четвер, 25 лютого 2016 р.


  
ВОЛОДИМИР МАЛИК – АВТОР ПРИГОДНИЦЬКИХ ТА ІСТОРИЧНИХ ТВОРІВ

ДО 95-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВОЛОДИМИРА КИРИЛОВИЧА МАЛИКА, УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА


ВСІ СВОЇ НАЙГОЛОВНІШІ ТВОРИ Я ПИСАВ З ОДНІЄЮ МЕТОЮ –
ВИПРАВИТИ ДУХОВНИЙ ХРЕБЕТ НАШОГО НАРОДУ.

В. МАЛИК. ЩОДЕННИК



ВІХИ ЖИТТЯ ТА ТВОРЧОСТІ
   Народився Володимир Кирилович Малик 21 лютого 1921 року в селі Новосілки Макарівського району на Київщині в селянській родині. В сусідньому селі Ясногородці закінчив середню школу, а в 1938 році вступив на філологічний факультет Київського університету. Саме в цей період В.Малик розпочав свою літературну діяльність. Він відвідував студентський літературний гурток, яким керував відомий поет Абрам Кацнельсон, захоплювався перекладами творів Пушкіна, Лермонтова, Некрасова, Міцкевича, Катула, Гете. У 1940 р. поезії Володимира Кириловича з'явилися на сторінках кількох республіканських видань. Навесні 1941 р. А.Малишко взяв для друку добірку поезій талановитого початківця, але війна внесла свої корективи. Вчорашній студент став ополченцем, невдовзі отримав тяжке поранення, потрапив у полон, з якого втік і, долаючи 7 – 10 кілометрів у день, наприкінці грудня 1941 р. дістався рідних Новосілок. Навесні 1942 р. потрапив у фашистську облогу і був вивезений до Тюрінгії. В неволі пробув з 12 липня 1942 р. по 12 квітня 1945 р. У поезіях тих років звучать мотиви туги за рідною землею, любові до Батьківщини, ненависті до ворога, постають жахливі картини табірного життя. У пізніших поезіях (1946–1948 років) з'являються мотиви жалю за втраченою, обпаленою війною молодістю.
Після закінчення війни Володимир Кирилович працював вчителем у Ясногородській середній школі. У 1950 р. він заочно закінчив університет та переїхав з Київщини на Полтавщину, у місто Лубни. Саме тут, в цьому історичному місті, у молодого письменника виникло бажання своїми творами наблизити події далекого і героїчного минулого до сучасників, розповісти про народних звитяжців, людей особливого героїзму. Володимир Малик глибоко знайомився з історичною літературою, засиджувався в архівах, збирав народні легенди та перекази, виїжджав на місця, де колись жили його майбутні герої: на Поділля - в гості до нащадків Кармелюка, в Карпати - до спадкоємців Довбушевих традицій. Згодом побачили світ чудові казки-легенди для молодших читачів - «Чарівний перстень», «Месник із лісу», «Воєвода Дмитро», «Микита Кожум'яка», «Червона троянда».

Найбільше В. Малика знають як майстра історичної прози. Серед найвідоміших творів - тетралогія «Таємний посол» (до якого входять романи «Посол Урус-шайтана» (1968 р.), «Фірман султана» (1969 р.), «Чорний вершник» (1976 р.) і «Шовковий шнурок» (1977 р.)., романи «Князь Кий», «Чумацький шлях», «Горить свіча», «Черлені щити» та останній роман - «Князь Ігор. Слово о полку Ігоревім». Століття пролягають між часами, коли діяли герої цих творів. Так само сотні літ розділяють нас із ними. Але талановита, вправна письменницька рука скоротила ці відстані, зробила близькими змальовані події, увічнила в нашій пам'яті благородну, в ім'я народу та свободи рідної землі, боротьбу героїв. У книгах В. К. Малика багато захоплюючих пригод, швидка зміна подій, динамічний сюжет. Недарма читачі та деякі літературні критики порівнюють твори 
В. Малика з творами французького романіста Олександра Дюма, а талант українського письменника ставлять поряд з мистецькою майстерністю поляка Генріка Сенкевича.
В. Малик досить відомий як літературний критик. Його перу належить низка рецензій на твори українських прозаїків. У творчій спадщині В. Малика є літературно-критичний нарис "Олесь Донченко" (1971 р.). Це видання присвячене життю та творчості старшого побратима та земляка В. Малика, фундатора української літератури для дітей - Олександру Донченку, який тривалий час жив і працював у Лубнах на Полтавщині (куди у 1953 році переїхав з Київщини Володимир Малик).
В житті письменник був чесною, скромною та доброю людиною. Багатьом початківцям він постійно надавав інформаційну та матеріальну допомогу. Сьогодні його ім”я носить Лубенська центральна районна бібліотека. Помер майстер українського історичного роману Володимир Кирилович Малик 31 серпня 1998 року.


.

                ЛІТЕРАТУРНИЙ НАБУТОК ПИСЬМЕННИКА


  
МАЛИК В.К. ТАЄМНИЙ ПОСОЛ: РОМАН У ДВОХ ТОМАХ. Т.1 : КН.1,2. - ПОСОЛ УРУС-ШАЙТАНА. ФІРМАН СУЛТАНА / В.К. МАЛИК. – К., 2000. – 464 С.

МАЛИК В.К. ТАЄМНИЙ ПОСОЛ: РОМАН У ДВОХ ТОМАХ. Т.2 : КН.3,4. – ЧОРНИЙ ВЕРШНИК. ШОВКОВИЙ ШНУРОК / В.К. МАЛИК. - К., 2000. – 542 С.


ДО ТЕТРАЛОГІЇ В. МАЛИКА «ТАЄМНИЙ ПОСОЛ» УВІЙШЛИ РОМАНИ: «ПОСОЛ УРУС-ШАЙТАНА» (1968 Р.), «ФІРМАН СУЛТАНА» (1969 Р.), «ЧОРНИЙ ВЕРШНИК» (1976 Р.) ТА «ШОВКОВИЙ ШНУРОК» (1977 Р.) ЗАДУМ ЦЬОГО ТВОРУ ВИНИК У В. МАЛИКА ПІД ВПЛИВОМ ВІДОМОЇ КАРТИНИ ХУДОЖНИКА-РЕАЛІСТА ІЛЛІ РЄПІНА «ЗАПОРОЖЦІ ПИШУТЬ ЛИСТА ТУРЕЦЬКОМУ СУЛТАНОВІ». РОЗГЛЯДАЮЧИ КАРТИНУ, ПИСЬМЕННИК ПОДУМАВ: ХУДОЖНИК ЗОБРАЗИВ НА ПОЛОТНІ ЛИШЕ МИТЬ З ЖИТТЯ ЦИХ МУЖНІХ ЗАХИСНИКІВ СВОЄЇ ЗЕМЛІ. ЯКЩО Ж НАПИСАТИ РОМАН, ТО МОЖНА ПОКАЗАТИ ЯК ВОНИ ЖИЛИ, СІЯЛИ Й ЗБИРАЛИ ХЛІБ, ЗАЙМАЛИСЬ РЕМЕСЛАМИ, КОХАЛИ, ВОЮВАЛИ ЗІ СВОЇМИ ВОРОГАМИ, СТРАЖДАЛИ В НЕВОЛІ, ГИНУЛИ У ВІЙНАХ.
В ОСНОВУ ТВОРІВ ПОКЛАДЕНО РЕАЛЬНІ ПОДІЇ РОСІЙСЬКО-ТУРЕЦЬКОЇ ВІЙНИ 1677—1778 РОКІВ, А ТАКОЖ НАСТУПНОГО ПЕРІОДУ АЖ ДО ПІДПИСАННЯ БАХЧИСАРАЙСЬКОГО МИРНОГО ДОГОВОРУ 1681 РОКУ. ЦЯ ВІЙНА ЩЕ ВІДОМА ПІД НАЗВОЮ ЧИГИРИНСЬКИХ ПОХОДІВ.
ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ ТЕТРАЛОГІЇ — МОЛОДИЙ КОЗАК-РОЗВІДНИК АРСЕН ЗВЕНИГОРА. ВІН СМІЛИВИЙ, РОЗУМНИЙ ТА ДОБРЕ ОСВІЧЕНИЙ ЮНАК (СЕРЕД ЗАПОРОЖЦІВ ТАКИХ БУЛО НЕМАЛО). НАПЕРЕДОДНІ ВІЙНИ КОШОВИЙ ОТАМАН ЗАПОРОЗЬКОЇ СІЧІ, БЛИСКУЧИЙ ПОЛКОВОДЕЦЬ ІВАН СІРКО ПОСЛАВ СВОГО РОЗВІДНИКА ДО ТУРЕЧЧИНИ ВИВІДАТИ ЇЇ ВІЙСЬКОВІ ПЛАНИ. ДОСКОНАЛО ВОЛОДІЮЧИ ТУРЕЦЬКОЮ МОВОЮ, ЗНАЮЧИ ЗВИЧАЇ ТА ПОБУТ ВОРОГА, ЦЕЙ КМІТЛИВИЙ ТА ВИНАХІДЛИВИЙ «ТАЄМНИЙ ПОСОЛ» РОЗДОБУВ ТА ПРИВІЗ НА ЗАПОРІЖЖЯ ФІРМАН (УКАЗ) СУЛТАНА МАГОМЕТА ЧЕТВЕРТОГО ПРО ЗАГАРБНИЦЬКИЙ ПОХІД В УКРАЇНУ. ОСКІЛЬКИ УКРАЇНА НА ТОЙ ЧАС УЖЕ БУЛА В СКЛАДІ РОСІЇ, І. СІРКО ВІДРАЗУ ВІДПРАВИВ ЦЕЙ ДОКУМЕНТ В МОСКВУ, ДЕ ВІН ЗБЕРІГАЄТЬСЯ І ДОСІ В АРХІВАХ ПОСОЛЬСЬКОГО ПРИКАЗУ. АРСЕН ЗВЕНИГОРА І СТАВ ПРОТОТИПОМ ТОГО СМІЛИВЦЯ.ТАКИМ ЧИНОМ СТАЛИ ВІДОМІ ВІЙСЬКОВІ НАМІРИ ПОРТИ (ТУРЕЧЧИНИ). УКРАЇНСЬКІ ТА РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА ЗМУСИЛИ ТУРКІВ ПІД ЧИГИРИНОМ ВІДМОВИТИСЬ ВІД ПЛАНІВ ЗАВОЮВАННЯ УКРАЇНИ. АЛЕ, ПЕРШ НІЖ ЦЕ СТАЛОСЯ, ГОЛОВНОМУ ГЕРОЄВІ РОМАНІВ АРСЕНУ ЗВЕНИГОРІ ДОВЕЛОСЬ ПЕРЕЖИТИ РАБСТВО НА ТУРЕЦЬКИХ ГАЛЕРАХ, ЖАХЛИВІ ДОПИТИ, ЗРАДУ ЗЕМЛЯКІВ. ЗАВДЯКИ АВТОРСЬКІЙ МАЙСТЕРНОСТІ ВИ РАЗОМ З ДРУЗЯМИ АРСЕНА — ДОНСЬКИМ КОЗАКОМ РОМАНОМ ВОЇНОВИМ, РОСІЙСЬКИМ СТРІЛЬЦЕМ КУЗЬМОЮ РОЖКОВИМ, ПОЛЯКОМ МАРТИНОМ СПИХАЛЬСЬКИМ, ВОЄВОДОЮ БОЛГАРСЬКИХ ГАЙДУКІВ МЛАДЕНОМ СТАНЕТЕ УЧАСНИКАМИ ВИСНАЖЛИВИХ ТА НЕБЕЗПЕЧНИХ ПРИГОД. СЕРЕД ЯКИХ БУЛИ ЩЕ Й ДОВГІ І МАРНІ ПОШУКИ КОХАНОЇ ДІВЧИНИ АРСЕНА ЗЛАТКИ В УКРАЇНІ ТА В КРИМУ, В БУДЖАЦЬКІЙ ОРДІ. І КОЛИ СТАНЕ ВІДОМО, ЩО ЗЛАТКА ЗНАХОДИТЬСЯ В СТАМБУЛЬСЬКОМУ ГАРЕМІ ВЕЛИКОГО ВІЗИРА КАРА-МУСТАФИ, ПОМАНДРУЄТЕ В ДАЛЕКУ ДОРОГУ. В ЯКУ ВИРУШИВ І АРСЕН З НАМІРОМ ЗВІЛЬНИТИ ЗЛАТКУ АБО ЗАГИНУТИ.
ПОРЯД З ВИГАДАНИМИ ГЕРОЯМИ В ТЕТРАЛОГІЇ ДІЄ БАГАТО ВІДОМИХ ІСТОРИЧНИХ ОСІБ. СЕРЕД НИХ - КОШОВИЙ ОТАМАН ІВАН СІРКО, ГЕТЬМАН ЮРІЙ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, ВАТАЖОК ПОВСТАНЦІВ СЕМЕН ПАЛІЙ, АВСТРІЙСЬКИЙ ІМПЕРАТОР ЛЕОПОЛЬД, ПОЛЬСЬКИЙ КОРОЛЬ ЯН СОБЕСЬКИЙ. ДУЖЕ ЯСКРАВО, КОЛОРИТНО ЗМАЛЬОВУЄ АВТОР ЗАПОРІЗЬКУ СІЧ, БАГАТИХ ТА БІДНИХ КОЗАКІВ, ЇХ ПОБУТ, ДОЗВІЛЛЯ, ВІЙСЬКОВУ ДОБЛЕСТЬ.


МАЛИК В. ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ : РОМАН / В. МАЛИК. – К. : УКР.ПИСЬМЕННИК, 1993. – 285 С.
В РОМАНІ АВТОР ЗАХОПЛЕНО РОЗПОВІДАЄ ПРО СВОЄРІДНЕ ЯВИЩЕ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ – ЧУМАЦТВО. ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ ТВОРУ – ІВАСЬ БОНДАР ЗАЛИШАЄ В ЛУБНАХ КОХАНУ ДІВЧИНУ КАТРЮ І РАЗОМ ЗІ СВОЇМ ХАЗЯЇНОМ ХУРЖИКОМ ТА ЧУМАЦЬКОЮ ВАЛКОЮ ЇДЕ В КРИМ ПО СІЛЬ. НІКОЛИ НЕ ГАДАЛОСЯ ЙОМУ ЧЕРЕЗ ЯКІ НЕЙМОВІРНІ ПРИГОДИ ДОВЕДЕТЬСЯ ПРОЙТИ. ТУТ І ЗУСТРІЧ З ПОТЬОМКІНИМ І КАТЕРИНОЮ II, І ТАТАРСЬКИЙ ПОЛОН, І ВТЕЧА, І ВСТУП ДО ВІЙСЬКА ЧОРНОМОРСЬКИХ КОЗАКІВ, І УЧАСТЬ У ВІЙНІ 1786-1791РР. ПРОТИ ТУРЕЧЧИНИ.




МАЛИК В. КНИЯЗЬ КИЙ : РОМАН / В. МАЛИК. – К. : ДНІПРО, 1989. – 576 С.
У РОМАНІ "КНЯЗЬ КИЙ" АВТОР ВІДТВОРЮЄ ТУ ПРАДАВНЮ ДОБУ, КОЛИ ЛЕГЕНДАРНИЙ КИЙ ОБ'ЄДНАВ РІЗНІ СПОРІДНЕНІ СЛОВ'ЯНСЬКІ ПЛЕМЕНА, ЗАКЛАВ ОСНОВИ МОГУТНЬОЇ ДЕРЖАВИ. ЗОБРАЖУЮЧИ АТМОСФЕРУ, ПОБУТ, ЗВИЧАЇ ТОГО ЧАСУ, ПИСЬМЕННИК НАМАГАВСЯ ПЕРЕКОНАТИ СУЧАСНИКІВ У ТОМУ, ЩО УКРАЇНСЬКЕ ІСТОРИЧНЕ КОРІННЯ ЗНАЧНО ГЛИБШЕ І МОГУТНІШЕ, НІЖ ТОГО ХОТІЛОСЯ Б ДЕЯКИМ "СТАРШИМ БРАТАМ". "Я ХОТІВ ПОКАЗАТИ НАШІ КОРЕНІ. РУСЬ – ЦЕ МИ. ЦЕ – КИЇВСЬКА ЗЕМЛЯ, ЦЕ – ПІДМУРІВОК УКРАЇНИ. СВОЇМ РОМАНОМ Я ХОТІВ ПОКАЗАТИ ЧИТАЧЕВІ, ОСОБЛИВО МОЛОДОМУ – ХТО МИ, ЗВІДКИ ПІШЛИ".


«КНЯЗЬ ІГОР. СЛОВО О ПОЛКУ ІГОРЕВІМ»

РОМАН «КНЯЗЬ ІГОР» ПРИСВЯЧЕНИЙ ІСТОРИЧНОМУ ПОХОДУ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО КНЯЗЯ ІГОРЯ СВЯТОСЛАВИЧА НА ПОЛОВЦІВ 1185 РОКУ. ГЕРОЇ РОМАНУ ПОТРАПЛЯЮТЬ У САМИЙ ВИР ТРАГІЧНИХ ПОДІЙ, ДЕ НА НИХ ЧЕКАЮТЬ І ТЯГОТИ ПОХОДУ, І КРИВАВІ СУТИЧКИ З ВОРОГОМ, ПОЛОН І ВТЕЧА З НЬОГО. ВИПРОБУВАННЯ ДОЛІ ЩЕ БІЛЬШ ЗМІЦНИЛИ В УСІХ, ВІД КНЯЗІВ ДО ПРОСТИХ ЛЮДЕЙ, ПРАГНЕННЯ ЖИТИ ВІЛЬНО НА СВОЇХ ЗЕМЛЯХ І ВІДСТОЮВАТИ ВЛАСНУ ВОЛЮ. ДО ВИДАННЯ ТАКОЖ УВІЙШЛО «СЛОВО О ПОЛКУ ІГОРЕВІМ», ПЕРЕКЛАДЕНЕ ТА РЕКОНСТРУЙОВАНЕ В. МАЛИКОМ.


МАЛИК В. ЧЕРЛЕНІ ЩИТИ : РОМАН / В. МАЛИК. – Х. : ПРАПОР, 1985. – 295 С.
ТВІР "ЧЕРЛЕНІ ЩИТИ" ПРИСВЯЧЕНИЙ ТРАГІЧНОМУ ПОХОДУ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО КНЯЗЯ ІГОРЯ СВЯТОСЛАВОВИЧА НА ПОЛОВЦІВ У 1185РОЦІ. СЮЖЕТНИМ СТРИЖНЕМ ВИСТУПАЄ ГЕРОЙ АРСЕН ЗВЕНИГОРА, СТВОРЕНИЙ УЯВОЮ АВТОРА, ЯКИЙ НЕ БУВ ВИДАТНОЮ ІСТОРИЧНОЮ ОСОБОЮ, ПРОТЕ ОПИНИВСЯ В ЦЕНТРІ ВАЖЛИВИХ ІСТОРИЧНИХ ПОДІЙ. ТАКИЙ ХУДОЖНІЙ ПІДХІД ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ ШИРШЕ ЗМАЛЮВАТИ ІСТОРИЧНЕ ТЛО, ПРОНИКНУТИ В РІЗНІ СФЕРИ СУСПІЛЬНОГО ЖИТТЯ, ОХОПИТИ РІЗНІ СОЦІАЛЬНІ ВЕРСТВИ, ПОГЛЯНУТИ НА ПОДІЇ ОЧИМА ЗВИЧАЙНОЇ ЛЮДИНИ, СТВОРИТИ НЕСПОДІВАНІ СЮЖЕТНІ КОЛІЗІЇ, ПРИГОДНИЦЬКІ СИТУАЦІЇ. ВІДОМІ ІСТОРИЧНІ ПОСТАТІ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ ТУТ ЕПІЗОДИЧНО. АВТОР ДБАЄ ПРО ДОСТОВІРНІСТЬ НЕ СТІЛЬКИ ФАКТІВ, ЯК ЗАГАЛЬНОГО ФОНУ, АТМОСФЕРИ ЧАСУ В ЕЛЕМЕНТАХ ПОБУТУ, ПСИХОЛОГІЇ ПЕРСОНАЖІВ. СКУПИЙ РЯДОК ЛІТОПИСУ АВТОР РОЗГОРТАЄ У ЦІЛІСНІ КАРТИНИ. ЙОМУ ВДАЄТЬСЯ З ВИСОКИМ СТУПЕНЕМ ІМОВІРНОСТІ ПЕРЕДАТИ АТМОСФЕРУ, ЗВИЧАЇ, ПОБУТ.


Малик В. Червоні маки: Поезії; Месник із лісу: Поема;  Журавлі – журавлики: Поема; Воєвода Дмитро: Героїчна поема .-К.: Український центр духовної культури, 2001.- 208с.
Першими творами Володимира  Малика були поезії,  історичні поеми – легенди. У цій збірці, присв'яченій  80- річному ювілею письменника, представлено його лірику 30 – 50 років. Яка лише частково при житті автора була опублікована у періодиці. Та вибрані поеми – легенди, з якими він увійшов в літературу.





Малик В.К.  Синя книга(Текст): щоденник(записки для себе).1958 –1998/В,К,Малик;(упорядники О.В.Сиченко, Н.О.Сиченко).2-ге вид., без змін.- Полтава:ТОВ «АСМІ», 2011.- 308с.,іл.





ТВОРИ В. МАЛИКА В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

МАЛИК ВОЛОДИМИР. ЧЕРЛЕНІ ЩИТИ.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
WWW.UKRLIB.COM.UA/BOOKS/PRINTZIP.PHP?ID=66&BOOKID=0 - НАЗВА З ЕКРАНА.

МАЛИК ВОЛОДИМИР.ФІРМАН СУЛТАНА.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.UKRLIB.COM.UA/BOOKS/PRINTZIP.PHP?ID=66&BOOKID=1 - НАЗВА З ЕКРАНА.

МАЛИК ВОЛОДИМИР. ГОРИТЬ СВІЧА.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.UKRLIB.COM.UA/BOOKS/PRINTZIP.PHP?ID=66&BOOKID=2 - НАЗВА З ЕКРАНА.

МАЛИК ВОЛОДИМИР.ТАЙНИЙ ПОСОЛ.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.UKRLIB.COM.UA/BOOKS/PRINTZIP.PHP?ID=66&BOOKID=2 - НАЗВА З ЕКРАНА.

МАЛИК ВОЛОДИМИР.ПОСОЛ УРУС-ШАЙТАНА.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.UKRLIB.COM.UA/BOOKS/PRINTZIP.PHP?ID=66&BOOKID=2 - НАЗВА З ЕКРАНА.

ВОЛОДИМИР МАЛИК. СЛІД ВЕДЕ ДО МОРЯ.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://CHTYVO.ORG.UA/AUTHORS/MALYK/SLID_VEDE_DO_MORIA/. – НАЗВА З ЕКРАНА.

ВОЛОДИМИР МАЛИК. ЧОРНИЙ ВЕРШНИК.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://CHTYVO.ORG.UA/AUTHORS/MALYK/CHORNYI_VERSHNYK/ - НАЗВА З ЕКРАНА.

ВОЛОДИМИР МАЛИК. ЧОРНИЙ ЕКВАТОР.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://CHTYVO.ORG.UA/AUTHORS/MALYK/CHORNYI_EKVATOR/ - НАЗВА З ЕКРАНА.

ВОЛОДИМИР МАЛИК. ШОВКОВИЙ ШНУРОК.
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://CHTYVO.ORG.UA/AUTHORS/MALYK/SHOVKOVYI_SHNUROK/ - НАЗВА З ЕКРАНА.
ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ПРО ПИСЬМЕННИКА

ВОЛОДИМИР МАЛИК. БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. - РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.CHL.KIEV.UA/95/WRITER_1/MALUKBD.HTML. - НАЗВА З ЕКРАНА.

ВОЛОДИМИР МАЛИК. КНЯЗЬ ІГОР. СЛОВО О ПОЛКУ ІГОРЕВІМ
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.REPORT.IF.UA/INDEX.PHP?OPTION=COM_CONTENT&TASK=VIEW&ID=2783. - НАЗВА З ЕКРАНА.

КАСЯН ЛЮДМИЛА. РОМАН В.МАЛИКА «ГОРИТЬ СВІЧА» У КОНТЕКСТІ ХУДОЖНЬОГО ВІДОБРАЖЕННЯ ІСТОРИЧНОГО МИНУЛОГО
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.UALOGOS.KIEV.UA/FULLTEXT.HTML?ID=767. - НАЗВА З ЕКРАНА



МАЛИК ВОЛОДИМИР КИРИЛОВИЧ
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://ORENDA.PL.UA/READ/MALIK_VOLODIMIR_KIRILOVICH. - НАЗВА З ЕКРАНА.

МАЛИК ВОЛОДИМИР КИРИЛОВИЧ
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.CHL.KIEV.UA/DEFAULT.ASPX?ID=1784. - НАЗВА З ЕКРАНА.

МАЛИК(СИЧЕНКО) ВОЛОДИМИР КИРИЛОВИЧ
[ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС]. – РЕЖИМ ДОСТУПУ : 
HTTP://WWW.VELIB.COM/AUTHOR.PHP?AUTHOR=M_190_1. - НАЗВА З ЕКРАНА.



Немає коментарів:

Дописати коментар