувачі клубу. «Веселі долоньки» виготовляли з легкого пластиліну морських  мешканців: риб, восьминогів, медузу, морських зірок, дельфінів, кита. Фантазія в кожної дитини «била фонтаном», тож «море» вийшло майже справжнім! І хоча пластилінове, воно щодня нагадуватиме нам про неповторний світ морських глибин.
 









 

 Віночок-оберіг виплітали, здоров’я і миру бажали

У віночку нашім
Різнобарвні квіти –
Символ України
І дарунок літа.
     Своєрідним жіночим оберегом на Україні завжди був віночок. Віночки на Україні дівчата виплітали з різного зілля від весни до осені. До вінка впліталося багато різних квітів з лікувальними властивостями. Вплітались до вінка ружа і деревій, безсмертник і любисток, волошка і ромашка, незабудка і цвіт калини, м’ята та барвінок.
      Дослідники вважають, що український вінок — це також  побажання мирного, ясного неба над головою того, хто його носить, оберіг від злих сил та нещасть. 
      Тепла літня зустріч учасників дитячого клубу «Веселі долоньки» Публічної бібліотеки імені Володимира Малика була присвячена виготовленню українського віночка-оберега. З вуст бібліотекаря Лариси Гончарук маленькі користувачі книгозбірні дізналися про красивий давній звичай - виплітати вінки, про символіку квітів українського віночка. Та найцікавіше було діткам виготовляти свій, неповторний віночок з кольорового паперу. Квіточка, вирізана та припасована на виріб з любов’ю власноруч, наділяє віночок позитивною енергетикою. Творче заняття принесло дітям та дорослим чимало задоволення. А читання вголос віршів зі збірки Людмили Горової «Ми вареники ліпили» додало емоційного забарвлення заходу в бібліотеці.








Активно-творче літо в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика 

      8 червня до бібліотеки завітали маленькі учасники клубу «Веселі долоньки» на майстер-клас «Квіточка». З літнім настроєм та креативними ідеями діти взялися до роботи. З кольорового крепового паперу та м’якого дроту клубенята виготовили різнобарвні квіти. Допомогли їм змайструвати оригінальні квіти бібліотекарі Лариса Гончарук та Сніжана Кириченко. По завершенню майстер класу діти разом з бібліотекарем читали вголос цікавезні вірші Івана Андусяка зі збірочки «Лякація», також ділилися планами щодо літнього дозвілля. Приємно, що відвідини книгозбірні та її заходів діти залюбки планують теж.
      Під час «бібліотечних посиденьок» діти й дорослі отримали величезну порцію гарного настрою, який всім нині так необхідний!






 Весь світ у долонях дитини

      Щорічно, 1 червня, в Україні і світі відзначається радісне і веселе дитяче свято – Міжнародний день захисту дітей, запроваджене з метою привернення уваги до проблем дотримання прав і охорони здоров’я дитини. Адже кожна дитина має невід’ємне право на життя, бути щасливими, навчатися, розвиватися, зростати в атмосфері любові та злагоди. А ми, в свою чергу, повинні турбуватись про них, щоб вони виросли достойними людьми  та патріотами своєї Батьківщини.
       З нагоди цього свята Публічна бібліотека імені Володимира Малика провела для маленьких користувачів святкову ігротеку «Весь світ у долонях дитини».
      Бібліотекарі Сніжана Кириченко та Лариса Гончарук ознайомили маленьких громадян зі своїми правами та обов’язками. З пізнавального відеоролика присутні дізналися  про те, як святкують  у світі Міжнародний день захисту дітей. А потім учасники заходу вирушили у квест-мандрівку до Країни щасливого дитинства. Під час гри команди дружно та вправно долали маршрут та виконували цікаві завдання. Відтак всі діти потрапили до «Країни щасливого дитинства», яку залюбки прикрасили квітами, веселкою і своїми мріями. 
        За цікавими іграми та вікторинами швидко та радісно сплинув час. Діти були в захваті. Бібліотекарі порадували малечу й влаштували безпрограшну святкову лотерею. Тож кожна дитина отримала від бібліотеки маленький подаруночок та солодощі. Захід завершився обміном враженнями за дружнім чаюванням.



















 Великодній майстер клас в бібліотеці

         Великдень - це свято, яке всі ми любимо з дитинства, воно завжди освячене сонцем, тепле, як свіжа паска, і яскраве, як крашанки в кошику. Вже стало гарною традицією в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика у переддень Великодня проводити майстер-класи для дітей.
         Тож четвертого травня в книгозбірні відбулося святкове заняття клубу «Веселі долоньки», де діти навчилися виготовляти аплікацію «Великодній віночок». Яскраві паперові писанки, зайчики, метелики, квіти  - все це оживало в дитячих долоньках та перетворювалося на чудові композиції.  
        Діти мали чудову нагоду почути цікаву розповідь бібліотекаря про походження Великодніх свят, про звичаї та традиції українського народу, значення символів та кольорів великодніх писанок.
     А більше дізнатися про свято Великодня та про його символіку кожен охочий зможе, переглянувши в бібліотеці тематичну виставку-інсталяцію «Велике свято Воскресіння».







Великодній сюрприз – «Веселими долоньками»

       З давніх-давен українці на Великдень прикрашають свої помешкання великодніми сувенірами, витинанками, рушниками. Прикраси для дому готують всією сім’єю від малого до великого. Особливу радість приносить  це дітям. 
        Тож напередодні Великодніх свят в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика для учасників клубу «Веселі долоньки» відбувся майстер-клас «Великодній сюрприз». Щоб створити оригінальні святкові прикраси, потрібно зовсім небагато часу, кольоровий або білий папір, фломастери, ножиці, клей і найголовніше – бажання та фантазію. Бібліотекарі підготували дітям заготовки великодніх  яєчок, а хлопчики та дівчатка  з кольорового паперу вирізали фігурки курчаток, квіточок, метеликів та скріплювали деталі за допомогою волосінні. 
Фокус-покус - й у дитячих долоньках з яєчка «народжується» курчатко-сюрприз. І не просто новонароджене курчатко, а супер-футболіст, супер-модниця, або ж супер-пірат! Бібліотечний майстер-клас був цікавий та приніс багато задоволення для малечі. Прикраси, виготовлені дитячими руками, вийшли дуже милі та зворушливі.








 Творимо, читаємо і відпочиваємо

       Минулої суботи до Публічної бібліотеки імені Володимира Малика завітала справжня весна з розквітлими підсніжниками. Та,на відміну від живих квітів, такі підсніжники «цвістимуть» довго, прикрашаючи оселю. А виготовили їх з паперу та фоамірану маленькі учасники творчого клубу «Веселі долоньки».    
     Діти створили разом чудову галявину первоцвітів, а допомогла їм у цьому бібліотекар Лариса Гончарук. Важливо, що в книгозбірні плекають дитячі паросточки любові до книги. Читання вголос стали традиційним щосуботнім заняттям для дітей. Цього разу школярам припала до душі історія про песика Рудика (автор Григорій Фалькович), а бібліотечного Собаку-обіймаку, звісно, вподобали найменшенькі.







Чи знаємо ми Шевченка?

Літературна гра-вікторина
    З нагоди 210-річниці від дня народження великого Кобзаря  фахівцями Публічної бібліотеки імені Володимира Малика проведено для дітей літературну гру «Чи знаємо ми Шевченка?»
      Про нелегке дитинство Тараса Григоровича Шевченка, його любов до рідного краю, до української минувшини розповіла молодшим користувачам книгозбірні бібліотекар Лариса Гончарук.  Інформативна частина заходу перейшла в ігрову, тож команди хлопчиків-кобзарів та дівчаток-україночок змогли перевірити й поповнити свої знання про життя і творчість Кобзаря.  Бібліотекар Сніжана Кириченко провела для дітей ряд онлайн-ігор. Команди взяли активну участь у вікторині «Чи знаємо ми Шевченка?», відгадували кросворд «Дитинство Тараса», мистецький квіз «Упізнай картини Тараса Шевченка», ребус-кросворд за творами письменника. Діти проявили в  змаганнях неабияку ерудицію, а перемогла, звісно, дружба. 
     Підняли патріотичний дух учасників заходу читання вголос віршів Кобзаря. 
#Тарас_Шевченко
#Єднаєм_душі_словом_Кобзаря








 Квіти виготовляли, «Пригодницькі історії» читали 

    Виготовляти квіти з паперу весело та дуже просто – а отже, для дітлахів це чудовий спосіб провести час. У цьому впевнились на черговому майстер-класі учасники дитячого клубу «Веселі долоньки» Публічної бібліотеки імені Володимира Малика.  
   На вигляд вироби здаються дуже складними, оскільки здалеку їх можна сплутати зі справжніми живими квітами. Процес же – напрочуд простий. І це підтверджують наші діти, які швидко навчились робити квіти з паперу своїми руками. По завершенні майстер класу юні користувачі книгозбірні разом з бібліотекарем залюбки читали вголос захоплюючі «Пригодницькі історії». 








 Мовознавчий батл в бібліотеці

      З нагоди Міжнародного дня рідної мови для юних користувачів Публічної бібліотеки імені Володимира Малика днями був проведений мовознавчий батл «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Мета заходу – поглибити й розширити знання рідної української мови, пізнати красу художнього слова. 
      Обидві команди: «Українці» та «Кобзарики» прагнули вибороти перемогу, тож турнір вийшов доволі напруженим, проте веселим. Учасники батлу пригадали найяскравіші зразки народної мудрості, були активними в конкурсах та вікторинах.Діти продемонстрували кмітливість та обізнаність в багатьох раундах: «Загадкова розминка»,«Казкова пошта», «І всерйоз, і жартома», «Шифрувальники», «Стіл знахідок», «Словограй» та спробували віршувати, пізнавали красу рідного слова через призму сучасних художніх творів. Хлопчикам та дівчаткам припала до душі зворушлива історія Зоряни Живки «Пес Патрон», тож учасники заходу змагалися і в вікторині за цією книгою. Наприкінці мовознавчого батлу обидві команди завзято шукали таємний скарб, захований у фондах книгозбірні. За активність у батлі «Українці» й «Кобзарики» отримали нагороду від бібліотеки - солодкі пригощання, а перемогла, звісно, дружба! 











 Майстер клас з нагоди Дня єднання в бібліотеці

Моя Батьківщина – свята Україна,
ЇЇ обереги – верба і калина.
І лан золотистий, і річечка синя,
І гори високі – це все Україна.
      Україна – наш спільний дім. Від заходу до сходу, від півночі до півдня простирається благословенна Богом наша прекрасна держава. Ми, українці – славний  народ, а сила народу – в єдності, мирі та злагоді.
    Темі єднання було присвячене заняття творчого клубу «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. Із завзятістю та любов’ю дітки разом з бібліотекарем прикрашали патріотичним декором карту України. 
      Ланцюжок жовто-блакитних квітів та колосочків обплів та оздобив карту України, яка нині прикрашає молодіжний центр книгозбірні.
      Нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі. Нехай не міліє джерело нашої віри, надії і любові до рідної землі, додається енергії, снаги і впевненості у власних силах і переконаннях.





 Обереги для Захисників – «Веселими долоньками»

       Нині багато українських дітей пишуть листи захисникам, які боронять нашу землю від окупантів; разом із волонтерами передають малюнки, власноруч виготовлені вироби та обереги нашим воїнам. У тих листах та малюнках завжди багато тепла, любові та щирості. Воїни кажуть, що малюнки та слова підтримки від дітей дуже важливі. Захисники справді їх носять із собою у кишенях і це не красивий міф. Вони носять дитячі малюнки у формі під серцем разом із документами.

     Діти, які відвідують творчий клуб «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика, на черговому занятті разом з бібліотекарями та батьками виготовляли подарунки нашим захисникам. Патріотичні брелочки, малюнки та розфарбовані пакунки для вітамінних чаїв (понад 60!) виготовили діти на майстер класі «Обереги для Захисників». Дитячі роботи будуть передані волонтерами на передову та, сподіваємось, принесуть чимало радісних хвилювань нашим військовим.











 «Парк Юркського періоду» в бібліотеці

       Недарма заради того, щоб повернути душевну рівновагу, психологи радять робити своїми руками як дітям, так і дорослим. Не виключено, що окрім внутрішньої гармонії, гарного настрою та цікавого виробу, ви отримаєте нове хобі та розкриєте прихований талант. 
       Щосуботи відбуваються різноманітні майстер-класи в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика на заняттях творчого клубу «Веселі долоньки». Цього разу діти разом з бібліотекарем змайстрували динозаврів своїми руками з обрізків картонної коробки. Діти виготовили сімейку веселих  диплококів та стегозаврів, розфарбували свої нові саморобні іграшки і з ними потім гралися. Під час заняття бібліотекар ознайомила юних читачів з книгами про дивовижних тварин. 








*******************


 Веселі восьминіжки від «Веселих долоньок»

     Все більше стають популярними іграшки та сувеніри, виготовлені своїми руками з ниток.
     Здавалося б, нитка – це навіть ще не тканина. Що можна з неї зробити? Виявляється, якщо пофантазувати над мотком ниток, на світ може з’явитися оригінальна іграшка. 
       Чудових восьминіжків з вовняних ниток виготовили активні відвідувачі клубу «Веселі долоньки» Публічної бібліотеки імені Володимира Малика. Яскраві восьминіжки  в шаликах та шапочках стали прекрасними іграшками, бо ж діти вклали у свої вироби часточку любові.  
        Під час творчого заняття, яке провела бібліотекар книгозбірні, діти читали вірші Івана Андрусяка, тож цікаво й корисно провели своє дозвілля. 











 

 Патріотичні котики від «Веселих долоньок»

      Сьогодні значення бібліотеки як центру дитячої творчості стає дедалі важливішим, адже тут створюють безліч можливостей, де юні читачі мають змогу комунікувати, навчатися один у одного, демонструвати власні досягнення. 
     Публічна бібліотека імені Володимира Малика Лубенської міської ради впроваджує в практику своєї роботи «творчі майстерні», які знайомлять користувачів з різноманітними техніками рукоділля. Так, на заняттях бібліотечного клубу «Веселі долоньки» діти розвивають пізнавальну активність, творчі здібності та художній смак, долучаються до читання художнього слова. На черговому занятті клубу малята з бібліотекарем залюбки малювали пластиліном позитивних, чарівних котиків. Дітям знадобилося трішки вправності та фантазії, й ось на картинках посміхаються котики: «Латочка», «Вогник» і «Патріот». Під час заходу бібліотекар Лариса Гончарук познайомила дітей з цікавою книгою Галини Вдовиченко «Котохатка», яку залюбки взялася читати малеча.








 Чарівні будиночки – «Веселими долоньками»

     Зимові канікули - омріяна пора кожного школяра. Щоб ця казкова пора проходила для дітей з користю і цікаво, в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика проведено низку майстер-класів "Намисто Різдвяних див" для учасників дитячого клубу «Веселі долоньки». 
     На черговому майстер-класі діти вправно втілювали творчий задум: вирізали з паперу будиночки, склеювали їх, оздоблювали яскравими прикрасами. І на завершення вийшов красивий сувенір із сюрпризом, який подарують своїм рідним. З кольорових будиночків, що їх діти люб’язно подарували книгозбірні, була створена чудова святкова композиція.










 Майстер-клас за книгою ШКАРПЕТОК

       Нещодавно наша бібліотека отримала новинку. Книгу польської письменниці
     Юстини Беднарек "Неймовірні пригоди десятьох шкарпеток" (чотирьох правих і шістьох лівих).
     "Загублені шкарпетки – одна з найбільших загадок у світі.
     Чи помічали ви, що часом ваші шкарпетки пропадають, особливо з пральної машини? І де б ви їх не шукали, знайти їх неможливо, вони просто зникають в невідомому напрямку", - зазначила ведуча заходу, бібліотекар Лариса Гончарук та запропонувала маленьким відвідувачам книгозбірні відповісти на цікаву вікторину сторінками нової книги. А бібліотекар Марина Кононенко запропонувала бажаючим зачитати найбільш цікаві уривки. Яка ж була радість, коли на це прохання у відповідь отримали ліс рук!
     Під час виготовлення зі шкарпеток кумедних гномів учасниками клубу "Веселі долоньки" виявилося, що наші шкарпетки ... обирають волю і навіть здатні зробити карʼєру. Є шкарпетки-кінозірки, шкарпетки-детективи і навіть… шкарпетки-політики…
       Неймовірні пригоди шкарпеток вже читають юні читачі нашої книгозбірні. Книга для маленьких читачів є у бібліотеці завдяки проєкту «Польська полиця в Україні».








Ялинкові прикраси – «Веселими долоньками»

     Новий рік – найулюбленіше і найбільш очікуване свято для всіх, а для дітей – особливо. Найбільше подобається дітям прикрашати оселю за допомогою власноруч виготовлених витинанок, а також ялинкових прикрас. Тож протягом грудня-місяця в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбуваються майстер-класи з виготовлення новорічних прикрас. 
     На черговому занятті клубу «Веселі долоньки» під керівництвом бібліотекаря дітки виготовляли паперові кульки на ялиночку. Майстер клас відбувся у дружній і творчій атмосфері. Створені власними руками маленькі шедеврики пробуджують бажання в дітей творити прекрасне!




 Годівнички та смаколики для птахів – «Веселими долоньками»

     Похолодання стало випробуванням не лише для людей, але і для птахів також. Саме зима - пора року, коли пернаті потребують нашої допомоги, щоб вижити в найважчі часи.
     Учасники клубу «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика, подбали про годівлю пташок взимку. Дітки та дорослі на черговому занятті клубу виготовили з підручного матеріалу годівнички для пернатих. В хід пішли пластикові пляшки, пакети з-під соку та молока, картонові ящички. Подбали малята і про смаколики для пташок: під керівництвом бібліотекаря приготували для них желейне печиво. Для печива знадобилися пшеничні крупи, зерно, соняшникове та дрібне гарбузове насіння. Готові смаколики та  годівнички з кормом дітки взяли із собою, щоб розвісити на деревах у своїх дворах та парках. 
       Пригощайтеся, пташечки!








 Іграшка з фетру «Веселими долоньками»

      На суботньому занятті клубу «Веселі долоньки» в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика бібліотекарі порадували дітей майстер-класом з виготовлення іграшки з фетру. М’якенький кумедний зайчик, пошитий власноруч, у кожного учасника клубу вийшов неповторний. На майстер класі діти навчилися формувати іграшку з деталей, розміщувати матеріал на поверхні, комбінувати кольори. Техніка виконання іграшки нескладна. Можна пошити пташку, кицьку, собачку чи інша улюблену тваринку. Така іграшка зможе прикрасити ялинку або подарує радість вам та вашим близьким.





 Хелловінські гарбузики  «Веселих долоньок»

    Кажуть, що Хелловін – «не наше» свято. Та працівники Публічної бібліотеки імені Володимира Малика разом зі своїми маленькими і юними читачами вирішили використати це свято як привід для творчості, фантазії та гарного настрою. 

На суботньому занятті творчого клубу «Веселі долоньки» дітки виготовляли паперовий символ свята – гарбуза. Хоча свято Хелловін «приправляється» різноманітними «лякалками», в дитячому гурті лунали сміх та дружня бесіда. А гарбузики вийшли - кожен зі своїм «характером»: і страшненькі, й кумедні. Головне, що діти отримали від творчості неабияке задоволення.











 Майстер класи в бібліотеці продовжуються

      Основні риси талановитої особистості – потреба у творчості. Творчість та пошук нових ідей сприяють формуванню незалежного мислення, власної винятковості. Про це дуже добре знають в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. Для того, щоб творчість стала життєвою необхідністю, в бібліотеці проводяться щосуботи заняття з дітками в клубі «Веселі долоньки». Цього разу на майстер-класі малята разом з батьками та бібліотекарем розфарбовували декоративні вироби із солоного тіста, які виліпили напередодні власноруч. Всі працювали дружно і весело, тому створені прикраси вийшли у дітей чудовими.






 Тістопластика в бібліотеці

    Солоне тісто - популярний матеріал для ліплення, особливо серед дітей. Цей вид мистецтва назвали «тістопластика». Така робота захоплює дітей будь-якого віку та сприяє розвитку творчих здібностей, розширює їхню уяву і забезпечує розвиток дрібної моторики, контакт з природними матеріалами, що позитивно впливає на розвиток дитини. 

    Тож на черговому занятті клубу «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика, дітки отримували навики ліплення виробів із солоного тіста. Бібліотекар Лариса Гончарук ознайомила учасників майстер класу з легкими правилами ліпки. Малята обрали формочки, заготовки з тіста і разом з батьками виліпили неповторні прикраси для дому.  Спільні творчі заняття в гурточках дуже подобаються  діткам та дорослим. 








 21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру.

      Сьогодні для нашої держави це свято набуло особливого змісту. Після 24 лютого 2022 року світ українців назавжди змінився. Ми відчули на собі те, про що багато хто раніше не замислювався. Тепер ми знаємо точно, що найбільше у світі щастя – це мир, мир у сім’ях, у серцях, у нашій рідній Україні! Велике щастя коли люди живуть дружно та спокійно, працюють, навчаються, коли не лунає «повітряна тривога», а земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

     З нагоди Міжнародного дня миру в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика була проведена хендмейд майстерня «Голуб миру». Учасники заходу – маленькі учасники клубу «Веселі долоньки» разом з батьками залюбки виготовляли святкові листівки. На майстер класі з допомогою бібліотекаря малята навчилися малювати патріотичного голуба миру. Малята створили неповторні яскраві листівочки. І кожна дитина побажала всім українцям миру та миру на всій Землі. 







 Любов до міста – від «Веселих долоньок»

       Лубни – наше рідне місто, яке не можна не любити. Воно має давню історію та неповторну ауру затишку, надихає нас на прекрасні вчинки, на творчість. 
      Напередодні 1035-ї річниці міста в привітній залі Публічної бібліотеки імені Володимира Малика клуб «Веселі долоньки» об’єднав малят і дорослих задля спільної творчості. Тема заняття клубу: виготовлення сувенірних ювілейних  сердечок. Бібліотекар разом з дітками та їх батьками моделювали з фетру м’якенькі сердечка та прикрашали їх різноманітним декором. Маленькі долоньки зі всіляких дрібничок: кольорових ґудзиків, клаптиків фетру, наліпок, мережива викладали неповторні візерунки на «сердечках». Сердечка-підвіски та сердечка на шпажках стануть чудовими подарунками рідним і друзям, а сам процес творчості подарував дітям святковий настрій.









 Веселі зайчики – з «Веселих долоньок»

    Майстер-класи сприяють розвитку здібностей дитини, розкривають її творчий потенціал, а також дають можливість навчитись новим технікам, відпочити, поспілкуватись і саме основне – повірити у свої можливості.

    Творчий клуб «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика, щосуботи збирає читацькі родини з дітками на цікаві майстер-класи. На черговому занятті клубенята весело й легко під керівництвом бібліотекаря виготовили паперову іграшку «Зайчик з морквинкою».








 Патріотичні соняхи – з веселих долоньок

      Для українців соняшник – один із образів Батьківщини, символ родючості та процвітання. Як соняшник повертає за Сонцем свою голову, так і людина думкою, словом і ділом звернена до своєї Вітчизни. Як Сонце для соняшника – єдиний і незамінний орієнтир, так і для людини Батьківщина – єдина і найвища цінність.
      На занятті клубу «Веселі долоньки» в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика діти залюбки виготовляли паперові соняхи. Під час майстер класу бібліотекар нагадала, що квітка соняшника є символом пам'яті захисників України, символом сонечка, миру і добробуту. Клубенята вклали у свої вироби любов до захисників Батьківщини, добру енергетику та безмір фантазії. Тож наприкінці заходу в книгозбірні разом з дітками посміхалися яскраві патріотичні соняхи.




     




 Квітка України – для кожної дитини

       Напередодні  32-ї річниці Незалежності України в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбувся майстер-клас з виготовлення патріотичних квітів. Діти, занурившись в атмосферу творчості, гуртом зробили чудові прикраси в кольорі українського прапора. 
    Майстер-клас дуже порадував наших діток, які приходять до бібліотеки на традиційні заходи. Ми стараємося радувати їх, дивувати і робити все можливе, щоб кожна зустріч була для них приємною несподіванкою і приносила позитивні емоції. 



 Малювання пластиліном в бібліотеці

 Пластиліном можна не тільки ліпити, але і малювати. Робота з пластиліном - заняття не тільки цікаве, але й надзвичайно корисне для дітей. Виконуючи пальчиками різні вправи, дитина не тільки добре розвиває дрібну моторику рук, але й готується до малювання, письма.

  Малюнок пластиліном та аплікацію з природних матеріалів виконували учасники дитячого клубу «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. На цікавому майстер класі хлопчики та дівчатка виявили неабиякі старанність і фантазію. Й ось на «веселих» долоньках - яскраві пластилінові дива: квіти й дерева, дітки й тваринки. Приєднуйтесь до нас!







 Пластилінові дива в бібліотеці

  Чергове суботнє заняття клубу «Веселі долоньки» на тему «Пластилінові дива» об’єднало маленьких та юних користувачів Публічної бібліотеки імені Володимира Малика. Діти залюбки ліпили з пластиліну кумедних тваринок та виготовили міні-зоопарк із пластиліну. Під час творчого заняття разом з бібліотекарем Ларисою Гончарук дітки пізнали чимало цікавого про життя тварин та вигадали казкову історію «День народження Сонечка». 









 Ідеї дитячого дозвілля

    Публічна бібліотека імені Володимира Малика дбає про те, щоб забезпечити дітям цікаве та змістовне під час літніх канікул. Творчий клуб «Веселі долоньки» збирає щосуботи маленьких користувачів книгозбірні на майстер класи. 
    Цього разу дітки залюбки виготовляли іграшкового Равлика. Кожен равлик має свою хатинку, в якій час від часу можна заховатися. Дітям прийшлась до вподоби рухлива іграшка, і   ось сімейка веселих равликів на веселих долоньках. Паперопластика розвиває дрібну моторику рук, уяву та дарує малечі радість творчості. А в наш непростий час це так важливо!





 Веселкове літо в бібліотеці

     Літо — найулюбленіша пора для всіх дітей. Це час канікул і відпочинку.  Публічна бібліотека імені Володимира Малика дбає про те, щоб дозвілля дітей було приємним, цікавим та змістовним. Творчий клуб «Веселі долоньки» запрошує маленьких користувачів бібліотеки творити красу своїми руками. На черговому занятті клубу діти виготовляли 3D - виріб «Чарівна веселка». 

      Нехай літо для кожної дитини буде барвисте і радісне, як веселка!










 Веселі закладки для книжок

        На першоквітневому занятті клубу «Веселі долоньки» в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика відбувся майстер клас з виготовлення закладок для книг - «Клоуни». Керівник клубу Марія Колегова покроково навчала дітей однієї з цікавих технік паперопластики - орігамі.

        Маленькі користувачі бібліотеки із задоволенням взяли участь у майстер  класі, адже кожен власноруч зумів змайструвати закладки для улюблених книжок. З кумедним клоуном читати і навчатись веселіше!





       --------------------------///----------------------------------///------------------------

Щастя приносять в дім лелеки

       20 березня кожного року світ відзначає молоде, проте важливе свято – Міжнародний день щастя. 
      Весна сходить на землю, з лелечиних крил віщуючи радість та щастя. Здавна цей птах символізував любов до батька й матері, що благословили на цей світ. А тому він є символом продовження роду, сімейного добробуту і любові до рідного краю. 
    Символ щастя – білого лелеку – виготовляли на майстер класі в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. Під керівництвом бібліотекаря Марії Колегової діти залюбки майстрували з паперу веселих лелеченят. 
    Юні й маленькі відвідувачі книгозбірні також дізналися з вуст бібліотекаря чимало цікавого про життя цих прекрасних птахів, про лелечі родини. 
    В Україні лелека вважається вісником весни, а лелече гніздо на подвір’ї приносить щастя, удачу та добробут. Сподіваємось, виготовлені руками дітей лелеки також принесуть їхнім родинам щастя та гармонію.












                                    ////-----------/////----------////----------//////


 Весняний майстер клас в бібліотеці

    В Публічній бібліотеці імені Володимира Малика створені сприятливі умови для виявлення творчих уподобань та здібностей дітей, розкриття їх творчого потенціалу, залучення до участі в різноманітних активностях. 

 Першої березневої суботи до затишної зали книгозбірні завітали маленькі учасники клубу «Веселі долоньки» на майстер клас із весняного декору.

   Під керівництвом бібліотекаря Марії Колегової діти виготовляли гілочки вербових котиків. Оберемок пухнастих «котиків» подарував усім: дітям та дорослим  весняний настрій та став прикрасою домашнього інтер’єру.




/////-----------------------/////--------------------/////-----------------------//



«Сімейка антистресиків» від «Веселих долоньок»

  У нинішній тяжкий для країни час бібліотеки є тим соціальним закладом, де кожен відвідувач знаходить необхідну психологічну підтримку та душевний комфорт. Бібліотека – це те місце, куди люди приходять поспілкуватися, обмінятися думками, почитати, показати свої здібності, проявити свій талант. Особливої уваги та турботи потребують маленькі громадяни – діти. Публічна бібліотека імені Володимира Малика відновлює засідання творчого клубу «Веселі долоньки» та влаштовує невеличкі майстер класи для дітей. 

    Так, нещодавно клубенята виготовили потішну «сімейку антистресиків» з повітряних кульок. Спільна творчість засвітила веселі посмішки на дитячих обличчях. М’які іграшки для рук принесли радість як учасникам клубу, так і юним читачам, які отримали антистресики в подарунок від бібліотеки.









 «Веселі долоньки» малюють літо

 Яку веселку барв дарує нам літо! В його палітрі блискітки сонця на квітах та краплинок дощу на траві, мерехтіння крилець метелика і  грайливих хвиль на річці. Краса рідної природи нас надихає на творчість. По-особливому бачать цей розмаїтий світ дітки, тож і картини, створені ними – теж особливі.

  Приклад цьому – роботи учасників клубу «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. На малюнках разом з кольоровими  квітами, деревами, метеликами та парасольками розквітає дитяча фантазія, весело і безтурботно посміхається літо. 







 «Веселі долоньки» - красиві голівки

Прикрашало себе літо:

Одягло віночок з квітів,

І дівчатка постарались –

Теж гарненько заквітчались!

      Декоровані квітами обручі надзвичайно пасують маленьким учасницям клубу «Веселі долоньки», що діє в Публічній бібліотеці імені Володимира Малика. Та й майстер клас з виготовлення прикраси приніс дітям неабияке задоволення.








 «Веселі долоньки» готують торт!

      Кулінарні заняття клубу «Веселі долоньки, що діє в Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика, користуються у дітей незмінною популярністю. 

       20 березня учасники клубу під керівництвом бібліотекаря Марії Колегової  приготували желейний торт «Бите скло». Під час спільного кулінарного дійства  панувала домашня атмосфера.  Всі дітки  були активними та вправними кулінарами.  Кожна дитина намагалася виконати поставлене завдання якнайкраще та дізнатися секрети приготування страви. З яким апетитом смакувала малеча свій кулінарний шедевр, виготовленим власноруч разом з бібліотекарем! Желейний тортик вдався на славу! 











Квіточка для мами

З першими квітами, зігрітими весняними промінчиками сонця, до нас приходить Міжнародний жіночий день 8 березня. Готуючись до цього свята, учасники дитячого клубу «Веселі долоньки», що діє в центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика, виготовляли подарунок для мам, бабусь та сестричок. Зігріта власними долоньками та люблячими серцями барвиста квіточка стане приємним доповненням до щирих дитячих привітань.


«Веселі долоньки» святкували Масницю

      Минулого тижня Україна святкувала Масницю. Це традиційне стародавнє свято надзвичайно популярне в українців: у ці дні печуть млинці та пригощають ними ближніх.

   Долучились до традиції випікання млинчиків члени дитячого клубу «Веселі долоньки», що діє в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика. В суботу на черговому занятті долоньки діточок були справді веселими та спритними, а кулінарне дійство – цікавим та захоплюючим. Майстерність в роботі з тістом для млинців демонстрували  як дорослі, так і малята.
     А як смакують свіженькі млинчики зі згущеним молоком або сметанкою: пальчики оближеш! Долучайтеся!






«Веселі долоньки» готувались до Дня закоханих

    14 лютого закохані всього світу відзначають День святого Валентина. Цього дня дарують подарунки, готують сюрпризи, розкривають одне одному свої почуття. Мабуть, кожному з нас приємно виготовляти подарунки рідним, друзям, коханим власноруч, вкладати в них частинку своєї любові й тепла.
     На черговому занятті творчого клубу «Веселі долоньки» діти  проявили уміння та креативність - виготовили сумочки-сердечка для своїх близьких. Чарівні валентинки з фоамірану та декоративних квітів, намистинок, стрічок стануть приємним дарунком на День закоханих.





 

«Веселі долоньки» виготовляють пташок

       Снігурі, синички - це красиві зимові пташки, яких жителі міст можуть побачити тільки в холодну пору року. Змайструйте пташок своїми руками, і вони зігріватимуть вас у холодні похмурі дні.
     Пташок  з картону та кольорової пряжі майстрували учасники дитячого клубу «Веселі долоньки» на черговому суботньому занятті в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика. Дітки виготовляли помпон на картонній основі пташки, перетворюючи її в іграшку: голуба, горобчика, ластівку, синичку та снігуря. Нехай ці маленькі птахи принесуть на крилах весну та стануть чудовим оберегом, або подарунком до свята!












Дивовижні саморобки в бібліотеці

      Зібрані під час прогулянок природні матеріали: шишки, листя, каштани, жолуді, насіння рослин, гілочки - справжні скарби. Адже ці знахідки можна власноруч перетворити на кумедні іграшки й сувеніри. Для цього дитині знадобиться лише трохи паперу (фетру), фарби та пластиліну, вати і, звісно ж, фантазії! І, немов чарівні, шишки та жолуді перетворюються на милих звіряток. Північний олень, котик та мишка, лисичка та совеня народилися на світ завдяки дітям - учасникам клубу «Веселі долоньки», що діє в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика.







«Веселі долоньки» - веселі кухарята

       Не секрет, що частенько на кухні батькам люблять допомагати діти. Буває й так, що кухарята проявляють власну фантазію у приготуванні страв, особливо святкових. І це, звичайно, радує мудрих дорослих. Напередодні новорічних свят учасники дитячого клубу «Веселі долоньки», що діє в центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика, долучилися до кулінарного дійства. Білі мишки, що стануть символом наступного року, надихнули бібліотекарів та малечу на створення чудової страви з яєць, фаршу та овочів. 
     Смакували приготованою власноруч стравою діти залюбки. Симпатичні фаршировані «мишки» прикрасять Новорічний стіл та додадуть вам святкового настрою. Спробуйте!





Мистецтво кінусайга в бібліотеці

    Мистецтво кінусайга, яке прийшло до нас із Японії, часто називають «печворк без голки». В основі технології лежить аплікація. Клаптики тканини накладають на пласку чи об’ємну поверхню, а краї заправляють у заздалегідь зроблені розрізи. Як основу, використовують пінопласт або пінополістирол. Так можна виготовити чудове панно чи картину, що стануть прикрасою будь-якого інтер’єру. Цікаві панно в техніці кінусайга виготовляли учасники клубу «Веселі долоньки», заняття якого відбуваються  щосуботи в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика. В дитячих руках клаптики тканини отримували «друге життя», перетворюючись  на соковиті яблучка та грушки, яскраві квіточки та веселі грибочки, фантастичних рибок та метеликів. Заняття подарувало дітям  радість та необхідні творчі навики.

Дива з фетру

    Підняти настрій в осінню пору допоможе мистецтво hand-made. Відчути себе справжнім митцем дітям допомагає робота з фетром. На черговому занятті дитячого клубу «Веселі долоньки» було весело й затишно: дітки фантазували, клеїли, шили. Трішки терпіння – і звичайні шматочки фетру в маленьких долоньках перетворюються на симпатичні м’які іграшки та кишеньки для шкільних дрібничок.

«Морський дивосвіт» в бібліотеці


     Минули веселі літні канікули з подорожами, пригодами та яскравими враженнями. А знаєте секрет? Якщо помістити шматочок літа на аркуш паперу чи картону, то воно цілий рік буде з нами.
      «Морський дивосвіт» - так називається перше осіннє заняття дитячого творчого клубу «Веселі долоньки», що діє в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика. Дітки з дорослими залюбки фантазували над композицією з мушель, ґудзиків, мережива, паперу і змогли передати неповторну красу літнього моря.



Кулінарне чаклування

      Змістовне та цікаве дозвілля для маленьких користувачів влаштували бібліотекарі 1 червня. Під керівництвом Марії Бровар члени дитячого клубу «Веселі долоньки» взяли участь у кулінарному занятті. Всі дружно готували літній фруктовий десерт з яблук, апельсинів, бананів, полуниць, абрикоса та ківі. «Чаклування» над корисним десертом принесло всім неабияке задоволення. Спробуйте з нами – просто смакота!




Великодні зайчики - власноручно

     Великдень – одне з найбільших християнських свят, багате на традиції та символіку. Символами Великодня є паска, крашанка або писанка, свічка, зелень та квіти, пасхальне деревце, курчатка та зайчики. Великодній заєць, за легендою, розмальовує яйця до Великодня й ховає їх у саду. А дітки вранці на свято знаходять їх. Таких веселих м’якеньких зайчиків шили дітки на занятті клубу «Веселі долоньки». Маленькі умільці старанно виконували кропітку роботу, й ось з’явилися на світ кумедні вухані – прикраса для святкового кошика.





Кулінарний майстер-клас в бібліотеці

   На черговому занятті дитячого клубу «Веселі долоньки» відбувся кулінарний майстер-клас. Під керівництвом бібліотекаря Марії Бровар дітки виготовляли з варених яєць символ наступного року – поросяток. Кухарята отримали на занятті кулінарні навики і чудовий настрій. Було цікаво і смачно!




Малюємо, майструємо, фантазуємо!

       На черговому занятті клубу «Веселі долоньки», що діє при Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика, дітки виготовляли цікавий виріб – підставку для олівців з кольорового гофрованого картону. Трішки фантазії та зусиль – і в маленьких рученятах з’явилися кружечки-підставки. Але не звичайні, а з казковими героями: Мумі-тролем, Вінні-пухом, Слоненям та Мишкою. Всі отримали задоволення, адже бути чарівником – так просто!




Ангелочки – обереги

      Вересневе заняття в дитячому клубі «Веселі долоньки», що діє в Лубенській центральній районні бібліотеці імені Володимира Малика, співпало з початком нового навчального року у школах.
     Цього святкового дня діти виготовили вибір «Ангелочок - дзвіночок» з кольорового паперу.
      На занятті  клубничата проявили фантазію і створили власноруч гарненький оберіг.




Хенд-мейд для закоханих

    Наближається День закоханих, а з ним – приємне хвилювання та пошуки подарунка для своєї «половинки». Але зовсім не обов’язково купувати сувеніри, адже можна виготовити їх власноруч, вклавши в них частинку своєї душі.
   Чергові заняття клубу «Веселі долоньки», що діє при центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика, були присвячені такій цікавій творчості як хенд-мейд.
    Маленькі відвідувачі бібліотеки виготовляли яскраві листівки-валентинки з вітаннями та ванільні фетрові сердечка, прикрашені мереживом і намистинками, щоб порадувати своїх близьких.
      Друзі, творіть та фантазуйте, даруйте один одному приємності та гарний настрій!



Декупаж – це красиво!

 Що ж  красиве й корисне подарувати на День народження таткові чи мамі, братику або сестричці? А головне – виготовлене своїми руками! Можна виготовити листівку, намалювати букет квітів, а ще можна прикрасити будь-який виріб яскравими клаптиками тканини, чи серветками. Всі, хто любить техніку деку паж, знають, що це заняття - дуже цікаве. Трішки фантазії та вміння – і звичайна пластмасова кружечка перетворюється на креативну підставку для олівців, або вазочку для квітів. Такі чудові подарунки виготовляли дітки на черговому занятті клубу «Веселі долоньки», що діє в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика.








«Веселі долоньки» ліплять варенички

  Улюблені заняття членів дитячого клубу «Веселі долоньки» - кулінарні. Тому в бібліотеці напередодні старого Нового року малеча разом із старшими дітками завзято і дружно трудилися над ліпленням вареників. Навчання кулінарному мистецтву приносить усім задоволення. Адже готувати на пару вареники з картоплею, капустою, сиром та вишнями – цікаво. А потім зі сметанкою їсти – смачно! Долучайтеся до нашої веселої кухні! Будемо раді вашим, друзі, пропозиціям та допомозі.



Фантазії з глини в бібліотеці

         Глина – дивовижний матеріал, вона відкриває широкі можливості для творчості: це і декоративно-ужиткові вироби, і настінні панно та картини, і веселкове розмаїття іграшок.
      Трішки фантазії – і шматочок глини в руках дитини перетворюється на свинку-скарбничку, їжачка-колючку, півника з курочкою, мишку. За таким цікавим заняттям непомітно промайнув час суботнього гурточка «Веселі долоньки», що діє при центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика. 
    Не секрет, що користь від ліплення з природного матеріалу велика: це і глинотерапія, і розвиток дрібної моторики пальчиків,і виховання художнього смаку, просторового мислення. Тож запрошуємо до чарівної країни фантазії з глини, де кожна дитина перетворюється на скульптора!






Маленькі кулінари в бібліотеці

     На кулінарному занятті дитячого клубу «Веселі долоньки» маленькі та юні учасники проявили неабиякі таланти і  веселу завзятість.
     Клубничата дружно випікали за рецептом «Яблучний насипний пиріг» та готували традиційний салат «Вінегрет». Кулінарні заняття користуються великою популярністю у дітей, адже це цікаво, смачно та корисно.



«Веселі долоньки малюють»

     Дитячий клуб «Веселі долоньки» зібрав малят до бібліотеки, щоб разом з дорослими творити красу.
    Розфарбовувати вироби з солоного тіста – це так цікаво! Різнокольорові квіти, метелики, зайченята й  ведмедики подарували усім чудовий літній настрій.


«Цікавий декупаж»


 
Дивовижними стають звичайні речі, коли їх прикрасити малюнками в техніці декупаж.
       На засіданні дитячого клубу «Веселі долоньки» малята освоювали це нескладне та цікаве  мистецтво.
Виготовлені учасниками клубу аплікації та оздоблені яскравими серветками скляночки стануть чудовими подарунками для їх батьків.




«Малювання ватою»

Хтось малює аквареллю, хтось олівцями, а хтось ватою. Цей вид малюнка незвичайний і дуже привабливий. Засніжені дерева, біленький сніговичок, пухнастий котик виглядають справжніми на оксамитовому папері.

Малята з великим задоволенням опановують цю нескладну техніку малюнка на заняттях дитячого клубу «Умілі ручки»

«Ой, варенички кручені»

     В пізню осінню пору нам усім хочеться домашнього тепла і затишку, тісного спілкування з друзями. В дружньому колі плине задушевна бесіда, лунають пісні й дитячий сміх, готуються смачні страви.

  14 листопада в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. К. Малика відбулося свято «Ой, варенички кручені». Гостями свята були учні групи вихідного дня Лубенської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат під керівництвом вихователя Чорний-Швець Валентини Михайлівни та учасники дитячого клубу «Умілі ручки», що діє при бібліотеці. Майстер-клас із приготування вареників показали студенти лубенського професійно-технічного ліцею Моринко Дарина та Карпенко Вікторія. Діти з великим задоволенням приймали участь в ліпленні вареників з картоплею, капустою, сипцем, а також відгадували загадки, співали пісні. Бібліотекар Гончарук Лариса розповіла присутнім про традиційні українські вечорниці. І, звичайно, всі смакували стравою,яку приготували власними руками. Кулінарне заняття припало до вподоби дітям і дорослим, а головне – воно усіх здружило.





«Умілі ручки» дарують радість

Яскраве джерело творчості дитячого клубу «Умілі ручки» дарує усім радість.
На засіданнях клубу дітки із задоволенням спілкуються та займаються рукоділлям.
На черговому суботньому занятті клубничата виготовили колоритні мішечки-обереги, які оберігатимуть  тепло і затишок в оселях.



"Карта України - умілими ручками"

    
  
    Яскраве настінне панно "Карта України" виготовили учасники дитячого клубу "Умілі ручки", що діє при читальній залі бібліотеки. Чудові майстер-класи журналу "Жасмін" наші клубничата успішно виконують.

«Умілі ручки творять красу»4-й рік поспіль в Лубенській центральній районній бібліотеці ім. В. Малика відбуваються засідання дитячого творчого клубу «Умілі ручки».


Діти залюбки приходять щосуботи об 11.00 до читальної зали, де під керівництвом бібліотекаря вчаться рукоділлю. В дружній атмосфері малята виготовляють красу своїми ручками: малюють, ліплять з пластиліну, майструють з паперу й картону, в’яжуть, вишивають, плетуть вироби з бісеру, освоюють ази кулінарного мистецтва.








Котилася писанкаЗ гори на долину.Прикотилась простісінькоДо нас у гостину.А за нею йде Великдень,Несе білу паску,Розсипає між діточокРадощі і ласку.



4 квітня, напередодні свята Воскресіння Христового, в бібліотеці була проведена година народознавства «Весняні християнські свята України». Маленькі читачі, члени клубу «Умілі ручки» залюбки розповіли про те, як вони святкують улюблене свято – Великдень, як допомагають мамам та бабусям випікати пасочки, фарбувати яєчка. Бібліотекар ознайомила дітей з традиціями писанкарства, з технікою виготовлення Великодніх прикрас.

ПИСАНКОВИЙ ВЕРНІСАЖ

     На черговому засіданні клубу «Умілі ручки» дітки виявили чималу майстерність у різних техніках виготовлення писанок. Це: і восковий розпис яєць, й оздоблення їх бісером, мистецтво квілінгу.

   


     Та з особливим захватом діти виготовляли яскраву Великодню писанку в техніці «модульне орігамі». Тож у читальній залі розквітну справжній «Писанковий вернісаж»
        


Чергове заняття дитячого клубу «Умілі ручки»

18 січня в читальній залі бібліотеки відбулося чергове заняття з членами дитячого клубу «Умілі ручки».

Мякенькі ляльки, виготовлені дітками власноруч подарували всім веселий, добрий настрій.


 

Новорічні ялинки

Немає коментарів:

Дописати коментар