У ЛУБЕНСЬКІЙ РАЙОННІЙ ЦЕНТРАЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ ІМЕНІ В. МАЛИКА ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВОГО БУКЛЕТУ «ШЕВЧЕНКОВЕ ЦІЛЮЩЕ ДЖЕРЕЛО»
Інформаційно-довідковий буклет «Шевченкове цілюще джерело» цими днями, напередодні славного 200-літнього ювілею Титана нації Тараса Григоровича Шевченка, побачив світ у комунальному видавництві «Лубни». Автор-укладач – колектив працівників Лубенської районної центральної бібліотеки імені В. Малика.
27 лютого цього року в читальній залі бібліотеки імені В. Малика зібралися на його презентацію читачі бібліотеки, старшокласники ЗОШ № 4.
«Зараз проходять Шевченківські дні - це День народження і день смерті Кобзаря. Між цими двома березневими днями - 47 років. Життя, 34 роки з якого Шевченко провів у неволі (кріпацтво, заслання, переслідування.) Життя, яке стало славою і гордістю українського народу. І ми, лубенці, пишаємося тим, що Тарас Григорович неодноразово перебував у нашому краї, і цей буклет - то лубенська частинка у всесвітньому пошануванні Великого Генія»,- наголосила директор Лубенської централізованої бібліотечної системи Валентина Сьомак.
Виступ-розповідь Валерія Козюри, викладача Лубенського лісотехнічного коледжу, відомого краєзнавця про перебування Тараса Шевченка на Лубенщині нікого не залишив байдужими. Присутні познайомилися як з відомими, так і маловідомими сторінками життя і творчості поета, який є мірилом нашої совісті, мірилом нашої правди, а його безсмертні твори є великою порадою для сучасної України, і для майбутньої.
Познайомилися учасники заходу і з іменами лауреатів Національної премії України ім. Т. Шевченка – Василя Симоненка та Леоніда Андрієвського . Про них говорив голова лубенського літературного об’єднання імені О.Донченка Олександр Міщенко. А Олександр Печора, поет, голова міськрайонної організації товариства «Просвіта», бібліотечні працівники –Лариса Гончарук, Олена Самойленко, учні ЗОШ №4 - Оксана Карпенко та Аня Ворона з натхненням читали поезії генія.
Незабутні враження залишилися у присутніх від виступів бандуриста Віталія Мороза та учасників чоловічого вокального ансамблю РБК Віктора Гриші, Володимира Любича і Миколи Ужакіна. А ведучі заходу Оксана Василенко та Віталіна Курильчук - працівники відділу інформаційного сервісу бібліотеки - знаходили такі емоційні слова, які переповнювали кожного духом патріотизму, любові до України, до її народу.
Організатори заходу висловили сподівання, що представлені матеріали та світлини видання залишать щирі відгуки у серцях присутніх. Адже скромна праця укладачів буклету - це ще одна спроба відродити у свідомості сучасних українців гордість за свою націю й зберегти для майбутніх поколінь важливі моменти їх славетної історії.
Немає коментарів:
Дописати коментар