понеділок, 2 грудня 2019 р.

У Лубнах провели тренінг для авторів проектів громадського бюджету 

       Днями, 27 – 28 листопада 2019 року у приміщенні коворкінгу «WaйFaйна» у Лубнах відбувся тренінг для авторів проектів Громадського бюджету міста. Захід було організовано Полтавською обласною молодіжною громадською організацією «Твій Світ». Присвятили навчання двом актуальним для авторів проектів темам: написання якісної проектної заявки та налагодження ефективних комунікацій. 
     «Будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету», - говорить тренер проекту Олександр Чепур.

      Такий інструмент, як Громадський бюджет, стає дедалі популярнішим в Україні, оскільки підвищує спроможність жителів громад  самим приймати рішення, куди витрачати частину місцевого бюджету, щоб поліпшити життя громади. Тренінг «Громадський бюджет як інструмент демократичних перетворень та активізації громади» було проведено для всіх бажаючих жителів міста. Його учасниками стали представники громадських організацій, студенти місцевих навчальних закладів, зокрема Лубенського медичного училища та фінансово – економічного коледжу, викладачі та активні мешканці громади, зокрема, бібліотекарі. Під час першого дня навчання учасники вчилися тонкощам проектного менеджменту та мали можливість дізнатися про основні етапи впровадження Громадського бюджету, вимоги щодо проектних пропозицій, про те, як готувати та подавати проекти Громадського бюджету, розробляти їх кошторис. Автори проектів виявили справжню зацікавленість та активність у навчанні. Після теоретичної частини автори працювали над практичними завдяннями щодо проектів. Особливо насиченим став другий день навчання, під час якого тренерка проекту Олена Бікла розповіла учасникам як проводити ефективну інформаційну кампанію серед мешканців міста задля того, щоб за них проголосувало якумога більше громадян, та вчила як писати історії успіху своїх проектів.  
      Отже, в результаті учасники узагальнили власні знання щодо бюджетного процесу на місцевому рівні, отримали навички розробки проектів. Більшість із них продовжуватимуть спільну роботу над реалізацією громадського бюджету та скористаються новими інструментами для участі у суспільному житті. Заходи проводять спільно з виконавчим комітетом Лубенської міської ради. 
         Тренінг відбувся у рамках проекту «Активізація місцевої громади: громадський бюджет – рушій позитивних змін» реалізується за фінансової підтримки ГО Товариство Лева (м. Львів, Україна) за кошти Національного фонду підтримки демократії / National Endowment for Democracy (м. Вашингтон, США)”.

Немає коментарів:

Дописати коментар