середа, 10 квітня 2019 р.


Найкращого читача Лубенського району визначено


     У сучасному динамічному середовищі стає все важче зацікавити дитину читанням, однак роль книги у процесі становлення підростаючої особистості залишається дуже важливою.
     Популяризація кращих надбань сучасної української та світової літератури, привернення уваги суспільства до проблем дитячого читання, вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою – ось основні  завдання Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія». Цей конкурс дає можливість його учасникам здобути перемогу не завдяки особливим талантам і здібностям, а тільки завдяки систематичному читанню. 
   В читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика відбувся другий (районний) етап конкурсу, де змагалися 16 учасників – переможців  (учні 6 – 7 кл.) першого етапу, який проходив у сільських бібліотеках філіалах.
З вітальним словом до юних книгознавців звернулась директор Лубенської ЦБС Валентина Сьомак яка привітала із справжнім святом книги,побажала якнайкраще проявити свої знання та начитаність та,найголовніше, щоб кожна прочитана книжка для  дитини стала захоплюючою подорожжю у новий та цікавий світ.
Оцінювали виступи конкурсантів голова журі – член Національної спілки письменників України Раїса Плотникова, директор Лубенської ЦБС Валентина Сьомак, журналіст газети «Лубенщина» Юлія Антонець та голова громадської організації «Жінки за майбутнє дітей України» Раїса Кошель.
У чесному змаганні  шестикласники та семикласники виборювали звання «Найкращий читач 2019 року». А це було нелегко.   Усна презентація улюбленої книжки, що була першим завданням конкурсу, підкорила своєю відвертістю, емоційною подачею, різноманітністю обраних книжок за жанром та авторами, вмінням коротко, влучно та цікаво розповісти про книгу. Важливою умовою участі в конкурсі була наявність читацького щоденника. Журі враховувало його зміст, правильність ведення та оформлення.  А конкурс есе «Що є для мене книга?», який  теж був домашнім завданням учасникам, довів: юні читачі Лубенщини розуміють, що книга є для них не лише джерелом знань, а й справжнім вихователем і другом, бо  «сіє розумне, добре та вічне». Під час тестової вікторини учасники показали свою обізнаність з історії рідного краю та літератури, ерудованість і кмітливість.
За результатами проведених конкурсних завдань були визначені переможці районного етапу конкурсу. Ними стали: Ревуцька Юлія (учениця 6 кл. Вовчицького ліцею),  Сененко Владислав ( учень 7 кл. Калайдинцівської ЗОШ I-III ст. ім. Ф.Д. Рубцова). Щасливчиком з літературних тестів стала Тегза Іванна (учениця 7 кл. Ісківської ЗОШ I-III ст.). Вітаємо!
    Владислав Сененко продовжить змагатися за звання «Найкращого читача Полтавщини» в 3 етапі, який відбудеться в Полтавській обласній бібліотеці ім. Панаса Мирного. 
Всі учасники конкурсу  отримали в подарунок книги , буклети, ручки; не обійшлося і без смаколиків. Допомогу в проведенні  заходу наддала  ПОМГО « Твій світ» та партія «За життя». 
     Насамкінець голова журі  Раїса Плотникова проаналізувала виступи учасників, давши слушні поради та рекомендації, а також подякувала всім учасникам за активність та побажала перемог у майбутньому.


Немає коментарів:

Дописати коментар