четвер, 4 грудня 2014 р.

Наші новинки

 Пісенна Шевченкіана: до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка/ Упоряд. О. М. Івасюк. – Чернівці: Букрек, 2013. – 320 с.: іл..

Поезія Тараса Шевченка залишається невичерпним джерелом натхнення для українських композиторів і народної музичної творчості. Пісенна Шевченкіана вражає своєю свіжістю та різнобарвністю.
До ювілейного видання увійшли ноти класиків українського музичного мистецтва і тексти пісень. Це перше подібне видання, що містить в такому обсязі відомі та маловідомі музичні твори на слова Тараса Шевченка.
Для учнів музичних шкіл, студентів консерваторії, викладачів, співаків, музикантів, хорових колективів України та зарубіжжя.Крижова Н. О. Шляхами Великого Кобзаря: атлас/ Н. О. Крижова. – К.: ДНВП «Картографія», 2013. – 88 с.: іл.

Атлас «Шляхами Великого Кобзаря» є ілюстрованим науково-популярним картографічним видання, що містить детальну інформацію про Тараса Григоровича Шевченка – геніального поета, художника, мислителя-гуманіста і революційного демократа, творча спадщина якого увійшла до скарбниці найцінніших надбань світової культури.
На картах показані села, містечка і міста, якими мандрував Великий Кобзар, місця перебування поета у засланні, у Санкт-Петербурзі, Києві та Москві. Окремі карти демонструють місця, де зберігається спадщина поета та пам’ятні об’єкти. Тексти розкривають людські й творчі контакти митця з прогресивними діячами культури, їхній вплив на творчість поета й художника. Подано відомості про багатьох осіб з оточення Т. Г. Шевченка; широко представлені репродукції його малярських творів.
Атлас «Шляхами Великого Кобзаря» підготовлений з використанням матеріалів заповідників та музеїв Т. Г. Шевченка в Україні та в інших державах.
Видання присвячене 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка і розраховане на широке коло читачів.


Генералюк Л. «Святим дивом сяють храми Божі…»: храми України в малярстві, поезії, прозі Шевченка/ Л. Генералюк. – К.: Балтія-Друк, 2013. – 167 с.

До вашої уваги книга Лесі Генералюк про українські храми, котрі відвідував, змальовував, згадував у своїх творах Шевченко.
Авторка використовує досвід сучасної культурології, яка вивчала аналогічні явища у світовій культурі
Аналіз знайомих нам ландшафтів України, побачених оком художника і поета, переконує читача, що центром усього ландшафту виступає київ з його храмами.
Запропоноване Л. Генералюк дослідження вітчизняних сакральних споруд, вписаних у ландшафт, у весь український світ, яким його сприймав Шевченко, тяжіє до синтезованого узагальнення. Можливо, не завжди читачеві буде легко йти вслід за думкою авторки: читати, як відомо, напівхудожні есеї завжди легше, аніж читати ретельно виважені тексти. Зате можна з упевненістю сказати, що він значно краще зрозуміє характер творчості Великого Кобзаря в усіх сферах, яких торкався його геній.

Шевченко Т. Г.  Три літа/ Т. Шевченко. – К.: Либідь, 2013. – 376 с.

Національна реліквія , унікальна пам’ятка української літератури – рукописна збірка поетичних творів Тараса Шевченка «Три літа» (1843-1845) – відома своїм надцінним змістом і трагічною історією: саме за вміщені тут революційні твори геніальний поет і художник відбув десятирічну солдатчину, а конфіскована жандармами під час арешту Т. Шевченка 5 квітня 1847 р. збірка пролежала під сургучевими печатками в архіві департаменту поліції в Санкт-Петербурзі рівно шість десятиліть.
Пропоноване видання супроводиться вступною статтею академіка М. Г. Жулинського і примітками знаного шевченкознавця С. А. Гальченка.
Для широкого читацького загалу.

Шевченко Т. Думи мої… Вибрані поезії/ Т. Шевченко. – К.: Дніпро, 2013. – 212 с.: іл.

У книжку ввійшли вибрані поетичні твори класика української літератури Т. Г. Шевченка (1814-1861) українською та грузинською мовами. У виданні використані роботи із спадщини Т. Г. Шевченка.
Немає коментарів:

Дописати коментар