вівторок, 26 січня 2021 р.

27 січня світ вшановує пам’ять жертв Голокосту

       Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту запровадила Генеральна асамблея ООН Резолюцією № 60/7 від 1 листопада 2005 року. “Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…" – зазначається в документі. Україна приєдналася до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у 2012 році.

     27 січня 1945 року війська 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау на території сучасної Польщі. Через Аушвіц, за оцінками науковців, пройшли 1,3 мільйона людей. Понад мільйон із них загинули. Усього жертвами Голокосту стали 6 мільйонів європейських євреїв. В Україні загинули півтора мільйона. Були знищені всі єврейські громади, які існували на території нашої країни до Другої світової війни.

  Лубенська центральна бібліотека імені Володимира Малика долучилася до вшанування пам’яті жертв Голокосту, оформивши в читальній залі книжкову викладку-реквієм «Трагедія. Історія. Пам’ять.» На викладці користувачі мають змогу ознайомитися з дослідженнями трагічних подій 1941 - 1943 років – розстріл фашистами єврейського мирного населення. Доторкнутися до цих трагічних сторінок історії на теренах нашого краю допоможуть видання краєзнавців Ігоря та Валерія  Козюр «Забуттю не підлягає», Олександра Карпенка «Краєзнавчі сторінки Лубенщини» та роман Раїси Плотникової «В яру згасаючих зірок».

Пам’ятаймо! Не будьмо байдужими!

  


Немає коментарів:

Дописати коментар