«Перезавантаження» сільських бібліотек триває
Щойно було послаблено карантинні обмеження, «методичний десант» працівників структурних підрозділів центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика, продовжив виїзди до сільських книгозбірень району. Головна мета «методичного десанту» - це комплексне вивчення стану діяльності сільської бібліотеки та надання фахової допомоги бібліотекарям з різних питань організації роботи книгозбірні. Було здійснено виїзди до Тишківської, Снітинської та Хорошківської СБФ.
Наразі, особлива увага приділяється стану бібліотечних фондів, шкода, але основу яких складають книги, видані 20 і більше років тому. Було проведено роботу зі звільнення фонду від застарілої за змістом та зношеної літератури, а також надана компетентна допомога з переведення документальних ресурсів з ББК на міжнародну класифікацію УДК.
В пріоритеті є питання зонування приміщень та покращання візуального оформлення бібліотек, було знайдено оптимальні варіанти для кожної філії.
Під час виїзду фахівці районної бібліотеки надали методичні рекомендації з питань ведення облікової документації, довідково-бібліографічного обслуговування та оформлення тематичних книжково-ілюстративних виставок.
Аналіз діяльності даних книгозбірень свідчить, що сільські бібліотеки, незважаючи на труднощі, залишаються острівцями збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села. Вони є територією отримання знань, помічником в освіті, організації дозвілля і просто місцем для спілкування. Як позитив та приклад, хочеться відмітити налагоджену співпрацю та розуміння бібліотечної ситуації очільником Снітинської сільської ради Сергієм Мануйленком. З часу виконання ним обов’язків голови сільської ради, у приміщенні бібліотеки замінено вікна, щорічно поповнюється книжковий фонд новою літературою, здійснюється оплата інтернет-послуг та передплата періодичних видань. Сергій Олександрович завжди цікавиться роботою книгозбірні, тож і під час нашого візиту голова сільської ради завітав, аби поспілкуватися з директором ЦБС Валентиною Сьомак. Для розвитку бібліотечних закладів Лубенщини конче необхідна ефективна взаємодія з місцевим самоврядуванням, тож бібліотеки готові до діалогу.
Методичні виїзди, як складова аналітичної роботи центральної книгозбірні, з часом не втрачають свого значення, тому що кваліфіковані поради, консультації, рекомендації і просто конкретна допомога на місцях необхідні завжди. Тож «методичний десант» продовжує свою роботу.
Немає коментарів:
Дописати коментар