четвер, 4 грудня 2014 р.

Наші новинки

 Пісенна Шевченкіана: до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка/ Упоряд. О. М. Івасюк. – Чернівці: Букрек, 2013. – 320 с.: іл..

Поезія Тараса Шевченка залишається невичерпним джерелом натхнення для українських композиторів і народної музичної творчості. Пісенна Шевченкіана вражає своєю свіжістю та різнобарвністю.
До ювілейного видання увійшли ноти класиків українського музичного мистецтва і тексти пісень. Це перше подібне видання, що містить в такому обсязі відомі та маловідомі музичні твори на слова Тараса Шевченка.
Для учнів музичних шкіл, студентів консерваторії, викладачів, співаків, музикантів, хорових колективів України та зарубіжжя.



Крижова Н. О. Шляхами Великого Кобзаря: атлас/ Н. О. Крижова. – К.: ДНВП «Картографія», 2013. – 88 с.: іл.

Атлас «Шляхами Великого Кобзаря» є ілюстрованим науково-популярним картографічним видання, що містить детальну інформацію про Тараса Григоровича Шевченка – геніального поета, художника, мислителя-гуманіста і революційного демократа, творча спадщина якого увійшла до скарбниці найцінніших надбань світової культури.
На картах показані села, містечка і міста, якими мандрував Великий Кобзар, місця перебування поета у засланні, у Санкт-Петербурзі, Києві та Москві. Окремі карти демонструють місця, де зберігається спадщина поета та пам’ятні об’єкти. Тексти розкривають людські й творчі контакти митця з прогресивними діячами культури, їхній вплив на творчість поета й художника. Подано відомості про багатьох осіб з оточення Т. Г. Шевченка; широко представлені репродукції його малярських творів.
Атлас «Шляхами Великого Кобзаря» підготовлений з використанням матеріалів заповідників та музеїв Т. Г. Шевченка в Україні та в інших державах.
Видання присвячене 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка і розраховане на широке коло читачів.


Генералюк Л. «Святим дивом сяють храми Божі…»: храми України в малярстві, поезії, прозі Шевченка/ Л. Генералюк. – К.: Балтія-Друк, 2013. – 167 с.

До вашої уваги книга Лесі Генералюк про українські храми, котрі відвідував, змальовував, згадував у своїх творах Шевченко.
Авторка використовує досвід сучасної культурології, яка вивчала аналогічні явища у світовій культурі
Аналіз знайомих нам ландшафтів України, побачених оком художника і поета, переконує читача, що центром усього ландшафту виступає київ з його храмами.
Запропоноване Л. Генералюк дослідження вітчизняних сакральних споруд, вписаних у ландшафт, у весь український світ, яким його сприймав Шевченко, тяжіє до синтезованого узагальнення. Можливо, не завжди читачеві буде легко йти вслід за думкою авторки: читати, як відомо, напівхудожні есеї завжди легше, аніж читати ретельно виважені тексти. Зате можна з упевненістю сказати, що він значно краще зрозуміє характер творчості Великого Кобзаря в усіх сферах, яких торкався його геній.

Шевченко Т. Г.  Три літа/ Т. Шевченко. – К.: Либідь, 2013. – 376 с.

Національна реліквія , унікальна пам’ятка української літератури – рукописна збірка поетичних творів Тараса Шевченка «Три літа» (1843-1845) – відома своїм надцінним змістом і трагічною історією: саме за вміщені тут революційні твори геніальний поет і художник відбув десятирічну солдатчину, а конфіскована жандармами під час арешту Т. Шевченка 5 квітня 1847 р. збірка пролежала під сургучевими печатками в архіві департаменту поліції в Санкт-Петербурзі рівно шість десятиліть.
Пропоноване видання супроводиться вступною статтею академіка М. Г. Жулинського і примітками знаного шевченкознавця С. А. Гальченка.
Для широкого читацького загалу.

Шевченко Т. Думи мої… Вибрані поезії/ Т. Шевченко. – К.: Дніпро, 2013. – 212 с.: іл.

У книжку ввійшли вибрані поетичні твори класика української літератури Т. Г. Шевченка (1814-1861) українською та грузинською мовами. У виданні використані роботи із спадщини Т. Г. Шевченка.












Немає коментарів:

Дописати коментар