середа, 28 жовтня 2020 р.

День визволення України від фашистських загарбників

     Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що ще й досі людство із сумом і гіркотою згадує ті далекі події. 

     У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від нацистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року. До кінця війни залишалося ще пів року…

     До цієї пам’ятної дати в центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика оформлено книжкову викладку. Документи, представлені на ній, розкривають  історичну правду про переможні й трагічні дні, розповідають про героїзм і самопожертву воїнів-українців у боротьбі з нацистськими загарбниками.


Немає коментарів:

Дописати коментар