понеділок, 10 лютого 2014 р.

НОВИНКИБелей Л. О. Ім’я дитини в українській родині/ Л. О. Белей. – К.: ТОВ «Далечінь», 2013. – 288 с.

Ця книжка допоможе вам вибрати ім’я, гідне вашого сина чи доньки, онука чи онучки. Ви знайдете тут стислий огляд історії імен українців, християнський календар імен, а також словник в якому можна вибрати конкретне ім’я, довідатися про первісне значення імені та ознайомитися із його скороченнями і пестливими формами, які мають особливу популярність у приватному та сімейному спілкуванні.         Чухліб Т. В. Козацьке коріння Миколи Гоголя/ Т. В. Чухліб. – К.: Наш час, 2013. – 271 с.

         У цьому виданні автор простежує український родовід Миколи Васильовича Гоголя. В книзі висвітлено біографії наказного гетьмана Євстафія Гоголя, полкового писаря Миргородського полку Опанаса Гоголя та українського письменник Василя Гоголя-Яновського, а також життєписи інших родичів Миколи Гоголя – козацьких старшин Лизогубів, Забіл, Танських, Трощинських та Косяровських.

Крім того, у виданні розкрито маловідомі факти і події з життя видатного митця слова у Санкт-Петербурзі та Москві, досліджено історію козацького містечка Сорочинці, хутора Яновщина (Василівка) і села Диканька, що поблизу Миргорода. Автор наголошує на особливостях культурного середовища, в якому виховувався і творив геній, а також захоплення Миколи Васильовича українською історією, збиранням народних пісень, переказів та анекдотів.

Бібліотечна кухня: 32 рецепти від успіш. сучас.бібліотек. – К., 2013. – 84 с.

         До вашої уваги – незвичайна книга, якій немає аналогів ані в Україні, ані в світі. Вона містить 32 історії успіху, якими поділилися «бібліотечні шеф-кухарі» з різних куточків країни. Маючи її на власній кухні, ви, шановні читачі, зможете заручитися підтримкою влади, стати надійним помічником для громади, налагодити  співпрацю із бізнесом, віднайти нові підходи та форми організації роботи бібліотеки, а отже – знайдете  свій золотий рецепт блискучого публічного визнання.


Адміністративно-територіальний поділ Полтавщини (1648-2012 рр.): довід. З історії адміністрат.- територ. поділу. – Вид. 2-ге., перероб. і доп. – Полтава: ТОВ «АСМІ», 2012. – 400 с.

         У довіднику представлено найважливіші зміни адміністративно-територіального поділу Полтавщини від полкового устрою до сьогодення. Весь матеріал подано у хронологічній послідовності, датами утворення і ліквідації адміністративно-територіальних одиниць є дати постанов вищих органів влади, а також місцевих органів влади та управління. Видання містить значний додатковий матеріал, низку мап.
         Для працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, викладачів та студентів вищих навчальних закладів, працівників архівних установ, музеїв, бібліотек, істориків, краєзнавців.


         Гончар О. «Берегти світло в душі…»: про віру та сім’ю6 із щоденникових записів/ О. Гончар. – К., 2013. – 226 с.: іл.

         Це бесіда в дружньому колі про найсуттєвіше для кожної людини: про віру та сім’ю. Людмила Гончар вибрала зі щоденників батька зафіксовані (для себе самого) роздуми та враження письменника, а дружина знайшла в родинному архіві світлини, які ілюструють їх. Чимало світлин, зроблених Валентиною Гончар, вперше оприлюднено в цій книжці.Панасенко Т. М. Марко вовчок/ Т. М. Панасенко. – К.: ПАТ «ДАК «Укрвидавполіграфія», 2013. – 128 с.

         Марко вовчок ( Марія Олександрівна Вілінська; 1833-1907) – складна, суперечлива й загадкова постать в історії культури, причому не тільки української та російської, бо діяльність її охоплює майже всю Європу. Жінка з чоловічим псевдонімом; росіянка за походженням, для якої Україна стала другою батьківщиною і яка багато творів написала українською мовою; письменниця, що успішно займалася перекладацькою й видавничою діяльністю; не красуня, однак вражала й захоплювала багатьох талановитих чоловіків блискучим розумом, глибокими знаннями, внутрішньою силою, неординарна, енергійна, обдарована людина… Марка Вовчка справедливо називають літературною донькою Т. Шевченка.

Лазарук М. Я. Микола Вінграновський: Степовий Сварог: есе про незабутні мандри з М. Вінграновським/ М. Я. Лазарук. – Харків: ТОВ «ПЕТ», 2013. – 192 с.

         Микола Степанович Вінграновський ( 1936-2004 ) – видатний український поет, прозаїк, автор і кінорежисер, один з кращих учнів Олександра Довженка, автор поетичних збірок і повістей (Державна премія УРСР ім. Т.Г. Шевченка 1984 року) – у далекі шістдесяті минулого століття благодатним вихором увірвався в українську літературц і крізь усе життя проніс дух українства, вписавши у національну скарбницю безцінним даром Любов’ю освячене слово.

Тома Л. В. Микола Гоголь/ Л. В. Тома. – Харків: ТОВ фірма «Антологія», 2013. – 128 с.

         Про Миколу Гоголя як про великого російського письменника, культурного і громадського діяча сказано і написано дуже багато. Жоден з російських письменників, що визначають лице російської літератури, не оминув його впливу.
         Гоголь став улюбленим письменником і володарем душ мільйонів людей на планеті. Тому і треба сказати про «українського Гоголя», про першооснову його душі. Великий російський письменник М. В. Гоголь є, на думку багатьох дослідників і літературознавців, найбільш виразним представником української школи в російській літературі. Отже, можемо говорити про нього і як про українського письменника, бо українська тематика творів Гоголя – це невід’ємна частина його творчої особистості. Він – один з кращих виразників української ментальності. У його творах найбільш повно і яскраво відтворилися риси українського національного характеру.

Кокотюха А. А. Леонід Кравчук/ А. А. Кокотюха. – К.: ПАТ «ДАК «Укрвидавполіграфія», 2013. – 128 с.

         Леонід Кравчук – невід’ємна частина історії нашої країни. Не тільки тому що він – перший президент сучасної незалежної України, обраний українським народом. Не тільки тому що з його ім’ям нерозривно пов’язане прийняття Акта проголошення незалежності нашої держави. Його досі по праву вважають одним із найбільш професійних, гнучких та виважених політиків за всю історію сучасної України. Постать Леоніда кравчука викликає неабиякий інтерес завдяки неоднозначності та не пересічності цієї особистості. Є якийсь секрет його легендарної неординарності. Але все ж пригадаймо Фрідріха Ніцше, який стверджував, що завжди величним для історії є той, хто задав напрямок. Усвідомлює це і сам Леонід Макарович, який в одному із своїх пост президентських інтерв’ю наголосив, що усі його наступники на президентській посаді «лише продовжуватимуть робити те, що розпочав я. Добре чи погано, але лише продовжуватимуть».

Тагліна Ю. С. Михайло Грушевський/ Ю. С. Тагліна. – К.: ТОВ «КЕТС», 2013. – 128 с.

         Михайло Грушевський (1866-1934) є однією з головних постатей українського національного самоствердження в новітній історії України.
         Видатний вчений і суспільно-політичний діяч, він створив 100томну «Історію України-Руси» - першу повну історію України, таким чином перевершивши навіть таких своїх видатних попередників, як Костомаров, Куліш, Драгоманов, Антонович.
         Але Грушевський не тільки писав історичні праці, він сам творив історію: 1917 року став на чолі нової Української держави – його було обрано головою Центральної Ради (1917-1918), яка в 1918 році проголосила Українську Народну Республіку (УНР). Завдяки цьому світ дізнався, що на землі існує Українська держава, президентом якої і був М. С. Грушевський.

Лунін С. І. Іван Самойлович/ С. І. Лунін. – Харків: ТОВ «ПЕТ», 2013. – 128 с.

         Гетьман Іван Самойлович – значна постать в історії України, людина, яка протягом п’ятнадцяти років була володарем Лівобережжя і зупинилася за крок від од відновлення держави Богдан Хмельницького. Його доля добре ілюструє характерні тенденції української історії тієї доби, а особистість, що сполучає в собі позитивні і негативні риси, дозволяє побачити в ньому типовий портрет українського політика XVII століття.Савченко В. А. Нестор Махно/ В. А. Савченко. – Харків: ТОВ «ПЕТ», 2013. – 128 с.

         Махно – видатна особистість, лідер анархістського руху на Україні, якого радянська пропаганда називала бандитом, а справу його замовчувала. Зараз Нестора Махна порівнюють з Робін Гудом, Спартаком, «товаришем Че». Вихідець з найбіднішого селянства, він у 29 років зумів зібрати під прапором анархії 100-тисячну армію і почав створювати на південному сході України анархістське суспільство – трудову федерацію, яка проіснувала 100 днів під постійними ударами білих і червоних.
         Ким же був Махно у реальному житті? На це питання і дає відповідь книга В.Савченка, що присвячена одному з найвідоміших українців ХХ сторіччяю.

Савченко В. А. Павло Скоропадський/ В. А. Савченко. – Харків: ТОВ «ПЕТ», 2013. – 128 с.

         Павло Скоропадський (1873-1945) – останній гетьман України, діяльність якого пов’язана з бурхливими подіями епохи громадянської війни. Лев Троцький називав його українським Бонапартом, генерал Денікін – другим Мазепою. Ким же він був насправді? Відповідь на це запитання допоможе знайти книжка, при написанні якої автор використав архівні джерела, спогади учасників подій.
Нечитайло І. Я. Мар’янська осінь Тараса: поема/ І. Я. Нечитайло. – Полтава: Дивосвіт, 2013. – 88 с.

         Митець Тарас Григорович Шевченко побував у багатьох містах і селах України. Серед них і село Мар’янське, що нині у Виликобагачанському районі Полтавської області. Будучи уродженцем цих країв, член Національної спілки письменників України Іван Нечитайло спробував у віршованій формі відтворити Мар’янську осінь Т. Г. Шевченка, що й пропонується нині на твій суд, дорогий читачу!
Рощина Н. Роксолана/ Н. Рощина. – Харків: ТОВ фірма «Антологія», 2013. – 128 с.

         Вона була полонянкою, а стала султаншею. Була безправною рабинею, а стала вершителькою доль, могутньою правителькою, володаркою Сходу. Ім’я її – Роксолана. Історія цієї дивовижної жінки вражає: варто лише уявити, який шлях подолала юна українська дівчина від невільниці в гаремі турецького султана до його улюбленої дружини. Ще більш неймовірним здається її сходження на султанський трон. Чи тільки розум і врода були її зброєю? Звісно ж, ні. Воля і сила духу піднесли Роксолану на вершину, й вона залишилася там у всій своїй величі – надзвичайна жінка, частинка нашої історії.

Редінг Б. Безумці: з історії кохання М. Коцюбинського та О. Аплаксіної: роман/ Б. Редінг. – К.: ВЦ «Академія», 2012. – 184 с.

         Роман про таємниче кохання і драму двох людей – Михайла Коцюбинського та Олександри Аплаксіної.


Немає коментарів:

Дописати коментар