ХТО ЧИТАЄ, ТОЙ ВСЕ ЗНАЄ!
«Активуй читання!» - радить дружній колектив Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика. «Ми читаємо, тож більше за тік-токерів знаємо!», - приєднуються до нас активні читачі, учасники вook-челенджу, що триває в рамках Тижня молодіжної книги. «Залучення юнацтва та молоді до читання, популяризація кращих творів української та зарубіжної літератури – таким є цьогорічний «Молодіжний формат ХХІ сторіччя». Тож ми поєднали в читацькому тижні і книги, і комп’ютерні технології», - зазначає провідний методист Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика Наталія Мусієнко. На прохання бібліотекарів наші читачі охоче долучилися до цікавого відеотестування «Знайомі незнайомці» - де зібрано цікаві факти про творчість українських та зарубіжних авторів. А ще учасники вook-челенджу діляться з вами враженнями про останні книги, прочитані в нашій книгозбірні.
«Сучасна молодь мало читає – зазначають в один голос педагоги та видавці. Втім, ще років п'ятнадцять тому ЗМІ та бабусі з дідусями скрушно хитали головами - діти остаточно втратили інтерес до книжки. А потім Україна підхопила хвилю поттероманії. Чарівник Гаррі повернув та навіть навернув багатьох школярів до книжок. Робить це й нині».
«Мені спочатку навіть страшнувато було починати читати цю книгу – майже 900 сторінок! Та ще й така об’ємна! Наукова достовірність — одна з фішок Кідрука. Місцями він перебирає з деталізацією, але йому якось вдається пояснювати навіть складні речі так, щоб це зрозумів кожен», - про «Колонію» Макса Кідрука.
«Елл та її подруги йдуть потусити. Дівчата вирішують затриматися на вулиці по-довше та потрапляють у халепу. Трохи наївняк, але цікаві пригоди», – про книгу «Дівчата завжди запізнюються» Жаклін Уілсон.
«Відкрила для себе цікаву письменницю ще й дізналася від біблотекарів, що вона – цьогорічна лауреатка лубенської премії. Цікаво про пам’ять предків, яка керує нами незалежно від самих нас. Музика твору – приємна, ненав’язлива... Сподобалося», - про книгу Ірини Власенко «Музика вітру».
«Головна героїня Ніна – не така як усі – намагається приховати незвичайні здібності у школі. Військові забирають її до інституту, де зібрали дітей, які контактували з янголами. Зачарований ліс, таємні експерименти… Все Це захоплює», - про книгу Анна Каньтох «Таємниця проклятого лісу».
Сьогодні молодь захопили соціальні мережі, де можна обмежитись читанням нотаток друзів, якихось псевдонаукових фактів, у кращому випадку - цитат відомих людей. Але книга – це лише подорож до інших фантазійних вимірів, це ще й можливість прокачати власну творчу уяву, мислення та вміння знайти себе у молодіжному форматі ХХІ сторіччя.
Немає коментарів:
Дописати коментар