понеділок, 12 грудня 2016 р.

У Лубнах старшокласники ознайомились з історіями успіху та  
   проблемами переселенців


         Центральна  книгозбірня району, де працює кризовий центр для переселенців спільно з  ПОМГО «Твій світ» запросили старшокласників Лубенської загальноосвітньої школи № 1 до презентації історій успіху, а сам захід приурочили до Міжнародного Дня захисту прав людини. 
Про історії успіху сильних духом переселенців, що після трагічних подій почали нове успішне життя говорили 8 грудня 2016 року  під час ворк – кемпу в Молодіжному центрі міста Лубни.  Як їм це вдалося, розповів  експерт проекту «Адвокація та підвищення спроможності мережі ініціативних груп переміщених осіб в Полтавській області» та керівник громадської організації «Твій Світ» Олександр Чепур. В ході зустрічі десятикласники ставили питання про актуальні проблеми внутрішньо переміщених осіб, про те, як лубенці можуть допомогти переселенцям та які проекти вже були реалізовані. 
Так, учні почули вражаючу історію Юлії Кузовкової - багатодітної матері з окупованого Луганська, яка  знайшла час і сили, щоб організувати активний рух самодопомоги переселенцям на Полтавщині. Надихаючись її прикладом і гідними результатами, люди починають активне громадське життя.
Олександр Чепур розповів про основні проблеми, з якими продовжують стикатися внутрішньо переміщені особи – це житло, збереження трудового стажу і робота на новому місці, нарахування пенсій та заміна документів.  
Ще однією історією, представленою на заході була розповідь присвячена Наталії Панковій, яка після вимушеної зміни місця проживання знайшла в собі силу духа і сама стала  допомагати людям, постраждалим в результаті бойових дій на Донбасі. Зараз вона проживає і працює в Гадячі, є громадською активісткою і волонтером. 
Також, в ході зустрічі, учасники мали змогу переглянути відео ролики в підтримку внутрішньо переміщених осіб, взяли участь у інтерактивній грі «Щаблі влади», яка спрямована на долання стереотипів, влаштували дискусію про ідеальну модель демократичного суспільства та ознайомились можливістю взяти участь у масштабній виставці «Як тебе звати?», що присвячена проблемам соціальної адаптації та інтеграції сімей переселенців та  почала цими днями роботу в Мистецькому Арсеналі. 
Захід проходив у рамках проекту «Адвокація та підвищення спроможності мережі ініціативних груп переміщених осіб в Полтавській області», що підтримується Фондом сприяння демократії Посольства США в Україні. 

Немає коментарів:

Дописати коментар