понеділок, 8 травня 2023 р.

П А М' Я Т Ь

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
В. Симоненко
     До Дня пам’яті та примирення  Публічна бібліотека ім. В. Малика презентує книжкову виставку «Не загасити пам’яті вогонь».
Мета виставки – ознайомити читачів із творами на тему Другої світової війни, зацікавити новими виданнями та маловідомими документами.

Про свято

    Починаючи з 2016 року Україна разом Європою та США відзначає День пам'яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року. Пам'ять означає, що ми пам'ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а примирення - що країни Європи уклали мир після війни.
    У 2023 році Україна відзначає це свято в умовах повномасштабної війни з РФ. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Ми віримо, що незабаром у календарі свят України з'явиться нова святкова дата - День Перемоги над Росією. А сьогодні згадаємо про закінчення Другої світової війни.
    Цей день, щасливий і сумний, гуртує представників усіх поколінь в їх щирокому прагненні віддати довічну шану і повагу захисникам Вітчизни.


Немає коментарів:

Дописати коментар