середа, 2 вересня 2020 р.

Українець, що поставив крапку у Другій світовій війні.

  75 років тому ціною надзвичайних зусиль десятків націй було покладено край найжахливішому та наймасштабнішому за всю історію людства збройному конфлікту. 

Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни - 2-е вересня 1945-го року. У цей день рівно у 9-й годині і 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини - Японії. Це сталося на борту американського лінкора ББ-63 "Міссурі". 

   Історичний Акт про капітуляцію підписали з боку Японської імперії начальник генерального штабу Умедзу Есідзіро і міністр закордонних справ Сігеміцу Мамору. З боку переможців були представлені: генерал армії США Дуглас Макартур, як Верховний головнокомандувач союзними арміями; Брюс Фрезер - адмірал Великобританії; Честер Німіц - адмірал флоту США; генерал Жан Філіп Леклерк з боку звільненій Франції;

канадський полковник союзних військ Лоренс Косгрейв; Еміл Хелфріх - лейтенант-адмірал Армії Нідерландів; Томас Блемі генерал Австралійської Армії; Сюй Юнчан - генерал першого класу з боку Китайської Республіки і Леонард Ізітт - віце-маршал авіації союзної Армії Нової Зеландії. Від Радянського Союзу поставив підпис під документом 41-річний генерал-лейтенант – Кузьма Дерев’янко. Одним розчерком пера українець увійшов до історії. Ім’я  військового стало відомим на весь світ.Генерал-лейтенант Кузьма Дерев'янко підписує Акт про капітуляцію Японії.

Пропонуємо вам більш детально ознайомитись з життям видатного військового, який поставив крапку у Другій світовій війні перейшовши за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=wGrJgQFLsyg&t=8s


Немає коментарів:

Дописати коментар