четвер, 13 грудня 2018 р.

Світ українського детективу

         Детектив, як жанр літератури, давно завоював прихільність серед читачів. Автори змагаються за увагу читача, вигадують все складніші загадки, таємниці, історії, сплітають долі та майстерно крок за кроком розвивають інтригуючий сюжет. Хвилювання під час читання детективної  історії можливо порівняти зі спортивним азартом: чим динамічніший сюжет та сильніша напруга, тим скоріше хочеться дізнатися, що буде далі. Детективи тренують розум, розвивають увагу та пробуджують цікавість. Саме тому цей жанр залишається одним із найпопулярніших серед літературних творів.
   
     Детективний роман українського авторства – це явище нове, але помітне і заслуговує на увагу. Український детектив спирається на канони жанру, але крім того поєднує в собі елементи інших жанрів. Такі автори, як Дмитро Білий та Андрій Кокотюха вводять детективний сюжет в історичний контекст. Василь Кожелянко і Василь Шкляр намагаються через призму авантюрно-пригодницького містичного детективу відповісти на таємничі питання нашої історії. Детективні твори Євгенії Кононенко та Ірен Роздобудько увібрали у себе елементи філософського роману, тому вони тяжіють до справжньої серйозної літератури.
      Тож працівники  центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика вирішили представити читацькому загалу твори вітчизняних  майстрів детективу.  На абонементі оформлено книжкову поличку «Сучасний український детектив». Сподіваємось, що кожен відвідувач бібліотеки, навіть найвибагливіший, знайде собі твір до вподоби. 
Немає коментарів:

Дописати коментар