четвер, 6 серпня 2020 р.

 

Разом з бібліотекою готуємось до виборів

        Восени 2020 р. в Україні заплановані вибори до місцевих органів влади. Згідно з Виборчим кодексом та Конституцією України, чергові місцеві вибори проводяться в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень рад, голів, старост села, селища, обраних на попередніх чергових місцевих виборах.
        5 серпня 2020 року на базі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. Малика відбулися практичні заняття на тему: “Онлайн сервіси Державного реєстру виборців ”. Не за горами – чергові вибори та у звичайних громадян завжди виникають питання або проблеми, які іноді не просто вирішити особливо, якщо своєчасно не реагувати. Тож під час занять були розглянуті питання про особливості голосування на виборчій дільниці та за місцем перебування.
        Також наголошено на тому, що виборчий процес став доступнішим для осіб з інвалідністю та маломобільних людей завдяки інтернету.
              З 1 липня 2020 року громадяни можуть онлайн звернутися до органу ведення державного реєстру виборців (https://www.drv.gov.ua/) щодо:
- свого включення до реєстру
- внесення змін до своїх ідентифікаційних персональних даних у реєстрі зміни своєї виборчої адреси;
- внесення змін до відомостей про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно;
- виправлення неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи;
- змісту своїх персональних даних;
- прізвищ, власних імен, по батькові, дати народження усіх виборців, внесених до Реєстру за своєю власною виборчою адресою.

 
               Щоб подати заяву онлайн, потрібен кваліфікований електронний підпис. До заяви необхідно додавати копії документів, що підтверджують ці зміни. Якщо особа проживає не за місцем реєстрації та планує голосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, потрібно змінити виборчу адресу до 10 вересня.
          Через карантинні обмеження рекомендується подати заяву онлайн. Для забезпечення та реалізації своїх прав та інтересів виборець може звернутися дистанційно до Лубенського центру безоплатної правової допомоги за поштовою адресою: 37500, м. Лубни, Полтавська обл. вул. Монастирська, 17.
В телефонному режимі - (МТС) 095 253 66 14, (05361)77-479 – приймальня.
Відправити лист на електронну адресу: lubny.poltava@legalaid.pl.ua    Або звертатися в центральну районну бібліотеку імені Володимира Малика. #БезоплатнаПравоваДопомога

Немає коментарів:

Дописати коментар