пʼятниця, 30 березня 2018 р.

Європейський вікенд в Інтернеті

Веб-огляд європейських туристичних агенств України об’єднав усіх користувачів та курсантів відділу інформаційного сервісу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика. 
Питання куди поїхати відпочити після тяжких робочих буднів або ж у відпустку постає перед кожним. Саме тому, напередодні великодніх свят, працівники відділу Оксана Ходоровська та Віталіна Курильчук організували для відвідувачів бібліотеки європейський вікенд в Інтернеті. Вони представили список найпопулярніших сайтів українських туристичних агенств, які стануть в пригоді всім бажаючим відпочити. 

середа, 28 березня 2018 р.

Молодіжний обмін у Лубенському районі

         26 – 27 березня 2018 року  в Лубнах відбувся навчально-ознайомчий візит «Містки молодіжної активності», в якому взяли участь представники активної молоді з міста Гайсин, що на Вінниччині. Мета навчально-ознайомчого візиту, який організувала Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з низкою установ міста та району   – підвищити мобільність української молоді та продемонструвати кращі практики молодіжної роботи і шкільних проектів.

Квест-екскурсія в бібліотеці

27 березня до центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика на екскурсію завітали учні 5-Б класу Лубенської ЗОШ №1. Провідний бібліотекар Олена Самойленко розповіла дітям про історію книгозбірні, її структуру, головні завдання та форми роботи. Завершилася розповідь переглядом відеоролика «Як твориться книга».
Сама екскурсія бібліотекою пройшла не традиційно – у формі квесту «У пошуках чарівних пелюсток», який підготувала бібліотекар Лариса Гончарук.  Впродовж всього маршруту з зупинками у відділах бібліотеки діти виконували різноманітні завдання – відгадували кросворди та намагалися правильно співставити фото та прізвища письменників, шукали в інтернеті інформацію про дитячих авторів. Результатом правильно виконаних завдань стало зібране з підказок прислів’я.

Вечір співаної поезії

         Справжній чотирьохгодинний поетично-пісенний марафон «Поезія – це сила чарівна, що музикою серце надихає» відбувся днями в стінах абонементу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика. Всеосяжне поетичне слово, зодягнене в музичні обладунки, багатогранно, часто несподівано, неповторно та оригінально постало перед слухачами, учасницями клубу «У дружньому колі». Слова та музика – два великих начала, дві стихії мистецтва. Протягом століть ці музи взаємодіють, сперечаються, але завжди знаходять взаєморозуміння. Співана поезія - це надзвичайно цікавий симбіоз мелодії та слова, тонкий та чуттєвий порух душі поета та композитора.

вівторок, 27 березня 2018 р.

Поезія – слово, поезія - пісня, поезія - вічна душа.

     Зустріч з чудовим поетичним словом метра лубенської поезії Олександра Печори провели у селі Войниха бібліотекарі Олена Піщаленко  та  Людмила Фенько. У гуртожитку ПТУ №53 зібралися шанувальники красного українського слова - читачі сільської книгозбірні, учні та вчителі професійно – технічного училища. Бібліотекарі привітали присутніх із Всесвітнім днем поезії та запросили до слова Олександра Печору, лубенця, який своїм самобутнім талантом  прославляє посульський край. Під час заходу поет дарував  слухачам чудові, сповнені любові до рідного краю та людей, вірші.Учасники зустрічі  мали змогу прослухати  чудові пісні на слова поета у виконанні знаних полтавських виконавців  Олени Білоконь та Анатолія Куценка.

ЗУСТРІЧ З НОВИМИ КНИГАМИ

          Кожна нова книга в бібліотеці - це  подія, це завжди таємниця, знайомство здатне принести ні з чим незрівняне задоволення.
      Нещодавно в Оріхівську сільську бібліотеку надійшли нові книжки, видані за державними програмами і передані  Полтавською  обласною  універсальною   науковою бібліотекою імені І.П. Котляревського.
  Бібліотекар книгозбірні Наталія Кадігроб провела бесіду біля книжкової виставки «Знайомтесь, нові книги». Ознайомила з новинками відомих українських та світових письменників, з книгами на різну тематику, зокрема, історичною трилогією для дітей «Джури козака Швайки», фантастичною трилогією Марини та Сергія Дяченків "Ключ від острова королівства".           Кожний читач, від малечі до старшого віку знайде для себе серед новинок цікаву книжку.

пʼятниця, 23 березня 2018 р.

«В її віршах історія народу…»

19 березня відсвяткувала свій 88-й день народження українська письменниця, поетеса-шістдесятниця Ліна Костенко. ЇЇ поетичний світ – різноманітний та багатоликий. Усе хвилює душу поетеси – історичне минуле українського народу, його сьогодення, людина з її почуттями, роздумами, духовними цінностями. 

ЕЛЕКТРОННИЙ ШЛЯХ ДО ДЕРЖАВНИХ СЕРВІСІВ


День поезії у Михнівцях

"ПОЕЗІЯ - СЛОВО!..ПОЕЗІЯ - ПІСНЯ,
ПОЕЗІЯ - ВІЛЬНА ДУША.
ДЕ СЕРЦЕ РОЗКРИЛЕ –
ТАМ ДУМА ПРОВІСНА
У ВІРШАХ БЕЗСМЕРТЯ ЗВІЩА."
Д.ТЕРНІВСЬКИЙ

       Щорічно березень для наших  бібліотек наповнюється приємними клопотами, які пов’язані з проведенням традиційного свята – Всеукраїнського дня поезії.

четвер, 22 березня 2018 р.

Золоті сторінки дитячої поезії
(поетична парасолька)

       Вважають, що поезія – це поєднання думки й почуття. Поезія входить у наше життя з дитинства. Вперше – під час маминої колискової, далі -  поетичне слово, через прості дитячі вірші проникає в таємниці людської душі.
       До Всеукраїнського дня поезії працівники дитячої бібліотеки м. О.Донченка для юних читачів організували цікаву прогулянку золотими сторінками дитячої поезії. На них читайлики познайомилися та подружилися із жвавими песиками, поважними котиками, а також - з ровесниками, допитливими й кмітливими хлопчиками та дівчатками.

середа, 21 березня 2018 р.

Твори своє щастя

         Щастя дарує кожній особистості емоційну радість і наповненість, натхнення і відразу. Всі люди у світі мріють бути щасливими і намагаються досягти цієї мети.
       20 березня, з нагоди святкування Міжнародного Дня Щастя, в Литвяківській сільській бібліотеці пройшла година спілкування під назвою «Твори своє щастя». У заході взяли участь учні 1-4 класів.

вівторок, 20 березня 2018 р.

«За Україну, за її волю…»

        В  День українського добровольця у  Мгарській сільській бібліотеці пройшла  презентація  книжкової виставки «Біди війни на карті України». Бібліотекар  Наталія Шабля  розповіла про нове свято нашої держави, яке відзначається щорічно 14 березня та було започатковане  з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань. 

Незламні воїни


     14 березня у приміщенні Засульської  сільської бібліотеки відбулася година патріотичного виховання з нагоди Дня українського добровольця. Захід мав на меті вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги до учасників добровольчих формувань.
      14 березня – День українського добровольця. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Свято українці відзначають вдруге. Воно присвячене тим, хто чотири роки тому не побоявся взяти в руки зброю і піти боронити рідну землю, та всім, хто сміливо йде в бій за цілісність та незалежність нашої України.

понеділок, 19 березня 2018 р.

Сучасні бібліотеки - це простір для життя.

     Можна прийти, сісти, розмовляти, читати книжки. В бібліотеках можуть відбуватися навіть такі заняття як гімнастика для жінок  чи курси танцю, заняття для дітей, театр.
      В Клепачівській сільській бібліотеці  не один рік поспіль збираються діти на заняття по виготовленню різноманітних виробів з дитячих журналів. Найактивнішими  під час занять – юні читачі бібліотеки Оксанка Чупир, Сніжана Нечипоренко, Вероніка Лисенко. Вони вправно   навчилися виготовляти іграшки. А бібліотекар Наталія Карпець з задоволенням допомагає їм у цьому.  Книжкові полиці  поповнюються дитячими виробами, стають яскравими і привабливими.

пʼятниця, 16 березня 2018 р.

Працював інформаційний майданчик для осіб похилого віку


     15 березня 2018 року в приміщенні Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика відбулася інформаційна зустріч з правопросвітницької тематики. На зустріч були запрошені учасники проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал - соціалізму», що підтримується Німецьким Фондом "Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє" в рамках програми «Місце зустрічі: діалог». Інформаційний майданчик для надання юридичних консультацій клієнтам Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лубенської райдержадміністрації та працівникам сільських бібліотек централізованої бібліотечної системи облаштували разом з працівниками Головного територіального управління юстиції в Полтавській області, районного відділу державної виконавчої служби та районного відділу реєстрації актів цивільного стану. 

середа, 14 березня 2018 р.

Жінка в літературі і живописі

А жінка буває на весну так схожа:
То тиха й привітна, а то непогожа.
То окропить сльозою, то сонцем засвітить.
То прагне зими, то біжить уже в літо
А жінка, як весна, цвітом багата:
На ніжність, добро, материнство і свято,
Як травень погожий, зігріє душею–
Нестрашно негоду чекати із нею!
Весна у природі - незвідане диво,
Так само і жінка буває вродлива,
Буває примхлива, буває чутлива,
Нехай тільки кожна з них буде щаслива!

       Любі жінки на вас в Тернівській сільській бібліотеці чекає книжкова виставка. На ній ви можете ознайомитися з творами жінок української літератури, з жінками, що значною мірою змінили хід історії, з жінками які були музами для поетів та письменників а також ви зможете знайти для себе цікаві історії і легенди про жіночу долю та поради, що знадобляться в повсякденному житті.


«Шевченко наш. Він для усіх століть»


     10.03. в Новоріхівській сільській бібліотеці відбувся захід, приурочений 204-річниці від дня народження Великого Кобзаря- Тараса Григоровича Шевченка. Світлана Лазурська - сільський бібліотекар,  влаштувала  книжкову виставку “Шевченко наш. Він для усіх століть» з  матеріалами якої познайомила  учасників заходу. Користувачі бібліотеки Ольга Мартинова, Наталія Філенко, Олександр Потапенко цього дня залюбки декламували поезії .Тетяна Макаренко та Оксана Мартиненко прочитали уривки з поеми «Наймичка». З вуст Надії Лазурської звучав «Заповіт».
      Про нелегку долю генія - Тараса Шевченка  говорила у своєму слові Валентина Пономаренко. 
     Світлана Лазурська наприкінці  заходу зазначила про той великий вклад, який вніс Тарас Григорович своєю творчістю у розвиток української літератури.

понеділок, 12 березня 2018 р.

Жінка берегиня роду людського.

      Прийшла весна! А разом з нею – жіноче свято, день  8 Березня. Жінка і весна… Ці милозвучні слова такі різні, але водночас і схожі.
   Вшанувати жінку - берегиню, добру матір, бабусю, сестру, подругу зібралися жителі села Шершнівка  завітавши до  сільського Будинку культури. З вітальними словами до усіх жінок звернувся сільський  староста  Ігор Іванович Яременко. Підняла настрій всім присутнім вистава за мотивами М. Старицького «По модньому.» У фой’є Будинку культури присутні мали можливість переглянути   книжкову викладку «Все для жінок», яку підготувала бібліотекар Любов Остапенко. 

Краса, що врятує світ.

Жінка! Й поряд розквітають квіти.
Жінка! І сміються діти і веселка гра.
Мудрість жінки нас навчить радіти.
І дощу, і сонцю, і ясним зіркам.
        Сучасна українська жінка… Яка вона? Що її турбує, чим вона переймається, кого і що цінує в житті передусім?  Про це йшла мова на  вечорі – відпочинку «Краса, що врятує світ» в Шеківській сільській бібліотеці.
      Бібліотекар Раїса Шевченко привітала всіх жінок зі святом.  Учасники заходу дізналися про історію виникнення свята 8 Березня, про традиції його святкування в Україні та в різних державах світу. До заходу у бібліотеці була влаштована виставка робіт  жінок - майстринь села. Найтепліші слова привітань та побажань  прозвучали  від постійних користувачів бібліотеки  Ольги Голуб та Жанни Зозуля.

Невмируще  слово  Кобзаря.

      З нагоди річниці дня народження Тараса  Григоровича Шевченка Нижчебулатецька сільська бібліотека запросила своїх читачів на годину поезії «Тараса гнів творив, а не жура». Бібліотекар Світлана Ставицька запропонувала користувачам познайомитися з матеріалами книжкової виставки «Тарасові твори сяють як зорі» на якій були презентовані  твори Великого Кобзаря та книги про життєвий та творчий шлях славетного українця. Безсмертні поезії  Тараса Григоровича   «Думи мої, думи», « Тяжко важко в світі жити», «І мертвим, і живим …», «Заповіт» емоційно та щиро пролунали у виконанні  Ілони Гринько та Люсії Фань. Свої думки про актуальність творчості Шевченка  в наш час та важливість  його творчого спадку для українського народу   висловила  читачка Любов Залата.

«Вічне, невмируще слово Кобзаря»

        У 2018 році Україна відзначає 204 річницю від дня народження великого українського поета Тараса  Шевченка. Щороку Клепачівська сільська бібліотека  (бібліотекар Наталія Карпець) традиційно відзначає "Шевченківські дні" 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті поета. 
        Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. У чому ж феномен нашого великого митця? Чому і сьогодні, майже через півтора століття після його смерті, твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі?

Конкурс краси і грації в бібліотеці

      З лагідними промінцями сонечка та ніжними первоцвітами до нас приходить весна. А з нею – Міжнародний жіночий день 8 березня.
     З нагоди цього чудового свята в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика була проведена конкурсна програма для дівчаток «Міс Україночка». В конкурсах «Знайомство», «Парад вишиванок», «Розумнички», «Я – господиня», «Коронний танок» брали активну участь семеро конкурсанток. Учасниці змагань Юля Кисіль, Наташа Бондаренко, Катя Силка, Даша Колісник, Аліса Толкачова, Віталія Фаренюк та Софія Ставицька розповідали про свої родини, мрії та хобі, демонстрували артистичні та кулінарні здібності, знання українських традицій.

субота, 10 березня 2018 р.

Березневий  сюрприз

     Цьогоріч весна не порадувала представниць кращої половини людства теплими сонячними днями. Але хороший святковий настрій дарували дівчаткам хлопці – однолітки, читачі Клепачівської  бібліотеки.
      Разом з бібліотекарем Наталією Карпець вони підготували чудову конкурсно- ігрову програму «Березневий сюрприз». Як хлопчики так і дівчатка  вправлялися з приготуванням вареників і їх швидкісним  поїданням.  Визначали «хто кращий»  під час  чищення картоплі. Були конкурси на  краще виконання  пісні і  танцю, які стали окрасою березневого заходу.

середа, 7 березня 2018 р.

Волонтери не залишають без уваги літніх людей 

     Для того, щоб поліпшити емоційний стан осіб поважного віку, які борються з різними недугами і не можуть самостійно пересуватися волонтери проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», що підтримується Німецьким Фондом "Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє" в рамках програми «Місце зустрічі: діалог» відвідують їх вдома та намагаються не тільки підтримати, а й надати посильну допомогу. Так, у негоду актуальною стає для цієї категорії осіб посильна допомога від волонтерів  у придбанні та доставці санітарно – гігієнічних засобів, продуктів харчування інших необхідних у побуті речей. 

ІЗ ЩИРИМ СЛОВОМ ДО ДІТЕЙ

Немає, напевне, в Україні дитини, котра б не знала віршів, оповідань та казок Наталі Забіли. Її твори стали улюбленими не для одного покоління юних читачів, інтерес до яких не згасає з плином часу. Вони захоплюють цікавими пригодами, зачаровують фантазією. Та найголовніше – вони випромінюють материнську любов. Щирі і ніжні, жартівливі твори письменниці проникнуті безмежною любов’ю до «малят» і «звірят», до природи рідного краю.
До 115-річчя від дня народждення Наталії Забіли працівники районної бібліотеки для дітей імені О.В.Донченка організувавли літературне рев’ю, ознайомивши присутніх учнів 3-х класів з творчим доробком талановитої української письменниці.

вівторок, 6 березня 2018 р.

На дворі сніг, а у нас квіти

          2 і 3 березня в Тернівській сільській бібліотеці відбулися майстер-класи на тему: "Польові квіти для дорогої бабусі" та "На дворі сніг, а в нас тюльпани" до Міжнародного жіночого дня. Це ще один день, коли можна сказати приємні слова коханим і дорогим, чарівним жінкам, а для мам і бабусь кращим подарунком є подарунок рідної дитини виготовлений своїми руками. Тож учасники гуртка "Маленька чарівна бджілка" прийшли на заняття незважаючи на сніг та замети, щоб зробити святкову листівку для рідних бабусь. А хлопчики й дівчатка середнього шкільного віку, що відвідують гурток "Чарівна бджілка", із крепового паперу виготовляли тюльпани, підсніжними та листівки для своїх матусь слухаючи історію виникнення свята та вірші про жінку, жіночу долю.

понеділок, 5 березня 2018 р.

Костянтин Симонов: сила слова, думок та образів.

       Літературна година, присвячена творчості поета та письменника Костянтина Симонова, пройшла у Лубенському міському територіальному центрі соціального обслуговування населення. На зустріч із творчістю автора відомих творів, присвячених подіям Другої світової війни, завітали слухачі культурно - мистецького факультету Університету третього віку. Провідний методист центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафронова запросила присутніх переглянути буктрейлер до книги письменника «Живі та мертві» та згадати  улюблені вірші  «Жди меня», «Ты  помнишь, Алеша, дороги Смоленщины». Відвідувачі центру прослухали пісні у виконанні Леоніда Утьосова,  Миколи Рибнікова  та Валентини Сєрової, написані на слова Костянтина Симонова.  Свої улюблені поезії  автора «Чужая душа» та «Сыновьям» прочитала постійна відвідувачка центру  Луіза Яковенко. 

четвер, 1 березня 2018 р.

Мово моя Українська! Мово моя материнська!



Солов'їну, барвінкову,
Колосисту на віки
Українську рідну мову
                                          В дар мені дали батьки.                                Берегти її, плекати,-
Будем завжди й повсякчас,-
Бо ж єдина, так як мати,-
Мова в кожного із нас.
         27 лютого, на запрошення бібліотекаря с. Терни, діти завітали до бібліотеки на літературну розвагу присвячену Міжнародному Дню рідної мови. Вони із задоволенням слухали вірші про мову, відгадували ребуси та кросворди, грали в ігри та читали статті із періодичних видань про українську мову. Дві години відведені на заняття пролетіли швидко та цікаво.

«За майбутнє дітей України»

    Перший день весни не порадував лубенців довгоочікуваним співом птахів, грайливістю сонячного проміння, ніжним подихом вітру. Холодно, сніжно, зимно… Але справжнє свято тепла, щирості, добра, любові відбулось у головній книгозбірні району – бібліотеці ім.В.Малика, де зібрались члени міськрайонної спілки жінок трудівниць «За майбутнє дітей України», аби підбити підсумки роботи за останні 2 роки. На гостину до активістів прийшли голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, міський голова Олександр Грицаєнко, депутат обласної ради Руслан Ляшко і депутати міської ради Наталія Сухонос та Наталія Омельяненко, представники філій районного клубу «Надвечір’я» із Войнихи та Вільшанки, голова Полтавської обласної молодіжної організації «Твій світ» Олександр Чепур, від народного депутата України Костянтина Іщейкіна Тетяна Сергієнко, від ветеранської організації міста Михайло Антоненко.