субота, 6 квітня 2019 р.

Умирають майстри, залишаючи спогад, як рану.
В барельєфах печалі уже їм спинилася мить.
А підмайстри іще не зробились майстрами.
А робота не жде. Її треба робить 
Ліна Костенко

        4 квітня 2019 року в  приміщенні читального залу Лубенської районної бібліотеки імені Володимира Малика  відбувся тематичний літературно-музичний вечір «Заповідаю Вам любов…», приурочений 88-й річниці від дня народження українського композитора-пісняра, одного  з найяскравіших представників музичного світу України - Олександра Білаша.
      Приміщення бібліотеки було заповнено вщерть. На літературно-музичному дійстві були присутні як люди поважного віку, так і молодь. Цього дня вони разом з чудовими ведучими, працівниками відділу культури і туризму Юлією Баклай і Юлією Кулініч дізналися багато чого нового про життя та творчість видатного майстра музики та поетичного слова. Олександр Білаш прожив незвичайне життя. Чимало подій його життя викликають захоплення та повагу до цієї непересічної та обдарованої і творчої  людини.
     В історії професійної музичної творчості є композитори різного «ґатунку». Твори одних, певне, назавжди залишаться надбанням вузького кола інтелектуальної еліти. Інші, навпаки, догоджають смакам широкої публіки. Найталановитіші знаходять тонкий компроміс між цими двома крайнощами. А є щасливці, кращі твори яких, ледве народившись, назавжди залишають свого автора та йдуть у самостійне життя. Саме до таких митців належить Олександр Білаш.
Неперевершено звучали на заході пісні композитора у виконанні народного академічного хору «Камертон» під керівництвом Юлії Гриші, чоловічого вокального ансамблю. Саме завдяки музичним номерам наших артистів ми ще раз впізнали Білаша як тонкого лірика. Адже Маестро творив не просто музику, а цілу ментальність нації.
        Солідності та поважності культурно-мистецькому заходу надала участь у ньому  Людмили Пазенко, начальника відділу культури і туризму Лубенської райдержадміністрації, яка насамкінець наголосила, що мелодіями Олександра Івановича Білаша і тепер співає сучасна Україна. Бо його пісні - наші культурні скарби. А скарби треба берегти.











Немає коментарів:

Дописати коментар