вівторок, 22 липня 2014 р.

ЗУСТРІЧ ІЗ ПОЕЗІЄЮ

 

19 липня у приміщенні центральної районної бібліотеки ім. В. Малика відбулася зустріч зі знаним у нашому місті поетом Сергієм Сурмачем. Будучи уродженцем Полтавщини, останні 14 років Сергій Іванович жив і творив у  Криму. Та ні привабливі морські узбережжя, ні трагічні політичні події останнього часу не затьмарили спогадів про рідний край, не вбили мрію повернутися до Лубен.
Ведуча заходу Ніна Шерстюк, секретар Лубенського літературного об’єднання ім. О.Донченка, познайомила присутніх із життєвим та творчим шляхом автора й запросила долучитися до світу його поезій.
Зауваживши, що «війна починається, коли ми забуваємо імена загиблих і переходимо до сухої статистики», Сергій Іванович запропонував вшанувати хвилиною мовчання   наших співвітчизників, які загинули, захищаючи незалежність і цілісність України.
Потім гості заходу мали можливість  послухати вірші з уже надрукованих збірок і зазирнути під обкладинку майбутньої книги, яка готується до друку. Поет тонко відчуває новітні тенденції нашої бурхливої епохи та вміло переплітає їх із первозданною красою у своїх поетичних творах.
Книги «Ангарський перевал» та «Я – Віра» ще у лютому місяці  були поціновані високою нагородою. Сергій Сурмач став лауреатом літературно-мистецької премії ім. В.Малика у номінації «Література та публіцистика». Але через складну політичну ситуацію він не мав змоги приїхати до Лубен. Під час цієї липневої творчої зустрічі голова благодійного фонду ім. В.Малика «Слово», син великого українського письменника   Олександр Сиченко та директор Лубенського краєзнавчого музею Тамара Дяченко вручили поетові премію. Вони щиро привітали його й висловили сподівання про підкорення ще не однієї творчої вершини.
Працівники центральної районної бібліотеки Тетяна Сафронова, Оксана Василенко та Олена Самойленко приємно здивували Сергія Івановича, декламуючи його поезії. А Валентина Сьомак, директор цього згуртованого творчого колективу,  подякувала поетові за обрання  їхнього закладу місцем зустрічі. Вона  озвучила бажання проводити презентації нових книг автора.
Ганна Кревська, член НСПУ, під час свого виступу також звернулася до поетичних творів Сергія Сурмача і провела чітку паралель між його ніби пророчими рядками, написаними декілька років тому, та страшними подіями сьогодення на сході нашої держави.
Непомітно, у дружній атмосфері промайнув час зустрічі. Поет подякував усім присутнім, а особливо друзям-лубенцям, які, знаходячись за сотні кілометрів, посприяли виходу його книг «Ангарський перевал» та «Полковник Зеленський».
Посульський край і шанувальники таланту Сергія Сурмача з нетерпінням чкатимуть нових творчих звершень та зустрічей. 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар