пʼятниця, 4 березня 2016 р.

Гомонять історії сторінки про українську 

диво-жінку  

  Під такою назвою напередодні жіночого дня - 8 Березня  в читальній залі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика  відбувся  захід – знайомство з жінками минулого і сучасності.
        Під час діалогу  всі запрошені неодмінно зверталися  до одвічної загадки природи – Жінки.
       Жінка… скільки про неї було сказано й написано. Яка вона жінка – ідеал?  Яке її місце в суспільстві  в різні епохи, яка вона наша жінка – сучасниця і що Жінка  значить для кожного з нас. На ці та інші  запитання шукали відповіді запрошені на зустріч гості: Раїса Плотникова, член Національної Спілки  України, Наталія Сахарова, науковий співробітник Лубенського краєзнавчого музею, Ольга Вишневська, викладач культурології Лубенського літотехнічного коледжу, краєзнавець, Людмила Пазенко, начальник відділу культури і туризму Лубенської РДА, Геннадій  Хенкін, голова благодійного фонду « Хосед – Шофар», постійний партнер бібліотеки.
       Перед учасниками заходу постали маловідомі сторінки  життя Анни Керн і Катерини Скаржинської, Наталії Шереметьєваої і Олександри Анненкової, Ніни Семенюти і Галини Малик.
       Ведуча заходу, директор  Лубенської ЦБС Валентина Сьомак наголошувала: «Жінка. Самою долею їй покладено було на віку бути щасливою, засівати свою ниву і колихати своїх дітей, зазнавати втоми і втіхи, продовжувати рід і берегти правічні закони. Українські жінки були не тільки дружинами високопоставлених чоловіків із князівських родів,  козацьких старшин, а й самі були політиками, ученими , митцями. Крім того, протягом усієї історії України  багато з них у культурно-освітній, політичній і навіть військовій діяльності не поступався  перед чоловіками, а й перевершував їх». 
       А святковості зустрічі  додавали виступи  учасників гурту «Бабусеньки» Вовчицького  СБК(керівник  Раїса Пасічна ), Геннадія Степанова і Сергія Калашникова.
Немає коментарів:

Дописати коментар