вівторок, 15 жовтня 2019 р.

Свято сміливості, мужності та героїзму

Сміливі будьте, козачата!
Даруйте Україні вірність!
У старших вчіться захищати
Домівку рідну й людську гідність!

        14 жовтня відзначають День Захисника України. У цей день вшановують героїв, що поклали власне життя за рідну землю та мир на ній. Ця дата символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України: воїнів нашої  Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР, українців, які обороняли і звільняли Батьківщину від нацистів та сьогоднішніх захисників нашої держави. 14 жовтня є також Днем українського козацтва.
       Запорізька Січ… Козаччина…. – найлегендарніше минуле українського народу, його святиня.

      Сьогодні особливо важливо, щоб маленькі українці були обізнані з історією рідного краю, щоб вони відчули своє міцне козацьке коріння та пишалися Батьківщиною.
     З цією метою нещодавно в районній бібліотеці для дітей ім. О.Донченка був організований перегляд літератури «Степ і воля – козацька доля», присвячений Дню українського козацтва.
    Цьому унікальному явищу світової історії належить найвидатніше місце в історичному розвитку України.  Протягом кількох століть  козацтво відігравало провідну роль в усіх сторонах історичного буття українського народу, взявши на себе здійснення найважливіших завдань, що стояли перед українською нацією.
     Гортаючи сторінки книг, діти мандрували стежками славної країни козаків, дізналися багато  про Запорізьку Січ, про бойове мистецтво та фізичну підготовку, віру й духовне життя українських козаків, а також ознайомилися із заповідями козачат. Крім пізнавального екскурсу сторінками козаччини, провідний бібліотекар Людмила Горб підготувала для юних козачат цікаву інформацію «Славні хлопці – запорожці».
    У теперішній час Свято мужності та героїзму за нинішніх обставин особливо значиме. Сьогоднішні воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів – спадкоємці тих, хто боронив кордони й безпеку своєї землі впродовж століть. Ми висловлюємо вдячність, любов та повагу усім, хто захищає наш спокій.Немає коментарів:

Дописати коментар