вівторок, 27 лютого 2018 р.

Німецька література у плині часу.

    2018 рік проголошено Роком німецької мови в Україні. Це рішення було ухвалено з метою поглиблення взаємовідносин та подальшого розвитку співпраці у галузях освіти та культури між обома країнами. Тож протягом цього року мова та література стануть платформами для передачі культурних надбань та цінностей однієї з провідних держав європейської співдружності.
В рамках заходів до Року німецької мови  в Україні абонемент центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика презентував книжкову поличку «Німецька література у плині часу». В експозиції зроблено акцент на літературному доробку відомих романістів, але поряд представлені і твори  письменників нової генерації.

Німеччина – країна великої культури з могутнім корінням. Витоки її літератури сягають далекого середньовіччя, адже саме цим періодом датується створення поеми «Пісня про Нібелунгів». Література цієї країни вражає своєю жанровою різноманітністю та багатогранністю тем. Характер її визначався багато в чому завдяки подіям історії, саме вони вплинули на вибір тем та сюжетів, піднявши їх над буденністю, наблизивши до філософського розуміння основних життєвих питань та цінностей. Німецька література подарувала мистецтву письменників світового масштабу таких, як: Ф. Шіллер, І. Гете, Ф. Ніцше, Е. Гофман, Л. Фейхтвангер, Б. Брехт та Е. М. Ремарк. Серед когорти митців слова чільне місце посідають лауреати Нобелівської премії: Г. Гауптман (1912 р.), Т. Манн (1929), Г. Гессе (1946), Г. Белль (1972), Г. Грасс (1999) та Г. Мюллер (2009 рік). Сучасні письменники теж голосно заявили про себе. Серед найпопулярніших можна відзначити Фердинанда фон Шираха, К. Крахта, Інгрід Нолль та, безперечно, Патріка  Зюскінда, найпопулярнішого  німецького  автора, твори якого належать до найкращих зразків європейської новелістики. Тож відстань тривалістю в століття засвідчила світове визнання німецької літератури.
     Кому цікава творчість письменників Німеччини, завітайте до нашої бібліотеки та віднайдіть собі книгу для душі.Немає коментарів:

Дописати коментар