понеділок, 29 травня 2017 р.

В Лубнах вчитимуть молодь правильно збирати і сортувати відходи

     В Лубнах екологічно свідомі активісти розпочали  новий проект "Двір ліцею – дзеркало мого міста ".  Ініціювали його студенти Лубенського професійного ліцею під час одного з локальних тренінгів за програмою Британської ради в Україні, а підтримала ініціативу Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ». Тож, днями, в Молодіжному центрі Лубенської районної центральної  бібліотеки ім. В. Малика відбувся екологічний захід, під час якого студенти говорили про біологічне різноманіття та його збереження,  планували екологічні  заходи, зокрема по встановленню контейнерів для сортування сміття,  які допоможуть стати учням більше екологічно свідомими. 

     «Основне завдання таких проектів  – донести до молоді інформацію про те, що сміття природним шляхом розкладається дуже багато років, а доки розкладається — забруднює ґрунт, води, атмосферу. Чим власне й небезпечні сміттєві звалища. Але не менш важливо, поінформувати молодь, що сміття може мати «друге життя», тобто його можна перероблювати і робити корисні речі — майже все, що нас оточує, має потенціал для вторинної переробки», - говорить координатор проекту Олександр Чепур.
      Першим кроком вторинної переробки є роздільний збір відходів — паперові окремо, залишки їжі окремо, скло, пластик, металеві банки тощо.
        Під час тренінгу, які провели  екологічно свідомі активісти, можна було почути чимало цікавої інформації.  Учасники вчилися користуватися корисним онлайн - ресурсом «Зелений пакет».  За допомогою мультимедійних засобів та вражаючих прикладів учні ознайомились  з екологічної ситуацією в світі, дізналися  про шкідливі наслідки бездумного засмічення. Врятувати ситуацію може лише роздільне збирання сміття.
         Наразі, в рамках проекту студентів планують залучити до озеленення території навчального закладу та встановити контейнери для роздільного сортування сміття. 
Проект соціальної дії реалізується за підтримки Британської ради  в Україні в рамках програми «Активні громадяни». Посилання на сторінку програми в мережі Інтернет  http://www.britishcouncil.org.ua/active-citizens.

Немає коментарів:

Дописати коментар