вівторок, 16 квітня 2019 р.

Іван Мазепа. Людина. Політик. Легенда


      В центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика на чергове засідання зібрались учасники читацького клубу «У дружньому колі».  Захід  був присвячений  380-й річниці від дня народження  Івана Степановича Мазепи, однієї з найяскравіших та суперечливих постатей української історії, непересічного політичного  діяча. Його  життя та вчинки і сьогодні викликають гарячі суперечки.    
    З розповідей провідного методиста МБВ Наталії Мусієнко та бібліотекаря відділу обслуговування Ніни Бородавки, а також представлених ними відеофільмів та фотоматеріалів учасники заходу дізнались про життя  видатного діяча та його боротьбу за утвердження української держави.
     Працівники бібліотеки донесли інформацію про гетьмана як адміністратора, господарника, полководця, щедрого мецената, покровителя Православної Церкви. Перед присутніми постав образ Івана Мазепи  – сильного розумом, з блискучою освітою (володів вісьмома мовами), красномовного, поетично та музично обдарованого, добре вихованого, дипломата, знавця людської психології, особистості з високим почуттям гідності. 
    Ім’я та діяльність Івана Мазепи завжди привертали і привертають увагу багатьох істориків, критиків, літературознавців, письменників. В фондах бібліотеки зібрана значна кількість документальних та художніх творів присвячених життю та діяльності видатного гетьмана. Аби привернути увагу до них ведучі заходу презентували  книжкову виставку «Іван Мазепа: портрет на тлі епохи». Працівники бібліотеки зробили огляд видань. Особливу увагу вони звернули на художні твори в яких відтворено образ гетьмана. 
     У світовій та вітчизняній літературі увага до постаті видатного діяча не втрачається і через три століття.  Свідченням цього є і поема талановитої лубенки Ольги Іванівни Хало «Останній шлях гетьмана Мазепи». Автор твору завітала на захід. Славна землячка член Національної спілки письменників України, лауреат премій ім. Василя Симоненка, Володимира Малика, Панаса Мирного, Івана Котляревського, Леоніда Бразова. В  творчому доробку майстра художнього слова 20 прозових і поетичних книг.  Ольга Іванівна неодноразово презентувала свої книги в бібліотеці.  Художні твори автора незмінно викликають інтерес  та полонять серця учасників клубу.
  Присутні уважно слухали захоплюючу розповідь письменниці про твір та його головного героя.  В поемі Ольга Іванівна намагалася якомога правдивіше відтворити образ легендарного гетьмана, тому  детально вивчала історичні джерела. Письменниця розповіла невідомі факти з життя Івана Мазепи, зачитала уривки з твору.   Розповідь Ольги Іванівни нікого не залишила байдужим. Присутні задавали питання  гості, ділились власною інформацією про видатного гетьмана, брали активну участь в обговоренні.Немає коментарів:

Дописати коментар