середа, 26 листопада 2014 р.

«Память про минуле в імя майбутнього».

25 листопада 2014 року в рамках  проекту «  Надання підтримки , допомоги та сприяння розвитку активності людей похилого віку, особливо тих, хто постраждав  від  націонал-соціалізму та сприяння їх соціалізації, повноцінному відновленню відчуття потрібності в суспільстві», за підтримки Німецького  федерального фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» в рамках програми «Місце зустрічі -діалог» в Березотіцькій сільській бібліотеці – філії відбулося засідання  клубу «Надвечір’я» під девізом «Пам’ять про минуле в ім’я майбутнього».

            На засідання  були запрошені жінки, які мають статус «Жертва війни» - Ольга Науменко та  Катерина Пандаєвська, діти війни - Ганна Щербак,Марія Швидка,Ганна Власенко,Наталія Перерва,  Марія Гапонюк, Галина Кулій - найстаріша читачка  бібліотеки,  Ольга Перепелова- голова  ради ветеранів, учні  місцевої школи.
            Зустріч проходила в надзвичайно теплій  атмосфері.  Учасників святкового засідання  щиросердно вітала сільський голова  Надія Білокур.
У своєму вітальному слові вона наголосила: « Ставлення до людей похилого віку є одним із показників морального здоров’я суспільства. Основним доповненням до державної турботи про старше покоління є турбота підростаючого покоління – завзятої енергійної молоді.
Йдуть роки… І тепер настав час, коли ми маємо проявити повагу і піклування про тих,  у кого роки забрали здоров’я і сили, за плечима котрих довгі життєві дороги, на яких були не лише квіти й перемоги, та вони не зламались, не схилились перед випробуванням долі ,зберегли щедрість душевну і  бажання  творити добро».
          Ведучі заходу  Наталія Білик, завідувачка сільською бібліотекою та   Ольга Чоботар, художній керівник  будинку  культури віднаходили для кожного слова, які  нікого не залишили байдужими.
          Керівник  проекту, голова ПОМГО «Твій світ» Олександр Чепур розмірковує: «Коли звучали життєві історії дітей тієї війни, бабусі плакали, молодь слухала уважно, а я думав, що  якщо через стільки років спогади про пережите у дитинстві такі болючі, то як загоїти рани дітей цієї війни, що відбувається зараз в країні? Будемо всі сподіватись, що у цих дітей будуть загоєні рани, в країні запанує мир»
            Валентина Сьомак, директор Лубенської ЦБС, голова районного клубу «Надвечіря» подякувала своїм колегам та  сільському голові, що вогник   «Надвечіря», запалений  багато    років  тому на теренах лубенського  краю підтримують в Березоточі. У своєму виступі вона сказала: «Сільська бібліотека сьогодні відкрита,як ніколи, для місцевої громади. Це - центр  суспільного  життя громади, відкритий  комфортний простір для місцевої громади.  А від сьогодні  ще й  центр нових інформаційних технологій та безперервної освіти. Бо саме ваша  сільська бібліотека в вересні цього року одержала перемогу в проекті « Бібліотека-громада: відкритий простір» за підтримки  УБА  та компанії «Монсанто»  і вже в грудні розпочне працювати безкоштовний Інтернет - центр, де ви всі зможете задовольнити свої  інформаційні потреби»
Наталія Сергієнко, завідувачка відділенням соціальної адаптації  Територіального центру соціального обслуговування Лубенської  райдержадміністрації  наголосила, що сьогоднішня зустріч це ще одна сходинка до міцного єднання старшого і майбутнього покоління. Тож шануймо кожну мить життя, бо вона безцінна, уміймо нею дорожити, даруймо один одному любов, повагу, взаєморозуміння.
Музичні подарунки  для всіх присутніх  звучали у виконанні учнів місцевої школи та учасників художньої самодіяльності. По закінченню  дійства   був  складений кошик достатку.

Проект адмініструється в Україні ВБО "Турбота про літніх в Україні".  Розрахований на 2 роки. ЦРБ ім. В. Малика,  як головний партнер проекту  вже в грудні запрошує всіх бажаючих взяти участь у наступних заходах. Додаткова інформація буде на блозі  бібліотеки.












Немає коментарів:

Дописати коментар