четвер, 21 березня 2019 р.

Новинки української літератури – шкільній молоді.

      Днями в Лубенській загальноосвітній школі I-III ступенів №10 відбувся захід з популяризації сучасної української прози для підлітків та юнацтва. На урок позакласного читання за повістю Тетяни Стрижевської «Де ESC з моїх халеп?» до учнів 9 класу завітали працівники центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика.
       Вибір теми заходу зумовлений зростанням суспільного запиту на осучаснення змісту шкільних програм. І самі учні, і їх батьки часто висловлюють побажання читати тексти про сучасне життя, впізнавати в героях своїх однолітків. Тож дев'ятикласникам була надана  змога ознайомитися з однією з найсвіжіших літературних новинок – психологічною повістю про життя сучасних старшокласників.

         Після того, як провідний методист МБВ  центральної районної бібліотеки  Наталія Мусієнко представила учням книгу та надала відомості про авторку, лауреата премії фундації  «Смолоскип» та конкурсу «Напишіть про мене книжку», відбулося знайомство зі змістом твору, який  нікого не залишив байдужим. Разом з учителем української мови та літератури Людмилою Бедрик учні зачитували ключові уривки повісті, обговорювали порушені в них питання, дискутували  з приводу змальованих письменницею проблем підліткового віку, переглянули підготовану бібліотекарем відділу обслуговування Ніною Бородавкою відео презентацію. У ході роботи в групах  дев’ятикласники з точки зору родини, школи, підлітків аналізували проблеми стосунків підлітка з батьками, вчителями, однолітками, висловлювали власні погляди на питання підліткового сленгу, захоплення комп’ютерними іграми. Визнавши, що онлайн-ігри при всій своїй привабливості все-таки викликають втому, учні з вдячністю сприйняли запропоновану представники книгозбірні альтернативу - твори сучасної української прози для підлітків та юнацтва.   Наталія Мусієнко та Ніна Бородавка підготували огляд та відео презентацію книг з фондів бібліотеки.  Тематика   презентованих видань різноманітна: шкільне життя, дружба, перше кохання, фантастика, пригоди, детективні розслідування, містика, історія, привиди,  легенди та  багато іншого. Одним словом, видання на будь-який смак, кожен  віднайде собі  до душі. І головне, героями в  книгах  виступає  молодь. Працівники бібліотеки висловили надію, що презентовані видання стануть не лише цікавими, а й повчальними. 
     Захід пройшов в теплій, доброзичливій атмосфері.


Немає коментарів:

Дописати коментар