Вісті з сільських бібліотек







http://berezotochalib.blogspot.com/ - Блог Березотіцької сільської бібліотеки

http://zasylia.blogspot.ru/ -Блог Засульської сільської бібліотеки

http://novakilibreri.blogspot.ru/ -Блог Новаківської сільської бібліотеки

http://iskivlib.blogspot.com/ - Блог Ісковецької сільської бібліотеки

http://taranduncivskalib.blogspot.com/ - Блог Тарандинцівської сільської бібліотеки

http://zdanivskalib.blogspot.com/ - Блог Жданівської сільської бібліотеки

http://piskivskalib.blogspot.com/ - Блог Пісківської сільської бібліотеки

http://mackivskalib.blogspot.com/ - Блог Мацківської  сільської бібліотеки

http://myhnivskalib.blogspot.com/  - Блог Михнівської  сільської бібліотеки

http://snitunskalib.blogspot.com/   -  Блог Снітиської сільської бібліотеки

http://dukhivskalib.blogspot.com/Блог Духівської сільської бібліотеки

Пернаті друзі.

   Бібліотекар Оріхівської сільської книгозбірні Наталія Кадігроб запросила шестикласників на захід, під час якого діти познайомитися з унікальним світом птахів та дізнатися більше про пташок, які живуть в Україні.   Під час вікторини школярі не тільки відповідали на запитання, але й познайомилися з правилами поведінки птахів у природі  та дізналися, чому потрібно оберігати маленьких пернатих друзів. Найбільшу зацікавленість хлопчиків та дівчаток викликала розповідь бібліотекаря про  пташок, які  є справжніми символами вірності, любові та дружби.  Найкращими знавцями птахів стали Назарій Галич та Вероніка Чернік. 

Шановні пане Петре і пані Мотре Дацківи!

     Ми, читачі Войнихівської сільської бібліотеки-філії висловлюємо Вам  щирі слова подяки за внесок у формування книжкового фонду нашої бібліотеки. Ці колекційні книжки, які подолали шлях у тисячі кілометрів від Канади до України і до нашої сільської бібліотеки- надзвичайний подарунок. Вони стануть  у пригоді, обов»язково віднайдуть свого  читача. Адже написані для тих, хто цікавиться історією та не байдужий до минулого і сьогодення.
     Така увага з Вашої сторони до бібліотеки радує і надихає нас, читачів,  бібліотекаря, Олену Піщаленко. Адже нові книги в бібліотеці – то завжди справжнісіньке свято для читацького загалу.
   Впевнені, що дарування книг- найвищий  вияв доброчинності та надійне джерело поповнення бібліотечного фонду. Низько вклоняємося Вам за безкорисну щедрість. Віримо, що добро, яке Ви робите, повернеться сторицею. А факт надходження у бібліотеку книжковиих  дарів - це показник престижу бібліотеки, її місця у суспільному житті.
              З повагою користувачі Войнихівської сільської бібліотеки.

У Войнисі визначили найкращих юних читачів.

       Щороку хлопчики та дівчатка з нетерпінням чекають на всеукраїнський конкурс «Найкращий читач -2018» у рамках програми «Книгоманія», який традиційно визначає кращих юних читачів бібліотек країни. Традиційно  цей конкурс проходить  і у Войнихівській сільській книгозбірні. Завідувач сільською бібліотекою Олена Піщаленко запросила позмагатися за титул «Кращого читача року» учнів 6-7 класів. Захід пройшов  під девізом «Читай - і ти пізнаєш світ» . Діти презентували членам журі  свої улюблені книги. Найкращими читачами Войнихівської сільської бібліотеки у підсумку стали учні 6 класу  Анастасія Курнос  і Антон Солод  та семикласниця  Анастасія Кочерга.
     Приємним залишається те, що справжні читачі ще лишилися!


Зустрічаймо весну, зустрічаймо птахів.

     На весні до українського обійстя, гаю, лісу  та степу повертаються наші пернаті друзі, долаючи тисячі кілометрів  небезпечного, ризикованого для життя шляху. Свідомо обирають цю далеку дорогу, аби повернутися в Україну, звити гніздечко, вивести і благословити на світ своє потомство.
   Весна на крилах перелітних птахів завітала до Олександрівської сільської бібліотеки, яка гостинно відкрила двері святу Дню  зустрічі птахів, учасниками якого стали учні 3-5 класів Михнівської школи. Із розповіді бібліотекаря Лариси Жури діти дізналися багато цікавого, ознайомилися з видами птахів рідної місцевості. Софія Донець, Олександра Козловець, Богдан Феденко, Яна Герасименко розповідали легенди про птахів, взяли участь у  вікторині «Птахи такі різні і такі цікаві», зачитували вірші про пернатих друзів.


«Великодні розваги»

Великий день! Великий день! 
Ясний Великдень на землі.
Багато радості й пісень 
Приніс нам Янгол на крилі.
Веснянку діти хороводять
Христос Воскрес! Христос Воскрес!
Сьогодні й сонце не заходить, 
А сяє й сяє із небес.
     Приходить весна, а разом з нею – велике православне свято Воскресіння Христове. Свято добра, любові, очищення. Свято миру і взаєморозуміння.
Вже традиційно Литвяківська сільська бібліотека  з нагоди Великодня проводить заходи. Так, днями бібліотекар запросила  учасників народознавчого клубу за інтересами «Калина»  на пізнавально-ігрову програму «Великодні розваги». Святкова програма розпочалась щирими словами привітання, з якими звернулася до дітей ведуча свята.
   Сабадащ Людмила Іванівна ознайомила дітей із звичаями і обрядами українців під час святкування Великодня. Діти з радістю декламували вірші, розповідали про святкування у їхніх родинах. Під час розваги діти грали у естафетно командні ігри «Перенеси Писанку»та «Гонки великодніх кроликів». Під час таких розвивали спритність, швидкість, увагу, а також єдність команди та бажання перемогти,відгадували загадки та відповідали на запитання вікторини.
     Також була представлена книжкова виставка «Малинові дзвони Великодня».
Наприкінці святкової програми кожного пригостили запашною паскою. Море позитивних емоцій отримали всі учасники заходу.









Свято гумору для дітлахів.

       На гуморину «Посміхнись світу і він посміхнеться тобі» запросили юних жителів села Войниха  завідувач сільської книгозбірні  Олена Піщаленко та директор будинку культури Алла Якименко. Учасниками заходу стали юні вихованці дитячого садочку «Струмочок» та Войнихівської загальноосвітньої школи. Неабиякі артистичні здібності та справжні таланти гумористів продемонстрували всі  30 учасників  марафону  сміху та гумору. Бібліотекар запропонувала хлопчикам та дівчаткам взяти участь у вікторині «Торбина сміху – дітям на втіху» та познайомитися з  книжковою  викладкою  «Хай звучить веселий сміх , щоб гарний настрій був у всіх».
     Малечу привітала  та передала солодощі від сільського голови Засульської ОТГ начальник  відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Інна Скиба. Допомогу у проведенні заходу надав громадський діяч Володимир Пилипенко.






Мандруючи Тарасовими шляхами.

    Весняного березневого дня принесли лелеки до кріпацької хати маленького хлопчика. Його назвали Тарасом. Тоді ніхто і гадки не мав, що на світ з’явився геніальний поет, художник, мислитель, неперевершений світоч української культури. 
    Для шанувальників творчості ВЕЛИКОГО СИНА ВЕЛИКОГО НАРОДУ Тараса Григоровича Шевченка 27 березня в бібліотеці с. Терни була проведена літературна година та вікторина.
   Поціновувачі таланту  великого Кобзаря і надалі можуть ознайомлюватися в бібліотеці з матеріалами вікторини  та цікавими фактами про життя і творчість Шевченка.





Зустрічаймо весняні свята!


      До Оріхівської сільської загальноосвітньої школи  разом з сільським бібліотекарем Наталією Кадігроб завітав бібліотечний десант центральної районної книгозбірні імені Володимира Малика в складі провідного  методиста районної бібліотеки Тетяни Сафронової, бібліотекаря 1 категорії відділу обслуговування Лариси Гончарук та координатора міжнародної організації Volunteer Community Любов Перебийніс. Чергова зустріч волонтерів, бібліотекарів та юних лубенців була присвячена знайомству з єврейськими та українським традиціями відзначення весняних свят. Тетяна Сафронова  розповіла про проект, який покликаний виховувати толерантне ставлення до представників різних народів та культур, які живуть на українській землі.  Діти дізналися про єврейське свято Песах та розповіли, як у їхніх родинах відзначають Великдень. Хлопчики та дівчатка  залюбки прослухали українські та єврейські колискові та взяли участь у запальних танцях. Тетяна Сафронова познайомила  дітей із постаттю видатного  єврейського письменника Шолом-Алейхема  та запросила дітей стати постійними відвідувачами бібліотечних заходів. Любов Перебийніс та працівник районної бібліотеки Лариса Гончарук  запропонували дітлахам власноруч виготовити  подарунки для своїх рідних. Під час майстер-класів хлопчики та дівчатка створили родинні дерева та виготовили яскраві підставки для пасхальних яєць.  



Свято гумору для дітлахів.

       На гуморину «Посміхнись світу і він посміхнеться тобі» запросили юних жителів села Войниха  завідувач сільської книгозбірні  Олена Піщаленко та директор будинку культури Алла Якименко. Учасниками заходу стали юні вихованці дитячого садочку «Струмочок» та Войнихівської загальноосвітньої школи. Неабиякі артистичні здібності та справжні таланти гумористів продемонстрували всі  30 учасників  марафону  сміху та гумору. Бібліотекар запропонувала хлопчикам та дівчаткам взяти участь у вікторині «Торбина сміху – дітям на втіху» та познайомитися з  книжковою  викладкою  «Хай звучить веселий сміх , щоб гарний настрій був у всіх». Малечу привітала  та передала солодощі від сільського голови Засульської ОТГ начальник  відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Інна Скиба. Допомогу у проведенні заходу надав громадський діяч Володимир Пилипенко.



З Вербною неділею

Неділя квітна до нас в гості завітала,
У час, коли в зелені шати одіваються ліси,
Розцвіла верба, щоби ми Ісуса зустрічали,
Із побажаннями любові та краси!
І ласка Божа нас торкнеться неодмінно,
Благословить Господь нам неньку Україну,
Щоб ми у радості та щасті довго жили,
Нам Матір Божа дасть усім здоров'я й сили!

       За тиждень до Великодня святкується Вербний тиждень.
       За легендою, коли Ісус Христос їхав верхи на віслюку, люди стелили на його шляху пальмові гілки. Це поклало початок звичаю святити гілки. А оскільки пальмових гілок не маємо, то святимо вербові, відповідно до вибору наших далеких предків. 
      Про походження свята та народні традиції й особливості святкування Вербної неділі розповіла учням 4 класу бібліотекар Литвяківської сільської бібліотеки на черговому засіданні клубу народознавства «Калина». Діти з цікавістю слухали легенду про вербу, читали народні прикмети Вербної неділі.                 
         Була оформлена книжкова виставка «Не я б’ю,верба б’є,за тиждень Великдень .Уже не далечко  червоне яєчко». На виставці представлені книги, в яких кожний бажаючий довідався, звідки  пішов звичай святити вербу, представлена історія цього свята.



«Мелодії весни»

       31.03 у приміщені Мгарської сільської бібліотеки відбулося чергове засідання дитячого клубу за інтересами «Дивосвіт + Я», з темою заняття  «Мелодії весни».
        З кольорового паперу, грампластинок,  вати та ПВА діти виготовляли саморобки. На старі грампластинки наклеювали сонце та гілки вербової лози.
       Кращою творчою роботою, за оцінкою самих дітей, визнано саморобку Тіни Кисіль.




Люблю тебе, мій рідний краю!

         31 березня  у клубі с. Терни відбувся краєзнавчо-музичний вечір «Люблю тебе, мій рідний краю…». Знання свого краю – найкраща муза, яка надихає і допомагає розкривати незвідані сторінки історії. І  ця зустріч є свідченням цьому.
     Змістовною була розповідь наукового співробітника Лубенського краєзнавчого музею Тамари Дяченко, яка  познайомила присутніх з славною  історією рідного села Терни, що нерозривно пов’язана з періодами козаччини та правління князів Вишневецьких, битвою Северина Наливайка, Лисою горою, перебуванням Т.Г. Шевченка на Лубенщині. Вирощуванням лікарських рослин знаменитими  особистостями,  пов’язаними з Лубенським краєм. Її цікава розповідь супроводжувалася  презентацією історичних матеріалів.
            Відомий бандурист, голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молода Просвіта» Віталій  Мороз зачарував своїм музичним виступом, адже у його виконанні прозвучали козацькі та ліричні пісні, балади, твори на слова Т.Г. Шевченка та про Україну, які перепліталися розповідями виконавця з історії виникнення цих творів, їх написання та виконання.
            Вокальний  дует у складі Тетяни та Володимира Матяш виконали пісню своєї землячки Наталії Баклай «Цвіте терен за Тернами», яка вже стала візитною карточкою вокального квартету «Сузіря» Тернівського клубу.
        Організатором та ведучою цього вечора, бібліотекарем сільської бібліотеки Галиною Кравчук, було презентовано присутнім книжкову виставку «Люблю тебе, мій рідний краю…». На виставці була представлена література про історію посульського краю - наукові праці, художні видання та  твори, розповіді про відомі постаті Лубенщини, якими зацікавилися  учасники заходу.  
            Змінюються часи і епохи, та вічними залишаються прагнення людини до істини та любов до рідної землі.






Поезія – слово, поезія - пісня, поезія - вічна душа.

     Зустріч з чудовим поетичним словом метра лубенської поезії Олександра Печори провели у селі Войниха бібліотекарі Олена Піщаленко  та  Людмила Фенько. У гуртожитку ПТУ №53 зібралися шанувальники красного українського слова - читачі сільської книгозбірні, учні та вчителі професійно – технічного училища. Бібліотекарі привітали присутніх із Всесвітнім днем поезії та запросили до слова Олександра Печору, лубенця, який своїм самобутнім талантом  прославляє посульський край. Під час заходу поет дарував  слухачам чудові, сповнені любові до рідного краю та людей, вірші. Учасники зустрічі  мали змогу прослухати  чудові пісні на слова поета у виконанні знаних полтавських виконавців  Олени Білоконь та Анатолія Куценка. Олена Піщаленко запросила присутніх познайомитись з книжковою викладкою «Поезія - це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!», де були представлені збірки «Сивий сонях», «Лікуймо наші душі», «Повстали приспані тривоги» та інші книги автора. Слова вдячності та поваги до поета висловила активна читачка сільської книгозбірні Валентина Сивоконь. Олександр Андрійович щиро подякував присутнім  та  подарував бібліотеці свою нову збірку «На Посуллі соловейко».





Твори своє щастя

         Щастя дарує кожній особистості емоційну радість і наповненість, натхнення і відразу. Всі люди у світі мріють бути щасливими і намагаються досягти цієї мети.
       20 березня, з нагоди святкування Міжнародного Дня Щастя, в Литвяківській сільській бібліотеці пройшла година спілкування під назвою «Твори своє щастя». У заході взяли участь учні 1-4 класів.
      Завідуюча книгозбірнею Людмила Сабадаш розповіла дітям про історію виникнення свята, про символ українського Дня Щастя – листівку-щасливку, прочитала легенду про щастя. Діти складали  квітку щастя, на пелюстках якої писали, що робить людину щасливою. Малеча ділилася своїми думками про щастя та від чого воно залежить. А ще, створивши своєрідний «мішок щастя», розмірковували, як пов’язані щастя і добро. Діти з цікавістю переглянули мультфільм  «Як віслючок щастя шукав». Захід завершився написанням листівок-щасливок з побажаннями бути щасливими, ділитися своїм щастям з близькими, частіше посміхатися.




Жінка в літературі і живописі

А жінка буває на весну так схожа:
То тиха й привітна, а то непогожа.
То окропить сльозою, то сонцем засвітить.
То прагне зими, то біжить уже в літо
А жінка, як весна, цвітом багата:
На ніжність, добро, материнство і свято,
Як травень погожий, зігріє душею–
Нестрашно негоду чекати із нею!
Весна у природі - незвідане диво,
Так само і жінка буває вродлива,
Буває примхлива, буває чутлива,
Нехай тільки кожна з них буде щаслива!

       Любі жінки на вас в Тернівській сільській бібліотеці чекає книжкова виставка. На ній ви можете ознайомитися з творами жінок української літератури, з жінками, що значною мірою змінили хід історії, з жінками які були музами для поетів та письменників а також ви зможете знайти для себе цікаві історії і легенди про жіночу долю та поради, що знадобляться в повсякденному житті.

Жінка берегиня роду людського.

      Прийшла весна! А разом з нею – жіноче свято, день  8 Березня. Жінка і весна… Ці милозвучні слова такі різні, але водночас і схожі.
   Вшанувати жінку - берегиню, добру матір, бабусю, сестру, подругу зібралися жителі села Шершнівка  завітавши до  сільського Будинку культури. З вітальними словами до усіх жінок звернувся сільський  староста  Ігор Іванович Яременко. Підняла настрій всім присутнім вистава за мотивами М. Старицького «По модньому.» У фо’є Будинку культури присутні мали можливість переглянути   книжкову викладку «Все для жінок», яку підготувала бібліотекар Любов Остапенко. 


Краса, що врятує світ.

Жінка! Й поряд розквітають квіти.
Жінка! І сміються діти і веселка гра.
Мудрість жінки нас навчить радіти.
І дощу, і сонцю, і ясним зіркам.
        Сучасна українська жінка… Яка вона? Що її турбує, чим вона переймається, кого і що цінує в житті передусім?  Про це йшла мова на  вечорі – відпочинку «Краса, що врятує світ» в Шеківській сільській бібліотеці.
      Бібліотекар Раїса Шевченко привітала всіх жінок зі святом.  Учасники заходу дізналися про історію виникнення свята 8 Березня, про традиції його святкування в Україні та в різних державах світу. До заходу у бібліотеці була влаштована виставка робіт  жінок - майстринь села. Найтепліші слова привітань та побажань  прозвучали  від постійних користувачів бібліотеки  Ольги Голуб та Жанни Зозуля.

На дворі сніг, а у нас квіти

          2 і 3 березня в Тернівській сільській бібліотеці відбулися майстер-класи на тему: "Польові квіти для дорогої бабусі" та "На дворі сніг, а в нас тюльпани" до Міжнародного жіночого дня. Це ще один день, коли можна сказати приємні слова коханим і дорогим, чарівним жінкам, а для мам і бабусь кращим подарунком є подарунок рідної дитини виготовлений своїми руками. Тож учасники гуртка "Маленька чарівна бджілка" прийшли на заняття незважаючи на сніг та замети, щоб зробити святкову листівку для рідних бабусь. А хлопчики й дівчатка середнього шкільного віку, що відвідують гурток "Чарівна бджілка", із крепового паперу виготовляли тюльпани, підсніжними та листівки для своїх матусь слухаючи історію виникнення свята та вірші про жінку, жіночу долю.




Знай та захищай свої права

        20 лютого в Мгарській сільській  бібліотеці  пройшла  зустріч  жителів села з начальником  правопросвітницького  відділу Лубенського міського центру безплатної правової допомоги Лілією Ширстовою. Вона познайомила всіх присутніх з діяльністю центру, який забезпечує надання безплатної первинної правової допомоги.  Начальник відділу представництва Сергій Супрун надав мешканцям села безкоштовні консультації. Всі присутні мали  можливість ознайомитися з інформаційними виданнями даної тематики переглянувши куточок правової допомоги «Знай та захищай свої права».

Кращої ніж рідна мова не буває.

   
     Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної і культурної багатоманітності.
   Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу.  Мова - духовний скарб нації.
      В Березотіцькій сільській бібліотеці з цього приводу для учнів 5 - 7 класів було проведено мовознавчий калейдоскоп  «Кращої ніж рідна мова не буває». Юні читачі з цікавістю слухали старовинну легенду про українську мову, яку їм розповіла завідувач книгозбірнею Наталія Білик.  Бібліотекар Лариса Павлунік підготувала та провела  мовознавчі ігри "Закінчи рифму", "Алфавіт",  "Імена".  Діти з радістю розповідали вірші та прислів'я про мову.


Бібліотека – простір вільного спілкування та толерантності

    Основою суспільства, яке будується на демократичних засадах є  мирне співіснування та взаєморозуміння його громадян. Бібліотеки Лубенської ЦБС активно працюють над згуртуванням громади міста та району і є  просторами єднання та толерантності. Новий бібліотечний проект «Дві культури, два народи - одна земля» покликаний познайомити жителів Лубенщини з культурою та традиціями єврейського народу, який вже понад  два століття живе на полтавській землі. Разом з  Бібліодесантом центральної книгозбірні,  який розпочав свою роботу в 2018 році, до села Вовчик завітала і представник єврейської громади Любов Перебийніс.  У Вовчицькому ліцеї вона познайомила учнів 5- 7 класів з давніми традиціями відзначення єврейського зимового свята Ту би-Шват (нового року дерев) та запросила хлопчиків та дівчаток до танцювального майстер-класу. Провідний методист ЦРБ Тетяна Сафронова обговорила з дітьми правила толерантної поведінки та запропонувала взяти участь у  вправі «Привітайся з другом». Бібліотекар  центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Лариса Гончарук та координатор міжнародної спільноти Volunteer Community Любов Перебийніс запросили учнів на майстер-класи. Діти із захопленням взяли участь у виготовленні ляльки-мотанки та родинного дерева. Зустріч подарувала юним  учасникам безліч позитивних емоцій  та нові знання про традиційні  цінності українського та єврейського народів. 
      Завідувач Вовчицької бібліотеки Людмила Ревуцька  запросила активних читачів старшого віку до сільської книгозбірні на знайомство з єврейською культурою та літературою. Тетяна Сафронова познайомила учасників зустрічі з цікавими історичними фактами з минувшини нашого краю та розповіла про лубенську сторінку життя класика світової літератури Шолом – Алейхема. Відвідувачі мали змогу переглянути уривок з п’єси  за мотивами твору письменника «Тев’є-молочар» та послухати вірш Максима Рильського   присвячений єврейському народові. Людмила Ревуцька презентувала відвідувачам твори єврейських письменників Григорія Полянкера, Овсея Дриза, Рувима Фраєрмана представлених на книжковій викладці. Школярі мали можливість також дізнатися про діяльність єврейської громади, яка незабаром відзначатиме  своє  двадцятиліття з вуст  Любові Перебийніс .
     На завершення заходу учасники із задоволенням пригостилися традиційною єврейською стравою -  хумусом. 
  Допомогу в організації заходу надав відділ культури та туризму Лубенської РДА та ГО «PRєDKI» за підтримки народного депутата України Костянтина Іщейкіна. 












«У світі творчості»

      В грудні  2017 р в Тернівській сільській бібліотеці розпочали свою роботу гуртки для дітей дошкільного віку "Маленька чарівна бджілка" та для дітей молодшого шкільного віку "Чарівна бджілка". В січні цього року вжепроведено 6 майстер-класів.
     На заняттях діти знайомилися з технікою ізонитки, виготовляли новорічні та різдвяні прикраси з картону, пластиліну та коктельних трубочок. Із задоволенням діти робили песиків із повітряних кульок та паперу, а також паперових зайчиків та пластилінових павучків.
     Члени гуртка не лише займаються виготовленням виробів а й слухають цікаві історії та розповіді бібліотекаря Галини Кравчук про звичаї і традиції нашого народу, знайомляться з книгою, розвивають свою фантазію, вчаться творчо мислити, розширюють свої знання, розвивають дрібну моторику пальчиків.
Дітки з нетерпінням чекають нових зустрічей...
     Тож 10.02.2018 відбудеться майстер-клас до дня святого Валентина.
      Запрошуємо всіх бажаючих.







Спом'янемо тую славу,що осталась нам з-пiд Крут

Боротьба заради майбутнього.
Нема любові понад ту,
Що окроплена кров’ю  Крут
І ту гарячу кров святу
Повік  Вкраїні не забути


    В Карпилівській сільській бібліотеці бібліотекарем Галиною Мощіль була проведена година-реквієм  з нагоди відзначення 100-ї річниці подвигу Героїв Крут. Користувачі познайомились з книжковою виставкою «Їх оплакують роси у полі» ,  де представлені матеріали про події,  які призвели до трагічної загибелі студентського куреня під  станцією Крути та стали символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Галина Василівна наголосила, що за радянських часів керівництво всіляко намагалося приховати обставини трагедії ,а  подвиг молоді під Крутами було забуто на більш ніж 70 років. На заході пролунали вірші Павла Тичини «Пам’яті тридцяти» та Олени Теліги «Над могилами» у виконанні Сніжани Винниченко та Катерини Сологуб. Присутні  запалили свічки  та вшанували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання.




Крути – наша гордість і слава

Там соколи юні у вічність пішли
На клич молодої держави
Піднялися вірні сини
Грудьми у нерівному бої
Спинили червону орду
З честю впали герої
За Україну свою

       У багатовіковій історії українського народу є сторінка, яку неможливо не згадати. То була перша сходинка до творення самостійної, незалежної держави – це 29 січня 1918 року. Саме в цей день кілька сотень українських студентів намагалися зупинити чотирьохтисячне військо більшовицької армії. Юнаки ж вийшли, щоб захистити самостійність і незалежність. Але всі були розстріляні.
Саме з нагоди цієї пам’ятної дати – 100 річчя розстрілу Героїв Крут та їх вшанування у Духівській сільській бібліотеці проведено історичну годину «Квіти у полі, там де Крути…» для учнів школи.
       Бібліотекар Вікторія Яценко розповіла присутнім про подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю за волю України і навічно залишилися в історії як символ національної честі, патріотизму і як символ нескореного духу нації. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх, хто віддав життя за волю держави.

"БО ПРИЙДУТЬ ДО ТЕБЕ ТРИ ПРАЗДНИКИ В ГОСТІ»

          Продовжуються розпочаті в січні свята різдвяного циклу. 14 січня в  клубі села Терни бібліотекою та клубом був проведений літературно-музичний вечір  «Бо прийдуть до тебе три праздники в гості». Цікавою була розповідь ведучої вечора, бібліотекаря  Галини Кравчук про ці свята, яку продовжив ієрей о. Миколай – настоятель церкви Іоанна Богослова с. Терни.  Святкова атмосфера вечора вселяла у вдячну публіку, яка повністю заповнила зал, душевний спокій, гармонію слова та музики, любові до прекрасного. Ці почуття їм дарували учасники народного академічного хору «Камертон» міського будинку культури, під керівництвом талановитого знавця хорового співу Юлії Гриші, чоловічого квартету. У їхньому професійному виконанні прозвучали новорічно-різдвяні щедрівки, колядки, жартівливі пісні.
          Уважно присутні слухали розповідь бібліотекаря, ведучої вечора про життєвий та творчий шлях  композитора, хорового диригента, піаніста, педагога, громадського діяча та збирача музичного фольклору Миколи Дмитровича Леонтовича. Адже  у грудні 2017 року весь музичний світ відмічав 140-у річницю з дня його народження. Тож натхненно, з любов’ю до пісні до творчості геніального композитора учасниками народного хорового колективу «Камертон»  були виконані відомий на весь світ «Щедрик», якому нещодавно виповнилося сто років, «Ой з-за гори кам’яної», щедрівки, колядки в обробці М. Леонтовича, пісню «Гаю, гаю, зелен-розмаю» подарував присутнім чоловічий  ансамбль районного будинку культури під керівництвом Віктора Гриші.
        Гарного настрою та свої пісенні вітання присутнім подарували учасники народного вокального квартету «Сузір’я» Тернівського клубу.
       Поздоровила присутніх із новорічно-різдвяними святами староста виконкому Засульської сільської ради Король М.Ю.
        На завершення літературно-музичного вечора урочисто  прозвучав хоровий твір «Благослови Боже, нас на Новий рік».
         




«Повік будь єдина, моя ти Україна»

    Вищебулатецька сільська бібліотека до Дня Соборності підготувала тематичну виставку «Повік будь єдина, моя ти Україна».
       На виставці представлено матеріали з періодичних видань, зокрема з газет «Голос України», «Урядовий кур’єр», «Зоря Полтавщини», «Лубенщина», «Вісник».
     Один із розділів виставки «Вони загинули за Україну», приурочено пам’яті Героїв Крут.
      Завідувач бібліотеки біля виставки провела бесіду «Нас не роз’єднати, як не спинити течії Дніпра»; познайомила присутніх з одним з Героїв Крут – полтавчанина Аверкія Гончаренка.


Все про собак

       Чергове засідання дитячого клубу за інтересами «Дивосвіт +Я» у Мгарській сільській бібліотеці мало назву «Собака – друг людини». Малеча  із захопленням прослухала  бесіду бібліотекаря Наталії Шаблі біля книжкової викладки «Серце вірне друга». Найбільшу зацікавленість юних читачів викликала книга Гаврила Троєпольського «Білий Бім чорне вухо». А потім діти взяли участь у майстер-класі з виготовлення саморобок «Веселі песики». Найактивнішими учасниками заходу стали Аня Ушко та сестрички Тіна і Варя Кисіль.  Кожен з учасників заходу отримав на згадку про зустріч у бібліотеці  паперового  песика - символ року за східним календарем. 




Полум’яний  син  України.

    В Солоницькій сільській бібліотеці  відбулася літературна година присвячена 80-річчю видатного українського поета, співтворця сучасного українського відродження, політв’язня Василя Стуса. Про трагічний життєвий шлях поета, який обрав долю борця, розповіла присутнім хлопцям та дівчатам бібліотекар Сніжана Кириченко.  Із  47-ми років життя  13 років поет провів у радянських слідчих ізоляторах, карцерах, камерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, на каторжній роботі в шахті. За свої поетичні твори Василь Стус став лауреатом Міжнародної літературної премії Amnesty International. Під час заходу бібліотекар  презентувала вірші  Василя Стуса  зі збірок «Українське слово»  та «Дивослово».  Солошенко Оля  прочитала вірш «На Лисій горі догоряє багаття нічне…», а Жуковська Оксана  поезію «О Боже мій! Така мені печаль...».


"Народе мій, до тебе я ще верну..."

    12 січня до Березотіцької сільської бібліотеки завітали учні 6 класу разом з вчителем української літератури  Ніною Юхимівною Передерій  на літературну годину "Народе мій, до тебе я ще верну...", присвячену 80-ій річниці від дня народження українського поета Василя Стуса.
      Завідувач книгозбірнею Наталія Білик розповіла про діяльність Української гельсінської групи, яка була першою легальною правозахисною організацією в Українській РСР та відіграла одну з ключових ролей у національно-визвольній боротьбі українського народу, розпочала ненасильницький, легальний і правовий шлях у здобутті Україною незалежності, становленні демократії, поваги до прав людини. До цієї  групи належав і Василь Стус - український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, якого називали Шевченком XX сторіччя.
     Бібліотекар Лариса Павлунік підготувала  відеоматеріали «Із забуття - в безсмертя!», «Василь Стус. Синові", який учні переглянули з великим задоволенням. Також юним користувачам  пощастило почути живий голос поета у запису. Пролунали вірші «Осліпле листя відчувало яр...», «На Колимі запахло чебрецем....».
     Насамкінець присутні ознайомилися з літературою, яка розповідає про нелегкий життєвий та літературний шлях Василя Стуса. 


Великий Поет, який піднявся над малим часом.

Врізаючись гранітним профілем
Він йшов на повний зріст
Вразливий і беззахисний
Під градом націлених
Очей об’єктивів і магнітофонів.

     6 січня цього року Василю Стусу  виповнилося б 80 років. Годину  вшанування творчої і подвижницької діяльності великого українського поета і патріота Василя Стуса для своїх наймолодших читачів організувала Наталія Карпець, бібліотекар Клепачівської сільської бібліотеки-філії.
  Діти ( дехто вперше) з вуст бібліотекаря почули, що Василь Стус – легендарна постать, якій вдалося реалізувати свій талант за обставин, де інші “гаснуть”, посилаючись на умови.
Великий Поет, який піднявся над малим часом. Це була людина найбільших чеснот, життєвим кредом, якої було “Караюсь, мучусь, але не каюсь”, Людина, яка остерігалась тихо говорити Правду. Він вище за інших підніс свою нескореність владі, що полювала на таланти.
Справжній поет - це бунт душі. Таланти – наші духовні атланти.
   А ще школярі з зацікавленістю слухали  розповідь бібліотекаря про те, що  життєвий шлях Василя Стуса пройшов і через місто Лубни. Він служив  тут у військовій частині.
Після Сковороди й Шевченка, після Симоненка й Довженка, після Драй–Хмари і Вишні, після тисячі патріотів – потоптаних, понівечених, знищених тоталітарною системою, Стус не зміг жити інакше – одверто став на прю з нею. Свідомо, беззастережно, з відкритим забралом. Поряд із ним було багато сподвижників, але не кожен із них пройшов свій трудний шлях від початку й до кінця так, як зробив це Стус.
Наприкінці заходу для тих, хто вперше відвідав бібліотеку Наталія Григорівна влаштувала екскурсію  бібліотекою.









У Войнисі вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

       У грудні в Україні традиційно вшановують День ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати аварію, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Це пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Щорічно у Войнисі  вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та віддають данину пошани усім, хто рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвував найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Завідувач Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко запропонувала учасникам заходу познайомитись із книжковою викладкою «Чорнобиль – звучить із болем, а «чорнобильці» - звучить із вдячністю» та презентувала   книгу «Чорнобиль- 30. Книга слави і пам’яті. Полтавська область». 

На чашку чаю до бібліотеки.

     Прийшла зима,  особлива пора, коли хочеться тепла, затишку  та приємного спілкування в колі друзів за чашкою ароматного чаю. Тож чергове засідання жіночого клубу «Берегиня» у Войнихівській сільській бібліотеці мало назву «І солодкий, і гіркий  чай духмяний запашний» присвячене Міжнародному дню чаю. Про чаювання, один з дійових засобів досягнення внутрішньої гармонії, розповіла присутнім завідувач Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко. Вона запросила жінок  скуштувати різноманітні сорти чаю та дізнатися історію виникнення цього напою. Під час чаювання учасниці засідання  розповідали про власні секрети заварювання смачного, гарячого, цілющого  напою. Велику зацікавленість викликала розповідь бібліотекаря про чайні традиції різних країн світу. Захід пройшов у чудовій теплій атмосфері  та додав усім присутнім гарного настрою та позитивних емоцій.

Презентація книги Леоніда Логвиненка «Місячна соната війни»

    24 листопада в приміщені Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. було проведено презентацію книги Леоніда Логвиненка «Місячна соната війни». Бібліотекар Мгарської сільської бібліотеки Наталія Шабля ознайомила учнів і педагогічний колектив школи з творчістю поета, публіциста та журналіста Леоніда Логвиненка, з історією написання книги про учасників бойових дій в зоні АТО, з сторінками героїзму і доблесті, які переплітаються з реаліями армійських буднів.
     Один із героїв нарису «Опорний пункт» Леонід Шабля поділився спогадами про зустріч на передовій з письменником, про свою участь у бойових діях на сході України. Численні фото з передової лінії війни, представлені на фотовиставці, із захопленням роздивлялися школярі та декламували вірші Леоніда Логвиненка.
   На закінчення заходу учасники та організатори виконали пісню «Любіть Україну».



І якщо написався вірш –
Значить, хтось його вже чекає.


      16 грудня в клубі села Терни відбулася творча зустріч члена Національної спілки письменників України, лауреата премій імені Панаса Мирного, Олени Пчілки, Володимира Малика, Василя Симоненка та премії міжнародного конкурсу «Українська мова – мова єднання» Наталії Михайлівни Баклай з односельцями, організована сільською бібліотекою (бібліотекар Галина Кравчук).
    На літературно – музичному вечорі  із любов’ю, повагою і шаною Наталія Михайлівна розповідала про мальовниче посульське село Терни, де народилася, про людей, які тут живуть, про свій прадавній рід. Майстерно нею були продекламовані власні вірші про любов до землі, про кохання й розлуку, щастя й тугу, про все те, чим живе і має жити людина на цім світі. 
    З хвилюванням поринули присутні в історію рідного краю разом із Любов Лазірською, яка прочитала новелу Наталії Баклай «Легенда прадавнього роду».
У виконанні жіночої групи народного академічного хору «Камертон» МБК (керівник Ю.Гриша) прозвучали пісні «Журба» та «Мені з тобою» на слова авторки під акомпонемент Т. Протас та С. Дуди.
       Від вдячних земляків та шанувальників творчості письменниці музичні вітання  були подаровані  вокальним дуетом в складі Володимира Матяша та Віктора Щербатюка, чоловічим вокальним ансамблем РБК (керівник В.Гриша).
У творчому доробку письменниці 15 книг. Її твори друкуються в Австралії, Канаді, Польщі, Ізраїлі. Ведуча  літературного вечора бібліотекар Галина Кравчук ознайомила присутніх із книгами письменниці, які були представлені на книжковій виставці і запросила присутніх до бібліотеки, щоб глибше познайомитися з творчістю  землячки. Адже  готується до  друку ще одна  її книга з нагоди  ювілею.
      Із вдячністю за запрошення Наталія Михайлівна подарувала  Тернівській бібліотеці   книги, а творчим колективам клубу -  свою пісню.
     З теплотою,  по родинному, невимушено пройшла зустріч з письменницею, а на  завершення  був вручений  коровай, як  щедрий дар землі батьківської,  символ багатства, родючості, тепла  та виконано твір на «Многая лета».







Голодомор: знеболена душа України

      25 листопада в Засульській сільській бібліотеці  відбулася година пам’яті для користувачів бібліотеки тема якої «Голодомор 1932 – 1933 пам’ятаймо».
       В останню суботу листопада кожного року в Україні відзначають День пам’яті жертв Голодомору. Сім мільйонів українців загинуло від штучного голоду у 1932-1933 роках. Голодомор 1932-1333 років був геноцидом. Це одна з найстрашніших сторінок у новітній історії українського народу.
        Була організована книжкова виставка «Голодомор: знеболена душа України» з якою завідуюча бібліотекою Марія Мороз ознайомила присутніх і розповіла про мільйони закатованих у страшні роки Голодомору наших співвітчизників, а також наших односельців.
           Пам’ятаймо і запалімо світку пам’яті.

«Хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього»

          Під таким гаслом в Солоницькій сільській бібліотеці відбулася година пам’яті. Протягом 3-х днів читачі бібліотеки могли згадати найболючішу сторінку в історії України – це  Голодомор 1932-1933 років. Старше покоління з розповідей своїх батьків знає про цю страшну подію і пам’ятає її.
         Була організована книжкова виставка «Хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього». Покоління сьогодення з виступу бібліотекаря Сніжани Кириченко дізналося про мільйони закатованих українців під час Голодомору 1932-1933 р.р. Також були зачитані спогади односельців про ці найболючіші роки в їхньому житті, переглянуті газетні статті досліджень істориків штучного голоду.
              Нашому поколінню потрібно пам’ятати нашу історію і не забувати її.



Пам’ять жертв Голодомору вшанували у Левкоромодані.

        У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна пам’ятна дата — День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Ця дата присвячена подіям 1932-1933 років, коли в результаті радянської політики хлібозаготівель і колективізації від голоду в Україні померли мільйони жителів. У Левкоромоданівській сільській бібліотеці на урок пам’яті «Голодомор – наша печаль і скорбота» молодих користувачів зібрала бібліотекар Світлана Чупайда. Вона розповіла, що голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Вона познайомила відвідувачів з матеріалами книжкової виставки  «Велика, страшна і голодна правда». У виконанні Ані Бороденко, Колі Чупайди, Ані Качаненко лунали поетичні твори О. Кавуненко, Галини Нечай, уривок з роману Ольги Хало «Геєна». Світлана Федорівна наголосила, що сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу. В пам’ять про усіх померлих була запалена скорботна свіча.

День Гідності та Свободи.

      Година історичної дати «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі» приурочена до Дня Гідності та Свободи, пройшла в Левкромоданівській сільській бібліотеці.
   Бібліотекар Світлана Чупайда розповіла про Євромайдан, який  розпочався 21 листопада 2013 року, коли небайдужі до долі України громадяни вийшли на Майдан Незалежності у Києві на знак протесту проти відмови  підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Пізніше протести народу проти режиму Віктора Януковича отримали назву «Революція Гідності».
    Про події осені 2013 року та зими 2014 року розповідають і матеріали книжкової виставки «Україна – територія гідності і свободи». Присутні пригадали хроніку Євромайдану та познайомились зі спогадами людей, які провели на ньому три місяці, були свідками побиття та розстрілу активістів, які боролись та змінили Україну. Читачка Світлана Гриценко продекламувала вірш Валентини Нестеренко з книги «Сльози України». 
    На закінчення заходу бібліотекар закликала односельців зробити все  залежне, щоб події Євромайдану не забулись, а подвиг героїв Небесної сотні не був марним.

«Гонорові заготовки»

    Під такою назвою 1 листопада в Березотіцькій сільській бібліотеці проведено чергове  засідання клубу за інтересами "ГОСПОДАРОЧКА".  Захід проходив у формі «смачного дня». Засідання було присв'ячене "кулінарним  смаколикам"  - розраховане на кулінарів, які можуть виготовити шедевр з овочів,  вирощених   вдома, з мінімальними затратами. 
    Члени клубу охоче ділилися своїми кулінарними рецептами, а також секретами їх приготування. 
     Адже, cмачно і корисно відкрити взимку баночку огірків чи помідорів, грибочків чи кабачків приготовлених саме за власними  рецептами, якими господині  поділилися та охоче  обмінялися під час засідання.
    Завідувач  книгозбірнею Наталія  Білик  намагається кожне засідання провести в цікавому форматі  - основа якого завжди пов'язана з книгою  та   бібліотекою.

 Програма Volunteer Сommunity у Березоточі.

          В перший день осінніх канікул у Березотіцькій сільській бібліотеці було гамірно та весело. До книгозбірні завітала  керівник  єврейського общинного центру Любов Перебейніс,  яка є учасником  міжнародної волонтерської програми Volunteer Сommunity. Вона провела для хлопчиків та дівчаток  майстер-клас з глинотерапії. Глинотерапія- один  з методів  арт-терапії, який базується на вільному самовираженні. Під час занять з глиною діти не тільки власноруч створюють різноманітні вироби, але й  спілкуються, висловлюють власні  думки та вчаться взаємодіяти.  Разом з гостею з єврейської громади  та бібліотекарем Ларисою Павлунік  діти віком від 5 до 12 років визначили, що для таке родина, родинні цінності та створили з глини невеличкий маєток. Любов Перебийніс подарувала бібліотеці гончарну глину від Volunteer Сommunity  і тепер  юні читачі зможуть постійно брати участь у заняттях з глинотерапії.



Осінь багата на свята.

    14 жовтня в Україні відзначається свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України.
    В цей день Засульська громада святкувала день села  Солониці. З нагоди цих свят в бібліотеці пройшлов  ряд  заходів.   Урок мужності «Покрий нас  від святого зла», на якому бібліотекар Сніжана Кириченко ознайомила  учнів з традиціями,  обрядами, звичаями  святкування Покрови. Розповіла цікаві факти із життя  козаків  на Січі. Також у  бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Ми здобудемо землю і волю і загоємо рани віків», яка стала прекрасним доповненням до розповіді бібліотекаря.


ХОДИТЬ ОСІНЬ ПО ЗЕМЛІ

        Осінь- красива та хвилююча пора року. Своїми чарами вона зваблює поетів, письменників і художників, дарує свої скарби трудівникам садів, ланів та городів. Така яскрава, тепла, багата і чарівна завітала Осінь і на свято до Солоницької бібліотеки. Вона розповідала дітям про свої володіння, простори та щедрі дари. Гостями свята стали наймолодші користувачі бібліотеки. Юні прихильники золотої осені читали вірші, відгадували загадки, змагались в конкурсах, малювали малюнки.  По закінченню всі дітлахи одержали солодощі.

Гетьмани України

     До дня українського козацтва Вищебулатецька бібліотека провела бібліографічний огляд літератури «Гетьмани України». Про непересічні постаті, які назавжди  увійшли в нашу історію, розповіла користувачам бібліотеки завідувач бібліотекою Галина Левченко. Вона познайомила учасників заходу з книгами Богдана Сушинського «Козацькі вожді України. Історія України в образах її вождів та полководців ХV-ХІХ століть», Михайла  Слабошпицького «З голосу нашої Кліо» та «Петро Сагайдачний», Дениса Журавльова «Мазепа. Людина. Політик. Легенда». Присутні познайомились з сторінками біографії визначних людей, які боролися за майбутнє України та захищали її землі від нападників.

Світ мистецтва у книгах.

       Нещодавно у Вищебулатецькому сільському будинку культури відбувся звітний концерт художніх колективів. Сільська бібліотека до цього заходу підготувала книжкову виставку «Світ мистецтва». Жителі села мали можливість переглянути книги, представлені на виставці. Активними учасниками художньої самодіяльності, зокрема, хореографічних колективів (керівник Надія Залата) є і читачі бібліотеки:  Оксана і Владислава Соляр, Наталія Наливайко, Карина Гриб, Наталія Біляєва, Олена Кочерга.


КОЗАЦЬКА СЛАВА НІКОЛИ НЕ ЗАГИНЕ.

                                                               
                                                               Козаки- це вільні люди.
 Козаки безстрашні всюди.
Козаки- борці за волю    
За народу щастя й долю.
    Козак- це людина чесна і смілива
 Найдорожче йому- Батьківщина.

    14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій країні відзначається День українського козацтва та День захисника України. Напередодні цього свята в Л- Ромоданівській сільській бібліотеці  пройшла історична година «Козацька слава ніколи не загине».
     Бібліотекар Світлана Чупайда розповіла про історію створення козацтва з витоків до сьогодення. Для користувачів бібліотеки  організована книжкова  виставка  «Мужність і відвага крізь віки».
      На виставці представлені книги, які розповідають про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями.

Мгарська сільська бібліотека зустрічала гостей.

       До Мгарської сільської бібліотеки завітали гості з єврейської громади міста. Бібліотекар Мгарської книгозбірні Наталія Шабля познайомила гостей з історією написання повісті «Лісничиха» відомого українського письменника Олеся Донченка. Вона розповіла про долі лісників, які мешкали в урочищі Мгарська дача та стали прототипами героїв художнього твору. Гості бібліотеки  познайомилися  з  історією села Мгар  та  дізналися про славних уродженців лубенської землі.  Наталя Григорівна також презентувала  власні поетичні твори, які ввійшли до збірки «Чаклунка лісова. 
     Керівник общинного центру Любов Перебейніс, учасник волонтерської програми Volunteer Сommunity, провела для учнів Вільшанської школи майстер-клас з глинотерапії. Діти із захопленням створювали глиняні фігурки та взяли участь у  розмові про сімейні цінності та важливість їх збереження від покоління до покоління. 


Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра.

     Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України XVII – XVIII ст. Історична година до дня українського козацтва «За землю, за волю за козацьку долю» пройшла в Оріхівській сільській бібліотеці.Бібліотекар Наталя Кадігроб провела шестикласникам бесіду біля книжкової виставки «Українське козацтво: відгомін віків» під час якої діти дізналися, які закони панували на Січі, хто такі характерники та який прототип  підводного човна винайшли козаки. Народні думи та пісні про козаків пролунали у виконанні Дениса Ковтуна, Катерини Хорішмак, Андрія Шендрика, Валентини Самойленко. Вчитель місцевої школи Ніна Крутських розповіла хлопцям та дівчатам про героїчне минуле та звитяги наших пращурів та про свято Покрова Пресвятої Богородиці, яке  з давніх-давен зміцнювало в душах козаків надію на опіку і заступництво Божої Матері.

Пам’яті жертв Великого терору.

     За розмахом знищення населення власної країни сталінський терор не знає собі рівних у світовій історії. Він залишився у пам’яті людства під назвою Великого Терору.  До  80- х роковин масових політичних репресій 1937-38 років в  бібліотеках Лубенської ЦБС протягом року  проходять заходи, присвячені тим страшним подіям.
     На  годину пам’яті «Із забуття в безсмертя» запросили старшокласників Засульської гімназії бібліотекарі Лубенщини. Завідувач Засульською сільською бібліотекою Марія Мороз запропонувала учням перегорнути чорні сторінки історії 30-х років, наслідком яких було фізичне винищення активної та інтелектуальної частини нації та моральне розтління тих, кого терор не торкнувся. 
     Завідувач організаційно-методичним відділом ЦРБ імені Малика Тетяна Сафронова презентувала старшокласникам уривок з фільму «Великий терор в Україні» та розповіла про краєзнавчі видання, присвячені репресіям на теренах нашого краю. Учні мали змогу познайомитися з книгами «Реабілітовані історією», з документальними творами Леоніда Рябченка, Віктора Ревегука, Олександра Карпенка. Читачка районної бібліотеки Валентина Ковешникова  розповіла учням про роботу над упорядкуванням книги, присвяченої видатній особистості - Валентину Войно-Ясенецькому. Нове видання про життєвий шлях лікаря, священика, гуманіста, який 11 років провів у сталінських таборах, нещодавно вийшло у комунальному видавництві «Лубни» і було вперше презентоване у Засульській сільській бібліотеці. Директор Засульської гімназії Анатолій Савенков розповів про дослідницькі роботи учнів, які присвячені подіям 30-х років в селах Засулля та Солониця. Під час заходу лунали пісні у виконанні гурту «Океан Ельзи» та «Мандри».  



Її величність – книга

        Книга – вчитель, добрий друг. Вона завжди порадить і щиро допоможе.
В ній людства мудрість зібрана земна,
Тому вона – усе на світі може!
    Ці слова стали лейтмотивом заходу, який відбувся в Духівській ЗОШ з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
       Учасниками святкової зустрічі були школярі 5-8 класів. А мова в цей день ішла про її величність – КНИГУ, які є книжки, яке їх значення в житті людини.
     Організували захід бібліотекар І категорії Духівської сільської бібліотеки Вікторія Яценко та шкільний бібліотекар Валентина Глушко. До уваги школярів були представлені презентації «Довідкова література» та «Найкращі бібліотеки світу». Учні ділилися прислів’ями, загадками, висловами про книги. Учасники заходу разом склали вірш про книгу. На гостині була присутня Тетяна Курило, яка працювала в свій час директором ЦБС Деснянського району м. Києва. Вона цікаво розповіла дітям про бібліотеки світу, про обслуговування читачів. Бібліотекарі вдячні Тетяні Іванівні за подароване Канцелярське приладдя для бібліотек.
Не оминайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки.
Нема прекрасніших доріг,
Ніж в цей вселюдський храм науки.




Подорожуючи рідним краєм

     До 80 – річчя з дня заснування Полтавської області Войнихівська сільська бібліотека організувала годину – подорож  «Люби і знай свій рідний край» для учнів 4 класу загальноосвітньої школи. Завідувач книгозбірнею Олена Піщаленко розповіла дітям про історію Полтавщини, унікальні пам’ятки природи  нашого краю. Олена Олексіївна познайомила  школярів з життєвим тьа творчим  шляхом поетів та письменників Лубенщини, які прославляли  та прославляють наш рідний край. Учні мали змогу відповісти на питання вікторини  «Що я знаю про Полтавщину?» та розповісти про своє рідне село та улюблені місця «малої батьківщини». 


  На гостину до ветерана бібліотечної справи

        У день Всеукраїнського дня бібліотек та переддень людей похилого віку працівники Березотіцької сільської бібліотеки Наталія Білик та Лариса Павлунік завітали на гостину до ветерана бібліотечної справи Олександри Яківни Дем'яновської, щоб привітати з професійним святом та днем нарождення.
         Адже Олександра Яківна віддала 38 років бібліотечній справі. В трудовій книзі лише один запис - "Завідуюча Березотіцькою сільською бібліотекою". Найкращі роки молодості були покладені на вівтар розвитку бібліотечної справи на селі. Свою любов до книги, найкращу бібліотеку району, величезний досвід роботи в 1983 році Олександра Яківна передала наступникам Наталія Білик та Світлана Борисенко.
        ... Хвилююча зустріч... і полинули над тихоплинною Сулою спогади... спогади... А згадати було що, цій миловидній закоханій у життя жіночці, адже на життєвому календарі - 89 років.
       ....Харківщина, рідне село, дорога серцю кожна стежинка. Там минуло дитинство і юність. А в 1949 році вона приїхала працювати по направленню в Березоточу. Тут доля подарувала їй зустріч з чоловіком, народилися діти онуки, а зараз Олександра Яківна бавить  вже трьох правнуків, які додають їй молодості та наснаги до життя...
        Як і в кожної людини на життєвому шляху були здобутки і втрати. Та життєві буривії не зламали її, - і вона залишається порядною, з добрим серцем жінкою. 
Працівники книгозбірні привітали Олександру Яківну зі святом теплими, привітними словами, побажали міцного здоров’я  ще на довгі  роки!...

Літературна майстерня до Всеукраїнського дня бібліотек

       28 вересня 2017 року, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек в Новооріхівській загальноосвітній школі відбулася творча зустріч з Раїсою Плотниковою, українською поеткою, прозаїком, членом Національної спілки письменників України. Учасниками зустрічі стали учні старших класів, вчителі, працівники бібліотек та мешканці села. Опанувати основи літературної майстерності та познайомитись із творчістю сучасного майстра художнього слова учасники змогли завдяки програмі Британської ради в Україні «Активні громадяни». 
        Організатори заходу переконані, подібні зустрічі сприяють розкриттю та розвитку творчих здібностей, як молоді так і старшого покоління. 
    Відкрила зустріч директор Централізованої районної бібліотечної системи Валентина Сьомак. Вона привітала присутніх з професійним святом українських бібліотек та розповіла про співпрацю з представниками творчих кіл та громадських організацій. Фасилітатор програми «Активні громадяни», керівник молодіжної громадської організації «Твій Світ» Олександр Чепур розповів присутнім про успішні проекти активних громадян  та можливості стати учасником програми. А естафету продовжила Раїса Плотникова, яка презентувала свої книги, розповідала історію їх написання та читала вірші. Слухаючи вірш «Вчитель», учасники поринали у післявоєнні роки, пройнялися образами та переживаннями героями твору. Не менш емоційним було перенесення у події сьогодення, що пов’язані із війною на Сході. Цим подіям Раїса Василівна присвятила вірш «З війни…», а глибокий твір «Розкинь всевидячі пальці» у поєднанні з уривком із кінострічки «Спадок нації» допоміг слухачам усвідомити те, як вишиванка береже генетичний код українця. Зворушливим була розповідь про дитяче оповідання «Слоненятко Хвостик». Слухачі в свою чергу дарували аплодисменти прозаїку та дякували.  Пісенними номерами присутніх вітали працівники бібліотек, а на завершення кожен бажаючий мав змогу поспілкуватися з сучасним майстром художнього слова. 
   Свято книги  в Новооріхівській загальноосвітній школі продовжилось під час екоквесту «В пошуках скарбів Чугайстера», яке провели для учнів 6-7 класів працівники районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафронова та Наталія Мусієнко. Учасники команд «Дослідники»та «Авангард» не тільки змагалися у вправності  та кмітливості, але й взяли участь у різноманітних вікторинах та  конкурсах. Під час слідування  маршрутом  квесту учні збирали сміття  на  пришкільній  території. За підсумками проходжень квесту перемогу здобула команда семикласників, яка знайшла у бібліотеці скарб карпатського лісовика Чугайстера, але жоден з учасників квесту не залишився без солодких подарунків, який надала ПОМГО «Твій світ».
   Захід відбувся в рамках проекту  «Майстерня медіа грамотності  для підлітків з сільської місцевості як простір для творчості», що реалізується за підтримки Британської ради в Україні в рамках програми «Активні громадяни».








Полтавщина – серце України.

      Полтавщина… Край прославлений піснями та легендами, історією  і красою, хорошими людьми  і чудовими пейзажами. В Солоницькій сільській бібліотеці  пройшла інформаційна година  «Полтавщина – серце України». Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла дітям  про історію виникнення міста Полтави  та створення Полтавської області, про  культурно-історичні пам’ятки та символи Полтавщини.
    Наприкінці заходу діти займалися творчістю: малювали, виготовляли поробки, а також  розгадували ребуси та співали. 

Нова збірка поета-земляка.



      Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек в Нижчебулатецькій сільській бібліотеці пройшов літературний вечір  «Горить свіча надії» з нагоди виходу з друку нової книги поета земляка Миколи Макаренка.  Бібліотекар Світлана Ставицька представила відвідувачам людину яскравого таланту, якій не байдужа доля України. Автор розповів присутнім про те, що хвилює  та надихає його  в останній час  та  прочитав поезії з нової збірки. Присутні на заході із захопленням прослухали твори поета-земляка та висловили йому слова вдячності. 
     Захід пройшов в теплій  дружній атмосфері  та залишив багато позитивних вражень у присутніх.   


Мало любити свій рідний край, його потрібно ще й знати.

    Читаючи історичні нариси про Полтавщину, ми заглиблюємось у світ минулого нашого краю; бачимо величезний і непростий шлях, пройдений багатьма поколіннями; спостерігаємо як відбувались зміни адміністративно-територіального поділу Полтавщини: від полкового устрою до часу утворення області.
        Полтавська область утворена 22 вересня 1937 року.
   Краєзнавчу вікторину «Чи знаєш ти свій рідний край» провели завідуюча Вищебулатецькою сільською бібліотекою Галина Левченко і вчитель історії Тарас Гармаш.
     Змістовні відповіді на питання вікторини підготували учні 10 класу Роман Сацький, Таня Левченко, Дмитро Стриженко, Женя Вечірко та Аліна Мищенко.


Школа професійної майстерності в Мгарі

    Професія бібліотекаря вимагає глибокої обізнаності з усіма складовими бібліотечної діяльності, систематичного оновлення знань  та постійного ознайомлення з кращим досвідом  роботи закладів. В Мгарській сільській бібліотеці в рамках школи професійної майстерності пройшла зустріч бібліотекарів району. Тема професійного спілкування «Форми соціокультурної діяльності  бібліотеки в контексті організації дозвілля: пошук ідей, майстерність, співпраця» охоплювала велике коло питань, пов’язаних з організацією та проведенням бібліотечних заходів. 
     Методист І категорії центральної районної бібліотеки  імені Володимира Малика Лідія Іваненко  зупинилася  на основних напрямках діяльності книгозбірень та наголосила, що робота з громадою та організація її дозвілля сьогодні як ніколи потребує особливої  уваги  та комплексного підходу.
     Про роботу клубу за інтересами для молодших школярів   «Дивосвіт + Я» розповіла бібліотекар Мгарської книгозбірні Наталя Шабля, яка презентувала творчий доробок юних учасників клубу та поділилася власним досвідом організації та проведення цікавих засідань. В обговоренні  теми зустрічі взяли участь завідувач  Михнівською сільською бібліотекою Лідія Марченко, бібліотекарі Жданівської та Олександрівської сільських бібліотек Ярослава Покидько та Лариса Жура. Завідувач організаційно-методичним відділом Тетяна Сафронова подякувала колегам за плідне та корисне професійне спілкування, яке сприяє вдосконаленню роботи з користувачами і поліпшенню якості  послуг бібліотек району. 





«Ми всі одна сім'я, а разом Україна!»

       Напередодні Дня Незалежності в с. Березоточа відбулося літературно - музичне свято "Хай квітне щаслива моя Україна".
     Щирими словами всіх присутніх привітали сільський голова  Білокур Н.В. та музичний колектив  "Ліра". 
     Працівники сільської книгозбірні експонували книжкову виставку «Ми всі одна сім'я, а разом Україна!»  присвячену 26-й річниці незалежності нашої Батьківщини - України.
    Чимало написано історій, легенд, оповідань та романів про нашу Батьківщину. І найцінніші, і найправдивіші, на нашу думку, є ті, які написані її відданими синами й дочками, очевидцями історичних подій, дитячими письменниками і просто патріотами нашої держави. 

«Незалежна, вишита колоссям Україна квітуча моя»

     Наша рідна земля… Скільки теплих і ласкавих слів можна сказати про любов до рідного краю, де ми народились, де ми живемо.
Скільки талановитих людей виплекала наша маленька батьківщина - рідне село.
   24 серпня в селі Шершнівка з нагоди Дня  Незалежності та Дня села відбулося велике свято «Моє село - моя колиска».
     Щирими словами всіх присутніх з Днем Незалежності та Днем села привітав голова Засульської громади Сергій Іванович Бондаренко та сільський староста Ігор Іванович Яременко.
    Працівник сільської книгозбірні Любов Остапенко підготувала       книжкову виставку «Незалежна, вишита колоссям Україна квітуча моя». Всі  бажаючі мали можливість ознайомитися з літературою про історію і сучасність нашої  держави. 
   Прозвучали пісні у виконанні дитячого ансамблю «Бабусині внучки». Артем Лапко підняв настрій чудовими гуморесками.
  Спонсорами свята виступили: тов. «Юнігрем - Агро», Фермерське господарство «Хліб», «Урожай». 
     На закінчення свята всі   мали змогу поласувати  солянкою та варениками.

КРАСА І ВЕЛИЧ СИМВОЛІВ УКРАЇНИ.

       Напередодні дня незалежності України у Духівській сільській бібліотеці для учнів 3-5 класів бібліотекар І категорії Вікторія Яценко провела патріотичну годину "Краса і велич  символів  держави". 
     Діти дізналися багато цікавого про значення та походження державних символів України. А ще школярі активну участь у історичній  вікторині  «Найцікавіше про Україну».
       Кожен із   присутніх  намалював малюнок «Україна-це ти і я».
    Ми віримо в майбутнє України і бажаємо, щоб свято Незалежності принесло в українські родини щастя, добро мир та любов.
       На закінчення заходу всі разом заспівали Гімн нашої держави.


Державність вимірена поколінням

СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ,
                  ЛЮБІТЬ ЇЇ…ВО ВРЕМЯ ЛЮТЕ
                  В ОСТАННЮ ТЯЖКУЮ МИНУТУ
                  ЗА НЕЇ ГОСПОДА МОЛІТЬ.
                          Т. Г. ШЕВЧЕНКО.

     24 серпня- це непросто День народження держави, це світле свято здійснення мрій і сподівань багатьох поколінь наших предків, які з любов’ю творили і плекали українську націю, рідну мову, самостійну державу, мужньо боролися за її майбутнє.
     Напередодні  Дня  незалежності  22 серпня Наталія Кадігроб бібліотекар І категорії Оріхівської сільської бібліотеки провела для учнів старших класів  історичну годину  «Державність вимірена поколінням». Антон Вікторович Волик  – учитель історії місцевої школи познайомив  користувачів бібліотеки з історичним утворенням незалежності України, з національною  символікою нашої Держави. 
     До уваги користувачів в бібліотеці діяла книжкова виставка «Квітуй, Україно, багата і щедра земля», на якій представлена література про шлях нашої  держави від давнини до сьогодення, про видатних особистостей, які зробили свій внесок у цей процес.
      Неабиякий інтерес у дітей викликала історична вікторина «Моя Україна- незалежна країна», яку провела бібліотекар Наталія Кадігроб.
      На закінчення заходу Віка Овсієнко, Аліна Сердюк, Олександр Мороз читали вірші про Україну. 

ВСІ ДІТИ ТАЛАНОВИТІ.

Діти повинні жити у світі краси, гри,
Казки, музики, фантазії і творчості.
 В. Сухомлинський.
      Бібліотека - це те місце, куди приходять  поспілкуватися, обмінятися  думками, почитати, показати свої здібності, проявити свій талант, поділитися своїми ідеями. Зараз літні канікули І діти залюбки  приходять до бібліотеки. Беруть активну участь у  заходах.
      Нещодавно в Мгарській сільській бібліотеці для  членів клубу «Дивосвіт + я» бібліотекар Наталія  Шабля провела майстер - клас  по виготовленню з паперу чарівної  квітки «Орхідея»
     Це викликало у дітей чимало емоцій та не аби яку цікавість.      Учасники брали активну участь у виготовленні квітів. На остаток  Наталія  Шабля подякувала дітям  за участь у заході  та запросила всіх  бажаючих на наступне засідання. 




ЦЕ НАШОЇ ІСТОРІЇ РЯДКИ

Велична і свята ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить.
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам  твою історію творить!
                                                                                  Ліна Костенко.
     В березні 2017 року виповнилося 100 років від початку Української Революції 1917- 1921 років - одного із найважливіших  і  найскладніших періодів в історії Українського народу.
    Сніжана Кириченко бібліотекар Солоницької сільської бібліотеки для своїх користувачів  провела історичну годину «Це нашої історії  рядки» - розповіла про  початок  революції, пов'язаний зі створенням Української Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським 17 березня 1917 року, ознайомила з хронологією основних подій тих років.
      Сьогодні, як і 100 років тому, Україна змушена захищати   суверенітет держави  від російського агресора. У цій війні слід пам’ятати і не допустити тих прорахунків, які призвели до поразки Української революції, наголосила  бібліотекар. 
     По закінченню заходу всі присутні мали змогу переглянути книжкову виставку «Гортаючи сторінки історії».







КВІТИ СВОЇМИ  РУКАМИ.

      Живі квіти  чудово вписуються в домашню обстановку, надають затишок, гарний настрій. Якщо немає можливості прикрасити квартиру букетом живих квітів, можна трохи попрацювати і зробити не менш красиві штучні квіти.  Проявивши трохи фантазії,  можна створити розкішні квіти  з паперу своїми руками.
     Нещодавно Наталія Шабля, бібліотекар Мгарської сільської бібліотеки для членів клубу «Дивосвіт+ Я» провела майстер-клас по виготовленню паперових квітів. Діти із задоволенням  вчилися створювати  з паперу об’ємні паперові тюльпани, піони.
       Всі присутні отримали масу задоволення і домовилися про наступну зустріч.


 Якщо мене хто  -  небудь  запитає:

Яка вона – Японії душа?
Скажу, що схожа
На квітучих вишень в ранкових горах
Ніжний аромат.  
( Мотрі Норінага).

       2017 рік оголошено Роком Японії в Україні. 30 червня у Войнихівській сільській бібліотеці відбулося чергове  засідання жіночого клубу» Берегиня»  « Японія - країна сонця і добра».
    Японія відома своїм економічним дивом, її культура відрізняється вічним прагненням краси. Це дуже цікава країна з безліччю ритуалів, церемоній, особливостей і правил поведінки, різноманітністю  звичаїв, кількістю традицій незвичних для нас.
     Це традиції одягу, традиція постійно посміхатися, приймати їжу за допомогою паличок, милуватися місяцем та сакурою.
     Завідувач бібліотекою Олена Піщаленко підготовила і провела бесіду про історію  цієї країни, її чудові  краєвиди, японську кухню, познайомила з  чудовою церемонією чаювання. Всі присутні мали змогу скуштувати японське блюдо «суші», яке  приготували для них Олена Олексіївна та її донька Євгенія.
     Ще довго за чашкою смачного чаю тривала розмова про японську культуру, освіту,  медицину.



Руками створена краса

      Нещодавно в приміщені Н. Булатецької сільської бібліотеки – філії відбулася година майстерності «Руками створена краса».
     На заході були присутні діти молодшого шкільного віку. Бібліотекар  Світлана Ставицька ознайомила користувачів з виставкою, яка була облаштована в приміщені бібліотеки, кожний розділ якої висвітлював окремий вид народної творчості.
     З великою цікавістю діти взяли участь в майстер-класі з квілінгу. Кожен з них виготовив серветку з улюбленим  візерунком.
        Година майстерності пройшла змістовно та цікаво.



Чарівний світ казок.

        На незвичайне дійство запросила юних читачів бібліотекар Солоницької сільської бібліотеки Сніжана Кириченко. Свято казки у книгозбірні розпочалося із презентації  книжкової виставки «Чарівні кольори казок». Бібліотекар запропонувала дітям вибрати найяскравіші книги  та зачитала уривки з тих видань, які найбільше сподобались малечі. Допомогла в проведенні заходу юна читачка Яна Охріменко, яка запропонувала усім учасникам дійства розгадати веселі  загадки. Під час свята Віка Охріменко переповіла  свою улюблену казочку, а Діана  Шишацька  розповіла віршик «Киця - Мура». Дівчатка із задоволенням взяли участь в інсценуванні казочки «Півник і двоє мишенят» та разом намалювали своїх улюблених казкових героїв.




День Конституції відзначили в Солоницькій сільській бібліотеці.


        Напередодні відзначення Дня Конституції  в Солоницькій сільській бібліотеці відбулася бесіда «Основний Закон України». Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла про те, як 28 червня 1996 року на черговому засіданні Верховної Ради був ухвалений найголовніший закон України – перша Конституція суверенної української держави.  Читачі різних вікових категорій взяли участь в дискусії, під час якої обговорили основні засади державного документу ,який забезпечує права та свободи громадян України . Присутні на заході також ознайомились із  книжковою викладкою  «Конституція України – фундамент державності  та прав людини».


Смійтесь з нами

Від малого й до старого  всі ми любим щирий сміх
Бо з нікчемного й смішного посміятися не гріх.
Добрий сміх, не б’є, не мучить, а на світі жити учить,
Тим той бажаний для всіх.

       13 червня у рухівській сільській бібліотеці було гамірно й весело. Говорили про сміх, усмішку, гумор. Бібліотекар Вікторія Яценко для дітлахів пришкільного табору «Сонечко» Духівської ЗОШ ім.. П.М. Рака підготувала і провела літературний єрашал «Смійтесь з нами, смійтесь на здоров’я».
       Бібліотекар познайомила учнів з історією гумору. Він зігріє тисячами променів і промінчиків людські душі. Гумору як і сонця не може бути забагато, сміху немає кінця. Сміх – це ліки від усіх хвороб. Він додає людям настрою, допомагає в житті побачити більше світлого , радісного, стати добрішими. Вихованці табору мали можливість почути веселі гуморески у виконанні своїх однолітків Ярослава Костюкевича, Віталія Панченка, Оксани Третяк, Мирослави Калініченко, Софії Поставної, Тимофія Яшнова.
До уваги дітей була представлені цікаві усмішки.
          Діти ділилися кумедними випадками з життя, які з ними трапилися.
          Насамкінець заходу всі присутні заспівали пісню:
«Від усмішки хмарний день ясніший,
Від усмішки засія веселка в небі
Поділись усмішкою щедріш
І вона не раз повернеться до тебе»
Діти одержали солодкі подарунки.

«Прийшло літо – наступили канікули»

      7 червня у Олександрівську сільську бібліотеку завітали школярі 3-5 класів Михнівської ЗОШ на захід «Прийшло літо – наступили канікули».
        Дитинства чудова пора в житті кожного з нас. А літо розпочинається з радісного свята – Міжнародного дня захисту дітей та канікул, які приносять відпочинок, змістовне дозвілля, спілкування з друзями та книжками.
       Бібліотекар Лариса Жура розповіла про літні канікули, яких вони довго чекають. Діти дізналися про правило поведінки на канікулах, як поводитися на воді, переходити дорого тощо.
       Учні Олександра Козловець, Яна Герасименко, Богдан і Анна Феденко, Вікторія Солнишкова познайомили однолітків з віршами та скоромовками.
         Найменша учасниця заходу Діана Козловець прочитала улюблений вірш про літо. Діана сама відвідує бібліотеку, бере книги для мами, а для бабусі – журнал «Жінка» і газету «Порадниця».
         По закінченню заходу учасники отримали цукерки.



Український байкар

       На днях молодші читачі Солоницької сільської бібліотеки дізналися про життєвий і творчий шлях Леоніда Глібова. Діти з цікавістю слухали про дитячі роки письменника, про історію написання першого твору. Яна Охріменко прочитала свою улюблену байку «Чиж та голуб». На завершення заходу бібліотекар Сніжана Кириченко провела для дітей майстер-клас по виготовленню виробів з паперу.


Книга – вчитель та добрий друг

       Ось і дочекалася малеча літа! Сонцем осяяне, суницями присмачене, зустрічами з друзями та відпочинком звеселене, поспішає подарувати дітям три місяці для розваг та прочитання безлічі цікавих книг.
Нещодавно в  Духівській сільській бібліотеці зібралися діти 1-5 класів аби помандрувати казками. Бібліотекар Вікторія Яценко розповіла історію народження казки та провела вікторину «Книга – твій друг на все життя». Діти з задоволенням відповідали на запитання та розгадували казкові загадки. 

«Хай сонцю і квітам всміхаються діти»

        Щорічно 1 червня в усьому світі відзначається Міжнародний день захисту дітей.
 Дитинство – чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій.
       Литвяківська сільська бібліотека щорічно відзначає це свято, адже співпадає воно з початком літніх канікул – найулюбленішою порою всієї дітвори.
     До дня захисту дітей  бібліотекар Людмила  Сабадаш провела з учнями 1- 5-х класів інформаційну хвилину «Хай сонцю і квітам всміхаються діти». Під час якої діти ознайомилися з історією виникнення свята та традиціями його святкування у всьому світі. Діти залюбки взяли участь в літературній вікторині  «Права дитини не забудь, уважним завжди й всюди будь!», під час якої  самостійно визначали, які права головних героїв запропонованих їм казок були порушені. Також пограли у гру «Сонечко» і «Хвилинка-відпочинька».
       Наприкінці свята бібліотекар запросила дітей намалювати свою мрію на асфальті та ознайомилися з виставкою «Права дитини». 








Ось ми дочекались літа,
Перше червня  - наша  втіха,
Бо цей день у всьому світі,
Приурочили вам ДІТИ!!!



      Не секрет, що всі ми родом із дитинства. Діти чомусь завжди прагнуть скоріше подорослішати, а ми дорослі,    ностальгічно згадуємо безтурботні дитячі роки. 
    Напередодні дня захисту дітей до Березотіцької сільської бібліотеки завітали вихованці старшої групи дитячого садка "БЕРІЗКА " зі своїм вихователем Оксаною Василівною Пиріг.
      Завідуюча книгозбірнею Наталія  Білик та бібліотекар Лариса  Павлунік радо та гостинно зустріли дітлахів,  а також   підготували та провели для малят цікавий та веселий дитячий ранок "Країна дитинства - країна казок ".

  

 «Тютюнопаління – ворог здоров’я»

     31 травня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням. З нагоди цього в Тарандинцівській сільській бібліотеці була проведена для юнацтва година цікавих повідомлень «Тютюнопаління – ворог здоров’я».
       Використовуючи друковані матеріали, завідувач бібліотекою ознайомила присутніх із історією виникнення цієї шкідливої звички, а також розповіла про загрозу для здоров’я, яку несе паління тютюну і що треба знати, щоб не попасти в тенета залежності від звичок та позбутися в разі, якщо в людини вже виникли проблеми в цьому плані.
    Присутні на заході – Іван Савченко, Григорій Юрченко та інші взяли участь у обговоренні.
      Прозвучало головне – життя одне. Легковажному ставленню до свого здоров’я в ньому не місце.

В Лубнах вчитимуть молодь правильно збирати і сортувати відходи

     В Лубнах екологічно свідомі активісти розпочали  новий проект "Двір ліцею – дзеркало мого міста ".  Ініціювали його студенти Лубенського професійного ліцею під час одного з локальних тренінгів за програмою Британської ради в Україні, а підтримала ініціативу Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ». Тож, днями, в Молодіжному центрі Лубенської районної центральної  бібліотеки ім. В. Малика відбувся екологічний захід, під час якого студенти говорили про біологічне різноманіття та його збереження,  планували екологічні  заходи, зокрема по встановленню контейнерів для сортування сміття,  які допоможуть стати учням більше екологічно свідомими. 
     «Основне завдання таких проектів  – донести до молоді інформацію про те, що сміття природним шляхом розкладається дуже багато років, а доки розкладається — забруднює ґрунт, води, атмосферу. Чим власне й небезпечні сміттєві звалища. Але не менш важливо, поінформувати молодь, що сміття може мати «друге життя», тобто його можна перероблювати і робити корисні речі — майже все, що нас оточує, має потенціал для вторинної переробки», - говорить координатор проекту Олександр Чепур.
      Першим кроком вторинної переробки є роздільний збір відходів — паперові окремо, залишки їжі окремо, скло, пластик, металеві банки тощо.
        Під час тренінгу, які провели  екологічно свідомі активісти, можна було почути чимало цікавої інформації.  Учасники вчилися користуватися корисним онлайн - ресурсом «Зелений пакет».  За допомогою мультимедійних засобів та вражаючих прикладів учні ознайомились  з екологічної ситуацією в світі, дізналися  про шкідливі наслідки бездумного засмічення. Врятувати ситуацію може лише роздільне збирання сміття.
         Наразі, в рамках проекту студентів планують залучити до озеленення території навчального закладу та встановити контейнери для роздільного сортування сміття. 
Проект соціальної дії реалізується за підтримки Британської ради  в Україні в рамках програми «Активні громадяни». Посилання на сторінку програми в мережі Інтернет  http://www.britishcouncil.org.ua/active-citizens.




Україна вишивана

        У культурі будь-якого народу є речі, які відображають його особливу національну традицію. Вишиванка- яскравий приклад і підтвердження цьому. 18 травня в Україні відзначається День вишиванки.
      Свято є самобутнім і не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожний громадянин одягає вишиванку та виходить у ній на роботу, в школу чи садок. Мета свята – збереження українських традицій та їх популяризації серед населення.
       Добре, що День вишиванки набуває всеукраїнського масштабу.
     Відділом культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Засульської сільської ради 19 травня було організовано перший фестиваль майстрів народної творчості «Україна вишивана». В програмі фестивалю відбулися: Ярмарок-продаж виробів майстрів народної творчості, майстер-класи вишивання, ліплення та розпису, святковий концерт за участю кращих творчих колективів, показ автентичного одягу. Працювали торгові точки, фотозона.
    Учасників фестивалю та його гостей гостинно привітав сільський голова Сергій Бондаренко. А ведучими цього дійства були Валентина Яшна та Сергій Бойко.
    Засульська сільська бібліотека також долучилася до проведення цього свята. Користувачі бібліотеки Надія Запорожець, Ніна Хлюст, Любов Безчасна взяли участь у виставці робіт, а самі юні користувачі бібліотеки Марія В’юницька, Каріна Панченко, Аня Кисляк приймали участь у майстер-класах з ліплення, мотанки, розпису.
     Відзначаючи це свято, ми вкотре стверджуємо, що символ нації вишиванка – завжди була, є і буде необхідним оберегом міцності української держави.
Хай же над світом українська вишиванка цвіте!
  



Чудовий край чарівної краси.

     Лубенський край - чарівний край, де проживають і працюють прекрасні  люди. Тут  чудова   неповторна  природа, цікаві історичні місця. Неможливо не любити свій  рідний край.
     У Войнихівській сільській бібліотеці облаштовано краєзнавчу постійно  діючу книжкову  виставку «Чудовий край чарівної краси». В розділі «Минуле нашого краю» представлені книги з історії Лубенщини. Найбільшу цікавість користувачів викликала книга «Войнихівський Будинок культури», яку нещодавно  видала  Алла Якименко, завідувачка Войнихівським Будинком культури, що представлена в наступному розділі «Сучасність нашого краю». Віднайти книги Лубенських поетів і письменників можна на полиці «Літературні таланти нашого краю».
     Запрошуємо всіх бажаючих відвідати бібліотеку та більш детально ознайомитися з книгами, які  представлені  на виставці.  

«Берегиню роду на землі. Ми тебе вітаємо, жінко!»

День матері! Це свято всіх жінок,
Весна сплела у подарунок їм вінок, 
Танцює травень і тюльпани квітнуть
Й земля вклоняється зірками зеленквіту.
 В останній місяць весни, у травні, коли земля вкривається травами і квітами, коли стоять прекрасні дні і літо стукає у двері, Україна відзначає світле та прекрасне свято – День Матері.
 День матері – це день, коли ми можемо подякувати нашим мамам за усе те добре, що вони  для нас зробили, за їх самопожертву та любов.
Мама – основа всіх основ.
Вона народжує і виховує дитину,
Плекає, оберігає її від горя і біди
Мама турбується увесь вік за дитину, проймається її болем.
          В’язівська сільська бібліотека також не стояла осторонь цієї події. 14 травня було проведено свято «Берегиню роду на землі. Ми тебе вітаєм, Жінко!», присвячене нашим дорогим матерям.
       На святі були присутні матері, сини яких брали участь у боях на Сході, - це Катерина Касяненко, Ганна Ситник, Віра Гордієнко, Валентина Малига. Вони ділилися своїми спогадами про те, як їх виховували, як вони виростали, чим цікавилися в дитинстві, як благословляли синів на війну.
           На загальний огляд матері принесли світлини своїх героїв.
        На завершення заходу усі бажаючі мали змогу переглянути книжкову виставку «Повертайтесь живими!», постійно діючу в сільській книгозбірні.



«Знов білим цвітом вкрилися сади,і знов приходить свято Перемоги»

        Минають роки, відлітають у вічність. Але є дати непідвладні рокам. Вшановуючи пам’ять героїв Великої Вітчизняної війни Людмила Сабадаш бібліотекар Литвяківської сільської бібліотеки, 11 травня провела урок мужності «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги», для молодших школярів. Під час проведення заходу учні дізналися про довгі роки страждань і мільйони трагедій цієї війни. Про жорстокість фашистських загарбників та прагнення арійців керувати іншими народами, про українських героїв,які боролися за наше мирне майбуття, про участь наших односельців у Великій Вітчизняній війні. Учасники заходу переглянули відеофільм про війну,  познайомились з виставкою «Пам’ять про війну священна» та виставка фотографій односельчан  «Вони захищали Батьківщину». Людмила Сабадаш закликала учнів шанувати  пам'ять тих, хто поліг у горнилі боїв, хто своєю кров'ю скропив рідну землю, хто пройшов крізь лихо, голод і холод. Адже ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона – запорука нашої перемоги сьогодні.










 Ми пам’ятаємо…

         8 та 9 травня 2017 року Україна відзначає День пам’яті та примирення і 72-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
            Дорогою ціною заплатив український народ за участь у війні 1939-1945 років. Не зітреться з пам'яті людської, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його Перемога над фашизмом. 
         Можна по-різному ставитись до складних і трагічних подій Другої світової війни, по-різному її називати, але не можна забути тих, хто віддав своє життя заради щастя майбутніх поколінь.
         З нагоди вшанування цих дат у Вільшанській ЗОШ зібралися школярі на урок мужності «Солдатська слава», який провела для них Наталія Шабля, бібліотекар 1 категорії Мгарської сільської бібліотеки.

       Захід  було присвячено видатному  земляку, уродженцю села Мгар, Герою Радянського Союзу, повному  кавалеру орденів Слави Шокалу  Федору Терентійовичу.          Школярі з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря  про життєвий  та  військовий шлях героя. 
Шокало  Федір Терентійович народився у 1914 році в селянській  сім»ї. У  1926 році закінчив 4 класи Мгарської початкової школи. Працював на різних роботах у місцевому колгоспі, на селекційно - дослідницькій станції. В 1936 році його було  призвано до  Червоної  Армії. Після мобілізації працював у міліції. Пережив нацистську окупацію. А в  жовтні 1943 року Федір Шокало знову був  мобілізований польовим військкоматом.  
            Воював наш  відомий земляк на 2-ому Прибалтійському та 1-ому Білоруському фронтах. За зразкове виконання бойових завдань він був нагороджений орденами Слави ІІІ ступеня, орденом Вітчизняної  війни ІІ ступеня, медаллю « За   відвагу».  На  алеї Героїв в центральному парку Лубен встановлено пам’ятну дошку на честь  Федора Шокала.
       На заході був присутній син Героя Радянського Союзу Федора Шокала – Олексій  Федорович. Він щиро ділився з присутніми спогадами про свого героїчного  батька. 
Закликав учнів вивчати нашу історію, пам’ятати ії  уроки.  Адже без  минулого немає майбутнього.
     Сьогодні Україна, як і у роки Другої світової війни, є епіцентром протистояння агресору, але ми віримо, що незабаром над нашою державою знову буде мирне безхмарне небо.


«Уклонімося низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити!»

«Я найбільше люблю, як в Засуллі
Навесні розквітає бузок,
Ніби синій димок кучерявий,
Ніби пишний весільний вінок.
Я не знаю, чи страшно вмирати,
Коли цвіт такий буйний в гаю,
Тільки знаю: вмирали солдати
Сорок третім за землю мою.»

        У ці прекрасні травневі дні, коли буяє природа й особливо відчувається жага життя, ми згадуємо всіх, хто загинув визволяючи рідну країну від гітлерівської окупації, хто наближав Велику Перемогу на фронтах і в тилу. Низько вклоняємося всім.
     У світлий День Перемоги – 9 травня жителі нашого села приносять до обеліска бійців бузок, який першими травневими днями щедро прикрашає вулиці, де пам’ятають свою історію і тих, хто її творив. Це потрібно не мертвим, це потрібно живим…
    Бібліотека, як осередок місцевої громади не стоїть осторонь цих щемних подій.   5 травня в Засульській книгозбірні завідуючою бібліотекою Марією Мороз користувачам була представлена книжкова виставка «Перемоги світлий день» до Дня Перемоги та проведена година пам’яті.



Подвиг. Перемога. Пам'ять.

       Під такою назвою 8 травня в Солоницькій сільській бібліотеці відбулася година пам’яті приурочена 72-річниці перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. До уваги користувачів була представлена книжкова виставка «І досі в спогадах війна». Захід відвідали підлітки, які поділилися історіями про своїх дідусів та бабусів, які брали участь у війні. Бібліотекар Сніжана Кириченко взяла участь у мітингу біля пам’ятника невідомому солдату і прочитала вірш Ліни Костенко.

У Мгарській бібліотеці діє послуга книгоношення  «Домашній абонемент»

      20 років поспіль ( 1997р.)  мешканці села Лука залишились, на превеликий жаль, без сільської бібліотеки. Та завдячуючи  ініціативній бібліотекарці  Мгарської сільської бібліотеки Наталії Шаблі  не залишилися без  бібліотечного обслуговування. У Луці  вона відродила давню послугу.  Літературу бібліотекар розносить по домівках селян.
      «Для пенсіонерів і людей, які не можуть самотужки дістатися до книгозбірні, це неабияке полегшення – за вікном мороз, на дорогах ожеледиця. Вийти на вулицю ризикують не всі. Та це не про Наталію Григорівну. І хоча іноді складно, ще жоден читач не залишився без улюбленої книги»,- говорить директор Лубенської ЦБС Валентина Сьомак.
       Літературу читачі замовляють телефоном чи під час відвідин бібліотекаря. Пані Наталія додає до списку ще кілька книг на власний вибір, досконало вивчивши смаки читачів. Від такого сервісу у захваті  Любов Куліш та Іван Кожемяк, Тетяна Боргун , Василь Кадуба і  Микола Дерій,інші  поціновувачі традиційної книжки.
      «Це настільки гуманна послуга, яку ніхто ніколи не робив, бо зараз дійсно багато старших самотніх людей, які не можуть дістатися туди», – говорить читачка на дому Валентина Дерій.
       Для більшості стареньких книга – чи не єдиний друг. Вони з нетерпінням чекають бібліотекаря – адже з ним можна поговорити і почути слова підтримки, які через життєві обставини сказати більше нікому.
     «Бібліотекар не тільки людина, яка приносить книги, а ще і психолог. Запрошують дехто посидіти з ними, щось розказати, вони дуже привітні, завжди раді», – каже бібліотекар Наталія Шабля.
     Послуга „Книгоношення” – абсолютно безкоштовна. Проте скористатися нею можуть лише ті, хто справді її потребує. 





                                                                               

До послуг сільських користувачів бібліотеки

        Сільська бібліотека була і залишається острівцем збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села. Вона є територією духовності, знань, помічників в освіті, в організації дозвілля.
Після ремонту для своїх користувачів гостинно відкрила двері Мгарська сільська бібліотека з оновленим книжковим фондом, книгами подарованими користувачами, періодичними виданнями та яскравими книжковими виставками, тематичними полицями.
       Незмінний інтерес у користувачів викликає історико-етнографічна виставка «Святе, як хліб, моє рідне село», фотовиставка «Світлини  історії  Мгаря», розташовані  в краєзнавчому куточку  бібліотеки.
       Дошкільнятам та дітям шкільного віку цікаво відвідувати бібліотеку, де можна знайти для себе потрібну книгу та ознайомитися з книжковими  ілюстрованими   виставками «Планета казок», «В гостях Всезнайки», «Я пізнаю світ», «В гостях у Всезнайки».
        У оформлені виставок допомогу надали працівники ЦРБ імені Володимира Малика – Наталія Замараєва (провідний бібліограф) та Віталіна Курильчук, Оксана Ходоровська (відділ інформаційного сервісу).







Веселі  іграшки

         Клуби за інтересами - одна із форм  роботи з різними групами користувачів, що найбільш
 вдало задовольняє їх читацькі  потреби. Клуби створюються для спілкування людей, які мають єдину мету, завдання, інтереси.
       В Мгарській  сільській бібліотеці  започаткував  свою роботу дитячий клуб « Дивослово+я».
         Клуб  відкритий для творчих ідей,  будь-яка цікава  пропозиція підтримується та реалізовується.
Членами клубу є діти молодшого  шкільного віку. Засідання проходить один раз на місяць.
     «Веселі іграшки» - тема  чергового засідання, яке пройшло 27 квітня. Бібліотекар Наталія Шабля разом із членами клубу виготовляли цікаві іграшки. Для створення шедеврів  діти використовували найрізноманітніші речі, шматочки тканини, стрічки, квіти, нитки та намистинки.
Для популяризації виробів членів клубу в бібліотеці оформлений стенд.








Мужність і біль Чорнобиля.

         День Чорнобильської  трагедії - це чорний день в історії нашої Батьківщини. Він і зараз продовжує хвилювати людей, адже ця катастрофа нездоланна. В Окіпській сільській бібліотеці пройшла година - спомин «Чорнобиль - живий плач мертвої зони».
      Бібліотекар Олена Мазнюк провела  бесіду біля книжкової виставки «Терновий вінець мертвої зони».
     Учасники ліквідації на ЧАЄС Олександр Петрович  Дицюра, Іван Миколайович Корнієнко, Олександр Якович  Савенко та  Іван Петрович Мазнюк поділилися спогадами про квітневий день 1986 року. Тривогою та болем наповнені  їх серця, тривогою  за майбутнє життя, болем за нашу рідну землю. Вони наголосили на тому, що молоде покоління не має права забувати цю страшну трагедію.

В Солоницькій бібліотеці пройшла екологічна година «Птахи наші друзі».

    Птахи  не тільки прикрашають наше життя своїм веселим  співом, вони являються справжніми помічниками і друзями людини. Птаство знищує велику кількість шкідників  сільського і лісового господарства,  зберігає для людей врожаї садів, полів, городів.    
     Бібліотекар Сніжана Кириченко ознайомила дітей з різними видами птахів, їх значенням  у природі  а також провела екологічну вікторину  «Чи знаєш ти птахів?». Діти   ділилися  власними спостереженням за поведінкою птахів, розповідали цікаві історії і факти про пернатих друзів.  На святі була представлена виставка малюнків  «Станьмо друзями - птахам» членів клубу  «Умілі  ручки». 
      Нам необхідно зберегти  і примножити крилатих друзів, щоб  майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у  природних умовах рідного краю.




Чорнобиль немає минулого часу

       26 квітня в Левко - Ромоданівській сільській бібліотеці   пройшов урок пам’яті «Чорнобиль немає минулого часу».  Бібліотекар Світлана Чупайда розповіла присутнім про трагічні  наслідки мирного атому, запросила переглянути книжкову виставку «Обпалені Чорнобилем». Ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС Іван Леонтійович Богатиренко і Петро Михайлович Мовчан поділилися своїми спогадами про те минуле лихоліття, а також вшанували своїх побратимів, яких на жаль уже не має з нами, хвилиною мовчання. Згадали нашого  земляка  Олександра Лелеченка – чий подвиг відомий сьогодні всій країні. 
Ми  живемо, ми будем жити,
Ні, ми не підем в небуття!
Зумівши атом погасити 
Здолаєм біди ми життя!


Такими віршованими словами Василя Куксаня закінчився  захід.


 Великдень одне з найбільших і найшанованіших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа.
        З нагоди цього християнського свята 18 квітня відбулися народознавчі посиденьки членів клубу за інтересами "Калина".
      Ведуча заходу Людмила Сабадаш, бібліотекар Литвяківської сільської бібліотеки, презентувала школярам історію виникнення свята. Діти дізналися  про традиції святкування та обряди Паски, ознайомилися із традиціями писанкарства, та з цікавістю про слухали легенду про писанку.
        До уваги учасників заходу було представлений інформаційний – екскурс "Як у світі святкують Великдень".
       Та  жодне Великоднє свято не обходиться без розваг. Діти активно брали участь у конкурсі "Збирання великоднього кошика" та море позитивних емоцій у них викликала гра "Дзига". А по закінченні свята всі смакували запашною паскою.
       Допоки сонце сяє, поки вода тече,  святкуйте люди Паску і Бог Вас вбереже!



 Майстер-клас до Великодніх свят у Губській сільській бібліотеці.

     Наближається велике православне свято Великдень. Українська культура багата на традиції та обряди, особливо в світле свято Воскресіння Христового. З цим  святом пов’язані  певні звичаї, які передаються з покоління до покоління з давніх- давен і яких наші пращури дотримуються століттями.  Основним  атрибутом Великодня є фарбоване яйце, що символізує відродження. Напередодні  великого свята  бібліотекар  Губської книгозбірні Олександра Цебро провела  для маленьких користувачів майстер – клас з декупажу  святкової крашанки. Яна Юрченко, Кароліна Цебро, Атон Бойдан та Ліза  Цебро  навчилися прикрашати декором  великодні  яйця, які можуть стати приємним сувеніром  для рідних і близьких.
    На закінчення заходу господиня місцевого кафе - магазину Людмила Сидоренко пригостила дітей солодощами.   






ПОЕТИЧНИЙ ГОЛОС РІДНОГО КРАЮ.

      Учні  Войнихівського училища №53  стали учасниками свята поезії, яке організували для них завідувач Войнихівською сільською книгозбірнею Олена Піщаленко  та бібліотекар навчального закладу  Людмила Фенько. Гостею заходу стала  лубенська поетеса член  Національної спілки письменників України Ганна Кревська. Бібліотекарі  познайомили юнаків та дівчат із життєвим та творчим шляхом  поетеси та запросили її до слова.  Талановита та чарівна літераторка  вразила учнів своєю  самобутньою поезією. Вони із захопленням слухали вірші  Ганни Кревської зі збірок «Коли опадають вітри» та «Під корою».
    Насамкінець відбулася щира, довірлива розмова між молодими людьми та поетесою про творчість та особисте, журналістську діяльність. Під час зустрічі бібліотекарі  презентували присутнім книжкову виставку  «Поезія — це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».

Свято зустрічі весни і птахів

      Здавна наш народ зустрічав весну з особливим настроєм, адже його хліборобська душа була надзвичайно чутливою до всього живого, що пробуджувалося з весною до нового життя. 
      Початок весни пов'язували наші предки зі святом Сорока Мучеників. Воно святкується 22 березня (за новим стилем). У цей день, говорили в народі, птахи прилітають із вирію і приносять весну. 
       Тож бібліотекар Лариса Жура і запросила школярів в Олександрівську сільську бібліотеку на захід «Зустрічаймо весну, зустрічаймо птахів».
    Пані Лариса  разом із найактивнішими  читачами  Іриною Васильківською, Яною Герасименко, Вікою Солнишковою, Євгеном Лисенком та Богданом Феденком  розповідали як наші пращури зустрічали весну та навесні закликали птахів. Школярі взяли участь у конкурсах та вікторинах, познайомили присутніх  з прислів»ями, скоромовками про весну та птахів, читали вірші. Всіх зачарувало декламування вірша  Вікою Солнишковою.
        Учасники заходу познайомилися з викладкою літератури «Птахи- наші друзі»


Цікава зустріч у сільській бібліотеці.

        В Новооріхівській сільській бібліотеці пройшла година спілкування «Мої талановиті земляки». На зустріч із учнями 5-8 класів прийшли талановиті люди села.  Вчитель світової літератури Лариса Сторчак  представила гостей заходу – відомих на теренах краю  жінок, які поділилися  секретами власної майстерності. Майстриня Неля Агабабян продемонструвала дітям  яскраві  ажурні серветки  виготовлені гачком. Людмила Таран розповіла про створення своїх чудових  вишитих  картин. Оксана Литовко розкрила секрети виготовлення  квітів  із солоного тіста. Господиня книгозбірні Світлана Лазурська прочитала  дітям власні вірші та запросила хлопчиків та дівчаток частіше відвідувати бібліотеку. Директор школи Оксана Магура, вчителі Людмила Лоза, Світлана Басараб  та заступник директора з виховної роботи  Людмила Гарнаженко  щиро подякували  учасницям  чудової зустрічі та вручили  їм подяки

 Цінуймо книгу, як найбільшу святість.

     Перший  етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач року»  провела у Войнихівській загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів  завідувач сільської книгозбірні Олена Піщаленко. Шестикласники та семикласники  розповідали про свої улюблені  книги, демонстрували  читацькі щоденники, виявляли свої знання та ерудицію. За результатами усіх конкурсних змагань переможцями стали  шестикласниця  Анастасія Кочерга та семикласниця  Карина Динька.

Літературна  година, присвячена 203-річниці з дня народження Тараса Шевченка


          Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим і неповторним.
З метою популяризації творчої спадщини генія світового значення 10 березня в Жданівській сільській бібліотеці  (бібліотекар 2 категорії Ярослава Покидько) відбулась літературна година «Слава Шевченкова – Слава України»,  присвячена 203 – річниці з дня народження Тараса Шевченка. Учасники заходу з цікавістю слухали про нелегку долю Шевченка, його любов до рідного краю, а також  познайомилися з його мистецькою спадщиною. Юні користувачі книгозбірні декламували для присутніх свої улюблені вірші Великого Кобзаря. 

Свою Україну любіть!
Любіть її… во врем’я люте,
В останню, тяжкую мінуту
За неї господа моліть…
       Ці рядки  вірша,  прості і щирі, актуальні до сьогодні. Вони стали справжнім  Заповітом для нашого народу. Бо Шевченко – не тільки співець України, він митець на всі часи, на всі віки для всіх людей на землі.



 Найкращий читач.

    Книга це невмирущий духовнийдосвід  людства, а  читання – це ніби розмова  з кращими людьми  минулих років.
     В Михнівській сільській бібліотеці  зібралися  юні  читачі, учні 5-6 класів ,щоб позмагатися у знаннях з літератури. Вони представляли улюблені книги, відповідали на запитання вікторин:
«Сторінками творів українських письменників», «Мандрівка у Васюківку», конкурсів «Портретознавець» та « Упізнай літературного героя».
      Кращими читачами бібліотеки стали- п'ятикласниця Діана Демидчик та шестикласник Женя Заєць. 
     Активну участь  у конкурсах брали учні 5 класу: Віка Куліш, Юля  Бубир, Віолетта  Зварич,  за що отримали подарунки виготовлені учасниками клубу за інтересами  «Український
віночок», що діє при сільській бібліотеці.
    Завідуюча бібліотекою оформила  книжкову виставку: «Золоті зерна класики» де були представлені книги-ювіляри року і познайомила дітей з новими книгами, що не щодавно надійшли до сільської бібліотеки.

У Левкоромодані відзначили Масляну

      В Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшло народознавче свято «Ой, Масляна, яка ж ти смачна!». Господиня книгозбірні Світлана Чупайда  розповіла читачам про народні традиції  відзначення одного з найулюбленіших свят  слов'янських народів. Активні читачки бібліотеки  Світлана Гриценко, Надія Богатиренко, Ніна Мусієнко, Валентина Усенко приготували  традиційні для  Сирного тижня страви – млинці і вареники та поділилися власними секретами домашніх смаколиків. Бібліотекар запропонувала читачкам познайомитись із новими надходженнями на книжковій виставці «Господині на замітку».  А яке ж свято без української пісні! Під час заходу пролунала  жартівлива пісня  «Ой варенички кручені, страва незвичайна» .

ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ ВІДЗНАЧИЛИ У ВОЙНИСІ.

          

             Годину спілкування «Рідна мово моя, поетична й пісенна» провели у гуртожитку професійно-технічного училища №53 завідувач Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко та бібліотекар училища Людмила Фенько.
    У рідному слові початок усіх початків...  Шлях Української мови був непростим. Учні 1-2 курсів училища з бесіди бібліотекарів дізналися про трагічні сторінки в становленні нашої рідної мови, про зазнані утиски і її заборони. 

     Тож невипадково на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі був запроваджений Міжнародний день рідної мови.
    Хлопці й дівчата взяли активну участь у вікторині  "Чи добре ти знаєш рідну мову?", та з'ясували, хто краще знає українські прислів'я та приказки. Познайомились молоді люди з цікавими фактами з історії української мови. Доповненням до свята була книжкова виставка «Я мовою своєю буду говорити,- я щастя, миру хочу. І на тім стою». 
Бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідного слова!  








Подаруй другові Валентинку. 

      В день Святого Валентина в Жданівській сільській бібліотеці пройшло засідання клубу  за інтересом на тему:”Валентинка-своїми руками’’.
     Діти з задоволенням виготовили власноруч  “Валентинки’’ та подарували їх  своїм друзям, товаришам  і рідним  в знак поваги,ввічливості та любові до тих,  хто їх оточує, опікає і любить.







 

День святого Валентина відзначили у Снітині

      До дня святого Валентина в Снітинській сільській бібліотеці пройшла година – спогад «Літа мої молодії». Бібліотекар Ніна Тищенко запросила на зустріч представниць старшого покоління. Господиня книгозбірні провела для читачок бесіду, в якій розповіла про історію  виникнення свята закоханих та традиції його відзначення в різних країнах світу. Жінки принесли з собою світлини з сімейних альбомів та поділилися спогадами про молоді роки та перше кохання. Активну участь у заході взяли Світлана Бучака, Марія Сизоненко, Любов Міщенко, Галина Василенко, Тетяна Першина.



Моя улюблена книга— бібліотеці

          Напередодні міжнародного дня дарування книг та дня святого Валентина в Мацківській книгарні відбулася зустріч із любителями книги, а це наші читачі, як дорослі так і малі члени клубу за інтересами «Дзвіночок», що діє при сільській бібліотеці. Всі мали змогу поспілкуватись, згадати своїх улюблених письменників почитати вірші. А ще була запрошена Головань Ганна Дмитрівна, яка є учасником бойових дій в Афганістані розповіла про ті страшні часи, коли їй довелось служити на території інших Держав та подарувала три цінні книга про Афганістан. А потім всі мали змогу взяти участь у майстер-класі з виготовлення Валентинки та виробів із паперу та пластику.





ДАЙ РУКУ, МІЙ ВІТРЕ КРИЛАТИЙ   

  І ВІРНОГО ДРУГА ЗАБУДЬ,   

        БРАТИ МОЇ Б’ЮТЬСЯ ЗА ВОЛЮ 

 І В ВІЙСЬКО ДО СЕБЕ ЗОВУТЬ!

  Під такою назвою пройшла у бібліотеці година пам’яті,вшанування  Героїв Крут.  Адже 99 років тому молоді захисники щойно повсталої УНР власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку у історію України. 
Право молоді – це передусім право почина, це право стояти в передовій бойовій лінії, це право на штурмовий біг – усе вперед. Право молоді – це право на революцію, це право на нове життя. Крути стали символом для Української молоді всіх поколінь.                                                                                             
   З цікавістю учні слухали розповідь про бій під Крутами, про легендарних «кіборгів», які боронили свою Батьківщину ціною власного життя. Вони були такі молоді й юні і мали право на життя, але навіки увійшли в історію України посмертно.                                                                                                
 Також увагу відвідувачів привернула книжкова виставка «Бій під Крутами. Відомі і невідомі факти».  А на закінчення Олена Симоненко запропонувала присутнім послухати поезії присвячені Крутам.


ГОЛОКОСТ – ШРАМ НА СЕРЦІ ЛЮДСТВА

  ПІД ТАКОЮ НАЗВОЮ ПРОЙШОВ ДЕНЬ ІНФОРМАЦІЇ У СІЛЬСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ.ПЕРШ ЗА ВСЕ ЙОГО МЕТОЮ БУЛО ФОРМУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ, ВИХОВАННЯ ПОЧУТТЯ ГУМАННОСТІ У ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ.  
             АДЖЕ ГОЛОКОСТ – НАЙБІЛЬШИЙ ЗЛОЧИН ПЕРЕД ЛЮДСТВОМ,  НЕЗАБУТНЯ ТРАГЕДІЯ НАРОДУ І МОРАЛЬНИЙ УРОК МАЙБУТНІМ ПОКОЛІННЯМ.                                                       ПРОТЯГОМ ДНЯ ПРИСУТНІ МАЛИ ЗМОГУ ПЕРЕГЛЯНУТИ ФІЛЬМИ «КОНЦЛАГЕРЯ. ДОРОГА В АД», «СПИСОК ШИНДЛЕРА», ТА ОЗНАЙОМИТИСЯ З ТЕМАТИЧНОЮ ВИСТАВКОЮ «НЕ ТІЛЬКИ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ».


     СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ – СОБОРНІСТЬ НАШИХ ДУШ

   СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА ЗАПРОПОНУВАЛА УСІМ СВОЇМ ВІДВІДУВАЧАМ ПОГЛИБИТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ІСТОРИЧНИЙ ФАКТ ЗЛУКИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, ЙОГО ЗНАЧЕННЯ, ПЕРЕГЛЯНУВШИ КНИЖКОВУ ВИСТАВКУ.                                                                                   


 ПЕРШИЙ РОЗДІЛ ОЗНАЙОМИВ ПРИСУТНІХ З ІСТОРИЧНОЮ ДОВІДКОЮ, УНІВЕРСАЛОМ ДИРЕКТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ.                                                                  ІЗ ДРУГОГО РОЗДІЛУ ВІДВІДУВАЧІ ДІЗНАЛИСЯ ЯКИМИ ПРАКТИЧНИМИ ВТІЛЕННЯМИ ІДЕЙ СОБОРНОСТІ ЗАЙМАЛИСЯ УКРАЇНСЬКІ ГЕТЬМАНИ – БОГДАН ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, ІВАН МАЗЕПА, ПЕТРО ДОРОШЕНКО, ПИЛИП ОРЛИК.                                                                              ТРЕТІЙ РОЗДІЛ НАПОВНИЛИ ТВОРИ ДІТЕЙ ПРО ОДНЕ З НАЙБІЛЬШИХ НАЦІОНАЛЬНИХ СВЯТ НАШОЇ ДЕРЖАВИ, ТА ДИТЯЧІ МАЛЮНКИ.                                                    
 СПОДІВАЄМОСЯ, ЩО КНИЖКОВА ВИСТАВКА СПОНУКАЛА  ПРОБУДЖЕННЯ ІНТЕРЕСУ ДО ПОГЛИБЛЕНОГО ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ,  ПОВАГИ ТА ЛЮБОВІ ДО УКРАЇНИ, ЯК ПРИКЛАДУ ВЕЛИКОЇ МУЖНОСТІ, ВИТРИВАЛОСТІ ТА ДУХОВНОСТІ.




В Ісківській бібліотеці було людно, до нас завітали з Територіального ценртру соціального захисту на чолі Сергієнко Наталіїї Володимирівни та її колег для захопливого перегляду і навчання поробок з підручного матеріалу. З великою цікавістю спостерігали і працювали наші односельці та діти школи. Чекаємо на нову зустріч...



  Творець українського байкарства.

            До 205 – річчя від дня народження  українського байкаря Євгена Гребінки завідуюча Михнівською сільською бібліотекою - філією Лідія Марченко  провела  літературну годину  «Творець українського байкарства». Учасниками заходу стали учні 5 класу Михнівської загальноосвітньої школи. Юні ведучі  Діана Демидчик, Віка Куліш, Юля Бубир, Віолетта Зварич розповіли одноліткам про життєвий та творчий шлях великого полтавця, прочитали його веселі та повчальні вірші та байки. Лідія Миколаївна  розповіла про  історію створення відомого на весь світ вірша поета «Очі чорні», який став  романсом. Діти із цікавістю послухали аудіозапис твору у виконанні Федора Шаляпіна та стали учасниками вікторини за творами Євгена Гребінки.




 УКРАЇНИ  ОБПАЛЕНИЙ ЦВІТ.

        Під такою назвою  29 січня в Губській сільській бібліотеці пройшла інформаційна година  про трагічні події, що відбулися 99 років  тому під Крутами.
    Бібліотекар Олександра Цебро презентувала книжкову виставку «Під Крутами пішли в безсмертя», та розповіла про юних студентів,  які в січні 1918 року біля невеличкої станції Крути у нерівному бою віддали своє життя, молодість за честь України. Вони завжди житимуть у пам’яті наступних поколінь.

******************************

  Під Крутами там молоде юнацтво
  На прю криваву з ворогами стало.
  За Україну, славу, честь й богатство
  Життя юнацьке своє там віддало.


       29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут  - саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Їх було триста - студенти та гімназисти. Проти них були тисячі -  солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії.
      Подвигу юнаків, які загинули у битві під Крутами у Березотіцькій сільській бібліотеці була присвячена година пам’яті: "Вам вічна слава, Вам вічна пам’ять", яка відбулася 28 січня. На захід завітали учні 5 класу зі своєю вчителькою Наталія Олексіївна Кокозій.
     Крути, без сумніву, були, є і будуть завдяки героїзму молодих студентів, однією з героїчних сторінок нашої історії.

Пам’ять героїв Крут вшанували у Солониці.

       В Солоницькій сільській бібліотеці читачі згадали про подвиг київських студентів, які  не шкодуючи власного життя встали на захист Києва від більшовицької навали. Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла про трагічні події січня 1918 року на станції Крути та презентувала читачам газетно-журнальні матеріали з книжкової виставки, яку вона організували  в ці дні у стінах сільської бібліотеки.

      

  День пам’яті жертв  Голокосту відзначили в Карпилівській сільській бібліотеці.

     На годину -  реквієм «Пам’ять єврейського народу» зібрала читачів бібліотекар  Галина Мощіль. Вона розповіла односельцям  про трагедію  винищення євреїв у Європі 1933-1945років та презентувала до  їхньої  уваги книгу  Анатолія Кузнецова  «Бабин Яр». Галина Василівна нагадала односельцям слова письменника Віктора Некрасова: «Тут загинули люди різних національностей, але лише євреї були вбиті за те, що вони євреї» та закликала  зберігати пам'ять про  Голокост, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.
    Вірш присвячений цій трагічній сторінці прочитала Вікторія Левченко. Про події 1941 року у Карпилівці, коли  фашисти розстріляли  три єврейські родини згадували старожили Віра Олексіївна Кушнір та Ганна Петрівна Волошин. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять  загиблих  у  Другій світовій війні. 














Україна – єдина країна!

         22 січня в Засульському будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України. Працівники Засульського будинку культури разом з учнями засульської гімназії підготували цікавий і змістовний концерт.
         Ведучою заходу була художній керівник Засульського будинку культури Валентина Яшна.
Приємні враження від своїх виступів залишили аматори Тернівського будинку культури. Також гучними оплесками жителі громади зустріли Анатолія Куценка, який зачарував слухачів виконанням пісень про рідну неньку Україну. А завітав Анатолій Куценко до нас на свято саме тому, що його творчий шлях розпочався зі сцени Засульського будинку культури.
       Сільський голова Засульської територіальної громади Сергій Іванович Бондаренко привітав присутніх з Днем Соборності України.
     Завідуюча  Засульською сільською бібліотекою Марія Мороз підготувала в будинку культури книжкову виставку «І обнялися береги Одного, вічного народу!..» біля якої провела бесіду з жителями громади про злуку двох українських держав в одну державну одиницю: «Україна була, єсть і буде завсіди окремою нацією, і як кожна нація, так і вона потребує національної волі для своєї праці й поступу».
        Завідуюча Засульською сільською бібліотекою Марія Мороз.

Єдина Україна

   21 січня в Солоницькій сільській бібліотеці для читачів бібліотеки відбувся урок патріотичного виховання присвячений Дню Соборності України.

Туристична Європа

      Європа, Європа, Європа… Здається, неначе таке просте слово, а скільки в ньому незрозумілого, непізнаного. Думаю, багато користувачів книгозбірні хотіли б дізнатися: що таке Європа?  У пункті Європейської інформації працівники Березотіцької сільської бібліотеки підготували захід у вигляді подорожі по країнам Європи. Користувачам були запропоновані путівники з яких вони дізналися як в країнах Європи відпочивають взимку, як розважаються на зимових святах, як зустрічають Новий рік  та багато нового та корисного.


"Із пошаною й любов'ю зичим щастя і здоров'я"

     13 січня під такою назвою члени клубу народознавства "Калина" Литвяківської сільської бібліотеки привітали щедрівками вчителів-пенсіонерів, працівників сільської ради, будинку культури. Діти бажали високих врожаїв, міцного здоров'я та всіляких гараздів, щедруючи та прославляючи народження Ісуса Христа.




Вшанування  ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС у Снітині


     14 грудня 2016 року  у приміщенні Будинку культури села Снітин  пройшов  вечір  вшанування  ліквідаторів  аварії  на Чорнобильській АЕС  «Ти відомий сьогодні  кожному не ім’ям своїм, а бідою…» 
     В залі зібрались чорнобильці, учні Снітинської ЗОШ  та односельці. Перед присутніми виступив з промовою сільський голова Сергій  Олександрович Мануйленко. Літературно-музичну композицію присвячену людям, які захистили світ від Чорнобильської біди  підготували учні школи  разом  із вчителями Ніною Василівною Горбик, Оленою Григорівною Кулик, Галиною Михайлівною  Василенко.
      Завідуюча бібліотекою Ніна Іванівна Тищенко  презентувала  перед  односельцями книжкову виставку  «З0 років нам Чорнобиль у серці болить…» та провела бібліографічний огляд літератури.
     Хвилиною мовчання  вшанували пам'ять померлих  учасників ліквідації  аварії на ЧАЕС. Спогадами про  ті страшні дні поділились  учасники  цих подій  Литвин Микола  Іванович, Данілов Микола Михайлович, Кулик Віталій Іванович.




Зустріч волонтерів у Левкоромодані.

    У день  Збройних  сил України  бібліотекар  Левкоромоданівської  сільської бібліотеки  Світлана Чупайда організувала зустріч сільської  волонтерської команди, яка вже більше ніж 2 роки допомагає нашим воїнам. Світлана Ярославівна Гриценко, Тетяна Миколаївна Гордієнко, Надія Миколаївна Богатиренко  завжди готові  прийти на допомогу односельцям  та підтримати  їх у складні  часи. 
   Світлана Федорівна, дружина  воїна АТО Романа Чупайди, стала учасницею  урочистостей  у  районних урочистостей, де отримала  медаль  «За оборону рідної держави» за свого чоловіка, якій служить в українській армії за контрактом. Вона  розповіла  односельцям про  захід у районному будинку культури, зачитала привітання до дня волонтера  керівників міста та району та подякувала  жінкам за  постійну підтримку. Під час зустрічі лунали щемні  рядки віршів та пісні, які зігрівають серця  наших воїнів у зоні АТО.

Восьмикласники  стали  учасниками  дискусії про СНІД.

      До Всесвітнього дня  боротьби зі  СНІДом  в книгозбірні села  Литвяки  пройшла бесіда «СНІД: знати, щоб жити».  Під час дискусії організованої завідувачкою Людмилою Сабадаш  учні висловлювали свої думки про ставлення  до ВІЛ –інфікованих.  На виставці «Здоровий спосіб життя:основи та принципи»  були презентовані  книги  та буклети, які містять інформацію про властивості вірусу та шляхи поширення хвороби. 

Засідання клубу пройшло в Снітинській сільській бібліотеці.


      В Снітинській сільській бібліотеці на чергове засідання зібралися учасниці клубу за інтересами «Господарочка». Бібліотекар Ніна Тищенко провела його під девізом «Вирощене на городі – зберегти в коморі». Активні читачки Світлана Бучака, Марія Сизоненко, Паник Ольга, Приходько Світлана  поділилися власними секретами смачних домашніх заготовок. Кожен не тільки розповів про свої «фірмові» рецепти, але й  дав покуштувати свої найкращі заготовки. Господині поділилися враженнями від дегустації та обмінялися найвдалішими рецептами. 
    Ніна Іванівна влаштувала для читачок  огляд найцікавіших матеріалів з періодичних видань «У саду, на городі, на пасіці», де вони мали змогу познайомитися  із  корисними порадами   та досвідом  найкращих сільгоспвиробників з усіх куточків України. 



Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

     1  грудня  2016  відзначають Всесвітній день боротьби з синдромом набутого імунодефіциту. Цей день служить нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. Бібліотекар Снітинської сільської книгозбірні організувала зустріч старшокласників загальноосвітньої школи з лікарем  Снітинського ФАПу  Крятом Володимиром Михайловичем.  Він розповів  старшокласникам  про причини захворювання та шляхи боротьби  з вірусом  імунодефіциту. Ніна Іванівна  познайомила юнаків та дівчат з матеріалами книжкової виставки «Здоров’я скарбниця життєвих сил». У заході взяла участь і директор школи Ніна Горбик, яка закликала  учнів берегти своє здоров’я  змолоду.



******************************

26 листопада в Ромоданівській сільській бібліотеці був проведений урок - пам’яті «Ми в цій землі житами проросли, щоб голоду не знали наші діти». Бібліотекар Світлана Чупайда розповіла присутнім історію штучного голоду 1932-1933 років, а також ознайомила з книжковою виставкою «Щоб звони пам’яті не змовкли». Микола Чупайда, Анна Качаненко та Бороденко Аня читали  вірші про голодомор. 
           По закінченню заходу всі учасники запалили свічку пам’яті та скорботи за невинно убієнних.

День працівника сільського  господарства відзначили читачі Новооріхівської сільської бібліотеки.


       На годину  доброго спілкування запросила односельців  завідувачка книгозбірні  Світлана Лазурська. Вона привітала  земляків та запросила до слова  ветерана праці  Миколу Голованя, який поділився  спогадами про роботу в сільськогосподарському  товаристві «Перемога» та представив  свої нагороди – почесні грамоти та медалі..Про свої трудові здобутки  розповіла і Ольга Мартинова колишній секретар  товариства. Любов Коваленко  поділилися  власним досвідом сімейного ведення господарства – обробки землі та  утримання тварин.
      Під час заходу  читачі  активно спілкувалися,  дискутували та згадували молоді роки.


********************************


26 листопада в Калайденцівській сільській бібліотеці була проведена година пам’яті вшанування жертв голодомору. На заході були присутні учні  7-8 класів.
          Бібліотекар Валентина Черняк розповіла про страшну трагедію українського народу, переглянули книжкову виставку, та зачитали розповіді очевидців, які пережили голодомор.
            Діти вшанували хвилиною мовчання загиблих від голоду та запалили свічки пам’яті.


*****************************

В Карпилівській сільській бібліотеці 26 листопада була проведена година – реквієм «Запали свічку пам’яті» Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих від голоду односельчан. Не було в селі жодного двору в якому б не стояли труни. А були сім’ї, в яких взагалі вимерли всі члени родини. Всього померлих в Карпилівці в 1932-1933 рр. було більше 500 чоловіків, тобто більше ніж зараз проживає в селі. Присутні ознайомилися з книгою «Жнива скорботи», та з фотодокументами. В кінці заходу присутні поклали квіти до пам’ятного знаку.

2016 рік, указом Президента, оголошений Роком англійської мови в Україні. 

           Знання англійської мови має важливе значення у житті кожної людини, адже вона визнана мовою міжнародного спілкування.
       Особливу важливість вивчення англійської мови дає той фактор, що знаючи дану мову людина має доступ до всіх важливих інформційних ресурсів, як єлектронних, так і друкованих. Ну і звичайно ж варто відзначити той факт, що Інтернет на 57% - англійськомовний.
       З метою популяризації англійської мови та літератури по її вивченню, в Березотіцькій сільській  бібліотеці організована книжкова виставка під назвою "Вивчай англійську - йди в ногу з часом".  Працівники бібліотеки привертають увагу відвідувачів до цієї виставки. 


 Є пам'ять, якій не буде кінця

        В Солоницькій сільській бібліотеці 26 листопада була проведена година пам’яті присвячена дню пам’яті жертв голодомору в Україні. Були присутні читачі бібліотеки та завідувач Солоницьким будинком культури Іван Іванович Кириченко, який розповів зі спогадів своєї мами про страшні роки голоду на Засуллі. Була зачитана і обговорена стаття «Жнива скорботи на Лубенщині».

Нищівний смерч голодомору

           25 листопада в Засульській сільській бібліотеці біля книжкової виставки присвяченої дню пам’яті жертв голодомору була проведена тематична година.
         Трьома чорними хвилями прокотились голодомори українськими землями, назавжди залишившись незагоєною раною у серці нашого народу.
          Завідуюча бібліотекою Марія Мороз розповіла користувачам про ті жахливі часи і закликала всіх 26.11.2016 року о 16.00 приєднатися до загальноукраїнської акції «Засвіти свічку», адже вся Україна  єднатиметься у всеукраїнській хвилині мовчання та вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу.
         Нехай ніколи не повториться нічого подібного.







Хрести… Хрести… 
Померлих так багато, 
Що не усіх земля і прийняла… 
За убієнних на весь світ кричати 
Нам треба. Пам’ятати все про них 
І кожне ім’я злотом написати 
Грядущим на скрижалях кам’яних. 

     Кожного року у четверту суботу листопада в Україні відзначається національний пам'ятний день — День пам'яті жертв голодоморів. 
26 листопада в Березотіцькій сільській бібліотеці було проведено Годину спомин: "Голодомор - трагедія українського народу" на заході були присутні учні 7 - 8 класів.
    Голодомор став страшною трагедією для українського народу. В історичній літературі немає одностайності щодо причин голодомору 1932 - 1933 років. Радянська історіографія заперечувала існування голодомору, а мільйони жертв називала вигадкою націоналістів. Від нього загинуло в Україні 9 мільйонів людей. Вдумаймося в цю цифру.
      Голодомор 1932 - 1933 років - масовий, навмисно організований радянською владою голод, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української ССР.
     Юні корисувачі мали змогу переглянути фільм "Голод 33" подіями якого були дуже вражені та схвильовані.
      Також наша книгозбірня долучилася до  акції, яка проходить по всій Україні "Запали свічку" як символ пам'яті про людей, яких свідомо позбавили життя, застосувавши жахливу зброю масового знищення - штучний голод.

 Годину толерантності  із учнями професійного училища провели у Войнисі.

      Годину спілкування «Вчимося бути толерантними» до Міжнародного дня толерантності провели завідувачка  Войнихівською  сільською  бібліотекою Олена   Піщаленко та  бібліотекар ПТУ -53 Людмила Фенько  для  хлопців та дівчат з Войнихівського  училища.
    Молоді люди разом з бібліотекарями  дізнавалися, що  означає  термін  толерантність, розшифровували  значення кожної  букви цього слова. Олена  та Людмила  зачитували вислови відомих людей, а юнаки  пояснювали, як вони зрозуміли висловлювання про толерантність. Разом з  бібліотекарями  хлопці  та  дівчата  вирішували  різні ситуації, які виникають в повсякденному житті.  Наприкінці заходу  учні стали учасниками тестування «Наскільки ви толерантні»  та стали учасниками  психологічних вправ  «Вчимося бути толерантними».  




Тепла зустріч   у  Посульському селі.

       "Пам’ятаючи минуле - навчаємось терпимості", під таким гаслом громадська  організація  «Твій світ» разом з бібліотекарями Лубенської ЦБС, працівниками культури Мацківської сільської ради та районного територіального центру обслуговування населення  відзначили Міжнародний день толерантності. Про гармонізацію відносин між поколіннями говорили разом із жителями цього мальовничого села Мацківці.  Мова йшла й про обов’язок молодого покоління – поважати і шанувати людей похилого віку. До ветеранів праці із щирими словами вдячності та поваги звернулися голова Мацківської сільської ради Микола Дзюба, голова громадської організації «Твій світ» Олександр Чепур, голова  місцевого  осередку ветеранів  Микола Сагайдак, завідувачка організаційно-методичним відділом центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафроноваю. Ведучі заходу  згадали словами пошани і тих, хто самостійно не може пересуватись, ветеранів Другої світової війни, яких лишилося в селі двоє, та односельчан, які примусово були вивезені на роботи до Німеччини.
        Для гостей лунали чудові українські пісні та гуморески у виконанні  учасників художньої самодіяльності та учнів загальноосвітньої школи. Предаставник територіального центру Наталя Сергієнко провела для присутніх на заході жінок  майстер-клас з виготовлення жіночих прикрас.
      Подія відбулася в рамках проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал - соціалізму», за підтримки Німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє» в рамках програми фоду  Місце зустрічі: Діалог.




***********************
    Юні читачі  Жданівської сільської бібліотеки  відзначили  День української  писемності та мови. Про свято розповіла бібліотекар  Ярослава Покидько та презентувала хлопчикам та дівчаткам книжкову виставку «Українська мова – давня й молода»  та провела  для  них  вікторину, яка виявила найкращого знавця української мови. 

Свято працівника сільського господарства відзначили у Шершнівці.

      Бібліотекар Шершнівської сільської книгозбірні  Любов Остапенко взяла участь у святковому дійстві «Хвала сільським трударям» . До односельців,  які своєю славною працею звеличують нашу державу, звернувся голова сільської ради Ігор Яременко. Він привітав сивочолих  ветеранів – тракторис тів,  доярок, комбайнерів  та  подякував всіх односельців, які працюють на  святій українській землі. Учасники  художньої  самодіяльності подарували гостям чудові українські пісні. Пролунали   гуморески у виконанні Альони Горб та Дарини Снісаренко. На  закінчення  усі учасники мали змогу пригоститися смачним короваєм . 

Подорож до країни Читалії

        Книга не прочитана в дитинстві  залишається  не прочитаною назавжди.  Отже завідувачка Михнівською сільською бібліотекою провела для юних читайликів  5 класу  літературну мандрівку «Подорож  країною Читалією».  Лідія Миколаївна розповіла хлопчикам та  дівчаткам про історію книги  та перші бібліотеки світу.  Вона  відзначила  активних читачів цього  класу: Юлю Бубир, Діану Демидчик, Віолетту  Зварич. 
       Діти  разом з господинею книгозбірні  подорожували таким маршрутом:  зупинка «Казкова»,  яка  відкрила  їм  таємниці  цікавих казок народів світу,  «Бібліотечний калейдоскоп»,  розповів  учням про бібліотеки і книги,  на запитання вікторини вони  відповідали на зупинці  «Хто знання має – той мур ламає»,  а ще  - відгадували  таємниці  «Чарівної скрині»,  загадки на зупинці  «Слово  не дивина» та переглянули презентацію «Сучасні бібліотеки світу».

Українська мова – диво калинове.

      До Дня української писемності  та мови  у Михнівській сільській бібліотеці  була презентована книжкова виставка «Мова моя українська – мова моя материнська». Завідувачка книгозбірнею Лідія Марченко розповіла своїм юним читачам про давню історію нашої рідної мови та запропонувала  разом   згадати  прислів’я та приказки, загадки та  улюблені українські народні казки.

 

Пам’ять загиблого в АТО односельця вшанували у Мгарі.

      У Мгарській сільській бібліотеці пойшов вечір-реквієм «Життя як спалах» присвячений загиблому воїну – односельцю Роману Омельченку. Бібліотекар Наталія Шабля звернулася  до присутніх  та закликала завжди  пам’ятати  тих , хто поклав своє життя на олтар нашої свободи і   шанувати  наших славних воїнів-захисників, які в страшну годину  стали на захист Батьківщини. 
   На захід був запрошений батько -  героя  Микола  Григорович  Омельченко, якому важко було підібрати слова, щоб висловити свій біль та смуток.  До присутніх звернулися також  голова громадської районної організації ветеранів АТО Леонід Шабля та голова Мгарської сільської ради Марія Шевченко. Своїми думками про військові дії, які на Донбасі розв’язала сусідня держава, поділився  переселенець з Лугащини Олександр Суслов. Художній керівник Вільшанського сільського клубу Руслан Голованов виконав щемні пісні «Плине кача», «Журавлі», «Маки».  Односельці мали змогу переглянути  відеозаписи  проводів Романа до лав Збройних сил України, відео прощання з ним у селі Піски та відкриття меморіальної дошки герою.



 Аншлаг  у  сільській бібліотеці.

       До Пісківської сільської бібліотеки надійшли нові книги. Із радістю зустріли їх хлопчики та дівчатка постійні відвідувачі книгозбірні. Яскраві  та  цікаві  казки, книги сучасних українських авторів, енциклопедії   не залишили байдужими жодного маленького відвідувача. Щира вдячність  депутатам Войнихівської сільської ради, які виділили кошти на придбання нової літератури для сільської  книгозбірні.


*************************

Вже стелить шляхом золота Покрова 
І губить срібну нитку павутин.
У глиб віків вдивляємся ми знову
У таїнство наших сільських гостин.
Ідеш селом серед свічків кленових,
Що так палають  золотим вогнем.
Помолимось,  ми  Пресвятій Покрові,
Хай рідний край бідою обмине!
    Такими словами розпочала ведуча Ніна Бобрик свято Покрови Пресвятої Богородиці із клубом за інтересами «Дивоцвіт», що діє при бібліотеці. Члени клубу дізнались, що Свято Покрови було засноване на Русі князем Андрієм Боголюбським в 1164 році. А ще, 14 жовтня з 1999 року стали відзначать в Україні - День українського козацтва, а 2015 році президент Петро Порошенко проголосив Днем Захисника України, адже Покрова, вважалась головною захисницею всіх вояків протягом століть. Лариса Соломаха розповіла про традиції  та обряди цього свята, згадали які є прикмети пов’язані з Покровою, що до Покрови всі господарські роботи треба встигнути зробити, бо може скоро прийти зима. З віршом О. Лупія «Свято Покрови» виступила Алла Сень. У виконанні Галини Коткової пролунала молитва. І на останок всі присутні мали змогу ознайомитися з тематично виставкою «Прийшла Покрова величне свято», яку підготувала завідуюча Мацківською бібліотекою Ніна Бобрик.            


Під покровом Пресвятої Богородиці

    Щоб поглибити знання учнів про роль українського козацтва в історії, ознайомити їх з особистістю свята Покрови Пресвятої Богородиці, виховувати любов до рідної землі, її традицій,  вірувань, культури працівники Березотіцької сільської бібліотеки запросили до себе на гостини учнів 5 класу  разом з учителем української літератури та мови Ніною Юхимівною Передерій на історичну годину "Рідна земле моя, ти  козацькою славою щедра"".
    Завідувач бібліотекою Наталія Білик нагадала учням, що тепер 14 жовтня відзначається День українського козацтва та День захисника України.
   Славна наша Україна героїчними сторінками своєї історії.
Згадали і про першого гетьмана Дмитра Вишневецького (1550 - 1557) і останнього Кирила Розумовського (1750 - 1764).
      Юні користувачі дізналися, що найбільше, а тобто 22 роки гетьманська булава належала Івану Мазепі, який очолював козацтво з 1687 по 1709 роки.
    Закінчився захід вікториною по козацтву, яку провела для дітей Лариса Павлунік.

 «Книга- мудрість століть»

     На передодні Всеукраїнського дня бібліотек до Оріхівської бібліотеки на свято книги завітали учні 3-4  класів разом із класоводом  Любов Онуфрієвною Василевич.   Бібліотекар Наталія Кадігроб провела екскурсію по бібліотеці, розповіла про виникнення  книги, та   які  матеріали використовувалися  для написання книги  в стародавні часи.
      Настя Машковська, Настя Крисальна, Вероніка  Денисенко познайомили всіх присутніх з правилами користування  бібліотекою.
      Іван Ульянченко, Злата  Остапенко, Настя Крисальна, Богдан Бардашевич  прочитали вірші про книгу. Згадали українські прислів’я та приказки про книгу.  Всі діти приймали активну участь у вікторині «З якої казки цей герой».  По закінченню заходу діти мали можливість ближче  ознайомитися з дитячим фондом та взяти книги для читання.

****************************************** 
 Золотої осінньої пори на чергове засідання клубу  «Надвечір’я»,  у Бієвецькому будинку культури зібралися люди, чиї скроні посріблила вже сивина. Адже 1 жовтня Міжнародний день  людей похилого віку. Тема  «Надвечір’я»   -    «Роки людині – до лиця». Зі словами привітань і музичними дарунками звернулися до них учасники художньої самодіяльності гурт  «Вербиченька», учні школи, працівники культури та тріо   «Калина». 
      Заключним акордом зустрічі був святковий стіл, за яким присутні ділилися спогадами, співали пісні, романси . Наприкінці вечора сім’ї  Чумак  Галина Яківна та Василь Степанович, Мисник Ніна Федорівна та Михайло Андрійович  виконали танець «Осінній вальс».


«Для вас  берегині книжкового саду»

        Під такою назвою пройшло свято до Всеукраїнського дня бібліотек в Духівській сільській бібліотеці.
      Організаторами свята були бібліотекар сільської бібліотеки Вікторія Яценко та Вікторія Галушко бібліотекар шкільної бібліотеки. Ведучі заходу Данило Брюховецький та Віталіна Воропай розповіли про роль книги у житті людини.
       Учні  молодших класів привітали працівників бібліотек віршованими рядками. 
   В адресу бібліотекарів щирі вітальні слова звучали від місцевого поета Бориса Кононенка. В бібліотеці діяла книжкова виставка «Із книгою і словом поріднились».

«Життя в єднанні з творчістю - це  радість»

     В ці осінні сонячні дні Вищебулатецька сільська бібліотека зібрала шанувальників поезії, користувачів  бібліотеки на зустріч – спілкування «Життя в єднанні з творчістю - це  радість» присвячену творчості поета  ювіляра, нашого земляка  Миколи  Кочерги.  Під час якої бібліотекар Галина Левченко ознайомила із сторінками творчості поета. Микола Кочерга поет - прозаїк, автор збірок поезій «Між гріхом і часом», «На березі віків», «Ангел  Україною ходив» роману «Армагедрон» а ще відомий як композитор та виконавець своїх пісень. Крім пісенного жанру ,він працює  і в жанрі симфонічної  музики.
        Під час заходу звучали  вірші  у виконанні Ірини Соломахи, Людмили Домобородової, Наталії Біляєвої, Ольги Юшко та Валентини  Гаврик.  
     Олександр Міщенко - голова літоб’єднання привітав ювіляра та зачитав уривок із поеми «Ангел Україною ходив». Від усієї громади ювіляра привітав голова сільської ради Сергій  Бачевський. На згадку про зустріч з  автором
 зробили колективне фото.

«Дружба з книгою - це свято».

       Під такою назвою у В’язнівській  сільській бібліотеці для  маленьких користувачів пройшло свято книги.
      Бібліотекар Тетяна  Ганага провела екскурсію по бібліотеці, розповіла присутнім про історію  виникнення книги, про роль книги в житті людини.Діти  приймали участь у вікторинах,  конкурсах. Розповідали про своїх улюблених казкових героїв. Світлана Баранова, Анастасія Німич, Анжеліка Німич, Таїсія Карпець, були активними учасниками за що одержали в подарунок цікаві дитячі книжечки. На завершення всі учасники свята стали користувачами бібліотеки та одержали солодощі.                

«У царстві мудрості і тиші»

       На передодні свята Всеукраїнського дня бібліотек до Литвяківської сільської бібліотеки завітали учні 1-4 класів на інформаційну годину «У царстві мудрості і тиші». Бібліотекар Людмила Сабадаш розповіла учням про, те як виникла  перша книга, про винахід друкарського верстата де друкуються книги. Учні з цікавістю слухали розповідь про найдивовижніші книги світу, приймали активну участь у  конкурсах, розгадували загадки пов’язані з книгою. В бібліотеці була організована книжкова виставка «Бібліотека- інформація – знання - успіх». По закінченню заходу діти ближче познайомилися з книжковим фондом бібліотеки та новими   надходженнями. Юні футболісти Богдан Чупайда, Тарас Ночовний, Саша Біляєв із захопленням переглядали  літературу спортивної тематики.
*********************************************

     До всесвітнього дня бібліотек у Березотіцькій сільській бібліотеці бібліотекар Лариса Павлунік з учнями 9 класу здійснили віртуальну мандрівку      "10  Найбільших бібліотек світу".
     Бібліотека – це не просто споруда, це місце із особливою атмосферою та архітектурою. З давніх-давен не просто так у одній будівлі збирали книги, таким чином намагались зібрати всю світову мудрість в одному місці. Не дивлячись на шалену популярність Інтернету, бібліотеки не зникають, адже вони мають особливе значення і ніколи не зможуть бути заміненими чимось іншим.

*********************************
28 вересня в Березотіцькій сільській бібліотеці до 150 - річчя з дня народження                         М. Грушевського було організовано і проведено з учнями 6 класу літературно - історичний екскурс "Вірний син свого народу".
       М. Грушевський легендарна постать України, фундатор відродження української держави, а також письменник, історик, літературознавець, перший президент України.
    Юним користувачам було дуже цікаво дізнатися про долю такої легендарної  та талановитої людини, патріота, лідера,  титана праці.


  У  Войнисі  відсвяткували день бібліотек.

       Олена Піщаленко запросила  читачів сільської бібліотеки разом відзначити Всеукраїнський день бібліотек. Першими відвідувачами заходів, які підготувала господиня книгозбірні, стали учні 3-4 класів Войнихівської школи.  
      Вони  взяли участь у веселих  іграх, розвагах  та конкурсах  присвячених  їх улюбленим казкам. Старші школярі разом із громадською активісткою членом ПМГО «Твій світ» Юлією Подою  стали учасниками захоплюючої  гри «Лаперудза» та разом з завідувачкою організаційно-методичим відділом  центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяною Сафроновою виявили, хто з них є найерудованішим та найуважнішим  читачем. Звання «Найкращий юний читач Войнихівської  сільської бібліотеки» та цікаву книгу отримала восьмикласниця Катерина Горбик. Справжнім  дарунком  для  дорослих читачів стала зустріч із улюбленою поетесою Наталею Баклай. Наталя Михайлівна подарувала  шанувальникам поетичного слова  свої  чудові  патріотичні та ліричні  твори. Із захопленням  слухали учні професійного ліцею прекрасні, сповнені любові до життя та людей  поезії нашої землячки. Шановану  гостю села привітали сільський голова  Микола Григорович Сердюк,  директор сільського будинку культури  Алла Якименко, учні та викладачі професійного училища №53.




  Свято бібліотек у Жданах. 

     Напередодні  Всеукраїнського  дня  бібліотек  у Жданівській сільській бібліотеці  пройшла літературна година «Країна казкова – країна книжкова». Хлопчики та дівчатка, учні 1-2 класів разом із вчителькою Вітою  Олександрівною Ткаченко стали активними учасниками справжнього  святкового дійства, яке провела для них бібліотекар Ярослава Покидько. Вона розповіла  дітлахам  про  значення книги в житті людини та наголосила, що дружба з гарною книжкою – запорука високих оцінок. Діти із захопленням розповідали про своїх улюблених казкових героїв та подорожували  сторінками  улюблених книг. Із цікавістю малеча переглянула книжкову виставку  «Казки  читали - в дивний світ мандрували». 

 Гра-подорож для малечі пройшла  в  Солоницькій сільській бібліотеці.

      Бібліотекар Сніжана Кириченко  зібрала маленьких читачів на веселу  гру-подорож «Від рослини - до людини». Разом з бібліотекарем юні читайлики  Яна та Віка Охріменко, Діана Шишацька, Софія Кириченко відгадували загадки, зачитували вірші, малювали лікарські рослини, які їм найбільше запам’яталися.  Від господині книгозбірні  діти дізналися  про цілющі властивості  дикорослих  квітів  та познайомилися із книгами про рослини, які є у бібліотеці. Разом вони   виготовили   чудові поробки з природних матеріалів. 



Михайло   Грушевський: історичний портрет.

     З нагоди 150 – річчя від  дня народження  першого президента  незалежної України  Михайла  Сергійовича  Грушевського в Новооріхівській сільській бібліотеці  пройшла  історична  година. Бібліотекар Світлана Лазурська  познайомила  присутніх  з постаттю  з першого  керівника  Української держави, який  підписав  18 січня 1918 IV універсал про незалежність України та був розробником Конституції УНР і ряду інших найважливіших документів. Про історичні праці  вдатного діяча  «Історія України – Руси» розповіла гостям книгозбірні постійна читачка Ніна Горева, реферат «Грушевський  та Україна» презентував односельцям  Микола Головань. Присутні на заході мали змогу познайомитись із матеріалами представленими на тематичній поличці «Український історик, вчений і громадський діяч Михайло Грушевський».



Від імені колективу кафе «Полтавські галушки» (с. Вільшанка) Жученко Леся подарувала книги Мгарській  сільській бібліотеці.


Український віночок  у Солоницькій  сільській  бібліотеці.

    На урок народознавства  до бібліотеки  запросила своїх маленьких читачів  бібліотекар Сніжана Кириченко. Вона розповіла хлопчикам та дівчаткам про один з  найяскравіших народних символів - віночок , сплетений з квіточок і трав. Познайомила дітей із   використанням  цієї національної прикраси у різноманітних народних обрядах. Діти прослухали  оповідання  «Український віночок» та за допомогою фарб намалювали квіти , які їм найбільше сподобалися.

  Міжнародний день писемності

         У Березотіцькій сільській бібліотеці було проведено годину спілкування з учнями 4 класу. Бібліотекар Лариса Павлунік повідала дітям, що  міжнародний день писемності - один із міжнародних днів, який  відзначається в системі організації об'єднаних націй.
        Цей день щорічно святкується 8 вересня. А також у цей день проводяться конференції та злети вчителів, найбільш видатних педагогів нагороджують.  Свято було запроваджене й святкується не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, але й всіх, хто навчає дітей і молодь та розповсюджує грамотність.



***************************************

  9 вересня в Березотіцькій сільській бібліотеці було весело та гамірно до нас на гостини на перегляд мультфільмів завітали вихованці дитячого садка "Берізка"  а    також  учні початкових класів.
    Самі маленькі користувачі  були в захваті від    розважально - пізнавального  мультсеріалу "Алекс в чарівному саду", а старшим бібліотекар запропонувала переглянути  мультфільм "Король лев", який заворожив юних користувачів    вже  з перших хвилин  перегляду.

"Іван Франко - дітям"


     Україна дала світові багато визначних людей. Серед них яскравою постаттю є Іван Франко – класик української літератури, геніальний письменник, перекладач, публіцист, громадський і просвітницький діяч, який своєю невтомною працею будив і зміцнював національну свідомість українців. Іван Франко дуже любив дітей, а також полюбляв для них писати.
     27 серпня  в Березотіцькій сільській бібліотеці з нагоди 160 -річчя з дня народження Івана Франка  була проведена літературна подорож по творах Івана Яковича.  



«Україна- серцю милий край» 

      Під такою назвою в Шершнівському  сільському Будинку культури  відбулося свято з нагоди дня села та дня Незалежності України. Бібліотекар Любов  Остапенко представила книжкову виставку «У синім кольорі була ознака миру, а  в  жовтому народ плекав велику віру», та розповіла історію нашої Незалежної  держави. Сільський голова Ігор Іванович Яременко  привітав усіх  зі святом. В виконанні Катерини Яременко та Руслани Конько прозвучали  українські пісні. Всім присутнім підняли настрій гуморески Марини Мірошнеченко та Альони Горб. На закінчення всі присутні мали змогу  поласувати смачними пиріжками та картоплею. 

Україна-  наша земля, рідний край. 

     Наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими і талановитими людьми.  
     Напередодні  дня  Незалежності  в Духівській сільській бібліотеці була розгорнута ілюстрована книжкова  виставка «Незалежній Україні -25 років». Література, що представлена на виставці, інформує про доленосні етапи державотворення в Україні.
      Користувачі бібліотеки мали можливість познайомитися з книгами представлені на виставці, та взяти для читання. 

"Хай світанки твої Україно, сонце сяйвом мережить своїм"

       23 серпня Березоточа святкувала 25-у річницю Незалежності України. Жителів села зібрав біля будинку культури літературно - музичний вечір "Хай світанки твої Україно, сонце сяйвом мережить своїм" який сільська бібліотека підготувала разом з працівниками будинку культури.
       А в книгозбірні завідуюча Наталія Білик  та бібліотекар Лариса Павлунік  провели для молоді урок народознавства «Україна у вишивці». Найменші ж таланти
змагалися у конкурсі малюнків "Україна - мій рідний край", найталановитіші одержали солодкі подарунки.



День Незалежності святкували у Карпилівці.

        В Карпилівській сільській бібліотеці для жителів села була проведена  тематична година  «Знай, люби, оберігай свою країну, рідний край».  Бібліотекар  Галина  Мощіль   запросила  хлопців та дівчат  взяти участь у вікторині. Багато нового та цікавого вони дізналися  відповідаючи на запитання  з історії України та історії рідного села.  Найобізнанішою читачкою  виявилась Іванюк Тетяна , яка отримала солодкий приз. Присутні на заході мали змогу переглянути виставку дитячих  малюнків  «Я і Україна моя». Зворушливі роботи Миолки Павленка, Віталія Москаленка, Артура Винниченка вразили відвідувачів своєю щирістю. Вироби майстрів декоративно - ужиткового мистецтва презентували сільські умільці Віра Маляр, Ольга Балюх, Тетяна Виповська. Чудові українські пісні пролунали на заході  у виконанні  учасниць колективу «Карпиляночка».





Гра – конкурс  «Я люблю Україну» 

у  Михнівській  сільській бібліотеці.

      До 25 – ої річниці Незалежності України  завідувачка Михнівською сільською бібліотекою Лідія Марченко  зібрала своїх юних читачів на  гру-конкурс  «Я люблю Україну».
      Хлопці та дівчатка  11-13 років  із задоволенням взяли участь  у вікторині «Держава та її символи», конкурсі прислів’їв та приказок  «Народ скаже, як зав’яже», із захопленням відгадували, що знаходиться у «Скрині таємниць» та  під час конкурсу «Не в грошах щастя»   дізнавалися, хто зображений на українських грошових  купюрах.
      А ще дітлахи познайомилися із чудовими книгами представленими на книжковій виставці  «Україно! Мій рідний краю, мати наша рідна і свята». Вони мали змогу познайомитися із книгами про державні символи нашої країни, видатних людей України та  краю,  літературою  з народознавства  та  мистецтва.



Шашковий турнір до Дня Незалежності  України пройшов у Жданівській сільській бібліотеці.

      В  турнірі взяли участь учні 6-9 класів  Жданівської  загальноосвітньої  школи. Разом з бібліотекарем  Ярославою Покидько  турнір підготував вчитель фізичного виховання Віталій Мизенко. Бібліотекар  відкрила змагання,  розповіла  про  велике свято українського народу  та познайомила  із книжковою виставкою  «Незалежна  єдина Україна». У безкомпромісній  боротьбі  звання переможця   турніру виборов  учень 8 класу Олександр  Нагорний.




23 серпня в Тарандинцівській сільській бібліотеці проведено годину державності.  Всім серцем любіть свою Україну. 



У синім кольорі була ознака миру, а в жовтому
народ плекав велику віру!

              
    Вся Україна святкує 25 річницю Незалежності України. Це свято відзначили і в Мацківській сільській бібліотеці. На літературно - музичний вечір завітали члени клубу за інтересами «Дивоцвіт» та діти, з клубу «Дзвіночок». Із захопленням всі запрошені слухали ведучу Аліну Соломаху, яка розповіла про символи Держави, українську пісню, вишиванку, а також згадали про війну, що на Сході України. Всі разом виконали гімн України. А маленькі члени клубу Іринка Гапченко та Вірочка Яковлєва прочитали вірші «Я-українка» та «Розквітай Україно». Своє музичне вітання подарували глядачам Валерія Сень і Аліна Соломаха. На свято був запрошений учасник АТО Сергій Мелеховець, який привітав із 25-річчям Незалежності нашої Держави, та побажав миру, благополуччя в країні, щоб ця неоголошена війна скоріш закінчилась. А бібліотекар, Ніна Бобрик ознайомила читачів із книжковою виставкою «Хліб і сіль тобі рідна Вкраїно, Незалежна моя Батьківщино».



Ой пливи вінок, ой пливи милого до серця позви…

        На народознавче свято завітали до Мацківської сільської бібліотеки  дівчатка, щоб більше  дізнатися про традиції святкування Івана Купала. Бібліотекар, Ніна Бобрик  ознайомила із святами літнього циклу.  В ніч із 6 на 7 липня дівчата  пускають віночки на воду, ворожать  на судженого, стрибають через вогонь та шукають квітку папороті. Лунали вірші та цікаві історії, які розповідали дітям бабусі, а ще Валерія Сень заспівала обрядову пісню «Ой на Івана, та й на Купала».
        Студентка Гадяцького училища культури Аліна Соломаха, була запрошена на це свято і мала змогу розповісти багато цікавого, про святкування Купала тому, що захищала свою курсову роботу по цій темі. А вже по закінченню маленькі гуртківці клубу за інтересами «Дзвіночок» вчились плести віночки із польових квітів,  в яких під вечір підуть на театралізоване свято Івана Купала, що відбудеться на стадіоні біля школи, вже в десяте.


Конституція... Основний закон України... Невеличка книжечка, але настільки глибока й важлива, чітка й цікава.    В Березотіцькій сільській бібліотеці до дня Конституції пройшла тематична година "Конституція України новий відлік часу"    


     Дітям  була запропонована правознавча, документальна, історично-довідкова література з фондів бібліотеки. Завідуюча книгозбірнею Наталія Білик розповіла користувачам про Конституцію України, і про історію української державності та про Конституцію Пилипа Орлика, роль Конституції в житті країни і людей, права і обов'язки пересічних громадян, про те, як «народжуються» закони, які відносини регулює цивільне право, сімейне право тощо.
    Користувачів  особливо зацікавила історія прийняття нової Конституції України 28 червня 1996 р. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету, а Українська держава посіла «серед держав світу осібне і рівне становище». Підростаюче покоління звернуло увагу також на структуру та зміст Конституції, а саме — розділ ІІ «Права, свободи та обов'язки людини і громадянина»: наскільки захищені права дитини, право на освіту, на охорону здоров'я, відпочинок. 

«Конституція – гарантія права і свободи»

   В Засульській сільській бібліотеці відбулася бесіда про історію Державотворення, прищеплення любові до своєї Батьківщиви, почуття гордості за славне минуле рідного народу. За національну символіку держави, почуття національної самосвідомості та громадської активності. Переглянуто цікаві сторінки історії нашої країни.









Клуб «Господарочка» відсвяткував свято Трійці.

       Чергове  засідання клубу  «Господарочка» пройшло в Снітинській сільській бібліотеці. Учасниць об’єднання  зібрало одне з найулюбленіших в народі християнських свят – Трійця. Бібліотекар  Ніна Тищенко  презентувала етнографічно-книжкову виставку «Трійця  трьома святами багата» та розповідала про давні народні звичаї завивання вінків, заготівлі  цілющого зілля, познайомила із   сімейними традиціями запрошення на гостини  та прикрашання  осель. Читачки  Марія Сизоненко, Галина Василенко, Тетяна Першин  презентували оригінальні кулінарні вироби виготовлені власноруч та поділились цікавими  рецептами домашніх смаколиків.


День  села у Ломаках

      Бібліотекар Хорошківської сільської бібліотеки Тетяна Савенко стала учасницею святкування дня села, яке відбувалося на свято Трійці. Тетяна Петрівна розповіла ломачанам та гостям свята  про  розвиток культури на селі та про значне культурне надбання, яке залишили  нащадкам талановиті  діди-прадіди. 

У  Снітині відзначили  День пам’яті  та  скорботи.

         22 червня  біля пам’ятника загиблим воїнам у селі Снітин відбувся мітинг-реквієм. На ньому були присутні вдови учасників Великої Вітчизняної війни, воїни – інтернаціоналісти, чорнобильці , учасники АТО, жителі сіл Снітин та Броварки. Голова Снітинської сільської ради Сергій Мануйленко закликав  не зрадити пам’ять тих, хто віддав своє життя за свободу  та  світле майбутнє нашої країни. Віршовану композицію «Ніхто не забутий - ніщо не забуте» презентували односельцям учні загальноосвітньої школи. Скоряк Ірина та Грабар Едуард зачитали скорботний список загиблих на фронтах Другої Світової війни.

        Учасників заходу бібліотекар Снітинської сільської бібліотеки Ніна Тищенко запросила познайомитися  із книжково-ілюстративною виставкою «Нашу пам’ять обпалює вічний вогонь», яку вона підготувала.    

     


«Казковий зореліт»

        Для дітей, що відпочивають у пришкільному оздоровчому таборі  Оріхівської школи  бібліотекар Наталія Кадігроб провела гру - вікторину «Казковий зореліт». Діти із задоволенням відповідали на запитання та відгадували загадки. Переможцями стали Машковська Анастасія та Шевченко Тетяна, які отримали  в подарунок  цікаві дитячі книги.






«Найрозумніша книга»

     Під такою назвою 13 червня  у Вовчицькій сільській бібліотеці  відбувся день інформації. Учасниками заходу були школярі пришкільного табору «Сонечко». Діти  із задоволенням переглядали новенькі енциклопедії, які нещодавно надійшли до бібліотеки,  ділилися враженням, знаходили відповіді  на питання які їх цікавлять, а  це загадки,  пригоди, розповіді про тварин, космос, музику.
       Бібліотекар Людмила Ревуцька провела вікторину «Веселкова мозаїка». Всі діти дружно відповідали  на питання вікторини. Найактивніші були: Іра Соколенко, Аліна Ганська, Станіслав Друженець, та Віра Андрієвська.



"У книги немає канікул"

       Під такою назвою 14 червня в Березотіцькій сільській бібліотеці розпочалися літні читання.
     До бібліотеки завітали дітлахи з пришкільного табору. Для юних читачів було проведено перегляд дитячої літератури "Що читати влітку?".  Діти з задоволенням взяли участь у вікторині "Серпантин казок", а також грали в гру  "Бібліотека - книжковий дім".
     А читання на подвір’ї біля бібліотеки сподобалося всім найбільше. Найменші користувачі бібліотеки з задоволенням переглядали мультики.


    

 «Дружба творить чудеса»

    Під такою назвою розпочався день друзів в Березотіцькій сільській бібліотеці присв'ячений Всесвітньому дню друзів. Діти, які завітали  цього дня до бібліотеки поділилися, своїми роздумами  про справжню  дружбу  та  розповіли про своїх  вірних  друзів та про те, за що вони їх так називають. В ході бесіди стало зрозуміло, що дітки розуміють, що таке справжня дружба. Завідуюча бібліотекою  Наталія  Білик   наголосила дітям,   що запорука щастя, як і дружби — це готовність жертвувати собою, своїм часом. «Встановлювати дружні взаємини — це те саме, що й учитися їздити на велосипеді. Лише знання тут не допоможуть. Важливо намагатися застосовувати їх і не впадати у відчай, навіть якщо вас спіткає невдача. І якщо ви уже вирішили знайти справжніх друзів, тоді виявляйте безкорисливість і самі будьте другом».
      Родзинкою зустрічі було малювання   на свіжому повітрі "Сонечка дружби", яке вийшло усміхненим, радісним, мирним з блакитними оченятами та веснянками на щічках! Ланцюжок дружби міцно зв'язав всіх наших сонечкових діток в дружні обійми.

До бібліотеки  по цікаві книжки.

       Пісківську сільську бібліотеку щотижня відвідують вихованці дитячого садочка «Лісова казка» На них у бібліотеці завжди чекають привітна бібліотекарка Катерина Іванівна  та  яскраві  дитячі книжечки  та журнали.


                     
  Зустріч з поетом,  який пише серцем.
Туман розвіється вітрами,
                                                                       Негоду сонечко зігріє,
       Шляхи лишились під ногами,
А в серці жевріє надія…

Микола Макаренко

     В  Нижчебулатецькій  сільській бібліотеці пройшла зустріч з поетом Миколою Макаренком, який презентував землякам свою першу збірку «Шляхи життя». Бібліотекар Світлана  Ставицька  запросила  на гостину і дорослих , і юних користувачів . Ведучі заходу Олександра  Корніяченко  та Аня Рожкова   розповіли про Миколу Олексійовича, який жив та працював у різних містах і все життя  писав. Його щирі вірші, присвячені рідному краю, історії, подіям на Сході  уважно слухали  читачі сільської бібліотеки. З першою збіркою поета привітав голова  літературного об’єднання імені  Олеся  Донченка Олександр Міщенко, він вручив Миколі Олексійовичу подяку за активну участь у житті літературного осередку. Завідувачка організаційно-методичним відділом центральної районної  бібліотеки  імені Володимира  Малика Тетяна Сафронова побажала Миколі Олексійовичу  наснаги  та вдячних читачів.



Обдарована дитина сходинка до творчості


         Із  учнями пришкільного табору «Зелена планета», що діє при Мацківській ЗОШ І-ІІІ ст. та завідуючою сільською бібліотекою Ніною Бобрик відбувся конкурс талановитих дітей. А мандрували діти в океані «Талантів», по островах «Любителів книги», де дізнались про походження  книги та відповідали на різні запитання. Далі пришвартувались на острові «Улюблених казок», де брали участь у грі-вікторині «З якої казки…» та інсценізації казочки «Колобок». А наступним островом, де змогли показати себе учні, був острів «Справжніх талантів». Тут кожен зміг продемонструвати своє вміння: чи то заспівати улюблену пісню, декламувати вірші, чи намалювати малюнок на тему «Моя Україна найкраща». Всім  діткам було весело та цікаво.  А потім зі школи   разом з учителями завітали до царства книг у сільську бібліотеку, де продовжили мандрувати казковою країною. Долучились до презентації книжкової виставки «Казка спішить до тебе», на якій представлені книги українських та зарубіжних дитячих письменників та різні казки. Читали вголос Едуарда Успенського «Улюблені історії з Простоквашено» 
       Найактивніші, талановиті  учасники це — Вероніка Дупір’як, Люба Семенюта, Костя Нещерет, Віка Онищенко, Вова Сень, Іра Гапченко, Святослав Савлук були визнані, як «Міс Талановитість» вони  отримали заохочувальні призи.
     До конкурсу долучились також вчителі школи Рак Л.М. та Дзюба О.М., які подякували за активну участь «маленьким талантам» села Мацківці та змістовно проведений час.



СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

    Сучасна українська література останніх десятиліть, сукупність художніх творів написаних від часу здобуття Україною незалежності в 1991 році і до сьогодення. Українська література є різножанровою, яскравою, захоплюючою.
    У Вищебулатицькій сільській бібліотеці пройшла презентація книжкової виставки «Сучасна українська література». Завідувачка бібліотекою Галина Левченко ознайомила з новими книгами сучасних письменників: Софії Андрухович « Фелікс Австрія», Богдана Жолдака  «Яблука з райського саду»,
Марії Матіос «Чотири пори життя», та Наталії  Хаткіної «Жінка – осінь».

     По закінченню заходу присутні обговорювали подану їм інформацію, ділилися враженням від прочитаного, брали книги для читання.

******************************
   
    За рахунок коштів сільської ради Бієвецька сільська бібліотека поповнилася новими надходженнями. Серед них багато яскравих книг для малечі. В день захисту дітей Бієвецька сільська бібліотека запросила до себе на гостину дітей із дитячого садка «Колосок». Для них було проведено бібліотечний урок «Знайомство з книгою». Бібліотекар Лідія Хрипун ознайомила дітей з бібліотекою, провела цікаву розповідь про книги, бережне ставлення до них. В ході розповіді були проведені вікторини «З якої казки?» та «Вчимо фрукти». А також була представлена виставка  малюнків  «Світ очима дітей», на якій були виставлені роботи дітей села Вікторії Брусілової, Сніжани Васільєвої, Анжели Чуб, Арсена Робоша та Васі Балеги.


***********************************

 У перший день літа ми традиційно відзначаємо міжнародний день  захисту дітей, одне із найдавніших міжнародних свят. В цей день до В’язівської сільської бібліотеки завітали найменші жителі села разом зі своїми батьками.
    Бібліотекар Тетяна Ганага розповіла  про це свято та провела  різноманітні
конкурси, вікторини. Від імені батьків побажала нашим маленьким  громадянам щасливого дитинства, сяючих посмішок, голубого неба та пригостила маленьких відвідувачів солодощами.



Свято  для  дітей у Тернах

        Бібліотека  села Терни  долучилася  до відзначення  Дня захисту дітей, до якого  тернівчани  підготували  відкриття  дитячого майданчика.  До заходу була підготовлена фотовиставка  «Ми не бажаємо війни», де були презентовані  світлини дітлахів, які мешкають у Тернах. Бібліотекар сільської бібліотеки Шумейко Олександра Миколаївна запропонувала  маленьким відвідувачам познайомитися із книжковою виставкою «Письменники-земляки дітям», на якій презентувала твори лубенських письменників тернівчанки  Ганни  Сацької, Олеся Донченка, Олександра Міщенка, Ніни Шаварської, Лариси Назаренко. Під час свята малеча грала в ігри  та  відповідала на запитання вікторин, які підготували працівники культури села.  Із гарною подією в житті громади тернівчан привітала голова Михнівської сільської ради Марія Юхимівна Король. Допомогла  організувати чудове свято компанія  «Гармонія», представники якої  безкоштовно роздавали  дітям  морозиво , йогурти  та різнокольорові кульки.





КРАЇНА ДИТЯЧА, КРАЇНА КАЗКОВА


          На подвір’ї Окіпського дитячого садочку «МАЛЯТКО»  зібралася сільська дітвора на свято казки «Країна дитяча, країна казкова» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Веселим експресом вирушили діти до країни  казок. Діти зупинялися на  «Спортивній», «Театральній»,  «Музичній» «Танцювальній» зупинках, де весело і змістовно проводили час. Грали в ігри, відгадували загадки, відповідали на питання вікторини «Сторінками улюблених казок».
Місцеві фермери: Анатолій Бовкун, Людмила Чухно, Микола Мазнюк та Віктор Швець привітали дітей  зі святом та вручили солодощі. Ми сподіваємося, що дітвора  отримала   заряд  бадьорості, позитивної енергії і нової цікавої інформації про книги, які можна прочитати завітавши  до Окіпської сільської бібліотеки - наголосила Олена Мазнюк сільський  бібліотекар.


«Хай  завжди буде сонце»

    Під такою назвою в Шершнівській сільській бібліотеці пройшло свято до Міжнародного дня захисту дітей.
     Бібліотекар Любов  Остапенко  організувала перегляд  літератури «Дітям щасливе дитинство», провела багато вікторин, конкурсів. Всі діти приймали  активну  участь. У виконанні Ради та Галі Лозенко прозвучали пісні «Детство»,  «Хай  завжди буде сонце». Зі святом привітав всіх дітей голова сільської  ради  Яременко  Ігор  Іванович та вручив солодощі.


**************************************


У  Міжнародний день  захисту дітей гостинно відчинила двері  Литяківська  сільська  бібліотека  для маленьких користувачів.
     Бібліотекар  Людмила Сабадаш розповіла про свято та провела  конкурс  дитячих малюнків на асфальті. Діти із задоволенням  малювали  небо, сонце,  квіти,  мир на землі. Переможцями стали: Катя Кривенко, Інна Святко, Настя Семак.
          Гарний настрій дітям подарували веселі ігри, цікаві ребуси, вікторини.
Найактивніші  одержали подарунки.

Усний журнал для малечі пройшов у Губській сільській бібліотеці

     Усний журнал «Ти дитина – ти людина» пройшов у Губській сільській бібліотеці.  Дітей, які відпочивають у пришкільному таборі Тарандинцівської загальноосвітньої школи запросили бібліотекарі Олександра Цебро та  Любов  Таркані. Вони познайомили малечу  із сторінками  журналу, які розповіли про права дітей,подорожували у казки, де порушувались права дитини. Бібліотекар Олександра Цебро разом із онучкою Кароліною презентували  театралізований  виступ, який обговорили хлопчики  та дівчатка. На закінчення діти взяли  участь у вікторині «Як ми знаєм свої права?». Відповідати  на запитання учасникам допомагали вчителі Ольга Миколаївна Оніщенко та Світлана Василівна Савостяненко. Працівники  Тарандинцівської  сільської  ради потурбувалися про солодкий стіл для дітлахів.  





Подорож до країни книги

    Літературна подорож «Книги – кораблі думок» здійснили юні читачі  Михнівської сільської бібліотеки. Завідувачка книгозбірні Лідія Марченко  розпочала зустріч із  знайомства з новими книгами  про Україну, її історію, літературу , культуру та  традиції українського народу.  Вона презентувала  дітям яскраву та цікаву книжкову виставку «Сузір’я вічного й святого - дитяча книга на землі», де представлені  науково - популярні видання , книги українських та зарубіжних дитячих письменників. 
    Хлопчики та дівчатка  відповідали на запитання вікторини «Люби і знай свій рідний край», грали у захоплюючі  ігри  «Я почну прислів’я казати, а ви будете допомагати», «Написати героїв казки», «Веселі букви», взяли участь у конкурсі «Лото загадок». За допомогою пазлів  відгадували назви казок  та відповідали на запитання  вікторини «Казковими стежками». 
    Найактивнішими учасниками подорожі  були Юля Бубир, Каміла Романюта,Валерій  Куліш, Антон Марченко, Дмитро Сушич, Віка Куліш та  Діана Демидчик.
    Допомагали дітям  гарно та змістовно провести час вчитель  Лідія Сіра та шкільний бібліотекар Світлана Бурдим.

"Тут живе дитинство"

     У перший літній день в Україні, як і в усьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей!
     Гамірно, весело і багатолюдно було сьогодні у Березотіцькій   сільській  бібліотеці. Учні 3 - 5 класів завітали до книгозбірні  на гостини. Де на них радо і гостинно чекали завідуюча бібліотекою Наталія Білик та бібліотекар Лариса Павлунік, які провели  для дітей розважальне свято "Тут живе дитинство". Діти грали в гру: "Чарівна скринька", де потрібно було відгадати героїв відомих казок. А свої художні здібності діти проявили у конкурсі малюнків: "Улюблені герої  - улюблених казок." 
     Усі учасники свята отримали сувеніри і гарний настрій.



Екскурсія до бібліотеки.

Нещодавно до Михнівської сільської бібліотеки завітали учні 1-го класу Михнівської школи зі своєю вчителькою  Федорченко Катериною Іванівною. 
Завідуюча бібліотекою розповіла дітям про перші бібліотеки і книги, про те як розставлені книги в бібліотеці, правила користування книгою, та провела уявну мандрівку казковим ярмарком. Діти відповідали на запитання вікторини «Відгадай назву казки» та «Знавці мультфільмів», відгадували загадки.
Активно брали участь у конкурсі «Відгадай звіра з казки» Кіра Петрова, Ліза Сапа, Валерія Шумейко, Вячеслав Руденко, Настя Карпенко, Аня Феденко, Аліна Ворона, Марина Харченко, Ангеліна Халітова, Альона Шиш.






На передодні Міжнародного дня захисту дітей на свято казки до Калайденцівської сільської бібліотеки завітали учні 1 класу разом з учителем Лідією Петрівною Голуб.
Бібліотекар Валентина Черняк ознайомила дітей з книжковою виставкою «Мандруючи сторінками улюблених казок», та провела з ними гру – вікторину «Наші улюблені казки».
     Діти із задоволенням приймали участь у вікторині, грали в ігри та відгадували загадки. Маленькі відвідувачі, які були на святі,  стали користувачами бібліотеки.


Дарунок читачам бібліотеки

        В 1986 році доля привела в тихе село над Сулою родину переселенців з Чорнобильської зони – Дубас Григорія Олексійовича та Галину Лаврентіївну. Мгар став для них і рідною домівкою і втіхою.
     Нині вже  діти цієї родини, доньки Тетяна та син Олексій, є опорою і фінансовою підтримкою села.
       На днях Тетяна Григорівна Олефіренко, щаслива мама двох доньок-близнючок – приїздила з Києва в гості  до батьків і завітала з подарунком до Мгарської сільської бібліотеки, активним читачем якої вона була близько п’ятнадцяти років.
     Цінний подарунок містить 54 книги. Це твори української та зарубіжної літератури,  сучасної української літератури, історичні романи, історичні дослідження, тощо.
      Найщасливішими від цього подарунку є читачі середнього шкільного віку. Нарешті в бібліотеці з’явилися довгоочікувані книги пригод Гаррі Потера!

Диспут «Чи готова Україна до вступу в ЄС?».

     У Солоницькій сільській бібліотеці пройшов диспут «Чи готова Україна до вступу в ЄС?».  Це питання  турбує  зараз всіх українців - від тінейджера  до пенсіонера. Читачі  висловили  свої думки стосовно  питань «З  чим Україна  йде до Європи?», «Чи готові ми до вступу в Європейський Союз?», «Що дасть українцям введення безвізового режиму з країнами Євросоюзу?». Бібліотекар Сніжана Кириченко запропонувала  читачам відшукати  відповіді  в періодичних виданнях, які знаходяться у  бібліотеці. На закінчення учасники диспуту  прийшли до спільного висновку – європейська  інтеграція  - надважливе історичне явище, яке змінить життя українців якісно, але  потрібно докласти  максимум зусиль, для того, щоб європейські  стандарти стали  нормою життя кожного  громадянина України.

«Книга відкриває світ»

       20 травня в Жданівську сільську бібліотеку завітали учні 1 класу з учителем Наталією Іванівною Меліховою. Цікаву та пізнавальну екскурсію для першокласників провела бібліотекар Ярослава Покидько. Вона розповіла про значення книги в житті людини.
       В ході подорожі по відділах бібліотеки, діти брали активну участь в іграх та вікторинах. Із задоволенням всі присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Казковий ярмарок». На завершення екскурсії всі бажаючі стали користувачами бібліотеки.



   До дня Європи  в Мгарській сільській книгозбірні  була проведена  гра-вікторина «Європейський калейдоскоп». Бібліотекар Наталія  Шабля  підготувала  цікаві запитання, які допомогли  дітям  більше дізнатися про країни Європи, їх традиції, культуру та літературу. Найкращим знавцем Європи був визнаний учень  5 класу Вільшанської школи  Дмитро Башинський.



"Казкова мандрівка  по  країнах Європи"

      19 травня до дня Європи  з учнями  4-го класу  у  Березотіцькій сільській бібліотеці  було проведено віртуальну гру-подорож "Казкова мандрівка  по  країнах Європи". Разом з героями книг і мультиків діти залюбки мандрували сторінками улюблених книг, а також складали пазли за казками письменників зарубіжних країн.



Крокуємо країнами Європи

Під такою назвою в Олександрівській сільській бібліотеці було проведено літературну годину з учнями 4-6 класів Михнівської школи.
      Бібліотекар Лариса Жура розповіла присутнім про Європу. Про її прагнення не до розподілу на окремі частини, а до об’єднання. Кожна з Європейських країн розвивається своїм шляхом, віками формуючи свою культуру.І  кожна має щось таке, що вирізняє її серед інших. 



Європа -  наш дім.

     Україна є частиною Європи. Європа – велика міцна  родина, об’єднання прогресивних,  демократичних  держав.  У ці  травневі дні все європейське співтовариство відзначає День Європи.
         Цей день став символом нового  початку, вільного та успішного  шляху.
       З нагоди відзначення  Дня Європи  в Духівській  сільській бібліотеці організована книжкова виставка  «Європа – наш дім».
       Бібліотекар Вікторія  Яценко підібрала книги для ознайомлення з країнами Європи, а це Польща,  Швеція.  Австрія, Великобританія. Користувачі мають змогу ознайомитися з  історією, з життям природою, звичаями Європейців.   

Клуб  за інтересами  «Український віночок» запрошує юних читачів.


       В Михнівській сільській бібліотеці активно працює клуб за інтересами «Український віночок», який об’єднує юних читачів різного віку. Завідувачка  бібліотекою Лідія Марченко ставить за мету під час засідань клубу познайомити  дітей  із різними  видами  декоративно-ужиткового мистецтва, пробудити у дітей пізнавальні інтереси до вивчення традиційних та нетрадиційних художніх промислів, сприяти розвиткові творчих здібностей школярів. 
      Відвідуючи заняття клубу діти навчаються вишивати, в’язати гачком та спицями, а також робити вироби з паперу. Учениці  7 класу Світлана Рябко, Карина Мироненко, Віка  Харченко, Ліда Марченко, Яна  Артеменко  активно відвідують засідання клубу та разом з бібліотекарем творять  дива своїми руками.



У Засульській  бібліотеці пройшла зустріч з представником польської діаспори.

        Наприкінці  травня  українці разом з жителями країн Євросоюзу відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту -  День Європи. За  традицією  останніх років  у  бібліотеках Лубенської централізованої бібліотечної системи проходять   різноманітні  заходи  присвячені  країнам Європи  та європейським цінностям. Працівники Засульської сільської  книгозбірні  Марія Мороз та Леся Таран  організували у бібліотеці  зустріч  учнів місцевої гімназії  з представником польської  діаспори  паном Геником  Слодзинським. Завідувачка організаційно - методичним відділом центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафронова  розповіла про важливість  відзначення Дня Європи, що є важливим  кроком у зміцненні України, як європейської держави. Вона  познайомила десятикласників з роботою пункту європейської інформації, що діє при центральній районній бібліотеці та популяризує серед жителів громади європейські традиції і цінності. Юнаки та дівчата запитували пана Слодзинського про життя пересічних громадян Польщі, про рівень освіти та медицини у країні, цікавилися  ставленням поляків до українців. Зустріч пройшла в  чудовій  теплій атмосфері  та допомогла  юним  лубенцям  дізнатися багато цікавого та корисного про життя  нашого найближчого сусіда.  



Весна іде квітчасто, гордо, юно,
Як втілення найчарівніших снів.
О весно красна, ти ще не забута
В історії своїх жахливих днів.
         Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги . Дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за свою світову історію війну 1939-1945 рр. Такими словами розпочався мітинг біля пам’ятника  загиблим в с.  Калайденці.
        З вітальним словом виступив сільський голова  Василь Олексійович Гава.
        Іван Якович Проценко – ветеран війни зі сльозами на очах розповів про ті страшні роки. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять полеглих у боях визволителів.
        Всі присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Вклонімося великим тим рокам», яку організувала бібліотекар Калайденцівської сільської бібліотеки Валентина Черняк.

*****************************

«Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги»
     У Михнівській сільській бібліотеці до 71-ої річниці Перемоги  було оформлена  книжкова  виставка. Завідувачка бібліотекою  Лідія Марченко   запросила  шестикласників  познайомитись із книгами присвяченими боям за Україну, партизанському рухові, подвигам розвідників та медиків. Особливо зацікавили юних читачів Мужчіль Аліну, Пашкову Настю, Ляпіну Тамару, Овчаренко Настю  твори презентовані у розділі «Діти і війна».


Вони у бронзі й камені звелись,
Летять роки і хмари понад ними
Все менше тих, хто бачив їх колись,
Все менше тих, хто бачив їх живими.

Подвигом уславлені серця

      Під такою назвою в Шершнівській сільській бібліотеці пройшла година пам’яті присвячена 71-й річниці з дня Перемоги над нацизмом. Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої світової війни, хто віддав життя, щоб ми жили щасливо.
  Сільський голова Ігор Яременко привітали всіх з святом та вручили цінні подарунки ветеранам війни та учаснику АТО Генадію Михайловичу Черевко.
     Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих.
     Бібліотекар Любов Остапенко підготувала книжкову виставку «Шляхами подвигу і слави» 


5 травня 2016 року в читальному залі Засульської сільської бібліотеки  була організована книжкова виставка – «Перемоги світлий день», з якою присутніх ознайомила завідуюча бібліотекою Марія Мороз.

«Знамено Перемоги»

       В’язівська сільська бібліотека долучилася до відзначення у сільській громаді 71-ої  річниці Перемоги  у  Другій світовій війні. Бібліотекар Тетяна Ганага разом із завідувачем сільським клубом  Олексієм Німичем привітали односельців  зі «святом  із сльозами на очах» та надали слово вчителю Олександру Яловцю. Ветерани  праці  Сушич  Микола Іванович та Рябко Іван Павлович поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам. Хвилиною мовчання присутні  вшанували пам’ять загиблих у найстрашнішій війні ХХ століття. Учасники художньої самодіяльності виконали пісні воєнних років. Тетяна Іванівна підготувала  до заходу книжкову виставку  «Ніхто не забутий, ніщо не забуто».


І живуть у пам’яті народу
його вірні дочки і сини,
ті, що не вернулися з походів
грізної, великої війни.
Закликають, їх помисли високі,
котрим насудилось розцвісти,
закликають мир ясний і спокій,
як зіницю ока, берегти.
В. Симоненко

         В Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшов урок мужності,  «Сповідь солдатських сердець» до Дня пам’яті та примирення, що відзначають в Україні 8 травня. 
Бібліотекар Світлана Чупайда запросила учнів 9-11 класів та ознайомила з книжковою виставкою «Це потрібно не мертвим, це потрібно живим».
             Про мужність та відвагу ветеранів, які відвоювали мир на землі, потрібно пам’ятати. Наше село не обійшла стороною ця страшна біда. До різних домівок не повернулось 114 воїнів, всі вони занесені до «книги Пам’яті». 
                 Микола Чупайда та Аня Бороденко читали вірші Наталії Баклай.
                 На закінчення заходу присутні хвилиною мовчання вшанували всіх  загиблих.

Солоницька молодь вшанувала пам’ять загиблих у Другій світовій війні

        Година пам’яті  «9 травня – день Великої  Перемоги» пройшла у Солоницькій  сільській бібліотеці. Хлопці  та дівчата  разом з бібліотекарем Сніжаною Кириченко  вели розмову про події , від яких нас відділяє 71 рік. Під час заходу  читачі  згадували своїх родичів, які воювали на фронтах Другої світової, ділилися сімейними  спогадами тих, хто пережив війну в окупації. Лунали віршовані рядки присвячені  воєнним рокам. До заходу була підготовлена книжкова виставка «Ніхто не забутий – ніщо не забуто». 


       7 травня в Березотіцькій сільській бібліотеці відбувся урок пам'яті "Перемога свята перемога, свято миру свободи й весни". На захід були запрошені учні 5-7 класів  та шкільний бібліотекар Юлія Михайленко. Захід розпочався переглядом слайдів про Велику Вітчизняну війну.
          Завідуюча бібліотеки Наталія Білик ознайомила присутніх з тематичною поличкою "Не згасне світло подвигу".
            У виконанні Каті Пипко та Каварми Ксенії прозвучали вірші на військову тематику.
      Бібліотекар Лариса Павлунік познайомила присутніх з книгою спогадів "Подвиг їх безсмертний". На сам кінець заходу діти з задоволенням взяли додому книги на воєнну тематику.







Відлуння тих далеких днів сльозами на очах бринить.


       В переддень Дня  Перемоги всі жителі села зібрались біля пам’ятника Загиблим воїнам. Голова села Микола Антонович Дзюба розпочав мітинг та привітав із 71 річницею ветеранів війни, вдів, яких залишилось зовсім мало в селі. Вшанували хвилиною мовчання та поклали вінки, квіти до підніжжя пам’ятника.
        Для читачів Мацківської сільської бібліотеки представлена книжково-ілюстративна виставка «Переможної пам’яті роки», де знаходяться  документи, які розкривають історичну правду про переможні та трагічні дні Другої Світової війни, а також книги про 
воєнні події.












«У світі усе починається з мами ..»


       Під такою назвою відбулося святкування з нагоди Дня Матері на території  Бієвецької сільської ради. Працівники культури та голова клубу  «Надвечір`я»  Олександа Іванівна Бойко організували концертну програму для багатодітних матерів та жителів села. Активну участь у виступі брали працівники культури. Затамувавши подих, зі слізьми на очах, слухали присутні вірші І. Жук  «Невдячні діти» ,   «Свекруха»  які  продекламували бібліотекар Бієвецької сільської бібліотеки Лідія Хрипун та завідувач музею Василя Симоненка Валентина Брусілова. Задушевні пісні про матір виконував гурт  «Вербиченька».

     Також днями у Бієвецькій  сільській бібліотеці була представлена літературна композиція «Ми матір називаємо святою...»








  «У світі все починається з мами»

          До  Солоницької  сільської  бібліотеки завітали  юні читачі, щоб відзначити чудове весняне свято – День  матері. Бібліотекар Сніжана  Кириченко запросила  дітлахів до розмови про найдорожчу людину. Хлопчики  та  дівчатка читали  вірші та розповідали про своїх чудових матусь. Бібліотекар прочитала  малечі   оповідання  Василя Сухомлинського «Десять робітників»  та   запропонувала висловити свої враження від почутого.  Також  діти намалювали  портрети  своїх  матусь.



Члени  клубу  «Дивосвіт» долучилися до Великодньої акції

    Учасниці клубу «Дивосвіт» Ушко Аня та Шабля Карина разом з бібліотекаркою  сільської бібліотеки  Наталею  Григорівною  взяли участь у оформлені  композиції «Великдень - велике християнське свято». Композиція  оформлена парафіянами Мгарської Хрестовоздвиженської церкви  Київського патріархату була визнана найкращою  серед  всіх представлених на щорічній виставці, яку проводе архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. Юні читачки сільської бібліотеки  виготовили для  виставки ляльку- мотанку, курку  та  жайворонка.





      В Пісківській сільській бібліотеці до 30-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС бібліотекарем Катериною Омельченко був проведений урок-реквієм "Німая печаль на вустах України"

І гіркота пече полинна

     Під такою назвою в Жданівській сільській бібліотеці пройшов урок пам’яті присвячений 30-м роковинам аварії на Чорнобильській АЕС.
      Бібліотекар Ярослава Покидько розповіла про страшні події квітня 1986 року, та наслідки цієї біди.
      Микола Іванович Лисенко – учасник аварії поділився про ті дня, коли потрапив до Чорнобильської зони, про своїх товаришів.
      Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять сучасників – ліквідаторів, які пішли у вічність.


«Живий ключ – мертвої зони»

Під такою назвою в приміщенні Н. Булатецької сільської бібліотеки  30 квітня відбулася година пам’яті, присвячена 30 – річчю Чорнобильської трагедії. Присутні вшанували пам’ять учасників ліквідації наслідків катастрофи, поговорили про Чорнобиль через 30 років після. Особливо цікаво ознайомитися з подіями в Чорнобилі було дітям.
     Виступили з промовою Євдокія Федоренко, свідок тих подій та Лілія Гринько,  активний користувач бібліотеки.



    Бібліотекар Березівської сільської бібліотеки Людмила Береза в приміщені книгозбірні до 30-х роковин Чорнобильської трагедії організувала виставку "Голосить дзвін стривожено у квітні".










Великдень  всіх нас на гостину просить!

      На землю зійшло чудове свято Великодня—світле і чисте, як безхмарне весняне небо. Саме йому була присвячена народознавча година, що пройшла в Мацківській сільській бібліотеці, при якій діє клуб за інтересами «Дивоцвіт».
     29 квітня, напередодні Великодня, члени клубу зібралися, щоб поспілкуватися в святковій атмосфері. Бібліотекар Ніна Бобрик розповіла про найсвітліше, про найбільш шановане в народі свято, дізнались історію, традиції святкування його в Україні. Катерина Решодько, яка родом з Чернігівщини, розповіла, як в їхній родині готувались до Паски. А от Лариса Савлук поділилась цікавим фактом про те, як її мама до Великодня завжди вишивала рушничок, з яким ішла до церкви освячувати великодній кошик. Наостанок всі члени клубу  домовились зустрітись  в ніч Світлого Воскресіння Господнього біля Свято-Миколаївської церкви, що в селі Мацківці, щоб освятити  паски, спечені власноруч.
      Також в бібліотеці представлена широкому колу читачів книжково-ілюстративна виставка «Великдень—світле свято».
      Тож в ці святкові дні Воскресіння Христового запрошуємо вас до бібліотеки!


 

Чорнобиль – не згаслий біль України.

          Під такою назвою 24 квітня в Новооріхівській сільській бібліотеці  пройшла година – реквієм. Цей захід був приурочений 30-річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС. На захід Світлана Лазурська запросила  ліквідатора аварії, односельця Миколу Голованя та чорнобильську вдову Галину Жаботинську.
       Микола Головань розповів присутнім про жахливий період перебування в зоні відчуження, про  пекельну роботу, представив світлини, які відображають час його служби на території ЧАЕС.
       Згадали про земляка, уродженця села Новооріхівка Олександра Левченка, який ціною свого життя, проявивши мужність і героїзм, ліквідовував наслідки розбурханого атому.
           Закінчився захід чаюванням та солодким столом.




 

Чорнобиль…Трагедія…Пам’ять…

        Під такою назвою в Губській сільській бібліотеці пройшла година-спогад присвячена 30-й річниці Чорнобильської катастрофи. На  заході були присутні Г.К. Йовенко, переселенка з чорнобильської зони, яка поділилась спогадами тридцятирічної давнини та вдова ліквідатора аварії на ЧАЕС  М.Г. Резнікова
     Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять чорнобильців – ліквідаторів, що загинули борючись з «мирним» атомом. Також вони мали змогу познайомитись з книжковою виставкою  «Чорнобильська трагедія – біль  України».


      До 30-річниці аварії на Чорнобильській АЕС в Михнівській сільській бібліотеці проведено урок – застереження «Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс» для учнів молодших класів.
      Завідувачка бібліотекою Лідія Марченко розповіла дітям про одну з традиційних сторінок України та про її наслідки. Ознайомила присутніх з книгою Є. Гуцала «Діти Чорнобиля», а також  з книгами наших земляків В. Козюри і І. Козюри «Відлуння Чорнобиля» та «Чорнобильський спас», В Силки і іншими книгами представленими на книжковій виставці «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської».



           




       27 квітня завідуюча Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко і бібліотекар Людмила Фенько у гуртожитку ПТУ-53 до 30-річчя Чорнобильської трагедії провели годину пам’яті на тему: "Чонобиль: сторінки мужності". Бібліотекарі розповіли про перші години страшної трагедії і хто першими став на боротьбу з вогнем не думаючи за страшенні наслідки.
     Учні також згадували про чорнобильців зі своїх родин, знайомих, сусідів. Бібліотекарі ознайомили з книжковою виставкою "Чорнобиль... біль і пам’ять  вічні". Діти з цікавістю розглянули книги. 






ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ ТРАГЕДІЇ - 30 РОКІВ

    26 квітня учні Войнихівської ЗОШ  завітали до Войнихівської сільської бібліотеки, щоб ознайомитися з книжковою виставкою до дня Чорнобиля під назвою "Попіл Чорнобиля в наших руках". Завідуюча бібліотекою Олена Піщаленко нагадала дітям за той страшний день і за наслідки, які є і на сьогоднішній день. Діти уважно розглянули книги і згадали про чорнобильців зі своїх сімей.


***************************************
     Нещодавно книжковий фонд Михнівської бібліотеки поповнився новими книгами придбаними за кошти Михнівської сільської ради.
         Це твори українських і зарубіжних письменників, довідкові видання, дитячі книги та література для дорослих читачів.
           Активні читачі бібліотеки: Даша Кириченко, Аліна Криворотько та Владислав Марченко з цікавістю знайомилися з новими виданнями.


     В Литвяківській сільській бібліотеці пройшла година спілкування  «Чорнобиль – скорбота  пам’яті людської». Присутні  згадували  ті дні, коли потрапили до Чорнобильської зони. Спогадами поділились чорнобильці Іван Миколайович Канівець, Петро Іванович Гринь, Ніна Олексіївна Сабадаш, Анатолій Цілуйко. Минуло  30 років  та не вщух  біль у серцях і душах, тих хто рятував  світ від радіаційної біди. Завідувачка  бібліотекою  Людмила Сабадаш представила відвідувачам  книжкову виставку «Чорнобиль – рана незагойна».





     У Вовчицькій сільській бібліотеці  на годину – реквієм «Чорнобиль у серці, а тінь його по свій землі» зібралися жителі села та учні Вовчицького ліцею, щоб  відзначити 30 – річницю Чорнобильської катастрофи. Завідувачка бібліотекою Людмила Ревуцька звернулася до  присутніх із  закликом завжди пам’ятати, про страшну біду, від якої врятували нас ліквідатори аварії на ЧАЕС. Своїми  спогадами про події  «чорного» квітня    поділилися ліквідатори  Павло Іванович Галушка та  Микола  Якович   Заплавний. Старшокласниці  Таня  Хоменко та Наталія Єгорова   прочитали вірші  присвячені тим трагічним подіям. До заходу  бібліотекар підготувала  книжкову виставку  «Чорнобильський репортаж».




Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин. 
Як тяжко, як тужно моєму народу болить! 
                                            Б.Олійник

«Чорнобиль – зона біди» 

    Під  такою назвою урок пам’яті  пройшов в Шеківській сільській бібліотеці – філії (бібліотекар Раїса Шевченко ) .
       На захід була запрошена депутат Шеківської сільської ради  Наталія Меліхова.
       Присутні згадали тих, хто в перші хвилини лихої біди став на двобій з невидимим ворогом,  назвали поіменно  своїх земляків – чорнобильців, вшанували хвилиною мовчання  тих, хто пішов  вже з життя за межу вічності, ознайомилися з літературою про Чорнобильські події 1986 року на книжковій виставці «Дзвони Чорнобиля»; послухали вірші у виконанні читачів.
      Після виступів Наталії Меліхової і Раїса Шевченко присутні на заході прийшли до думки, що в серці треба мати милосердя, щоб приходити на допомогу тим, хто її потребує. А також бути патріотом, щоб у потрібну хвилину стати на захист Батьківщини, прийняти правильне рішення, насамперед, думати про тих, хто нас оточує, а не про себе; бути чесними і сміливими, бути людьми, гідними свого народу і не зганьбити його; любити і берегти рідну землю.


*****************************



 22 квітня у Тишківській сільській бібліотеці відбулася інформаційна година на тему «Великдень. Традиції нашого краю».
      Бібліотекар Галина Орел підготувала огляд періодичних видань.
     Читачам запропонована література про витоки писанкарства, різні види писанок. Була організована виставка робіт майстринь-вишивальниць на Великодню тематику.
     Читачі Тетяна Сизоненко та Наталія Козаренко зацікавились новими рецептами випічки Великодніх виробів.


    
      До 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС у Тишківській сільській бібліотеці була проведена година пам’яті «Ударив чорний дзвін, і досить балачок». Бібліотекар Тамара Орел організувала книжкову виставку з такою ж назвою. На захід були запрошені учні 7 -10 класів, жителі села та учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Микола Ірклієнко. Захід розпочався переглядом відео фільму «Чорнобиль. Як це було». Микола Ірклієнко розповів про ті дні, які йому довелося провести у зоні Чорнобиля. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять односельців – чорнобильців, які уже пішли з життя: Михайла Боценка, Василя Падалки та Василя Калайди. Бібліотекар Галина Орел та Наталія Козаренко читали вірші поетів – лубенців про Чорнобиль.

Година скорботи

  26.04.2016 року в Тарандинцівському будинку культури проведено годину скорботи «Чорнобиля гіркий полин на серце ліг незримо й тяжко» до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії.
    На захід були запрошені учасники ліквідації на Чорнобильській АЕС та вдови чорнобильців.
    Ведуча заходу Тамара Гаврик розповіла про трагічні сторінки історії нашої країни.
   Пролунали пісні про Чорнобиль у виконанні Ріти Шафороси та Тамари Гаврик. Запалили поминальну свічку.
     Присутні познайомилися з книжковою виставкою «Чорнобильська трагедія – біль України», яку підготовила завідувачка сільською бібліотекою Любов Таркані. Завершився захід чаюванням.


“Гіркий полин Чорнобиля“

     Під такою назвою бібліотекар Бієвецької сільської бібліотеки Лідія Хрипун організувала і провела вечір вшанування  ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. На зустріч були запрошені ліквідатори аварії, вдови, переселенці з зони відчуження.
    В вечорі  вшанування брали участь учні місцевої  школи та працівники культури, учасники гурту “Вербиченька“, які  читали вірші про страшну трагедію та виконували пісні.
    Своїми спогадами  з присутніми поділився  голова первинного осередку  “Союз Чорнобиль“  Канівець Віктор Іванович. На завершення свого виступу він вручив ліквідаторам знак народної пошани  “За громадянський подвиг“, та живі квіти.
    З теплими  словами вдячності та найкращими побажаннями  виступила голова  Бієвецької сільської  ради Остапенко Ніна Андріївна.
    Присутні мали можливість переглянути  книжкову виставку  “Чорнобиль  -  чорний біль душі “.
    Під час зустрічі була запалена поминальна свіча – свіча надії, біля якої стояли образ  Божої
Матері , та символічний хліб з калиною  на вишитому рушнику.
Ведучою вечора була бібліотекар Хрипун Лідія Іванівна.

 
  В Снітинському будинку культури відбулося вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. До жителів  громади  звернувся сільський голова  Олександр Сергійович Мануйленко.  Вчитель історії  Снітинської  загальноосвітньої  школи  Анатолій  Ручка  відтворив  хронологію  подій  у  квітні  1986 року. Перед  снітинцями виступив  ліквідатор аварії Микола Іванович  Литвин та  поділився власними  спогадами. Учні школи  Олександр  Ручка, Іра Коряк, Андрій Немченко, Едуард Грабар, Вікторія Материнська, Іра  Назарко  привітали  земляків та подарували  їм вірші та пісні. Учасники заходу хвилиною мовчання  вшанували пам’ять тих, хто  пішов  у  вічність  та  поклали квіти  до  пам’ятника. Завідувачка  сільською бібліотекою  Ніна  Іванівна Тищенко  презентувала  односельцям  книжкову виставку  «30 років  нам  Чорнобиль у серці болить».


     До 30 – річчя Чорнобильської катастрофи у В’язівській сільській бібліотеці відкрилася виставка «Чорні  лелеки  Чорнобиля». Бібліотекар Тетяна  Ганага  зібрала книги та матеріали з періодичних видань , присвячені темі аварії на ЧАЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття. Разом з односельцями Усом Іваном Григоровичем, Сербиним Михайлом Івановичем, Лубенцем  Олегом  Костянтиновичем, Лукашем  Василем Івановичем  вона взяла учать в урочистостях проведених у селі  Михнівці  біля пам’ятника ліквідаторам.


   

 Завідувачка  Калайдицівською сільською бібліотекою Валентина Черняк  долучилося  до організації та проведення   години – вшанування  ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, яку пройшла  у  Калайдинцівській загальноосвітній школі . На захід, на який зібралися учні  та жителі села, були запрошені 16 ліквідаторів, які проживають на території  сільської ради. Восьмикласники провели екскурс в історію, вкотре нагадали про причини і наслідки лиха, мужність і силу людського духу. Голова сільської ради Василь Олексійович Гава вручив запрошеним ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, жителям нашої місцевості пам'ятні медалі «За громадянський подвиг». Усі присутні вшанували хвилиною мовчання померлих героїв. Після заходу гості мали змогу відвідати шкільний музей, зокрема експозицію про чорнобильців.


          Бібліотекар Левкоромоданівської сільської бібліотеки Світлана Чупайда  зібрала односельців на годину – застереження  «Гріх непростимий – Чорнобиль» присвячену 30-ій річниці Чорнобильської катастрофи. На захід  були запрошені  ліквідатори аварії  Іван Левкович Богатиренко  та Петро Михайлович Мовчан. Із словами глибокої вдячності та поваги до подвигу  мужніх чоловіків звернувся  керуючий Левкромоданівським відділком  Віктор  Олексійович  Гапула та  вручив односельцям - ліквідаторам  квіти.  Світлана Федорівна прочитала вірш Василя Куксаня з книги  «Чорнобильський  спас», присвяченої  лубенцям, які  стали на боротьбу  з оскаженілим  атомом. Хвилиною  мовчання  присутні  вшанували  пам’ять  учасників ліквідації, які пішли у вічність. Бібліотекар запросила односельців познайомитися із книгами та періодичними виданнями представленими на книжковій  виставці  «Чорнобиль :живий плач мертвої зони».
       На  закінчення  учасників  заходу  пригостились   чаєм та солодощами.




Немає коментарів:

Дописати коментар