четвер, 26 квітня 2018 р.

Світ про Чорнобиль пам’ятає

     Аварія на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року стала найбільшою екологічною катастрофою хх століття.
Обірвалась мрія, надія, любов, а головне обірвалось життя. Але пам’ять про цю трагедію - у серцях теперішнього і прийдешнього поколінь. Не загоюєьтся те лихо, що зветься Чорнобиль.
      Для того щоб людство не повторювало страшних помилок, у цей день в стінах дитячої районної бібліотеки імені О.В.Донченка бібліотекарі провели з маленькими читачами інформ – реліз «Мужність і біль Чорнобиля».
Діти ознайомилися з книгою В.М. Козюри «Відлуння Чорнобиля» та переглянули книжкову виставку  «Біль Чорнобиля очима письменників», спілкувалися, ділилися враженнями. 

      Своєрідними літописцями чорнобильської трагедії стали українські письменники та поети:  В.Яворівський, С.Йовенко, Б.Олійник, Л.Костенко, І.Драч, М.Сингаївський, Л.Горлач, Є.Гуцало, Д.Павличко. Проблему Чорнобиля або Зони відчуження порушували й американські письменники: Фредерік Пол, Мартін Круз Сміт, Джим Шепард, болгарський літератор Георгі Тенев тощо. Їх книги і були представлені на виставці.
       Тож і сьогодні символічний дзвін, що сповістив про аварію століття, тихо відгукнувся в наших серцях для життя і добра.
 Хай стане мир міцнішим у стократ,
 Хай над землею чисте небо буде.
 Чорнобиль – попередження набат.
Його уроків людство не забуде.


Немає коментарів:

Дописати коментар